Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Dzisiaj odwiedziło nas 200 osób   |   Osób online: 79   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 09-07-2018 16:23   |   wyświetleń: 4298

Czy można grillować nad Zimną Wodą?

Czy nad zalewem Zimna Woda można rozpalić grilla? Jak informują nas Czytelnicy, jest to dość ryzykowna decyzja, narażająca wypoczywających na mandat. Regulamin zabrania palenia ognisk i rozpalania grilla 100 metrów od lasu. OSiR zna problem i obiecuje zmiany.
Czy można grillować nad Zimną Wodą?foto. Archiwum portalu 

Zmodernizowany właśnie zalew Zimna Woda okazuje się być szalenie popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców miasta i okolic. Jednak wraz z pierwszymi dniami funkcjonowania obiektu pojawiają się problemy wieku dziecięcego, z którymi poradzić sobie musi zarządca - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Jednym z nich jest… brak miejsc na grilla.

- Zakaz palenia ogniska i grilla w odległości 100 metrów od plaży i lasu to porażka. Chcąc wypocząć dzisiaj z rodziną przy grillu, dzięki uprzejmości jednego z ratowników zostaliśmy uprzedzeni o tym, że policja wlepia za grill mandat i żebyśmy to zgasili, bo drogo nas może to kosztować - pisze do naszej Redakcji pani Beata. - I tak oto nasz wspólny wypad zakończył się szybkim pakowaniem z powrotem do domu. Czyli dalej nie ma w Łukowie miejsca na grilla i spędzenia wolnego czasu… - dodaje z rozgoryczeniem.

Poproszony o odniesienie się do słów Czytelniczki dyrektor OSiR w Łukowie Marek Żurawski potwierdza, że jednym z zapisów regulaminu nad zalewem jest zakaz rozpalania ognisk i grilla w odległości bliższej niż 100 metrów od plaży i ściany lasu. Informuje, że regulamin tworzony był m.in. przy współpracy straży pożarnej i policji, a także wzorowany był na innych tego typu miejscach rekreacji w kraju.

-
Ten problem jest nam znany, był kilkukrotnie sygnalizowany przez mieszkańców. Pochylimy się nad nim i wyznaczymy lada dzień strefę, gdzie będzie można bezpiecznie rozpalać ognisko i grilla - mówi Marek Żurawski. - Niestety przy panującej suszy jest ogromne zagrożenie pożarowe. Wystarczy iskra, by mogło dojść do tragedii. Stąd zapis o stumetrowej strefie, gdzie nie można rozpalać ognia - dodaje.

Dyrektor OSiR sugeruje, że miejscem gdzie można byłoby rozpalać grilla, mógłby być trawnik przed budynkiem dawnego zajazdu. Miejsce to znajduje się stosunkowo daleko od ściany lasu, więc jest względnie bezpieczne. Dopytywany, czy miejsce do grillowania mogłoby wyglądać podobnie do tego w Siedlcach (znajdują się tam murowane ruszty - przyp. red.), dodaje, że jest to pomysł wart „podkupienia”.

-
Niestety nie da się zrobić wszystkiego na raz. Priorytetem było oddanie do użytku zalewu mieszkańcom. Sezon wypoczynkowy trwa do 31 sierpnia, a później nad zalewem znowu pojawią się koparki. Trudno byłoby więc budować teraz murowane grille, by je później zburzyć - mówi Marek Żurawski. - Pojawił się pomysł burmistrza, aby wyznaczyć miejsca, gdzie można rozpalić ogień. Będziemy chcieli to zrobić raz, a porządnie - dodaje.

Wychodzi więc na to, że smakosze grillowanej kiełbasy, bądź karkówki muszą przynajmniej na jakiś czas powstrzymać swoje apetyty. Grillowanie nad zalewem Zimna Woda będzie możliwe już wkrótce. Dziś zostaje nam korzystanie z miejsc, gdzie faktycznie od lasu dzieli nas kilkadziesiąt metrów.

Komentowane

Glut (2018-07-09 17:46) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Niech jeszcze zrobią strefy płatnego parkowania i będzie git
ja (2018-07-09 19:08) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Już teraz wiem dlaczego nie ma wody .To przez te grille wyparowała .Czas na uroczyste zamknięcie .
mieszkaniec snk (2018-07-09 19:55) 2 15   |   zgłoś do usunięcia
A co nad tym zalewem teraz wolno? Grillować nie wolno, pić alkoholu nie wolno, nawet rowerem na pomost nie wolno, monitoring, psiarnia się kręci, ehh, stare dobre czasy już nie wrócą. A te 100 m od lasu to jakiś absurd, zresztą celowy.
bax (2018-07-09 21:10) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Oj smutne to życie w tym naszym grajdołku ,grillować nie można ,niema wody w dołku. Wypić nie wypijesz bo patrzy publika ,tylko trawa rośnie i pies na nią sika .
Do mieszkańca (2018-07-10 08:51) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak Ci psiarnia przeszkadza to wypoczywaj na balkonie.
Gryl (2018-07-10 09:00) 17 3   |   zgłoś do usunięcia
Gryla to sobie rozpalić możecie w domu a nie nad wodą.
mieszkaniec snk (2018-07-10 12:12) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Pokolenie wiecznych niewolników systemu i władzy minusuje. Dajcie się wiecznie pałować! ;)
12345 (2018-07-10 13:18) 18 2   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za zakazem grilowania. Smród podpałki i dym.
Jaro (2018-07-10 17:31) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Grillowanie to nic innego jak obrzarstwo, a nie wypoczywanie... Nad wodą się opala, kąpię i relaksuje, a kto zgłodnieje, niech sobie własne kanapeczki z skonsumuje... Miłego życzę wypoczywania, a nie śmierdzącego grillowania !!!
Kibic (2018-07-10 18:45) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Pojawią się grile... to znając mentalność większości "rozgarniętych" pojawią się kupki śmieci, odpadków po jedzeniu oraz goracego popiolu pod drzewami lub w piasku.. lepiej niech będzie tak jak teraz.. jak ktoś chce kielbaske niech idzie zakupic w barze a nie zadymia plaze.
mieszkaniec snk (2018-07-10 19:17) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Kupki śmieci, butelki w wodzie i tak się pojawią, bo to bydło inaczej nie potrafi.
Janusz (2018-07-10 19:30) 1 4   |   zgłoś do usunięcia
Lepszy sort Polaków ma prawo do grilowania! Nie po to głosuje na dobrą zmianę i oczekuje dobrej zmiany na zalewie, żeby teraz nie mógł tam grilować z rodziną. Zakaz grilowania na świeżym powietrzu to wymysł platformiany sprzed wielu lat
12345 (2018-07-10 20:14) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
Nie każdy ma chęć wdychać zapach spalonego tłuszczu.
Pomysl (2018-07-11 09:26) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak wszystko w llu może i grile w słoikach sobie rozpalcie.
Lulek (2018-07-11 16:05) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Nie było zrobionego zalewu to źle, zrobili zalew to znowu coś nie pasuje. A tak już od tematu odbiegając to ciekawi mnie ile tej plaży zostanie jeżeli poziom wody się podniesie do poziomu który jest docelowy bo obstawiam, że te boksy na łódki czy rowerki wodne na drugim molo nie będą 1,5m nad suchym dnem... A wtedy nasza piękna plaża zamieni się w łagodne wejście do wody :D
Wszystko dobrze Lulku! (2018-07-11 16:58) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Niezadowolonych jest tylko tych paru gnomów tu hejtujących w wiadomym celu. Ludzie są zadowoleni. Wystarczy pojechać nad zalew w sobotę i niedzielę i na pewno napotkasz tam tłumy zadowolonych ludzi. Gnom w tym czasie siądzie do komputera i się będzie zastanawiał jak to ludziom obrzydzić.
mieszkaniec snk (2018-07-11 17:20) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi tłumami nad zalewem to trochę przesadziłeś. Na razie działa to wszystko na zasadzie prowizorki, poczekajmy do końca inwestycji tj. roku 2020, to wtedy będzie można ocenić słuszność tej inwestycji.
Ma rację (2018-07-11 18:45) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Nie przesadził. Byłem z rodziną w niedzielę i brakowało miejsc do zaparkowania.
snk (2018-07-12 23:15) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Ja pierdole....ę mam wrażenie że same pomioty oszustka tu piszą albo niedorozwój....
Ty snk (2018-07-13 10:52) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Mów o sobie poroniony płodzie
czytelnik (2018-07-14 09:57) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
smieci po sobie zabierajta ,weżta się tego trzymajta, przyidżata i nie zabierata.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rowerowa szajka rozbita
Rowerowa szajka rozbita 9 skradzionych rowerów odnaleźli w miniony piątek łukowscy policjanci. To następstwo zatrzymania niespełna 17-letniego młodzieńca i jego 24-letniego kolegi, którzy trudnili się nielegalnym procederem. Sprawa ma rozwojowy charakter.
Holi Festival przeniesiony!
Holi Festival przeniesiony! Ważny komunikat dla wszystkich osób, które planowały wybrać się na niedzielną imprezę Holi Festival. Ze względów pogodowych wydarzenie zostaje przeniesione na inny termin.
Godna postawa 65-latki
Godna postawa 65-latki Godną naśladowania postawą wykazała się 65-letnia łukowianka, która na ulicy znalazła pieniądze i przyniosła je do komendy policji. Uczciwa kobieta przekazała je policjantom z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki jej postawie 74-latka odzyskała ponad tysiąc złotych.
Chcą rządzić gminą Krzywda
Chcą rządzić gminą Krzywda Troje kontrkandydatów będzie miał Jerzy Kędra, obecny wójt gminy Krzywda, w jesiennych wyborach samorządowych. To Beata Skwarek, Grzegorz Osial i Krzysztof Warda.
Gaz pieprzowy na Zbożowej
Gaz pieprzowy na Zbożowej Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło wczoraj po godzinie 22. W bloku mieszkalnym na ul. Zbożowej w Łukowie jedna z kobiet miała rozpylić gaz pieprzowy, zaś pozostali mieszkańcy mieli uskarżać się na bóle głowy.
MIG zagrał w Adamowie
MIG zagrał w Adamowie Kilka tysięcy osób odwiedziło 8 lipca stadion "Sokoła" Adamów, gdzie zorganizowano "Dzień Adamowa i okolicy 2018". Gwiazdą wydarzenia był zespół MIG.
Mistrz pełną gębą
Mistrz pełną gębą Nie było wątpliwości, który zespół był najlepszy w zakończonym niedawno sezonie w Klasie Okręgowej. Po dwóch latach Orlęta Łuków wracają do IV ligi. Z trenerem Robertem Różańskim Rozmawiał Mateusz Połynka
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini Wokaliści z działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie Szkolnego Studia Piosenki przebywali we włoskim mieście Rimini. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy wystąpili tam na międzynarodowym festiwalu, skąd przywieźli aż sześć różnych nagród.
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy Łukowscy policjanci przedstawili zarzuty sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed południem w Adamowie. Kierujący BMW 21-latek potrącił przechodzącą po pasach pieszą, a potem nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna po wypadku... pojechał na zakupy do sklepu spożywczego.
Spaliło się pół hektara zboża
Spaliło się pół hektara zboża Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, do której doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Glinne w gminie Adamów. Spaleniu uległo pół hektara zboża.
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play Koncert zespołu Power Play i pokaz fajerwerków uświetniły festyn z okazji powitania wakacji, który odbył się w ostatnią niedzielę 8 lipca w gminie Stanin. Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Kreatywne Kobiety odebrały czek
Kreatywne Kobiety odebrały czek Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety mają już na swoim koncie grant Fundacji Tesco w wysokości 5 tys. zł. To nagroda za zwycięstwo w IV edycji programu "Decydujesz Pomagamy".
Przedszkole inne niż wszystkie. "Bajkowy Raj" zaprasza dzieci w ...
Przedszkole inne niż wszystkie. Dogodna lokalizacja, wiele dodatkowych zajęć i przygotowanie dziecka do życiowego startu. To jedynie kilka cech określających przedszkole "Bajkowy Raj". Placówka otwiera nowy punkt i zaprasza do niego maluchy wraz z rodzicami.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Oznakuj swój rower!
Oznakuj swój rower! Na najbliższą sobotę zaplanowano znakowanie rowerów. Policjanci zachęcają do przyjazdu nad zalew Zimna Woda, gdzie będzie można zarejestrować swój jednoślad w specjalnej bazie danych.
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują sprawców kradzieży rowerów, do jakiej doszło kilka dni temu. Jednego ze sprawców przestępstwa nagrały kamery miejskiego monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

MIG zagrał w AdamowieŁukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim RiminiSpaliło się pół hektara zbożaRozpoczęli wakacje przy muzyce Power PlayKapsuła Czasu na 600-lecie TrzebieszowaObwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?Dzieci na policji60 lat kapłaństwa prałata z AdamowaSeniorada w kapeluszachLetni obóz karate15 godzin w akcji

Obejrzyj

Złodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?Przed nami #BiegWilka. Jata Race już w niedzielęCentrum Nauki Kopernik w Mysłowie!Jest awans!Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w Internecie

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy
Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej na Orliku
Wakacyjny turniej na Orliku
Na Orliku przy I LO, a nie jak pierwotnie zapowiadano na obiektach sportowo-rekreacyjnych nad Krzną, odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej. W zawodach wzięło udział 120 piłkarzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje