Każdy właściciel czterech kółek doskonale (i boleśnie) zdaje sobie sprawę, jak bardzo podrożały ubezpieczenia komunikacyjne w ostatnich latach. Świadomość ta jest szczególnie dotkliwa w przypadku pojazdów, z których nie korzystamy jak z rodzinnego kombi: Samochody zabytkowe nie są przecież przeznaczone do dojeżdżania do pracy czy na zakupy ze względu na ich wartość, nie mówiąc o potencjalnych problemach ze znalezieniem części zamiennych. Jakie mamy więc opcje, by zminimalizować niezbędne koszty?
Lepsze, tańsze OCOgromną zaletą dla posiadaczy „żółtych blach” jest fakt, że - w przeciwieństwie do właścicieli normalnych pojazdów - mogą oni kupić ubezpieczenie OC na krótszy okres (minimum 30 dni, podczas gdy tradycyjny wariant zakłada rok). Najważniejszą jednak zaletą są zdecydowanie niższe ceny takich ubezpieczeń. Nie sposób nie docenić takiej opcji w przypadku chęci krótkotrwałego wykorzystania samochodu, na przykład dotarcia nim na zlot miłośników podobnych pojazdów. Chyba każdy zgodzi się, że w takiej sytuacji ubezpieczenie auta na rok byłoby skrajnym marnotrawstwem pieniędzy.
Dodatkowe opcjeChociaż w przeszłości pojazdy zabytkowe były traktowane przez ubezpieczycieli co najmniej po macoszemu, tak dziś trudno znaleźć firmę, która nie miałaby w ofercie rozwiązań dedykowanych właścicielom takich aut. Przykładem ubezpieczyciela reagującego na trendy i potrzeby rynku jest brytyjska firma
Lancaster Insurance. Często oferują oni naprawdę zróżnicowane dodatkowe opcje - jeden ubezpieczyciel zaoferuje nam dużą zniżkę, jeśli samochód nie przebędzie określonego limitu kilometrów, kolejny pozwoli ubezpieczyć samochód z uwzględnieniem wprowadzonych w nim modyfikacji, jeszcze inny zaoferuje „wszystko w jednym” lub ubezpieczenie dla całej kolekcji zabytkowych pojazdów. Innymi słowy - jest w czym wybierać i z pewnością nie będziemy odprawiani od drzwi do drzwi, jak mogło mieć to miejsce jeszcze kilka lat temu. Warto poznać szeroką ofertę firmy pod adrese
https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.
Ostanio opublikowane artykuły:

Zakończyło się spotkanie mieszkańców Łukowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości opowiadał o planach i zasługach rządzących przez ponad godzinę, a przez kolejne pół odpowiadał na pytania publiczności.

W piątek tańczył w "Tańcu z gwiazdami", a w sobotę grał w piłkę nożną w Łukowie. Do naszego miasta przyjechał Paweł Mikołajuw, czyli popularny Popek.

Sławomir Rzymowski, pełniący funkcję dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej to kandydat na kuratora Orląt Łuków. Informację potwierdził dziś starosta Janusz Kozioł.

Dwugodzinny spektakl baletowy "Giselle" będą mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Łukowa. Na retransmisję przedstawienia Teatru Bolszoj zaprasza Kino Łuków i ŁOK.

"Szkoła Innowacji" to tytuł, którym poszczycić się może Zespół Szkół nr 3 w Łukowie. Tym samym łukowski "Rolnik" po raz kolejny dołącza do placówek stawiających na jakość i różnorodność kształcenia.

Dużo pracy w weekend będą miały w Łukowie władze miasta. Do naszego miasta z wizytami przyjeżdżają Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Premier RP Mateusz Morawiecki.

Do środy 25 kwietnia mieszkańcy Łukowa mogą przynosić elektrośmieci do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Warszawskiej. W szkole trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który trafi do profesjonalnej utylizacji.

Barwne stroje i temperament na scenie. W Łukowie koncertował jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki cygańskiej - Don Vasyl.

Łukowskie koła wędkarskie zapraszają na mistrzowskie zawody w Rówcach w gminie Zbuczyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 kwietnia.

Nietypowa kradzież w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. Łupem 25-letniego mężczyzny padły anteny CB oraz... puste pudełka po radiach. Mężczyzna wpadł już w ręce policji.

Zespół Placówek w Łukowie zaprasza rodziców dzieci zagrożonych niepełnosprawnością na konferencję poświęconą programowi "Za Życiem". Wydarzenie zaplanowano na sobotę 28 kwietnia.

ZS w Radoryżu Smolanym już po raz piąty otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2018". To nagroda za aktywność placówki na wielu szczeblach.

Pomiędzy ulicą Świderską i Radzyńską pojawiły się ślady ciężkiego sprzętu. Czy to oznacza początek prac nad III etapem Małej Obwodnicy Łukowa?

Przed nami Dni Otwarte we wszystkich szkołach średnich powiatu łukowskiego. Placówki prezentować będą ofertę edukacyjną i zachęcać gimnazjalistów do podjęcia nauki właśnie w tym miejscu.

Drużyny IV LO oraz I LO w Łukowie wygrały powiatowe zawody w piłkę nożną w ramach tzw. Licealiady. Poniżej komunikat Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie w zawodach piłki ręcznej rozegranych na początku kwietnia w Kraśniku. To już kolejny sukces łukowskiej ?Jedynki? w tej dyscyplinie sportu.

We wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie klubu "Kamena". Tym razem gościem programu był łukowski poeta Janusz Jastrzębski.