Dziś są imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
Dzisiaj odwiedziło nas 93 osób   |   Osób online: 25   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 09-07-2018 16:23   |   wyświetleń: 5170

Czy można grillować nad Zimną Wodą?

Czy nad zalewem Zimna Woda można rozpalić grilla? Jak informują nas Czytelnicy, jest to dość ryzykowna decyzja, narażająca wypoczywających na mandat. Regulamin zabrania palenia ognisk i rozpalania grilla 100 metrów od lasu. OSiR zna problem i obiecuje zmiany.
Czy można grillować nad Zimną Wodą?foto. Archiwum portalu 

Zmodernizowany właśnie zalew Zimna Woda okazuje się być szalenie popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców miasta i okolic. Jednak wraz z pierwszymi dniami funkcjonowania obiektu pojawiają się problemy wieku dziecięcego, z którymi poradzić sobie musi zarządca - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Jednym z nich jest… brak miejsc na grilla.

- Zakaz palenia ogniska i grilla w odległości 100 metrów od plaży i lasu to porażka. Chcąc wypocząć dzisiaj z rodziną przy grillu, dzięki uprzejmości jednego z ratowników zostaliśmy uprzedzeni o tym, że policja wlepia za grill mandat i żebyśmy to zgasili, bo drogo nas może to kosztować - pisze do naszej Redakcji pani Beata. - I tak oto nasz wspólny wypad zakończył się szybkim pakowaniem z powrotem do domu. Czyli dalej nie ma w Łukowie miejsca na grilla i spędzenia wolnego czasu… - dodaje z rozgoryczeniem.

Poproszony o odniesienie się do słów Czytelniczki dyrektor OSiR w Łukowie Marek Żurawski potwierdza, że jednym z zapisów regulaminu nad zalewem jest zakaz rozpalania ognisk i grilla w odległości bliższej niż 100 metrów od plaży i ściany lasu. Informuje, że regulamin tworzony był m.in. przy współpracy straży pożarnej i policji, a także wzorowany był na innych tego typu miejscach rekreacji w kraju.

-
Ten problem jest nam znany, był kilkukrotnie sygnalizowany przez mieszkańców. Pochylimy się nad nim i wyznaczymy lada dzień strefę, gdzie będzie można bezpiecznie rozpalać ognisko i grilla - mówi Marek Żurawski. - Niestety przy panującej suszy jest ogromne zagrożenie pożarowe. Wystarczy iskra, by mogło dojść do tragedii. Stąd zapis o stumetrowej strefie, gdzie nie można rozpalać ognia - dodaje.

Dyrektor OSiR sugeruje, że miejscem gdzie można byłoby rozpalać grilla, mógłby być trawnik przed budynkiem dawnego zajazdu. Miejsce to znajduje się stosunkowo daleko od ściany lasu, więc jest względnie bezpieczne. Dopytywany, czy miejsce do grillowania mogłoby wyglądać podobnie do tego w Siedlcach (znajdują się tam murowane ruszty - przyp. red.), dodaje, że jest to pomysł wart „podkupienia”.

-
Niestety nie da się zrobić wszystkiego na raz. Priorytetem było oddanie do użytku zalewu mieszkańcom. Sezon wypoczynkowy trwa do 31 sierpnia, a później nad zalewem znowu pojawią się koparki. Trudno byłoby więc budować teraz murowane grille, by je później zburzyć - mówi Marek Żurawski. - Pojawił się pomysł burmistrza, aby wyznaczyć miejsca, gdzie można rozpalić ogień. Będziemy chcieli to zrobić raz, a porządnie - dodaje.

Wychodzi więc na to, że smakosze grillowanej kiełbasy, bądź karkówki muszą przynajmniej na jakiś czas powstrzymać swoje apetyty. Grillowanie nad zalewem Zimna Woda będzie możliwe już wkrótce. Dziś zostaje nam korzystanie z miejsc, gdzie faktycznie od lasu dzieli nas kilkadziesiąt metrów.

Komentowane

Glut (2018-07-09 17:46) 22 38   |   zgłoś do usunięcia
Niech jeszcze zrobią strefy płatnego parkowania i będzie git
ja (2018-07-09 19:08) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
Już teraz wiem dlaczego nie ma wody .To przez te grille wyparowała .Czas na uroczyste zamknięcie .
mieszkaniec snk (2018-07-09 19:55) 12 41   |   zgłoś do usunięcia
A co nad tym zalewem teraz wolno? Grillować nie wolno, pić alkoholu nie wolno, nawet rowerem na pomost nie wolno, monitoring, psiarnia się kręci, ehh, stare dobre czasy już nie wrócą. A te 100 m od lasu to jakiś absurd, zresztą celowy.
bax (2018-07-09 21:10) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
Oj smutne to życie w tym naszym grajdołku ,grillować nie można ,niema wody w dołku. Wypić nie wypijesz bo patrzy publika ,tylko trawa rośnie i pies na nią sika .
Do mieszkańca (2018-07-10 08:51) 19 10   |   zgłoś do usunięcia
Jak Ci psiarnia przeszkadza to wypoczywaj na balkonie.
Gryl (2018-07-10 09:00) 27 12   |   zgłoś do usunięcia
Gryla to sobie rozpalić możecie w domu a nie nad wodą.
mieszkaniec snk (2018-07-10 12:12) 11 33   |   zgłoś do usunięcia
Pokolenie wiecznych niewolników systemu i władzy minusuje. Dajcie się wiecznie pałować! ;)
12345 (2018-07-10 13:18) 27 11   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za zakazem grilowania. Smród podpałki i dym.
Jaro (2018-07-10 17:31) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Grillowanie to nic innego jak obrzarstwo, a nie wypoczywanie... Nad wodą się opala, kąpię i relaksuje, a kto zgłodnieje, niech sobie własne kanapeczki z skonsumuje... Miłego życzę wypoczywania, a nie śmierdzącego grillowania !!!
Kibic (2018-07-10 18:45) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Pojawią się grile... to znając mentalność większości "rozgarniętych" pojawią się kupki śmieci, odpadków po jedzeniu oraz goracego popiolu pod drzewami lub w piasku.. lepiej niech będzie tak jak teraz.. jak ktoś chce kielbaske niech idzie zakupic w barze a nie zadymia plaze.
mieszkaniec snk (2018-07-10 19:17) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
Kupki śmieci, butelki w wodzie i tak się pojawią, bo to bydło inaczej nie potrafi.
Janusz (2018-07-10 19:30) 10 15   |   zgłoś do usunięcia
Lepszy sort Polaków ma prawo do grilowania! Nie po to głosuje na dobrą zmianę i oczekuje dobrej zmiany na zalewie, żeby teraz nie mógł tam grilować z rodziną. Zakaz grilowania na świeżym powietrzu to wymysł platformiany sprzed wielu lat
12345 (2018-07-10 20:14) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie każdy ma chęć wdychać zapach spalonego tłuszczu.
Pomysl (2018-07-11 09:26) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Jak wszystko w llu może i grile w słoikach sobie rozpalcie.
Lulek (2018-07-11 16:05) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie było zrobionego zalewu to źle, zrobili zalew to znowu coś nie pasuje. A tak już od tematu odbiegając to ciekawi mnie ile tej plaży zostanie jeżeli poziom wody się podniesie do poziomu który jest docelowy bo obstawiam, że te boksy na łódki czy rowerki wodne na drugim molo nie będą 1,5m nad suchym dnem... A wtedy nasza piękna plaża zamieni się w łagodne wejście do wody :D
Wszystko dobrze Lulku! (2018-07-11 16:58) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Niezadowolonych jest tylko tych paru gnomów tu hejtujących w wiadomym celu. Ludzie są zadowoleni. Wystarczy pojechać nad zalew w sobotę i niedzielę i na pewno napotkasz tam tłumy zadowolonych ludzi. Gnom w tym czasie siądzie do komputera i się będzie zastanawiał jak to ludziom obrzydzić.
mieszkaniec snk (2018-07-11 17:20) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi tłumami nad zalewem to trochę przesadziłeś. Na razie działa to wszystko na zasadzie prowizorki, poczekajmy do końca inwestycji tj. roku 2020, to wtedy będzie można ocenić słuszność tej inwestycji.
Ma rację (2018-07-11 18:45) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Nie przesadził. Byłem z rodziną w niedzielę i brakowało miejsc do zaparkowania.
snk (2018-07-12 23:15) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja pierdole....ę mam wrażenie że same pomioty oszustka tu piszą albo niedorozwój....
Ty snk (2018-07-13 10:52) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Mów o sobie poroniony płodzie
czytelnik (2018-07-14 09:57) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
smieci po sobie zabierajta ,weżta się tego trzymajta, przyidżata i nie zabierata.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Historyczna lekcja w Warszawie
Historyczna lekcja w Warszawie Zdecydowali się na pieszy marsz ścieżkami rezerwatu Jata, w nagrodę zwiedzili budynek Parlamentu. Około 50 osób udało się na zaproszenie senatora Stanisława Gogacza do Warszawy.
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach Zrzeszenie Producentów Ziemniaka "KARTOFELEK" tradycyjnie jak co roku organizuje spotkanie szkoleniowe dla producentów ziemniaków. W imieniu organizatorów zaprasza na nie Wiesław Grudzień.
Wieczorowe stroje zamiast mundurów
Wieczorowe stroje zamiast mundurów Choć na co dzień chodzą w mundurach, na balu byli odświętnie ubrani. W sobotę 9 lutego sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.
Wezwani do starszego mężczyzny
Wezwani do starszego mężczyzny Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.
Paliły się śmieci
Paliły się śmieci Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz?
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz? Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej "Piastowanie funkcji dyrektora przez panią Ewę Siedlecką godzi w interes i dobre imię naszej placówki oraz spowoduje dalszą destabilizację w jej funkcjonowaniu" - piszą w liście do burmistrza pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Również rodzice chcą odwołania dyrektor, która pełni tę funkcję od 2017 r.
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby Remonty dróg, wyposażenie świetlic wiejskich, nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. Takie plany na przyszły rok mają sołectwa z terenu gminy Trzebieszów.
Gdzie jest nasz przystanek?
Gdzie jest nasz przystanek? "Ludzie, którzy w Krzówce czekają na busy i autobusy, muszą za nimi biegać, bo pekaesy zatrzymują się w innym miejscu" - alarmuje mieszkaniec gminy Serokomla. Wójt odpowiada, że zaprasza do Urzędu Gminy i obiecuje zastanowić się nad wiatą przystankową.
Mało pieniędzy na inwestycje
Mało pieniędzy na inwestycje Planowane dochody miasta Stoczek Łukowski w 2019 roku to ponad 10,5 mln zł, a wydatki to 10,2 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem instytucji miejskich, takich jak szkoły, przedszkole, MOPS czy urząd miasta. Część budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje.
Trwają ferie w ŁOK
Trwają ferie w ŁOK 45 młodych mieszkańców Łukowa uczestnicy z zimowych zajęciach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jaką ofertę przygotowała placówka na ferie?
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.
Plakaty od wszechpolaków
Plakaty od wszechpolaków Członkowie łukowskiej Młodzieży Wszechpolskiej zachęcają do świętowania walentynek, ale w nietypowy sposób. 14 lutego chcąc zamanifestować swoją miłość do Polski, będą rozdawać plakaty z kalendarzem w ramach akcji "Kocham Polskę".
Rodzinna zabawa w ŁOK
Rodzinna zabawa w ŁOK Około 50 dzieci z rodzicami wzięło udział w karnawałowej zabawie przygotowanej przez Łukowski Ośrodek Kultury. To kolejna inicjatywa przygotowana w czasie karnawału przez dom kultury.
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość ...
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość W naszym mieście od pewnego czasu funkcjonuje wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych. Działają w niej osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.
Dzień Japonii w Trzebieszowie
Dzień Japonii w Trzebieszowie Na sobotę 16 lutego w budynku szkoły podstawowej w Trzebieszowie zaplanowano "Dzień Japonii". Do wspólnego poznawania kultury tego kraju zaprasza Paweł Głowacki z klubu karate "Mawashi".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Historyczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotachSzukali młodego mężczyznyChoinka

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za film

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Wieczór z Edith Piaf
Wieczór z Edith Piaf
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert piosenek francuskiej szansonistki Edith Piaf. 13 marca w domu kultury piosenki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej
Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje