Dziś są imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Dzisiaj odwiedziło nas 143 osób   |   Osób online: 11   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 09-07-2018 16:23   |   wyświetleń: 4713

Czy można grillować nad Zimną Wodą?

Czy nad zalewem Zimna Woda można rozpalić grilla? Jak informują nas Czytelnicy, jest to dość ryzykowna decyzja, narażająca wypoczywających na mandat. Regulamin zabrania palenia ognisk i rozpalania grilla 100 metrów od lasu. OSiR zna problem i obiecuje zmiany.
Czy można grillować nad Zimną Wodą?foto. Archiwum portalu 

Zmodernizowany właśnie zalew Zimna Woda okazuje się być szalenie popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców miasta i okolic. Jednak wraz z pierwszymi dniami funkcjonowania obiektu pojawiają się problemy wieku dziecięcego, z którymi poradzić sobie musi zarządca - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Jednym z nich jest… brak miejsc na grilla.

- Zakaz palenia ogniska i grilla w odległości 100 metrów od plaży i lasu to porażka. Chcąc wypocząć dzisiaj z rodziną przy grillu, dzięki uprzejmości jednego z ratowników zostaliśmy uprzedzeni o tym, że policja wlepia za grill mandat i żebyśmy to zgasili, bo drogo nas może to kosztować - pisze do naszej Redakcji pani Beata. - I tak oto nasz wspólny wypad zakończył się szybkim pakowaniem z powrotem do domu. Czyli dalej nie ma w Łukowie miejsca na grilla i spędzenia wolnego czasu… - dodaje z rozgoryczeniem.

Poproszony o odniesienie się do słów Czytelniczki dyrektor OSiR w Łukowie Marek Żurawski potwierdza, że jednym z zapisów regulaminu nad zalewem jest zakaz rozpalania ognisk i grilla w odległości bliższej niż 100 metrów od plaży i ściany lasu. Informuje, że regulamin tworzony był m.in. przy współpracy straży pożarnej i policji, a także wzorowany był na innych tego typu miejscach rekreacji w kraju.

-
Ten problem jest nam znany, był kilkukrotnie sygnalizowany przez mieszkańców. Pochylimy się nad nim i wyznaczymy lada dzień strefę, gdzie będzie można bezpiecznie rozpalać ognisko i grilla - mówi Marek Żurawski. - Niestety przy panującej suszy jest ogromne zagrożenie pożarowe. Wystarczy iskra, by mogło dojść do tragedii. Stąd zapis o stumetrowej strefie, gdzie nie można rozpalać ognia - dodaje.

Dyrektor OSiR sugeruje, że miejscem gdzie można byłoby rozpalać grilla, mógłby być trawnik przed budynkiem dawnego zajazdu. Miejsce to znajduje się stosunkowo daleko od ściany lasu, więc jest względnie bezpieczne. Dopytywany, czy miejsce do grillowania mogłoby wyglądać podobnie do tego w Siedlcach (znajdują się tam murowane ruszty - przyp. red.), dodaje, że jest to pomysł wart „podkupienia”.

-
Niestety nie da się zrobić wszystkiego na raz. Priorytetem było oddanie do użytku zalewu mieszkańcom. Sezon wypoczynkowy trwa do 31 sierpnia, a później nad zalewem znowu pojawią się koparki. Trudno byłoby więc budować teraz murowane grille, by je później zburzyć - mówi Marek Żurawski. - Pojawił się pomysł burmistrza, aby wyznaczyć miejsca, gdzie można rozpalić ogień. Będziemy chcieli to zrobić raz, a porządnie - dodaje.

Wychodzi więc na to, że smakosze grillowanej kiełbasy, bądź karkówki muszą przynajmniej na jakiś czas powstrzymać swoje apetyty. Grillowanie nad zalewem Zimna Woda będzie możliwe już wkrótce. Dziś zostaje nam korzystanie z miejsc, gdzie faktycznie od lasu dzieli nas kilkadziesiąt metrów.

Komentowane

Glut (2018-07-09 17:46) 15 24   |   zgłoś do usunięcia
Niech jeszcze zrobią strefy płatnego parkowania i będzie git
ja (2018-07-09 19:08) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Już teraz wiem dlaczego nie ma wody .To przez te grille wyparowała .Czas na uroczyste zamknięcie .
mieszkaniec snk (2018-07-09 19:55) 8 30   |   zgłoś do usunięcia
A co nad tym zalewem teraz wolno? Grillować nie wolno, pić alkoholu nie wolno, nawet rowerem na pomost nie wolno, monitoring, psiarnia się kręci, ehh, stare dobre czasy już nie wrócą. A te 100 m od lasu to jakiś absurd, zresztą celowy.
bax (2018-07-09 21:10) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Oj smutne to życie w tym naszym grajdołku ,grillować nie można ,niema wody w dołku. Wypić nie wypijesz bo patrzy publika ,tylko trawa rośnie i pies na nią sika .
Do mieszkańca (2018-07-10 08:51) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak Ci psiarnia przeszkadza to wypoczywaj na balkonie.
Gryl (2018-07-10 09:00) 23 8   |   zgłoś do usunięcia
Gryla to sobie rozpalić możecie w domu a nie nad wodą.
mieszkaniec snk (2018-07-10 12:12) 7 18   |   zgłoś do usunięcia
Pokolenie wiecznych niewolników systemu i władzy minusuje. Dajcie się wiecznie pałować! ;)
12345 (2018-07-10 13:18) 24 9   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za zakazem grilowania. Smród podpałki i dym.
Jaro (2018-07-10 17:31) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Grillowanie to nic innego jak obrzarstwo, a nie wypoczywanie... Nad wodą się opala, kąpię i relaksuje, a kto zgłodnieje, niech sobie własne kanapeczki z skonsumuje... Miłego życzę wypoczywania, a nie śmierdzącego grillowania !!!
Kibic (2018-07-10 18:45) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Pojawią się grile... to znając mentalność większości "rozgarniętych" pojawią się kupki śmieci, odpadków po jedzeniu oraz goracego popiolu pod drzewami lub w piasku.. lepiej niech będzie tak jak teraz.. jak ktoś chce kielbaske niech idzie zakupic w barze a nie zadymia plaze.
mieszkaniec snk (2018-07-10 19:17) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Kupki śmieci, butelki w wodzie i tak się pojawią, bo to bydło inaczej nie potrafi.
Janusz (2018-07-10 19:30) 7 13   |   zgłoś do usunięcia
Lepszy sort Polaków ma prawo do grilowania! Nie po to głosuje na dobrą zmianę i oczekuje dobrej zmiany na zalewie, żeby teraz nie mógł tam grilować z rodziną. Zakaz grilowania na świeżym powietrzu to wymysł platformiany sprzed wielu lat
12345 (2018-07-10 20:14) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Nie każdy ma chęć wdychać zapach spalonego tłuszczu.
Pomysl (2018-07-11 09:26) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak wszystko w llu może i grile w słoikach sobie rozpalcie.
Lulek (2018-07-11 16:05) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie było zrobionego zalewu to źle, zrobili zalew to znowu coś nie pasuje. A tak już od tematu odbiegając to ciekawi mnie ile tej plaży zostanie jeżeli poziom wody się podniesie do poziomu który jest docelowy bo obstawiam, że te boksy na łódki czy rowerki wodne na drugim molo nie będą 1,5m nad suchym dnem... A wtedy nasza piękna plaża zamieni się w łagodne wejście do wody :D
Wszystko dobrze Lulku! (2018-07-11 16:58) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Niezadowolonych jest tylko tych paru gnomów tu hejtujących w wiadomym celu. Ludzie są zadowoleni. Wystarczy pojechać nad zalew w sobotę i niedzielę i na pewno napotkasz tam tłumy zadowolonych ludzi. Gnom w tym czasie siądzie do komputera i się będzie zastanawiał jak to ludziom obrzydzić.
mieszkaniec snk (2018-07-11 17:20) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi tłumami nad zalewem to trochę przesadziłeś. Na razie działa to wszystko na zasadzie prowizorki, poczekajmy do końca inwestycji tj. roku 2020, to wtedy będzie można ocenić słuszność tej inwestycji.
Ma rację (2018-07-11 18:45) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie przesadził. Byłem z rodziną w niedzielę i brakowało miejsc do zaparkowania.
snk (2018-07-12 23:15) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja pierdole....ę mam wrażenie że same pomioty oszustka tu piszą albo niedorozwój....
Ty snk (2018-07-13 10:52) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Mów o sobie poroniony płodzie
czytelnik (2018-07-14 09:57) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
smieci po sobie zabierajta ,weżta się tego trzymajta, przyidżata i nie zabierata.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miasto ma nowego „misia”
Miasto ma nowego „misia” Łuków zyskał nowy herb. Wczoraj (18.09) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, na której przyjęto uchwałę w tej kwestii.
Sprzęt dla strażaków
Sprzęt dla strażaków Strażacy z OSP w Radoryżu Kościelnym otrzymali zestaw do ratowania życia ludzkiego. Sprzęt przekazała Placówka Terenowa KRUS w Łukowie.
Zamkną przejazd na Żelechowskiej
Zamkną przejazd na Żelechowskiej Od 20 do 24 września zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Żelechowskiej w Łukowie. Kierowcy zmuszeni będą korzystać z objazdów.
Wystawa na Placu Solidarności i Wolności
Wystawa na Placu Solidarności i Wolności Mieszkańcy Łukowa mogą oglądać plenerową wystawę, która pojawiła się na Placu Solidarności i Wolności w centrum miasta. Jej tematyką jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pieniądze czekają na chętnych
Pieniądze czekają na chętnych Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie zaprasza osoby zainteresowane podnoszeniem lub zmianą kwalifikacji zawodowych do składania wniosków o przyznanie wsparcia na ten cel.
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych Znamy kandydatów do Rady Miasta w Łukowie, znamy też osoby ubiegające się o mandat radnego powiatowego. Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich osób startujących w wyborach do tego organu.
80 tysięcy wypoczywających na basenach!
80 tysięcy wypoczywających na basenach! Aż 80 tysięcy osób skorzystało z oferty letniej pływalni "Delfin" przy ulicy Browarnej w Łukowie. Tegorocznemu wynikowi nie zagroziło nawet otwarcie kąpieliska nad zalewem Zimna Woda.
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu Dwa potrącenia pieszych odnotowali w ostatnim tygodniu łukowscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli też aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu.
Rzeźby dla Niepodległej
Rzeźby dla Niepodległej Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu ...
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu Uczniowie klas sportowych z łukowskiej "Piątki" uczestniczyli w obozie sportowym w nadmorskim Kołobrzegu. Odbywał się on między 10 a 19 sierpnia.
Pożar domu na ul. Cieszkowizna
Pożar domu na ul. Cieszkowizna Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Akcja gaszenia ognia trwała aż cztery godziny.
Oni powalczą o mandaty radnych
Oni powalczą o mandaty radnych 107 osób będzie ubiegać się o mandat radnego miejskiego w tegorocznych wyborach samorządowych. Na kogo będziemy mogli oddać głos 21 października?
Ilu uczniów liczą szkoły?
Ilu uczniów liczą szkoły? Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?
Weekendowe interwencje strażaków
Weekendowe interwencje strażaków Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?
Festyn na zakończenie lata
Festyn na zakończenie lata Była impreza na rozpoczęcie wakacji, była też na ich zakończenie. W niedzielę 16 września nad zalewem Zimna Woda zorganizowany został festyn dla mieszkańców Łukowa.
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania!
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania! Który dzielnicowy cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? O tym zadecydują mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w plebiscycie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Wspólnoty Łukowskiej i portalu Łuków24.pl. Głosowanie trwa tylko do 20 września!
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Sprzęt dla strażakówWystawa na Placu Solidarności i WolnościKoniec festiwalu organowegoRzeźby dla NiepodległejUczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w KołobrzeguPożar domu na ul. CieszkowiznaFestyn na zakończenie lataMikołaj Gajowy w „Kwietniku” w KutnieŚwięty Krzysztof w PKS-iePodziękowania dla wolontariuszaNowa biblioteka w SerokomliMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczej

Obejrzyj

Mieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w Łukowie

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recytatorski konkurs dla najmłodszych
Recytatorski konkurs dla najmłodszych
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na XVIII Powiatowy Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków "Moje Małe Wierszobranie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Muzeum na dużym ekranie
Muzeum na dużym ekranie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl kinowych spektakli, w których oglądać będzie można... znane na całym świecie muzea. Najbliższą tego typu projekcję zaplanowano na 18 listopada.

Prognoza pogody

Mistrzostwa szkół w szachach
Mistrzostwa szkół w szachach
Stowarzyszenie Szachistów Szachpol zaprasza na kolejne zawody. Tym razem w piątek 21 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta rozegrane zostaną mistrzostwa szkół podstawowych i średnich w szachach.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Kupię: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MEDALE STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje