Dziś są imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Tomasz Goławski  
dodane: 12-04-2019 17:32   |   wyświetleń: 3061

15 osób w Radzie Społecznej szpitala

17 osób - w tym 15 wybranych przez Radę Powiatu Łukowskiego - będzie zasiadać w nowej Radzie Społecznej SP ZOZ w Łukowie. Osoby te będą doradzać dyrektorowi medycznej placówki Mariuszowi Furlepie.
15 osób w Radzie Społecznej szpitalafoto. Tomasz Goławski 
Rada Społeczna to organ doradczy łukowskiego szpitala. Jej członkowie w toku wypracowywanych stanowisk wspierają, bądź kontrolują prace dyrektora szpitala i opiniują celowość przeprowadzanych przez placówkę inwestycji. Rozmawiają też o środkach przekazywanych na służbę zdrowia.

W nowej Radzie zasiądą burmistrzowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego: Piotr Płudowski i Marcin Sentkiewicz, a także przedstawiciele wszystkich gmin powiatu łukowskiego. Pracami Rady kierować będzie starosta Dariusz Szustek, bądź osoba przez niego wyznaczona, a grupę uzupełni jako reprezentant wojewody radny wojewódzki Ryszard Szczygieł.

W Radzie Społecznej SP ZOZ zasiądą też zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł oraz wójtowie pozostałych gmin: Serokomla - Piotr Chaber, Wola Mysłowska - Kinga Szerszeń, Stoczek Łukowski - Marek Czub, Stanin - Krzysztof Kazana, Krzywda - Krzysztof Warda, Adamów - Karol Ponikowski, Wojcieszków - Agnieszka Cieślak i Trzebieszów - Mirosław Szekalis.

Swoje miejsce w Radzie Społecznej SP ZOZ zajmą też radni powiatowi: Władysław Karaś, Andrzej Wisiński, Władysław Mika i Zbigniew Zemło. Kandydatury wszystkich osób (z wyjątkiem starosty i przedstawiciela wojewody) głosowane były na sesji Rady Powiatu Łukowskiego w piątek 12 kwietnia.

Radni głosowali też nad kandydaturą Leszka Świętochowskiego (PSL), lecz nie zyskał on wymaganej liczby głosów, by móc zastąpić którąś z wyżej przedstawionych osób. Pierwsze posiedzenie nowej Rady Społecznej SP ZOZ zaplanowano po świętach wielkanocnych, 24 kwietnia.


Komentowane

Baska (2019-04-12 18:05) 10 22   |   zgłoś do usunięcia
A kto będzie nowym dyrektorem bo ten podobno sprawę w sądzie ma o pobicie?
vice (2019-04-12 18:49) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
i myk ja na miejscu dyrektora takich jak ty to bym do sadu z miejsca pozywał
Pacjent (2019-04-12 22:02) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
no to budżet szpitala już tego nie wytrzyma jeżeli każdy z nich zechce wsadzić swojego protegowanego na stołek do szpitala.
ww (2019-04-12 22:11) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
za co do sądu pozywać jak to jest prawda ?
Baska (2019-04-12 22:12) 5 12   |   zgłoś do usunięcia
Nikt nie powiedział o jakiego dyrektora chodzi a dyrektorow mnóstwo w Polsce
Kaśka (2019-04-12 23:50) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Obecny dyrektor sprawdza się a sytuacja nie jest łatwa. wystarczy popatrzeć na sąsiadów w Rykach szpital upadł w Międzyrzeczu upada w Radzyniu ledwo zipie. U nas sytuacja finansowa jest stabilna choć nie jest łatwo!
Kasia (2019-04-13 02:22) 20 8   |   zgłoś do usunięcia
W pierwszej kolejności to powinni Mariusza Furlepe usunąć, to nie ta osoba na tym stanowisku....
zuza (2019-04-13 12:01) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie,więc może niech już ten zostanie
Kaska (2019-04-13 12:42) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Sytuacja nie jest łatwa jak musisz zatrudniać dodatkowych dyrektorów bo władza każe bo swój nie ma się gdzie podziac i 30tys.miesiecznie koszt funkcjonowania szpitala wzrasta. Po co tyle dyrektorów? Nie wystarczy rzesza kierowników?
ada (2019-04-13 22:13) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
ty byle jak zorientowany szpital ma się dobrze i dość tej pisaniny.
Do. Ada (2019-04-14 02:39) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja bardzo dobrze zorientowana i mi ciemnoty nie wciskaj. Szpital nie leczy jest źle dofinansowany na każdym kroku kombinowanie kosztem pacjentów by oszczędzić.
Pacjent (2019-04-14 09:54) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Na kolana i prosić Gomołe, żeby zechciał być dyrektorem. Niech go Szustek błaga o powrót.
Pacjencie (2019-04-14 21:16) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Puknij się w łepek
SOR (2019-04-15 08:36) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
Media powinny sprawdzić, czy dyrektor szpitala został skazany oraz ile spraw w sądzie ma obecnie. Sąd w Radzyniu chyba nie lubi dyrektora.
Do. SOR (2019-04-15 16:50) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak ja o tym wspomniałem to Pinokio spuścił psy goncze na mnie. Demokracja co nie można wspomnieć o osobie publicznej że ma sprawę w sądzie o pobicie. Niech sąd potwierdzi czy to prawda.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” ...
Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców na spotkanie w poniedziałek 24 czerwca godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie (ul. Konarskiego 3).
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - ...
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - latkę zostawiła w rozgrzanym aucie  Przypadkowi przechodnie powiadomili policjantów o dwójce dzieci pozostawionych w upalny dzień w zaparkowanym samochodzie. Mundurowi otworzyli auto i zabrali dzieci w zacienione, przewiewne miejsce.
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz!
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz! Już od poniedziałku 17 czerwca salon optyczny Okularium przygotował super ofertę na zakup okularów korekcyjnych. Rozpoczynają się wakacje i warto przed urlopem zaopatrzyć swoje oczy w okulary, w których będziesz dobrze widział w każdych warunkach. Tym razem oferta skierowana jest do osób wymagających korekcji wzroku, ale jednocześnie chcących zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” ...
 Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach w składzie: Julia Szczygielska z kl. IV, Tatiana Pieniak z klasy V, Magdalena Wysokińska z klasy VI oraz Iga Kasak z klasy VI reprezentowała gminę Łuków w finale konkursu wiedzy prewencyjnej ?Jestem Bezpieczny? i zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny była pedagog Edyta Łukasik.
Badali motyle z rezerwatu Jata
Badali motyle z rezerwatu Jata Uczennice łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory.
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską ...
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską Kartą Mieszkańca mniej zapłacisz za bilety Łukowska Karta Mieszkańca, o którą można już występować do Urzędu Miasta, zapewnia zniżki w opłatach za baseny letnie przy ul. Browarnej w Łukowie, a także tańsze korzystanie z kajaków nad zalewem Zimna Woda, który ma być dostępny dla kąpiących się od 29 czerwca.
Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK
 Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK PCK zaprasza młodych łukowian do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 20 osób z Łukowa i okolicy między 15 a 29 rokiem życia. Niżej podajemy telefony kontaktowe do organizatorów.
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują mężczyzny, który w maju ukradł z jednego ze sklepów artykuły spożywcze i kosmetyki. Sprawcę przestępstwa nagrała kamera sklepowa. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Motocykl rozpadł się po zderzeniu
Motocykl rozpadł się po zderzeniu Mandat i punkty karne to konsekwencje jakie poniósł 28-letni motocyklista z gminy Stanin. Przewrócił się na jezdni i uderzył w jadącą z przeciwka toyotę. Siła uderzenia była tak duża, że jednoślad rozpadł się na części. Na szczęście motocyklista doznał tylko niegroźnych urazów.
Wpadł z haszyszem
Wpadł z haszyszem Prawie kilogram haszyszu zabezpieczyli łukowscy kryminalni. Taką ilość narkotyków funkcjonariusze znaleźli w domu 31-latka.
Zderzenie auta z łosiem
Zderzenie auta z łosiem O dużym szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, którzy podróżując volkswagenem zderzyli się z łosiem. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Na szczęście kierowca i pasażer auta doznali niegroźnych urazów.
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Drożdżak. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów 44-letnia pasażerka peugeota doznała obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.
Druhowie będą ze sobą rywalizować
Druhowie będą ze sobą rywalizować Na niedzielę, 16 czerwca zaplanowano X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu pow. łukowskiego.
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie ...
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie Do 10 czerwca będą prowadzony będzie nabór uczestników - mężczyzn do projektu "Klub Seniora w Łukowie".
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie ...
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie  Na początku przyszłego tygodnia będzie trudniej jeździć pod tunelem na ulicy Międzyrzeckiej.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ruszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w Muzeum

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Najbliższe wydarzenia
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Łukowski Ośrodek Kultury organizuje w sobotę 8 czerwca w Kinie Łuków oraz w Parku Miejskim ?Festiwal Kultury Ukraińskiej".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Prognoza pogody

Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje