Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Bartosz Szumowski  
dodane: 07-11-2018 12:18   |   wyświetleń: 4078

Będzie schodek przy Biedronce

Dla łukowian korzystających ze sklepu Biedronka przy ul. Sienkiewicza mamy dwie wiadomości - dobrą i złą. Pierwsza to taka, że sieć, która jest właścicielem obiektu, dostosuje się do tych z klientów, którzy nie mają samochodów. A druga wiadomość? Trzeba będzie na to jeszcze poczekać.
Będzie schodek przy Biedroncefoto. Bartosz Szumowski 
Na wrześniowej sesji łukowskiej Rady Miasta radny Marek Czernecki nawiązał do tematu, który Wspólnota Łukowska poruszyła w sierpniu w artykule "Skrót do Biedronki: przydałby się chodnik dla klientów bez samochodów".

Wystarczyłby schodek

Przypomnijmy: chodzi o sklep znanej sieci na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i 700-lecia w Łukowie. Jego niezmotoryzowani klienci żeby dojść z zakupami do ulicy, muszą pokonać kilkadziesiąt metrów do wjazdu na parking. Dlatego wydeptali sobie prowizoryczny skrót przez otaczający go trawnik, bo stamtąd mają najbliżej do skrzyżowania.

- Ale nie jest to szczególnie estetyczne. Po drugie i chyba ważniejsze, po deszczach ląduje się tam w błocie, a zimą można się poślizgnąć i zrobić sobie poważna krzywdę - mówił w wakacje radny.

Jak dodawał, wystarczyłoby zrobić tam mały chodnik lub schodek, bo po zejściu z parkingu trzeba wejść na niewielkie wzniesienie:

- Materiały, jak podejrzewam, nie kosztowałyby fortuny, a ułatwienie byłoby spore. Jakiś czas temu podobny problem miał miejsce przy łukowskim sklepie Kaufland, ale teraz jest już schodek. Więc, jak widać, można.

Słuchają klientów...

Nasza redakcja szukała odpowiedzi u źródła, czyli w firmie Jeronimo Martins Polska S.A., która jest właścicielem sieci Biedronka. Jej pracownicy napisali w sierpniowym mailu: "Komfort klientów jest dla nas bardzo ważny, dlatego z uwagą wsłuchujemy się w komentarze dotyczące funkcjonowania naszych placówek i ich otoczenia. Jesteśmy otwarci na pomysły zgłaszane przez naszych klientów, jednak na tym etapie jest za wcześnie, abyśmy mogli złożyć jakiekolwiek deklaracje we wspomnianej sprawie".

Na wrześniowej sesji radny Czernecki zapytał o  postępy w kwestii schodka przy Biedronce.

- Biedronka już się z nami konsultowała. Jej przedstawiciele są skłonni przyjechać na miejsce także po to, żeby sprawdzić, czy są tu jeszcze inne potrzeby - poinformowała Agnieszka Kowalczyk, naczelnik Wydziału Komunalnego UM Łuków.

Było spotkanie

Do spotkania w tej sprawie doszło 29 października. Dlaczego tak późno? Rzecznicy prasowi Biedronki odpowiadają, że termin spotkania został ustalony najszybciej, jak to było możliwe.

Właściciela sklepu reprezentował Robert Misiak, dyrektor operacyjny Jeronimo Martins Polska.

- Staliśmy obok tego skrótu jakiś czas i pan dyrektor sam zauważył, że to realny problem, bo mieszkańcy cały czas chodzili do sklepu wydeptaną ścieżką. Jak mi powiedział, na przyszły rok jest planowana modernizacja Biedronki przy ul. Sienkiewicza i w jej ramach zostaną wykonane schodki. Myślę, że nastąpi to najwcześniej wiosną 2019 r. - mówi Kowalczyk.

Jak informuje pani naczelnik, za wcześnie jeszcze mówić o kosztach. Wiadomo już jednak, że miasto nie może w nich partycypować, bo to teren prywatny.

- Nasz udział polegał na wskazaniu problemu zgłaszanego przez mieszkańców. Gdyby coś takiego powtórzyło się w przyszłości, Urząd Miasta jest do dyspozycji. Na pewno będziemy interweniować i prosić inne organy czy prywatnych właścicieli o pomoc - podkreśla.

Nasza redakcja dowiedziała się nieoficjalnie, że podczas spotkania poruszony został też między innymi temat powiększenia parkingu przy tym sklepie.

Zgłaszajmy takie problemy

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Marka Czerneckiego.

- Ten problem powinien być załatwiony dużo szybciej. Trochę szkoda, że w takiej sprawie trzeba się było wielokrotnie przypominać - mówi. - Ale dobrze, że w końcu się udało. Jestem optymistą, więc liczę, że firma wywiąże się ze swojej obietnicy - dodaje.

Odnosi się też do deklaracji Agnieszki Kowalczyk, że Urząd Miasta jest gotowy interweniować w podobnych do tego przypadkach.

- Podobny problem występuje między sklepami Kaufland i Tesco w Łukowie. Jest tam bardzo prowizoryczne przejście i mieszkańcy nie mogą płynnie z niego korzystać. Myślę, że znalazłyby się inne tego typu miejsca. Skoro miasto chce pomóc to warto, żeby mieszkańcy zgłaszali się z podobnymi problemami, bezpośrednio do magistratu albo przez radnych - kończy.


Komentowane

Snk (2018-11-07 15:48) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Chcieliście nieść wcześniej załatwiona sprawę to było wydać decyzję o cofnięcie pozwolenia na handel i kostka schodki czy co kolwirk by się w ciągu tygodnia znalazło a przypomnę ida święta i mega obroty takich sklepów więc macie szansę gamonie
UWAGA (2018-11-07 16:14) 15 5   |   zgłoś do usunięcia
Ale maja problem ja cie krece trzeba moze komendanta sie zapytac co mamy z tym zrobic. widac ze brak zajecja na wsi
Marysia (2018-11-07 16:55) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Panie Piotrze burmistrzu może Pan w końcu coś ruszy w sprawie tego straszaka na Siedleckiej. Jeszcze ze dwa lata jak się nie mylę i będziemy obchodzić okrągłą rocznice(10l)jak to monstrum straszy.Oczywiście chodzi mi o tą samą firmę.
Wizytówka (2018-11-07 17:18) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Jakie miasto taka wizytówka ja bym tutaj nic nie zmieniał mi się nawet podoba ten straszak to taki element ludowy jak ktoś za kilka tysięcy lat to odkopie to od razu będzie wiadomo co to za miasto.
bb (2018-11-07 19:19) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda bardzo żeby jeszcze miasto dokładało się do budowy schodów w zagranicznej sieci sklepów która eliminuje lokalnych polskich przedsiębiorców: sklepy spożywcze, kwiaciarnie, hurtownie, warzywniaki, sklepy firmowe piekarni itd.
llu (2018-11-08 06:31) 16 9   |   zgłoś do usunięcia
Schodek, schodkiem ja czekam na obiecany przez radnego Z. Celińskiego tunel na stacji PKP w Łukowie, to będzie udogodnienie !!!
do bb i do llu (2018-11-08 09:00) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
do bb: "zagranicznej sieci sklepów która eliminuje lokalnych polskich przedsiębiorców: sklepy spożywcze, kwiaciarnie, hurtownie, warzywniaki, sklepy firmowe piekarni itd." - przecież ludzie wcale nie muszą robić tam zakupów ! przecież wszyscy mogą chodzić do małych sklepików osiedlowych, warzywniaków, hurtowni itp. wolna wola! nikt nikogo do niczego nie zmusza. często i gęsto pewnie sam(a) robisz zakupy w zagranicznych galeriach, w hipermarketach, ubierasz się w zagraniczne ciuchy i jeździsz zagranicznym samochodem, zamiast kupować polskie płody prosto od rolnika i jeździć polskimi samochodami! do llu: nie za naszego życia i życia naszych dzieci i życia naszych wnuków....
Kamil (2018-11-08 09:12) 17 18   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego czepiasz się jeden z drugim Pana Celińskiego? co wam zawinił? Co do sieci biedronka....no coż zakupy robią tam osoby w większości chyba średnio rozgarnieci, sklepy tej sieci to jeden syf i brud !! Ale co się nie robi dla 2 złotych oszczędnosci, zje się i stare i gorszej jakości......tacy polscy Janusze
anna (2018-11-08 10:50) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
najśmieszniejsze jest to, że biedronka jest droga - taniej i milej robi się zakupy w tesco i kauflandzie , a wędlinę w stokrotce
do llu (2018-11-11 08:12) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Chyba jaja sobie robisz z tym tunelem. Celiński obiecał? Napewno się nie przesłyszałeś?
llu (2018-11-11 08:23) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Ulotka wyborca Pana Zygmunta Celińskiego. Kandyduję bo chcę realizować inwestycję w mieście i okręgu nr 1. pkt 16. Budowa tunelu i uruchomienie kas biletowych na dworcu PKP ... można :-)
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rosomaki w Radoryżu
Rosomaki w Radoryżu Kołowe transportery opancerzone "Rosomak", wóz ewakuacji medycznej i wojskowy moździerz "Rak" przyjechały w środę 20 marca do Radoryża Smolanego w gminie Krzywda. Do miejscowego Zespołu Szkół zawitali żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zapełniła się we wtorek 19 marca zwiedzającymi. W miejscu tym tradycyjnie odbywały się Targi Pracy i Edukacji. Była to już ósma edycja tego wydarzenia.
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z ...
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z Francją Piłkarze reprezentacji Polski U-19 walczą o występ w juniorskich Mistrzostwach Europy. W rozgrywanym we Francji turnieju Elite Round zremisowali z drużyną gospodarzy 0-0. Duża zasługa w tym pochodzącego z Łukowa bramkarza Cezarego Miszty.
44-kilometrowy marsz
44-kilometrowy marsz Trwają zapisy na nocny marsz w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku wydarzenie zaplanowano w nocy z 12 na 13 kwietnia.
Czipowanie psów? Nieprędko
Czipowanie psów? Nieprędko Rada Miasta nie przychyliła się do petycji "zwierzolubnego" stowarzyszenia. Zwierzęta mieszkające w Łukowie nie będą w najbliższym czasie czipowane ze środków z miejskiego budżetu.
Brodzą w błocie na Gospodarskiej
Brodzą w błocie na Gospodarskiej "Wystarczy deszcz, a ul. Gospodarska rozpuszcza się jak masło, a butów z tej brei nie da się wyciągnąć" - mieszkańcy ulicy nie kryją oburzenia. Urząd Miasta prosi o cierpliwość.
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach Pochodzący z Ziemi Łukowskiej Franciszek Salezy Jezierski był urzędnikiem, kaznodzieją, powieściopisarzem i publicystą oraz działaczem Komisji Edukacji Narodowej.
ŁOK: Najbliższe wydarzenia
ŁOK: Najbliższe wydarzenia Konkursy recytatorskie, przeglądy teatralne i koncert grupy, która występowała na największych scenach w kraju. Co w najbliższym czasie będzie się działo w Łukowskim Ośrodku Kultury?
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych Emilia Szcześniak tryumfuje na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki "Rozśpiewany Wawer" w Warszawie. Pozostałe wokalistki Fabryki Piosenki ŁOK zostały laureatkami tego konkursu.
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość!
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość! Łukowscy policjanci ponownie informują o zaginionym Adrianie Kurowskim, 22-latku zamieszkałym w Aleksandrowie w gminie Łuków. Mężczyzna wyszedł z domu 10 stycznia i do dziś nie nawiązał kontaktu z rodziną.
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP!
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP! Przewoźnicy, którzy wożą pociągami mieszkańców Łukowa do innych miejsc w kraju, nie są zainteresowani otwarciem kas biletowych na dworcu kolejowym w naszym mieście. Czy to, co jest standardem w innych miejscach w kraju, w Łukowie nie jest w ogóle możliwe do zrealizowania?
100 meczów na 100-lecie PZPN
100 meczów na 100-lecie PZPN Szymon Tomasik to przedstawiciel PZPN, który przemierza cały kraj wszerz i wzdłuż i ogląda mecze piłki nożnej w niższych ligach. W niedzielę 17 marca zawitał do Łukowa na mecz Orląt z Włodawianką. Co mu się najbardziej podobało w naszym mieście?
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu Powiatowy radny Tomasz Sych pyta o szczegóły zatrudnienia Władysława Karasia w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. To reakcja m.in. na informacje, które pojawiły się na naszym portalu.
Po nieboskłonie - wiosenny przebój!
Po nieboskłonie - wiosenny przebój! Na polski rynek muzyczny szturmem "wdarł" się najnowszy singiel utalentowanej wokalistki Bronki - "Po nieboskłonie". Utwór promuje debiutancką płytę "Bronka_wczoraj_i_dziś" i jest zapowiedzią niezwykle oryginalnej, dynamicznej i zarazem nostalgicznej płyty. Czy wiecie, że wokalistka pochodzi z Wojcieszkowa w powiecie łukowskim?
Nowe władze Klubu Olimpijczyka
Nowe władze Klubu Olimpijczyka Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zwołał pod koniec lutego Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu. Oprócz wyboru władz stowarzyszenia, zadecydowano w którą stronę będzie zmierzał klub zrzeszający m.in. sztangistów i adeptów sztuk walki.
Biegacze po stanowisko w ZGL
Biegacze po stanowisko w ZGL Sebastian Ignaciuk, Marek Czernecki i Jarosław Piekarki ubiegają się o stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie. Kandydatury tych panów - prywatnie miłośników biegania - zostały otwarte w konkursie w poniedziałek 18 marca.
Prawie 400 km w basenie
Prawie 400 km w basenie Prawie 400 kilometrów przepłynęli uczestnicy nocnego maratonu pływackiego "Otyliada". Nocne pływanie odbywało się w Łukowie w sobotę i niedzielę 16-17 marca.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rosomaki w RadoryżuPonad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkołyPrawie 400 km w basenie Zimowy mecz na wiosnę. Orlęta - Włodawianka 1:1Harcerskie pamiątki w Muzeum. Są unikaty!Odznaki za wyniki w nauceWystawa na stulecie szkołyWygrana zespołu z Białorusi. Niedzielny pożarSpotkanie w Kamenie z Piotrem WróblemWielkopostny Dzień SkupieniaNowe książki w muzeum Sienkiewicza

Obejrzyj

Po nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać

Wydarzenia dodajwszystkie

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Edit Piaf w ŁOK
Edit Piaf w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na koncert muzyki francuskojęzycznej. 13 marca w Łukowie zagrał duet Lucy&Tom z Koszalina. Artyści wykonywali przeboje Edith Piaf.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Szachowy turniej dla Wyklętych
Szachowy turniej dla Wyklętych
Klub szachowy "Hetman" Krynka zaprasza na Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. Celem wydarzenia jest uczczenie walczących na ziemi łukowskiej żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: PRACA NA BUDOWIE
Zatrudnię pracowników do pracy na budowie w Warszawie przy dociepleniach, remontach. Zatrudnimy fachowców, dekarzy, pomocników. WYsokie stawki wynagrodzenia. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Tel 519583163. ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje