Dziś są imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

 
dodane: 29-03-2019 14:11   |   wyświetleń: 11306

Budowali stadion Legii, budują fabrykę w Łazach

W podstrefie ekonomicznej w Łazach powstaje nowy zakład. Będzie on produkował innowacyjne akumulatory chłodu. 25 marca na miejscu budowy odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod inwestycję.
Budowali stadion Legii, budują fabrykę w Łazachfoto. Tomasz Goławski 

Na uroczystość przybył inwestor Jan Soczewka z firmy Mar-Bud, a także przedstawiciele wykonawcy, samorządowcy, parlamentarzyści i inni inwestorzy z działającej w Łazach Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Obecni wmurowali w ścianę powstającego zakładu akt erekcyjny, w którym znalazły się pamiątki naszych czasów - specjalne monety, egzemplarz gazety oraz list i podpisy zaproszonych gości.

Firma Mar-Bud to doświadczone przedsiębiorstwo budowlane, które realizowało wiele interesujących obiektów w kraju. Firma na swoim koncie ma m.in. budowę stadionu Legii Warszawa, kompleksu Złote Tarasy w Warszawie, portu lotniczego im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu czy budowę dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Mar-Bud w tych miejscach wykonywał głównie roboty zbrojarskie i żelbetowe.

Teraz przedsiębiorstwo zainwestowało w Łazach niedaleko Łukowa, gdzie powstaje fabryka o kubaturze około 50 tys. metrów sześciennych, w którym produkowane mają być specjalne akumulatory chłodu. Jak mówił na uroczystości prezes Jan Soczewka, urządzenia te są autorskim pomysłem mającym zrewolucjonizować m.in. systemy klimatyzacji.

- Odpowiednikiem akumulatorów chłodu są tzw. „chillery”, które służą do wytwarzania chłodu bądź klimatyzacji. Nasze urządzenie różni się od nich tym, że my chłód akumulujemy w lodzie. Urządzenie to ładowane jest w nocy gdy obowiązuje inna taryfa cen energii, a użytkowane jest zazwyczaj w dzień, gdy jest droższa energia. Zysk jest więc podwójny - wyjaśniał tajniki produkcji inwestor.

- Produkowane przez nas akumulatory to nie to samo, co akumulatory w pojazdach. Tu mamy czysty proces zamiany lody w lód, bez udziału żadnych procesów chemicznych podczas produkcji oraz późniejszego etapu użytkowania. To nasz autorski pomysł, nad którym pracowaliśmy 4 lata - dodał.

Produkcja - choć na razie pilotażowa - ma ruszyć późną jesienią tego roku. Na początku w zakładzie w Łazach pracować będzie 10 pracowników, jednak docelowo pracę znaleźć ma 50 osób. Inwestor szacuje, że pełną zdolność produkcyjną zakład osiągnie w 2021 roku. Natomiast już w przyszłym roku z fabryki w podstrefie ma pochodzić około 1000 akumulatorów chłodu. Z inwestycji zadowolony jest m.in. wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

- Prezes firmy sam zwrócił się do nas z pytaniem, czy mógłby zainwestować na terenie gminy. Wskazaliśmy mu podstrefę w Łazach, a w 2016 r. doszło do sprzedaży działki. Firma w międzyczasie otrzymała dofinansowanie do inwestycji, a finał prac będzie widoczny na koniec roku - powiedział wójt.

- Cieszymy się, że jest to zakład z branży technicznej. Jest szansa, że pracę znajdą w nim osoby z tym wykształceniem, m.in. inżynierowie. Jest to innowacyjna inwestycja i cieszymy się, że do gminy Łuków udaje się ściągać firmy o takim profilu - dodał Mariusz Osiak.

Podstrefa w Łazach zajmuje ponad 27 hektarów powierzchni. To uzbrojony w media, w dużej mierze zagospodarowany teren. Swoje zakłady bądź tereny inwestycyjne mają tu firmy „Łuksja”, „Stok-Rol”, „Pryncy Teka”, „MK Marzena Kolanowska”, „Erdom”, „MKL”, „Nowa Piekarnia z Łukowa” i właśnie firma „Mar-Bud”. Docelowo w miejscu tym pracować ma nawet 1000 osób. Ponadto jak udało nam się ustalić, gmina Łuków chce przygotować nowe tereny inwestycyjne na wzór tych z Łazów. Tym razem miałyby one powstać w Dąbiu.


Galeria zdjęć

Komentowane

No i to jest inwestycja (2019-03-29 14:51) 38 49   |   zgłoś do usunięcia
Brawo panie Burmistrzu oby tak dalej, już tam pisowcy zazdroszczą takiej inwestycji, zaraz będzie że to nie Płudowski. Brawo trzymam kciuki za rozwój, super Pan załatwił !!!
celowy trolling? (2019-03-29 15:17) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
no niestety takimi komentarzami sam sobie ktoś wystawia laurkę...
Marysia (2019-03-29 15:36) 23 18   |   zgłoś do usunięcia
A co ma burmistrz do strefy w Łazach?
Brawo ale nie temu panu (2019-03-29 16:50) 21 15   |   zgłoś do usunięcia
Osiołku chęć twego włazidupstwa jest tak wielka, że nawet z geografią jesteś na bakier. Inwestycja w Łazach to zasługa pana wójta Mariusza Osiaka a w strefie na Łapiguzie rozpoczęła się kolejna jeszcze większa inwestycja ale to zasługa pana burmistrza Dariusza Szustka
Jolka (2019-03-29 18:16) 53 40   |   zgłoś do usunięcia
Czopki Burmistrzowskie straciły orientację w terenie .
to zasługa pana (2019-03-29 18:32) 20 60   |   zgłoś do usunięcia
Jest szansa, że pracę znajdą w nim osoby z tym wykształceniem, m.in. inżynierowie A MAMY TAKICH
haha (2019-03-29 19:11) 49 48   |   zgłoś do usunięcia
Myślą,że mieszkańcy w bajki uwierza,wiadomo,że to jest gminne .
Pegon (2019-03-29 19:31) 45 45   |   zgłoś do usunięcia
Za dużo wypił?
@powyzej (2019-03-30 07:16) 23 16   |   zgłoś do usunięcia
Przeciez to widac że to darkowi takiego hohlika napisali tylko po to by zmienić nick i dowalać. Jak oni nie potrafią przejść do normalnej codzienności. Redakcjo proszę pokazywać IP to moment niektórym się odechce pajacowania.
Darek (2019-03-30 07:55) 22 20   |   zgłoś do usunięcia
Pludowsky to co najwyżej tam eleczka zakręcał. Pozdrawiam.
czyt. (2019-03-30 19:52) 46 41   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski to może załatwić nowy pasek do starych gaci.
Jolka (2019-03-31 14:54) 21 18   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw głupio piszą ( czytaj pierwszy komentarz ) a potem głupio się tłumaczą ( czytaj 9 komentarz) Przykre to , że ludzi macie za głupków...
eh (2019-04-01 06:48) 44 40   |   zgłoś do usunięcia
do @powyzej Przemyśl co piszesz. Twój apel do redakcji jest bezcelowy. Udostępnienie IP lub jej części wiążę się z problemami dla redakcji. Pozdrawiam cieplutko.
wyborca (2019-04-01 08:48) 54 84   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli nie umiem sobie poradzić w danym zawodzie to naj prostszy sposób rezygnuje,biorę się za to co mi wychodzi.To samo i w samorządzie,jeśli nie mam zielonego pojęcia o zarządzaniu,nie mam większości,dużo ludzi mnie krytykuje to podaję się do dymisjiNic na siłę.Wynik we Wspólnocie dla mnie nic nie mówi.Dlaczego przy tym głosowaniu nie ma komentarzy jak w Tygodniku.
Anonim (2019-04-01 13:05) 18 15   |   zgłoś do usunięcia
Spory zakład dwa lata budowy na 10 etatów.
@wyborca (2019-04-02 07:58) 58 41   |   zgłoś do usunięcia
Ty i kilka oszołomów więcej z ognistym bólem dupy to nie jest "dużo ludzi" to że twoi koledzy tak myślą nie znaczy że większość tak uważa. Pojmujesz to mała pusta głowo ?
haha (2019-04-02 09:42) 47 92   |   zgłoś do usunięcia
Mowa miłości.Co prawda to prawda,czego się rzucasz.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dla kogo tytuł "Kobiety Roku"
Dla kogo tytuł Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie kończy przyjmowanie kandydatur do tytułu "Kobiety Roku". Propozycje można składać do wtorku 25 lutego, a wyniki zostaną ogłoszone podczas gali 8 marca, której gwiazdą będzie zespół "Partita".
Szkoła w Krynce będzie miała patrona
Szkoła w Krynce będzie miała patrona Kończy się procedura, związana z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Krynce. Społeczność szkolna zadecydowała, że patronem placówki będą Powstańcy Styczniowi, ale ostateczna decyzja należy do Rady Gminy Łuków.
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków Dzień Myśli Braterskiej to święto skautów na całym świecie, upamiętniające datę urodzin twórców ruchu ? Roberta i Olave Baden-Powellów.
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie ...
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie stało Młody kierowca wpadł w poślizg i wypadł z drogi.
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami W powiecie łukowskim choruje mniej osób niż w latach poprzednich. Absencja w szkołach sięga 20 proc.
W czwartek sesja rady miasta. "Na tapecie" temat alkoholu
W czwartek sesja rady miasta. Będzie też rozpatrzenie skargi na burmistrza
Spektakl taneczny „Cztery królestwa" w ŁOK
Spektakl taneczny „Cztery królestwa W piątek 21 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa spektakle taneczne ?Cztery królestwa".
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje