Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

 
dodane: 20-11-2018 15:21   |   wyświetleń: 5546

Dariusz Szustek: „My jesteśmy dla ludzi, a nie odwrotnie”

Dariusz Szustek to nowy Starosta Powiatu Łukowskiego. Jakie będą jego pierwsze decyzje? Jak będzie się układała współpraca z nowym burmistrzem Łukowa?
Dariusz Szustek: „My jesteśmy dla ludzi, a nie odwrotnie”foto. Tomasz Goławski 

14 głosów na 22 możliwe. Ta liczba wystarczyła, aby nowym starostą został Dariusz Szustek, dotychczasowy burmistrz Łukowa. Związany z Prawem i Sprawiedliwością samorządowiec będzie pracował piętro wyżej w budynku przy ul. Piłsudskiego w Łukowie. Gabinet burmistrza znajdujący się na pierwszym piętrze zamieni na gabinet na piętrze drugim, który do niedawna zajmował jeszcze Janusz Kozioł.

- To kolejny szczebel samorządu. Powiat który obejmuję, to nie tylko Łuków, ale i Stoczek Łukowski oraz kilka gmin. To prawie 110 tysięcy mieszkańców. To ogromne wyzwanie ale i sztuka pogodzenia interesów obydwu miast i wszystkich gmin, by nasz powiat rozwijał się równomiernie - powiedział mediom po wyborze na starostę Dariusz Szustek.

- Mój styl zarządzania będzie podobny, jak w mieście. Tak jak w mieście starałem się zadbać o równomierny rozwój wszystkich dzielnic, tak samo zechcę, aby w powiecie nie było wyróżników dla poszczególnych gmin, czy miast. Będziemy współpracować ze wszystkimi - dodał D. Szustek.

Nowy starosta nie zamierza też utrudniać pracy nowemu burmistrzowi miasta. Stojący na czele powiatowych struktur PiS-u Dariusz Szustek powiedział, że miejscy radni reprezentujący to ugrupowanie nie będą blokować dobrych pomysłów dla miasta. Jak natomiast będzie wyglądała współpraca między Piotrem Płudowskim i Dariuszem Szustkiem?

- To zależy od Piotra Płudowskiego, potrzeb miasta i chęci do tej współpracy. Kampania się skończyła i czas się brać do roboty. Życzę Piotrowi Płudowskiemu, aby nie brakło mu determinacji. Życzę nawet, żeby był bardziej zdeterminowany, bo ma trudniejszą sytuację - powiedział nowy starosta.

- W mieście są doświadczeni samorządowcy. Z wyjątkiem Urszuli Chruściel to radni, którzy zasiadają co najmniej jedną kadencję. Są otwarci na współpracę i na pewno będą wspierać wszelkie dobre pomysły nowego burmistrza. Nie wyobrażam sobie, aby coś blokować, dla samego blokowania. Nie ma takiego nastawienia. Musi jednak być otwarcie ze strony nowego burmistrza i chęć współpracy z jego strony - dodał Dariusz Szustek.

Były burmistrz nie obawia się o zachwianie współpracy z Januszem Koziołem, który w nowej kadencji pełnić będzie stanowisko wicestarosty. Zdaniem Dariusza Szustka duet ten zrealizował już szereg wspólnych inwestycji, m.in. wybudował małą obwodnicę Łukowa, czy przebudował ulicę Popiełuszki. Natomiast zmienić się ma podejście do kwestii szpitala.

- Musimy ustalić priorytety. Rozbudowa szpitala nie jest na pierwszym miejscu, ponieważ najpierw musimy wykorzystać pieniądze unijne, które trafiły m.in. na SOR. Musimy zrobić generalny remont dwóch bloków operacyjnych i przenieść OIOM z ostatniego piętra na parter. Nie będziemy dążyć do zaniechania rozbudowy, bo ta rozbudowa jest potrzebna. Myślę, że bezpieczeństwo zdrowotne powinno szczególnie leżeć staroście na sercu - powiedział D. Szustek.

Jakie będą natomiast pierwsze decyzje i ruchy Dariusza Szustka w nowym miejscu pracy? Starosta nie zapowiada rewolucji, lecz chce się spotykać z poszczególnymi pracownikami Urzędu.

- Na początek muszę się zapoznać ze specyfiką pracy, muszę spotkać się z poszczególnymi wydziałami i pracującymi tam ludźmi. Chciałbym zaszczepić myśl, że to my jesteśmy dla ludzi, a nie odwrotnie. Chciałbym podnieść zdecydowanie jakość świadczonych usług przez urzędników starostwa - powiedział Dariusz Szustek.

- Nie jest sztuką zwolnić daną osobę, bo przychodzi nowy starosta. Sztuką jest spotkać się z taką osobą, porozmawiać i ustalić, w czym dobrze by się czuła. Rewolucja zjada własne dzieci, więc na początek będzie ocena i analiza poszczególnych stanowisk - zakończył starosta.


Galeria zdjęć

Komentowane

Ja (2018-11-20 15:34) 36 22   |   zgłoś do usunięcia
nie ufam mu
Jola (2018-11-20 15:36) 27 29   |   zgłoś do usunięcia
A ja nawet bardziej ufam Szustkowi niż nowemu
Abc (2018-11-20 16:05) 27 30   |   zgłoś do usunięcia
Dobrze prawi nowy Starosta , jeszcze raz gratulacje i duzo sukcesów na szczeblu powiatowym Panie Dariuszu
Loo (2018-11-20 16:38) 27 19   |   zgłoś do usunięcia
Można mu tak ufać jak człowiekowi o pseudonimie CBA Panu K. Pan K i jeszcze ma czelność zabierać głos i prawnik moraly na posiedzeniu rady. Pan K te swoje mądrości niech zachowa jak będzie się tłumacz w prokuraturze
do Loo (2018-11-20 17:36) 24 18   |   zgłoś do usunięcia
Obyś ty sam prędzej tam nie trafił.
Pytajnik (2018-11-20 18:43) 24 20   |   zgłoś do usunięcia
Taaaa ufajcie Płudowskiemu. Dzisiaj skladal slubowanie a klamstw juz na palce dwoch rak....
Buhahahahahaha (2018-11-20 18:49) 24 19   |   zgłoś do usunięcia
Że kto niby jest dla ludzi?
do "do Loo" (2018-11-20 19:08) 23 32   |   zgłoś do usunięcia
A ja niby za co mam tam trafić za to, że odezwałem się ???Co to cenzura jak za komuny ??? Możesz Ty tam trafić za groźby w moim kierunku
Pytajniku (2018-11-20 19:14) 19 23   |   zgłoś do usunięcia
obyś nie przeliczył się się kiedyś za swoje słowa
Pytajnik (2018-11-21 02:16) 24 14   |   zgłoś do usunięcia
Hahaha. Czemu portal nie pisze kto został vice burmistrzem? Chłop który skąd się wziął? Pytanie retoryczne. Przypominam że burmistrz Płudowski podczas debaty mówił że jego vice będzie doświadczony samorządowiec. I tak oto facet kłamie Was w żywe oczy. Wy idziecie, głosujcie na Pludowskiego bo po pierwsze uczciwość, a on Was oszukuje i bierze faceta który nigdy nie był radnym ale ojciec rzucił kasę na kampanię. Ja się nie nabrałem ale ci ludzie... Was nie szkoda. Szkoda tego miasta. Nie napisałem nawet nazwiska vice-burmistrza. Specjalnie. Jeśli ktoś czyta i nie wie o kim nawet pisze lub nie wie jak wygląda chłopak o nazwisku Krasuski to może czuć się oszukany
Krejzi (2018-11-21 02:23) 25 18   |   zgłoś do usunięcia
Dodam ze na Krasuskiego zaglsowalo 45 osób na ok 10 tyś ludzi o okręgu. Czyli dwie klatki z mojego bloku. To jest vice burmistrz? To jest wstyd...... to jest doświadczony zastępca? To jest kłamstwo Pana Pludowskiego. Szkoda że tak szybko wychodzą te kłamstwa..
Brawo (2018-11-21 07:56) 19 29   |   zgłoś do usunięcia
Brawo panie Burmistrzu -Starosto
No i fajnie (2018-11-21 07:59) 14 17   |   zgłoś do usunięcia
Właściwy człowiek na odpowiednim miejscu. Teraz Powiat zyska blask a miasto zgnusnieje.
RE "no i fajnie" (2018-11-21 10:21) 18 26   |   zgłoś do usunięcia
Przecież już z twarzy widać ,ze zdjęcie zrobiono pomiędzy libacjami i nie jest to właściwy człowiek na tym stanowisku. Jak takiemu zaufać gdy zdecydowana większość w "czasie wyborów oraz po" nie toleruje tej osoby i tylko "układ" wynosi go na tą funkcję, miejmy nadzieję ,że czasowo.
Do RE (2018-11-21 12:17) 20 19   |   zgłoś do usunięcia
A ty taki swiety i nie pijesz???... ty pijesz i burdy wszczynasz....on dla mnie moze i sobie pic żeby tylko dobrze powiatem zarzadzał. I niech sobie śpi z kim chce zazdrosnicy ....ja nikomu do łóżka nie zagladam i nie obchodzi mnie to...ma byc dobrym starostą
Ech, marzenie (2018-11-21 14:59) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw miasto, potem powiat, następnie województwo i w końcu , no nie bójmy się użyć tego słowa, cały kraj!
Owszem odrodził się... (2018-11-21 19:41) 25 15   |   zgłoś do usunięcia
....jak Feniks z popiołów i nicości ale trzeba przyznać się ,że to była sromotna klęska i powstanie z kolan. Straciliśmy okazję na to by Mateńko został starostą a pan Tadzio rozwijał swe talenta , choć ten jak i inni pisowscy radni załatwieni zostali na samym początku jeszcze przed kampanią Trzeba podsumowania , trzeba przyznania się do błędów p powiatowego i innych kacyków PiSu nie bacząc na ich kondycję moralną. Trzeba odrodzenia PISu zdolnego przewodzić łukowskim środowiskom narodowo-kościelnym ,solidarnoßciowym .Przecież obwieszczenie po drugiej turze, że się wchodzi w koalicję z komunistami to był alert dla wyborców by dać tamę komunistom , dlatego nastąpiło przelanie głosów na alternatywistę za którym stały ponoć środowiska prawicowe a inni zniesmaczeni nie poszli do wyborów. Pozostał wierny elektorat PIS. Wystarczy przeanalizować dostępną geografię wyborczą.Czas na rozstrzygnięcia bo Mieszacz pojawi się na następnej sesji a za nim mieszacze tacy że i tych dziesięciu pod szyldem się nie utrzyma.Obserwujmy i nie wpadamy w zbytni optymizm.
re "do RE" (2018-11-21 22:40) 18 16   |   zgłoś do usunięcia
Niezłych klakierów ma ten człowiek ,dawniej on sam pół kadencji prowadził konwersacje i włóczył po sądach, a inni go wybielali i stawiali za wzór, teraz go bronią i oczyszczają z grzechów pychy pijaństwa no ich chyba cudzołóstwa jak piszą o której nie wiedziało zbyt wielu.Ciekawe co na to krk popierający bezkrytycznie pis, który głosi że wszyscy powinni wystrzegać się grzechu,a szczególnie osoby publiczne powinny być nieskazitelnie moralnie i czyste jak łza. Pogoń za mamoną jednak skręca nie tylko charaktery wielu ale i umysły jak widać.
"do re"do re" (2018-11-22 07:08) 22 22   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw sami mówicie i rozpowiadacie głupoty a później sie tego wypieracie, że to nie wy je mówicie i wy nic o nich nie wiecie (co za zdziwienie????) Całą kampanię zbudowsliscie na oczernianiu człowieka i uwłaszczaniu jego godność .Podli ludzie z was . Grzechów to swoich pilnujcie i ze swoich sie spowiadajcie .
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje