Dziś są imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

dodane: 12-12-2019 10:40   |   wyświetleń: 3124

Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci

Miasto szuka pieniędzy, żeby zbilansować system
Dziś głosowanie w sprawie opłat za śmieci  
Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalne wycenia, że odbierze i zagospodaruje śmieci od mieszkańców Łukowa za 3 mln 247 tys. zł. Jako jedne złożyło ofertę w przetargu ogłoszonym przez miasto.

Dziś miasto wydaje na gospodarkę odpadami 2.16 mln zł. Umowa z PUiIK-iem kończy się w tym miesiącu. O tym, że za odbiór i zagospodarowanie odpadów trzeba będzie zapłacić drożej było wiadomo od dawna. Pierwotnie miasto szacowało, że w skali roku koszty mogą wzrosnąć o ok. ok. 600 tys. zł. Teraz okazuje się, że w porównaniu do aktualnej umowy władze miasta muszą dołożyć prawie 1,2 mln zl.

Na stole leżą trzy propozycje opłat, które samorząd "ściąga" od mieszkańców: 16 zł - zaproponowane przez radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej,  19 zł (z ulgami) - pierwsza propozycja burmistrza Piotra Płudowskiego oraz 20 zł (z ulgami) - taką stawkę włodarz ma zaproponować na dzisiejszej sesji. Jej początek zaplanowano na godz. 16. 
Obecnie stawka za śmieci w Łukowie wynosi 12 zł. 

 

Komentowane

Aaa gdzie (2019-12-12 11:10) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
Aaa Gdzie oferta barona łukowskiego pis 12zł?
Jan (2019-12-12 12:01) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
A co na to tenisista Gałach ? ten wybraniec mieszkańców i pierwszy wazeliniarz szustka ! a co na to ekonomista i filozof Gomoła?
mam nadzieje (2019-12-12 12:58) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Licze na rozsadek radnych a nie na pazernośc na kasę i na stołki.
Danuta P. (2019-12-12 14:08) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
burmistrz chce 20 zł za śmieci od osoby. zrozum, że nas nie stać na to. czy mieszkańcy mają pokrywać wszystkie twoje zachcianki. czy ktoś zrobił jakieś oszczędności, czy za całą rzeszę urzędników musimy płacić. to skubanie ludzi w biały dzień. podobno uczyłeś młodzież, pytam czego.
logika (2019-12-12 14:11) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
chcecie jezdzic komunikacja z miedzyrzeckiej pod ŁOK to teraz płaćcie - logiczne ze to kosztuje was nie burmistrza
ana (2019-12-12 14:24) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
CZY BURMISTRZ ZNA PŁACE W MIEŚCIE? Jaką on ma kasę? Mało mu?
Śmietnik (2019-12-12 16:08) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Może limit trzeba zrobić wystawiania worków i pojemników. Bo niektórzy wystawiają z przesadą , bo synuś biznesmen ma firmę i wszystkie śmieci podrzuca rodzince. Dwie osoby zamieszkałe w domu a śmieci wystawione jakby mieszkało z 10-osób .
Śmietnik (2019-12-12 16:08) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Może limit trzeba zrobić wystawiania worków i pojemników. Bo niektórzy wystawiają z przesadą , bo synuś biznesmen ma firmę i wszystkie śmieci podrzuca rodzince. Dwie osoby zamieszkałe w domu a śmieci wystawione jakby mieszkało z 10-osób .
[email protected] (2019-12-12 16:53) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Po wprowadzeniu uchwały w sierpniu tego roku przedsiębiorcy płacą mniej za śmieci. Nie muszą nikomu podrzucać.
wyborca (2019-12-12 17:14) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
Czego to tak szybko ta narada.PUIKnie musi być monopolista na odbiór smieci.Trochę chęci więcej pracy aby nie robic tak drastycznych podwyżek,bo deklarowaliscie nam Eldorado przed wyborami. Okazało się inaczej.Może włodarze napiszą za co brali duża kase przez ten rok.
Abc (2019-12-12 18:39) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Nikt taniej nie chce, przecież przetarg był i tylko PUik startował więc i tak pewnie dał niska cene. Każdy może startować, droga wolna. Przecież oczywiste jest ze wszystko będzie szło w górę, tylko idiota by się łudzil
aqq (2019-12-12 18:54) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
W dniu dzisiejszym grupa radnych Pis wzięła odpowiedzialność za budżet miasta na swoje barki, radny Gałach znowu dał poPIS swoich wywodów. Ciekawe zachowanie radnych Przymierza zagłosowali przeciw - czyżby koalicjant powoli zmieniał zdanie w radzie miasta a burmistrz powoli budował koalicję - ciekawe. Najtrafniej całą tą debatę podsumował radny Chudek, a radny baranowski zaproponował złożenie przez radę mandatów Panie Leonardzie czekam na pański ruch w tej kwestii - słów nie można rzucać na wiatr :-)
czytelnik (2019-12-12 19:23) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Brakuje kasy.Może za dużo poszło na sztuczne etaty.
aqq (2019-12-12 20:13) 13 13   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam Pani radna Rybicka-Sicińska Ewa wstrzymała się od głosu czyli nie głosowała jak cały klub Pisu - gratuluję odwagi !!!
??? (2019-12-12 20:22) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
To w końcu na czym stanęło?
??? (2019-12-12 20:51) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Ktoś na FB napisał, że łukowskie śmieciarki przejeżdżają przez rok o 100 000 km więcej niż śmieciarki z Radzynia a to że względu na to, że Radzyń wysypisko ma u siebie... Więc jak to możliwe, że w Radzyniu radzyński PiS nie miał wątpliwości co do stawki 20 zł od osoby? Tak. W Radzyniu wchodzi stawka 20 zł a przecież transport odpadów z Łukowa jest 2 razy droższy. Panie Gałach, wybitny ekonomisto, jak żeś Pan to skalkulował?
Jk (2019-12-12 20:57) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Pan Gałach dziś mi zaimponował. Wypunktował burmistrza aż miło było słuchać. Szacun
Nn (2019-12-12 21:06) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
Radny Chudek nie potrzebnie dał się ponieść emocjom. Szkoda, że jako SLD głosuje przeciwko mieszkańcom.
Mi też (2019-12-12 21:10) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Najbardziej sie spodobało jak burmistrz punktowal punktowanie. Na punkty ta runda dla burmistrza.
Chudzina (2019-12-12 21:12) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Chudzina radny kiedyś grzmiał, że podwyżka o ... 16 groszy. A teraz co?! Jak to było "kiedyś były inne czasy" Panie radny????
Wc (2019-12-12 21:13) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Baranowski Pan wie gdzie Pan jest....proszę nie mylić warsztatami.
Do aqq (2019-12-12 21:15) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Pan Baranowski wtórował za Pogonowskim. To on dopytywał mecenasa od odwołanie rady i burmistrza. Trochę uczciwości. Sluchajcie lepiej na sesjach znawcy wszystkiego i wszystkich.
Bokser (2019-12-12 21:23) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Za podnoszenie opłat odpowiedzialna jest polityka państwa? Dobrze usłyszałem od radnego szefa klubu? Muszę jeszcze raz to obejrzeć bo nie wierzę w co usłyszałem. Olśnienie?
@bokser (2019-12-12 21:25) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Żałosny jesteś. Tak jak i twój guru.
Tak to jest (2019-12-12 21:40) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Radni PiS z wyjątkiem Rybickiej za mieszkańcami! Radni pozostali, łącznie z Rybicką przeciw mieszkańcom.
Tak to jest (2019-12-12 21:45) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Radni PiS z wyjątkiem Rybickiej za mieszkańcami! Radni pozostali, łącznie z Rybicką przeciw mieszkańcom.
FRANEK (2019-12-12 21:51) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
rybicka kiedyś była za ludzmi. A teraz gdzie ich ma?
Xxx (2019-12-12 21:55) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Rety ile ten Popławski ma lat ??? Wygląda gorzej jak - nie mówię o głowie???
FRANEK (2019-12-12 21:56) 8 22   |   zgłoś do usunięcia
kiedyś głosowała przeciw 16 gr. , a teraz ta P Rybicka głosuje za 8 zł . o co jej tu chodzi
aaaa. (2019-12-12 21:59) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Kiedyś za makulaturę i szkło to jeszcze kasę się dostawało teraz czasy to jakiś burdel jest zrobić punkty skupu i ludzie sami przyniosą
? (2019-12-12 22:29) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie rozumiem dlaczego Przymierze się wstrzymało? Nie rozumiem dlaczego radny Pogonowski nie głosował? To chyba jakiś żart. Jeżeli jestem radnym i jestem na sesji to głosuje, po to ludzie mnie wybrali i za to pobieram dietę. Trzeba mieć po prostu odwagę. A jakby wszyscy w czasie podejmowania uchwały nie głosowali?
Eko (2019-12-12 22:29) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Jakby byli za ludźmi to by nie podnieśli. A te proby reform to co? Obudzili sie w grudniu po poludniu. Płudek nie moja bajka ale mowi jak jest i cos tam rzeźbi z tymi śmieciami. Lepiej, gorzej ale jest działanie. Reszta tylko gada i gada jakby od tego śmieci miały potaniec
asan (2019-12-12 22:35) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
skandal!!! PIS PODNOSI NAM CENY!!!!!!!! NAWET PRZYMIERZE JEST PRZECIW!!!!!
?? (2019-12-12 22:48) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego nie głosował? Może w cyrku gałacha nie chcial brać udziału? Nie od dziś ze panowie po przeciwnych stronach. Pytanie na ile czasu ta podwyżka pisu wystarczy? Składowiska w górę ., opłaty., paliwo , prąd wszystko w górę.. I tutaj radny Gałach miał rację - za to odpowiadają rządzący na górze. A MY DÓŁ MUSIMY PŁACIĆ
Kaśka (2019-12-12 23:00) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak to jest ze burmustz chce podnieść opłaty a radni nie chcą a w konsekwencji to PiS podnosi? Weźcie się do kupy i ustalcie raz a dobrze bo tego pajacowanie nie da się oglądać. Tym bardziej niektórych zrozumieć.
pani Kasiu (2019-12-12 23:03) 8 17   |   zgłoś do usunięcia
pani Kasiu, bardzo dobra uwaga adresowana do radnych pisu! ich zahowanie nazwać kabaretem to mało powiedziane!
Kaśka (2019-12-12 23:35) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
ja adresuję do burmistrza co chce drenować ludzi, mało mu?
@Kaska (2019-12-12 23:46) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Jest 500plus jest wzrost minimalnej. ... Nic to że inflacja idzie ale śmieci same się nie zutylizuja i za darmo też nie :(
pani Kasiu (2019-12-13 00:07) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
prosze zapytać radnego Galacha dlaczego przez niego płaciliśmy 10 a płacimy 14
brawo radni PiSu! (2019-12-13 00:27) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
To dzięki radnym PiSu z wyjątkiem Rybickiej będziecie płacić tylko 14 złotych a nie 20 jak chciał Płudowski
Śruba (2019-12-13 05:58) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
to radni PiS dokręcają nam śrubę i dzięki nim mamy podwyżki prawie o 50 % w stosunku do początku roku!!!!
ET (2019-12-13 06:20) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Panie Baranowski proszę dać przykład i zrezygnować z radnego. Łuków czeka i trzyma kciuki
Xxx (2019-12-13 06:31) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
nierozsądnymi decyzjami rada powoduje że śmieci zaczną się walać po ulicach. Brawo przymierze za powściągliwość i nie głosowanie ramię w ramię z pis
lk (2019-12-13 06:42) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Dla mnie przekaz jest jasny. Podwyższamy o 2 złote czyli około 700 tys rocznie ze względu na koszty, a resztę kwoty należy szukać oszczędzając, restrukturyzując, modernizując itd.Dość wyciągania pieniędzy z kieszeni mieszkańców.
Iwona (2019-12-13 07:14) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
do p Rybickiej jest p naszym lekarzem, dlaczego chce p podwyżek za odpady i to tak wielkich. Czy p nie wie jak jest ciężko? po czyjejej jest p stronie? czy jest p za nami?
?? (2019-12-13 07:25) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
był arkadiusz kaszanka?
kot (2019-12-13 07:28) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
hahaha widze radni wyszli z sali i zaczely sie komentarze na lukow24 XD
do "Do aqq " (2019-12-13 07:29) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję przesłuchać jeszcze raz obrady rady i głos , który zabrał radny Baranowski a nie pleść bzdury o pytania Pogonowskiego do mecenasa o odwołanie rady. Radny Pogonowski na sesji nie mówił nic o odwołaniu rady tylko na wewnętrznym spotkaniu ze specem od śmieci. Na sesji rady miasta głos zabrał tylko radny Baranowski i to cytat jego wypowiedzi. " Wysoka rado jeśli tak się dzieje, radny Pogonowski sugerował na tym szkoleniu, żeby odwołać rade więc proponuję , żebyśmy jako radni Pan burmistrz złożyli mandaty i poddali się osądowi społeczeństwa". Tak więc z wypowiedzi Pana Baranowskiego wynika, że radny Pogonowski sugerował taką propozycję na szkoleniu a Pan Baranowski na sesji powiedział " proponuję , żebyśmy jako radni Pan burmistrz złożyli mandaty i poddali się osądowi społeczeństwa".
Do aqq (2019-12-13 08:05) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Czyli co? Mają alternatywni tyle odwagi aby za tym podnieść rękę? Ich Burmistrz? Taki sprzedawca rybek czy specjalista od rodo w PEC. Wątpię, by otrzymali znowu mandat od wyborców. Patrząc na to co pokazali przez 12 miesięcy.
chlop70 (2019-12-13 09:01) 8 19   |   zgłoś do usunięcia
o nie nie nie, zadnego skladania mandatow przez alternatywnych, nawarzyli piwa niech teraz pija i zostaja rozliczani za 4 latta - chcieli wejsc na karuzele to neich sie kręcą
Dieta (2019-12-13 09:21) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Do pana Baranowskiego zamiast zrzekać się mandatu radnego , można zrzec się diety radnego, oszczędności będą kolosalne i te środki przeznaczyć dla biednych. Czekam na Pana i radnych pierwszy krok idą święta będzie prezent dla kilkudziesięciu rodzin w mieście.
JS (2019-12-13 09:21) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Dajcie burmistrzowi pracować. Ledwie stanowisko objął. Co mial zrobić przez te ledwie parę miesięcy od wyborów. Przecież ma być bombowo tylko czasu potrzeba. On musi wszystko poprawić bo wszystko było wcześniej źle zarządzane. Te opłaty też muszą być bo trzeba parę nowych stanowisk utworzyć.
Pani doktor WSTYD..... (2019-12-13 21:33) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
......nie dogonimy pani pensji zapewne ale dlaczego głosuję pani przeciw mieszkańcom? Dlaczego nie wykazuje pani empatii dla społecznych spraw? Ponoć jak Bóg chce ukarać to rozum odbiera. Wstyd pani doktor , wstyd .
kwik (2019-12-14 22:10) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Pogonić z pec-u jodełkę i lipca!!!! Zabrać diety radnym!!!! Pieniądze od razu się znajdą. Nie trzeba będzie obciążać kosztami mieszkańców. Gałach na burmistrza!!!!!!