Dziś są imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

dodane: 17-08-2019 08:46   |   wyświetleń: 3118

Głuchowski z numerem siedem. Skwarek z "ósemką"

Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek znają już swoje miejsca na liście PiS
Głuchowski z numerem siedem. Skwarek z  
 Poseł Głuchowski znalazł się na miejscu 7, a poseł Skwarek na miejscu 8. W okręgu numer 6,  liderem listy został Sylwester Tułajew. Na drugim miejscu znalazł się wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, a na trzecim Gabriela Masłowska.

Rolnictwo i promocja 

W rozmowie z "Łuków 24" Krzysztof Głuchowski przyznaje, że chciałby co najmniej powtórzyć wynik sprzed 4 lat. (9924 głosy),  - Chcę przekonać wyborców, aby oddali na mnie większą ilość głosów niż w wyborach poprzednich - podkreśla. W kampanii zamierza postawić na tematy związane z ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi, rolnictwem i problemami Polski powiatowo-gminnej. - W Polsce mamy niedobór wody. Musimy dbać, by z tego powodu nie wystąpiły problemy z dostępem do żywności - zauważa.Po ewentualnej reelekcji zapowiada kontynuację spraw, którymi zajmował się dotychczas. Będę pilnował przebudowy drogi 63 z Łukowa do granic województwa. Będę wspierał rolników w walce z ASF.- W ogóle zamierzam, jak dotychczas, dużo angażować się w rozwiązywanie problemów rolnictwa - dodaje. Jest współzałożycielem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność i członkiem związku od 1981 roku. Głuchowski chce też wspierać samorządowców. Tu liczy na dobrą współpracę z władzami powiatu oraz województwa.Jego celem jest też promocja ziemi łukowskiej przez współpracę z regionalnymi ośrodkami promującymi lokalną kulturę, na przykład z Muzeum Henryka Sienkiewicz w Woli Okrzejskiej.

"Chudy Skwarek" 


W wyborach parlamentarnych w 2015 roku Sławomir Skwarek otrzymał 7509 głosów. Mandatu jednak nie uzyskał. W wyborach samorządowych w 2018 z powodzeniem wystartował do sejmiku (15 083 głosy). Ostatecznie wszedł do Sejmu w miejsce Jarosława Stawiarskiego, który został marszałkiem.W polskim parlamencie jest członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Infrastruktury.  W rozmowie z "Łuków 24" przyznaje, że choć nie przepracował na Wiejskiej pełnej kadencji, to tak, jak będący w podobnej sytuacji Leszek Świętochowski i Krzysztof Głuchowski - liczy na reelekcję. - Myślę, że historia się powtórzy - mówi Skwarek. Nie artykułuje tego wprost, ale w tegorocznych wyborach liczy na ponad 20 tys. głosów. W kampanii stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami. - Promujemy lokalny produkt "chudego Skwarka" - żartuje poseł. Chodzi o to, że podczas spotkań z wyborcami przy różnego rodzaju okazjach sztabowcy posła częstują wyborców chlebem ze smalcem i skwarkami. - Mamy mobilne biuro poselskie. Chcemy być w każdej gminie w naszym okręgu. Część już odwiedziłem - zauważa Skwarek. Jako były wójt (przez trzy kadencje kierował gminą Adamów - przy. red.) mówi o sobie, że chce być łącznikiem między samorządem a parlamentem. - Chcę być rzecznikiem samorządów - wyjaśnia.  

Komentowane

Sokół Jastrząb (2019-08-17 09:04) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja tam myślę że zdobędą obaj :)
Paweł (2019-08-17 10:43) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
droga 63, stały temat, a jaka jest każdy widzi ja bym poszedł w kierunku ścieżek rowerowych, może to łatwiej osiągnąć by były
Bobik (2019-08-17 11:00) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Temu panu dziękujemy
A może mógłby być senator z naszegomiasta/powiatu? (2019-08-17 11:25) 2 8   |   zgłoś do usunięcia
Czy są chętni?
Wałęsa to mój wujek (2019-08-17 11:56) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
„w tym momencie do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawa, konstytucję, to niebezpieczni ludzie”.
Olo (2019-08-17 12:35) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Wybory w kraju to śmiech i tak dostaną się dlatego że ludzie pójdą głosować na PiS a nie na ich nazwiska. Skwarek to jeszcze coś może zrobić ale Gluchowski to tylko gada zwłaszcza przed wyborami.
mój głos (2019-08-17 12:44) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
mój głos z Łukowa idzie na............................................ Przemysława Czarnka
do.Wałęsa to mój wujek (2019-08-17 14:57) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
powiedz wujkowi niech mi odda 100mln.
wyborca (2019-08-17 22:58) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan Skwarek
Ciemnosc widze, ciemnosc (2019-08-17 23:14) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
jak sie Polacy nie ogarna to za kilka lat nie bedzie co zbierac z naszego pieknego kraju albo wiekszosc wyjedzie, a emeryci wybiora nam takich co to patritycnzie ale glosuja za podwyzkami :(
aqq (2019-08-18 08:33) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Po zobaczeniu listy Pisu z naszego okręgu zrozumiałem dlaczego tak często ostatnimi czasy pojawiał się wojewoda odpowiedź prosta startuje z drugiego miejsca :-) . Co do naszych kandydatów na razie wiemy o dwóch z Pisu i jedynie Skwarek ma szanse jest o bardziej medialny od Głuchowskiego o którym można powiedzieć, że oprócz kilku słów wypowiedzianych na regionalnych uroczystościach niczym nie zabłysnął i niczego wymiernego dla powiatu nie zrobił ...
pipi (2019-08-18 10:03) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
A co oni dobrego dla łukowa zrobili chyba tylko ze prezesa wychwalali ale nawet za ciency byli ze by pan prezes przyjechał do łukowa tym panom juz podziekujmy trzeba wybrac młodych ale tez nie z pisu bo oni wszyscy bez zgody prezesa to pierdnąc nie mogą
młody (2019-08-18 10:24) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Łukowianie! głosujcie na każdego byle nie na kandydata z PIS, bo totalitarne rządy jednej partii już mieliśmy i co z tego wyszło?, znów za kilka lat będziecie występować przeciwko czołgom?.
Bardzo proszę (2019-08-18 10:54) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Wszyscy tylko nie PIS.
skwasniala smietanka lukowska (2019-08-18 12:10) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Panu Głuchowskiemu juz trzeba podziekowac tyle lat sejmie i marnie to wyglada .Bardzo mała aktywnosc na obradach i brak pomysłów na nasz region.
lukowiak (2019-08-18 12:28) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Czarnek ma mój głos
Patryk (2019-08-18 13:45) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Każden jeden lepszy. Aby nikt z tych dwóch.
wyborca (2019-08-18 15:16) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Odezwali sie przeciwnicy pis co wielką kupe dla polskiego społeczeństwa zrobili.zrobili ale dla siebie.
Wyborca (2019-08-18 15:31) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Co Głuchowski jako poseł zrobił dla Ziemi Łukowskiej?? NIC. Nawet w Aleksandrowie gdzie mieszka nic nie zrobił żeby gaz został poprowadzony.
Wyborca (2019-08-18 15:54) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Z całym szacunkiem Panie Gluchowski ale dlaczego przez 4 lata nic pan nie zrobił z budową drogi 63 do końca województwa lubelskiego? Jakieś pana interpelacje i wnioski można znaleźć w Internecie i nie są one za bogate przez te 4 lata. Rolnictwo, walka z ASF? Klimat? Pan za prostymi sprawami nie wstawił się w sejmie a chce Pan rozwiązywać problemy światowe? Głosowałem 4 lata temu na pana i to był głos stracony mówię to otwarcie i więcej tego błędu nie popełnie. Czas na młodszych którzy trochę mają tej vervy i chcą robić a nie tylko obiecywać. Żeby droga z Łukowa do Siedlec tak wyglądała? Wstyd proszę pana wstyd!
wyborca (2019-08-18 16:23) 3 8   |   zgłoś do usunięcia
TO PRAWDA,TEMU PANU JUŻ TRZEBA PODZIEKOWAC,NIC NIE ZDZIAŁAL DLA ZIEMI LUKOWSKIEJ,DROGA JAK BYŁA DZIURAWA Z łUKOWA DO BIARD TAK I JEST.UWAŻAM,ŻE PAN SKWAREK BĘDZIE EFEKTYWNIEJSZY,CHOCIAŻ TEZ GO NIE ZNAM
Nn (2019-08-18 16:52) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
A ja głosuję na PiS .Głosujcie na PO to szybciej wam zrobią eutanazję:) i wykoleja wasze dzieci.
Niezależny (2019-08-18 17:23) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Mariusz Chudek na Prezydenta.
Dobry chłop (2019-08-18 17:34) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Sławomir Skwarek był bardzo dobrym nauczycielem, dyrektorem, wójtem tylko niepotrzebnie związał się z tym PISdem. PiS to zguba ludzkości, szczególnie nasz Pinokio i jego malutki szeryf Balbina.
Riczard (2019-08-18 18:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Czarnek jest the besy !!
Tak wypowiadał się Rajmund Kaczyński (2019-08-18 18:26) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
"Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi"
Tak wypowiadał się Rajmund Kaczyński (2019-08-18 18:28) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
"Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami "
A ja powiem tak (2019-08-18 18:38) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Boże, uchroń Polskę przed PISem.
P Z P R (2019-08-18 18:47) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Komuno wróć ! ! !
haha (2019-08-18 21:41) 3 8   |   zgłoś do usunięcia
Hejterzy lewaccy atakuja!!!!!!!!!!
Ktoś (2019-08-19 00:30) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Powiem tak kiedyś mieliśmy trzech parlamentarzystów w jednej kadencji i Łuków dalej jest w głębokim poszanowaniu Lublina jak kiedyś Siedlec. Nic osobiście nie mam do p. Głuchowskiego ale niech juz sobie da spokój z warszawską polityką bo na festyny i dożynki żeby jeżdzić nie trzeba być posłem.
nie pamiętam (2019-08-19 07:26) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Kim byli Ci 3 posłowie?ZŁukowa?
wernisarz (2019-08-19 07:50) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
kasznia sie miota XD
Wyborca świadomy (2019-08-19 08:14) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Proszę Państwa, głosowanie na kandydata z naszego terenu ma sens, bo daje szansę, że może lobbować dla nas i naszego terenu. Oddanie głosu na innego poseł z poza ziemi łukowskiej, to mniejsze możliwości ( on będzie załatwiał przede wszystkim dla "swoich". To jedno, a drugie, głosujmy na kandydatów z komitetów, które wg sondaży przekraczają próg wyborczy. Bo jeśli dsny komitet w wyborach nie przekroczy progu, jego głosy lądują w koszu. Np. Samorządowcy wg prognoz mają 1% poparcia. Oni na pewno nie przekroczą progu. I tak jak obecny burmistrz, który ich popiera, jego głos wyląduje w koszu?! Tak jest stworzona ordynacja wyborcza.
Do. Wyborca swiadomy (2019-08-19 08:35) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Poseł Gluchowski kilka kadencji był i pokaż co zrobił dla naszej ziemi bo nic sobie nie przypominam. Zobacz co poseł Sławek robi dla Adamowa wcześniej parę milionów i teraz 5.mln pozyskał. Gdzie te mln dla Łukowa od naszego posła?
W (2019-08-19 10:43) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
CI kandydaci i tak zostaną wybrani A gdzie zachowali się pozostali kandydaci ? Jaki pomysł mają na nasz region ? Na razie dyskusja toczy się tylko o PIS A reszta ???jakby nie istniała
wyborca1 (2019-08-19 12:39) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie głosujcie na PIS jak chcecie ale nie na Głuchowskiego!!!! Dlaczego on wogóle wygrywa jakiekolwiek wybory?? Bo jeździ po festynach??
Burmistrz popiera.... (2019-08-19 12:58) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
.....lewactwo i inną antypisowską swołocz. Głosowanie na posłów z innych partii , mimo , że są z naszego powiatu jest wzmacnianiem koalicji chcącej zniweczyć reformy prospołeczne i propolskie ( czytaj 500+ i reformy państwa , zwłaszcza sądownictwa ) i partie , które ostatnimi czasy , tylko kłamały i okradały społeczeństwo. Nie wpadniemy w pułapkę myśląc , że jak już nasz to koniecznie na niego. Kluczową sprawą jest partia , jej program i wiarygodność. Taką partią jest PIS a poseł od nas ( teoretycznie) ale z innej partii , będzie głosował przeciw PIS, przeciw Polakom , przeciw Polsce. Tak głosowano za sprzedażą ziemi obcym , tak głosowano przeciw lasom państwowym , tak głosowano za podwyższeniem wieku emerytalnego , głosowano za zabraniem naszego OFE by złodziejską dziurę w budżecie zapełnić bo państwo było teoretyczne. Niech was nie zmylą maski pięknych uśmiechów , zatroskania. Jak by się dostali , będą potulnie głosować przeciw Polsce. Spokojnie głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość .Jeden poseł z Łukowa a takim jest Skwarek , jeden poseł ze wsi , pan wojewoda , pani Masłowska , senator i po sąsiedzku Duszek . To są wyniki dla Łukowa , dla Polski , dla nas. Bądźmy mądrzy . Nic o nas bez nas. Czekamy we wrześniu na program PIS.
uuu (2019-08-19 13:13) 3 10   |   zgłoś do usunięcia
Andrju ledwo dyszy w tym upale ale wazeliniarstwo nadal mu świetnie wychodzi
StraSzydło (2019-08-19 14:33) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
dla jednego zabraknie miejsca. Jesli komitety PSl, SLD i Konfederacja w woj.lubelskim przekrocza 5,5% to dla PiS zostanie 8 mandatów. A czarnym koniem bedzie niejaki Kanthak, a i Pruszkowski swoje w Lublinie weźmie
Do. Burmistrz popiera (2019-08-19 16:31) 4 12   |   zgłoś do usunięcia
Proponuję żebyś się że mną spotkał to pokaże ci stos dokumentów jak reforma sądownictwa poprawiła sytuację w sądach. Pokaże ci ze poprawiła dla PiS bo ma swoim ludzi w sądach bo przecież oni ich obsadzali. Dla zwykłego człowieka nic to nie zmieniło. Co do OFE jak nie masz pojęcia o czym mówisz to nie gadaj. Pokaże ci jak PO ukradł połowę kasy z OFE a teraz rządzący jeszcze większy skok zrobił na nasze kasę z OFE bo zabrał druga połowę i potrącił 15% za przelew akurat to dało 23mld zł tyle ile było trzeba na 5+kolejna obietnice. Czy doszło do skutku z skokiem na OFE to zaraz sprawdzę bo taki był zamiar.
Nie pisz bzdur (2019-08-19 17:40) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
Miliony dla Adamowa pozyskał pan wójt Karol Ponikowski. To są pieniądze samorządowe nie rządowe.
On z Adamowa (2019-08-19 17:46) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Z Łukowa to jest radny Skwarek a nie poseł. Sławomir Skwarek jest z Adamowa a jego droga do PiSu była daleka i wiodła przez Samoobronę.
do bardzo proszę (2019-08-19 19:36) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Wszystkich byle nie lewaków
@endriu (2019-08-19 20:28) 4 9   |   zgłoś do usunięcia
Andriusza znów nadaje. To. Chory człowiek a do tego robiący błędy uczyciel wszystkich wokół. Kto nakradl i ile? Pokaz. I przekaż Zbyszkowi z soldarnej gdzie i kto? Ona skaze ahuahaushauau choćby zanic
Rezerwa (2019-08-19 21:45) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
PISu nam już nie trzeba ani Balbiny też my chcemy dawnej komuny w komunie fajno jest.
Hop hop hop (2019-08-19 21:47) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Kto nie skacze ten jest z PISu, hop hop hop
as (2019-08-19 21:48) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
wójt sobie mógł pozyskać jakby wyżej ktoś się nie wstawił chłopie na jakim ty świecie żyjesz
Czy?... (2019-08-19 22:41) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Wyborco, czy oglądasz wiadomości TVP?,to zwróć uwagę na formę przekazywanych informacji. Niemal w każdym zdaniu pojawia się zwrot " rząd prawa i sprawiedliwości". Coś takiego!!!, to Polacy nie mają już rządu polskiego tylko rząd prawa i sprawiedliwości!. propaganda TVP Kurski jest tak zajadła, że nie kontroluje już terminologii. Może by tak wybrać posłów, którzy będą w stanie utworzyć rząd polski a nie....
Uuuuuuu.... (2019-08-20 00:29) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
...... znów dziarskie porównania analno-wazeliniarskie. Nie samą dupą żyje człowiek podnieś wzrok , dostrzeż rzeczywistość ponad rozporek zboczeńcu.
Chory to .... (2019-08-20 08:38) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
.....ty jesteś z nienawiści , aby kogoś krytykować a nawet łgać , to najpierw od siebie wymagaj łukowski tłuku
PPPP (2019-08-20 11:38) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
To wszystko wina PISu. PIS musi odejść.
Kk (2019-08-20 13:00) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Do roboty się brać a nie za politykę nieroby
do as (2019-08-20 13:02) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie pisz jak nie masz pojęcia. Wstawił się ale Rysiek, który jest radnym sejmiku.
Do.wyżej (2019-08-20 16:13) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
A Ty masz pojęcie słyszałeś rozmowę Ryśka czy Skwarka ? Gadasz bo ktoś Ci powiedział a nie wiesz czy prawda. Mi ktoś powiedział że jesteś ciemna masa i masz rozumowanie krowy na miedzy i co Ty na to ?Ktoś powiedział to prawda hahaha