Dziś są imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

dodane: 14-01-2020 09:31   |   wyświetleń: 4708

Fundusze Norweskie nie dla Łukowa

Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa 
Pieniądze, które miasto planowało pozyskać z tej puli miały zostać przeznaczone na sfinansowanie m.in. sztandarowego projektu Piotra Płudowskiego, czyli komunikacji miejskiej. Przy założeniu, że miasto dofinansowanie otrzyma, komunikacja miała być bezpłatna. Teraz w grę wchodzi tylko wariant "B". - Poszukamy pieniędzy w budżecie, będzie ciężko, bo uruchomienie jednej trasy to koszt około 500 tys. zł rocznie. Być może komunikacja będzie funkcjonować w okrojonej formie - twierdzi Piotr Płudowski w rozmowie ze "Wspólnotą". Płudowski zapewnia, że nie wycofuje się z pomysłu, ale decyzja o wdrożeniu komunikacji będzie decyzją wspólną burmistrza i radnych. Spośród 212 wniosków z całej Polski do dalszego etapu zakwalifikowanych zostało 54 projekty, a 13 kolejnych znalazło się na liście rezerwowej. Łuków uplasował się na 113 pozycji. Wniosek o nazwie "Rozwój społeczno-gospodarczy Miasta Łuków ukierunkowany na poprawę jakości i poziomu życia mieszkańców oraz tworzenie pozytywnego wizerunku nowoczesnej administracji samorządowej" uzyskał 147 punktów. mz

Komentowane

mieszkaniec (2020-01-14 10:01) 31 13   |   zgłoś do usunięcia
Myślał indyk o niedzieli? he he. Sztandarowy projekt odpadł - może czas aby pomysłodawca projektu poszedł w jego ślady? ile jeszcze my - mieszkańcy Łukowa będziemy tolerować stan marazmu w mieście?
kot (2020-01-14 10:13) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
przeciez wiadomo bylo ze nie dostaniemy XD
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, (2020-01-14 10:15) 23 11   |   zgłoś do usunięcia
ahaaa ... czyli za śmieci mamy płacić chore stawki bo burmistrz sobie ubzdurał komunikacje za miliony? kpina... .......
Lulek (2020-01-14 10:25) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Łuków bogaty, da sobie radę. :-D:-D:-D:-D:-D
Rr (2020-01-14 11:12) 24 16   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski Musi Odejść!!!
greg (2020-01-14 11:38) 22 15   |   zgłoś do usunięcia
PMO - Płudowski Musi Odejść
andrzej (2020-01-14 11:40) 23 13   |   zgłoś do usunięcia
Nie dla psa kiełbasa :) PMO - Płudowski Musi Odejść to bardzo dobry pomysł
Pmo (2020-01-14 12:02) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Pmo
rikardo, dario, bartko, rybcio, ptaszcio i inni (2020-01-14 12:29) 12 19   |   zgłoś do usunięcia
Oj bolą pewne rzeczy co nie których. Już ponad rok po wyborach, a wy dalej szczekacie. Uświadomcie sobie, że już nic nie jesteście w stanie zrobić to Wam trochę ciśnienie spadnie. Proponuję spacer. Broń Boże alkoholu.
jakie chore? (2020-01-14 12:59) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Jakie chore stawki za śmieci? W Łukowie są jedne tańszych w Polsce. Przyzwyczajajmy się do myśli, że będzie brakować na niektóre rzeczy, bo mieszkańcy wolą by budżet szedł na dopłatę do odpadów
Poprzedniku (2020-01-14 13:29) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
najnizsze tylko dzieki radnym bo gdyby nie oni byly by podwyzki 100%!! nie cukruj rzeczywistosci!!! w wieksyzm Chełmie odpady sa tansze niz w naszym łukowie juz teraz
Dziwne czasy (2020-01-14 13:29) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Jedna, swołocz robi nagonkę na drugą swołocz a rozsądku próżno szukać po każdej stronie.
Wyborca Łukowski (2020-01-14 14:30) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie potrzeba nam jałmużny od pejsatych bogatych gównokraików, damy sobie sami radę, wypchajcie się swoimi petropieniędzmi i oddajcie je murzynom bez honoru, my tu budujemy swoje że kiedyś wam będziemy pomagać. Niech żyje wielka Polska!
Wwww (2020-01-14 14:58) 18 7   |   zgłoś do usunięcia
CZY ZOSTANIE COKOLWIEK ZROBIONE ZA OBECNEGO BURMISTRZA ?
Nok (2020-01-14 15:36) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie jeżdżą rowerami albo samochodami. Po co wydawać kasę na komunikację w małym mieście.
Emeryt (2020-01-14 16:10) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Czytałem wspolnote i zgadzam sie z burmistrzem ze wiekszosc obiecywała koumikacje i teraz nie moze sie wycofac . my starsi chcemy takiej rzeczy i liczymy ze pis poprze komunikacje . inaczej odwracamy sie od was , raz na zawsze .
Emeryt (2020-01-14 16:10) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Czytałem wspolnote i zgadzam sie z burmistrzem ze wiekszosc obiecywała koumikacje i teraz nie moze sie wycofac . my starsi chcemy takiej rzeczy i liczymy ze pis poprze komunikacje . inaczej odwracamy sie od was , raz na zawsze .
Emeryt (2020-01-14 16:10) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Czytałem wspolnote i zgadzam sie z burmistrzem ze wiekszosc obiecywała koumikacje i teraz nie moze sie wycofac . my starsi chcemy takiej rzeczy i liczymy ze pis poprze komunikacje . inaczej odwracamy sie od was , raz na zawsze .
recydywa (2020-01-14 17:30) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Darmowy autobus świetny transport dla pijanych żuli w zimne dni
do,recydywa (2020-01-14 18:18) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
w tej Twojej chęci hejtowania już sam nie wiesz co mówić i nie rozumiesz co się wokół dzieje i co inni mówią . Kiedyś była komunikacja gdzie można było np. z przystanku koło straży pojechać na pkp. Czy z poczty pojechać w inną cześć miasta. Sporo osób z niej korzystało . Niebyły to jakieś tłumy jak np w Siedlcach ale my do Siedlec nie możemy się porównywać bo Łuków to dziura z bandą kombinatorów i spekulantów. Jak działała ta komunikacja to jakoś nie widziałem żeby nią żule jeździli tak wiec nie piernicz głupot i tyle w temacie
Recydywa do wyżej (2020-01-14 18:36) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Co z tymi co jeżdżą samochodami podatki w paliwie podatek goni kolejne opłaty tak że nawet i zaparkować bez opłaty nie można ponadto nie obrażaj mieszkańców Łukowa
Porażka goni porażkę (2020-01-14 20:59) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Ojoj komunikacji nie będzie? To co będzie?
asan (2020-01-14 22:29) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
proponuję powrót do L-ek. tak jak kiedyś. Dziś wstyd przyznawać się , że tu się mieszka. Każdy pyta kto tam rządzi. Nic dla przyszłości. Włodarz maluczki.
Haha (2020-01-14 22:34) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Coś słabo te rządy wyglądają, dlaczego nowe mieszkania nie mogą powstawać w centrum miasta, tylko na obrzeżach? Po to żeby jeszcze bardziej nasilić ruch samochodów w centrum? Czy może po to właśnie żeby ta komunikacja miała sens? Czemu blokowane są inwestycje które miały być na Browarnej lub Brzoski?
wacław (2020-01-14 23:08) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
pomyliłem się przepraszam Was mieszkańcy Łukowa za to , że tu nic, a nic. Wasz przywódca
obiektywnie (2020-01-15 00:10) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Czymże są te fundusz norweskie przy farsie z tomografem? Miasto przynajmniej mówiło, że jeśli się nie uda plan "A" to będzie realizacja planu "B". A w powiecie zostały tekturowe tabliczki co najwyżej do rozpałki w piecu
mieszkaniec (2020-01-15 07:02) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
że tomograf będzie a fundusze dla miasta nie
O to to obiektywnie (2020-01-15 08:06) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
dokładnie. Tu przynajmniej nikt nie oszukiwał. Na sesji zastępca mówił, że te pieniądze są niepewne ale jest dobrej myśli. Nie było szopki medialnej to i nie ma zawodu. Klub seniora jest ale nadal czekamy na komunikację. Ujmijcie się radni za starszymi ludźmi i dajcie burmistrzowi realizować plan.
Sami sobie odejdźcie (2020-01-15 08:16) 7 12   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie jaki marazm. Moje dziecko chodzi do przedszkola nr 2 i nie dość że atmosfera się zmieniła na lepsze to w końcu burmistrz zaczął inwestować w budynek. Dla mnie niebo a ziemia z nowym chociaż na niego nie głosowałem. Jak dla mnie PDK - Płudowski Druga Kadencja.
Pinokio (2020-01-15 08:43) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Darek z Ryskiem klikaja tutaj i Próbuja coś wmowic czytającym. Oni są tak żenujacy że rywalizować mogą tylko z Jackiem, Mateuszem czy Przemkiem, tym co wyżej nas kompromituje. Dajcie oddychać !!!
Pinokio (2020-01-15 08:43) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Darek z Ryskiem klikaja tutaj i Próbuja coś wmowic czytającym. Oni są tak żenujacy że rywalizować mogą tylko z Jackiem, Mateuszem czy Przemkiem, tym co wyżej nas kompromituje. Dajcie oddychać !!!
PMO (2020-01-15 09:36) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
PMO, skrót roku. Musi odejść. To musi się stać. Nie wiem. Odwołanie, referendum, taczka. Wszystko jedno. Aby odszedł.
Nie tłumacz się (2020-01-15 11:42) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
A jakie pieniądze z zewnątrz masz pewne? Składasz dobry wniosek to dostajesz. Wniosek, który się uplasował na miejscu powyżej 100 nie miał szans na dofinansowanie .
Alternatywa (2020-01-15 11:45) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
To skoro nie udało się pozyskać środków na autobusy miejskie. To teraz można by spróbować na kolejkę wąskotorową. Trasa Sienkiewicza Szpital UM PKP Zalew Strzelinicza
ff (2020-01-15 12:46) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
dlaczego w centrum nie powstaja nowe bloki ? haha tylko idiota buduje w centrum zapychajac wszystko i robiąc dodatkowe korki. Szpital ma byc rozbudowany predzej czy póżniej to sie stanie a na statnionie zamiast zrobic park i 500 parkingów żeby mieszkancy mieli gdzie zaparkować i spokojnie blisko pójść do centrum albo szpitala to bloki chcecie stawiać . Dlaczego bo pewny deweloper ma dobre lobby ? Może ktoś wytłumaczy sens stawiania bloków w centrum ? Bo poki co widze chęc zysku prywatnych osób pod przykrywką że kupujący chcą blisko wszedzie miec . jakoś bloki na obrzezach tez sie szybko sprzedaja tylko oczywiscie taniej i deweloper mniej zarobi . Co włodarze miasta zrobia za 5 lat za 10 lat jak samochodów wiecej bedzie ? Gdzie wtedy zrobią miejsca parkingowe ? W centrum i tak ścisk nie ma miejsc do parkowania . Może władza powie gdzie wybudują dla nas miejsca parkingowe ? Komunikacja jest pewnym rozwiązaniem ale to nie wystarczy . W większych miastach jest płacz że ciasno a łuków zamiast na ich błedach się uczyć to każde działke sprzedać chce. W ostatnich latach wszystko posprzedawane bo tak się łata dziure w budżecie miasta
Halina (2020-01-15 13:54) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
O nie, nie. Nie ma żadnego odchodzenia. Chciał, więc teraz niech rządzi. Nawarzone piwo należy wypić. Nawet jak się nie potrafiło i smakuje jak plujka. Podobno miał być taki nowy, amerykański.
do: Halina,Wwww,Porażka,PMO (2020-01-15 14:14) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo wam współczuję tego jadu w was, chociaż podejrzewam, że to ta sama osoba. Ale i tak ci współczuję człowieku, taka zawiść jest niezdrowa, serio.
Juzek (2020-01-15 14:43) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
R
śmiech (2020-01-15 15:03) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Naparzacz zaczyna parzyć lure.Taki to już człowiek,nigdzie go nie chca to wyżywa sie za swoją niedolę na innych,a nuż to ten lub ta i strzela ślepakami.Podłośc nie ma granic u takich ludzi.
mieszkaniec (2020-01-15 15:25) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
BMO - burmistrz musi odejść. dość nic nierobienia
jarry (2020-01-15 15:28) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
faktycznie BMO. nawet najmniejszy samorząd w powiecie pozyskał więcej kasy niż nasze miasto. jak jestem u rodziny na wsi to wstyd mi za naszych włodarzy. najgorsze że sam na niego głosowałem
też mieszkaniec (2020-01-15 15:32) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Od pewnego czasu regularnie czytam portale lokalne i muszę stwierdzić że gminy się coraz lepiej reklamują i na tle naszego miasta wypadają imponująco. dlaczego władze nie aplikują o fundusze zewnętrzne skutecznie? nie wiem, ale to smutne. może następnym razem się uda? Proszę burmistrza składajcie wnioski.
Przecież musi być jakaś alternatywa (2020-01-15 17:27) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
A może punkt pączek jako cegiełka na rozwój miasta gdzie są doradcy burmistrza chłopaki wymyślcie coś
Tam są doradcy burmistrza (2020-01-15 18:54) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak to gdzie są doradcy? Na portalach siedzą i tłumaczą jego nieudolność.
do też mieszkaniec (2020-01-15 19:13) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
w mediach poszła ostatnio informacje że złożono 12 wniosków. widać chyba dziwne portale czytasz (jeden taki zdążył się zamknąć zanim się tak naprawdę otworzył)
weds (2020-01-15 19:52) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Darek już nie pij. Ledwo szedłeś.
nauczycielka (2020-01-15 20:06) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
mi się nie udaje, ale zaufajcie mi może mi coś wyjdzie. Ostatnie nie wyszły śmieci ale za rok będzie gorzej i to znacznie. I drożej i gorzej.
zdzisiek (2020-01-15 20:52) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
z tymi odpadami to straszny bałagan, jedna p w urzędzie wprowadziła chyba własne normy. skandal
TomLLU (2020-01-15 20:54) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski Musi Odejść a Pogonowski razem z nim!!!
aaaa. (2020-01-15 21:00) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Myślę że to nie jest tylko wina burmistrza brak mu kompetentnego zaplecza obarczanie winą jednej osoby jest nie sprawiedliwe
niestety takie skutki (2020-01-15 21:32) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Kiepskich ma doradców ten Piotr. Jakby ich pogonił to może byłoby lepiej. Pisanie na portalach nic nie daje a na niczym innym się nie znają.
opłakane skutki (2020-01-15 21:34) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak nie pogoni tych doradców to zostanie mu tylko PMO.
opłakane skutki (2020-01-15 22:14) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak nie pogoni tych doradców to zostanie mu tylko PMO.
opłakane skutki (2020-01-15 22:15) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak nie pogoni tych doradców to zostanie mu tylko PMO.
asan (2020-01-15 22:22) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
tak powiem, że nie udał nam się burmistrz i nie widać żadnej poprawy. to jest dziecinada z tym zarządzaniem miastem. Czy on umie WSPÓŁPRACOWAĆ - CHYBA NIE!!!
PMO (2020-01-15 22:32) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
"Chcesz ze mną zadrzeć"? Zgadnijcie kto do kogo tak często mówi?!
Sekwencja znana aż do znudzenia (2020-01-15 22:54) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Po PO przyszedł czas na PiS - "Gazeta Wyborcza" prześwietla wydatki partii Jarosława Kaczyńskiego. Ze sprawozdań przedstawionych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że niemal 1,4 mln zł PiS przelało w 2011 roku na konta tajemniczej firmy Guru Control Systems. W 2012 r. - już tylko ok. 800 tys. zł, a w 2010 r. - blisko 1,1 mln zł. PiS jest jedyną partią na liście klientów Guru Control Systems. Z kont PiS do Guru Control Systems pieniądze płyną z konta podstawowego partii, ale także z funduszu eksperckiego. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", w styczniu PiS zapłacił tej firmie 73 tys. zł. Podobne sumy na konto Guru Control Systems w lutym i kwietniu. W maju przelewy były dwa: ponad 74 tys. zł i 70 tys. zł, w czerwcu też dwa, po 73 tys. zł, we wrześniu znów dwa: 73 tys. zł i ponad 127 tys. zł, w listopadzie: 73 tys. zł i 151 tys. zł, w grudniu - 147 tys. zł. Był polityk PiS, zapytany przez czy "Gazetę Wyborczą", czy zna firmę Guru Control Systems, odpowiedział: "Nie znam. Jeśli chodzi o sondaże, to się odbywało tak, że Tomek Pierzchalski sadzał kilka dziewczyn na Nowogrodzkiej i robił swoje call center. One obdzwaniały 200-300 osób dziennie i PiS miał na bieżąco notowania partii i opinie na inne bieżące tematy. Ale też prawda jest taka, że mało kto w PiS posiada tę wiedzę tajemną, komu Staszek Kostrzewski przelewa pieniądze."
Do. Asan (2020-01-16 07:42) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak burmistrz ma współpracować jak radni przychodzą na sesję rady i są nie przygotowani? Temat sesji rady jest bardzo często znany. Radny jeden z drugim powinien siąść i poczytać projekty ustaw i jeśli mu jakieś zagadnienia są nie znane to powinien doksztalcic się. Wstaje pani radna R lekarz wydaje się człowiek inteligentny i zadaje śmieszne pytania bo nie wie co to biogaz. Takie rzeczy to w domu powinna zrobić i poczytać o tym żeby wiedzieć co to jest. Wstaje radny S i mówi bo ludzie skarżą się że lampy na osiedlu nie działają. Co miasto ma do tego jak to prywatny teren spółdzielni? Jak ja skarżyłem się że źle znaki są postawione na drogach to on się tym nie zainteresował a to jego praca w końcu. Jak burmistrz ma współpracować z radą jak rada tego nie chce. Ja zrobiłbym z radnymi tak że przed sesją przepytalbym z znajomości tematu dyskusji danej sesji. Jeśli radni nie wiedzą o co chodzi to przekładamy sesje. Jak radni są przygotowani to sesja odbywa się. Pieniądze radni biorą za to żeby wiedzieć co się dzieje a nie przyjść i robić z siebie niendouczonego człowieka co nie wie co się dzieje. Trzeba się poczuwac do obowiązków wynikających z pracy jako radny. Burmistrz przychodzi przygotowany i wie co powinien i śmieje się z nie wiedzy radnych. Poprzedni burmistrz też w miarę przygotowywał się na sesję. Asan cały czas pieprzysz głupoty że burmistrz nie współpracuje. Jak ma współpracować z ludźmi co nic nie wiedzą, którzy nie wiedzą co to biogaz jak go się wytwarza z czego go się wytwarza. Nie wiedzą że PEC płaci 200zl za emisję CO2 od tony węgla. Nie wiedzą jaki skład ma węgiel. Nie wiedzą nawet skąd za ile PEC kupuje. Nie rozumieją po co jest inwestycja planowana przez PEC. Był krzyk że dyr PEC zatrudniony jest. Dyrektor PEC pokazał swoją wartość i że jest specjalistą a co radni pokazali? Co będzie jak dyrektor może dobrze tylko gada a tak naprawdę nie będzie potrafił dobrze wykonać inwestycji? Radni przez brak przygotowania brak wiedzy o tej inwestycji będą zachwyceni i zatwierdza ja a później okaże się że to bubel. Co wtedy będzie? Czy to nie będzie wina radnych? Radny powinien znać temat sesji żeby wiedzieć jak głosować. Wstyd i jeden cyrk a zarazem kabaret tak można opisać sesje.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, (2020-01-16 07:44) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
puenta - radni nie sa od robienia roboty za burmistrza, nie byli i nigdy nie beda. zwalanie swojej nieporadnosci na szeregowego radnego wyglada tak jakby premier sie skarzyl ze nie moze nic zrobic bo mu posel z bilgoraja przeszakdza. cala zgraja do roboty i tyle
Lukowiak (2020-01-16 08:24) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest rondo na Radzynskiej ? Rysiek przestań pajacowac . Sugeruję też nie wypisywać komciow z instytucji publicznych. Hohoho
Lukowiak (2020-01-16 08:25) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest rondo na Radzynskiej ? Rysiek przestań pajacowac . Sugeruję też nie wypisywać komciow z instytucji publicznych. Hohoho
Lukowiak (2020-01-16 08:25) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest rondo na Radzynskiej ? Rysiek przestań pajacowac . Sugeruję też nie wypisywać komciow z instytucji publicznych. Hohoho
TS (2020-01-16 08:53) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Czekamy na sprostowanie pierwszego obrońcy uczciwości ,,redaktora' Piotr G z Siedlców
asan (2020-01-16 10:37) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
wystarczy przeczytać wywiad pludowskiego w nowej gazecie - żenada. Widać że człowiek mówi bo mówi, a nic z tego nie wynika. On zastanawiał się nad spólkami. co z tego wynika. PUIK na koniec 2018 roku miał 8, 6 mln zł na lokatach i co Pludek zastanawiał się jak to zgarnąć? A z pecem co będą jajka bo dużo się gada idzie kasa na nowego prezesa, a tu co? puste wiadro. Burmistrz moim zdaniem nie ma pomysłu na miasto. A te jego zatrudnienia to skandal.
Do. Asan (2020-01-16 12:22) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Może wypowiedź się o przygotowaniu radnych do sesji. Dlaczego radny nie ma pojęcia o podstawowych sprawach na sesji? Zamiast dyskutować o tym czy dana inwestycja ma sens to trzeba jednemu rsdnemu dwa razy powtarzać to samo bo nie rozumie co się do niego mówi. Drugiemu trzeba tłumaczyć podstawowe pojęcia i znaczenie słów np biopaliwo. Tak ma wyglądać sesja? Może nie długo jakiegoś radnego trzeba będzie uczyć czytać i pisać na sesji albo tabliczki mnożenia. Burmistrz sam decyzji nie podejmuje a rada podczas głosowania to pasuje żeby radni wiedzieli o czym się mówi. Przykład z premierem jest z dupy wyjety.
do poprzedników (2020-01-16 12:34) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Oczywiscie ze podejmuje. Kto podjal decyzje o zatrudnieniu emeryta w PEC? Burmistrz. Licencjata w ZGL? Burmistrz. Kolege i kolezanke w UM? Burmistrz. Zwolneniu Szczygła? Burmistrz. Nie zrzucaj odpowiedzielnosci na szeregowych radnych bo gdyby bylo tak jak mowisz. Skoro spija pianke w postaci obsadzania stanowisk swoimi (bo ponosi odpowiedzialnosc, nie radni) to niech odpowiada rowniez za stan miasta (bo ponosi odpowiedzlanosc, nie radni). fajnie pisac o darkach drugich pietrach itd ale czas leci zaraz bedzie 1/3 kadencji a wiecej wojtowie na gminach zrobili a przeciez wojt w wojcieszkowie tez nie ma wiekszosci w radzie i jakos nie placze i dziala wiec mozna? mozna
mieszkaniec (2020-01-16 14:44) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
PMO
też mieszkaniec (2020-01-16 14:48) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
też PMO
czytelnik (2020-01-16 15:02) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Wyborcza,toz mi autorytet.Ta gazeta tak traktuje Polakow jak ten pan co mieszka w Szwecji poniewierał Polskimi patriotami i uciekł z Polski.
Nowe mieszkania (2020-01-16 15:26) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Paradoksem jest to, że to miasto wyludia się i nie stwarza jakichkolwiek, i ludzie którzy kupują dziś mieszkania po tak astronomicznych cenach jakie są w takiej pipdówie jak Łuków w dodatku na kredyt, w przeciągu najbliższych 20 lat, czyli zanim spłacą hipotekę stracą na nim masę. Zarobi tylko bank i deweloper. Lepiej kupić kawałek ziemi pod Łukowem, postawić domek i sobie mieszkać a nie dodatkowo płacić czynsz. Miasto nie ma perspektyw ze względu na lokalizację. Inaczej byłoby gdyby było to już województwo mazowieckie a nie mieścina położona w lubelskiem, województwie rządzonym przez niedouczonych ludzi którzy mają klapki na oczach i widzą tylko własny interes.
pytanie (2020-01-16 16:08) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Na czym polega wartość dyrektora pec i że jest specjalista od czego czy do czego.
łukowianin (2020-01-16 17:43) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
a ja mam pytanie kto jest odpowiedzialny za wymianę flagi państwowej na budynku z powyższego zdjęcia - czyż nie starostwo, co robi sekretarz powiatu czy nie widzi w jakim stanie jest flaga? w taki stanie jak ona jest w tej chwili to chyba nawet jest §? panie sekretarzu powiatu flagę się zmienia! teraz biały kolor już przybiera ciemny odcień szarości? Czy panom z zarządu powiatu nie wstyd?!
Koniecznie PMO (2020-01-16 17:57) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Flaga to drobiazg. Do jej wymiany jak się ubrudziło wystarczy jeden człowiek a tu był cały zespół pracujący wiele miesięcy i lipa!
Koniecznie PMO (2020-01-16 19:08) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Brudna flaga na urzędzie to drobiazg?! Polskie prawo przewiduje szczególną ochronę prawną symboli narodowych m.in. w kodeksie karnym czy też w kodeksie wykroczeń. To tak prawi i sprawiedliwi z powiatu dbają o Flaga RP?
Tak koniecznie PMO (2020-01-16 19:40) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Ty tu nie chrzań o fladze, która może się ubrudzić na drugi dzień. Nie przykryjesz tym kolejnej porażki burmistrza
asan (2020-01-16 19:56) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
żle się dzieje w mieście bo: burmistrz nie realizuje swojej zasadki - po pierwsze uczciwość. Mamy tu dość przykładów Kalego - czyli definicja po stronie pludowskiego. brak l planu działania, bałagan w mieście, brak przełożenia - dialogu na starostwo i wyżej. Cienizna wszędzie. Ludzie nie wiedzą co będzie. Komunikacja leży. całe szczęście, że to początki tego bałaganu bo im dalej tym będzie gorzej i gorzej , a do tego drożej bo czekają nas kolejne podwyżki opłat za śmieci i nie tylko!!!
do smiech (2020-01-16 20:07) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Pani Halino widzę że jest pani bardzo uparta i jątrzy pani dalej. Widać tutaj wylewa pani swoje frustracje i niepowodzenia.
karolina (2020-01-16 20:28) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
w mieście brakuje wielu dróg, chodników, kanalizacji, śmierdzi z oczyszczalni ścieków oraz z kompostowni na Świderskiej. W urzędzie szczególnie u p czerskiej sprawy idą pd górę. Brak planu działania, brak logiki w tym co próbuje robić burmistrz Pludowski. Samym uśmiechem na fotkach nić się nie zdziała. A zwalnianie ludzi, a zatrudnianie pewnych. jak to się nazywa - żenada.
do do śmiech (2020-01-16 20:50) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Proszę mi tu wskazac moj wpis i prosze się podpisac ,a nie jątrzyć i oskarżac.
Śmiechu warte (2020-01-16 21:03) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
A tych Halinek i Januszu w Lukow to nie brakuje przyznacie
że (2020-01-16 21:30) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
ty taki sam
do Tak koniecznie PMO (2020-01-16 21:31) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ty zobacz jutro jak ta flaga wygląda i tu nie chrzań że może się ubrudzić tak z dnia na dzień! Nie przykryjesz bezczynności osób odpowiedzialnych za taki stan!
RysiuTV (2020-01-16 21:51) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
parafrazując "jaka flaga taka władza". WSTYD!
klapa (2020-01-16 22:32) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
No to już sobie mieszkańcy pojeździli komunikacją...
(2020-01-17 07:24) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrz sam ustawy nie może wprowadzić musi rada zagłosować a rada z PiS i tylko utrudnia. Burmistrz zatrudnił 10 osób a poprzednik jak dobrze pamiętam 60 bylo o tym już wspomniane. Widzę że asany Karolinki macie krótka pamięć a wasza inteligencja jest strasznie niska skoro nawet prawdziwych argumentów nie potraficie postawić tak samo widać ma radzie jak radni atakują a argumentów z sensem brak bo nawet słuchać z zrozumieniem co ie którzy radni nie potrafią. Ludzie widzą i nie są głupi tak jak wy myślicie i to że wylewacie jad na tym portalu za ostatnie wybory nic nie zmieni.
PMO + (2020-01-17 07:51) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
PMO Natychmiast - Pinokio Musi Odejść Natychmiast. Szkoda powiatu! Nawet o flagę na urzędzie nie potrafią zadbać!
Pisarczyku (2020-01-17 11:23) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie umniejszaj zasług Płudowskiego. Zatrudnił już 16 albo 17 osób tylko po co jak nie ma efektów tej pracy. Porażka goni porażkę.
mieszkaniec (2020-01-17 12:56) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
do PMO+ ty może czepnij się brudnych ulic?
Powiatowy (2020-01-17 15:00) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Brudne ulice i brak smietniczek. Obwodnica Cieszkowizna Wojtostwo. Czyje to drogi ?
Powiatowy (2020-01-17 15:00) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Brudne ulice i brak smietniczek. Obwodnica Cieszkowizna Wojtostwo. Czyje to drogi ?
gut idea (2020-01-17 17:17) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
No to może trzeba przedłużyć funkcjonowanie tego szumneego zespołu z ekspertem z Mińska. Teraz nie wyszło to jak poobradują jeszcze rok to może coś uradzą
gut idea (2020-01-17 17:20) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
No to może trzeba przedłużyć funkcjonowanie tego szumneego zespołu z ekspertem z Mińska. Teraz nie wyszło to jak poobradują jeszcze rok to może coś uradzą
lista jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długa (2020-01-17 17:54) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
pomoc nocna, muzeum sienkiewicza, tomograf.. to tylko wierzchołek góry lodowej. ale słit focie zawsze w cenie prawda?
Nie o take komunikacje chyba chodziło (2020-01-17 18:07) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Komunikacja piesza to też komunikacja.
Gra o milion (2020-01-17 18:15) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
A jakie fundusze są dla Łukowa? Jakoś nie słychać żeby Płudowski zdobył chociaż milion podczas gdy inni włodarze pozyskują kolejne miliony dla swoich samorządów.
jogi (2020-01-17 19:04) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
władza Pludowskiego nie spełnia naszych oczekiwań. STOP Jego powiedzonko tylko uczciwość poszło się ganiać STOP Inwestycje STOP Czy są szanse na pieniądze zewnętrzne? STOP zwolnienia ludzi STOP zatrudnienia cienizna STOP jaka władza taki STOP
qw (2020-01-17 20:44) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
za czasów poprzednika łuków byl na dalekim miejscu w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje a dlaczego tak było mimo że było głośno o inwestycjach ?Bo to inwestycje powiatu nie miasta tak jak remonty dróg budowa ronda na jana pawła kolejna cześć obwodnicy . wymieniać można długo . Szczucie innych nie otrze łez po przegranej
asan ty debilu.... (2020-01-17 23:44) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
.....zamilkniesz wreszcie.
On chciał ale znów nie wyszło (2020-01-18 09:20) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Oj tam zaraz powie, że nie dostał pieniędzy bo mu radni PiSu nie dali a ślepe pisarczyki będą szukać jeszcze innych usprawiedliwień dla nieudolności tego pana.
Tak było za poprzednika (2020-01-18 09:48) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Baseny, szkoły, przedszkola, zalew, bulwar, parkingi, płace zabaw, wiele kilometrów kanalizacji, dróg...
Tak było za poprzednika (2020-01-18 10:11) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Baseny, szkoły, przedszkola, zalew, bulwar, parkingi, płace zabaw, wiele kilometrów kanalizacji, dróg...
mama (2020-01-18 10:48) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkańcy Stoczka i Wojcieszków a do dziś nie wybaczyli decyzji o likwidacji pomocy nocnej :)
ściema! (2020-01-18 10:59) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
o to to mogliby wybielić pomoc nocną tak jak wybielają tomograf!!!!!!
Nie ma, nie ma (2020-01-18 11:03) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Wody na pustyni i funduszy norweskich w mieście