Dziś są imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

dodane: 11-02-2020 13:22   |   wyświetleń: 1605

Ferie w Muzeum Sienkiewicza

Ferie w Muzeum Sienkiewicza  
Placówkę odwiedzili uczestnicy ferii zimowych zorganizowanych przez KGW z Woli Okrzejskiej. Dzieci wzięły udział w konkursach: wykonanie plakatu promującego Muzeum Henryka Sienkiewicza oraz pocztówki związanej z miejscem urodzenia noblisty. Przy okazji wykonywania prac dowiedziały się, że nazwę pocztówka wymyślił sam Sienkiewicz, który to w 1900 r. pod pseudonimem „Maria z R." przesłał na konkurs ogłoszony przez organizatorów Pierwszej Wystawy Kart Pocztowych w Warszawie swoją propozycję nazwy dla karty pocztowej. Spośród 300 nazw wybrano pięć: „listówka", „liścik", „otwartka", „pisanka" i „pocztówka" - ostatnia nazwa uzyskała najwięcej głosów i jest używana do dziś.

Prace dzieci można je oglądać w muzeum. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od muzeum upominki, rodzice pamiątkowe foldery a autorzy najpiękniejszych prac zostali nagrodzeni książkami.  

Komentowane

mieszkanka (2020-02-11 16:50) 6 21   |   zgłoś do usunięcia
więcej się dzieje niż poprzednio. Brawo Pani Beato - Pozdrawiam cieplutko. Justyna
@mieszkanka (2020-02-11 17:02) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Hahahahahha. To nawet nie jest śmieszne. Żałosny wpis poplecznika stołowego.
@mieszkanka (2020-02-11 17:02) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Hahahahahha. To nawet nie jest śmieszne. Żałosny wpis poplecznika stołowego.
do mieszkanka (2020-02-11 18:09) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
co niby się dzieje widać że dziec i na chwile bo nawet w kurtkach? Napiszmy do~nos a my do wos bu ha ha ha
do odpowiadacza (2020-02-11 20:26) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
muzeum na przekór innym tętni życiem. super. dziękujemy w imieniu dzieci
@do odpowiadacza *** Samochwała - Jan Brzechwa (2020-02-11 20:49) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: „Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, ↓ Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga, Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!”
CS:GO (2020-02-11 22:25) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
a zabawa w scenariusze z Counter Strike będzie? nie muszę przypominać kto z kim tam walczy
Odwiedzajacy (2020-02-12 06:34) 4 11   |   zgłoś do usunięcia
Teraz chociaż muzeum jest czynne nie tak jak poprzednio, obsługa bardzo miła.
Katarzyna Cybulska (2020-02-12 11:17) 19 5   |   zgłoś do usunięcia
I malowanie farbami na meblu antyku w saloniku muzealnym bez żadnej podkładki. Brawo Pani Beato.
Niebrzydka (2020-02-12 13:26) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Całkiem ładna ta Pani. To rzeczona Pani dyrektor ?
do Odwiedzający (2020-02-12 16:18) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
I nie ma podartych krzeseł.
Zachwycony (2020-02-12 17:01) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Oj boli odcięcie od żłoba, zazdrość zżera. Po wizycie w muzeum jestem zadowolony ze zmian.
Rymarz że Chrzanowa (2020-02-12 17:42) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Zmiany są potrzebne, Pani Beata świetnie się sprawdza i liczę na to, że hejt ucichnie a hejtusy zostaną przykładnie ukarani. Pani DYREKOR, cały Chrzanów stoi za Panią murem ! Wytrwalosci !!!
Rękopisy (2020-02-12 22:11) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Najważniejsze jest to, że z drzwi często zamkniętego muzeum zniknęły kartki Zaraz wracam, Proszę dzwonić pod numer...
@rękopisy (2020-02-13 03:20) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Co za absurd! Bywałam częstym gościem w muzeum i nigdy nie trafiłam na wspomnianą kartkę. Kiedys wisiała tabliczka, zdaje się nawet już przy furtce, z numerem telefonu pod który można było dzwonić po godzinach pracy muzeum. Przychodził wtedy pan Antoni Cybulski i oprowadzał po placówce. Niejednokrotnie byłam świadkiem jak pan Maciej zostawał w pracy dłużej, bo byli goście . Nawet kiedy już prawie zamykał, nikomu nie odmówił. Turyści często trafiali tu nawet po oficjalnych godzinach otwarcia. Pewnie niejedna osoba była świadkiem jak długo czasami paliły się światła w muzealnych oknach.
@ @ absurd (2020-02-13 06:21) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
To nie absurd to fakt często bylo zamknięte w normalnych godzinach pracy, do czasu aż zatrudnili panią która w ramach obowiązków miała dziećmi się zająć i z przedszkola czasami odebrała. Przedszkole bylo tez i w muzeum i Pani Kasi nie przeszkadzało że jej dzieci bawią się antykami, w brudnych butach skaczą po meblach, a teraz czepia się dzieci które przyszły podczas ferii, które były pod opieką. A to ze się za czasów Cybulskich długo świeciły światła? oj moze czasami i cała noc , może akurat wtedy była noclegownia w muzeum?
aha ha ha ha (2020-02-13 06:25) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Coś specjalistom od "pijaru" ustawka mało efektownie wyszła!
Mieszkanka (2020-02-13 09:33) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Byłam naocznym świadkiem jak dzieci Pani Katarzyny skakały po zabytkowych fotelach i na fortepianie grały, aż uszy pękały i ich mama nie zwróciła im uwagi a teraz nagle komuś umie wytykać
Powiatowy (2020-02-13 09:41) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Całe to zamieszanie określić można żenadą . Kończ waść i wstydu oszczędź - kieruję to do głównego sprawcy niepotrzebnych rzeczy ktore sie zadziały . Wstyd Panie Oszu!
róbcie swoje (2020-02-13 20:27) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Tak niektórzy, tak jak farbowany partyzant urodzony dużo lat po wojnie będą podgrzewać temat i wieszczyć upadek gdy tymczasem muzeum prowadzone przez bardzo sympatyczną załogę tętni życiem.
Robią swoje (2020-02-15 08:26) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Rozumiem że to pasja odkrywania historii pcha kogoś na rolniczy kierunek. Nie wiem jak wy ale ja np.leczyć zęby idę do demtysty a nie do nauczycielki geografii. Samochód też naprawia mi pan z wykształceniem mechanicznym, a nie fizjoterapeuta.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK W piątek 14 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpiła polska gwiazda największych światowych scen operowych Alicja Węgorzewska w koncercie ?Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości".
Pogrzeb Lecha Dębczaka
Pogrzeb Lecha Dębczaka Msza św. rozpocznie się w czwartek 20 lutego o godz. 12.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Pól godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? ...
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? Trwają prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowo-wschodniej części Łukowa. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w procedurze uchwalania tego dokumentu.
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA)
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA) Wypadek na drodze wojewódzkiej 808
Mają „Tysiąc powodów by czytać”
Mają „Tysiąc powodów by czytać” Szkoła Podstawowa w Krzówce (gmina Serokomla) w październiku 2019 r. wystartowała w konkursie zatytułowanym ?Tysiąc powodów by czytać?, organizowanym przez Empik
Są jeszcze bilety na ...
Są jeszcze bilety na ... Zostały ostatnie bilety na spektakl marionetkowy ?Tygrys Pietrek" w ŁOK 19 lutego. Są już tylko wolne miejsca dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych na godzinę 11:30.
Wernisaż wystawy Magdaleny Dylak „Poza formą" w ŁOK
Wernisaż wystawy Magdaleny Dylak „Poza formą W walentynkowy wieczór 14 lutego w Galerii PROwizorium ŁOK odbyło się otwarcie wystawy Magdaleny Dylak zatytułowanej ?Poza formą".
Jak wyglądało niepodległościowe podziemie w powiecie łukowskim? ...
Jak wyglądało niepodległościowe podziemie w powiecie łukowskim? To temat jednego z wystąpień w ramach organizowanej w niedzielę 1 marca konferencji popularno-naukowej pt. ?Żołnierze Wyklęci. Etos i prawda?.
Bawili się na balu
Bawili się na balu W środę 5 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się bal karnawałowy dla uczniów Zespołu Placówek w Łukowie.
Andżelika Młynarczyk i Oliwia Markiewicz z nowymi rekordami życiowymi ...
Andżelika Młynarczyk i Oliwia Markiewicz z nowymi rekordami życiowymi Zawodniczki ŁKS Orlęta Łuków zajęły kolejno 1 i 2 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Zmagania miały miejsce w Biłgoraju 7 i 8 lutego.
Uczniowie z Rolnika zawalczą o indeksy
Uczniowie z Rolnika zawalczą o indeksy Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota z Technikum Agrobiznesu awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje