Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Tomasz Goławski  
dodane: 03-12-2018 09:56   |   wyświetleń: 3842

Alkohol znowu zdjęty z obrad

Jednym z punktów obrad piątkowej sesji Rady Miasta było przyjęcie uchwały regulującej liczbę miejsc w Łukowie, gdzie można sprzedawać i spożywać alkohol. Z inicjatywą wyszedł burmistrz Piotr Płudowski, jednak decyzją większości Rady, temat został zdjęty z porządku obrad.
Alkohol znowu zdjęty z obradfoto. Tomasz Goławski 

Projekt proponowany przez burmistrza zakładał możliwość kupienia alkoholu do 4,5% w 60 miejscach, alkoholu od 4,5 do 18% w 22 miejscach, podobnie jak alkoholu powyżej 18%. W przypadku napojów, które mogłyby być spożywane na miejscu, Piotr Płudowski określił limity 40 punktów dla napojów do 4,5% alkoholu i po 23 miejsca, gdzie można by konsumować alkohol od 4,5% do 18% i powyżej 18%.

Zobacz też: Drugie posiedzenie radnych. Będzie dyskusja o alkoholu

Powyższe propozycje zyskały pozytywną opinię Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale nie zostały omówione na działających przy Radzie Miasta komisjach, ponieważ te nie zostały jeszcze zawiązane. W zamian Płudowski zaproponował podjęcie dyskusji w trakcie obrad Rady Miasta, 30 listopada.

- Podjęcie tej uchwały jest koniecznością, wynikającą z wdrożenia nowej ustawy. Proszę abyśmy podjęli uchwałę, gdyż chodzi o naprawienie błędów, które zadziały się w poprzedniej kadencji. Termin podjęcia uchwały minął już we wrześniu - mówił burmistrz.

- Rozumiem, że nie było możliwości, aby jej treść była konsultowana na komisjach, bo takowych komisji jeszcze nie było. Są jednak na sesji pracownicy urzędu, jest pan Naczelnik i pan mecenas, więc jeżeli będziecie mieli jakieś pytania i wątpliwości dotyczące projektu uchwały, teraz jest czas, aby na ten temat dyskutować - dodał Piotr Płudowski.

Z propozycji tej radni jednak nie skorzystali, zdejmując projekt uchwały z obrad. Wniosek formalny w tej sprawie zgłosił radny PiS Artur Gałach.

- Tryb który pan proponuje, mógłby być stosowany w jakimś nadzwyczajnym wypadku, albo okolicznościach to uzasadniających. W uzasadnieniu do projektu uchwały nie podał pan żadnych przyczyn, które uzasadniałyby ominięcie opinii komisji - powiedział Artur Gałach.

- Gdy był pan radnym, zawsze pan optował, żeby projekty uchwał przechodziły przez komisje. Temat tej uchwały jest drażliwy społecznie, zainteresowanie mieszkańców i instytucji jest bardzo duże. W poprzedniej kadencji pracowaliśmy pół roku nad tą uchwałą i doskonale Pan wie, że były rozbieżne głosy - dodał radny PiS.

- Za 3 tygodnie jest kolejna sesja, trzy tygodnie nikogo nie zbawi. Będziemy znali opinię merytorycznych komisji. Nie mówię, że pana propozycje są złe, nie mogę też przesądzić jak inni radni podejdą do pana projektu - zakończył swoją wypowiedź A. Gałach.

Słowa radnego i późniejsze głosowanie w tej sprawie wyraźnie poirytowały burmistrza.

- Trzy tygodnie nikogo nie zbawią? Powiedział Pan, że pół roku pracowaliśmy nad uchwała? Dlaczego Pan kłamie? Projekt został przedstawiony w maju, następnie został zdjęty w dniu sesji i żadnej dalszej pracy nad nim nie było. Przygotowując projekt uchwały, zwróciłem się z prośbą do Komisji (MKRPA - przyp. red.), która w sposób jasny, dziewięcioma głosami za opowiedziała się za tym projektem. Macie taką informację w materiałach sesyjnych - powiedział Piotr Płudowski.

- Trzy tygodnie nikogo nie zbawią? To będzie więcej, bo będziemy musieli czekać na publikacje uchwały. Niektórzy przedsiębiorcy czekają na przepisy od lata. We wrześniu otrzymaliśmy od jednego przedsiębiorcy wezwanie do podjęcia uchwały. Pan nigdy nie był przedsiębiorcą i nie wie pan co to znaczy dla przedsiębiorcy czekać. Jeszcze w grudniu jednemu przedsiębiorcy kończy się pozwolenie i będzie skazany na to, aby przestać prowadzić swoją działalność. Tego Państwo chcecie? - zwrócił się do Artura Gałacha i miejskich radnych burmistrz Łukowa.

Wniosek Artura Gałacha za zdjęciem projektu uchwały z porządku obrad i skierowaniem go do konsultacji w komisjach poparło 16 radnych: Zygmunt Celiński, Urszula Chruściel, Mariusz Chudek, Robert Dołęga, pomysłodawca Artur Gałach, Grzegorz Gomoła, Krzysztof Jodełko, Maciej Nurzyński, Jarosław Okliński, Krzysztof Okliński, Maria Pszczółkowska, Ewa Rybicka-Sicińska, Andrzej Skwarek, Ryszard Smolarz, Przemysław Suchodolski, Przemysław Wereszczyński. Od głosu wstrzymał się Henryk Lipiec i Mateusz Popławski, a przeciwko pomysłowi byli radni Alternatywy dla Łukowa: Łukasz Bober i Arkadiusz Pogonowski.

Po sesji Rady Miasta nasza redakcja otrzymała też komunikat burmistrza w sprawie uchwały. Piotr Płudowski podtrzymuje w nim ubolewanie z zaistniałej sytuacji.

- Na ostatniej sesji przedłożyłem Radzie Miasta projekt uchwały dotyczący limitów pozwoleń na sprzedaż alkoholu. Uchwała miała charakter konserwatywny, podtrzymujący dotychczasowe regulacje i tym samym zyskała pozytywną opinię Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dotychczasowe zaniechanie w stanowieniu prawa miejscowego zagraża normalnemu funkcjonowaniu lokalnych sklepów spożywczych, a w skrajnej sytuacji doprowadzi do ich likwidacji - mówi burmistrz.

O dalszych losach uchwały regulującej ilość miejsc, w których można sprzedawać i konsumować allkohol w Łukowie, będziemy Państwa informowali.

Galeria zdjęć

Komentowane

Mieszkaniec (2018-12-03 10:38) 19 10   |   zgłoś do usunięcia
Alkoholicy bronią dostępności
Jan (2018-12-03 10:46) 25 9   |   zgłoś do usunięcia
Tego się spodziewałem umyslnego blokowania ruchów burmistrza przez radę w ramach odwetu za przegranie w wyborach. Tak obiektywnie patrząc to nadal jestem za tym, żeby urzędnik odpowiadał za swoje czyny. Brak tej uchwały spowoduje straty w prywatnych firmach, gdzie te firmy płacą podatki i utrzymują takich burmistrzów wójtów prezydentów radnych i posłów itp. Powodowane strat przez swoją opieszalosc powinno być karane. Firmy powinny wystosowac pozew zbiorowy o odszkodowanie od Łukowskich polityków.
NN (2018-12-03 10:49) 21 11   |   zgłoś do usunięcia
PiS w poprzedniej kadencji się obijali z tematem bo to lenie patentowane. Teraz się obijają z tematem, bo chcą rzucać kłody pod nogi burmistrzowi.
Smutek (2018-12-03 11:31) 10 14   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe jakie to jest uczucie jak z Twojej listy do rady wchodzi trójka radnych, po pierwszej sesji zostaje Ci dwójka, ale na kolejnej sesji okazuje się, że właściwie to nie masz ani jednego radnego. Trochę przykre, trochę smieszne, ale na pewno alternatywnie prawdziwe.
Zagadka (2018-12-03 11:35) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Ogłaszam zagadkę/konkurs!! CO będzie PIERWSZE - złobek w kotłowni, czy konstruktywna wypowiedź Bobera/Pogonowskiego na sesji?
do zagadka (2018-12-03 11:38) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
do ,,zagadka' - prędzej tomasiak bedzie ministrem obrony narodowej niz to co napisales
totalna koalicja (2018-12-03 11:47) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
totalna koalicja ma się dobrze. niektórzy związani z tym tworem próbują obrażać, nabijać się i insynuować. nieładnie. ani to sprawiedliwe, ani tym bardziej prawe
OLABOGA!!! (2018-12-03 12:46) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Bo łukowscy przedsiębiorcy chcieliby więcej piwa sprzedawać to wypromowali gościa co im miał załatwić a tu lipa, może zamiast alkoholu to kiełbasę wyborczą wyciągnąć na stół (komunikacja miejska) i zacząć coś działać. Jeszcze niech łukowscy przedsiębiorcy załatwią żeby łukowscy pracownicy robili charytatywnie w ich zakładach itp....
OLABOGA!!! (2018-12-03 12:59) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Zamiast załatwiać jakieś głupoty niech łukowscy przedsiębiorcy nauczą się inwestować i rozbudowywać swoje przedsiębiorstwa ewentualnie przebranżowić się na coś dochodowego i rozwojowego. Jak na razie to zależy każdemu żeby się nachapać i oszczędzić na czym się da. W takim schemacie działania w tym mieście będzie tylko gorzej.
NN (2018-12-03 13:04) 18 8   |   zgłoś do usunięcia
PiSowców przerasta bycie przedsiębiorcą. Oni wolą ssać z państwowego cyca, niż prowadzić biznes i dawać coś dla tego kraju w formie podatków. :)
NN (2018-12-03 13:04) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
PiSowców przerasta bycie przedsiębiorcą. Oni wolą ssać z państwowego cyca, niż prowadzić biznes i dawać coś dla tego kraju w formie podatków. :)
Wystarczy patrzeć (2018-12-03 13:14) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Pan z tyłu nie traci czasu i już w czasie sesji wali komentarze
daria (2018-12-03 14:09) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
w szoku jestem ze HL i MP nie glosowali przeciw. myslalam, ze tak jak podczad kampanii tak i.na sesjach bedą wspierac burmistrza
Zimny prysznic (2018-12-03 14:25) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
Za dużo Pioter Uczciwy naobiecywał wyborcom nie mając poparcia politycznego za dużo...Głupio się teraz tłumaczyć że to nie Ty a Rada Mista (żeby wyjść z twarzą.) Miał świadomość że sam z dwoma radnymi niewiele zdziala.Taki zimny prysznic na niego wyleli po drugiej sesji . A to pewnie dopiero początek .
Grzesiek (2018-12-03 14:36) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Ale dlaczego burmistrz chce zmniejszyć liczbę punktów sprzedaży alkoholu? Czym to jest spowodowane? Tak broni przedsiębiorców, a utrudnia im zdobycie koncesji. I umówmy się alkohol do 4,5% to nie alkohol tylko popierdółka.
Haha (2018-12-03 14:42) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Krąży kawał :Jaka jest Najtrzezwiejsza ulica w Łukowie ? - Warszawska
BB (2018-12-03 14:48) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Do NN : A pan alternatywny Burmistrz z państwowego cyca nie ssie??? Zamkną biznes i woli państwowego cyca niż dawać coś dla tego kraju w formie podatków. Hahahaha
BB (2018-12-03 15:12) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
Do BB: Wraz lepiej to niż poprzedni Burmistrz, który firmy nie miał nigdy i całe życie zasysał z państwowego cyca tak jak 90% PiSu.
DO NN (2018-12-03 15:29) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
Nie no ten to lepszy od tamtego bo dopiero zacząć ssać hahaha Przypominam ze alternatywny caly czas ssał będą nauczycielem i radnym !
Do "DO NN" (2018-12-03 16:09) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Czyli dwa cyce ssał to jeszcze lepiej
Do NN BB (2018-12-03 16:17) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze bo zaliczył i krowie .
NN (2018-12-03 17:23) 18 8   |   zgłoś do usunięcia
Drodzy Pisowscy. Jak już napisałem prowadzenie własnej firmy Was przerasta, jak i inne wymagające ciężkiej pracy i wyrzeczeń działania, więc zostało Wam tylko ujadanie. Jesteście zwykłą bandą utrzymanek na państwowych posadkach i Wasze podatki wypracowane z działalności rynkowej to 0. Pan Płudowski tyle lat prowadząc firmę swoje już zostawił. W przeciwieństwie do Was, bo 90% z Was nie zostawiła nic z Waszym liderem na czele.
Ty NN (2018-12-03 17:56) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Popatrz w lustro i obejrzyj pianę z pyska.
Taka prawda (2018-12-03 18:14) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Oj racja. Delikwentów spod znaku "zawód działacz" najwięcej w pisie i w przymierzu.
Rada dla PiS (2018-12-03 18:41) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Na miejscu klubu PiS nie przyjęłbym z powrotem pani skaczącej z kwiatka na kwiatek. Macie juz wystarczajaca liczbe by czołgać nowego burmistrza w odwecie za przegrane wybory waszego guru, w tym młodych radnych przymierza, którzy deklarowali nową jakość w polityce (hie hie.. ) Ona przed wyborami poszła do konkurencji, a że nie dostała czego chciała po wyborach nagle wraca do macierzy? Jakie są faktyczne cele tej kobiety? Weźcie jej krzesła nie stawiajcie obok siebie. Nie potrzebujecie tego typu ludzi do swoich głosowań. Gdzie wasza sprawiedliwość?
Do do zagadka (2018-12-03 20:08) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Prędzej ty w turban popaprańcu zaliczysz albo nawiązkę bydlaku.
Degustator (2018-12-03 21:57) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda, że nie mógł głosować naczelny kiper Łukowa.
Papkan (2018-12-03 22:30) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Już tak nie ślińcie się. 4 radnych PiS prowadziło swoje interesy (to 2x więcej niż ilość radnych alternatywy). Najprężniej chyba działał zakład fotograficzny.
Ko (2018-12-04 01:32) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
I macie drodzy lukowiacy prawdziwe oblicze pisu i wyścig szczurów do koryta. PAN B dezerter Pan D dezerter obaj w Pogoni za stolkami. Pani P dwa razy skakała z kwiatka na kwiat leciała tam gdzie hajs ja panie każdy wie które aby hajs.
Wyborca (2018-12-04 06:38) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Do kogo macie pretensje jak wszyscy ci ludzie siedzący w radzie dostali najwięcej głosów w demokratycznych wyborach. Takich wybraliśmy takich mamy .
Dobry wybór (2018-12-04 08:48) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
To jest dobry wybór mieszkańców. Zostali wybrani najlepsi z tych co startowali.
olek (2018-12-04 09:06) 18 10   |   zgłoś do usunięcia
a jak pisowcy mieli popierać Burmistrza skoro ich guru siedział i patrzyl im na rece, widocznie ma jakies haczyki na swoich radnych bezradnych....spadochroniarzy.... Panie Burmistrzu tresowane małpki pokazaly ze nie posiadaja kregoslupa moralnego i siedza tam tylko po to zeby robic Panu na zlość a najbardziej na tym tracimy my mieszkańcy
Do Olek (2018-12-04 13:18) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Powiedział co wiedział ... Czyżby...Hahahaha
do pis-d (2018-12-04 14:03) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
Skończy wam się korytko szybciej niż myślicie, jesteście banda nieudaczników, klakierów i zwyczajnych moralnych i mentalnych prostytutek (z całym szacunkiem do prostytutek) Waszym guru jest człowiek o mentalności robaka. Pamietajcie że władza nie jest dana raz na zawsze... ludzie was wypier..... na zbity pysk a jak was nie wypierd.... to was posadzą. I nikt wam paczek do wiezienia przynosił nie bedzie.
do do pis-d (2018-12-04 14:38) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
rozumiem tobie to zawsze ma kto przynosić paczki do więzienia , no to dobrze,
o jejku Małgosi naobiecywała ,, uczciwość,, i.. (2018-12-04 14:45) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
... nic . To nic jeszcze jest lidl , tam się będziemy zaopatrywali i tanie, i większy wybór damy radę . I więcej szcunku dla nas klientów....wszystkich.
do do pis-d (2018-12-04 15:25) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Chyba jesteś "niemądry" skoro z mojej wypowiedzi to wywnioskowałeś, sugeruje powrót do pierwszej klasy podstawówki i lekcje czytania ze zrozumieniem.
Zawisza (2018-12-06 00:59) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Won ciemnoto do średniowiecza a nie oszukanczy PiS pisać pochwały
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! Najserdeczniejsze życzenia wesołych i pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pogody ducha i wzajemnej życzliwości życzą pracownicy i wydawca portalu Łuków24.pl.
"Jestem feministką, ale katolicką"
Ja nie widzę jakiegoś poważnego programu Koalicji Europejskiej, również dla naszego regionu. I myślę, że mieszkańcy województwa lubelskiego też to dostrzegają - mówi Elżbieta Kruk.
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę 20 kwietnia około godziny 4:30 rano. W Szczygłach Górnych w gminie Łuków do rowu wjechał tir. Kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
6 pożarów w jeden dzień
6 pożarów w jeden dzień 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.
Nauczycielski protest song
Nauczycielski protest song "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

6 pożarów w jeden dzieńUczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka Jezusa

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje