Dziś są imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Dzisiaj odwiedziło nas 175 osób   |   Osób online: 54   |   Zaloguj się   Rejestracja

Artykuł sponsorowany / Materiał sfinansowany przez KWW Alternatywa dla Łukowa
dodane: 07-10-2018 09:43   |   wyświetleń: 2983

Budujmy więcej mieszkań!

Zainicjowanie działań na rzecz scalenia prywatnych działek w obszarze przeznaczonym w planie zagospodarowania przestrzennego Łukowa pod budownictwo mieszkaniowe to jedno z przedsięwzięć, które po wygranych wyborach, jako przyszły burmistrz miasta planuje Piotr Płudowski.
Budujmy więcej mieszkań!foto. Nadesłane do Redakcji 

Kandydaci na burmistrza Łukowa na spotkania przedwyborcze wybierają różne miejsca. Piotr Płudowski, startujący w wyborach jako kandydat KWW Alternatywa dla Łukowa, zaprosił dziennikarzy lokalnych mediów na pole. Dokładnie na rondo na niedawno wykonanym III etapie tzw. małej obwodnicy miasta.

- Zaprosiłem państwa w ten rejon miasta, byście mogli zobaczyć tereny, na których zaplanowano budowę osiedli mieszkaniowych. Będą to zarówno bloki mieszkalne, jak i domy jednorodzinne - stwierdził na wstępie P. Płudowski. - To zagadnienie, jak wiadomo, wpisałem jako jeden z pięciu najważniejszych punktów do swego programu wyborczego - dodał.

Płudowski powołując się na dane demograficzne podkreślił, że Łuków niebezpiecznie się wyludnia, bo z miasta wyjeżdżają jego mieszkańcy. Według kandydata na burmistrza, jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak nowych, niedrogich mieszkań na wolnym rynku, a także brak takich mieszkań w zasobach komunalnych.

- Ceny mieszkań oraz działek do zabudowy jednorodzinnej są w Łukowie niebotyczne. Bloki powstają jedynie w oparciu o punktowe zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, więc deweloperzy mogą windować ceny mieszkań w górę - powiedział miejski radny.

- Chociaż w planie zagospodarowania przestrzennego przyjętym w 2011 roku - mamy tereny pod budownictwo mieszkaniowe, dotychczas władze miejskie nie robiły nic, aby zachęcić do budowy na nich osiedli. Skutkiem jest wyludnianie się miasta i wyjeżdżanie młodych ludzi i osób w średnim wieku. Kupują oni działki w gminie Łuków, bądź wyjeżdżają dalej - dodał kandydat na burmistrza.

Zdaniem radnego Piotra Płudowskiego większa liczba terenów gotowych do zabudowy spowoduje większą konkurencję wśród deweloperów, a to z kolei spadek cen mieszkań na lokalnym rynku i lepsze warunki, które mogą zachęcić młodych łukowian do pozostania w rodzinnym mieście. By jednak to się stało, konieczny jest dialog z właścicielami nieruchomości i przekonywanie ich do scalania gruntów.

- Działki często mają szerokość kilku metrów i długość kilkuset. Uważam, że należałoby je scalić, co jest rolą Starostwa. Chciałbym być inicjatorem tych zmian, wyjść do mieszkańców i przekonywać, aby zamiast „pasiastych” gruntów, posiadaliby oni działkę w bardziej atrakcyjnym kształcie, którą będą mogli później łatwiej zagospodarować  - powiedział Piotr Płudowski.

- Miasto ma narzędzia, aby tą sytuację zmienić na lepszą. Można zainicjować scalenia gruntów na działkach prywatnych, na jakich, według planu zagospodarowania przestrzennego są wyznaczone strefy mieszkaniowe. Scalenie dokonane przez powiat, a przeprowadzone w porozumieniu i za zgodą właścicieli gruntów, pozwoliłoby miastu na aktywniejsze działanie w zakresie infrastruktury. Zadaniem miasta byłby późniejszy odkup terenów pod drogi dojazdowe do nowych działek budowlanych oraz wykonanie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych za pośrednictwem spółki miejskiej - uważa miejski radny.

Tereny, o których mówi w swoim programie wyborczym, to między innymi obszar przy ulicy Zagrodowej, teren między ulicami Radzyńską, Świderską i nowym odcinkiem obwodnicy, czy też okolice ulicy Wschodniej i tereny równolegle do ul. Cieszkowizna.

- Miasto potrzebuje otwarcia na nowe osiedlenia na miarę osiedla Nowy Łuków czy Sienkiewicza. Potrzebujemy geometrycznych kształtów, miłych dla oka, szerokich ulic osiedlowych z pasami zieleni. Aktualną politykę miasta w tym zakresie można porównać to ponownego cerowania starych skarpetek, podczas gdy miasto potrzebuje już od kilku lat nowej pary - powiedział Piotr Płudowski.

- Skąd weźmiemy na to pieniądze? Te pieniądze są w budżecie, ale od lat są wykorzystywane na organizację wszelkiego rodzaju igrzysk. My chcemy to zmienić, chcemy żeby miasto zainwestowało w swoich mieszkańców - oznajmił radny.

- Czy to nam się opłaca? Nowi mieszkańcy to nowe podatki od nieruchomości i większe wpływy z PIT. Polityka miejska musi patrzeć w przyszłość - zakomunikował kandydat na burmistrza.

Materiał sfinansowany przez KWW Alternatywa dla Łukowa


Komentowane

Beli (2018-10-07 16:46) 19 12   |   zgłoś do usunięcia
Według mnie to i tak wygra Daro. Sorry Panowie kandydaci ale merytorycznie Darek miażdży każdego.
mol (2018-10-07 17:10) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Według mnie na Daro nie zagłosują: Poważe i Łapiguz - za Łukpasz Warszawska i przyległe ulice za stadion i postawione nowe bloki.
Andzia (2018-10-07 18:29) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
A moim zdaniem olbrzymie szansa mają młodzi z nowoczesnym spojrzeniem na miasto - Płudowski i Nurzyński.Tajemnicą poliszynela jest że ustępujący burmistrz nawet we własnym ugrupowaniu ma słabe poparcie. Długoletnia pycha ,arogancja, wyprzedaż majątku miasta i wizyty CBA nie ułatwiają kampanii.
Beli (2018-10-07 19:26) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Z nowoczesnym spojrzeniem ? Czyli z jakim ? Konkrety !
Dave (2018-10-07 19:29) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie spi.rdalają bo tu pieniędzy nie ma a nie takie kocopoły że nie mają gdzie mieszkać.
Do Dave (2018-10-08 07:30) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Dokładnie. Młodzi ludzie idą na studia i gdzieś mają pracę w Łukowie biorąc pod uwagę zarobki w większych miastach.
luk (2018-10-08 09:50) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak słyszę pojęcie tanich mieszkań to nóż w kieszeni otwiera się! Jakie igrzyska ???
Czytelnick (2018-10-08 10:39) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Do 'Dave'.Ja bym z chęcią wrócił do Łukowa,niech budują
Do Czytelnik (2018-10-08 15:48) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Sam sobie zbuduj! Ceny nowych mieszkań są tak absurdalne, że bardziej opłaca się postawić mały domek. Tylko do czego tu chcesz wracać jak to miasto umiera? Ale co o tym może wiedzieć Płudowski, który ma własną firmę i jemu żyje się dobrze.
czytelnik (2018-10-08 17:37) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Kto to ten pan Nurzyński?Jego wizja miasta to wirtualna wizja.Ten pan zielonego pojęcia nie ma o rozwoju miasta,chyba ,że jak wygra to będzie sterowany przez tych co go wystawili.Widocznie temu panu gdzieś się nie powiodło to dawaj na burmistrza.Wystrzelili go ,jak przysłowie mówi jak Filipa z konopi,może sie uda.A może ktos już z rodziny jest w lokalnej polityce ,ciekawe.
aaaa. (2018-10-08 20:33) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Te obiecanki to opcja długo terminowa i obciążona wielką niewiadomą
czytelnik (2018-10-08 20:37) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Radni powinni dostawać dietę na obiad za każde posiedzenie,to może tyle by się nie pchało do tego korytka ,a i lepiej pracowaliby dla społeczeństwa.Kto jest naprawdę społecznikiem kasy nie bierze.Może z tych kandydatów ktoś się odezwie i napisze z jakich pobudek startuje do rady.
$£€¥ (2018-10-08 20:47) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Same zdjęcia żadnych programów żadnych spotkań z ludźmi nie wiadomo na jakiego radnego głosować Panowie i Panie gdzie kiełbasa wyborcza?
Teraz jesteś Andzia? (2018-10-08 21:08) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Jacy młodzi? Młody to jest 36 letni Nurzyński a 44 letni Płudowski to jest pan w średnim wieku.
Pjoter... (2018-10-08 21:13) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
....ty nie chcesz wygrać ty po prostu chcesz być tylko radnym a kampania burmistrzana ma ci w tym pomóc no i pogoniającemu za władzuchną.
wiadomo (2018-10-08 21:54) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
no przeciez "inżynier" mowił że ci kandydaci na burmistrzów to chca tylko mandatu radnego dla siebie, bo jakby im szczerze zależało na pokonaniu Szustka to by się zjednoczyli
do czytelnik (2018-10-09 06:02) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Poszukaj dobrze w oświacie a znajdziesz
mieszkanka w podeszłym wieku (2018-10-09 07:53) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
kiedyś to chociaż długopisy rozdawali a teraz to nawet "dzień dobry' jeden z drugim nie powie.ohhh
Tadeo (2018-10-09 11:11) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
kiedy zacznie sie kampania wyborcza z prawdziwego zdarzenia?
Www (2018-10-09 11:34) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Hehe ceny mieszkań droższe niż w Siedlcach bo burmistrz i świta dopuściła do monopolu Pana Ch. Może spytajcie się Firmy z Siedlec co bloki wybudowała o powiedziała nigdy w życiu inwestować w Łukowie. Ciekawe dlaczego władza mieszka w bloku monopolisty?
Eryg (2018-10-09 11:39) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Władze dopuściły do sytuacji w której mieszkania kosztujo dużo za dużo. A lemingi je kupujom.
Jan (2018-10-09 11:44) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Łuków miasto spekulantow to co ma zwykły człowiek siedzieć tutaj kupować droższe mieszkanie niż większych miastach a zarabiać mniej? Wystarczy pojechać za Wisłe i już inny świat większe zarobki większe perspektywy. Łuków miasto marketów drogich mieszkań i co więcej? Upadające zakłady mięsne które podziela los fabryk obuwia których już praktycznie nie ma. A poza tym co luksja i fabryka pasz która zatrudni 200osob.Rocznie więcej na nasz rynek pracy wylewa się ludzi co prawda z powiatu ale i tak większość w Łukowie pracy szuka. Łuków nie ma i nie będzie miał perspektyw na rozbudowę i zwiększenie liczby mieszkańców. Takie czasy były gdy Łuków miał duży przemysł. Jakby odliczyć tych co pracują gdzie indziej w innych miastach lub poza łukowem odliczyć tych co wyjeżdżają za granicę odliczyć ich rodziny co są przez te osoby utrzymane to 1/3 mniej mieszkańców.
wyborca (2018-10-09 14:46) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak się patrzy na te gęsto pnaklejane plakaty kandydatów to naprawde nie ma tam ludzi,którzy szliby pracowac społecznie.Po przeczytaniu zarobków ,które otrzymują radni to mam odczucie,że to większość idzie na kase. Przeciez to jest dobry dodatkowy zastrzyk za nic nierobienie,nie ma za nic żadnej odpowiedzialności.Ludzie,ktorzy ciężko pracują często nie maja takiej kasy jak ci co od czasu do czasu posiedzą kilka godzinJak pisze pani w podeszłym wieku ,nawet dzień dobry nie powiedzą.Po wyborach będą tak ważni,że nie podchodż do takiegoTak było i jest.Taka jest łukowska rzeczywistość.
$£€¥ (2018-10-09 16:23) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Tylu ich jest że jak tylko każdy na siebie zagłosuj to frekwencja wyniesie z 50%
1d1oto (2018-10-09 19:07) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Tylko po co te mieszkania jak u Nas praktycznie nie ma pracy i perspektyw? Ciągła stagnacja i bytowanie za żałosną stawkę. Młodzi niech lepiej uciekają za pracą, marzeniami i lepszym życiem. Można by powiedzieć, że tutaj u Nas wszystko idzie w coraz gorszym kierunku.
Torbasiak (2018-10-09 20:46) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
dodaj do tego zero żałośnie minimalna oferta kulturalna, zero mozliwości realizowania swoich aspiracji (no poza grzybobraniem, działkowaniem i kibicowaniem IV-ligowej drużynie). W Ukf to teraz tylko wegetacja, stagnacja i oczekiwanie na emeryturę a potem na melex p.Tomczaka
Kk (2018-10-10 11:30) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Torbasiak dobrze to ujeles. Łuków to dziura
A ja mam pytanie.... (2018-10-10 19:01) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
.....co kandydat zrobił dla swoich wyborców w swoim okręgu , kandydat radny , który zdobył cztery lata temu najmniej głosów , co zrobił dla sąsiadów.
pytanie (2018-10-11 17:47) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Czy na tych plakatach umieszczony obok pana drugi kandydat to ma być wice?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Gmina Trzebieszów usuwa azbest
Gmina Trzebieszów usuwa azbest Urząd Gminy Trzebieszów informuje o przyjmowaniu deklaracji na usuwanie azbestu z budynków na terenie gminy. Mieszkańcy mogą do 30 listopada składać stosowne wnioski w tej sprawie.
Wjechał w pijanego traktorzystę
Wjechał w pijanego traktorzystę Pijany traktorzysta, trzy uszkodzone pojazdy i dwie ranne osoby. To bilans wczorajszego zdarzenia drogowego w Sięciaszce, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z drogą w kierunku Zalesia.
Trzy wyjazdy w dwa dni
Trzy wyjazdy w dwa dni Trzy wyjazdy zanotowali w dwa dni strażacy w powiecie łukowskim. Najpoważniejszą interwencją był wyjazd do wypadku w Sięciaszce.
Ślubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym obchodził Dzień Edukacji Narodowej. 17 października w szkole odbyła się uroczystość ślubowania kadetów z pierwszych klas o profilu mundurowym.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje