Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

dodane: 15-01-2020 09:29   |   wyświetleń: 2557

Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół

Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkółfoto. Fot. UMWL w Lublinie 
Gmina Stanin otrzymała 1 31 mln zł na projekt pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Stanin”. Za te pieniądze w dwóch szkołach wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa a kotły w placówkach zamienione zostaną na "peletowe". W Sarnowie i Zagoździu zastosowany zostanie system pomiaru, monitoringu i zarządzania wykorzystania energii. Szkoły będą docieplone. Zamontowana zostanie też instalacja fotowoltaiczna, a oświetlenie wymienione na oświetlenie  ledowe. 

Gmina Krzywda na projekt „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym” pozyskała 1,05 mln zł. Prace obejmą kompleksową  termomodernizację: ocieplenie ścian i fundamentowych. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, zamontowane oświetlenie LED. W szkole pojawią się nawiewniki, zamontowana zostanie również instalacja fotowoltaiczna oraz zmodernizowana zostanie instalacja c.o.

Wójt Krzysztof Kazana oraz Krzysztof Warda (na zdjęciu) umowy na dofinansowanie z RPO  odebrali 13 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Komentowane

z Wielgolasu (2020-01-15 16:49) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
brawo gminy, teraz czekamy na tomograf
mieszkanka Radoryża Smolanego (2020-01-15 17:43) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Brawa dla dyrektora szkoły w Radoryżu Smolanym Wojciecha Czernieca, obiecał , że zrobi wszystko aby ta termomodernizacja doszła do skutku i okazuje się , że dopilnował, gratulacje.
do mieszkanka Radoryża Smolanego - wycanwcy D(nia) Sz(ustego) (2020-01-15 17:59) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Samochwała Jan Brzechwa "Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: „Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, ↓ Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga, Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!” Panie Wójcie Warda GRATULACJE i tak trzymać, ludzie wiedzą co komu zawdzięczają. A samochwała" to zawsze samochwała
mieszkanka Radoryża Smolanego (2020-01-15 18:19) 5 13   |   zgłoś do usunięcia
Co ty człowieku piszesz, jedyna zasługa Wardy to jest taka, że pojechał i podpisał umowę i odebrał tę umowę. Wniosek to zasługa poprzedniego wójta Kędry, Pana Gałązki i całego wydziału inwestycyjnego. Dalej to zasługa Pana Ryszarda Szczygła radnego wojewódzkiego i konsekwencja dyrektora.
A Warda wie jak wyglądał wniosek? (2020-01-15 18:47) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
A ty zaraz jeszcze napisz, że to zasługa Cybulskiego
mieszkaniec gminy (2020-01-15 18:55) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Warda to na razie odbiera, bazuje i bryluje na wnioskach Kędry i poprzedniej ekipy, sam ze swoja ekipa to nie napisał żadnego wniosku i nie zanosi się na to. Z takimi fachowcami jak ten nowy pracownik w wydziale inwestycji, protegowany nadwójta, hydraulika, to nic nie napiszą. Niech Warda jeszcze zrealizuje inwestycje Kędry takie jak remont budynku PKP w Krzywdzie czy remont świetlicy w Cisowniku bo te wnioski Kędry czekają na realizacje. Pozostałe lata to będą marne lata.
do wycanwców D(nia) Sz(ustego) (2020-01-15 20:43) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
Wojtuś i Pysio bu ha ha ha ha może jeszcze i pinokio bu ha ha ha
Pinokio (2020-01-15 21:59) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Ta ta ta Rysio ogarnał .Koń by sie usmiał. .. Brawo dla władz gminy!
Do Pinokia (2020-01-15 22:38) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
No pewnie, że brawa dla władz, tylko, że poprzednich , z Kędrą na czele.
Henio (2020-01-16 09:12) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
A ja wam mówię że największe podziękowania należą się pani S z Zimnej Wody to tylko dzięki niej ta dotacja ha ha ha ha klękajta ludy ha ha ha ha
Rty (2020-01-19 17:51) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
Brawo wójtowie!
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK W piątek 14 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpiła polska gwiazda największych światowych scen operowych Alicja Węgorzewska w koncercie ?Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości".
Pogrzeb Lecha Dębczaka
Pogrzeb Lecha Dębczaka Msza św. rozpocznie się w czwartek 20 lutego o godz. 12.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Pól godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? ...
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? Trwają prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowo-wschodniej części Łukowa. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w procedurze uchwalania tego dokumentu.
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA)
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA) Wypadek na drodze wojewódzkiej 808
Mają „Tysiąc powodów by czytać”
Mają „Tysiąc powodów by czytać” Szkoła Podstawowa w Krzówce (gmina Serokomla) w październiku 2019 r. wystartowała w konkursie zatytułowanym ?Tysiąc powodów by czytać?, organizowanym przez Empik
Są jeszcze bilety na ...
Są jeszcze bilety na ... Zostały ostatnie bilety na spektakl marionetkowy ?Tygrys Pietrek" w ŁOK 19 lutego. Są już tylko wolne miejsca dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych na godzinę 11:30.
Wernisaż wystawy Magdaleny Dylak „Poza formą" w ŁOK
Wernisaż wystawy Magdaleny Dylak „Poza formą W walentynkowy wieczór 14 lutego w Galerii PROwizorium ŁOK odbyło się otwarcie wystawy Magdaleny Dylak zatytułowanej ?Poza formą".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje