Dziś są imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Tomasz Goławski  
dodane: 12-04-2019 17:32   |   wyświetleń: 2731

15 osób w Radzie Społecznej szpitala

17 osób - w tym 15 wybranych przez Radę Powiatu Łukowskiego - będzie zasiadać w nowej Radzie Społecznej SP ZOZ w Łukowie. Osoby te będą doradzać dyrektorowi medycznej placówki Mariuszowi Furlepie.
15 osób w Radzie Społecznej szpitalafoto. Tomasz Goławski 
Rada Społeczna to organ doradczy łukowskiego szpitala. Jej członkowie w toku wypracowywanych stanowisk wspierają, bądź kontrolują prace dyrektora szpitala i opiniują celowość przeprowadzanych przez placówkę inwestycji. Rozmawiają też o środkach przekazywanych na służbę zdrowia.

W nowej Radzie zasiądą burmistrzowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego: Piotr Płudowski i Marcin Sentkiewicz, a także przedstawiciele wszystkich gmin powiatu łukowskiego. Pracami Rady kierować będzie starosta Dariusz Szustek, bądź osoba przez niego wyznaczona, a grupę uzupełni jako reprezentant wojewody radny wojewódzki Ryszard Szczygieł.

W Radzie Społecznej SP ZOZ zasiądą też zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł oraz wójtowie pozostałych gmin: Serokomla - Piotr Chaber, Wola Mysłowska - Kinga Szerszeń, Stoczek Łukowski - Marek Czub, Stanin - Krzysztof Kazana, Krzywda - Krzysztof Warda, Adamów - Karol Ponikowski, Wojcieszków - Agnieszka Cieślak i Trzebieszów - Mirosław Szekalis.

Swoje miejsce w Radzie Społecznej SP ZOZ zajmą też radni powiatowi: Władysław Karaś, Andrzej Wisiński, Władysław Mika i Zbigniew Zemło. Kandydatury wszystkich osób (z wyjątkiem starosty i przedstawiciela wojewody) głosowane były na sesji Rady Powiatu Łukowskiego w piątek 12 kwietnia.

Radni głosowali też nad kandydaturą Leszka Świętochowskiego (PSL), lecz nie zyskał on wymaganej liczby głosów, by móc zastąpić którąś z wyżej przedstawionych osób. Pierwsze posiedzenie nowej Rady Społecznej SP ZOZ zaplanowano po świętach wielkanocnych, 24 kwietnia.


Komentowane

Baska (2019-04-12 18:05) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
A kto będzie nowym dyrektorem bo ten podobno sprawę w sądzie ma o pobicie?
vice (2019-04-12 18:49) 2 6   |   zgłoś do usunięcia
i myk ja na miejscu dyrektora takich jak ty to bym do sadu z miejsca pozywał
Pacjent (2019-04-12 22:02) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
no to budżet szpitala już tego nie wytrzyma jeżeli każdy z nich zechce wsadzić swojego protegowanego na stołek do szpitala.
ww (2019-04-12 22:11) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
za co do sądu pozywać jak to jest prawda ?
Baska (2019-04-12 22:12) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Nikt nie powiedział o jakiego dyrektora chodzi a dyrektorow mnóstwo w Polsce
Kaśka (2019-04-12 23:50) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Obecny dyrektor sprawdza się a sytuacja nie jest łatwa. wystarczy popatrzeć na sąsiadów w Rykach szpital upadł w Międzyrzeczu upada w Radzyniu ledwo zipie. U nas sytuacja finansowa jest stabilna choć nie jest łatwo!
Kasia (2019-04-13 02:22) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
W pierwszej kolejności to powinni Mariusza Furlepe usunąć, to nie ta osoba na tym stanowisku....
zuza (2019-04-13 12:01) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie,więc może niech już ten zostanie
Kaska (2019-04-13 12:42) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Sytuacja nie jest łatwa jak musisz zatrudniać dodatkowych dyrektorów bo władza każe bo swój nie ma się gdzie podziac i 30tys.miesiecznie koszt funkcjonowania szpitala wzrasta. Po co tyle dyrektorów? Nie wystarczy rzesza kierowników?
ada (2019-04-13 22:13) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
ty byle jak zorientowany szpital ma się dobrze i dość tej pisaniny.
Do. Ada (2019-04-14 02:39) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Ja bardzo dobrze zorientowana i mi ciemnoty nie wciskaj. Szpital nie leczy jest źle dofinansowany na każdym kroku kombinowanie kosztem pacjentów by oszczędzić.
Pacjent (2019-04-14 09:54) 2 7   |   zgłoś do usunięcia
Na kolana i prosić Gomołe, żeby zechciał być dyrektorem. Niech go Szustek błaga o powrót.
Pacjencie (2019-04-14 21:16) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Puknij się w łepek
SOR (2019-04-15 08:36) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Media powinny sprawdzić, czy dyrektor szpitala został skazany oraz ile spraw w sądzie ma obecnie. Sąd w Radzyniu chyba nie lubi dyrektora.
Do. SOR (2019-04-15 16:50) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak ja o tym wspomniałem to Pinokio spuścił psy goncze na mnie. Demokracja co nie można wspomnieć o osobie publicznej że ma sprawę w sądzie o pobicie. Niech sąd potwierdzi czy to prawda.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Trzy strażackie wyjazdy
Trzy strażackie wyjazdy Trzy wyjazdy zanotowali strażacy we wtorek 16 kwietnia. Dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru traw, a raz do zdarzenia drogowego
Kreatywne Targi już po raz trzeci
Kreatywne Targi już po raz trzeci Już po raz trzeci w Łukowie zorganizowane zostały Targi Kreatywnych Kobiet. Tym razem panie ze stowarzyszenia o tej samej nazwie przygotowały dla mieszkańców ponad 40 stoisk głównie z wyrobami, produktami, lub usługami.
Pechowa porażka Orląt Łuków
Pechowa porażka Orląt Łuków Mogło być 1:1, a skończyło się 0:2. To wynik ostatniego spotkania czwartoligowej drużyny Orląt Łuków z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Sytuacja łukowian w tabeli zaczyna robić się nieciekawa.
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia "Moim marzeniem jest, żeby zobaczyć, jak Maja porusza samodzielnie nogami bez wysiłku" - mówi Magdalena Przegalińska, mama 11-letniej Mai, która od urodzenia choruje na SMA. Teraz dziewczynka czeka na kwalifikację do przyjęcia innowacyjnego leku, który może zatrzymać postęp choroby.
ZS nr 2 na podium
ZS nr 2 na podium W Parczewie odbył się finał rejonu w piłce nożnej chłopców. Najlepsi okazali się uczniowie ZSP z Radzynia Podlaskiego, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 w Łukowie.
Niedziela Palmowa z Jarmarkiem
Niedziela Palmowa z Jarmarkiem W ostatnia niedzielę w Łukowie odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Nie zabrakło na nim wystawców ze świątecznymi ciastami, wędlinami czy stroikami.
Zapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich Orląt
Zapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich Orląt W ostatni weekend w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Działające na terenie powiatu łukowskiego kluby wracają z tych zawodów z jednym medalem.
Sztuka i kuchnia żydowska w ŁOK
Sztuka i kuchnia żydowska w ŁOK Na początku kwietnia w Łukowie odbywały się II Dni Kultury Żydowskiej. W ramach tego wydarzenia mieszkańcy miasta mogli zapoznać się z kulturą, sztuką oraz kuchnią Izraela.
Zarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje ...
Zarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w Swarzędzu Sześć medali - w tym trzy złote - wywalczyli zawodnicy KSW Łuków na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule full contact. Zawody rozegrano w ostatni weekend w Swarzędzu.
ŁOK chce zmienić logo
ŁOK chce zmienić logo Do 30 kwietnia można nadsyłać prace graficzne - projekt nowego logotypu Łukowskiego Ośrodka Kultury. Placówka chce zmienić swoją identyfikację wizualną, a w przyszłości przenieść część swojej działalności do budynku dworca kolejowego w Łukowie. W przyszłości w tym miejscu miałaby powstać nowa sala widowiskowa.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Zderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka JezusaCiężarowy memoriał niedaleko Lublina. Są medaleKolejny POZ po remoncie

Obejrzyj

Wiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesji

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje