Dziś są imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

dodane: 09-10-2019 14:32   |   wyświetleń: 1153

Awans Łukowa w Rankingu "Rzeczpospolitej". Dziennik ocenił "zrównoważony rozwój samorządów"

W najnowszej edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" Łuków awansował o 210 pozycji. Spośród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w kraju, Łuków sklasyfikowany został na 133. pozycji. W roku ubiegłym była to 343 lokata.
Awans Łukowa w Rankingu  
Na łączną ocenę samorządu składa się około 50 wskaźników i szczegółowych pytań, dotyczących jego działań  w kluczowych obszarach takich jak: trwałość ekonomiczno- finansowa miasta, trwałość społeczna, trwałość środowiska oraz jakość zarządzania i współpracy. Źródłem danych wykorzystanych w zestawieniu są ogólnie dostępne publiczne bazy GUS i Ministerstwa Finansów, a także odpowiedzi udzielone przez samorządy na pytanie ankietowe. 

Ranking tworzony jest od 15 lat przez redakcję „Rzeczpospolitej”.  a nad jego przebiegiem czuwa komisja na czele z byłym premierem Jerzym Buzkiem. W skład komisji wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej". Ideą rankingu jest wyłonienie i pokazanie tych samorządów, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Łuków w tegorocznym rankingu wyprzedził sąsiednie miejscowości m.in.: Międzyrzec Podlaski (192 miejsce, awans z 318 m.), Radzyń Podlaski (225 miejsce, spadek z 159 m.), Lubartów (234 miejsce, spadek z 193 m.), Ryki (361 miejsce, spadek z 353 m.), Stoczek Łukowski (401 miejsce, spadek z 368 m.), czy Dęblin (581 miejsce, spadek z 428 m.). 

Komentowane

Wc (2019-10-09 15:23) 8 13   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jesteście wielcy wielbiciele Radzynia Podlaskiego Lubartowa Kocka.....O matko Łuków ich wyprzedził.....Nie nie Łuków nigdy nie był za nimi.
Tak to jeszcze zasługa..... (2019-10-09 17:49) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
.....burmistrza Dariusza i radnych siódmej kadencji bo nie tego obecnego obiboka , pustomówca i nicniedasia . Od jesieni 2018 , żadnej wartości dodanej , smutne to ale prawdziwe.
Smak Gumy (2019-10-09 20:34) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
@tak tak Endriu (2019-10-09 22:33) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
to wszystko twoja zasluga i tych durnych komentarzy ktorymi karmisz ludzi i siebie od lat. to sie leczy
mieszkaniec (2019-10-09 22:46) 13 14   |   zgłoś do usunięcia
ranking dotyczy lat 2018 i wcześniej a wtedy burmistrzem był Szustek, czyli brawo Panie Starosto. ciekawe o ile spadnie Łuków jak w rankingu ujęty zostanie 2019 rok, aż się boję
do.mieszkaniec (2019-10-09 22:57) 7 24   |   zgłoś do usunięcia
umiesz czytać debilu ? w tamtym roku miejsce "W roku ubiegłym była to 343 lokata" w tym roku a jest koniec roku czyli za ten rok to miejsce 133 i to nie jest zasluga poprzednika. Poprzednik zabieral sobie zaslugi burmistrza Zemły który zaczął inwestycje
Darekk!!! (2019-10-10 00:07) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Spać! Na 7.30 do roboty masz, nie trać czasu na internet, bo znów niewyspany bedziesz chodzić. NO NO NO
do do mieszkaniec (2019-10-10 07:02) 17 8   |   zgłoś do usunięcia
Ranking opiera się min. na danych GUS. A od kiedy to GUS publikuje dane za rok bieżący a zwłaszcza za 3 kwartały? Sam się naucz czytać zanim zaczniesz kogoś wyzywać.
Anka (2019-10-10 08:31) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
A jakież to inwestycje rozpoczął Zemło?, Chyba ci się coś pomieszało, no może park za 7 milionów, który Szustek musiał dokończyć aby mieszkańcy mogli bezpiecznie z niego korzystać.
Do.Anka (2019-10-10 09:47) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Jak Ty uważasz zaczęcie inwestycji od wjechania na budowę sprzętu a nie uwzględniasz zaczęcia przygotowania do inwestycji w postacie przygotowywania projektów pozyskiwania środków regulacja własności działek wyłonienie firmy to nie mam co z Tobą rozmawiać bo masz za niski poziom myślenia.
sdasd (2019-10-10 12:57) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
oj niektórzy mają ból pewnej częsci ciała :) zamiast klikać bezmyślnie poradźcie sobie lepiej z długiem 50 mln
Chącina (2019-10-10 14:16) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Ale fajnie dziękujemy! B R A W O U nas to się działo i dzieje ulice wyremontowane , baseny kryte zrobione, Zalew zrobiony , miejsc pracy przybyło. Łuków to kraina mlekiem i miodem płynącą ! Dziekujemy ! I juz nic wiecej nie potrzebujemy. Jeszcze tak dobrze to nie było !!!
do Chąciny (2019-10-12 09:58) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Chącina nie badz cyniczny,może nie kraina mlekiem i miodem płynaca ale widac prace poprzedniego burmistrza a teraz co spotkania spotkania i lanie wody aby kadencja uplywała spokojnie a my brali duża kasę i jakos nam zleci.
awd (2019-10-12 16:22) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
gowno widac a nie prace ja nie widze nic , drogi powiat robil . Zero jakiegos zakladu zero jakiegos inwestora zero tanich mieszkan
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze
IV test w IV LO. Zwyciężają gospodarze Około 40 osób wzięło udział w IV edycji testu wiedzy z historii Łukowa ?Poznaj Swoje Miasto?, który odbył się w piątek 13 grudnia w Łukowie.
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy
Płudowski: Będę musiał szukać pieniędzy Komentarz burmistrza po sesji, która odbyła się 12 grudnia. Radni odrzucili stawkę opłaty za śmieci proponowaną przez włodarza. Nie będzie to 20, a 14 złotych od osoby.
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie ...
Anastazja Klimiuk z Fabryki Piosenki ŁOK wystąpiła na scenie obok Zbigniewa Zamachowskiego i Katarzyny Dąbrowskiej Anastazja Klimiuk, reprezentująca Fabrykę Piosenki ŁOK, wystąpiła podczas Koncertu Finałowego XII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko". Gratulujemy!
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć ...
Decyzją radnych PiS w Łukowie może dojść do cięć w inwestycjach To konsekwencje zaproponowanej i przegłosowanej przez klub stawki za odpady. Żeby zbilansować system trzeba będzie poszukać pieniędzy w innych obszarach, albo brać kredyt. Przed takim wyborem stoi burmistrz Piotr Płudowski.
Zawody z kostką Rubika
Zawody z kostką Rubika Łuków będzie miejscem nietypowych zmagań sportowych.
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe
Czy w Łukowie powstanie Towarzystwo Biznesowe Spotkanie informacyjne prowadził Michał Osiej.
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc
W sobotę Koncert Kolęd i Słodkich Serc Świąteczny koncert odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godzinie 18.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Podczas koncertu wystąpią Orkiestra Dęta im. Antoniego Próchniewicza, wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK oraz gwiazda wieczoru zespół Pectus.
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci Miasto szuka pieniędzy, żeby zbilansować system
Ruszają zapisy do gminnego żłobka
Ruszają zapisy do gminnego żłobka Już 3 stycznia rozpocznie się pierwsza rekrutacja dzieci zamieszkałych na terenie gminy Łuków do Gminnego Żłobka "Maluch".
Bogdan z Trzebieszowa w "Szansie na sukces" (Zapowiedź)
Bogdan z Trzebieszowa w Pochodzący z Trzebieszowa Bogdan Sierpień wystąpi w odcinku programu "Szansa na sukces", który będzie emitowany 15 grudnia w TVP 2.
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W ...
Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego. W geście solidarności 35 wydawców lokalnych z całej Polski publikuje na swoich portalach teksty Tygodnika Zamojskiego, na który sąd nałożył prewencyjny zakaz publikacji
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy ...
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni Brak zasłonek pod prysznicami, czytników czasu czy nadzoru w szatni, a także zajęcie torów przez instruktorów. Listy z takimi uwagami przysłali do nas Czytelnicy, którzy często korzystają z pływalni w SP nr 5 w Łukowie. Poprosiliśmy o komentarz Marka Żurawskiego, szefa OSiR w Łukowie.
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ...
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ich firm - Zjednoczył nas problem - spadek dochodów z powodu handlu obwoźnego i wchodzenia firm zachodnich na tereny wiejskie - mówią członkowie Stowarzyszenia Kupców Ziemi Łukowskiej.
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie „Najpiękniejsza ...
Ostatnia chwila na składanie prac w konkursie  „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa - 2019” Już tylko do piątku 13 grudnia można zgłaszać prace do konkursu Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa organizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Takie były Andrzejki z biblioteką w Krzywdzie
Takie były Andrzejki z biblioteką w Krzywdzie GMINA KRZYWDA Niedługo karnawał, a my mamy jeszcze wspomnienie z Andrzejek. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie zorganizowała Andrzejki dla dzieci.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
  Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie W najbliższy weekend 14 i 15 grudnia w Targach Lublin odbędzie się III Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje blisko 3 000 psów należących do 230 ras ze wszystkich 10 grup FCI.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje