Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Dzisiaj odwiedziło nas 200 osób   |   Osób online: 65   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 10-07-2018 12:32   |   wyświetleń: 1732

Będzie nowa obsługa petentów

Od kilku tygodni w budynku Starostwa Powiatowego w Łukowie trwa remont pomieszczeń na parterze. Co pojawi się w tym miejscu?
Będzie nowa obsługa petentówfoto. Tomasz Goławski 

Samorząd powiatowy już wkrótce zyska nowe miejsce do przyjmowania interesantów. Na parterze budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Piłsudskiego 17 trwa remont części pomieszczeń. Zarząd Powiatu zadecydował, aby poprawić jakość obsługi interesanta, który już wkrótce będzie mógł załatwić wiele spraw przy jednym okienku.

- Do nowego budynku (przy ul. Piłsudskiego 29 - przyp. red.) przeniesiony został Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Po tym przeniesiono część Wydziału Komunikacji do lokum pod PODGIKu, a następnie na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 17 wykonano generalny remont. Już wkrótce znajdować się tam będzie kancelaria starostwa - mówi Michał Zarzycki, Naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Łukowie.

W nowym miejscu, przy czterech okienkach przyjmowani będą interesanci, również ci pragnący załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji. Mieszkańcy będą mogli złożyć w oknie odpowiednie pisma, również adresowane do poszczególnych wydziałów. Nowy punkt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, zniknie też konieczność wchodzenia wąskimi schodami na drugie piętro, gdzie mieszczą się wydziały Starostwa Powiatowego.

- Zamontowany zostanie
też system kolejkowy, ułatwiający organizację stanowisk obsługi klienta. Każdy z interesantów, chcący załatwić sprawę w urzędzie, otrzyma odpowiedni numerek, który skieruje go do konkretnego okienka - dodaje Michał Zarzycki.

Nowe miejsce obsługi interesantów starostwa ma być gotowe na koniec lipca. Jak powiedział naszej redakcji Naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego, łączny koszt zmian (łącznie z przenosinami do budynku po dawnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) to około 50 tys. złotych.

Komentowane

Pan (2018-07-10 13:39) 3 8   |   zgłoś do usunięcia
No to dopiero się zacznie burdel !
Ania (2018-07-10 13:44) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Co masz na myśli burdel? Może w końcu będzie można zarejestrować samochód a nie czekać z zapisem 2 tygodnie.
Jar (2018-07-10 18:27) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
Jakby w rejestracji samochodów siedzieli sami normalni pracownicy to nie trzeba by czekać dwa tyg. Ale przecież paznokcie musi obciąć w pracy i brud wygrzebac. Praca na 40% wydajności itp. Wszystko powoli żeby się nie przepracowac to komunistyczne zwyczaje urzędnik nasz pan. Całe szczęście że są i normalni co załatwi sprawę naprawdę szybko i bólu dupy nie ma ze interesant przyszedł.
Rr (2018-07-10 22:34) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Ziomkow trzeba gdzieś obsadzic
też wyborca (2018-07-11 10:08) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Taki wydział istnieje w starostwie od dawna a od czasu kiedy pan Zarzycki został naczelnikiem otoczenie budynku starostwa wygląda teraz ładnie. Często załatwiam sprawy w urzędzie to widzę zmiany na lepsze.
wyborca (2018-07-11 10:21) 2 6   |   zgłoś do usunięcia
Rzeczywiście otoczenie Starostwa wygląda bardzo ładnie ....Kpisz czy piszesz poważnie? Kicz, tandeta, cepelia. Te beczki, sowy z jałowca , kamienna tablica niczym nagrobek itd... Młodzież robi sobie zdjęcia na tle tego bezguścia. Jeśli taki gust ma Zarzycki to tylko współczuć urzędowi.
greg (2018-07-11 10:29) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
a mnie się ta cepelia podoba i tyle czyja to zasługa nie wiem ale jest ładniej
Pan (2018-07-11 10:29) 2 6   |   zgłoś do usunięcia
się zacznie handel numerkami, bo już o 7:31 nie będzie numerków na ten dzień. od 5 rano będą ludzie stać w kolejce jak za PRL.
antar (2018-07-11 10:34) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
o ile dobrze wiem o żadnym handlu nie może być mowy. rejestracja odbywać się będzie na trzy sposoby, telefonicznie na pełne godziny, na X20 minut internetowo ale można to będzie zrobić co najmniej 24 godz. przed wizytą i tzw z ulicy będą wydawane pierwsze wolne terminy i tzw X40 minut
wyborco z 9.42 (2018-07-11 10:47) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Osobiście studiowałem z panem Zarzyckim na kierunku administracja i polityka lokalna, jeśli nie wiesz to nie pisz bzdur.
A gdzie to było...? (2018-07-11 11:10) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Na naszym łukowskim "uniwerku"?
Fred (2018-07-11 12:15) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Nasz Łukowski uniwerek zmienił miejsce na dużo mniejsze bo już wszyscy urzędnicy skończyli studia i mało chętnych
czy (2018-07-11 14:45) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
czy to ten sam Zarzycki "spec" od Orląt?
bingo (2018-07-11 21:12) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Ten sam
były piłkarz (2018-07-12 10:37) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Masz coś do zarzucenia Panu Zarzyckiemu to się podpisz i udowodnij swoje racje. Możesz się pokazać i pomóc Orlętom choćby tyle co pan Zarzycki.
haha (2018-07-12 13:04) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
pokaż choć jedną pomocną rzecz - a bedziesz wielki
Iza, Iza (2018-07-12 13:07) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Michał był najlepszy na roku, to umysł ścisły, ale i humanistyczny, rzadkość nie?, ale Cię ktoś Michale nie lubi, zajadły jaki,może trzeba sie rozejrzeć...:)
Za Moyjski (2018-07-12 18:15) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
najlepszy na roku? takie będą Rzeczypospolite jakie ich studentów niedzielne dokształcanie...
Wyborca (2018-07-12 23:27) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak elektryk został prezydentem, to hydraulik może być burmistrzem...? :)
Oj Tam (2018-07-13 07:28) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Wielu z nas kończyło Akademie Podlaska, to nie jest żaden wstyd, ja jestem z tego dumny i tak jak Michał maturę zdawałem w Lublinie i też na piątki.Michał pamiętasz na maturze gościa od fizyki ....?
czyj wyborca? (2018-07-13 09:37) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Elektryk i hydraulik to cenione zawody ale ty nie zostaniesz ani burmistrzem ani prezydentem bo jesteś natarczywym debilem.
Oj Tam (2018-07-13 12:14) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
To tylko zazdrość i dyskutujący niech się nie przezywają i niech się jednak mówi o panu Michale, to dobra reklama a szarzy, zwykli ludzie kochają takie historie i to oni będą na Pana własnie głosować, bo jest im Pan bliski. Pozdrowionka
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rowerowa szajka rozbita
Rowerowa szajka rozbita 9 skradzionych rowerów odnaleźli w miniony piątek łukowscy policjanci. To następstwo zatrzymania niespełna 17-letniego młodzieńca i jego 24-letniego kolegi, którzy trudnili się nielegalnym procederem. Sprawa ma rozwojowy charakter.
Holi Festival przeniesiony!
Holi Festival przeniesiony! Ważny komunikat dla wszystkich osób, które planowały wybrać się na niedzielną imprezę Holi Festival. Ze względów pogodowych wydarzenie zostaje przeniesione na inny termin.
Godna postawa 65-latki
Godna postawa 65-latki Godną naśladowania postawą wykazała się 65-letnia łukowianka, która na ulicy znalazła pieniądze i przyniosła je do komendy policji. Uczciwa kobieta przekazała je policjantom z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki jej postawie 74-latka odzyskała ponad tysiąc złotych.
Chcą rządzić gminą Krzywda
Chcą rządzić gminą Krzywda Troje kontrkandydatów będzie miał Jerzy Kędra, obecny wójt gminy Krzywda, w jesiennych wyborach samorządowych. To Beata Skwarek, Grzegorz Osial i Krzysztof Warda.
Gaz pieprzowy na Zbożowej
Gaz pieprzowy na Zbożowej Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło wczoraj po godzinie 22. W bloku mieszkalnym na ul. Zbożowej w Łukowie jedna z kobiet miała rozpylić gaz pieprzowy, zaś pozostali mieszkańcy mieli uskarżać się na bóle głowy.
MIG zagrał w Adamowie
MIG zagrał w Adamowie Kilka tysięcy osób odwiedziło 8 lipca stadion "Sokoła" Adamów, gdzie zorganizowano "Dzień Adamowa i okolicy 2018". Gwiazdą wydarzenia był zespół MIG.
Mistrz pełną gębą
Mistrz pełną gębą Nie było wątpliwości, który zespół był najlepszy w zakończonym niedawno sezonie w Klasie Okręgowej. Po dwóch latach Orlęta Łuków wracają do IV ligi. Z trenerem Robertem Różańskim Rozmawiał Mateusz Połynka
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini Wokaliści z działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie Szkolnego Studia Piosenki przebywali we włoskim mieście Rimini. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy wystąpili tam na międzynarodowym festiwalu, skąd przywieźli aż sześć różnych nagród.
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy Łukowscy policjanci przedstawili zarzuty sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed południem w Adamowie. Kierujący BMW 21-latek potrącił przechodzącą po pasach pieszą, a potem nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna po wypadku... pojechał na zakupy do sklepu spożywczego.
Spaliło się pół hektara zboża
Spaliło się pół hektara zboża Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, do której doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Glinne w gminie Adamów. Spaleniu uległo pół hektara zboża.
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play Koncert zespołu Power Play i pokaz fajerwerków uświetniły festyn z okazji powitania wakacji, który odbył się w ostatnią niedzielę 8 lipca w gminie Stanin. Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Kreatywne Kobiety odebrały czek
Kreatywne Kobiety odebrały czek Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety mają już na swoim koncie grant Fundacji Tesco w wysokości 5 tys. zł. To nagroda za zwycięstwo w IV edycji programu "Decydujesz Pomagamy".
Przedszkole inne niż wszystkie. "Bajkowy Raj" zaprasza dzieci w ...
Przedszkole inne niż wszystkie. Dogodna lokalizacja, wiele dodatkowych zajęć i przygotowanie dziecka do życiowego startu. To jedynie kilka cech określających przedszkole "Bajkowy Raj". Placówka otwiera nowy punkt i zaprasza do niego maluchy wraz z rodzicami.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Oznakuj swój rower!
Oznakuj swój rower! Na najbliższą sobotę zaplanowano znakowanie rowerów. Policjanci zachęcają do przyjazdu nad zalew Zimna Woda, gdzie będzie można zarejestrować swój jednoślad w specjalnej bazie danych.
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują sprawców kradzieży rowerów, do jakiej doszło kilka dni temu. Jednego ze sprawców przestępstwa nagrały kamery miejskiego monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

MIG zagrał w AdamowieŁukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim RiminiSpaliło się pół hektara zbożaRozpoczęli wakacje przy muzyce Power PlayKapsuła Czasu na 600-lecie TrzebieszowaObwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?Dzieci na policji60 lat kapłaństwa prałata z AdamowaSeniorada w kapeluszachLetni obóz karate15 godzin w akcji

Obejrzyj

Złodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?Przed nami #BiegWilka. Jata Race już w niedzielęCentrum Nauki Kopernik w Mysłowie!Jest awans!Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w Internecie

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy
Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej na Orliku
Wakacyjny turniej na Orliku
Na Orliku przy I LO, a nie jak pierwotnie zapowiadano na obiektach sportowo-rekreacyjnych nad Krzną, odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej. W zawodach wzięło udział 120 piłkarzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje