Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

dodane: 09-10-2019 14:32   |   wyświetleń: 1036

Awans Łukowa w Rankingu "Rzeczpospolitej". Dziennik ocenił "zrównoważony rozwój samorządów"

W najnowszej edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" Łuków awansował o 210 pozycji. Spośród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w kraju, Łuków sklasyfikowany został na 133. pozycji. W roku ubiegłym była to 343 lokata.
Awans Łukowa w Rankingu  
Na łączną ocenę samorządu składa się około 50 wskaźników i szczegółowych pytań, dotyczących jego działań  w kluczowych obszarach takich jak: trwałość ekonomiczno- finansowa miasta, trwałość społeczna, trwałość środowiska oraz jakość zarządzania i współpracy. Źródłem danych wykorzystanych w zestawieniu są ogólnie dostępne publiczne bazy GUS i Ministerstwa Finansów, a także odpowiedzi udzielone przez samorządy na pytanie ankietowe. 

Ranking tworzony jest od 15 lat przez redakcję „Rzeczpospolitej”.  a nad jego przebiegiem czuwa komisja na czele z byłym premierem Jerzym Buzkiem. W skład komisji wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej". Ideą rankingu jest wyłonienie i pokazanie tych samorządów, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Łuków w tegorocznym rankingu wyprzedził sąsiednie miejscowości m.in.: Międzyrzec Podlaski (192 miejsce, awans z 318 m.), Radzyń Podlaski (225 miejsce, spadek z 159 m.), Lubartów (234 miejsce, spadek z 193 m.), Ryki (361 miejsce, spadek z 353 m.), Stoczek Łukowski (401 miejsce, spadek z 368 m.), czy Dęblin (581 miejsce, spadek z 428 m.). 

Komentowane

Wc (2019-10-09 15:23) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jesteście wielcy wielbiciele Radzynia Podlaskiego Lubartowa Kocka.....O matko Łuków ich wyprzedził.....Nie nie Łuków nigdy nie był za nimi.
Tak to jeszcze zasługa..... (2019-10-09 17:49) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
.....burmistrza Dariusza i radnych siódmej kadencji bo nie tego obecnego obiboka , pustomówca i nicniedasia . Od jesieni 2018 , żadnej wartości dodanej , smutne to ale prawdziwe.
Smak Gumy (2019-10-09 20:34) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
@tak tak Endriu (2019-10-09 22:33) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
to wszystko twoja zasluga i tych durnych komentarzy ktorymi karmisz ludzi i siebie od lat. to sie leczy
mieszkaniec (2019-10-09 22:46) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
ranking dotyczy lat 2018 i wcześniej a wtedy burmistrzem był Szustek, czyli brawo Panie Starosto. ciekawe o ile spadnie Łuków jak w rankingu ujęty zostanie 2019 rok, aż się boję
do.mieszkaniec (2019-10-09 22:57) 6 13   |   zgłoś do usunięcia
umiesz czytać debilu ? w tamtym roku miejsce "W roku ubiegłym była to 343 lokata" w tym roku a jest koniec roku czyli za ten rok to miejsce 133 i to nie jest zasluga poprzednika. Poprzednik zabieral sobie zaslugi burmistrza Zemły który zaczął inwestycje
Darekk!!! (2019-10-10 00:07) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Spać! Na 7.30 do roboty masz, nie trać czasu na internet, bo znów niewyspany bedziesz chodzić. NO NO NO
do do mieszkaniec (2019-10-10 07:02) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Ranking opiera się min. na danych GUS. A od kiedy to GUS publikuje dane za rok bieżący a zwłaszcza za 3 kwartały? Sam się naucz czytać zanim zaczniesz kogoś wyzywać.
Anka (2019-10-10 08:31) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
A jakież to inwestycje rozpoczął Zemło?, Chyba ci się coś pomieszało, no może park za 7 milionów, który Szustek musiał dokończyć aby mieszkańcy mogli bezpiecznie z niego korzystać.
Do.Anka (2019-10-10 09:47) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak Ty uważasz zaczęcie inwestycji od wjechania na budowę sprzętu a nie uwzględniasz zaczęcia przygotowania do inwestycji w postacie przygotowywania projektów pozyskiwania środków regulacja własności działek wyłonienie firmy to nie mam co z Tobą rozmawiać bo masz za niski poziom myślenia.
sdasd (2019-10-10 12:57) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
oj niektórzy mają ból pewnej częsci ciała :) zamiast klikać bezmyślnie poradźcie sobie lepiej z długiem 50 mln
Chącina (2019-10-10 14:16) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Ale fajnie dziękujemy! B R A W O U nas to się działo i dzieje ulice wyremontowane , baseny kryte zrobione, Zalew zrobiony , miejsc pracy przybyło. Łuków to kraina mlekiem i miodem płynącą ! Dziekujemy ! I juz nic wiecej nie potrzebujemy. Jeszcze tak dobrze to nie było !!!
do Chąciny (2019-10-12 09:58) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Chącina nie badz cyniczny,może nie kraina mlekiem i miodem płynaca ale widac prace poprzedniego burmistrza a teraz co spotkania spotkania i lanie wody aby kadencja uplywała spokojnie a my brali duża kasę i jakos nam zleci.
awd (2019-10-12 16:22) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
gowno widac a nie prace ja nie widze nic , drogi powiat robil . Zero jakiegos zakladu zero jakiegos inwestora zero tanich mieszkan
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Śmierć 83-letniego rowerzysty
Śmierć 83-letniego rowerzysty GMINA ŁUKÓW Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Łazach.
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej.
Parisel Palace zaprasza na konferencję "Być kobietą On Tour"
 Parisel Palace zaprasza na konferencję Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 października. Start o 18.
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze ...
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze WOLA MYSŁOWSKA Ewa K., była księgowa Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, oskarżona o przywłaszczenie ponad 220 tys. zł, dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi także zwrócić pokrzywdzonym ukradzione pieniądze.
Policjanci z owczarkami odwiedzili "Czwórkę"
Policjanci z owczarkami odwiedzili ŁUKÓW Uczniów z SP nr 4 odwiedzili przewodnicy psów policyjnych: Artur Miszta i Grzegorz Patyński z czworonożnymi podopiecznymi Margot i Heliosem. Policjanci zademonstrowali jak postępować, gdy dochodzi do ataku ze strony zwierząt.
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie przypomina mieszkańcom, że mogą korzystać z porad specjalistów różnych dziedzin i terapeutów. Konsultacje są bezpłatne, ponieważ odbywają się w ramach projektu, na który ośrodek pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej.
Programowali roboty w Krynce
Programowali roboty w Krynce GMINA ŁUKÓW W szkole w Krynce uczniowie klas IV-VIII mieli zajęcia z robotyki. Zabawka JIMU Robot umożliwiła im naukę programowania poprzez zabawę.
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów GMINA ŁUKÓW Zespół Szkolno -Przedszkolny w Zarzeczu wygrał mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów z dostępem do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu.
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w nocy Łukowie w rejonie ul. Żelechowskiej. Pociąg towarowy relacji Świerże Górne - Jaszczów potrącił młodego mężczyznę. Jak wstępnie ustalono 21-letni obywatel Ukrainy minął opuszczone szlabany i wbiegł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego Reprezentanci KSW Łuków walczyli w Mazowieckiej Lidze Kickboxingu. Zawody rozegrano na obiektach FC Legia- sekcji sztuk walki klubu Legia Warszawa.
"Ach! Co to był za ślub..."
W Muzeum Regionalnym w Łukowie można będzie zobaczyć fotografie ślubne z okresu dwudziestolecia międzywojennego, przez okres powojenny aż do lat 80-tych.
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) ...
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) Łukowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Lublinie i KSP zatrzymali wczoraj w Warszawie 28-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze typowali go do sprawy kradzieży 340 tys. zł. z konta łukowskiego przedsiębiorcy.
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu ...
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu Podkom. Jarosław Metkowski z KPP w Łukowie najlepszym dyżurnym na Lubelszczyźnie
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać ...
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać projekt domu z piwnicą? Nieraz słyszymy od starszego pokolenia - kiedyś to były czasy? żyło się spokojniej, inaczej i domy budowało się inaczej! To absolutna prawda ? domy budowało się inaczej, choć to oczywiście wcale nie znaczy, że lepiej. Co się zmieniło?
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie Druhowie zakasali rękawy i zmodernizowali strażnicę.
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW ...
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW Zdradź nam swój sposób na jesienne "nic mi się nie chce". Wygraj jedną podwójną wejściówkę na wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku". ...
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej ŁOK.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje