Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 37 osób   |   Osób online: 22   |   Zaloguj się   Rejestracja

Bartosz Szumowski  
dodane: 07-11-2018 12:18   |   wyświetleń: 3774

Będzie schodek przy Biedronce

Dla łukowian korzystających ze sklepu Biedronka przy ul. Sienkiewicza mamy dwie wiadomości - dobrą i złą. Pierwsza to taka, że sieć, która jest właścicielem obiektu, dostosuje się do tych z klientów, którzy nie mają samochodów. A druga wiadomość? Trzeba będzie na to jeszcze poczekać.
Będzie schodek przy Biedroncefoto. Bartosz Szumowski 
Na wrześniowej sesji łukowskiej Rady Miasta radny Marek Czernecki nawiązał do tematu, który Wspólnota Łukowska poruszyła w sierpniu w artykule "Skrót do Biedronki: przydałby się chodnik dla klientów bez samochodów".

Wystarczyłby schodek

Przypomnijmy: chodzi o sklep znanej sieci na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i 700-lecia w Łukowie. Jego niezmotoryzowani klienci żeby dojść z zakupami do ulicy, muszą pokonać kilkadziesiąt metrów do wjazdu na parking. Dlatego wydeptali sobie prowizoryczny skrót przez otaczający go trawnik, bo stamtąd mają najbliżej do skrzyżowania.

- Ale nie jest to szczególnie estetyczne. Po drugie i chyba ważniejsze, po deszczach ląduje się tam w błocie, a zimą można się poślizgnąć i zrobić sobie poważna krzywdę - mówił w wakacje radny.

Jak dodawał, wystarczyłoby zrobić tam mały chodnik lub schodek, bo po zejściu z parkingu trzeba wejść na niewielkie wzniesienie:

- Materiały, jak podejrzewam, nie kosztowałyby fortuny, a ułatwienie byłoby spore. Jakiś czas temu podobny problem miał miejsce przy łukowskim sklepie Kaufland, ale teraz jest już schodek. Więc, jak widać, można.

Słuchają klientów...

Nasza redakcja szukała odpowiedzi u źródła, czyli w firmie Jeronimo Martins Polska S.A., która jest właścicielem sieci Biedronka. Jej pracownicy napisali w sierpniowym mailu: "Komfort klientów jest dla nas bardzo ważny, dlatego z uwagą wsłuchujemy się w komentarze dotyczące funkcjonowania naszych placówek i ich otoczenia. Jesteśmy otwarci na pomysły zgłaszane przez naszych klientów, jednak na tym etapie jest za wcześnie, abyśmy mogli złożyć jakiekolwiek deklaracje we wspomnianej sprawie".

Na wrześniowej sesji radny Czernecki zapytał o  postępy w kwestii schodka przy Biedronce.

- Biedronka już się z nami konsultowała. Jej przedstawiciele są skłonni przyjechać na miejsce także po to, żeby sprawdzić, czy są tu jeszcze inne potrzeby - poinformowała Agnieszka Kowalczyk, naczelnik Wydziału Komunalnego UM Łuków.

Było spotkanie

Do spotkania w tej sprawie doszło 29 października. Dlaczego tak późno? Rzecznicy prasowi Biedronki odpowiadają, że termin spotkania został ustalony najszybciej, jak to było możliwe.

Właściciela sklepu reprezentował Robert Misiak, dyrektor operacyjny Jeronimo Martins Polska.

- Staliśmy obok tego skrótu jakiś czas i pan dyrektor sam zauważył, że to realny problem, bo mieszkańcy cały czas chodzili do sklepu wydeptaną ścieżką. Jak mi powiedział, na przyszły rok jest planowana modernizacja Biedronki przy ul. Sienkiewicza i w jej ramach zostaną wykonane schodki. Myślę, że nastąpi to najwcześniej wiosną 2019 r. - mówi Kowalczyk.

Jak informuje pani naczelnik, za wcześnie jeszcze mówić o kosztach. Wiadomo już jednak, że miasto nie może w nich partycypować, bo to teren prywatny.

- Nasz udział polegał na wskazaniu problemu zgłaszanego przez mieszkańców. Gdyby coś takiego powtórzyło się w przyszłości, Urząd Miasta jest do dyspozycji. Na pewno będziemy interweniować i prosić inne organy czy prywatnych właścicieli o pomoc - podkreśla.

Nasza redakcja dowiedziała się nieoficjalnie, że podczas spotkania poruszony został też między innymi temat powiększenia parkingu przy tym sklepie.

Zgłaszajmy takie problemy

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Marka Czerneckiego.

- Ten problem powinien być załatwiony dużo szybciej. Trochę szkoda, że w takiej sprawie trzeba się było wielokrotnie przypominać - mówi. - Ale dobrze, że w końcu się udało. Jestem optymistą, więc liczę, że firma wywiąże się ze swojej obietnicy - dodaje.

Odnosi się też do deklaracji Agnieszki Kowalczyk, że Urząd Miasta jest gotowy interweniować w podobnych do tego przypadkach.

- Podobny problem występuje między sklepami Kaufland i Tesco w Łukowie. Jest tam bardzo prowizoryczne przejście i mieszkańcy nie mogą płynnie z niego korzystać. Myślę, że znalazłyby się inne tego typu miejsca. Skoro miasto chce pomóc to warto, żeby mieszkańcy zgłaszali się z podobnymi problemami, bezpośrednio do magistratu albo przez radnych - kończy.


Komentowane

Snk (2018-11-07 15:48) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Chcieliście nieść wcześniej załatwiona sprawę to było wydać decyzję o cofnięcie pozwolenia na handel i kostka schodki czy co kolwirk by się w ciągu tygodnia znalazło a przypomnę ida święta i mega obroty takich sklepów więc macie szansę gamonie
UWAGA (2018-11-07 16:14) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
Ale maja problem ja cie krece trzeba moze komendanta sie zapytac co mamy z tym zrobic. widac ze brak zajecja na wsi
Marysia (2018-11-07 16:55) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Panie Piotrze burmistrzu może Pan w końcu coś ruszy w sprawie tego straszaka na Siedleckiej. Jeszcze ze dwa lata jak się nie mylę i będziemy obchodzić okrągłą rocznice(10l)jak to monstrum straszy.Oczywiście chodzi mi o tą samą firmę.
Wizytówka (2018-11-07 17:18) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Jakie miasto taka wizytówka ja bym tutaj nic nie zmieniał mi się nawet podoba ten straszak to taki element ludowy jak ktoś za kilka tysięcy lat to odkopie to od razu będzie wiadomo co to za miasto.
bb (2018-11-07 19:19) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda bardzo żeby jeszcze miasto dokładało się do budowy schodów w zagranicznej sieci sklepów która eliminuje lokalnych polskich przedsiębiorców: sklepy spożywcze, kwiaciarnie, hurtownie, warzywniaki, sklepy firmowe piekarni itd.
llu (2018-11-08 06:31) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Schodek, schodkiem ja czekam na obiecany przez radnego Z. Celińskiego tunel na stacji PKP w Łukowie, to będzie udogodnienie !!!
do bb i do llu (2018-11-08 09:00) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
do bb: "zagranicznej sieci sklepów która eliminuje lokalnych polskich przedsiębiorców: sklepy spożywcze, kwiaciarnie, hurtownie, warzywniaki, sklepy firmowe piekarni itd." - przecież ludzie wcale nie muszą robić tam zakupów ! przecież wszyscy mogą chodzić do małych sklepików osiedlowych, warzywniaków, hurtowni itp. wolna wola! nikt nikogo do niczego nie zmusza. często i gęsto pewnie sam(a) robisz zakupy w zagranicznych galeriach, w hipermarketach, ubierasz się w zagraniczne ciuchy i jeździsz zagranicznym samochodem, zamiast kupować polskie płody prosto od rolnika i jeździć polskimi samochodami! do llu: nie za naszego życia i życia naszych dzieci i życia naszych wnuków....
Kamil (2018-11-08 09:12) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego czepiasz się jeden z drugim Pana Celińskiego? co wam zawinił? Co do sieci biedronka....no coż zakupy robią tam osoby w większości chyba średnio rozgarnieci, sklepy tej sieci to jeden syf i brud !! Ale co się nie robi dla 2 złotych oszczędnosci, zje się i stare i gorszej jakości......tacy polscy Janusze
anna (2018-11-08 10:50) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
najśmieszniejsze jest to, że biedronka jest droga - taniej i milej robi się zakupy w tesco i kauflandzie , a wędlinę w stokrotce
do llu (2018-11-11 08:12) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Chyba jaja sobie robisz z tym tunelem. Celiński obiecał? Napewno się nie przesłyszałeś?
llu (2018-11-11 08:23) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Ulotka wyborca Pana Zygmunta Celińskiego. Kandyduję bo chcę realizować inwestycję w mieście i okręgu nr 1. pkt 16. Budowa tunelu i uruchomienie kas biletowych na dworcu PKP ... można :-)
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Stara szkoła w nowych murach
Stara szkoła w nowych murach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.
Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia 50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.
DAF lepszy od Sokołowa
DAF lepszy od Sokołowa 7 zespołów wzięło udział kolejnej odsłonie V Noworocznego Turniej Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Futbolu. Tym razem o Puchar Burmistrza rywalizowały dzieci z rocznika 2011.
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił podopiecznych czterech placówek z powiatu łukowskiego na karnawałowy bal. Zabawa miała miejsce w środę 16 stycznia.
Nowa Rada Sportu w Łukowie
Nowa Rada Sportu w Łukowie 9 osób będzie zasiadać w Radzie Sportu - organie doradczym i opiniodawczym burmistrza, poświęconym tej dziedzinie życia. Osoby te swoją pracę będą wykonywać społecznie.
Nie żyje 53-letni mężczyzna
Nie żyje 53-letni mężczyzna Tragiczny pożar domu w Woli Bystrzyckiej w gminie Wojcieszków. Dziś w nocy zginął w nim 53-letni mężczyzna.
Noworoczny koncert szkoły muzycznej
Noworoczny koncert szkoły muzycznej Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.
Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej 240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
6 medali dla KMSW Łuków
6 medali dla KMSW Łuków 6 medali przywieźli z Mińska Mazowieckiego przedstawiciele KMSW Łuków. W sobotę 12 stycznia w tym mieście zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WKSF.
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.
"Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok - ruszył nabór ...
Do 15 lutego można składać nominacje w plebiscycie "Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami.
Ranking szkół. Gdzie są nasi?
Ranking szkół. Gdzie są nasi? Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2019 roku. Na którym miejscu w kraju i województwie uplasowały się szkoły średnie z powiatu łukowskiego?
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola Pożar, który strawił mienie o znacznej wartości, kradzież z włamaniem do w przedszkola i narkotykowe wpadki. Łukowska policja prezentuje kolejną kronikę, w której odnotowuje poważniejsze zdarzenia z ostatniego tygodnia.
Pawlikowski z wyróżnieniem
Pawlikowski z wyróżnieniem Łukowski trener Zenon Pawlikowski odebrał wyróżnienie od Polskiego Związku Kickboxingu za osiągnięcia sportowe w kickboxingu. Wyróżnienie wręczono 11 stycznia w Węgrowie podczas Balu Mistrzów Kickboxingu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Stara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rokŚwiąteczny Orszak przeszedł ulicami miasta

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.

Prognoza pogody

Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia
50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje