Dziś są imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Redakcja  
dodane: 04-08-2018 12:49   |   wyświetleń: 6489

Antyaborcyjne hasła w centrum miasta

Na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie pojawiły się dziś antyaborcyjne transparenty. Pojawił się też plakat martwego płodu we krwi. W ten sposób swoje racje przedstawia warszawska "Fundacja Pro - Prawo do życia".
Antyaborcyjne hasła w centrum miastafoto. Czytelnik 

W Łukowie pojawili się dziś działacze antyaborcyjni, reprezentujący inicjatywę STOP Aborcji. Ubrani w żółte koszulki reprezentanci inicjatywy profile rozstawili w pobliżu skrzyżowania ulic Międzyrzeckiej i Wyszyńskiego plakaty hasłami i zdjęciami płodów po dokonanych zabiegach aborcyjnych.

Na transparentach można znaleźć hasła „Politycy decydują, aborterzy mordują”, „Powstrzymajcie zabijanie bezbronnych”, czy też biblijny cytat z Ewangelii wg. Świętego Mateusza: „Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”.

Działacze Fundacji Pro - Prawo do życia, którzy są inicjatorami dzisiejszego happeningu, są zwolennikami wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Dotychczas obecni byli m.in. w Białej Podlaskiej czy innych miastach kraju i regionu. Natomiast dzisiaj o swoich racjach działacze prolife informują przez megafon mieszkańców Łukowa.

Jednak - jak napisał Czytelnik - inicjatywa nie zyskuje zainteresowania przechodniów. Przy transparentach zatrzymują się jedynie nieliczne osoby.

Galeria zdjęć

Komentowane

aborcja (2018-08-04 13:01) 39 29   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem co oni chcą osiągnąć. Mamy 3 przypadki kiedy aborcja jest legalna i to jest jak najbardziej słuszne. Ciekawe czy któraś z pań z tej organizacji chciałaby urodzić dziecko po gwałcie albo zginąć sama i zostawić niepełnosprawne dziecko które i tak trafiło by do jakiegoś zakładu gdzie ta opieka byłaby niedostateczna. Ktoś kto będzie chciał usunąć ciążę to i tak i tak to zrobi u nas w kraju czy np w Czechach...
Zz (2018-08-04 14:35) 38 45   |   zgłoś do usunięcia
Pełne poparcie dla takich inicjatyw. Patrząc globalnie na zachowania nas ludzi można dojść do wniosku ze zwierzęta są dzis bardziej ludzkie od nas
Aaaa (2018-08-04 14:53) 35 29   |   zgłoś do usunięcia
Niech kazdy zajmie sieswoim zyciem a od decyzji kobiet wara , bo ochrona zycia nienarodzonego w Polsce ostatnio jest wazniejsza niz dzieci urodzonych ktore nie zawsze sa chciane , akceptowane, zdrowe. Ciekawe ktory z tych mezczyzn wyrzeklby sie swojego wygodnego zycia dla swojego chorego dziecka .... Moze by tak zglosic na policje tak gorszace plakaty w centrum miasta:)???
Matka (2018-08-04 15:01) 28 27   |   zgłoś do usunięcia
Trzech facetów i plakaty płodów. Akurat ich to dotyczy. A może ci panowie chociaż jeden weekend spędziliby w domu małego dziecka, hospicjum czy domu pomocy społecznej jako wolontariusze?
żółci (2018-08-04 15:10) 17 22   |   zgłoś do usunięcia
Może tych dwóch to para jest?
Feministki nie mają mózgu (2018-08-04 16:02) 39 15   |   zgłoś do usunięcia
Co za bzdury piszą Panie ze morderstwo własnego dziecka to sprawa indywidualna kobiety
Marta (2018-08-04 16:42) 29 22   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrzy ludzie takich trzeba więcej.
Diesel (2018-08-04 18:14) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
Poglądy tak sposób ich wyrażania Nie
Ja (2018-08-04 23:12) 51 48   |   zgłoś do usunięcia
Państwo walczy o nienarodzone.?a gdy już się urodzi chore bądź zachoruje. Wtedy z znikąd pomocy.w państwie dbajacym o zdrowie społeczeństwa takie zjawisko jak np.Wielka orkiestra nie powinno mieć miejsce bo to przecież Państwo loży na służbę zdrowia.dlaczego wszechobecne są prośby rodziców chorych dzieci o datki.bo lek nierefundowany albo ich brak.zacznijcie dbać o te narodzone które umierają a kasa idzie do Rydzyka A nie na służbę zdrowia.a od kobiet wara.!!!!!!
Mirek (2018-08-05 03:36) 20 21   |   zgłoś do usunięcia
Polska to chory kraj tak się dzieje jak kler z rządem dwa bratanki i historia niejednokrotnie pokazała źe to zły uklad.Wciska się ciemnym masom źe tak trzeba źe niewypada postkomunistyczno socjalny Pis wsadza nosa we wszystkie sprawy nawet i prywatne obywatela niedając mu prawa wyboru.Wdeptujac w naj bardziej prywatne aspekty źycia .Jeszcze troche to wymyslą ustawe kiedy mozna z źoną sie bz... a kiedy nie i jeszcze po bozemu czy na wznak
Nn (2018-08-05 09:47) 23 13   |   zgłoś do usunięcia
WAM dano żyć to i wy dajcie zycie nie macie prawa zabic dziecko to nie swinia.
Feminizm jest totalitaryzmem (2018-08-05 11:56) 33 17   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli matce będzie wolno zabić własne dziecko to mi też będzie można Was zabić
Martass (2018-08-06 00:54) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
Dokladnie.. maja racje. Kobieta ma decydowac o zyciu drugiej osoby ? To kpina. Moze niech pomysli o tym ze o niej tez ktos mogl tak zdecydowac i by jej nie bylo .. ludzie sa gorsi niz zwierzeta to tragiczne w dzisiejszych czasach , kazdy ma prawo do narodzenia sie i zycia nie wazne co bedzie potem
Ola (2018-08-06 08:38) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Kodeks wykroczeń art. 51 i art. 141 , dzwonisz na policję i powołujesz się.
aaaa. (2018-08-06 20:03) 19 13   |   zgłoś do usunięcia
Zwolenicy aborcji chcą ażeby każda kobieta miała prawo zabić swoje własne dziecko
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! Najserdeczniejsze życzenia wesołych i pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pogody ducha i wzajemnej życzliwości życzą pracownicy i wydawca portalu Łuków24.pl.
"Jestem feministką, ale katolicką"
Ja nie widzę jakiegoś poważnego programu Koalicji Europejskiej, również dla naszego regionu. I myślę, że mieszkańcy województwa lubelskiego też to dostrzegają - mówi Elżbieta Kruk.
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę 20 kwietnia około godziny 4:30 rano. W Szczygłach Górnych w gminie Łuków do rowu wjechał tir. Kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
6 pożarów w jeden dzień
6 pożarów w jeden dzień 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.
Nauczycielski protest song
Nauczycielski protest song "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

6 pożarów w jeden dzieńUczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka Jezusa

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje