Dziś są imieniny: Borysławy, makarego, Michała

dodane: 28-01-2020 09:20   |   wyświetleń: 6849

"Brakuje Rękopisów Sienkiewicza" - Skwarek donosi na Cybulskiego

Według nowej dyrektor w Muzeum w Woli Okrzejskiej brakuje też ośmiu srebrnych monet, jednej złotej i dwóch kosiarek. Do tego sprzętu nagłaśniającego za ponad 33 tys. zł.
 
20 stycznia do Prokuratury Rejonowej w Łukowie trafiło zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa w Muzeum Henryka Sienkiewicza w okresie, kiedy placówką kierował Maciej Cybulski. Dokument podpisała obecna dyrektor Beata Skwarek.- Potwierdzamy tylko, że doniesienie zostało złożone. Nie informuję o konkretach - ucina wszelkie pytania Beata Skwarek, która z wykształcenia jest zootechnikiem po Akademii Podlaskiej.Jak ustaliła "Wspólnota" zawarte w doniesieniu zarzuty to efekt inwentaryzacji, która w ostatnich miesiącach została prowadzona w muzeum.

- Uważam, że cała sprawa ma charakter polityczny. Doniesienie do prokuratury to kolejny, po pomówieniach w mediach, etap dyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej, mający na celu przykrycie, w mojej ocenie, partyjno - prywatnych relacji starosty i pani Skwarek oraz okoliczności jej zatrudnienia w Muzeum - pisze w oświadczeniu Maciej Cybulski. 

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Łukowskiej 

Komentowane

... (2020-01-28 09:31) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
wychodzi szydło z worka..... czyli nie było tak kolorowo jak pisali co?
Koniecznie PMO (2020-01-28 09:36) 17 19   |   zgłoś do usunięcia
Szydło to wychodzi ale z twojej partii... że nie jest tak kolorowo jak głosicie, a wszystko drożeje. Co myślicie że my też z tekturowymi pieniędzmi będziemy do sklepów latali tak jak to oczekiwaliście ze dyrektor szpitala na tekturowe 2 mln ogłosi przetarg na rezonans?! Szydło to dopiero teraz wyjdzie z wora! Panie Macieju proszę się trzymać!
Dlaczego mam wrażenie (2020-01-28 09:41) 20 15   |   zgłoś do usunięcia
że ci którzy teraz donoszą będą musieli to wszystko odszczekać?
WALENDROD (2020-01-28 09:42) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
kto teraz zapłaci za stracone artefakty i pieniądze? gdzie one są?
Mieszkaniec (2020-01-28 09:52) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Jedna wielka żenada
bu ha ha ha (2020-01-28 10:09) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
Doniesienie do prokuratory? Szkoda że partyjniacy zapomnieli o Muzeum! To tylko działa na szkodę placówki! No ale to w myśl après nous, le déluge. Jak trzeba być zawistnym aby twierdzić że niby b. dyrektor wyniósł rękopisy?!
Bagniarz (2020-01-28 10:22) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Z każdej placówki państwowje giną rzeczy jak ktoś odchodzi. Klika i lokalny układ, te same nazwiska i rodziny całe klany poobsadzane na stołkach tylko kawke popijają. W jednym urzedzie to firanki, odświeżacze do wc , kubki doniczki i multum innych gratów zabrali to potem widziałem w nowo budowanym domu urzędasa jako tymczasowe wyposażenie.
Marian (2020-01-28 10:55) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Panie Macieju charakter polityczny? Do tej pory nic pan nie odzywał się na oskarżenia kierowane przez starostę i powiat łukowski. Prokurator już dawno powinien zająć się tą sprawą a nie dopiero teraz. Telewizja też byłaby zainteresowana taką sprawa a dziennikarze znajdą każda fakturke.
Nok (2020-01-28 11:15) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy odbyła się inwentaryzacja?
Smak Gumy (2020-01-28 11:17) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
Lulek (2020-01-28 11:18) 9 13   |   zgłoś do usunięcia
Jak się mało zarabia jako urzędnik, to ręka aż świerzbi aby coś zajebać. Swoją drogą, ciekawe ile takie rękopisy są warte na czarnym rynku złodziejskim.
ten się śmieje... (2020-01-28 11:29) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
No to zobaczymy komu będzie bu, ha, ha. Na szkodę placówki to działał dyrektor. Te braki to nie szpilki. To konkretne rzeczy za konkretne pieniądze.
Olo (2020-01-28 12:32) 18 8   |   zgłoś do usunięcia
Poczekajmy aż zapadnie wyrok a nie już osadzącie. Mógł zabrać a mógł ktoś inny zabrać i zwalić na poprzednika. Trzeba by inwentaryzacje robić przy obecności byłego dyrektora i jego następcy i postronnych świadków. W dzisiejszych czasach to różnie bywa jeden kradnie drugi po złości podrzuci świnie. Niech zajmie się tym prokurator sąd policja czy jakieś inne odpowiednie służby a nie internetowe trole hejtujace wszystko co im się nie podoba bo przeciwnik
I co ty na to Olo? (2020-01-28 13:22) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Zwalić na poprzednika? Ciekawy tok myślenia bo poprzednikiem Macieja Cybulskiego był Cezary Cybulski zaś poprzednikiem Cezarego Antoni Cybulski.
Ciekawska (2020-01-28 13:31) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe kiedy została przeprowadzona inwentaryzacja. Ostatniego dnia pracy p. Cybulskiego czy już kiedy nie pracował???
do Marian (2020-01-28 13:42) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo słusznie robił pan Cybulski, że nie odpowiadał na te oszczerstwa a teraz niech kompetentnym osobom wytłumaczy co jest ci i następnie to całe polityczne łukowskie bagienko poda do sądu o pomówienia i oszczerstwa łącznie z tymi osobami które zlecały wykonanie pseudo inwentaryzacji i jej wykonawcami.
Dłużnik (2020-01-28 13:46) 13 13   |   zgłoś do usunięcia
Dobra Olo tylko muzeum było w rękach Cybulskich od wielu lat więc ciężko będzie wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości. Ręka rękę myje. Ale niech prokurator sprawdzi wszystko. Za coś chyba pan Maciej dom wystawił duży ;)
muzealia (2020-01-28 14:03) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Tych braków jest 130. Wychodzi na to, że pan były dyrektor będzie musiał odpowiedzieć na 130 pytań.
nikt (2020-01-28 14:09) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
zgadza się a tak wieś go bronila i okolica że uczciwy i dobroczynny ojoj. to są środki publiczne i każdy powinien widzieć na co muzeum wydało każdy grosz a czego maciej nie wydał oswiadczenia jak był zwolniony przed nowym rokiem wiedział co się szykuje. kadencja zastępcy wójta szybko się skończy i zobaczymy co będzie wtedy. placz i placz pozostanie.
§ do Dłużnik (2020-01-28 13:46) (2020-01-28 14:51) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Waż słowa po osoba czuwa na d komentarzami i wszystkie pomówienia będą kierowane do odpowiednich organów. Twoje IP będzie pierwsze. Miłego popołudnia.
Różnica (2020-01-28 15:22) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Maciej nigdy nie był zwolniony! Maciej był na zwolnieniu lekarskim i to długim a to kolosalna różnica.
Cm (2020-01-28 15:53) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Dłużniku, oskarżyłeś, a nie wiesz, jak było. Bój się.
Różnica (2020-01-28 17:10) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Maciej nigdy nie był zwolniony! Maciej był na zwolnieniu lekarskim i to długim a to kolosalna różnica.
Olo (2020-01-28 17:11) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Poczekajmy aż zapadnie wyrok a nie już osadzącie. Mógł zabrać a mógł ktoś inny zabrać i zwalić na poprzednika. Trzeba by inwentaryzacje robić przy obecności byłego dyrektora i jego następcy i postronnych świadków. W dzisiejszych czasach to różnie bywa jeden kradnie drugi po złości podrzuci świnie. Niech zajmie się tym prokurator sąd policja czy jakieś inne odpowiednie służby a nie internetowe trole hejtujace wszystko co im się nie podoba bo przeciwnik
Obserwator (2020-01-28 17:32) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Pomówienia? Oj dłużniku może i masz sporo racji. Polecam posłuchać audycji z panem starostą łukowskim. Poszczególnie mówi ile brakuje pieniędzy. Więc nie wyjeżdzajcie tu z pomówieniami. http://www.podlasie24.pl/lukow/o-tym-sie-mowi/dariusz-szustek-lista-nieprawidlowosci-w-muzeum-sienkiewicza-jest-dluga-2c8b4.html
haha (2020-01-28 17:47) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
haha i kto to mówi? wzór prawdomównosci hahaha
qww (2020-01-28 17:51) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
jak starosta taki wzór ideału to może powie dlaczego ukrywa dochody i łamie przepisy które w polsce obowiązują a sąd WSA w Lublinie sprecyzował i wyjaśnił że zarobki pracowników urzedów są informacjami publicznymi . Znowu jakieś premie po 30tys jak dla prezesa PUIK ? Może jeszcze większe premie z naszych podatków?
IGNAŚ (2020-01-28 17:52) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Czytając i analizując to wszystko nasuwa się jedno pytanie: dlaczego mimo tych wszystkich nieprawidłowości,"braków" ZARZĄD Powiatu jak mówił Pan Szustek zaproponował Panu Cybulskiemu stanowisko kustosza za to samo wynagrodzenie?Czy w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości współodpowiedzialność poniósł by ZARZĄD Powiatu z Panem Starostą? A wszyscy dobrze wiemy że o tych brakach Pan starosta mówił już dużo wcześniej.Tak więc : Czy krycie "przestepcy" jest zgodne z prawem?Czy raczej równoznaczne z współudziałem?Kolejne pytanie kto nadzorował-kontrolował wydatki Pana dyrektora?
do Obserwator (2020-01-28 18:11) 12 14   |   zgłoś do usunięcia
posłuchać audycji ze starostą bu ha ha ha dlaczego ja temu człowiekowi nie wierzę? na pomówienia starosty też pewnie przyjdzie czas? Czy to nie DSZ miał sprawy o pomówienia w komentarzach? Może przypomnisz wszystkim jaki był ich finał z panem Jerzym czy z panią Bernadettą ? https://www.tygodniksiedlecki.com/t38111-koniec.procesu.o.konfitury.br.sad.skazal.burmistrza.lukowa.htm - odwołał się do ministra sprawiedliwości bo jakoś nic nie słychać? no i z panem Jerzym https://www.tygodniksiedlecki.com/t40055-lukowbr.burmistrz.przeprosi.za.pomowienie.htm
Słuchajcie, to już jest skandal..... (2020-01-28 18:17) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
......że w ogóle takie są stawiane zarzuty , jedno jest pewne to trzeba wyjaśnić i dobrze , że wziął się za to prokurator . To już nie tylko nasza sprawa , zagłębia buraczano -kartoflanego ale sprawa o której powinien wiedzieć minister kultury i dziedzictwa narodowego , to jest defraudacja naszego dziedzictwa narodowego , naszej spóścizny. Chwała osobom za to , że w ogóle to odkryły i nie ma tu znaczenia , że to pani Skwarek złożyła zawiadomienie . Być może to wreszcie przełom , tak , dobra zmiana , że kończy się bezhołowie a zaczyna era zarządcza w naszych przybytkach kultury , które wreszcie dostają się pod zarząd nowych ludzi . Nie ważne kto , ważne aby odnaleźć i wyeliminować słabe ogniwo , które podnosi rękę na nasze dziedzictwo . To jest świętokradztwo i tu muszą wkroczyć bardziej specjalistyczne służby , to już nie tylko sprawa łukowską , to jest sprawa ogólnopolska .
~ do Obserwator (2020-01-28 18:22) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
ten pan to nawet twierdzi że Policja kłamie http://podlasie24.pl//lukow/region/sad-w-lubartowie-wydal-wyrok-w-sprawie-burmistrza-lukowa-1cddd.html
w audycji (2020-01-28 18:29) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Dziś na pytanie redaktor radia - Panie starosto jakie jest wykształcenie pani dyrektor? Vice-starosta odpowiada - Powiem szczerze że ja już dokładnie nie pamiętam O ile wyższe to zootechnik ale ma kilka studiów podyplomowych. WOW tak wykształcona że nawet już starosta pamięcią nie ogarnia?
prawda się obroni (2020-01-28 18:40) 20 10   |   zgłoś do usunięcia
ja tam wierzę panu Maciejowi, możecie mnie minusować ile wlezie
Michał (2020-01-28 19:19) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma znaczenie jakie wykształcenie ma nowy dyrektor. Jeśli ma kompetencje to ok. Inwentaryzacja po przejęciu "władzy" w takich instytucjach to podstawa... A jeśli czegoś brakuje to trzeba to wyjaśnić. Żaden nowy dyrektor, który przejmuje władzę nie podpisze się pod inwentaryzacja jeśli czegoś nie ma. Normalna sprawa.
Jk (2020-01-28 20:30) 8 13   |   zgłoś do usunięcia
Teraz do Woli Okrzejskiej zjadą się wszystkie ogólnopolskie telewizje. Czyżby super promocja Muzeum ?
Inka (2020-01-28 21:02) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Myślę że ktoś podłożył Maciejowi świnie. Nie jest głupi żeby wynosić tak cenne rzeczy. A może to ktoś pod jego nieobecność wyniósł, żeby teraz móc go gnoić.?
To jest słabe (2020-01-28 21:04) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
To nikt nie przeprowadził inwentaryzacji zdawczo odbiorczej. To podstawa .
00 (2020-01-28 21:05) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Dziwicien sie że przegrał wychodzi chamskie zachowanie. Do tej pory nikt tak się nie zachowywał. Dlatego taki hejt tutaj jest który on uprawia.
mieszkaniec gminy (2020-01-28 22:26) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
"Da mi to możliwość wyjaśnienia kompetentnej osobie kwestii, o których nie może mieć pojęcia zootechnik.” - tak w oświadczeniu mówi Maciej Cybulski, a praca z przełożonym wójtem, który jest po ROLNICTWIE mu pasuje, pieniążki, które mu zaoferował ROLNIK mu nie śmierdzą?
Ej no (2020-01-28 22:47) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
A czy inwentaryzacja nie powinna być robiona w obecności byłego dyrektora żeby była wiarygodna? Powinien być przy tym i Cybulski i Skwarkowa. Byłaby jasna sytuacja co były przekazuję obecnemu. A tak to można powiedzieć że była jeszcze złota kaczka na łańcuchu i zniknęła.
DO (2020-01-28 22:49) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
powinna być a tak to można coś zabrać i powiedzieć nie było .
Krzywda (2020-01-28 23:28) 14 22   |   zgłoś do usunięcia
Panie Macieju czyżby Pan zapomniał jakie wykształcenie miał Pana ojciec ? Czy może uważa Pan, że nie miał kompetencji do bycia dyrektorem? Dla przypomnienia dodam, że był bardzo dobrym dyrektorem z zaangażowaniem i pasją. Info z wikipedii ,,Antoni Cybulski Ukończył Technikum Chemiczne w Zgierzu. Podczas nauki w szkole aktywnie zaczął uprawiać turystykę pieszą, co zadecydowało, iż jako kierunek studiów wybrał geografię. Kierunku tego nie ukończył z uwagi na fakt, iż w 1966 roku w wyniku zamieszczonego ogłoszenia prasowego zgłosił swoją kandydaturę na kierownika nowo otwartego muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.....,, Panie Macieju proszę nie poniżać innych osób, szczególnie tych, które chyba sam Pan zatrudnił. To tylko świadczy o braku u Pana kompetencji i kultury.
Na siłę go nie zaciągniesz (2020-01-29 11:23) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Pan Cybulski miał możliwość uczestniczenia w inwentaryzacji osobiście albo przez pełnomocnika gdyż przebywał na zwolnieniu lekarskim. Ani z jednej, ani z drugiej możliwości nie skorzystał. Teraz to już dostanie od prokuratora zaproszenie z obowiązkowym wstawiennictwem.
qw (2020-01-29 15:46) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
to już wyrok zapadł ? winny czy nie ?
Katarzyna Cybulska (2020-01-29 15:51) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
Osobiście dopilnuję, że każdy komentarz oskarżający w jakikolwiek sposób mojego męża trafi do rąk prokuratora który zaprosi go do siebie. Mój mąż to pasjonata , oddany bez reszty Muzeum i promocji Henryka Sienkiewicza. To najbardziej szczera i uczciwa osoba jaką znam działająca zawsze na dobro placówki, którą zarządzał często kosztem swojej rodziny i własnych korzyści. Tak więc piszcie a ja kopiuję i dołączam do akt. Miłego dnia. Jednocześnie dziękuje osobom, które wspierają mojego męża w tym trudnym czasie. który trwa już od stycznia 2019 r.
Katarzyna Cybulska (2020-01-29 15:52) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Osobiście dopilnuję, że każdy komentarz oskarżający w jakikolwiek sposób mojego męża trafi do rąk prokuratora który zaprosi go do siebie. Mój mąż to pasjonata , oddany bez reszty Muzeum i promocji Henryka Sienkiewicza. To najbardziej szczera i uczciwa osoba jaką znam działająca zawsze na dobro placówki, którą zarządzał często kosztem swojej rodziny i własnych korzyści. Tak więc piszcie a ja kopiuję i dołączam do akt. Miłego dnia. Jednocześnie dziękuje osobom, które wspierają mojego męża w tym trudnym czasie. który trwa już od stycznia 2019 r.
Do Katarzyna (2020-01-29 17:16) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Prawidłowo. Zgłaszać na policję i do prokuratury bo widzę tutaj kilka osób szczuje każdego kto im nie pasuje używając danych osobowych. Kilka wyroków było i widzę nadal to trwa.
Mieszkaniec (2020-01-29 18:47) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Pani Katarzynie puszczają nerwy, ciekawe dlaczego, nie pozazdrościć atmosfery w domu.
Pani Katarzyno! (2020-01-29 19:21) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma co się złościć. Jeśli jest tak, jak pani pisze to wystarczy, że pan Maciej uda się do muzeum i wskaże miejsca, w których się znajdują wykazane w inwentaryzacji braki i będzie po kłopocie.
Anna Cybulska (2020-01-31 00:58) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
W związku z zarzutami pod adresem Macieja Cybulskiego, oświadczam, że zaginioną/przywłaszczoną ZŁOTĄ MONETĘ otrzymałam podczas uroczystej Gali 50-lecia Muzeum H. Sienkiewicza w "Dworze Sienkiewicz" w Okrzei. SREBRNYMI MONETAMI za zasługi zostali uhonorowani współtwórcy muzeum: LONGIN KOWALCZYK, ROMAN DAJEK oraz ZOFIA CZAPSKA, ANNA CYBULSKA, PROF. MARIA BOKSZCZANIN i wiele innych zacnych osób. Cała uroczystość, w tym ich wręczenie, zostało udokumentowane przez telewizję, prasę oraz nagrania osób prywatnych.
Mirek (2020-01-31 10:27) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
pani anno takie rzeczy to prokuratorowi trzeba mówić jak są dowody na to co pani mówi takie pisanie w komentarzach to trochę dziecinada.
Proste (2020-01-31 16:00) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Pan dyrektor nawet jak obdarował poszczególne osoby monetami to powinien to zaewidencjonować. To nie łaska, to obowiązek.
Do. Proste (2020-02-02 10:54) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak takie to proste to powiedz jak udokumentował wydatki z służbowego telefonu pewnien urzędnik wysokiej rangi na sms premium wysłane w konkursie na siebie? To przecież 9tys jednego miesiąca. I co zwrócił je? W prywatnej firmie jak dostajesz telefon służbowy podpisujesz oświadczenie że jak będziesz wysyłaj sms płatne lub wykonywał połączenia o podwyższonej płatności lub niezwiązane z przeznaczeniem telefonu w celach prywatnych będziesz obciążony kosztem takich operacji. Pozatym masz zakaz instalowania jakich kolwiek aplikacji a tutaj bach 9tys podatnik zapłacił na sms płatne i cisza.
oczywiście, że proste (2020-02-02 12:48) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Czemu temu urzędnikowi do tej pory nie wystawiono rachunku do zapłacenia zamiast robić gównoburzę? Boją się, że się okaże, że to zwykle kłamstwo powielone 1000 razy?
9 tysięcy? (2020-02-02 12:53) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Poważnie jesteś takim kretynem, że łykasz taki kit? Żeby wydać 9 tysięcy to trzeba wysłać około 4 tysięcy SMS premium.