reklama
reklama

Święcenie pokarmów w łukowskich parafiach. W jakich godzinach się odbywa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdj. archiwalne

Święcenie pokarmów w łukowskich parafiach. W jakich godzinach się odbywa? - Zdjęcie główne

Zdj. ilustracyjne | foto Zdj. archiwalne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W Wielką Sobotę, dzień poprzedzający Wielkanoc, miasta i wsie w całej Polsce ożywają przygotowaniami do uroczystych świąt. W Łukowskich parafiach również nie brakuje radości i tradycji, w tym jednej z najbardziej charakterystycznych – święcenia pokarmów, które od lat odbywa się w kilku kościołach oraz na terenie wiosek.
reklama

Parafia pw. Świętego Brata Alberta

Rozpoczynając od Parafii Świętego Brata Alberta, już o godzinie 7:30 rano rozpoczyna się Adoracja, by o godzinie 8:00, a następnie o kolejnych pełnych godzinach aż do południa, odbyły się uroczyste obrzędy poświęcenia koszyczków.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

W Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego święcenie pokarmów rozpoczyna się o godzinie 8:00 rano i trwa aż do godziny 14:00. Co godzinę od godziny 10:00, czterech księży wyrusza w podróż po okolicznych wioskach, aby umożliwić wiernym udział w tym uroczystym obrzędzie. Trasy obejmują wiele miejscowości, takich jak Łapiguz, Sięciaszka, Ryżki czy Aleksandrów, zapewniając szeroki zasięg dla mieszkańców.

Parafia pw. NMP Matki Kościoła

W Parafii Najświętszej Maryi Panny święcenie pokarmów rozpoczyna się o godzinie 8:30 w kościele, gdzie co 30 minut odbywają się obrzędy błogosławieństwa. Jednocześnie trwa również możliwość skorzystania ze spowiedzi. Dodatkowo, od godziny 8:40 w różnych wioskach wokół parafii odbywają się kolejne ceremonie, umożliwiając każdemu uczestnictwo w tej wyjątkowej tradycji.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego

W Parafii Przemienienia Pańskiego święcenia koszyczków rozpoczynają się o godzinie 9:00 i trwają do godziny 13:00, co pół godziny. Dodatkowo, o godzinie 9:30 odbywa się święcenie w okolicznych miejscowościach, takich jak Biardy, Gołaszyn, Turze Rogi i Ławki, aby wszyscy wierni mieli możliwość uczestnictwa w tej uroczystości.

Wszystkie parafie przygotowują się do tego dnia z dużym zaangażowaniem, aby wspólnie przeżyć ten szczególny moment poprzedzający Wielkanoc. Święcenie koszyczków nie tylko jest tradycją, ale również czasem wspólnotowego spotkania i modlitwy. Dla wielu mieszkańców Łukowa i okolicznych wiosek jest to ważny moment, który buduje więzi społeczne i umacnia wiarę.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama