Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Dzisiaj odwiedziło nas 1127 osób   |   Osób online: 16   |   Zaloguj się   Rejestracja
Zespół Szkół nr 2 w Łukowie Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym Zespół Szkół nr 3 w Łukowie Medyczne Studium Zawodowe im. J. Korczaka
Zespół Szkół nr 1 w Łukowie Zespół Placówek w Łukowie IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie

Wioletta Ekielska  
dodane: 09-02-2016 11:45   |   wyświetleń: 334

300 osób na gminnych kusakach

Ponad 300 osób wzięło udział w kolejnej edycji spotkania "Kusaki na Ludowo w gminie Łuków 2016". Oprócz zespołów ludowych i młodych artystów, zaprezentował się lokalny kabaret. Nie zabrakło także pączków.
300 osób na gminnych kusakachfoto. Gminny Ośrodek Kultury 
Karnawał dobiega końca. W ostatnią niedzielę w Szkole Podstawowej w Dąbiu ponad 300 osób wzięło udział w „Kusakach na Ludowo w gminie Łuków 2016”. Sala wypełniła się po brzegi.

Inicjatorem tego wydarzenia, a zarazem osobą, która wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henrykiem Wysockim oraz zastępcą wójta Wojciechem Szczygłem przywitała zebranych jest radna Rady Gminy - Elżbieta Dynek.

Ludowe biesiadowanie nie mogło się odbyć bez obecności zespołów ludowych działających na naszym terenie. Zaśpiewały więc: „Jagódki” ze Żdżar, ”Niezapominajki” z Dminina, ”Zalesianki” z Zalesia, „Kumpele” z Gręzówki oraz zaproszone  zespoły z ościennych gmin - „Czerwona Jarzębina” ze Stanina, „Świderzanki” ze Świderek i „Modry Len” z Adamowa.

W to ludowe świętowanie włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbiu. To oni zaprezentowali widowisko obrzędowe „Kolędnicy-wędrownicy”. Swoim talentem artystycznym podzielili się z zebranymi także zaproszeni specjalnie na tę okazję młodzi artyści. Wystąpił dziecięcy zespół ludowy „Kropelki Rosy” z Łukowa ,„Lipka” z Zespołu Szkół w Gręzówce oraz solistki z Dąbia - Ola i Asia Kożuchowskie, które zaprezentowały piosenkę „Wiła wianki”.

Nowością tegorocznego wydarzenia był występ grupy kabaretowej Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Dąbie. Grupa ta przedstawiła perypetie Walentowej związane z wyjazdem do naszej stolicy.

Uroczystość  zwieńczona została  tradycyjnym poczęstunkiem przygotowanym przez panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Dąbie. Menu główne stanowiły pączki z różnorodnym nadzieniem, kruche  faworki i różyczki. Całe przedsięwzięcie  zostało  przygotowane przy wspólnym działaniu radnej Elżbiety Dynek, sołtysa wsi  Dąbie - Beaty Suchodolskiej i Rady Sołeckiej Wsi Dąbie oraz Stowarzyszenia Miłośników Wsi Dąbie i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Opiekę i pomoc  merytoryczno-organizacyjną i techniczną  imprezy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz

Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nielegalny arsenał na Rurowej. Wybuchy podczas akcji gaśniczej
Nielegalny arsenał na Rurowej. Wybuchy podczas akcji gaśniczej Znamy więcej szczegółów pożaru zabudowań na ul. Rurowej w Łukowie, do którego doszło w sobotę 20 maja. Dziś wiadomo, że na posesji znajdował się nielegalny arsenał materiałów wybuchowych. Akcja gaśnicza musiała być więc prowadzona z odległości.
Pół wieku łukowskiego PKS-u
Pół wieku łukowskiego PKS-u Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łukowie kończy 50 lat. Firma, która zaczynała swoją działalność od jednego autobusu, dziś poszczycić się może pokaźną flotą pojazdów.
Zamkną przejazdy kolejowe w Szaniawach-Matysach
Zamkną przejazdy kolejowe w Szaniawach-Matysach Wójt Gminy Trzebieszów informuje, że w najbliższych godzinach zamknięte zostaną przejazdy kolejowe w Szaniawach-Matysach. Ma to związek z prowadzonymi przez kolej pracami modernizacyjnymi.
Zaproszenie na zlot szkół sienkiewiczowskich
Zaproszenie na zlot szkół sienkiewiczowskich "Rajce z Sienkiewiczem" to tytuł tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich, na który już dziś zaprasza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Spotkanie uczniów odbędzie się już po raz 25.
Łukowskie mistrzostwa karate - podsumowanie imprezy
Łukowskie mistrzostwa karate - podsumowanie imprezy W minioną sobotę Łuków był miejscem zmagań wschodnich sztuk walki. 20 maja odbyły się II Mistrzostwa Ziemi Łukowskiej Karate Kyokushin, w których wystartowało 140 zawodników.
Łukowianki najlepsze w województwie
Łukowianki najlepsze w województwie Z sukcesami wracają z Ryk utalentowane muzycznie łukowianki. Dziewczyny okazały się laureatkami Finału Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik".
Bezpieczny minipeleton na dzień dziecka
Bezpieczny minipeleton na dzień dziecka Znakowanie rowerów, pokazy sprzętu policyjnego i wiele niespodzianek dla najmłodszych. To jedynie część atrakcji, którą przygotowały łukowskie instytucje na dzień dziecka.
Jubileuszowy festiwal w Mordach
Jubileuszowy festiwal w Mordach Już dziś odbędzie się po raz dziesiąty Festiwal Piosenki Europejskiej, który organizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. W tym roku wpłynęło aż 33 zgłoszenia z 6 powiatów z terenu 2 województw.
Handlował lewymi papierosami w Okrzei
Handlował lewymi papierosami w Okrzei 41-letni obywatel Armenii wpadł w ręce policji na targowisku w Okrzei. Mężczyzna sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu szacuje się na ponad 17 tys. złotych.
Trwa dogaszanie domu
Trwa dogaszanie domu Pożar wybuchł dwie godziny temu. Do gaszenia ognia wyjechało sześć jednostek straży pożarnej.
Ewakuacja mieszkańców gminy Stanin. Powód: uszkodzony gazociąg ...
Ewakuacja mieszkańców gminy Stanin. Powód: uszkodzony gazociąg Mieszkańcy czterech domów między Józefowem a Tuchowiczem w gminie Stanin musieli być ewakuowani z powodu uszkodzenia gazociągu, do którego doszło dziś rano w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe.
Nie żyje poeta Tadeusz Kurowski
Nie żyje poeta Tadeusz Kurowski Nie żyje Tadeusz Kurowski, mieszkający w ostatnich latach w Łukowie profesor uniwersytecki i poeta. Informację o śmierci otrzymaliśmy od Czytelników.
Spędź muzealną noc w Woli Okrzejskiej
Spędź muzealną noc w Woli Okrzejskiej Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na spędzenie dzisiejszej Nocy Muzeów w miejscu urodzin Henryka Sienkiewicza.
Dyrektor ŁOK: to już ostatnie Dni Łukowa w obecnej ...
Dyrektor ŁOK: to już ostatnie Dni Łukowa w obecnej formule Został już tydzień do Dni Łukowa. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Łukowskiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miasta opowiadali o szczegółach imprezy. Zapowiedzieli też, że w przyszłym roku święto naszego miasta zmieni swoją formułę oraz miejsce.
Chcesz pracować w transporcie? Ta informacja jest dla Ciebie
Chcesz pracować w transporcie? Ta informacja jest dla Ciebie Posiadasz prawo jazdy kategorii C lub C+E? Skorzystaj z oferty pracy jaką daje Ci jeden z łukowskich przedsiębiorców. Umowa o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie być może będzie pisane właśnie Tobie!
36. sesja Rady Miasta za nami
36. sesja Rady Miasta za nami Za nami XXXVI sesja Rady Miasta. Jej ważnym punktem było uchwalenie zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Łuków, choć pojawiło się też kilka ciekawych zmian budżetowych.
Pamiętali o mieszkańcach Łukowa walczących pod Monte Cassino ...
Pamiętali o mieszkańcach Łukowa walczących pod Monte Cassino Za nami 73 rocznica zakończenia bitwy o Monte Cassino. Z tej okazji grupa mieszkańców Łukowa spotkała się wczoraj przy tzw. "mówiącym kamieniu" upamiętniającym łukowskich bohaterów tych walk.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Nielegalny arsenał na Rurowej. Wybuchy podczas akcji gaśniczejPół wieku łukowskiego PKS-uŁukowskie mistrzostwa karate - podsumowanie imprezyŁukowianki najlepsze w województwiePamiętali o mieszkańcach Łukowa walczących pod Monte CassinoZa nami Turniej Szkół SienkiewiczowskichPrzedszkolaki zaśpiewały polską piosenkęTeraz tylko łatanie dziurLato z Muzami z przedszkolakami i orkiestrąPoezja ich siłą duchowąMistrzowscy bokserzy z ŁukowaTęgie lanie w Łukowie. Sokół pożarł Orlęta

Obejrzyj

Nielegalny arsenał na Rurowej. Wybuchy podczas akcji gaśniczejPół wieku łukowskiego PKS-uDyrektor ŁOK: to już ostatnie Dni Łukowa w obecnej formuleChcą pojechać do Brukseli. Nakręcili filmUwaga na kleszczeRezerwat Jata zapraszaŁuków na Forum Wychowania PrzedszkolnegoKolejny krok do rozbudowy szpitala. A co z kasą?Kolejny krok do obwodnicyPracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach chcą podwyżekDzielnicowy na wyciągnięcie ręki... i smartfonaSłowo na niedzielę: Nawrócenie

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2017
Noc Muzeów w rycerskiej zbroi. Żywa lekcja historii
Noc Muzeów w rycerskiej zbroi. Żywa lekcja historii
Podczas sobotniej Nocy Muzeów w Łukowie dużo się działo. Były wystrzały armatnie, walki rycerzy, pokaz tańca z ogniem, zbroja, średniowieczne jadło czy kawa po saraceńsku.
Reklamy
Wiejskie Zespoły Teatralne na stoczkowskiej scenie
Wiejskie Zespoły Teatralne na stoczkowskiej scenie
Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych odbywa się już od 1970 roku. Na początku było to skromne wydarzenie. Dziś swoim zasięgiem wychodzi poza granice naszego województwa.

Prognoza pogody

Sokół liderem okręgówki? Będzie awans?
Sokół liderem okręgówki? Będzie awans?
Za nami 21 kolejka bialskopodlaskiej okręgowej ligi piłki nożnej. Najważniejsza informacja z weekendowych rozgrywek to zmiana na pozycji lidera tabeli. Czy piłkarzom z Adamowa uda się wywalczyć awans?

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Uwaga na poranne przymrozki. Policja apeluje o zwracanie uwagi na ...
Niskie temperatury to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i ...
Zaproszenie na turniej (Nowoczesnej) piłki nożnej
W zawodach na dzień dzisiejszy ma wystąpić pięć drużyn. Są ...
Pomorska Akademia Mówcy i Prezentera
Podobne warsztaty odbywają się od 2 lat w dużych ...
Kino pod chmurką rusza już za tydzień
Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, ...
Nie czekaj w kolejce! Lubelska akcja przesiewowych badań wzroku w ...
Od 15 września każdy mieszkaniec Łukowa i okolic, będzie mógł ...
Otwarty (z przygodami) tunel na ul. Międzyrzeckiej!
Bez pompy i oficjalnych przemówień. W taki sposób oddano dziś ...
Łukowska pocztówka w Paryżu
„Pocztówka z Sienkiewiczem” to konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum ...
Szkółka narciarska
Były prezydent Białej kontra gazeta
Na jesieni ubiegłego roku na łamach ...
Amnestia dla zapominalskich w Noc Bibliotek
W sobotę od godziny 10.00 do 16.00 każdy kto ...
Pechowe Biardy. To już drugi dziś wypadek!
Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed południem na drodze krajowej 63 ...
Złote medale międzyrzeckiego strongmana
Mateusz Skrzat - Międzyrzecki strongman ma na swoim koncie tytuł ...
Posprzątali świat...
Dzieci były bardzo zaangażowane, z najwyższą starannością zbierały i segregowały ...
Zaginął kot. Czytelniczka prosi o pomoc
Do naszej redakcji zgłosiła się zatroskana właścicielka kota, poszukująca ...
Zablokowana trasa na Radzyń. Wypadek w Ulanie
Około godziny 9.30 samochód osobowy zderzył się czołowo ...
Prawie 2000 pocztówek do Pana Sienkiewicza
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim we ...
Rolniku z Trzebieszowa pojedź na targi
Centralne Targi Rolnicze - CTR 2016 - to inicjatywa targowa, ...
Biały Orlik rusza
Dzisiaj rusza lodowisko "Biały Orlik" przy Zespole Szkół nr ...
Dwaj motocykliści uderzyli w busa!
Do zdarzenia doszło około godziny 20.30 w Stoczku Łukowskim na ...
Zostań trenerem osiedlowym
Osoby, które lubią pracę z dziećmi i młodzieżą, są ...
Ulica Łukowska w Siedlcach otwarta!
Ulica Łukowska w Siedlcach jest ważną arterią dla wielu ...
Bibliotekarze obchodzili swój dzień
11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Henryka Sienkiewicza ...
Synoptycy ostrzegają przed upałami
Upały mogą pojawić się dziś od godz. 12:00 i utrzymać ...
Tańcem i śpiewem przeniosą nas w góry
18 lutego w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie wystąpi ...
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Wyszyńskiego
Wczoraj na ulicy Wyszyńskiego doszło do awarii sieci wodociągowej. ...
Przyjdź do ŻAKA i rozwijaj swoje pasje!
Spełniaj się zawodowo i rób to, co lubisz!ŻAK proponuje zajęcia ...
Szambo trafiało do jeziora?
Czy właściciel tego ośrodka dla pieniędzy zrobi wszystko, nawet doprowadzi ...
Liceum dla Dorosłych zaprasza
Jak informuje placówka, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych jest propozycją ...
Z kroniki kryminalnej
6 czerwca w Stoczku Łukowskim i Łukowie na ul. ...
Konkurs recytatorski dla najmłodszych
W tym roku odbędzie się już 16. edycja konkursu recytatorskiego. ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Ziemniaki paszowe
Ziemniaki paszowe do 35mm Cena do uzgodnienia
Dam pracę: sprzątanie okolice Łukowa
dam pracę polegającą na cotygodniowym sprzątaniu domu, najlepiej w piątki. Praca około 7h dziennie. 6 km od Łukowa proszę pisać sms, oddzwonię
Sprzedam: Sprzedam drewniany dom
Sprzedam drewniany dom na podpiwniczeniu, pow. działki 1,02 ha; budynek gospodarczy, 2 garaże, wiata, młody las brzozowo-sosnowy, ogród z ozdobnymi krzewami, mały sad, oczko wodne; ...
Sprzedam: Kurki odchowane, Kurki Nioski
cena zależy od wieku kurek
nieruchomości: Sprzedam Dom z zabudowaniami z działka 3ha 30 ar
Sprzedam Dom z zabudowaniami z działka 3ha 30 ar wszystko w jednym kawałku , dom do remontu 120 od warszawy 60 od lublina 30 od łukowa
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
REDAKTOR NACZELNY
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Przemysław Kisiel
tel. 575-803-032
przemyslaw.kisiel@lukas.media.pl
Tomasz Botwina
tel. 575-803-031
tomasz.botwina@lukas.media.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków