Dziś są imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Dzisiaj odwiedziło nas 1227 osób   |   Osób online: 335   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 14-11-2017 09:30   |   wyświetleń: 470

Czarne chmury nad bulwarem nad Krzną?

O bulwarze nad Krzną słyszymy od lat. Był jednym z haseł w kampanii wyborczej obecnego burmistrza w 2014 roku. O jego przyszłość zapytał na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 31 października, radny Ryszard Smolarz.
Czarne chmury nad bulwarem nad Krzną?foto. Tomasz Goławski 
Bulwar nad Krzną ze ścieżką rowerową wzdłuż rzeki, ławeczkami i stylowymi lampami jest inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców. OD lat jednak słyszymy o planach jego wykonania. Kiedy jednak przyjdzie czas na realizację? Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Ryszard Smolarz powiedział, że bulwar ma być przyszłorocznym hasłem. Zapytał jednak:

- Czy inwestycja nie jest zagrożona? Czy zostało zrobione wszystko, co powinno być zrobione?

W odpowiedzi usłyszał, że jest projekt i źródło finansowania. Problem, według burmistrza Dariusza Szustka, leży gdzie indziej.

- Teraz urzędnicy wydziału budownictwa starostwa muszą zrozumieć, że ścieżka rowerowa to też droga publiczna. Nie chciałbym, by przez upór czy niewiedzę kilku osób, oczekiwana inwestycja upadła. Czwórką koni nie pociągniesz. Mam nadzieję, że panowie będą szukali rozwiązania, co zrobić, żeby się dało, a nie, żeby inwestycję utrącić. Pan starosta, oprócz tego, że podjął właściwą decyzję, jeśli chodzi o zmiany w szpitalu, to chyba na własnym podwórku powinien się pokusić o podsumowanie różnych działalności, bo to jest karygodne – podsumował burmistrz.

Głos w tej sprawie zabrał obecny na obradach rady starosta Janusz Kozioł. Powiedział, że tzw. specustawa może być zastosowana wobec dróg publicznych i może dotyczyć budowy lub rozbudowy dróg. Jednym z dokumentów przy składaniu wniosku jest informacja o tym jakiego rodzaju jest to droga: gminna, powiatowa itp.

- By zaliczyć daną drogę do dróg publicznych, Rada Miasta do końca III kwartału musi podjął stosowną uchwałę – powiedział J. Kozioł.

Zupełnie innego zdania jest dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Marek Wiąckiewicz.

- Decyzja wydana z mocy specustawy czyni projektowaną, wydzieloną drogę drogą publiczną. Ona może nie być zaplanowana w planie zagospodarowania, może być nawet niezgodna z planem zagospodarowania. Rada Miasta nie podejmuje uchwały o zaliczeniu do kategorii dróg publicznych. Droga będzie takiej kategorii jakiej organ wystąpił o jej budowę. Najpierw wydzielamy pas drogowy, budujemy i z mocy prawa po wybudowaniu staje się drogą publiczną. Jest definicja drogi rowerowej w ustawie o drogach. W niej każda droga publiczna powinna posiadać jezdnię. Można obejść prawo budując drogę jednokierunkową o szerokości 2,25 i zmienić ją na drogę rowerową. Ale po co tworzyć takie kuriozum, jak można od razu takie coś usankcjonować? – zakończył wypowiedź dyrektor ZDM.

Teraz prawnicy będą rozstrzygać czy ścieżka rowerowa jest drogą publiczną. Podczas posiedzenia Rady Miasta nie pojawiło się jednak wyjaśnienie: dlaczego miasto potrzebuje specustawy, by inwestycję wykonać.

Komentowane

jonyh (2017-11-14 10:42) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
tak to jest jak chce sie coś wybudować na obcej własności dlatego użycie specustawy jest konieczne bo innego wytłumaczenia nie widzę.
Lub (2017-11-14 10:48) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Co to znaczy wybudować na obcej własności? Wszystko jest nasze.
Janusz Szarkiewicz (2017-11-14 11:32) 9 2   |   zgłoś do usunięcia
bulwar bulwarem, a przy skrzyżowaniu Brzóski z 11 listopada na trawniku już prawie tydzień leży rozjechany pies i śmierdzi - nikomu to z Zarządu Dróg ani z PUiK nie przeszkadza - niech leży i dalej śmierdzi
hehe (2017-11-14 23:22) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
Mimo szczekania podłych psów pędząca do tej pory niczym pendolino karawana, ugrzęzła nagle w błotku nad Krzną.
hehe (2017-11-14 23:43) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
Mimo szczekania podłych psów pędząca do tej pory niczym pendolino karawana, ugrzęzła nagle w błotku nad Krzną.
ZDM (2017-11-16 12:11) 2 0   |   zgłoś do usunięcia
Ładnie się chłopcy bawią. Dyrektor ZDM mówi publicznie, że przecież można obejść prawo i zbudować drogę jednokierunkową. Zatem dyrektorze buduj drogę jednokierunkową?, i nie wąchaj już więcej tego świństwa.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pomóżmy odnaleźć quada. Właściciele oferują nagrodę za pomoc ...
Pomóżmy odnaleźć quada. Właściciele oferują nagrodę za pomoc Kradzież quada marki Yamaha to jedno ze zdarzeń, które miało miejsce w ostatnim tygodniu w powiecie łukowskim. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu pojazdu. Oferują 3 tys. zł nagrody.
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu Gabriela Łukasik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odniosła zwycięstwo w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Henryka Hampla. Muzyczne występy odbywały się w ostatni weekend niedaleko Częstochowy.
Sołeckie spotkanie Seniorów w Strzyżewie
Sołeckie spotkanie Seniorów w Strzyżewie W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora. Z tej okazji od kilku już lat na terenie gminy Łuków organizowane jest sołeckie spotkanie seniorów "Seniorada". Taka impreza miała również miejsce 19 listopada w Strzyżewie.
Paczka dla Kombatanta już po raz piąty
Paczka dla Kombatanta już po raz piąty Za nami impreza sportowa, która na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń. Mowa o piątej, jubileuszowej edycji turnieju piłki nożnej "Paczka dla Kombatanta".
Konkurs na najpiękniejszą choinkę
Konkurs na najpiękniejszą choinkę Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej ogłasza konkurs na najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową. Co zrobić żeby wygrać?
Przedszkolaki świętowali Niepodległą
Przedszkolaki świętowali Niepodległą Przedszkole Miejskie nr 4 w Łukowie aktywnie włączyło się w obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię z okazji święta przygotowała dziecięca grupa "Pszczółek".
Ostatnia droga Antoniego Dołegi
Ostatnia droga Antoniego Dołegi Najdłużej ukrywający się w Polsce Żołnierz Wyklęty udał się na zasłużony spoczynek. W niedzielę 19 listopada w Trzebieszowie odbył się pogrzeb Antoniego Dołęgi ps. "Kulawy Antek" i "Znicz". Uroczystość zorganizowano z pełnym ceremoniałem wojskowym.
Aleje wyprzedają sprzęt ze szkolnych warsztatów
Aleje wyprzedają sprzęt ze szkolnych warsztatów Zespół Szkół nr 1 w Łukowie informuje o możliwości nabycia sprzętu ze szkolnych warsztatów. Ogłoszony został przetarg na sprzedaż mienia ruchomego. Na liście przedmiotów do sprzedaży widnieją 43 pozycje.
Pisali test wiedzy o Łukowie
Pisali test wiedzy o Łukowie Za nami druga edycja testu wiedzy z historii Łukowa "Poznaj Swoje Miasto". W piątek 17 listopada swoją wiedzę na temat miasta sprawdziło 30 osób. Organizatorem testu było stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.
Andrzejki dla seniorów w Serokomli
Andrzejki dla seniorów w Serokomli Blisko setka osób z gminy Serokomla bawiła się na zabawie andrzejkowej 15 listopada. Organizatorem integracyjnej imprezy było Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla.
Święto Niepodległości w gminie Łuków
Święto Niepodległości w gminie Łuków 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości świętowana była nie tylko w Łukowie. Uroczystości zorganizowane zostały m.in. również w Zarzeczu Łukowskim.
Szachowi Mistrzowie powiatu łukowskiego
Szachowi Mistrzowie powiatu łukowskiego Za nami kolejna odsłona IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Tym razem 10 listopada rywalizowano o tytuł Mistrza Powiatu Łukowskiego.
Trwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do ...
Trwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do Gliwic Ruszyła rywalizacja szkół w ramach projektu "Szkoła Izolacji Jetro Isover". Pierwsi uczniowie zapewnili już sobie wyjazd do fabryki w Gliwicach.
Poseł Kukiza w Łukowie
Poseł Kukiza w Łukowie Dziś do naszego miasta zawita Poseł RP z ramienia Kukiz'15 Jakub Kulesza. Spotkanie z parlamentarzystą zaplanowano o godz. 19.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Chcą wygrać wielbłąda
Chcą wygrać wielbłąda 6 stycznia w Łukowie po raz kolejny odbędzie się Orszak Trzech Króli. Przyszłoroczne wydarzenie może zostać wzbogacone o obecność... wielbłąda. By zwierzę pojawiło się w naszym mieście, potrzebna jest pomoc internautów.
Rusza łukowska halówka
Rusza łukowska halówka Na 18 i 19 listopada zaplanowano pierwszą kolejkę nowego sezonu Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Tytułu mistrza I ligi broni drużyna Epaka.pl.
Sukcesy młodych wokalistów
Sukcesy młodych wokalistów Udział w nagraniu płyty oraz wyjazd do Rimini we Włoszech to nagrody dla młodych wokalistów z Łukowa. Wręczono je za udział w Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Pomóżmy odnaleźć quada. Właściciele oferują nagrodę za pomocSołeckie spotkanie Seniorów w StrzyżewiePaczka dla Kombatanta już po raz piątyPrzedszkolaki świętowali NiepodległąOstatnia droga Antoniego DołegiPisali test wiedzy o ŁukowieAndrzejki dla seniorów w SerokomliŚwięto Niepodległości w gminie ŁukówSzachowi Mistrzowie powiatu łukowskiegoTrwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do GliwicSukcesy młodych wokalistówŚlubowanie w „Trójce”

Obejrzyj

Ostatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do Kodnia

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930
01
02
03
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu
Gabriela Łukasik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odniosła zwycięstwo w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Henryka Hampla. Muzyczne występy odbywały się w ostatni weekend niedaleko Częstochowy.
Reklamy
Mikołaje będą biegać po parku
Mikołaje będą biegać po parku
Już 3 grudnia park miejski w Łukowie zapełni się biegającymi Mikołajami. Na sportowo-charytatywną imprezę zaprasza już dziś Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc oraz towarzyszący jej Biegacze Pomagacze.

Prognoza pogody

Paczka dla Kombatanta już po raz piąty
Paczka dla Kombatanta już po raz piąty
Za nami impreza sportowa, która na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń. Mowa o piątej, jubileuszowej edycji turnieju piłki nożnej "Paczka dla Kombatanta".

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Konkurs na najpiękniejszą choinkę
Trwa konkurs na najpiękniejszą choinkę i ozdobę choinkową. Jego pomysłodawcami są ...
„Burzenie murów” w Kodniu
Ewangelizacyjne spotkanie młodych pod hasłem „Burzenie murów”, było prawdziwym ...
Pierwsze plany nowego dyrektora ŁOK
4 stycznia odbyła się konferencja prasowa, na której dyrektor ...
Projekt budowy Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej zawieszony
O pomyśle stworzenia w Woli Okrzejskiej Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej ...
Z kroniki policyjnej
Każdego tygodnia informujemy Państwa o zdarzeniach jakie miały miejsce ...
W wakacje szkoły nie śpią
Od 1 września Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 ...
Międzywojewódzka konferencja w Łazach
W ostatnich dniach media coraz częściej informują o pojawiających ...
Termomodernizacja w 2018 roku
O planach związanych z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 5 ...
Słowo na niedzielę: Nawrócenie
Przez ostatnie kilka tygodni we współpracy z księdzem Łukaszem Kałaską ...
Zaproszenie na spotkanie obywatelskie
7 grudnia o godzinie 18.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury ...
Śmiertelne potrącenie w Ciechominie. Przyczyną brak odblasków?
Wczoraj między godz. 19 a 20 w Ciechominie w gminie ...
Spotkanie po latach w Stoczku Łukowskim
Stoczek Łukowski to miejsce, w którym kilkadziesiąt lat temu ...
Zaproszenie na Koncert Orkiestry Kameralnej
1 czerwca o godzinie 17.00 w auli I Liceum ...
Pięć mandatów w pół godziny
Od kilkunastu miesięcy w Internecie funkcjonuje interaktywna mapa, na której można ...
83-latka wjechała rowerem w naczepę ciężarówki
Wczoraj po godzinie 9.00 w miejscowości Huta Dąbrowa doszło do ...
Łuków ma nowego burmistrza
Zmiana ma wymiar symboliczny, ponieważ następuje jedynie na dzień ...
Kolizja w Tuchowiczu i kolejny pijany kierowca
Wczoraj około godz. 22 wieczorem w Tuchowiczu w gminie Stanin doszło ...
Tancerze z gminy Łuków w Nałęczowie
Od 12 do 14 lutego Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy ...
Mieszkaniec powiatu na Mistrzostwach Świata w Nairobi!
Awans do Mistrzostw Świata dyskobol wywalczył podczas ogólnopolskiego mityngu ...
Koncertowa sobota
Aula łukowskiego liceum przez kilka godzin będzie świadkiem dwóch ...
Spartakus w łukowskim kinie
„Spartakus” to wizytówka stylu Bolszoj. Premiera tego baletu w ...
Ulica Kilińskiego zamknięta od poniedziałku
Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie informuje, iż od 3 ...
Ulica Trentowskiego zamknięta
Dzisiaj rano rozpoczęły się prace na ulicy Trentowskiego. Zadanie ...
W Krynce powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy
17 sierpnia odbyła się Sesja Rady Gminy. Jednym z punktów ...
Przesłuchania wokalistów już dziś
Kandydaci (od 6.r.ż.), którzy chcą brać udział w zajęciach ...
Sienkiewiczowskie dożynki w gminie Krzywda
11 delegacji weźmie udział w tegorocznym korowodzie dożynkowym i ...
Plac Narutowicza – zmiana planów
Na początku sierpnia pisaliśmy o tym, że zadanie modernizacji ...
Czy będą wiaty dla rowerzystów?
Gmina Łuków postanowiła zdobyć środki na stworzenie Miejsc Obsługi ...
Żenujące zachowanie radnego Krzysztofa Fornala! Porównał starostę do...
Podczas lutowej XXII Sesji Rady Powiatu spokojna polemika na ...
Zenon Martyniuk na 100-tce u strażaków
Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieszowie powstała w 1916 roku. ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MUNDURY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DOKUMENTY,ZDJECIA,LEGITYMACJE WOJSKOWE
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków