Dziś są imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Dzisiaj odwiedziło nas 307 osób   |   Osób online: 56   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 14-11-2017 09:30   |   wyświetleń: 961

Czarne chmury nad bulwarem nad Krzną?

O bulwarze nad Krzną słyszymy od lat. Był jednym z haseł w kampanii wyborczej obecnego burmistrza w 2014 roku. O jego przyszłość zapytał na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 31 października, radny Ryszard Smolarz.
Czarne chmury nad bulwarem nad Krzną?foto. Tomasz Goławski 
Bulwar nad Krzną ze ścieżką rowerową wzdłuż rzeki, ławeczkami i stylowymi lampami jest inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców. OD lat jednak słyszymy o planach jego wykonania. Kiedy jednak przyjdzie czas na realizację? Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Ryszard Smolarz powiedział, że bulwar ma być przyszłorocznym hasłem. Zapytał jednak:

- Czy inwestycja nie jest zagrożona? Czy zostało zrobione wszystko, co powinno być zrobione?

W odpowiedzi usłyszał, że jest projekt i źródło finansowania. Problem, według burmistrza Dariusza Szustka, leży gdzie indziej.

- Teraz urzędnicy wydziału budownictwa starostwa muszą zrozumieć, że ścieżka rowerowa to też droga publiczna. Nie chciałbym, by przez upór czy niewiedzę kilku osób, oczekiwana inwestycja upadła. Czwórką koni nie pociągniesz. Mam nadzieję, że panowie będą szukali rozwiązania, co zrobić, żeby się dało, a nie, żeby inwestycję utrącić. Pan starosta, oprócz tego, że podjął właściwą decyzję, jeśli chodzi o zmiany w szpitalu, to chyba na własnym podwórku powinien się pokusić o podsumowanie różnych działalności, bo to jest karygodne – podsumował burmistrz.

Głos w tej sprawie zabrał obecny na obradach rady starosta Janusz Kozioł. Powiedział, że tzw. specustawa może być zastosowana wobec dróg publicznych i może dotyczyć budowy lub rozbudowy dróg. Jednym z dokumentów przy składaniu wniosku jest informacja o tym jakiego rodzaju jest to droga: gminna, powiatowa itp.

- By zaliczyć daną drogę do dróg publicznych, Rada Miasta do końca III kwartału musi podjął stosowną uchwałę – powiedział J. Kozioł.

Zupełnie innego zdania jest dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Marek Wiąckiewicz.

- Decyzja wydana z mocy specustawy czyni projektowaną, wydzieloną drogę drogą publiczną. Ona może nie być zaplanowana w planie zagospodarowania, może być nawet niezgodna z planem zagospodarowania. Rada Miasta nie podejmuje uchwały o zaliczeniu do kategorii dróg publicznych. Droga będzie takiej kategorii jakiej organ wystąpił o jej budowę. Najpierw wydzielamy pas drogowy, budujemy i z mocy prawa po wybudowaniu staje się drogą publiczną. Jest definicja drogi rowerowej w ustawie o drogach. W niej każda droga publiczna powinna posiadać jezdnię. Można obejść prawo budując drogę jednokierunkową o szerokości 2,25 i zmienić ją na drogę rowerową. Ale po co tworzyć takie kuriozum, jak można od razu takie coś usankcjonować? – zakończył wypowiedź dyrektor ZDM.

Teraz prawnicy będą rozstrzygać czy ścieżka rowerowa jest drogą publiczną. Podczas posiedzenia Rady Miasta nie pojawiło się jednak wyjaśnienie: dlaczego miasto potrzebuje specustawy, by inwestycję wykonać.

Komentowane

jonyh (2017-11-14 10:42) 22 24   |   zgłoś do usunięcia
tak to jest jak chce sie coś wybudować na obcej własności dlatego użycie specustawy jest konieczne bo innego wytłumaczenia nie widzę.
Lub (2017-11-14 10:48) 29 29   |   zgłoś do usunięcia
Co to znaczy wybudować na obcej własności? Wszystko jest nasze.
Janusz Szarkiewicz (2017-11-14 11:32) 20 24   |   zgłoś do usunięcia
bulwar bulwarem, a przy skrzyżowaniu Brzóski z 11 listopada na trawniku już prawie tydzień leży rozjechany pies i śmierdzi - nikomu to z Zarządu Dróg ani z PUiK nie przeszkadza - niech leży i dalej śmierdzi
hehe (2017-11-14 23:22) 17 20   |   zgłoś do usunięcia
Mimo szczekania podłych psów pędząca do tej pory niczym pendolino karawana, ugrzęzła nagle w błotku nad Krzną.
hehe (2017-11-14 23:43) 17 11   |   zgłoś do usunięcia
Mimo szczekania podłych psów pędząca do tej pory niczym pendolino karawana, ugrzęzła nagle w błotku nad Krzną.
ZDM (2017-11-16 12:11) 13 28   |   zgłoś do usunięcia
Ładnie się chłopcy bawią. Dyrektor ZDM mówi publicznie, że przecież można obejść prawo i zbudować drogę jednokierunkową. Zatem dyrektorze buduj drogę jednokierunkową?, i nie wąchaj już więcej tego świństwa.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Odszedł Wiesław Wysiński
Odszedł Wiesław Wysiński Nie żyje Wiesław Wysiński - znany łukowski biegacz, uczestnik wielu maratonów. Smutną informację podali do publicznej wiadomości Biegacze Pomagacze, przyjaciele pana Wiesława.
Szczęśliwy finał poszukiwań
Szczęśliwy finał poszukiwań Poszukiwany przez policjantów mężczyzna z gminy Stanin został odnaleziony. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Sukcesy dziewczynek
Sukcesy dziewczynek Emilia Szczęśniak i Gabriela Łukasik reprezentujące Fabrykę Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury mogą doliczyć kolejne sukcesy do swojej - bogatej już - kolekcji. Dziewczynki występowały m.in. w Poniatowej oraz Iłży.
Łuków: Zaginął 40-letni Marcin Pietrzak
Łuków: Zaginął 40-letni Marcin Pietrzak Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie poszukują zaginionego Marcina Pietrzaka. 40-latek w minioną środę wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Bilans czwartkowej burzy
Bilans czwartkowej burzy Zerwana linia energetyczna na osiedlu domów jednorodzinnych, drobne podtopienia i drzewa przewrócone na jezdnię to bilans wczorajszej burzy w powiecie łukowskim. Na szczęście straty nie okazały się poważne.
Dachowanie na DK76
Dachowanie na DK76 27-letni mieszkaniec powiatu Otwockiego został przetransportowany do szpitala po tym, jak dachował wczoraj swoim samochodem na drodze krajowej. O utrudnieniach w ruchu mówiło m.in. Radio Zet.
"Kropelki Rosy" dla rodziców
Wyśpiewane podziękowania dla rodziców, regionalne tańce z całej Polski i Nagroda Kulturalna Województwa Lubelskiego dla zespołu. Tak przebiegł koncert "Kropelek Rosy" w auli I LO.
Potrącenie rowerzystki
Potrącenie rowerzystki 43-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala, po tym jak najechał na nią samochód osobowy.
Wypadek w Okrzei. Poszkodowani sześćdziesięciolatkowie
Wypadek w Okrzei. Poszkodowani sześćdziesięciolatkowie 67-letni mężczyzna i o trzy lata młodsza kobieta zostali zabrani do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło dziś rano w Okrzei w gminie Krzywda.
Zapaśniczy turniej już jutro
Zapaśniczy turniej już jutro Około 150 zapaśników rywalizować będzie w zawodach "Sport to alternatywa". Zapaśnicze zmagania zaplanowano już jutro w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.
Jan Szyszko w Rezerwacie Jata
Jan Szyszko w Rezerwacie Jata Znany z kontrowersyjnych poglądów dotyczących wycinania drzew poseł Jan Szyszko odwiedził w tygodniu rezerwat Jata. Co było przyczyną wizyty byłego Ministra Środowiska w podłukowskich lasach?
Międzynarodowa piłka w Łukowie
Międzynarodowa piłka w Łukowie W sobotę i niedzielę, 23 oraz 24 czerwca w Łukowie odbywać się będą mecze piłkarskie chłopców z roczników 2004-2011. Do naszego miasta zawitać może nawet 700 piłkarzy z kilku państw!
Stanisław Piotrowicz przyjedzie do Łukowa
Stanisław Piotrowicz przyjedzie do Łukowa Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Łukowie zaprasza na spotkanie z Posłem na Sejm RP Stanisławem Piotrowiczem, Przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Parlamentarzysta przyjedzie do naszego miasta w sobotę 23 czerwca.
29-letni „mistrz” biznesu
29-letni „mistrz” biznesu Za przywłaszczenie pojazdu marki Mercedes oraz oszustwo odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Mężczyzna przyjął warte 20 tys. zł auto do naprawy i zamiast zamiast zwrócić je właścicielowi, na podstawie podrobionej umowy oddał pojazd pod zastaw innej osobie.
Uwaga na burze z gradem
Uwaga na burze z gradem Po kilkudziesięciu dniach wysokich temperatur, czeka nas zmiana pogody. Nad Lubelszczyznę nadciągają chmury zapowiadające deszcz i burzę z piorunami, a nawet grad.
Exaited zagra w Krzywdzie
Exaited zagra w Krzywdzie Koncert zespołu Exaited będzie atrakcją festynu z okazji rozpoczęcia wakacji, który planowany jest na niedzielę 24 czerwca w Krzywdzie. Na wydarzenie zapraszają władze gminy.
Policjant złapał kolegę po fachu
Policjant złapał kolegę po fachu O tym, że prawo jest równe dla wszystkich przekonał się na początku czerwca policjant z Lubartowa, który zatrzymany został przez radiowóz łukowskiej Komendy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Łukowianin na szczycie KaukazuSą ze sobą od pięćdziesięciu latPrzedłużają się prace nad zalewem. Będą kary dla wykonawcy?Rekord frekwencji na EKO-CZERWCÓWCEIdealny dom na wyciągnięcie rękiEksperymenty i zagadki w MysłowieWłoskie doświadczenia, czyli praktyki „Rzemieślnika’ na SycyliiBartosz Boncik z Pucharem Unii EuropejskiejPostawili na RodzinęFestyn pełen uśmiechówSukcesy i wydarzenia w ŁOK

Obejrzyj

Kto rozpoznaje złodzieja?Przed nami #BiegWilka. Jata Race już w niedzielęCentrum Nauki Kopernik w Mysłowie!Jest awans!Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w InternecieKup działkę nad zalewemPolicja w aplikacji na komórkęPijak potrącił na pasach nastolatków! Zobacz film!Premier na mszy świętej

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
01
Podsumowanie roku w Fabryce Piosenki
Podsumowanie roku w Fabryce Piosenki
Za nami koncert wokalistów kształcących się w działającej przy Łukowskim Ośrodku Kultury Fabryce Piosenki. Młodzi Łukowianie swoje umiejętności zaprezentowali 15 czerwca.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Ukraińcy triumfują w zapasach w Łukowie
Ukraińcy triumfują w zapasach w Łukowie
115 stoczonych walk i drużynowa wygrana zapaśników z ukraińskiego Klesowa to bilans II międzynarodowego turnieju zapaśniczego młodzików w stylu klasycznym oraz młodziczek "Sport to alternatywa".

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Operator dźwigu wieżowego kat. IŻ
Potężna budowlana firma, działająca na terenie Polski i za granicą, potrzebuję pracowników na stanowisko: Operator dźwigu wieżowego kat. IŻ Miejsce pracy: Szwecja Oferujemy: Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o ...
Kupię: Skup Zadłużonych Podmiotów 233/299/586 K.s.h
Jeśli posiadasz zadłużoną spółkę, lub JDG i nie wiesz jak wyjść z kłopotów - zapoznaj się z naszą ofertą. Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie ...
Dam pracę: ELEKTROMONTER – potrzebny od zaraz – Niemcy
ELEKTROMONTER BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA NIEMIECKIEGO Miejsce pracy: Düsseldorf Za co będziesz odpowiedzialny: · Montaż instalacji elektrycznej na obiektach mieszkaniowych i użyteczności publicznej · Współpraca z brygadą Wymagamy: · Doświadczenia na ww. ...
Kupię: 299/586 KSH - KAS/UKS/JPK ? Profesjonalnie.
Nie likwiduj zadłużonej spółki - Sprzedaj nam ją - tel. 608-146-176 Przejmiemy Każdą Zadłużoną Spółkę w Każdej Sytuacji Finansowej celem kontynuowania działalności. Wszystko odbywa się błyskawicznie, dyskretnie ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje