Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Bartosz Szumowski  
dodane: 16-05-2019 09:18   |   wyświetleń: 1364

Będzie dłuższe zielone?

Łukowscy radni robią kolejne podejście w sprawie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Piłsudskiego. Może tym razem zarządca drogi ich wysłucha.
Będzie dłuższe zielone?foto. Archiwum portalu 
Przypomnijmy: o sprawie pisaliśmy w artykule "Dajcie dłuższe zielone!" w lipcu 2018 r. Temat poruszył Czytelnik, narzekający, że na tym skrzyżowaniu nie da się przejść po pasach na zielonym świetle, bo już w połowie zaczyna ono migać. Jak mówił, to utrudnia życie chodzącym tędy niepełnosprawnym, ludziom starszym i dzieciom.

Zobacz też: Dajcie dłuższe zielone!

Bezowocne starania

Podobny pogląd już w październiku 2016 r. na sesji Rady Miasta wygłaszał ówczesny radny Krzysztof Okliński. Wtedy pomoc obiecał zastępca komendanta powiatowego policji. Niedługo po interpelacji radnego jednostka wystąpiła z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Lublin Rejon Lubartów o wydłużenie cyklu zielonego światła na tym skrzyżowaniu. W odpowiedzi GDDKiA napisała, że omawiane przejście spełnia warunki określone w przepisach, więc nie ma podstaw formalnych do wprowadzenia zmian.

W czerwcu 2018 r. radny Okliński kolejny raz zapytał o tę sprawę, przypominając, że zielone światło w tym miejscu świeci się tylko osiem sekund.

- Nie wiem, co się musi stać, żeby władne w tej sprawie osoby zwróciły na to uwagę - stwierdził.

Ówczesny burmistrz Dariusz Szustek obiecał wtedy interwencję w lubelskim oddziale GDDKiA. W lipcu ubiegłego roku sekretarz miasta Ryszard Szczygieł mówił jednak, że magistrat nie dostał jasnej odpowiedzi w tej sprawie. Obiecywał też, że będzie apelować, by Dyrekcja przychyliła się do wniosku mieszkańców. Samych łukowian uspokajał zaś, że sytuacja poprawi się, kiedy zostanie oddany do użytku trzeci etap małej obwodnicy miasta, bo wtedy ruch samochodów na tym skrzyżowaniu zmaleje.

"Coś trzeba zrobić"

Na niedawnej sesji do sprawy wrócił radny Ryszard Smolarz.

- Ja chodzę szybko, więc daję radę tamtędy przejść. Ale co powie człowiek idący o kulach albo o lasce? Sam byłem świadkiem, jak osoba starsza przeszła do połowy jezdni i zatrzymała się, bo samochody zaczęły już jeździć. Coś trzeba dla tych ludzi zrobić, nie tylko na tym skrzyżowaniu, ale także w innych miejscach - apelował.

Odpowiedział mu mł. insp. Mariusz Woźniak, zastępca komendanta powiatowego policji w Łukowie:

- Przekażę sprawę naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego i wspólnie to przeanalizujemy. Możemy powołać komisję, w skład której wejdą przedstawiciele: policji, zarządcy drogi i ewentualnie osoby zainteresowane, w tym pan radny. Spotkamy się na miejscu i zobaczymy, jakie są możliwości - oznajmił na sesji.

Kropla drąży skałę?

Po sesji rozmawialiśmy z radnym Smolarzem. Jak mówi, rozmawiał z komendantem łukowskiej policji, a ten obiecał mu wsparcie.

- Niestety sam nie może nic zmienić, bo droga należy do Generalnej Dyrekcji, a ta nie jest chętna do współpracy. GDDKiA ma swoje dziwne przeliczniki i dziwne pojęcie o tym, co jest dobre dla ludzi tu, w Łukowie - komentuje.

Ryszard Smolarz zapowiada jednak działania w tej sprawie:

- Rada Miasta to 21 osób, a myślę, że każdy radny, który myśli logicznie, będzie o to walczył. Będziemy ten temat pchać do przodu, bo wierzę, że kropla drąży skałę. Może nam się uda - kończy.


Komentowane

łukowiak (2019-05-16 10:03) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
I to się nazywa BIUROKRACJA. Powoływanie komisji aby stwierdzić niepodważalną sytuacje . A światła mają stwarzać poczucie bezpieczeństwa.
politykier (2019-05-16 10:44) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Panie i Panowie radni kiedy w końcu "weżmiecie" się za przebudowę skrzyżowań w mieście. Ul.Dmocha/Piłsudskiego Przemysłowa/Międzyrzecka Świderska/Wyszyńskiego/Radzyńska A dlaczego pytam?tak szumnie mówiono,że po wybudowaniu trzeciego odcinka tzw.małej obwodnicy ruch w centrum się zmniejszy. O ile drugi odcinek ma"branie" o tyle na trzecim odcinku samochody przejadą może raz na 10 min wszystko"wali"do miasta. Przypuszczam,że na obiecane rondo poczekamy tyle samo co na ten trzeci odcinek. I jeszcze jedno pytanie do Was i do rządzących miastem....to co stoi od nastu lat i straszy na ul.Siedleckiej(market,burdel) nie wiem jak to nazwać,długo jeszcze będzie"wizytówką"miasta?
cw (2019-05-16 11:16) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
do wyżej.....podpisuję się pod tym tekstem a szczególnie chce podkreślic skrzyżowanie Swiderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.....Może Ryszard przeczyta i się ukłoni w tej sprawie.
Kibic (2019-05-16 15:59) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Obwodnice nalezy oddac jak najszybciej. I nie bawic się w ronda tylko zrobic normalne skrzyzowanie z pierwszenstwem jadacych na obwodnicę. To zachęci ludzi do korzystania z tejże obwodnicy. Postawić znaki ze do siedlec, garwolina i żelechowa tamtedy i tyle. Przebudowy skrzyzowan w miescie raczej nie bedzie bo to droga krajowa. Skoro krajówki nie chca sfinansowac skrzyzowania dla drogi do strefy przemyslowej i dla nowej obwodnicy to chyba tylko idiota bedzie sie łudzić ze rozopia centrum miasta gdzie koszty sa znacznie wyższe z uwagi na to co znajduje się pod jezdnia( kanaly, wodiciagi, gazociagi, burzowce itd.) niestety taka jest smutna prawda choc zmartwi to wielu i martwi to i mnie.
z miasta (2019-05-17 08:28) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Panie radny panu to nic nie pasuje albo jest za długo albo za krótko. Niech pan się nie bierze za walkę ze światłami, bo o tej z wiatrakami nie wspomnę.
Radny.... (2019-05-17 09:43) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
.....zabłysnął , drugi w tamtej kadencji, a światła są dobre i już. Świecą się na żądanie a kierowcy wiedzą, że na pasach to pieszy ma pierwszeństwo. Niektórzy kierowcy nie wyrabiają się na światłach. Dlaczego? Bo się gapią nie wiadomo gdzie.Jeżeli pieszy nie wciśnie przycisku ,, halo to ja Krysia,, sygnalizacja dla pieszych jest krócej a jak pieszy kliknie przycisk to sygnalizacja jest dłużej a radny , a radny w życiu nie był na Warszawskiej i opowiastki wzruszające opowiada o pieszych o kulach.
Hmmm (2019-05-17 10:17) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Ale oni mówią o skrzyżowaniu przy wierzowcu a nie przy lidlu kolego:)
Ja (2019-05-17 10:33) 0 3   |   zgłoś do usunięcia
Przy Lidlu to w ogóle masakra , zwlaszcza dla pieszych
Myślenie sprawia bul (2019-05-17 13:06) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Dłuższe dla pieszych krótsze dla samochodów i rowerów
Mieszkaniec.. (2019-05-17 15:40) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
Ręce opadają.... Nich Nasi Szanowni Radni zajmą się poważnymi sprawami.... A nie głupotami...bedzie lepiej dla wszystkich... Bo co jeden to głupsze ma pomysły... Aby tylko dietka była...
Nie jestem.... (2019-05-17 17:59) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
.....twoim kolegą , nie pisz jak nie wiesz, a wieżowiec przez ż jak żałosny radny.
Pieszy (2019-05-17 21:01) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Przejście dla pieszych to nie jest spacerniak
Jolo (2019-05-19 10:55) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Radni mądre głowy a nie wiedzą jak z biurokracja sobie poradzić? Biurokracja w której siedzą tyle lat? Która reprezentują? Może ja przyjdę i dam i pomyśl tylko muszą mi zapłacić za pracę. Trochę się zejdzie ale myślę żebym załatwił to.
wsi (2019-05-19 22:49) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Towarzysze pomożecie pomżemy
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
O śmieciach na sesji Rady Miasta
O śmieciach na sesji Rady Miasta Na godz. 11 zaplanowano VIII sesję Rady Miasta Łuków. Jednym z tematów poruszanych przez radnych będzie dyskusja na temat gospodarki odpadami na terenie miasta.
Komunikat: utrudnienia w ruchu!
Komunikat: utrudnienia w ruchu! Uwaga kierowcy! W związku z organizowaną imprezą - Biegiem Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza - w czasie trwania wyścigu będą obowiązywały ograniczenia ruchu na drogach publicznych. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń policji i służby porządkowej!
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Moc wizualnych wrażeń zapewnią Gwiazdy Cygańskie z synem Don Vasyla - Dzianim.
Sukces Emilki
Sukces Emilki Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu w Iłży. To kolejny sukces dziewczynki.
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki Ponad 1700 gramów haszyszu i prawie 60 gramów amfetaminy zabezpieczyli łukowscy kryminalni u mieszkającej na terenie gminy Trzebieszów 26-latki. Policjanci sprawdzają teraz, skąd pochodzą te substancje i dla kogo były przeznaczone.
Weekend z atrakcjami
Weekend z atrakcjami Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.
Zlot foodtrucków w Łukowie!
Zlot foodtrucków w Łukowie! Mobilna gastronomia dociera także do Łukowa. W weekend 18-19 maja na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie stacjonować będą food trucki. Serwować będą m.in. orientalną kuchnię.
Będzie audyt w PUiIK-u. Kto jest winien niedociągnięć? ...
Będzie audyt w PUiIK-u. Kto jest winien niedociągnięć? Niezgodne z prawem finansowanie spółki, brak legalizacji liczników wodociągowych, fatalny stan techniczny pojazdów i niskie pensje pracowników. Takie argumenty padały na konferencji prasowej poświęconej m.in. sytuacji w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie. Burmistrz miasta zapowiada audyt w firmie i szukanie winnych zaistniałej sytuacji.
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie! 250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.
Cztery kolizje w 2,5 dnia
Cztery kolizje w 2,5 dnia Wyjazdy do czterech kolizji drogowych odnotowali w ostatnich kilkudziesięciu godzinach łukowscy strażacy. Do zdarzeń z udziałem samochodów osobowych chodziło w Konorzatce, Starym Jamielniku oraz w Łukowie.
Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych
Dni Łukowa 2019: Mała Orkiestra Dni Naszych Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Dużo wrażeń dla dzieci szykuje m.in. Mała Orkiestra Dni Naszych.
Utrudnienia niedaleko Ławeckiej
Utrudnienia niedaleko Ławeckiej Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Siedlecką z ul. Ławecką w Łukowie. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.
Ponar Remo: spotkanie po latach
Ponar Remo: spotkanie po latach Na 15 czerwca zaplanowano spotkanie byłych pracowników Zakładu Remontowego Obrabiarek w Łukowie "Ponar Remo".
Rolnikowi zakazują orać własną ziemię, bo w planach biegnie ...
Rolnikowi zakazują orać własną ziemię, bo w planach biegnie po niej droga Rolnik zaorał pole od pokoleń należące do jego rodziny. Gmina dwukrotnie pozwała go za to do sądu, argumentując, że od ponad pół wieku prowadzi tędy droga, która jest jedynym dojazdem do pobliskich zabudowań. "Panie wójcie, zapraszam na miejsce. Chętnie udowodnię, że jest inaczej" - odpowiada mężczyzna.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ponad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za namiDr Sitarek: ryby do zalewu zostały wpuszczone zbyt wcześnieTurniej i licytacje dla Alicji

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!
250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje