Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Magda Oknińska  / Tomasz Goławski
dodane: 22-02-2019 10:05   |   wyświetleń: 2805

Chcą być w KSRG, potrzebują nowego samochodu

Ochotnicza Straż Pożarna w Staninie chce być włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Mówiono na tym m.in. na walnym spotkaniu OSP.
Chcą być w KSRG, potrzebują nowego samochodufoto. OSP Stanin 
OSP w Staninie zrzesza 31 druhów. Zarząd stanowią obecnie Piotr Lendzion (prezes), Stanisław Osiński (naczelnik), Adam Prokopek (zastępca naczelnika) oraz Marcin Gajowy (skarbnik). Na ostatnim walnym spotkaniu strażaków podsumowano ubiegły rok pracy i snuto plany na najbliższe miesiące.

- 37 razy braliśmy udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, co uplasowało naszą jednostkę na 5 miejscu w powiecie pod względem wyjazdów do akcji. Udało się pozyskać narzędzia hydrauliczne zakupione dzięki finansowaniu MSWiA oraz Urzędu Gminy. Ministerstwo Sprawiedliwości udzieliło naszej jednostce dotacji na zakup sprzętu potrzebnego w działaniach przy wypadkach komunikacyjnych, w tym AED - mówią strażacy.

W tym roku ochotnicy z OSP Stanin chcą przede wszystkim wstąpić do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

- Nasze OSP jest uwzględnione w planie rozwoju KSRG powiatu łukowskiego na lata 2019-2020. Z informacji uzyskanych od pracowników Komendy Powiatowej PSP w Łukowie, OSP w Staninie ma zasilić struktury KSRG w pierwszym półroczu roku 2019. Zazwyczaj jednostki są włączane do systemu wiosną i jesienią - informują druhowie.

Aby jednostka mogła zostać włączona do sytemu KSRG musi spełnić kilka wymogów. Podstawą jest odpowiednie wyszkolenie ratowników, m.in. kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, kursy Ratownictwa Technicznego, szkolenia kierowców-konserwatorów, szkolenia dowódców oraz szkolenie ze współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Jednostka OSP Stanin osiągnęła ten zakres wyszkolenia już kilka lat temu.

Kolejny wymóg to skuteczny system łączności: powiadamiania i alarmowania oraz odpowiednie wyposażenie jednostki. Strażacy którzy na dzień dzisiejszy dysponują 30-letnim Starem 244, aby móc funkcjonować w KRSG, potrzebują mieć na wyposażeniu samochód pożarniczy średni bądź ciężki nie starszy jak 30 lat. Problemem nie byłby natomiast sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który jednostce udało się skompletować już w 2018 r.

- Wymiana samochodu planowana jest już od dłuższego czasu przez obecnego wójta Krzysztofa Kazanę. Do zakupu nowego samochodu pożarniczego potrzebny jest wkład własny samorządu. Koszt dla gminy to ok. 250 tys. złotych. Te pieniądze gmina musi zabezpieczyć w swoim budżecie, bądź znaleźć inne źródło finansowania w postaci np. pożyczki niskoprocentowej. Mając zabezpieczone pieniądze, dopiero można się starać o dotacje z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - mówią strażacy

- Aby zakupić auto gmina musi zabezpieczyć 30 proc. wartości całej inwestycji. Obecnie jesteśmy na etapie rozmów z władzami gminy. Chcielibyśmy nadać tej sprawie priorytet, ponieważ dotacje z innych instytucji rozdzielane są w pierwszym kwartale roku - dodają.

Pod koniec listopada ubiegłego roku OSP Stanin wzbogaciła się o średni zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, w skład którego wchodzi pompa hydrauliczna MPO, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, przewody hydrauliczne i dodatkowy osprzęt. Zakup sprzętu został zrealizowany dzięki Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji (dotacja 35 tys. zł) i Urzędowi Gminy Stanin (30 tys. zł).

W ostatnim walnym zebraniu druhów z OSP Stanin uczestniczył również poseł Sławomir Skwarek. Opowiadał on o procesie zakupów samochodów pożarniczych, powołując się m.in. na swoje doświadczenie jako wójt gminy Adamów.

- Pan Sławek pochodzi ze Stanina, zamieszkiwał naszą miejscowość aż do dnia swojego ślubu. Poseł jest druhem Ochotniczej Straży Pożarnej z kilkupokoleniową tradycją. Dzisiaj jest członkiem OSP Adamów - opowiadają o swoim koledze strażacy.

Poseł Sławomir Skwarek zagwarantował strażakom wsparcie w pozyskaniu środków zewnętrznych na pozyskanie nowego samochodu dla OSP Stanin. Kiedy jednostka takowy otrzyma?


Komentowane

OSP spoko (2019-02-22 10:20) 17 49   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw niech Grzecho Wnucek przestanie tam wtykać nos.
Jola (2019-02-22 14:01) 21 37   |   zgłoś do usunięcia
to naprawdę wstyd że gmina położona w centrum Powiatu Łukowskiego nie ma żadnej jednostki w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym. wójt Kazana od 8 lat mami zakupem samochodu.
mieszkaniec (2019-02-23 11:12) 17 16   |   zgłoś do usunięcia
a co ten skwarek moze zagwarantowac? bambuła niech mniej krzyczy i buczy, bo nie pomaga tym jednostce. dawne czasy sie skonczyly i teraz nie jest tak , ze wszyscy chodza na paluszkach koło wnuczków(bo kiełbasy nie sprzeda).
Kol (2019-02-23 14:19) 19 45   |   zgłoś do usunięcia
W Dąbiu niedawno taki sam samochód posiadali i byli w KRSG.
Davis (2019-03-02 16:17) 17 37   |   zgłoś do usunięcia
Dzień dobry, Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb na swoje pytanie. Dajemy pożyczki osobiste w przedziale od 7 000 do 870 000 000 z nominalną stopą procentową 3% bez względu na kwotę. Prosimy o podanie we wniosku o pożyczkę dokładnej kwoty, którą chcesz pożyczyć, oraz wybranego okresu spłaty. Proszę skontaktować się ze wszystkimi potrzebami pieniężnymi. Nasza instytucja finansowa z usługą 24/24 godzin. Email: davispasicalloanlender@gmail.com lub Whatsapp +19739220703 nazwa wnioskodawcy ------------------------------ kraj --------------------------------- stan ------------------------- adres --------------------------- numer telefonu ----------------------------------- potrzebna kwota pożyczki ----------------------------------- wiek ----------------------------------- Trwanie -------------------------------- stan cywilny ------------------------------------------
Richard William (2019-11-06 12:29) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Witaj ! Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi pożyczkowej? Złóż wniosek teraz i otrzymaj swoje pieniądze w trybie pilnym! * Pozycja od 5000 do 50 milionów * Wybierz od 1 do 30 lat do spłaty. * Elastyczne warunki pożyczki. Wszystkie te i więcej informacji prosimy o kontakt. Pełna nazwa: .......... Numer telefonu:....... Miesięczny przychód: ............. Kraj ............................... Cel pożyczki ........... Potrzebna kwota ................. Status pożyczki ............ Trwanie: ........................... Skontaktuj się z nami przez e-mail: lizzyloans@gmail.com Zarządzanie. Skontaktuj się z kredytem Speedy teraz !!!
Jiří Pospíšil (2020-02-05 21:37) 2 5   |   zgłoś do usunięcia
Jestem osobą fizyczną oferującą pożyczki międzynarodowe. Dzięki kapitałowi, który zostanie wykorzystany w krótkim i długim okresie do udzielania pożyczek między osobami fizycznymi w zakresie od 50 000 do 100 000 000 zł dla wszystkich poważnie potrzebujących osób, oprocentowanie wynosi 2% rocznie bezpłatnie (TWÓJ WYBÓR ), pożyczki na nieruchomości, pożyczki inwestycyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki osobiste, fundusze alimentacyjne, które pomogą Ci sfinansować swoje postępy i spłacić długi. Jestem gotowy zadowolić moich klientów nie później niż 72 godziny po otrzymaniu wniosku. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem.jiril0250@gmail.com   (WhatsApp +2349076110211
David Collins (2020-03-20 21:43) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
DLA KAŻDEGO RODZAJU POŻYCZKI: Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś zainteresowany uzyskaniem jakiegokolwiek rodzaju pożyczki? Czy jesteś zainteresowany finansowo? Czy jesteś zobowiązany do zapłaty? Oferujemy pożyczki w dowolnej części świata. Oprocentowanie kredytu wynosi 3%, przy ustalonym czasie trwania, niezależnie od lokalizacji i statusu kredytu. Aby uzyskać kredyt już dziś Skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego adresu e-mail: 19dc1964@gmail.com lub https://wa.me/420723161211 UWAGA: Oferujemy pożyczki od 5000 do 255,0000 EUR. Wniosek kredytowy może być również wymieniony w EURO i dowolnej innej walucie. Skontaktuj się z nami: 19dc1964@gmail.com lub kliknij ten link https://wa.me/420723161211. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w związku z pożyczką. Dziękuję, czekam na szybką odpowiedź. David Collins 19dc1964@gmail.com https://wa.me/420723161211 Szef współpracy
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

ŁUKÓW Umowy warte miliony podpisane. Kiedy ruszy remont?
ŁUKÓW Umowy warte miliony podpisane. Kiedy ruszy remont? Miasto podpisało z Urzędem Wojewódzkim dwie umowy na przebudowę ulic w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Wywieźli go za miasto i grozili, że zabiją
Wywieźli go za miasto i grozili, że zabiją Dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec trzech młodych mieszkańców Łukowa.
Ubezpieczeniowe ABC...Business is Business
Ubezpieczeniowe ABC...Business is Business Prowadzenie własnej firmy to wypadkowa zaangażowania, planu, cierpliwości, pracowitości i często odrobiny szczęścia.
Urząd Miasta otwiera się na mieszkańców
Urząd Miasta otwiera się na mieszkańców Od 25 maja wznowiona został bezpośrednia obsługa interesanta w budynku głównym Urzędu Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17. Trzeba zachować wymogi sanitarne związanych ze zwalczaniem COVID-19.
Kolejna osoba zaraziła się koronawirusem w pow. łukowskim
Kolejna osoba zaraziła się koronawirusem w pow. łukowskim Chora to kobieta w wieku średnim. Jej stan jest dobry.
Gmina Łuków: Są pieniądze na kolejne laptopy dla szkół ...
Gmina Łuków: Są pieniądze na kolejne laptopy dla szkół Gmina Łuków otrzyma pieniądze na zakup kolejnych laptopów dla placówek oświatowych. Wniosek o przyznanie środków z programu "Zdalna szkoła plus" został już pozytywnie rozpatrzony, a to oznacza przyznanie 125 tysięcy złotych.
Zderzyły się trzy auta
Zderzyły się trzy auta Nieuważny 59 - latek spowodował efekt domina na drodze.
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, jeden z powiatu łukowskiego
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, jeden z powiatu łukowskiego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest 305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw:
Śmierć na torach. Pieszy został potrącony przez pociąg ...
Śmierć na torach. Pieszy został potrącony przez pociąg Bialscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę, 23 maja, na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej.
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI ...
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 32-latkowi z powiatu parczewskiego.
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem Piotr Płudowski stanął we mgle i wydał z siebie rymy w ramach #hot16Challenge2. Raperską rękawicę burmistrz rzucił m.in. Łukaszowi Prusakowi z naczelnemu Łuków24.pl i Wspólnoty Łukowskiej.
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
ŁOK rozstrzygnął konkurs
ŁOK rozstrzygnął konkurs 20 maja komisja rozstrzygnęła konkurs literacki ?Zatrzymane kolory pamięci?, który został zorganizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje