Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Bartosz Szumowski  
dodane: dziś / 09:18   |   wyświetleń: 1515

Będzie dłuższe zielone?

Łukowscy radni robią kolejne podejście w sprawie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Piłsudskiego. Może tym razem zarządca drogi ich wysłucha.
Będzie dłuższe zielone?foto. Archiwum portalu 
Przypomnijmy: o sprawie pisaliśmy w artykule "Dajcie dłuższe zielone!" w lipcu 2018 r. Temat poruszył Czytelnik, narzekający, że na tym skrzyżowaniu nie da się przejść po pasach na zielonym świetle, bo już w połowie zaczyna ono migać. Jak mówił, to utrudnia życie chodzącym tędy niepełnosprawnym, ludziom starszym i dzieciom.

Zobacz też: Dajcie dłuższe zielone!

Bezowocne starania

Podobny pogląd już w październiku 2016 r. na sesji Rady Miasta wygłaszał ówczesny radny Krzysztof Okliński. Wtedy pomoc obiecał zastępca komendanta powiatowego policji. Niedługo po interpelacji radnego jednostka wystąpiła z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Lublin Rejon Lubartów o wydłużenie cyklu zielonego światła na tym skrzyżowaniu. W odpowiedzi GDDKiA napisała, że omawiane przejście spełnia warunki określone w przepisach, więc nie ma podstaw formalnych do wprowadzenia zmian.

W czerwcu 2018 r. radny Okliński kolejny raz zapytał o tę sprawę, przypominając, że zielone światło w tym miejscu świeci się tylko osiem sekund.

- Nie wiem, co się musi stać, żeby władne w tej sprawie osoby zwróciły na to uwagę - stwierdził.

Ówczesny burmistrz Dariusz Szustek obiecał wtedy interwencję w lubelskim oddziale GDDKiA. W lipcu ubiegłego roku sekretarz miasta Ryszard Szczygieł mówił jednak, że magistrat nie dostał jasnej odpowiedzi w tej sprawie. Obiecywał też, że będzie apelować, by Dyrekcja przychyliła się do wniosku mieszkańców. Samych łukowian uspokajał zaś, że sytuacja poprawi się, kiedy zostanie oddany do użytku trzeci etap małej obwodnicy miasta, bo wtedy ruch samochodów na tym skrzyżowaniu zmaleje.

"Coś trzeba zrobić"

Na niedawnej sesji do sprawy wrócił radny Ryszard Smolarz.

- Ja chodzę szybko, więc daję radę tamtędy przejść. Ale co powie człowiek idący o kulach albo o lasce? Sam byłem świadkiem, jak osoba starsza przeszła do połowy jezdni i zatrzymała się, bo samochody zaczęły już jeździć. Coś trzeba dla tych ludzi zrobić, nie tylko na tym skrzyżowaniu, ale także w innych miejscach - apelował.

Odpowiedział mu mł. insp. Mariusz Woźniak, zastępca komendanta powiatowego policji w Łukowie:

- Przekażę sprawę naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego i wspólnie to przeanalizujemy. Możemy powołać komisję, w skład której wejdą przedstawiciele: policji, zarządcy drogi i ewentualnie osoby zainteresowane, w tym pan radny. Spotkamy się na miejscu i zobaczymy, jakie są możliwości - oznajmił na sesji.

Kropla drąży skałę?

Po sesji rozmawialiśmy z radnym Smolarzem. Jak mówi, rozmawiał z komendantem łukowskiej policji, a ten obiecał mu wsparcie.

- Niestety sam nie może nic zmienić, bo droga należy do Generalnej Dyrekcji, a ta nie jest chętna do współpracy. GDDKiA ma swoje dziwne przeliczniki i dziwne pojęcie o tym, co jest dobre dla ludzi tu, w Łukowie - komentuje.

Ryszard Smolarz zapowiada jednak działania w tej sprawie:

- Rada Miasta to 21 osób, a myślę, że każdy radny, który myśli logicznie, będzie o to walczył. Będziemy ten temat pchać do przodu, bo wierzę, że kropla drąży skałę. Może nam się uda - kończy.


Komentowane

łukowiak (2019-05-16 10:03) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
I to się nazywa BIUROKRACJA. Powoływanie komisji aby stwierdzić niepodważalną sytuacje . A światła mają stwarzać poczucie bezpieczeństwa.
politykier (2019-05-16 10:44) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie i Panowie radni kiedy w końcu "weżmiecie" się za przebudowę skrzyżowań w mieście. Ul.Dmocha/Piłsudskiego Przemysłowa/Międzyrzecka Świderska/Wyszyńskiego/Radzyńska A dlaczego pytam?tak szumnie mówiono,że po wybudowaniu trzeciego odcinka tzw.małej obwodnicy ruch w centrum się zmniejszy. O ile drugi odcinek ma"branie" o tyle na trzecim odcinku samochody przejadą może raz na 10 min wszystko"wali"do miasta. Przypuszczam,że na obiecane rondo poczekamy tyle samo co na ten trzeci odcinek. I jeszcze jedno pytanie do Was i do rządzących miastem....to co stoi od nastu lat i straszy na ul.Siedleckiej(market,burdel) nie wiem jak to nazwać,długo jeszcze będzie"wizytówką"miasta?
cw (2019-05-16 11:16) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
do wyżej.....podpisuję się pod tym tekstem a szczególnie chce podkreślic skrzyżowanie Swiderska,Wyszyńskiego,Radzyńska.....Może Ryszard przeczyta i się ukłoni w tej sprawie.
Kibic (2019-05-16 15:59) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Obwodnice nalezy oddac jak najszybciej. I nie bawic się w ronda tylko zrobic normalne skrzyzowanie z pierwszenstwem jadacych na obwodnicę. To zachęci ludzi do korzystania z tejże obwodnicy. Postawić znaki ze do siedlec, garwolina i żelechowa tamtedy i tyle. Przebudowy skrzyzowan w miescie raczej nie bedzie bo to droga krajowa. Skoro krajówki nie chca sfinansowac skrzyzowania dla drogi do strefy przemyslowej i dla nowej obwodnicy to chyba tylko idiota bedzie sie łudzić ze rozopia centrum miasta gdzie koszty sa znacznie wyższe z uwagi na to co znajduje się pod jezdnia( kanaly, wodiciagi, gazociagi, burzowce itd.) niestety taka jest smutna prawda choc zmartwi to wielu i martwi to i mnie.
z miasta (2019-05-17 08:28) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie radny panu to nic nie pasuje albo jest za długo albo za krótko. Niech pan się nie bierze za walkę ze światłami, bo o tej z wiatrakami nie wspomnę.
Radny.... (2019-05-17 09:43) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
.....zabłysnął , drugi w tamtej kadencji, a światła są dobre i już. Świecą się na żądanie a kierowcy wiedzą, że na pasach to pieszy ma pierwszeństwo. Niektórzy kierowcy nie wyrabiają się na światłach. Dlaczego? Bo się gapią nie wiadomo gdzie.Jeżeli pieszy nie wciśnie przycisku ,, halo to ja Krysia,, sygnalizacja dla pieszych jest krócej a jak pieszy kliknie przycisk to sygnalizacja jest dłużej a radny , a radny w życiu nie był na Warszawskiej i opowiastki wzruszające opowiada o pieszych o kulach.
Hmmm (2019-05-17 10:17) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Ale oni mówią o skrzyżowaniu przy wierzowcu a nie przy lidlu kolego:)
Ja (2019-05-17 10:33) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Przy Lidlu to w ogóle masakra , zwlaszcza dla pieszych
Myślenie sprawia bul (2019-05-17 13:06) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Dłuższe dla pieszych krótsze dla samochodów i rowerów
Mieszkaniec.. (2019-05-17 15:40) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Ręce opadają.... Nich Nasi Szanowni Radni zajmą się poważnymi sprawami.... A nie głupotami...bedzie lepiej dla wszystkich... Bo co jeden to głupsze ma pomysły... Aby tylko dietka była...
Nie jestem.... (2019-05-17 17:59) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
.....twoim kolegą , nie pisz jak nie wiesz, a wieżowiec przez ż jak żałosny radny.
Pieszy (2019-05-17 21:01) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Przejście dla pieszych to nie jest spacerniak
Jolo (2019-05-19 10:55) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Radni mądre głowy a nie wiedzą jak z biurokracja sobie poradzić? Biurokracja w której siedzą tyle lat? Która reprezentują? Może ja przyjdę i dam i pomyśl tylko muszą mi zapłacić za pracę. Trochę się zejdzie ale myślę żebym załatwił to.
wsi (2019-05-19 22:49) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Towarzysze pomożecie pomżemy
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja
Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek z gm. Łuków, który jechał osobowym audi.
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf Sporo się dzieje w szpitalu św. Tadeusza w Łukowie. Miliony złotych płyną szerokim strumieniem.
Przyjechali do Łukowa na wakacje
Przyjechali do Łukowa na wakacje Od 2 do 11 lipca na zaproszenie burmistrza Piotra Płudowskiego w Łukowie gościła 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta partnerskiego Baranówka.
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na uroczystą promocję książki autorstwa Magdaleny Bilskiej oraz Michała Świdra "Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości", która odbędzie się w dniu 20 lipca (sobota) o godzinie 18:30 w Zespole Szkół w Tuchowiczu.
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA Łukowscy policjaci świętowali w piątek 12 lipca. Mszę św. w parafii Przemienienia Pańskiego w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił ks. Antoni Pietruszka. W sali konferencyjnej starostwa odbyła się uroczysta zbiórka.
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy ŁUKÓW - Jakie są przyczyny problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach? Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza taką informację upublicznić w najbliższym czasie? - pyta w resorcie poseł Krzysztof Głuchowski (PiS)
TVN przeprasza komornika z Łukowa
TVN przeprasza komornika z Łukowa Po czterech latach od emisji programu TVN przeprosił Grzegorza Bartysia, komornika z Łukowa, za naruszenie dóbr osobistych. Tak nakazał sąd. Chodzi o program, w którym była mowa o zajęciu przez komornika wozów strażackich w Biardach.
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT Komenda Powiatowa Policji oraz Muzeum Regionalne w Łukowie zapraszają na wernisaż wystawy Łukowska policja na przestrzeni 100 lat, który odbędzie się 12 lipca o godz. 10.50 w gmachu muzeum.
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera Ochotniczą Straż Pożarną z gminy Stanin.
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki” w Pizzerii da ...
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki”  w Pizzerii da Grasso W czerwcu rodzice dzieci z klas II a i II c zaprosili swoje pociechy na warsztaty kulinarne do Pizzerii Da Grasso na ul. Warszawskiej. Uczniowie po założeniu czapek kucharzy i fartuszków wzięli się do pracy.
Badali zęby w Dentobusie
Badali zęby w Dentobusie Część uczniów z gminy Krzywda pod koniec roku szkolnego przeszła bezpłatne badania stomatologiczne, w mobilnym "dentobusie". Specjalny ambulans wróci po wakacjach, by z usług stomatologicznych mogły skorzystać kolejne grupy dzieci i młodzieży.
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć ...
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje jakie poniesie 25-latek z gminy Stanin.
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek Uczniowie rozpoczęli wakacje. Tymczasem w łukowskich szkołach i przedszkolach prace remontowe wrą.
Letni obóz łukowskich karateków
Letni obóz łukowskich karateków Pod koniec czerwca 91 osób z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin ruszyło na XXXV Letni Obóz Karate w Bukowinie Tatrzańskiej
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci ...
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Łuków już od tego miesiąca zapłacą więcej za odbiór odpadów.
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy ...
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy bądź punkt usługowy? Skuteczna walka z konkurencją wymaga zadbania o każdy aspekt sposobu, w jaki potencjalni klienci będą mogli skorzystać z naszej oferty. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście łatwy dostęp do wyczerpującej informacji. Wszystkim nam, przyzwyczajonym do wygody i krótkiego czasu dokonywania najrozmaitszych czynności, bardzo często brakuje w tym zakresie cierpliwości. Temu problemowi można jednak w prosty sposób wychodzić naprzeciw.
Policjanci przeprowadzają KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
Policjanci przeprowadzają  KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI Dzisiaj we wtorek 9 lipca policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać, czy jeździmy bezpiecznie podczas akcji . ?Kaskadowy pomiar prędkości?.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Najbliższe wydarzenia
"Król Lew" w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza od 19 lipca do Kina Łuków na premierowe seanse amerykańskiego filmu przygodowego produkcji Walt Disney Pictures w reżyserii Jona Favreau "Król Lew".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Rajd Odkrywców w Łukowie
Rajd Odkrywców w Łukowie
Blisko 700 harcerzy weźmie udział w organizowanym w Łukowie Rajdzie Odkrywców. Impreza odbędzie się 7 lipca na stadionie Orląt i w parku miejskim

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje