Dziś są imieniny: Janusza, Marii, Reginy

 
dodane: 29-03-2019 14:11   |   wyświetleń: 10146

Budowali stadion Legii, budują fabrykę w Łazach

W podstrefie ekonomicznej w Łazach powstaje nowy zakład. Będzie on produkował innowacyjne akumulatory chłodu. 25 marca na miejscu budowy odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod inwestycję.
Budowali stadion Legii, budują fabrykę w Łazachfoto. Tomasz Goławski 

Na uroczystość przybył inwestor Jan Soczewka z firmy Mar-Bud, a także przedstawiciele wykonawcy, samorządowcy, parlamentarzyści i inni inwestorzy z działającej w Łazach Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Obecni wmurowali w ścianę powstającego zakładu akt erekcyjny, w którym znalazły się pamiątki naszych czasów - specjalne monety, egzemplarz gazety oraz list i podpisy zaproszonych gości.

Firma Mar-Bud to doświadczone przedsiębiorstwo budowlane, które realizowało wiele interesujących obiektów w kraju. Firma na swoim koncie ma m.in. budowę stadionu Legii Warszawa, kompleksu Złote Tarasy w Warszawie, portu lotniczego im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu czy budowę dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Mar-Bud w tych miejscach wykonywał głównie roboty zbrojarskie i żelbetowe.

Teraz przedsiębiorstwo zainwestowało w Łazach niedaleko Łukowa, gdzie powstaje fabryka o kubaturze około 50 tys. metrów sześciennych, w którym produkowane mają być specjalne akumulatory chłodu. Jak mówił na uroczystości prezes Jan Soczewka, urządzenia te są autorskim pomysłem mającym zrewolucjonizować m.in. systemy klimatyzacji.

- Odpowiednikiem akumulatorów chłodu są tzw. „chillery”, które służą do wytwarzania chłodu bądź klimatyzacji. Nasze urządzenie różni się od nich tym, że my chłód akumulujemy w lodzie. Urządzenie to ładowane jest w nocy gdy obowiązuje inna taryfa cen energii, a użytkowane jest zazwyczaj w dzień, gdy jest droższa energia. Zysk jest więc podwójny - wyjaśniał tajniki produkcji inwestor.

- Produkowane przez nas akumulatory to nie to samo, co akumulatory w pojazdach. Tu mamy czysty proces zamiany lody w lód, bez udziału żadnych procesów chemicznych podczas produkcji oraz późniejszego etapu użytkowania. To nasz autorski pomysł, nad którym pracowaliśmy 4 lata - dodał.

Produkcja - choć na razie pilotażowa - ma ruszyć późną jesienią tego roku. Na początku w zakładzie w Łazach pracować będzie 10 pracowników, jednak docelowo pracę znaleźć ma 50 osób. Inwestor szacuje, że pełną zdolność produkcyjną zakład osiągnie w 2021 roku. Natomiast już w przyszłym roku z fabryki w podstrefie ma pochodzić około 1000 akumulatorów chłodu. Z inwestycji zadowolony jest m.in. wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

- Prezes firmy sam zwrócił się do nas z pytaniem, czy mógłby zainwestować na terenie gminy. Wskazaliśmy mu podstrefę w Łazach, a w 2016 r. doszło do sprzedaży działki. Firma w międzyczasie otrzymała dofinansowanie do inwestycji, a finał prac będzie widoczny na koniec roku - powiedział wójt.

- Cieszymy się, że jest to zakład z branży technicznej. Jest szansa, że pracę znajdą w nim osoby z tym wykształceniem, m.in. inżynierowie. Jest to innowacyjna inwestycja i cieszymy się, że do gminy Łuków udaje się ściągać firmy o takim profilu - dodał Mariusz Osiak.

Podstrefa w Łazach zajmuje ponad 27 hektarów powierzchni. To uzbrojony w media, w dużej mierze zagospodarowany teren. Swoje zakłady bądź tereny inwestycyjne mają tu firmy „Łuksja”, „Stok-Rol”, „Pryncy Teka”, „MK Marzena Kolanowska”, „Erdom”, „MKL”, „Nowa Piekarnia z Łukowa” i właśnie firma „Mar-Bud”. Docelowo w miejscu tym pracować ma nawet 1000 osób. Ponadto jak udało nam się ustalić, gmina Łuków chce przygotować nowe tereny inwestycyjne na wzór tych z Łazów. Tym razem miałyby one powstać w Dąbiu.


Galeria zdjęć

Komentowane

No i to jest inwestycja (2019-03-29 14:51) 26 33   |   zgłoś do usunięcia
Brawo panie Burmistrzu oby tak dalej, już tam pisowcy zazdroszczą takiej inwestycji, zaraz będzie że to nie Płudowski. Brawo trzymam kciuki za rozwój, super Pan załatwił !!!
celowy trolling? (2019-03-29 15:17) 19 13   |   zgłoś do usunięcia
no niestety takimi komentarzami sam sobie ktoś wystawia laurkę...
Marysia (2019-03-29 15:36) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
A co ma burmistrz do strefy w Łazach?
Brawo ale nie temu panu (2019-03-29 16:50) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Osiołku chęć twego włazidupstwa jest tak wielka, że nawet z geografią jesteś na bakier. Inwestycja w Łazach to zasługa pana wójta Mariusza Osiaka a w strefie na Łapiguzie rozpoczęła się kolejna jeszcze większa inwestycja ale to zasługa pana burmistrza Dariusza Szustka
Jolka (2019-03-29 18:16) 41 27   |   zgłoś do usunięcia
Czopki Burmistrzowskie straciły orientację w terenie .
to zasługa pana (2019-03-29 18:32) 14 38   |   zgłoś do usunięcia
Jest szansa, że pracę znajdą w nim osoby z tym wykształceniem, m.in. inżynierowie A MAMY TAKICH
haha (2019-03-29 19:11) 36 32   |   zgłoś do usunięcia
Myślą,że mieszkańcy w bajki uwierza,wiadomo,że to jest gminne .
Pegon (2019-03-29 19:31) 32 29   |   zgłoś do usunięcia
Za dużo wypił?
@powyzej (2019-03-30 07:16) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
Przeciez to widac że to darkowi takiego hohlika napisali tylko po to by zmienić nick i dowalać. Jak oni nie potrafią przejść do normalnej codzienności. Redakcjo proszę pokazywać IP to moment niektórym się odechce pajacowania.
Darek (2019-03-30 07:55) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Pludowsky to co najwyżej tam eleczka zakręcał. Pozdrawiam.
czyt. (2019-03-30 19:52) 30 30   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski to może załatwić nowy pasek do starych gaci.
Jolka (2019-03-31 14:54) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw głupio piszą ( czytaj pierwszy komentarz ) a potem głupio się tłumaczą ( czytaj 9 komentarz) Przykre to , że ludzi macie za głupków...
eh (2019-04-01 06:48) 29 27   |   zgłoś do usunięcia
do @powyzej Przemyśl co piszesz. Twój apel do redakcji jest bezcelowy. Udostępnienie IP lub jej części wiążę się z problemami dla redakcji. Pozdrawiam cieplutko.
wyborca (2019-04-01 08:48) 38 55   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli nie umiem sobie poradzić w danym zawodzie to naj prostszy sposób rezygnuje,biorę się za to co mi wychodzi.To samo i w samorządzie,jeśli nie mam zielonego pojęcia o zarządzaniu,nie mam większości,dużo ludzi mnie krytykuje to podaję się do dymisjiNic na siłę.Wynik we Wspólnocie dla mnie nic nie mówi.Dlaczego przy tym głosowaniu nie ma komentarzy jak w Tygodniku.
Anonim (2019-04-01 13:05) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Spory zakład dwa lata budowy na 10 etatów.
@wyborca (2019-04-02 07:58) 40 26   |   zgłoś do usunięcia
Ty i kilka oszołomów więcej z ognistym bólem dupy to nie jest "dużo ludzi" to że twoi koledzy tak myślą nie znaczy że większość tak uważa. Pojmujesz to mała pusta głowo ?
haha (2019-04-02 09:42) 34 64   |   zgłoś do usunięcia
Mowa miłości.Co prawda to prawda,czego się rzucasz.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo
Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo Łukowscy policjanci zapraszają jutro (21.11.2019r.) o godz. 11.00 do Urzędu Gminy Łuków na debatę ewaluacyjną.
Obrobili Tesco. Uciekli z m.in z wódką
Obrobili Tesco. Uciekli z m.in z wódką Policja szuka złodziei, którzy w środę po popołudniu okradli łukowski supermarket
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020 GMINA ŁUKÓW Gala wręczenia dorocznej nagrody Kulturalniak 2019 zacznie się w niedzielę, 24 listopada, o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie (sala gimnastyczna).
Sukces Kacpra Sadło w konkursie "Dziedzictwo zamknięte w ...
Sukces Kacpra Sadło w konkursie Jury wyłonione wybrało te prace, które oddały charakter historii i tradycji Warmii i Mazur.
Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza
Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza Awans na stopień podporucznika odebrała wnuczka Iwona Kubik.
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SIEDLCACH "Patriota 2019’’
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SIEDLCACH  W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach po raz pierwszy uczniowie ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej ,,Patriota 2019", zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej.
Przedsiębiorco to propozycja dla Ciebie
Przedsiębiorco to propozycja dla Ciebie Łuków może być kolejnym miastem, w którym będzie działało Towarzystwo Biznesowe. Pierwsze spotkanie informacyjne zaplanowano na 10 grudnia w Pałacyku Fantazja w Sięciaszce
KTO GO ROZPOZNAJE?
 KTO GO ROZPOZNAJE? OSZUST NA BLIK NAGRANY PRZEZ KAMERY.
Sportowcy docenieni za osiągnięcia
Sportowcy docenieni za osiągnięcia GMINA STANIN 10 zapaśników, jedna piłkarka nożna, jedna kickboxerka i jeden siatkarz - otrzymali nagrody za ciężkie treningi i wyniki.
III miejsce Niezapominajek z Dminina na festiwalu w Warszawie
III miejsce Niezapominajek z Dminina na festiwalu w Warszawie  Zespół Niezapominajki z Dminina , działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie uczestniczył w VII Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych - Jak długo w sercach naszych - i uzyskał III miejsce i nagrodę pieniężną w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych .
Święto Seniora Senioriada w Gminie Łuków
Święto  Seniora  Senioriada  w Gminie Łuków Po raz szósty z kolei w Strzyżewie 17 listopada w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora zorganizowane zostało spotkanie seniorów Senioriada 2019.
Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim ...
Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim Kacper Sadło, uczeń klasy 3 technikum mechanicznego, został laureatem ogólnopolskiego konkursu - Dziedzictwo zamknięte w drewnie - zajmując III miejsce za wykonanie płaskorzeźby ryby.
Potrącił 20-latkę przechodzącą przez jezdnię
Potrącił 20-latkę przechodzącą przez jezdnię Zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie może ponieść 19-latek z gminy Łuków.
CHCIAŁ ZAROBIĆ NA INWESTYCJACH GIEŁDOWYCH - STRACIŁ 65 TYS. ...
CHCIAŁ ZAROBIĆ NA INWESTYCJACH GIEŁDOWYCH - STRACIŁ 65 TYS. ZŁ 70-latek chcąc szybko i łatwo zarobić na inwestycjach giełdowych przekazał swoje dane osobowe, dane konta bankowego i karty kredytowej rzekomemu konsultantowi.
Wiem, jak żyć na 100%
Wiem, jak żyć na 100% Rozmowa z Łukaszem Jakóbiakiem, mówcą motywacyjnym, twórcą programy 20m2
Sąd w Łukowie zmienia podległość
Sąd w Łukowie zmienia podległość Już nie będzie to Sąd Okręgowy w Lublinie, a Sąd Okręgowy w Siedlcach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Pracownik ogólnobudowlany
Firma budowlana zatrudni pracowników ogólnobudowlanych do pracy przy remontach. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Praca od poniedziałku do piątku. Więcej informacji tel: ...
Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje