Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 115 osób   |   Osób online: 46   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 09-01-2019 10:18   |   wyświetleń: 4506

Bulwar nie świeci. "Był podłączony w sposób partyzancki”

Dlaczego nie działa oświetlenie przy bulwarze nad Krzną? Powtarzające się często w ostatnim czasie pytanie postanowiliśmy zadać władzom miasta. Odpowiedź... jest zaskakująca.
Bulwar nie świeci. foto. Tomasz Goławski 

- Od co najmniej 2 tygodni zauważyłem, że lampy (przy bulwarze - przyp. red.) nie są zapalane. Trzeba bardzo uważać, aby nie zrobić sobie krzywdy w tych egipskich ciemnościach. Co takiego się stało, że sytuacja tak wygląda? Jeszcze miesiąc temu lampy były zapalone całą noc - napisał jeden z naszych Czytelników.

Podobnych zapytań nasza redakcja otrzymała kilkanaście. Zwróciliśmy się więc do burmistrza Łukowa i jego zastępcy z prośbą o komentarz. Co usłyszeliśmy?

Okazuje się, że oświetlenie bulwaru zostało świadomie wyłączone. Lampy znajdujące się w tym miejscu „podłączone” były przewodem do miejskiego oświetlenia przy ulicy Warszawskiej. Burmistrzowi nie podoba się takie rozwiązanie.

- To zostało zrobione po partyzancku na zasadzie przedłużacza - powiedział burmistrz Piotr Płudowski.

- To znaczy, że bulwar świecił się nielegalnie? - zapytaliśmy.

- Nie tyle nielegalnie, co użyty został „pewien skrót techniczny” - dodał zastępca burmistrza Paweł Krasuski.

Oświetlenie bulwaru było więc realizowane z istniejącej, odrębnej linii energetycznej. Rozwiązanie to zdaniem burmistrza i jego zastępcy było po pierwsze niebezpieczne, a po drugie… robione było na szybko, na jesienne wybory.

- Były wybory, trzeba było uruchomić latarnie i koniec. Poza tym, na bulwarze brakuje cywilizowanego włączenia do chodnika przy ulicy Warszawskiej, brakuje też ławek uwzględnionych w projekcie. Decyzja by wyłączyć oświetlenie była świadomą, podyktowaną względami bezpieczeństwa. Musimy ucywilizować to przyłącze, musimy też zająć się innymi sprawami przy bulwarze - powiedział Piotr Płudowski.

Niestety mieszkańcy muszą poczekać na ponowne zaświecenie się latarni przy ogródkach działkowych. Proces ten może potrwać jeszcze kilka tygodni. Miasto złożyło wniosek do PGE o wykonanie przyłącza energetycznego, a gdy wykonane zostaną wszelkie formalności, dopiero wówczas popłynie prąd do 44 latarni ulokowanych na bulwarze. Wtedy zostanie założony też zegar, który będzie automatycznie włączał i wyłączał latarnie o określonych godzinach.


Komentowane

Trole (2019-01-09 10:30) 20 15   |   zgłoś do usunięcia
I co trole? Gdzie fala komentarzy? Kto odwalił fuszerkę? Czekam
Mariusz (2019-01-09 10:56) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
No fuszerka na całego, ale nie wiem czy wyłączanie tego teraz jest dobrym pomysłem. Jest zima, ciemno i teraz to w ogóle strach tam chodzić, powinni poczekać z tym odłączeniem aż przyjedzie energetyka i to podepnie. Widzę że nowy burmistrz podejmuje decyzję na szybko, tak jak z tym samochodem który mógłby się przydać jeszcze
Wyborca (2019-01-09 11:00) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
A Ulica Pijarów też była podłączona na dziko? Bo już z miesiąc czasu tam oświetlenie nie świeci.
obserwator (2019-01-09 11:18) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe jak będzie się fuszerki przed następnymi wyborami robić? Też będzie czas gonił :)
fuszerką jest (2019-01-09 12:12) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
to że,, uczciwość,, dokucza mieszkańcom i wyłączył bulwar akurat w okresie noworocznym gdzie spacerować mogły rodziny , młodzież , dzieci. Jakoś na siłę chce się obrzydzić mieszkańcom i gościom to co funkcjonalne , pożyteczne i prestiżowe, małe to i nienawistne . Nie zawłaszczaj miasta parweniuszu jeden z drugim. Fe jaka to alternatywa to renesans gomułkowszczyzny.
Endrju (2019-01-09 12:20) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Endrju belfer znów się zes*#łeś. Twój mózg za to przeżywa renesans kamienia łupanego. Idź się przewietrzyć dobrze ci to zrobi
politykier (2019-01-09 12:29) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Następna fuszerka to ścieżka rowerowa na trzecim docinku tzw obwodnicy.Polepiona, połatana,poskrobana, z ubytkami,pofalowana. Fuszerek z wykonaniem nawierzchni dróg jest pełno w naszym mieście.
666 (2019-01-09 12:59) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
W ostatni piątek jechałem przez łuków to połowa miasta była ciemna. Sorka Płudowski wymyślać to sobie możesz... A kiedy zaparkuje przy stadionie bez wpadania w zaspe od szorowania podwoziem o lód? Ale to się słabo na lukow24 sprzeda. Najważniejsze że bulwar wyłączony
Krejzi (2019-01-09 13:07) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Dobra. To z tym zlobkiem w kotłowni? To jest moja ulubiona wydmuszka wyborcza jaką słyszałem po 89 roku i będę o niej pisał przez 5 lat. Nie wspomnę o schronisku dla kotkow obiecanym mieszkańcom zbożowej
wc (2019-01-09 13:39) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
D oszustek to teraz będzie bzduryyyyy robił w powiecie. ....czekam na lotnisko. na zmianę nazwy szkoły w radoryzu na im Macierewicza oraz oczywiście na nagrody dla powiatu za najładniejszy dworzec PKS
Kk (2019-01-09 13:52) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Kolejna porażka z powodu robienia na sztukę aby wygrać wybory. Gratulacje Pania Darku
gosia (2019-01-09 14:48) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Większej hipokryzji nie widziałam.
wymówka (2019-01-09 17:45) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Paluszek i główka to szkolna wymówka.
Żenada (2019-01-09 19:04) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Zamiast obwiniać dawną władzę należałoby poprawić "błąd" a nie wyłączać oświetlenie i robić pokazówki. Zalew też miał niedociągnięcia, to może zasypmy go piachem i dalej się obwiniajmy.
do.Żenada (2019-01-09 19:53) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe Twoje dziecko jak masz albo kogoś z rodziny zabije prąd bo coś zjeba,ne na bulwarze i do kogo z mordą polecisz ?Do burmistrza i miasta o odszkodowanie i z gadaniem jak można taka fuszerkę było zostawić i żeby kogoś prąd zabił. Myślisz ,ze naprawa to tak jak przełączenie z gniazdka do gniazdka ładowarki do telefonu? To trzeba pozwolenia dokumentacji a przede wszystkim znaleźć sprawcę błędu czy zły projekt czy może ktoś specjalnie obszedł projekt żeby tylko na wybory się zaświeciło. Poza tym twoje myślenie to żenada jest i dowód na Twoją głupotę i pisanie aby napisać a tak naprawdę pojęcia nie masz. Idola zaatakowali i trzeba bronić
Żenada (2019-01-09 20:51) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Po co tyle agresji, uważam, że zamiast gadać trzeba działać, a nie wytykać błędy poprzednikom. Człowieku kultury trochę.
qw (2019-01-09 22:18) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Wiesz na głupotę to kultura to przesada bo głupota zabija. Popatrz co się dzieje 5 nastolatek poszło bawić się i zginęło bo ktoś coś przeoczył. Wyłączył oświetlenie bo nie spełniało norm i stwarzało zagrożenie niech teraz poprawią na spokojnie i zrobią jak należy a nie krzyczycie bo jak w tych ciemnościach chodzić bo burmistrz wyłączył itp. Ja szczerze nie podpisałbym się pod taką prowizorka ani nawet nie próbował brać na siebie ryzyka śmierci kogokolwiek. Do kogo powinna być pretensja ?Do osób co kazali prowizorkę robić bo wybory.
Herkules (2019-01-10 09:02) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Należy całe to wszystko rozebrać. Bo strach chodzić. Albo wieczorem pochodnie rozpalać. Dobre rozwiązanie, robotę by ktoś miał.
Pokolo (2019-01-10 10:18) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Nowe przyłącze a więc nowy pomiar, Nowy pomiar nowy Abonament do opłacenia co miesiąc do rachunków miasta, i oczywiście koszty wykonania przyłącza. Tak się wydaje nie swoje.
Do. Pokolo (2019-01-10 10:29) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Przecież bulwar to pomysł poprzedniej władzy czyż nie? To pytanie do poprzedniej władzy dlaczego tak zostało to spierdo.lone że jeszcze raz trzeba robić i kasę wydawać?
Do. Herkules (2019-01-10 10:42) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Wczoraj już baseny i zalew rozbierales dzisiaj pół miasta ja proponuję żebyś się poszedł leczyć na głowę bo większych głupot nie słyszałem. Ciekawe czy jak tobie ktoś coś źle by zrobił w domu kasę wziął remont gowniane i co siedziałbys i nie rzadal poprawki nie domagał się odszkodowania? Nie no zapewne byś siedział w pokoju gdzie tynk odpada na łeb kąpię bo dach przecieka zimno jak w psiarni bo okno źle zamontowane i się nie zamyka. Światła strach włączyć bo prąd kopie. Wysrac strach bo wodę wybija z kibla jak się spusci wodę. No co, zrobili ok nie będę się czepiał nie będę reklamowal nic niech mi całą rodzina zginie bo prąd ja zabije. Niech robią urzedaski co chcą nie ważne że bulwar spieprzony nikt nie ma prawa się odezwać. Nie ważne że drogi nie odsniezone że chodniki tak samo. Nie ważne że nawet znaki stoją tak że stwarzają zagrożenie dla kierowców i nikt nie kontroluje tego. Nie ważne że poprzednie władze zakorkowaly całe miasto bo pozwoliły w centrum budować markety. Nie ważne że w budownictwie haos bałagan brak planu zagospodarowania i wygląda to jak zlepek domków w wenezuelskim mieście. Nie ważne że browarna centrum miasta ludzie na baseny z okolic zjeżdżają a droga dziurawa i syf jak na zadupiu a radny G chce budować ulice dojazdy do osiedla bloków budowanego przez naszego monopoliste gdzie nawet jedna łopata nie została wbita w ziemię żeby budowę zacząć.
do Do. Herkules (2019-01-10 10:42) (2019-01-10 10:57) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Jak Ci tak wszystko nie odpowiada to zawsze mozna sie wyprowadzic.
Kk (2019-01-10 13:02) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
To trzeba byłoby się z Polski wyprowadzić. To że ty lubisz jak wokół jest pierdo.lnik i tylko dlatego bo władza się nie wywiązuje z obowiązków a tacy jak Ty dają się w h robić to Twój problem
janina (2019-01-10 13:30) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
wladza jest wspaniala i wywiazuje sie idealnie ze swoich czynnosci i obietnic. w jakim ty swiecie zyjesz? pis dal nam tak wiele jak malo kto.
do janina (2019-01-10 16:11) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
dał Ci ale chyba loda do obrobienia,spytaj emerytów,pielegniarek,nauczycieli,jak cała służba zdrowia funkcjunuje..najniższy w europie PKB na szpitale i nic z tym nie robią..
janina (2019-01-10 16:56) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
szpitale same doprowadzily do takiej sytuacji. tutaj i pis nic nie poradzi jak zlodzieje wczesniej pokradly wszystko.
Maszyna (2019-01-10 17:59) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Jest takie powiedzenie"nasrac na strychu i zwalic na kota.."Z uporem maniaka pan burmistrz neguje wszystkie dokonania swojego poprzednika.Ja sugeruje panu burmistrzowi i jego zastepcy sprawdzic czy UM jest podłączony leganie i wylczyc swiatlo na pewno w tych warunkach praca bedzie efektywna ,a jak bedzie malo to niech wylacza swialo w domu swoim żonom,jestem ciekaw co one by powiedzialy.
do Maszyna (2019-01-10 18:28) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
szuka oszczędności a co ma wysyłać smsy premium za pieniądze podatnika ? to nie można kupić ekspresu za 5 tys tylko za 15tys ? a samochodu o połowę tańszego jakby Łuków to była kraina mlekiem i miodem płynąca ? Burmistrz chce ograniczyc wydatki i do niego za to pretensję ?
do Maszyna (2019-01-10 18:39) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
szuka oszczędności a co ma wysyłać smsy premium za pieniądze podatnika ? to nie można kupić ekspresu za 5 tys tylko za 15tys ? a samochodu o połowę tańszego jakby Łuków to była kraina mlekiem i miodem płynąca ? Burmistrz chce ograniczyc wydatki i do niego za to pretensję ?
qw (2019-01-10 19:18) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
co za patologia dopadła internetu. za takie wysyłanie SMS premium w każdej prywatnej firmie lecisz na zbity pysk jak nie zwrócisz kasy tak samo jak za każdą nie gospodarność aby tylko szef sie dowiedział i nie byłoby gadania ale urzedasy siedzą i nie mają pojęcia co to odpowiedzialność a reszta tępoty popiera złodziejstwo władz i później płacz bo w Polsce źle
do,Janina (2019-01-10 19:25) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
a pis to nie wcześniej AWS ? AWS nie nakradł się ?tak samo kradł jak inni a teraz co nazwę zmienili i święci a taki pustak jak ty już wierzysz we wszystko .
bujda na resorach (2019-01-10 21:39) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie ty ekspres za 15 tysięcy w urzędzie widziałeś? Idę o zakład, że nie kosztował 5 tysięcy. Może pan redaktor opublikuje fakturę za zakup ekspresu
Janina (2019-01-10 21:54) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Zawiadomienie do organów ścigania już jest szykowane nie długo zobaczycie wszystko
buhaha (2019-01-10 22:28) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
pisiaki chcieli bulwar imienia jakiegoś tam partyzanta - to i partyzanckie podłączenie oświetlenia zapewnili
wer (2019-01-10 22:56) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Dariuszu gdzie są pieniądze za las ja się pytam gdzie są kur,wa pieniądze za las
mieszkaniec (2019-01-11 08:27) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Czy te oczy mogą kłamac?Widzę budowniczego stadionu.Ten wpis ni w pięć ni w dziesięć.Napisz pan co pan zrobiłes dla swojego miasta.
Do. Mieszkaniec (2019-01-11 10:03) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Pochwal się co Ty zrobiłeś a ja powiem co ja zrobiłem chociaż do kogoś innego masz ból.
mieszkaniec (2019-01-11 10:22) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja się nie pcham na afisz i nie wyciągam reki do podatnika kasy,nic nie obiecuję,jestem zwyczajnym zjadaczem chleba,ktory uczciwie płaci podatki i mam prawo wyrazić swoją opinię o tych co startuja w wyborach do korytka obiecujac społeczeństwu jacy to oni będą prospołeczni uczciwi.
Do. Mieszkaniec (2019-01-11 12:26) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
Tutaj masz dlatego każdy mieszkaniec powinien pilnować i rozliczać urzedujacych polityków. Dlatego ja otwarcie mówię i będę wytykal marnotrawstwo byłego Wlodarza a jak obecny pójdzie w jego ślady to tak samo zrobię
z boku (2019-01-11 14:09) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Proszę się pochwalić o swoich dokonaniach dla miasta,a potem krytykować,.
ww (2019-01-11 16:36) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Krytykować władze to ja mogę bo za moją kasę siedzą i mają robić jak należy i nie raz wytknełęm błędy coś naprawiłem bo każdy miał w dupie a odpowiedzialne osoby nie widziały problemu i to za free a to nie moje obowiązki. Władza po to pieniądze bierze,żeby coś robić dla miasta a nie ja za free mam za nich robić. Po to burmistrz jest po to są dyrektorzy: szpitala ,zarządu dróg miejskich powiatowych krajowych czy kierownicy dróg gminnych osiedlowych i jeszcze jakich tam są po to jest dyrektor puik i inne jeszcze stanowiska za które każdy dyrektor nie bierze 2tys tylko po kilkanaście tysięcy miesięcznie i to z naszych podatków,żeby robić co do nich należy. Normalnie w prywatnej firmie za złe wyniki wylatuje się na zbity pysk i nie ważne jaki dyrektor. Za oszustwa finansowe w prywatnej firmie to sprawa do sądu. Premie dostaje się za dobrą pracę ponad poziom i dobre wyniki a nie za wykonywanie swojej pracy bez wysiłku na 40 % możliwości. Ja mogę powiedzieć co ja dokonałem w swojej pracy bo mi płacą za pracę a nie za leżenie bo jestem z efektywności rozliczany a nie że przesiedzę kilka lat i odpraw premii nabiorę się jak głupi. Bronicie chorego systemu jakim jest w polsce polityka a widziecie co się w niej dzieje ale nadal głupio jej bronicie a póżniej przez to wam się gorzej żyje. No można stwierdzić ci co ją bronią mają dużo wspólnego z polityką z której im coś skapuje jakieś profity i dlatego lubią ten bałagan
Ot ww Columb (2019-01-12 17:39) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
się nam objawił i Amerykę nam odkrywa.Może najpierw pomnij , że Polska , piszemy zawsze wielką literą. Chyba ty tęsknisz do słoika konfitur od którego cię odstawiono.
ii (2019-01-12 19:40) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Wow polonista się znalazł będzie błędy sprawdzał aby oczy zamydlić i odciągnąć tematu. Od tematu drażliwego nie wygodnego. Takich nauczycieli to połowa polityki łukowskiej. Powiedz coś mądrego w temacie a no tak swój swego kryje to i nie powie nic i cieszy się z swojego słoiczka konfiturek.