Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Dzisiaj odwiedziło nas 39 osób   |   Osób online: 10   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 04-08-2018 12:49   |   wyświetleń: 6330

Antyaborcyjne hasła w centrum miasta

Na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie pojawiły się dziś antyaborcyjne transparenty. Pojawił się też plakat martwego płodu we krwi. W ten sposób swoje racje przedstawia warszawska "Fundacja Pro - Prawo do życia".
Antyaborcyjne hasła w centrum miastafoto. Czytelnik 

W Łukowie pojawili się dziś działacze antyaborcyjni, reprezentujący inicjatywę STOP Aborcji. Ubrani w żółte koszulki reprezentanci inicjatywy profile rozstawili w pobliżu skrzyżowania ulic Międzyrzeckiej i Wyszyńskiego plakaty hasłami i zdjęciami płodów po dokonanych zabiegach aborcyjnych.

Na transparentach można znaleźć hasła „Politycy decydują, aborterzy mordują”, „Powstrzymajcie zabijanie bezbronnych”, czy też biblijny cytat z Ewangelii wg. Świętego Mateusza: „Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”.

Działacze Fundacji Pro - Prawo do życia, którzy są inicjatorami dzisiejszego happeningu, są zwolennikami wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Dotychczas obecni byli m.in. w Białej Podlaskiej czy innych miastach kraju i regionu. Natomiast dzisiaj o swoich racjach działacze prolife informują przez megafon mieszkańców Łukowa.

Jednak - jak napisał Czytelnik - inicjatywa nie zyskuje zainteresowania przechodniów. Przy transparentach zatrzymują się jedynie nieliczne osoby.

Galeria zdjęć

Komentowane

aborcja (2018-08-04 13:01) 37 27   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem co oni chcą osiągnąć. Mamy 3 przypadki kiedy aborcja jest legalna i to jest jak najbardziej słuszne. Ciekawe czy któraś z pań z tej organizacji chciałaby urodzić dziecko po gwałcie albo zginąć sama i zostawić niepełnosprawne dziecko które i tak trafiło by do jakiegoś zakładu gdzie ta opieka byłaby niedostateczna. Ktoś kto będzie chciał usunąć ciążę to i tak i tak to zrobi u nas w kraju czy np w Czechach...
Zz (2018-08-04 14:35) 35 43   |   zgłoś do usunięcia
Pełne poparcie dla takich inicjatyw. Patrząc globalnie na zachowania nas ludzi można dojść do wniosku ze zwierzęta są dzis bardziej ludzkie od nas
Aaaa (2018-08-04 14:53) 33 28   |   zgłoś do usunięcia
Niech kazdy zajmie sieswoim zyciem a od decyzji kobiet wara , bo ochrona zycia nienarodzonego w Polsce ostatnio jest wazniejsza niz dzieci urodzonych ktore nie zawsze sa chciane , akceptowane, zdrowe. Ciekawe ktory z tych mezczyzn wyrzeklby sie swojego wygodnego zycia dla swojego chorego dziecka .... Moze by tak zglosic na policje tak gorszace plakaty w centrum miasta:)???
Matka (2018-08-04 15:01) 26 26   |   zgłoś do usunięcia
Trzech facetów i plakaty płodów. Akurat ich to dotyczy. A może ci panowie chociaż jeden weekend spędziliby w domu małego dziecka, hospicjum czy domu pomocy społecznej jako wolontariusze?
żółci (2018-08-04 15:10) 15 21   |   zgłoś do usunięcia
Może tych dwóch to para jest?
Feministki nie mają mózgu (2018-08-04 16:02) 36 15   |   zgłoś do usunięcia
Co za bzdury piszą Panie ze morderstwo własnego dziecka to sprawa indywidualna kobiety
Marta (2018-08-04 16:42) 26 21   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrzy ludzie takich trzeba więcej.
Diesel (2018-08-04 18:14) 12 14   |   zgłoś do usunięcia
Poglądy tak sposób ich wyrażania Nie
Ja (2018-08-04 23:12) 45 43   |   zgłoś do usunięcia
Państwo walczy o nienarodzone.?a gdy już się urodzi chore bądź zachoruje. Wtedy z znikąd pomocy.w państwie dbajacym o zdrowie społeczeństwa takie zjawisko jak np.Wielka orkiestra nie powinno mieć miejsce bo to przecież Państwo loży na służbę zdrowia.dlaczego wszechobecne są prośby rodziców chorych dzieci o datki.bo lek nierefundowany albo ich brak.zacznijcie dbać o te narodzone które umierają a kasa idzie do Rydzyka A nie na służbę zdrowia.a od kobiet wara.!!!!!!
Mirek (2018-08-05 03:36) 17 19   |   zgłoś do usunięcia
Polska to chory kraj tak się dzieje jak kler z rządem dwa bratanki i historia niejednokrotnie pokazała źe to zły uklad.Wciska się ciemnym masom źe tak trzeba źe niewypada postkomunistyczno socjalny Pis wsadza nosa we wszystkie sprawy nawet i prywatne obywatela niedając mu prawa wyboru.Wdeptujac w naj bardziej prywatne aspekty źycia .Jeszcze troche to wymyslą ustawe kiedy mozna z źoną sie bz... a kiedy nie i jeszcze po bozemu czy na wznak
Nn (2018-08-05 09:47) 21 12   |   zgłoś do usunięcia
WAM dano żyć to i wy dajcie zycie nie macie prawa zabic dziecko to nie swinia.
Feminizm jest totalitaryzmem (2018-08-05 11:56) 30 15   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli matce będzie wolno zabić własne dziecko to mi też będzie można Was zabić
Martass (2018-08-06 00:54) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
Dokladnie.. maja racje. Kobieta ma decydowac o zyciu drugiej osoby ? To kpina. Moze niech pomysli o tym ze o niej tez ktos mogl tak zdecydowac i by jej nie bylo .. ludzie sa gorsi niz zwierzeta to tragiczne w dzisiejszych czasach , kazdy ma prawo do narodzenia sie i zycia nie wazne co bedzie potem
Ola (2018-08-06 08:38) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Kodeks wykroczeń art. 51 i art. 141 , dzwonisz na policję i powołujesz się.
aaaa. (2018-08-06 20:03) 17 11   |   zgłoś do usunięcia
Zwolenicy aborcji chcą ażeby każda kobieta miała prawo zabić swoje własne dziecko
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dyrektorzy szkół zarobią mniej
Dyrektorzy szkół zarobią mniej Burmistrz Piotr Płudowski zmienił wysokość wynagrodzeń części dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta. Mniej zarobi m.in. Karol Ciołek ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Iwona Kmieć z łukowskiej "Piątki".
"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Stara szkoła w nowych murach
Stara szkoła w nowych murach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.
Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia 50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.
DAF lepszy od Sokołowa
DAF lepszy od Sokołowa 7 zespołów wzięło udział kolejnej odsłonie V Noworocznego Turniej Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Futbolu. Tym razem o Puchar Burmistrza rywalizowały dzieci z rocznika 2011.
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił podopiecznych czterech placówek z powiatu łukowskiego na karnawałowy bal. Zabawa miała miejsce w środę 16 stycznia.
Nowa Rada Sportu w Łukowie
Nowa Rada Sportu w Łukowie 9 osób będzie zasiadać w Radzie Sportu - organie doradczym i opiniodawczym burmistrza, poświęconym tej dziedzinie życia. Osoby te swoją pracę będą wykonywać społecznie.
Nie żyje 53-letni mężczyzna
Nie żyje 53-letni mężczyzna Tragiczny pożar domu w Woli Bystrzyckiej w gminie Wojcieszków. Dziś w nocy zginął w nim 53-letni mężczyzna.
Noworoczny koncert szkoły muzycznej
Noworoczny koncert szkoły muzycznej Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.
Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Stara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rok

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje