Dziś są imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Dzisiaj odwiedziło nas 44 osób   |   Osób online: 8   |   Zaloguj się   Rejestracja

Artykuł sponsorowany / Materiał sfinansowany przez KWW Alternatywa dla Łukowa
dodane: 07-10-2018 09:43   |   wyświetleń: 3119

Budujmy więcej mieszkań!

Zainicjowanie działań na rzecz scalenia prywatnych działek w obszarze przeznaczonym w planie zagospodarowania przestrzennego Łukowa pod budownictwo mieszkaniowe to jedno z przedsięwzięć, które po wygranych wyborach, jako przyszły burmistrz miasta planuje Piotr Płudowski.
Budujmy więcej mieszkań!foto. Nadesłane do Redakcji 

Kandydaci na burmistrza Łukowa na spotkania przedwyborcze wybierają różne miejsca. Piotr Płudowski, startujący w wyborach jako kandydat KWW Alternatywa dla Łukowa, zaprosił dziennikarzy lokalnych mediów na pole. Dokładnie na rondo na niedawno wykonanym III etapie tzw. małej obwodnicy miasta.

- Zaprosiłem państwa w ten rejon miasta, byście mogli zobaczyć tereny, na których zaplanowano budowę osiedli mieszkaniowych. Będą to zarówno bloki mieszkalne, jak i domy jednorodzinne - stwierdził na wstępie P. Płudowski. - To zagadnienie, jak wiadomo, wpisałem jako jeden z pięciu najważniejszych punktów do swego programu wyborczego - dodał.

Płudowski powołując się na dane demograficzne podkreślił, że Łuków niebezpiecznie się wyludnia, bo z miasta wyjeżdżają jego mieszkańcy. Według kandydata na burmistrza, jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak nowych, niedrogich mieszkań na wolnym rynku, a także brak takich mieszkań w zasobach komunalnych.

- Ceny mieszkań oraz działek do zabudowy jednorodzinnej są w Łukowie niebotyczne. Bloki powstają jedynie w oparciu o punktowe zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, więc deweloperzy mogą windować ceny mieszkań w górę - powiedział miejski radny.

- Chociaż w planie zagospodarowania przestrzennego przyjętym w 2011 roku - mamy tereny pod budownictwo mieszkaniowe, dotychczas władze miejskie nie robiły nic, aby zachęcić do budowy na nich osiedli. Skutkiem jest wyludnianie się miasta i wyjeżdżanie młodych ludzi i osób w średnim wieku. Kupują oni działki w gminie Łuków, bądź wyjeżdżają dalej - dodał kandydat na burmistrza.

Zdaniem radnego Piotra Płudowskiego większa liczba terenów gotowych do zabudowy spowoduje większą konkurencję wśród deweloperów, a to z kolei spadek cen mieszkań na lokalnym rynku i lepsze warunki, które mogą zachęcić młodych łukowian do pozostania w rodzinnym mieście. By jednak to się stało, konieczny jest dialog z właścicielami nieruchomości i przekonywanie ich do scalania gruntów.

- Działki często mają szerokość kilku metrów i długość kilkuset. Uważam, że należałoby je scalić, co jest rolą Starostwa. Chciałbym być inicjatorem tych zmian, wyjść do mieszkańców i przekonywać, aby zamiast „pasiastych” gruntów, posiadaliby oni działkę w bardziej atrakcyjnym kształcie, którą będą mogli później łatwiej zagospodarować  - powiedział Piotr Płudowski.

- Miasto ma narzędzia, aby tą sytuację zmienić na lepszą. Można zainicjować scalenia gruntów na działkach prywatnych, na jakich, według planu zagospodarowania przestrzennego są wyznaczone strefy mieszkaniowe. Scalenie dokonane przez powiat, a przeprowadzone w porozumieniu i za zgodą właścicieli gruntów, pozwoliłoby miastu na aktywniejsze działanie w zakresie infrastruktury. Zadaniem miasta byłby późniejszy odkup terenów pod drogi dojazdowe do nowych działek budowlanych oraz wykonanie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych za pośrednictwem spółki miejskiej - uważa miejski radny.

Tereny, o których mówi w swoim programie wyborczym, to między innymi obszar przy ulicy Zagrodowej, teren między ulicami Radzyńską, Świderską i nowym odcinkiem obwodnicy, czy też okolice ulicy Wschodniej i tereny równolegle do ul. Cieszkowizna.

- Miasto potrzebuje otwarcia na nowe osiedlenia na miarę osiedla Nowy Łuków czy Sienkiewicza. Potrzebujemy geometrycznych kształtów, miłych dla oka, szerokich ulic osiedlowych z pasami zieleni. Aktualną politykę miasta w tym zakresie można porównać to ponownego cerowania starych skarpetek, podczas gdy miasto potrzebuje już od kilku lat nowej pary - powiedział Piotr Płudowski.

- Skąd weźmiemy na to pieniądze? Te pieniądze są w budżecie, ale od lat są wykorzystywane na organizację wszelkiego rodzaju igrzysk. My chcemy to zmienić, chcemy żeby miasto zainwestowało w swoich mieszkańców - oznajmił radny.

- Czy to nam się opłaca? Nowi mieszkańcy to nowe podatki od nieruchomości i większe wpływy z PIT. Polityka miejska musi patrzeć w przyszłość - zakomunikował kandydat na burmistrza.

Materiał sfinansowany przez KWW Alternatywa dla Łukowa


Komentowane

Beli (2018-10-07 16:46) 22 15   |   zgłoś do usunięcia
Według mnie to i tak wygra Daro. Sorry Panowie kandydaci ale merytorycznie Darek miażdży każdego.
mol (2018-10-07 17:10) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Według mnie na Daro nie zagłosują: Poważe i Łapiguz - za Łukpasz Warszawska i przyległe ulice za stadion i postawione nowe bloki.
Andzia (2018-10-07 18:29) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
A moim zdaniem olbrzymie szansa mają młodzi z nowoczesnym spojrzeniem na miasto - Płudowski i Nurzyński.Tajemnicą poliszynela jest że ustępujący burmistrz nawet we własnym ugrupowaniu ma słabe poparcie. Długoletnia pycha ,arogancja, wyprzedaż majątku miasta i wizyty CBA nie ułatwiają kampanii.
Beli (2018-10-07 19:26) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Z nowoczesnym spojrzeniem ? Czyli z jakim ? Konkrety !
Dave (2018-10-07 19:29) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie spi.rdalają bo tu pieniędzy nie ma a nie takie kocopoły że nie mają gdzie mieszkać.
Do Dave (2018-10-08 07:30) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Dokładnie. Młodzi ludzie idą na studia i gdzieś mają pracę w Łukowie biorąc pod uwagę zarobki w większych miastach.
luk (2018-10-08 09:50) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak słyszę pojęcie tanich mieszkań to nóż w kieszeni otwiera się! Jakie igrzyska ???
Czytelnick (2018-10-08 10:39) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Do 'Dave'.Ja bym z chęcią wrócił do Łukowa,niech budują
Do Czytelnik (2018-10-08 15:48) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Sam sobie zbuduj! Ceny nowych mieszkań są tak absurdalne, że bardziej opłaca się postawić mały domek. Tylko do czego tu chcesz wracać jak to miasto umiera? Ale co o tym może wiedzieć Płudowski, który ma własną firmę i jemu żyje się dobrze.
czytelnik (2018-10-08 17:37) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Kto to ten pan Nurzyński?Jego wizja miasta to wirtualna wizja.Ten pan zielonego pojęcia nie ma o rozwoju miasta,chyba ,że jak wygra to będzie sterowany przez tych co go wystawili.Widocznie temu panu gdzieś się nie powiodło to dawaj na burmistrza.Wystrzelili go ,jak przysłowie mówi jak Filipa z konopi,może sie uda.A może ktos już z rodziny jest w lokalnej polityce ,ciekawe.
aaaa. (2018-10-08 20:33) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Te obiecanki to opcja długo terminowa i obciążona wielką niewiadomą
czytelnik (2018-10-08 20:37) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Radni powinni dostawać dietę na obiad za każde posiedzenie,to może tyle by się nie pchało do tego korytka ,a i lepiej pracowaliby dla społeczeństwa.Kto jest naprawdę społecznikiem kasy nie bierze.Może z tych kandydatów ktoś się odezwie i napisze z jakich pobudek startuje do rady.
$£€¥ (2018-10-08 20:47) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Same zdjęcia żadnych programów żadnych spotkań z ludźmi nie wiadomo na jakiego radnego głosować Panowie i Panie gdzie kiełbasa wyborcza?
Teraz jesteś Andzia? (2018-10-08 21:08) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Jacy młodzi? Młody to jest 36 letni Nurzyński a 44 letni Płudowski to jest pan w średnim wieku.
Pjoter... (2018-10-08 21:13) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
....ty nie chcesz wygrać ty po prostu chcesz być tylko radnym a kampania burmistrzana ma ci w tym pomóc no i pogoniającemu za władzuchną.
wiadomo (2018-10-08 21:54) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
no przeciez "inżynier" mowił że ci kandydaci na burmistrzów to chca tylko mandatu radnego dla siebie, bo jakby im szczerze zależało na pokonaniu Szustka to by się zjednoczyli
do czytelnik (2018-10-09 06:02) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Poszukaj dobrze w oświacie a znajdziesz
mieszkanka w podeszłym wieku (2018-10-09 07:53) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
kiedyś to chociaż długopisy rozdawali a teraz to nawet "dzień dobry' jeden z drugim nie powie.ohhh
Tadeo (2018-10-09 11:11) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
kiedy zacznie sie kampania wyborcza z prawdziwego zdarzenia?
Www (2018-10-09 11:34) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Hehe ceny mieszkań droższe niż w Siedlcach bo burmistrz i świta dopuściła do monopolu Pana Ch. Może spytajcie się Firmy z Siedlec co bloki wybudowała o powiedziała nigdy w życiu inwestować w Łukowie. Ciekawe dlaczego władza mieszka w bloku monopolisty?
Eryg (2018-10-09 11:39) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Władze dopuściły do sytuacji w której mieszkania kosztujo dużo za dużo. A lemingi je kupujom.
Jan (2018-10-09 11:44) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Łuków miasto spekulantow to co ma zwykły człowiek siedzieć tutaj kupować droższe mieszkanie niż większych miastach a zarabiać mniej? Wystarczy pojechać za Wisłe i już inny świat większe zarobki większe perspektywy. Łuków miasto marketów drogich mieszkań i co więcej? Upadające zakłady mięsne które podziela los fabryk obuwia których już praktycznie nie ma. A poza tym co luksja i fabryka pasz która zatrudni 200osob.Rocznie więcej na nasz rynek pracy wylewa się ludzi co prawda z powiatu ale i tak większość w Łukowie pracy szuka. Łuków nie ma i nie będzie miał perspektyw na rozbudowę i zwiększenie liczby mieszkańców. Takie czasy były gdy Łuków miał duży przemysł. Jakby odliczyć tych co pracują gdzie indziej w innych miastach lub poza łukowem odliczyć tych co wyjeżdżają za granicę odliczyć ich rodziny co są przez te osoby utrzymane to 1/3 mniej mieszkańców.
wyborca (2018-10-09 14:46) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak się patrzy na te gęsto pnaklejane plakaty kandydatów to naprawde nie ma tam ludzi,którzy szliby pracowac społecznie.Po przeczytaniu zarobków ,które otrzymują radni to mam odczucie,że to większość idzie na kase. Przeciez to jest dobry dodatkowy zastrzyk za nic nierobienie,nie ma za nic żadnej odpowiedzialności.Ludzie,ktorzy ciężko pracują często nie maja takiej kasy jak ci co od czasu do czasu posiedzą kilka godzinJak pisze pani w podeszłym wieku ,nawet dzień dobry nie powiedzą.Po wyborach będą tak ważni,że nie podchodż do takiegoTak było i jest.Taka jest łukowska rzeczywistość.
$£€¥ (2018-10-09 16:23) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Tylu ich jest że jak tylko każdy na siebie zagłosuj to frekwencja wyniesie z 50%
1d1oto (2018-10-09 19:07) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Tylko po co te mieszkania jak u Nas praktycznie nie ma pracy i perspektyw? Ciągła stagnacja i bytowanie za żałosną stawkę. Młodzi niech lepiej uciekają za pracą, marzeniami i lepszym życiem. Można by powiedzieć, że tutaj u Nas wszystko idzie w coraz gorszym kierunku.
Torbasiak (2018-10-09 20:46) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
dodaj do tego zero żałośnie minimalna oferta kulturalna, zero mozliwości realizowania swoich aspiracji (no poza grzybobraniem, działkowaniem i kibicowaniem IV-ligowej drużynie). W Ukf to teraz tylko wegetacja, stagnacja i oczekiwanie na emeryturę a potem na melex p.Tomczaka
Kk (2018-10-10 11:30) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Torbasiak dobrze to ujeles. Łuków to dziura
A ja mam pytanie.... (2018-10-10 19:01) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
.....co kandydat zrobił dla swoich wyborców w swoim okręgu , kandydat radny , który zdobył cztery lata temu najmniej głosów , co zrobił dla sąsiadów.
pytanie (2018-10-11 17:47) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Czy na tych plakatach umieszczony obok pana drugi kandydat to ma być wice?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców
Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Łukowski społecznik Andrzej Zdrojewski zaprasza na spotkanie opłatkowe w centrum miasta. Zaplanowano je w sobotę 22 grudnia na Placu Wolności i Solidarności.
Jest 10 milionów na zalew
Jest 10 milionów na zalew Miasto Łuków otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 mln złotych na dalsze prace modernizacyjne przy zalewie Zimna Woda. O pieniądzach z Regionalnego Programu Operacyjnego informuje obecna, jak również była władza.
Wypadek na Międzyrzeckiej za torami. Są objazdy
Wypadek na Międzyrzeckiej za torami. Są objazdy Dwa samochody osobowe uczestniczyły w zdarzeniu drogowym, do którego doszło dziś rano na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Na prostym odcinku drogi za torami doszło do zderzenia Audi A4 oraz Citroena.
Kronika kryminalna
Kronika kryminalna 7 nietrzeźwych osób zatrzymali policjanci w ubiegłym tygodniu. Co jeszcze znajdziemy w policyjnej kronice?
Mikołajkowe prezenty dla dzieci z Domu Dziecka
Mikołajkowe prezenty dla dzieci z Domu Dziecka Grudzień to czas, kiedy otwieramy swoje serca dla innych. Chętnie dzielimy się dobrem z osobami potrzebującymi pomocy.
Piłkarze Orląt triumfują w Warszawie
Piłkarze Orląt triumfują w Warszawie Młodzi piłkarze Orląt Łuków wygrali turniej "Irzyk Cup" w warszawskim Centrum Piłkarskim na Bemowie. Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Wałachowskiego i Adriana Świderskiego nie przegrali żadnego ze spotkań.
Spotkanie w sprawie Olimpiady
Spotkanie w sprawie Olimpiady Na początku grudnia w Teresinie (woj. mazowieckie) odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Zapaśniczego. Nasz region reprezentował Ryszard Wałachowski, trener zapasów w klubie GKS Armaty Stoczek Łukowski i wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego.
Sukcesy uczniów ZS nr 3
Sukcesy uczniów ZS nr 3 Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie odnoszą sukcesy w konkursach i są nagradzani za swoją wiedzę. Co takiego ostatnio osiągnęli?
Kickboxing - seminarium szkoleniowe
Kickboxing - seminarium szkoleniowe Przez dwa dni, 15 i 16 grudnia w Łukowie odbywały się zajęcia dla adeptów sztuk walki. Z inicjatywy Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Nasz Region" oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowane zostało "Seminarium szkoleniowe w kickboxingu w formule light contact kadetów i juniorów".
Utrudnienia na trasie do Międzyrzeca. Są objazdy
Utrudnienia na trasie do Międzyrzeca. Są objazdy Uwaga kierowcy. Zablokowany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 806 w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego. W pobliżu skrzyżowania doszło do zdarzenia drogowego, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Policja wyznaczyła objazdy.
500 paczek dla rodaków
500 paczek dla rodaków Ponad 500 paczek trafi z Łukowa dla potrzebujących Polaków na Ukrainie i Białorusi. W sobotę 15 grudnia odbył się finał akcji senatora Stanisława Gogacza "Polacy Rodakom".
Druga wygrana z rzędu. Test Wiedzy za nami
Druga wygrana z rzędu. Test Wiedzy za nami Krzysztof Koper z IV LO w Łukowie obronił tytuł łukowianina mogącego pochwalić się największą wiedzą o swoim mieście. Za nami III edycja Testu Wiedzy z historii Łukowa "Poznaj Swoje Miasto" przygotowanego przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.
Papierosy w rękach policjantów
Papierosy w rękach policjantów Prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w sobotę łukowscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych posiadali handlujący na lokalnych targowiskach.
Wracają pociągi do Dęblina
Wracają pociągi do Dęblina Podróżni jadący do Dęblina mogą już przemieszczać się do tego miasta pociągami Polregio. Nadal obowiązywać też będą objazdy przez Łuków pociągów relacji Warszawa - Lublin.
Pożary i czad
Pożary i czad Trzy zdarzenia odnotowali w zeszłym tygodniu zawodowi strażacy i jednostki OSP. Dwa wezwania dotyczyły pożarów drewnianych budynków.
„Przystanek dla serca” w Łukowie - bezpłatne badania dla ...
„Przystanek dla serca” w Łukowie - bezpłatne badania dla mieszkańców Już 19 grudnia personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się w Łukowie, w ramach akcji "Przystanek dla Serca", którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce. To okazja dla mieszkańców na wykonanie bezpłatnych badań kardiologicznych.
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wypadek na Międzyrzeckiej za torami. Są objazdy500 paczek dla rodakówPapierosy w rękach policjantówŚwiąteczny koncert w ŁukowieMikołajkowy turniej karatePoranny pożar na FarfakuBajki o MikołajuRekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogodyRecytowali ks. Jana TwardowskiegoPrezenty dla dzieci i rozświetlenie choinkiDarmowa, mikołajowa taksówka

Obejrzyj

„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzeniaSukcesy uczniów „Reymonta”Potrącenie na pasach. Jest nagranie z monitoringuOminęła zapory i uderzyła w pociągUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
01
02
03
04
05
06
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
„JAK” zagra w Łukowie
„JAK” zagra w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Zespołu Piosenki Poetyckiej "JAK", który zaplanowano na sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w przedsprzedaży kupić można w kasie Kina Łuków, bądź w internecie.

Prognoza pogody

Piłkarze Orląt triumfują w Warszawie
Piłkarze Orląt triumfują w Warszawie
Młodzi piłkarze Orląt Łuków wygrali turniej "Irzyk Cup" w warszawskim Centrum Piłkarskim na Bemowie. Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Wałachowskiego i Adriana Świderskiego nie przegrali żadnego ze spotkań.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE WSZYSTKO CO STARE I WOJSKOWE POLSKIE I ZAGRANICZNE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Mechanika Diagnostyka Elektronika
Mechanika Diagnostyka Elektronika: - wymiana płynów i części eksploatacyjnych, - układy hamulcowe, - zawieszenia, - wymiana rozrządu silnika, - wymiana uszczelki pod głowicą, - remonty główne silników, - układy wydechowe, - diagnostyka komputerowa, - ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje