Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 114 osób   |   Osób online: 41   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 08-01-2019 12:06   |   wyświetleń: 2688

Darmowe PKS-y dla krwiodawców

Zasłużeni dawcy krwi z powiatu łukowskiego mogą podróżować za darmo autobusami łukowskiego PKS-u. Decyzję o darmowych przejazdach podjął pod koniec roku Zarząd spółki.
Darmowe PKS-y dla krwiodawcówfoto. Archiwum portalu 

Darmowe przejazdy autobusami obowiązywały już w roku 2018. Władze łukowskiego PKS zdecydowały jednak, aby krwiodawcy mogli podróżować bez opłat także i w nowym roku. Jak informuje Kamil Klink z klubu Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” z prezentu PKS może skorzystać niecałe 200 osób mieszkających w różnych częściach powiatu i mających status Zasłużonego Dawcy Krwi. By móc być zaliczanym do tego szlachetnego grona, należy oddać 6 litrów krwi w przypadku mężczyzn, bądź 5 litrów w przypadku kobiet. Natomiast na liczbę wszystkich krwiodawców w powiecie szacuje się na ponad 500.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni zarządowi PKS w Łukowie i Panu Tomaszowi Madoniowi za miłe podziękowanie za naszą ofiarność dla drugiego człowieka - mówi Kamil Klink.

Zasłużeni dawcy krwi mogą jeździć za darmo autobusami PKS w Łukowie na wszystkich trasach, które obsługuje spółka. Kamil Klink dodaje, że mimo okresu zimowego, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na krew. Zachęca też wszystkich ludzi dobrej woli do wstępowania klubu HDK „Ostoja” i do udziału w najbliższej akcji oddawania krwi, która odbędzie się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 13 stycznia. Krew będzie oddawana w punkcie przy ul. Rogalińskiego.


Komentowane

Mietek (2019-01-08 12:38) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy powstanie dworzec z prawdziwego zdarzenia? Ten kurnik i cała otoczka dworca przypomina mi kraje trzeciego świata.
Do Mietek (2019-01-08 12:44) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Dopiero obiecywali komunikacje miejską - nie będzie, a co dopiero remont dworca
zasady (2019-01-08 13:35) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Na jakich zasadach mogą jeździć krwiodawcy? Muszą mieć jakiś specjalny bilet? Wystarczy książeczka krwiodawcy z informacją ile dana osoba oddała krwi? Wystarczy pokazać kierowcy książeczkę? Czy może legitymację HDK?
:) (2019-01-08 15:32) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Z Informacji dowiedziałem się że na książeczkę ZHDK i darmowe przejazdy są na terenie Powiatu Łukowskiego. Do Warszawy lub Siedlec normalnie kupujemy bilet.
Kiełbasa i sznurek.. (2019-01-08 16:44) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Haha..wyborcza kiełbasa...została..że Pan Burmistrz. Taki hojny...lepiej niech sie weżmje za odśnieżanie ulic.. bo na taczkach go wywiozą.
... (2019-01-08 19:11) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Pragnę poinformować, że bezpłatne przejazdy są na wszystkich trasach obsługiwanych przez PKS Łuków, nie tylko na terenie powiatu łukowskiego. PKS Łuków podlega powiatowi, także nie mieszajmy w ten gest burmistrza miasta Łuków!
Ii (2019-01-08 20:42) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Pks podlega powiatowi czyli nie psioczcie na nowego burmistrza..... Tylko na starostę
skwasniala smietanka lukowska (2019-01-08 21:17) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
dworzec PKS w łukowie nie bedzie odnowiony a prawdopodobnie zostanie sprzedany bo duza działka w dobrym położeniu byc moze bedzie ogromna galeria handlowa jak Promenada.
PKS (2019-01-09 14:07) 18 6   |   zgłoś do usunięcia
Zaniedbany dworzec autobusowy w Łukowie to skandal a jest to zasługa prezesa Madonia, który nic nie robi aby poprawić warunki podróżnym, ważne że starosta dał prezesowi kilkanaście tysięcy złotych na rękę a kierowcy pracują po kilkanaście godzin dziennie za najniższą krajową.
Pasażer ZHDK (2019-01-09 19:21) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
Darmowe przejazdy dla ZHDK miały sens kilkanaście i więcej lat temu. Po 2005r. nastąpiła masowa likwidacja wielu kursów. Dostać się rano w sobotę do Siedlec autobusem PKS Łuków jest niemożliwe. To samo powrót wieczorem- NIE MA, więc co z tego że przejazdy są za darmo skoro nie ma kursów.
Oh my god (2019-01-11 15:24) 22 9   |   zgłoś do usunięcia
Bo w pksie nic nie jest normalne odkąd rządy sprawuje nowy prezes, już się nie chwali w mediach ile to na plusie + bo pks już na minusie, tragedia... Wypłaty za grudzień... O mój boże tak źle jeszcze w pksie jeszcze nie było, niektórym trzeba było dopłacać do najniższej krajowej...Na zebraniu oznajmili że podwyżek nie będzie bo i tak zarabiamy za dużo ha ha, kurwa to ile się pytam ta najniższa krajowa jest za wysoka. Panie prezes chwalą Pana tak samo w hucie szkła w Hucie Dąbrowej jak w pksie w Łukowie, podaj się Pan do dymisji bo sobie Pan nie radzisz, tak mi się i nie tylko wydaje...
Etam (2019-01-11 19:34) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie Kamilu bo taka jest prawda. Lepjej dbać o obcych ludzi niż o pracowników.
Rodo (2019-01-11 20:02) 15 4   |   zgłoś do usunięcia
A czy w PKS w ogóle obowiązuje rodo? Bo pewna pani już powinna polecieć dyscyplinarnie! to tak do wiadomości Prezesa
Bułeczka (2019-01-13 11:25) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Obecny starosta obiecał p. Skwarkowi stołek prezesa PKS i pewnie radny Skwarek wróci na to stanowisko bo już niedługo nie będzie miał kto pracować w PKS.
Kierowca (2019-01-13 13:24) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Kierowcy pks mają informację że darmowe przejazdy w tym roku obowiązują tylko w powiecie Łukowskim, podróżnym z tą książeczką powinny być sprzedawane bilety do i od powiatu łukowskiwgo jeżeli podróżują poza granice powiatu. Z drugiej strony podróżując w powiecie nie macie państwo żadnego biletu, czyli nie macie ubezpieczenia w razie jakiegoś nieszczęścia - to takie niedociągnięcie przez Pana prezesa - jeszcze się uczy pewnie w transporcie... niestety bierzecie państwo sami odpowiedzialność za korzystanie z darmowych przejazdów bez biletu
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje