Dziś są imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Bartosz Szumowski  
dodane: 16-05-2019 09:18   |   wyświetleń: 2442

Będzie dłuższe zielone?

Łukowscy radni robią kolejne podejście w sprawie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Piłsudskiego. Może tym razem zarządca drogi ich wysłucha.
Będzie dłuższe zielone?foto. Archiwum portalu 
Przypomnijmy: o sprawie pisaliśmy w artykule "Dajcie dłuższe zielone!" w lipcu 2018 r. Temat poruszył Czytelnik, narzekający, że na tym skrzyżowaniu nie da się przejść po pasach na zielonym świetle, bo już w połowie zaczyna ono migać. Jak mówił, to utrudnia życie chodzącym tędy niepełnosprawnym, ludziom starszym i dzieciom.

Zobacz też: Dajcie dłuższe zielone!

Bezowocne starania

Podobny pogląd już w październiku 2016 r. na sesji Rady Miasta wygłaszał ówczesny radny Krzysztof Okliński. Wtedy pomoc obiecał zastępca komendanta powiatowego policji. Niedługo po interpelacji radnego jednostka wystąpiła z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Lublin Rejon Lubartów o wydłużenie cyklu zielonego światła na tym skrzyżowaniu. W odpowiedzi GDDKiA napisała, że omawiane przejście spełnia warunki określone w przepisach, więc nie ma podstaw formalnych do wprowadzenia zmian.

W czerwcu 2018 r. radny Okliński kolejny raz zapytał o tę sprawę, przypominając, że zielone światło w tym miejscu świeci się tylko osiem sekund.

- Nie wiem, co się musi stać, żeby władne w tej sprawie osoby zwróciły na to uwagę - stwierdził.

Ówczesny burmistrz Dariusz Szustek obiecał wtedy interwencję w lubelskim oddziale GDDKiA. W lipcu ubiegłego roku sekretarz miasta Ryszard Szczygieł mówił jednak, że magistrat nie dostał jasnej odpowiedzi w tej sprawie. Obiecywał też, że będzie apelować, by Dyrekcja przychyliła się do wniosku mieszkańców. Samych łukowian uspokajał zaś, że sytuacja poprawi się, kiedy zostanie oddany do użytku trzeci etap małej obwodnicy miasta, bo wtedy ruch samochodów na tym skrzyżowaniu zmaleje.

"Coś trzeba zrobić"

Na niedawnej sesji do sprawy wrócił radny Ryszard Smolarz.

- Ja chodzę szybko, więc daję radę tamtędy przejść. Ale co powie człowiek idący o kulach albo o lasce? Sam byłem świadkiem, jak osoba starsza przeszła do połowy jezdni i zatrzymała się, bo samochody zaczęły już jeździć. Coś trzeba dla tych ludzi zrobić, nie tylko na tym skrzyżowaniu, ale także w innych miejscach - apelował.

Odpowiedział mu mł. insp. Mariusz Woźniak, zastępca komendanta powiatowego policji w Łukowie:

- Przekażę sprawę naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego i wspólnie to przeanalizujemy. Możemy powołać komisję, w skład której wejdą przedstawiciele: policji, zarządcy drogi i ewentualnie osoby zainteresowane, w tym pan radny. Spotkamy się na miejscu i zobaczymy, jakie są możliwości - oznajmił na sesji.

Kropla drąży skałę?

Po sesji rozmawialiśmy z radnym Smolarzem. Jak mówi, rozmawiał z komendantem łukowskiej policji, a ten obiecał mu wsparcie.

- Niestety sam nie może nic zmienić, bo droga należy do Generalnej Dyrekcji, a ta nie jest chętna do współpracy. GDDKiA ma swoje dziwne przeliczniki i dziwne pojęcie o tym, co jest dobre dla ludzi tu, w Łukowie - komentuje.

Ryszard Smolarz zapowiada jednak działania w tej sprawie:

- Rada Miasta to 21 osób, a myślę, że każdy radny, który myśli logicznie, będzie o to walczył. Będziemy ten temat pchać do przodu, bo wierzę, że kropla drąży skałę. Może nam się uda - kończy.


Komentowane

łukowiak (2019-05-16 10:03) 44 46   |   zgłoś do usunięcia
I to się nazywa BIUROKRACJA. Powoływanie komisji aby stwierdzić niepodważalną sytuacje . A światła mają stwarzać poczucie bezpieczeństwa.
politykier (2019-05-16 10:44) 44 53   |   zgłoś do usunięcia
Panie i Panowie radni kiedy w końcu "weżmiecie" się za przebudowę skrzyżowań w mieście. Ul.Dmocha/Piłsudskiego Przemysłowa/Międzyrzecka Świderska/Wyszyńskiego/Radzyńska A dlaczego pytam?tak szumnie mówiono,że po wybudowaniu trzeciego odcinka tzw.małej obwodnicy ruch w centrum się zmniejszy. O ile drugi odcinek ma"branie" o tyle na trzecim odcinku samochody przejadą może raz na 10 min wszystko"wali"do miasta. Przypuszczam,że na obiecane rondo poczekamy tyle samo co na ten trzeci odcinek. I jeszcze jedno pytanie do Was i do rządzących miastem....to co stoi od nastu lat i straszy na ul.Siedleckiej(market,burdel) nie wiem jak to nazwać,długo jeszcze będzie"wizytówką"miasta?
cw (2019-05-16 11:16) 43 52   |   zgłoś do usunięcia
do wyżej.....podpisuję się pod tym tekstem a szczególnie chce podkreślic skrzyżowanie Swiderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.....Może Ryszard przeczyta i się ukłoni w tej sprawie.
Kibic (2019-05-16 15:59) 43 42   |   zgłoś do usunięcia
Obwodnice nalezy oddac jak najszybciej. I nie bawic się w ronda tylko zrobic normalne skrzyzowanie z pierwszenstwem jadacych na obwodnicę. To zachęci ludzi do korzystania z tejże obwodnicy. Postawić znaki ze do siedlec, garwolina i żelechowa tamtedy i tyle. Przebudowy skrzyzowan w miescie raczej nie bedzie bo to droga krajowa. Skoro krajówki nie chca sfinansowac skrzyzowania dla drogi do strefy przemyslowej i dla nowej obwodnicy to chyba tylko idiota bedzie sie łudzić ze rozopia centrum miasta gdzie koszty sa znacznie wyższe z uwagi na to co znajduje się pod jezdnia( kanaly, wodiciagi, gazociagi, burzowce itd.) niestety taka jest smutna prawda choc zmartwi to wielu i martwi to i mnie.
z miasta (2019-05-17 08:28) 44 45   |   zgłoś do usunięcia
Panie radny panu to nic nie pasuje albo jest za długo albo za krótko. Niech pan się nie bierze za walkę ze światłami, bo o tej z wiatrakami nie wspomnę.
Radny.... (2019-05-17 09:43) 49 33   |   zgłoś do usunięcia
.....zabłysnął , drugi w tamtej kadencji, a światła są dobre i już. Świecą się na żądanie a kierowcy wiedzą, że na pasach to pieszy ma pierwszeństwo. Niektórzy kierowcy nie wyrabiają się na światłach. Dlaczego? Bo się gapią nie wiadomo gdzie.Jeżeli pieszy nie wciśnie przycisku ,, halo to ja Krysia,, sygnalizacja dla pieszych jest krócej a jak pieszy kliknie przycisk to sygnalizacja jest dłużej a radny , a radny w życiu nie był na Warszawskiej i opowiastki wzruszające opowiada o pieszych o kulach.
Hmmm (2019-05-17 10:17) 48 48   |   zgłoś do usunięcia
Ale oni mówią o skrzyżowaniu przy wierzowcu a nie przy lidlu kolego:)
Ja (2019-05-17 10:33) 33 44   |   zgłoś do usunięcia
Przy Lidlu to w ogóle masakra , zwlaszcza dla pieszych
Myślenie sprawia bul (2019-05-17 13:06) 46 49   |   zgłoś do usunięcia
Dłuższe dla pieszych krótsze dla samochodów i rowerów
Mieszkaniec.. (2019-05-17 15:40) 50 31   |   zgłoś do usunięcia
Ręce opadają.... Nich Nasi Szanowni Radni zajmą się poważnymi sprawami.... A nie głupotami...bedzie lepiej dla wszystkich... Bo co jeden to głupsze ma pomysły... Aby tylko dietka była...
Nie jestem.... (2019-05-17 17:59) 49 42   |   zgłoś do usunięcia
.....twoim kolegą , nie pisz jak nie wiesz, a wieżowiec przez ż jak żałosny radny.
Pieszy (2019-05-17 21:01) 39 39   |   zgłoś do usunięcia
Przejście dla pieszych to nie jest spacerniak
Jolo (2019-05-19 10:55) 40 41   |   zgłoś do usunięcia
Radni mądre głowy a nie wiedzą jak z biurokracja sobie poradzić? Biurokracja w której siedzą tyle lat? Która reprezentują? Może ja przyjdę i dam i pomyśl tylko muszą mi zapłacić za pracę. Trochę się zejdzie ale myślę żebym załatwił to.
wsi (2019-05-19 22:49) 40 45   |   zgłoś do usunięcia
Towarzysze pomożecie pomżemy
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w ...
Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w naszym powiecie POWIAT Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem LGD Razem realizowało projekt Geocachingowy szlak walki i oręża. W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych.
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (FOTO)
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (FOTO) W Sieciaszce Drugiej auto osobowe wjechało w ogrodzenie i uderzyło w dom. Nikomu nic się nie stało
Najładniejsze okładki książek wybrane
Najładniejsze okładki książek wybrane GMINA KRZYWDA Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie nie tylko lubią czytać, ale również mają zdolności plastyczne. Udowodnili to zgłaszając swoje propozycje do konkursu ?Okładka mojej ulubionej książki?, który właśnie został rozstrzygnięty.
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach GMINA KRZYWDA Gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 58,5 tys. zł na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Kacper Borkowski w czasie pandemii stworzył "Czarne dziury ...
Kacper Borkowski w czasie  pandemii stworzył ŁUKÓW Jako uczeń liceum zaczął zgłębiać wiedzę o wszechświecie. Jako student postanowił przybliżać innym bezmiar naszej galaktyki i zachodzących w niej zjawisk. Zaglądajcie na jego stronę na fb, czytajcie, lajkujcie. Naprawdę fajnie pisze.
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej Szkoła Muzyczna w Łukowie wydłużyła do 7 czerwca termin zgłaszania kandydatów do klas I na rok szk. 2020/2021.
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek ...
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA ...
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA NARKOTYKI Mundurowi z Adamowa i łukowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 20-latka, który zastraszając ekspedientkę w sklepie ukradł z kasy kilkaset złotych
Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych
 Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Łuków kończy kolejny projekt zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR Rozpoczynamy konkurs "Moja ulubiona dyscyplina sportu" w ramach "Dnia Dziecka na sportowo z OSiR"
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie działające w Łukowskim Ośrodku Kultury prowadzi ponownie nabór do łukowskiej orkiestry dętej.
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody ...
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody Sukcesy wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK.
Godz. 10.00: Koronawirus nie odpuszcza
Godz. 10.00:  Koronawirus nie odpuszcza Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą:
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest Bolesław Gzik?
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest  Bolesław Gzik? Na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Bolesław Gzik, były starosta powiatu janowskiego.
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany Do zakładu karnego trafi 48-latek z gminy Łuków, który kierował wczoraj motorowerem. Okazało się, że miał m.in. sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami ...
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami w otwartej przestrzeni Od 30 maja zostaną zniesione wszelkie obostrzenia w handlu .
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie ...
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie - Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janiny Antoniak. Do wieczności odeszła w wieku 63 lat - informuje Urząd Gminy w Staninie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje