Dziś są imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

dodane: 27-11-2019 14:56   |   wyświetleń: 3858

Cybulski straci stołek. "Sienkiewicz" będzie miał nowego szefa

Dariusz Szustek przyznał to w rozmowie z dziennikarzami, że 1 stycznia Macieja Cybulskiego zastąpi Beata Skwarek.
Cybulski straci stołek.  

- Kadencja pana dyrektora rzeczywiście się kończy. Zarząd będzie musiał podjąć decyzję, czy powierzyć mu kierowanie - mówił jeszcze dwa tygodnie temu w rozmowie ze Wspólnotą i Łuków 24 starosta łukowski. Teraz Dariusz Szustek potwierdził publicznie, że Maciej Cybulski odejdzie ze stanowiska z końcem roku. Zarząd Powiatu ma powierzyć na rok obowiązki dyrektora Beacie Skwarek. Jest ona od września zastępczynią Macieja Cybulskiego. Dotychczasowy dyrektor ma pełnić funkcję kustosza.

Więcej w papierowym Wspólnoty Łukowskiej 

Komentowane

Burgermajster (2019-11-27 15:45) 3 7   |   zgłoś do usunięcia
Nic ciekawsze się nie dzieje w LUKOWIE ?
asan (2019-11-27 15:48) 16 2   |   zgłoś do usunięcia
Wstyd panie szustek!
Bm (2019-11-27 16:10) 8 1   |   zgłoś do usunięcia
Po jakiej szkole jest protegowana D. Szustka?
kik (2019-11-27 17:29) 11 1   |   zgłoś do usunięcia
Wstyd i hańba dla powiatu! Wyborcy zapamiętają, wyborcy rozliczą! Kiedy skończy się ten PISoland? Boże, widzisz i nie grzmisz! Wszytko załatwiają w białych rękawiczkach i pod przykrywką kościoła.
@Bm (2019-11-27 17:39) 15 2   |   zgłoś do usunięcia
po szkole PiS! tyle że społeczność gminy KRZYWDA nie chciała jej widzieć na stołku wójta to pan starosta musi spłacić partyjne zobowiązania i wsadza ją na stołek dyr muzeum. Nadmienię że w ostatnim czasie w tymże muzeum zatrudniona została inna pani która z list PiS startowała do rady powiatu i również się niedostała . Panie Szu poprosimy CV obu pań zatrudnionych w muzeum!
Marek (2019-11-27 20:06) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Tak człowiek roku wspólnoty został doceniony przez zarząd powiatu łukowskiego.
asan (2019-11-27 20:21) 2 7   |   zgłoś do usunięcia
Super, dobra decyzja.
To proste (2019-11-27 20:27) 1 5   |   zgłoś do usunięcia
Popiszcie sobie praszyna z wytrzeszczem. Pomóżcie mu! Zróbcie zbiórkę publiczną na sfinansowanie jego fanaberii
do kik (2019-11-27 20:28) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Odwróc tabele i alternatywa w dościganiu stołków na czele.Nic lepszego soba nie reprezentuje ,a miało byc inaczej.Najważniejsze wygońmy pis .
Koneser (2019-11-27 20:44) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Akurat tutaj zgodnie zdecydowała koalicja powiatowa SZU+Koziołek, należy też pamiętać, że wielki SZU jest tak zacnym strategiem, że chyba tylko tutaj w powiecie łukowskim mniejszość rządzi większością!! Radni PiS jest ich 11, radni przymierza jest ich 6. Zarząd powiatu 3 radnych z Przymierza (Mika,Kozioł,Czerniec) 2 radnych PiS(Szustek(on nawet mandatu nie ma...haha)+wolski) Czyli rachunek jest prosty PiS przegrywa 3-2. Na koniec nie sam SZU zdecydował o tej zmianie dlatego warto by było zapytać jakim stosunkiem głosów na zarządzie powiatu podjęto tą decyzję
kompetencje (2019-11-27 20:45) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
jakie kompetencje ma nowa pani dyrektor do kierowania placówką kulturalno-muzealną?
do konesera (2019-11-27 20:53) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
5:0
Koneser (2019-11-27 20:54) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Pani dyrektor pociąga za odpowiednie sznurki a to jest bardzo ważna umiejętność jak widać. Niedługo muzeum będzie dumą naszego powiatu bo jak się umie tak działać to dwór zostanie szybko odbudowany
kustosz (2019-11-27 22:39) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej będzie miał więcej możliwości kreowania tego co w muzeum najważniejsze, czyli misji muzeum - ukazywać tradycje rodzinne i związki Henryka Sienkiewicza z Lubelszczyzną, twórczość pisarza oraz prezentować liczne dzieła malarskie, rysunki, grafiki i rzeźby ludowe. Jest co robić i tego Mackowi nie zabraknie. On to lubi.
Powiatowy (2019-11-28 00:05) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Niebywaly suksec starosty. Takiego poruszenia w gminie krzywda nie było jak wójt kedra zegnal się ze stanowiskiem. Panie Januszu apeluje do Pana niech pan zerwie ten pakt bo i Pana przymierze ściągnie na dół. Dla mnie wstyd i kompromitacja
Krzywda (2019-11-28 06:56) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego starosta nie chce mówić o tej zmianie? Przecież nowa o publicznych pieniądzach!
drut (2019-11-28 07:37) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
redakcja przesadza... straci stolek? przeciez zostaje w muzem, dobrze rozumim?
Konkurs (2019-11-28 08:15) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Ok, dyrektorem nie jest się wiecznie, ale dlaczego nie będzie konkursu ?
Kicha (2019-11-28 08:41) 2 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie rozumiem dlaczego Panowie Mika i Czerniec oddali Muzeum dla PiS przecież obaj są związani z tym regionem
Kkk (2019-11-28 09:32) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Jednak plotki o bliższej relacji Skwarek-Szustek nie są tylko plotkami. Stąd taka nagła zmiana dyrektora.Wstyd
do k (2019-11-28 09:58) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
nagła? na glowe upadles? 31 grudnia konczy sie umowa wiec wiadomo o tym bylo od...... czasu podpisania umowy wiec od kilku lat
asja (2019-11-28 10:17) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Masakra. Niszczycielski przykład PIS idzie z góry. Nasze muzeum czeka to co Stadninę Koni w Janowie. To wstyd na całą Polskę, żeby z takiego podorędzia BS zrobić dyrektora TAKIEJ PLACÓWKI. Mam nadzieję że Wojtek Cz. nie podniesie ręki ZA, bo przed Wojtkiem jeszcze długie lata kariery zawodowej , a kampania wyborcza lubi takie kwiatuszki, wiec nie wiem czy będzie mu się to opłacało. Kozioł i Mika mają emerytury w kieszeni i nic już nie muszą więc niech radny i członek zarządu powiatu ma ten temat na uwadze. Co do samego Macieja C. to uważam że padł ofiarą kolesiostwa ze strony " wielkiego Szu " i Kozioła, tak jeden jak i drugi wsadził tam swoich. Najpierw Kozioł dał pożal się Boże księgowego i to on powinien najbardziej beknąć za nieprawidlowości w finansach, a nie Maciej C., a dołożył O-Szustek wielce niekompetentą osobą Beaty S. Póki co my wszyscy wyborcy pamietajmy jedno, że "nic nie może przecież wiecznie trwać .. za to wszystko przyjdzie Wam zapłacić".
Do "do k" (2019-11-28 10:56) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Jesteś zjebany skoro nie potrafisz czytać z sensem, każdy pewnie zrozumiał o co chodzi, no oprócz ciebie. Cieplutko pozdrawiam
PS (2019-11-28 12:01) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Niech zainteresowani sprawdzą jak Pan Maciej zarządzał budżetem przyznanym na muzeum, a wtedy spłynie na nich oświecenie.
Ivo (2019-11-28 14:22) 1 12   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma ludzi niezastapionych. Fakt że pensja będzie dużo mniejsza bo kustosz to dużo nie zarobi w takim muzeum.Ale szkoda pana Macieja bo był duszą muzeum,komunikatywny i zgodny do porozumienia. Teraz władza PiSu wsadzi swoich ludzi bez wiedzy i doświadczenia i będą trzepac kasę.
No coś ty Ivo (2019-11-28 14:31) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
A jak się dowiesz, że pan Cybulski jaki kustosz zarobi tyle samo to zmienisz zdanie?
Fi (2019-11-28 14:56) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak to zarobi tyle samo? tyle co dyrektor? to po co te zabiegi?
brrrrrr (2019-11-28 16:16) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Mam uwagę do redakcji i autora artykułu, poprosimy o napisanie co na to wszystko Pan Maciej Cybulski, chcemy znać jego zdanie. Może być tak, że on sam zrezygnował i nie radzi sobie z tymi sprawami administracyjno-finansowymi i te komentarze są zbędne. Tym bardziej, że jak tu czytam to kasę ma tą samą, okazuje się , że nie jest taki pokrzywdzony jak się tu rozpisujecie.
brrrrrr (2019-11-28 16:16) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Mam uwagę do redakcji i autora artykułu, poprosimy o napisanie co na to wszystko Pan Maciej Cybulski, chcemy znać jego zdanie. Może być tak, że on sam zrezygnował i nie radzi sobie z tymi sprawami administracyjno-finansowymi i te komentarze są zbędne. Tym bardziej, że jak tu czytam to kasę ma tą samą, okazuje się , że nie jest taki pokrzywdzony jak się tu rozpisujecie.
brrrrrr (2019-11-28 16:21) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Mam uwagę do redakcji i autora artykułu, poprosimy o napisanie co na to wszystko Pan Maciej Cybulski, chcemy znać jego zdanie. Może być tak, że on sam zrezygnował i nie radzi sobie z tymi sprawami administracyjno-finansowymi i te komentarze są zbędne. Tym bardziej, że jak tu czytam to kasę ma tą samą, okazuje się , że nie jest taki pokrzywdzony jak się tu rozpisujecie.
kustosz (2019-11-28 17:26) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej będzie miał więcej możliwości kreowania tego co w muzeum najważniejsze, czyli misji muzeum - ukazywać tradycje rodzinne i związki Henryka Sienkiewicza z Lubelszczyzną, twórczość pisarza oraz prezentować liczne dzieła malarskie, rysunki, grafiki i rzeźby ludowe. Jest co robić i tego Mackowi nie zabraknie. On to lubi.
Ja (2019-11-29 18:11) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Niech mieszkańcy woli okrzejskiej staną w obronie maćka on naprawdę dużo zrobił dla naszego muzeum
Do Ja (2019-11-29 20:52) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkańcy Woli Okrzejskiej nie staną w obronie Pana Cybulskiego bo wiedzą najlepiej, że Państwo Cybulscy traktowali muzeum jak własne, prywatne i czerpali z tego niezłe profity (przecież nie pracowali społecznie, dostawali za to niezłą kasę i to wszyscy, Pan Antoni, Pani Anna, Pan Czarek, Pan Maciek, Pani Katarzyna, a może jeszcze ktoś?), jak Maciek chce swojego prywatnego muzeum to niech założy i sam je finansuje a nie bawi się dobrze za publiczne pieniądze. Niech się cieszy , że będzie pracował jako kustosz i to za niezłe pieniądze, żona zresztą też będzie pracować.
Cebata (2019-11-29 21:43) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Pozyjemy zobaczymy ile zrobi nowa pani dyrektor. Mam nadzieje ze to wszystko co zostalo jeszcze za granica po Mistrzu cudownie wroci w formie darowizny ze wzgledu na nieoceniony wklad nowej szefowej w rozwoj polskiego muzealnictwa.
kustosz (2019-11-29 23:56) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej będzie miał więcej możliwości kreowania tego co w muzeum najważniejsze, czyli misji muzeum - ukazywać tradycje rodzinne i związki Henryka Sienkiewicza z Lubelszczyzną, twórczość pisarza oraz prezentować liczne dzieła malarskie, rysunki, grafiki i rzeźby ludowe. Jest co robić i tego Mackowi nie zabraknie. On to lubi.
Sienkiewiczanka (2019-11-30 12:08) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Pan M. niech się cieszy z tego nowego stanowiska. Mogło być dużo gorzej. Takich "cudów" jak w tym muzeum to ze świecą szukać gdzie indziej. Wreszcie ktos sie tym zajął. Nie dziwne że rodzinka tak ostro komentuje, szkoda takiego dobrego stołka. Żłobek, przedszkole, opiekunki, i posady dla rodziny...wszystko w jednym miejscu...no żal że ktoś to skasowal. Pozdrowienia dla rodziny C.
Sienkiewiczanka (2019-11-30 12:25) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Pan M. niech się cieszy z tego nowego stanowiska. Mogło być dużo gorzej. Takich "cudów" jak w tym muzeum to ze świecą szukać gdzie indziej. Wreszcie ktos sie tym zajął. Nie dziwne że rodzinka tak ostro komentuje, szkoda takiego dobrego stołka. Żłobek, przedszkole, opiekunki, i posady dla rodziny...wszystko w jednym miejscu...no żal że ktoś to skasowal. Pozdrowienia dla rodziny C.
Krzywda (2019-11-30 14:58) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
panie Maćku przy człowieku Roku pomogliśmy teraz też pomożemy. paskudztwo co w tym Łukowie Panu wyczynili
Roman (2019-11-30 15:15) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Panie Macieju proszę się nie przejmować komentarzami atakującymi Pana i rodzinę . To zwykle trolle które nie potrafią nic tylko skryc się pod IP. Myślą że są nieokreslileni? Błąd już nie jeden z Łukowa się przekonał że prawda w końcu wychodzi na jaw . Liczę tylko że starosta Janusz się opamieta bo ileż można trwać i robić miny do posunięć których się nie popiera . A do komentujących : wyjdzcie do ludzi uśmiechnij ie się i przestańcie być chamami w internecie.
do roman (2019-11-30 22:06) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Tak, panie Macieju, proszę się niczym nie przejmować, bo przecież stanowisko należy się panu i rodzinie dożywotnio. Aaa, i Sienkiewicz to jest na wyłączność rodziny C., więc jak ktokolwiek śmiał pozbawić pana stanowiska dyrektora. Nie wystarczy być kustoszem, sekretarką w muzeum, trzeba być dyrektorem, bo to wyłączność.
czy to cisza rzędu burzą? (2019-11-30 23:57) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Oj Macieju, Macieju szczęście twoje, że RODO obowiązuje i o twoich wyczynach narazie cicho.
Do Sienkiewiczanki (2019-12-01 00:44) 3 11   |   zgłoś do usunięcia
Widzę że musi być pani bardzo blisko muzeum że o "cudach" pani opowiada. A żłobek, przedszkole... Czy dzieci państwa Cybulskich chodzą do prywatnych placówek? Chyba nie, a nawet jeśli to chyba jedyna słuszna partia daje 500+ właśnie na dzieci. Przeszkadza pani że wydają je zgodnie z przeznaczeniem ? Wyjątkowo podłą osobą musi pani być, żeby czepiać się dzieci. Nie pierwszy raz z resztą.
mir (2019-12-01 16:49) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
co straci stanowisko. Dlaczego redakcja podlewa wody do ognia - po preostu kończy się umowa o dyretorowanie Cybulskiemu z końcem tego roku.
@Sienkiewiczanka (2019-12-01 17:53) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli jesteś tak zorientowana/ny to może powiesz czy prawda że teraz gdy dyrektor przebywa na L4 to wycieczki oprowadza pani sprzątaczka? Czy wśród dwóch pań zatrudnionych w ostatnim czasie (startujących w ostatnich wyborach z list PiS) -jedna już niedługo będzie pełniła funkcję dyrektora- nie ma osoby kompetentnej do oprowadzania po muzeum? Może nastąpiła zamian ról i sprzątaczka oprowadza po muzeum a z-ca dyrektora i ta druga pani wycierają kurze? To dopiero nowoczesność będzie bu ha ha ha ha
Pomocy (2019-12-02 06:57) 0 0   |   zgłoś do usunięcia
Panie Januszu błagamy pana aby wziął pan sprawy we własne ręce!!! Czy nie widzi pan sytuacji w muzeum??
Nie pomogę (2019-12-02 10:40) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Pan Janusz to dba o interesy swoje i swojej rodziny a reszta.......
Gucio (2019-12-02 14:10) 0 4   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieję że prokurator albo inny organ scigania zainteresuje jak dyrektor rozporzadzal pieniędzmi publicznymi i ile napchal w kieszenie swoje. Teraz udaje wariata na L4..
@Gucio (2019-12-02 15:29) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Wysuwasz bardzo poważne oskarżenia. Jeśli masz dowody na to, że "napchał w swoje kieszenie" to zgłoś do prokuratury, jeśli nie masz to zgłoś swój komentarz do usunięcia. Naruszasz dobra osobiste dyrektora i musisz się liczyć z konsekwencjami. Organy ścigania łatwo dojdą po IP kim jesteś, a wtedy to ty możesz być pociagniety do odpowiedzialności.
DOŚĆ!!!! (2019-12-03 07:39) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
pani/e Gucio co za sk*******wo!!! Ja na miejscu Pana dyrektora wystąpiłbym o ustalenie tożsamości autora tego szarlatana. DOŚĆ oczerniania i pomawiania porządnych ludzi. Stawiam na służbowy numer z Łukowa lub pewnej czarnuli.
ciekawy (2019-12-04 09:23) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Piszecie o watpliwych uprawnieniach Beaty Skwarek ,a jakie ma uprawnienia Kedra, żeby być dyrektorem Domu Dziecka w Adamowie?Pracował z dziecmi?To tez starosty Szustka sprawa i PISu?
będą zachowane przepisy prawa? (2019-12-07 13:34) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
Czy przy zatrudnieniu pani Skwarek będą miały zastosowanie zapisy art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz.406)? Wg nich można wyrazić swoje opinie o kandydatce.
A. Wójcik (2019-12-07 20:21) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Kilkukrotnie odwiedzałam muzeum biograficzne H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zachwycona byłam i jestem imponującymi pamiątkami po pisarzu i rękopisami, które dla tej placówki zdobył jej dyrektor. Zna cele i zadania muzeum biograficznego i skrupulatnie je realizuje, dlatego z przerażeniem dotarły do mnie słowa, wypowiadane przez członków zarządu starostwa w Łukowie (Mika, Szustek i inni): "muzeum się cofa, bo kupuje starocie, jakieś chochle (widziałam, ta chochla to łyżka z serwisu Sienkiewicza, stare walizki, graty, szmaty - to są autentyczne zbiory z nazwiskiem pisarza lub inicjałami, a atestem jest fakt, że zakupione od rodziny pisarza. Dla panów, którzy się kompromitują swoimi wypowiedziami podaję definicję muzeum biograficznego: Muzeum biograficzne to miejsce, w którym GROMADZI SIĘ, PRZECHOWUJE I UDOSTĘPNIA, OPRACOWUJE PAMIĄTKI po osobie, której jest poświęcone". W tym konkretnym przypadku gromadzi się wszystko co związane z Sienkiewiczem, a nie pamiątek nawiązujących do II wojny światowej, jak to sugerują członkowie zarządu. M. Cybulski czynił to co powinien - gromadził, przechowywał i z entuzjazmem udostępniał. Nie byłoby graciarni, jak to radny Mika ośmiela się mówić, gdybyście nie wprowadzali ludzi w błąd o odbudowie dworku, którego nie będzie, a zgodnie z propozycjami miały się tam znaleźć sale multimedialne.
swój (2019-12-08 01:16) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Ale zgiełk a glówny bohater ucieka naL4, ludzie w muzeum wyprowadzają błędy dyr, gdzie byl nadzór nad placówką w 2016,2017,2018.panie Kozioł.