Dziś są imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

 
dodane: 08-01-2019 12:06   |   wyświetleń: 4117

Darmowe PKS-y dla krwiodawców

Zasłużeni dawcy krwi z powiatu łukowskiego mogą podróżować za darmo autobusami łukowskiego PKS-u. Decyzję o darmowych przejazdach podjął pod koniec roku Zarząd spółki.
Darmowe PKS-y dla krwiodawcówfoto. Archiwum portalu 

Darmowe przejazdy autobusami obowiązywały już w roku 2018. Władze łukowskiego PKS zdecydowały jednak, aby krwiodawcy mogli podróżować bez opłat także i w nowym roku. Jak informuje Kamil Klink z klubu Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” z prezentu PKS może skorzystać niecałe 200 osób mieszkających w różnych częściach powiatu i mających status Zasłużonego Dawcy Krwi. By móc być zaliczanym do tego szlachetnego grona, należy oddać 6 litrów krwi w przypadku mężczyzn, bądź 5 litrów w przypadku kobiet. Natomiast na liczbę wszystkich krwiodawców w powiecie szacuje się na ponad 500.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni zarządowi PKS w Łukowie i Panu Tomaszowi Madoniowi za miłe podziękowanie za naszą ofiarność dla drugiego człowieka - mówi Kamil Klink.

Zasłużeni dawcy krwi mogą jeździć za darmo autobusami PKS w Łukowie na wszystkich trasach, które obsługuje spółka. Kamil Klink dodaje, że mimo okresu zimowego, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na krew. Zachęca też wszystkich ludzi dobrej woli do wstępowania klubu HDK „Ostoja” i do udziału w najbliższej akcji oddawania krwi, która odbędzie się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 13 stycznia. Krew będzie oddawana w punkcie przy ul. Rogalińskiego.


Komentowane

Mietek (2019-01-08 12:38) 39 29   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy powstanie dworzec z prawdziwego zdarzenia? Ten kurnik i cała otoczka dworca przypomina mi kraje trzeciego świata.
Do Mietek (2019-01-08 12:44) 35 28   |   zgłoś do usunięcia
Dopiero obiecywali komunikacje miejską - nie będzie, a co dopiero remont dworca
zasady (2019-01-08 13:35) 31 52   |   zgłoś do usunięcia
Na jakich zasadach mogą jeździć krwiodawcy? Muszą mieć jakiś specjalny bilet? Wystarczy książeczka krwiodawcy z informacją ile dana osoba oddała krwi? Wystarczy pokazać kierowcy książeczkę? Czy może legitymację HDK?
:) (2019-01-08 15:32) 34 20   |   zgłoś do usunięcia
Z Informacji dowiedziałem się że na książeczkę ZHDK i darmowe przejazdy są na terenie Powiatu Łukowskiego. Do Warszawy lub Siedlec normalnie kupujemy bilet.
Kiełbasa i sznurek.. (2019-01-08 16:44) 24 54   |   zgłoś do usunięcia
Haha..wyborcza kiełbasa...została..że Pan Burmistrz. Taki hojny...lepiej niech sie weżmje za odśnieżanie ulic.. bo na taczkach go wywiozą.
... (2019-01-08 19:11) 34 19   |   zgłoś do usunięcia
Pragnę poinformować, że bezpłatne przejazdy są na wszystkich trasach obsługiwanych przez PKS Łuków, nie tylko na terenie powiatu łukowskiego. PKS Łuków podlega powiatowi, także nie mieszajmy w ten gest burmistrza miasta Łuków!
Ii (2019-01-08 20:42) 31 18   |   zgłoś do usunięcia
Pks podlega powiatowi czyli nie psioczcie na nowego burmistrza..... Tylko na starostę
skwasniala smietanka lukowska (2019-01-08 21:17) 37 31   |   zgłoś do usunięcia
dworzec PKS w łukowie nie bedzie odnowiony a prawdopodobnie zostanie sprzedany bo duza działka w dobrym położeniu byc moze bedzie ogromna galeria handlowa jak Promenada.
PKS (2019-01-09 14:07) 43 31   |   zgłoś do usunięcia
Zaniedbany dworzec autobusowy w Łukowie to skandal a jest to zasługa prezesa Madonia, który nic nie robi aby poprawić warunki podróżnym, ważne że starosta dał prezesowi kilkanaście tysięcy złotych na rękę a kierowcy pracują po kilkanaście godzin dziennie za najniższą krajową.
Pasażer ZHDK (2019-01-09 19:21) 39 26   |   zgłoś do usunięcia
Darmowe przejazdy dla ZHDK miały sens kilkanaście i więcej lat temu. Po 2005r. nastąpiła masowa likwidacja wielu kursów. Dostać się rano w sobotę do Siedlec autobusem PKS Łuków jest niemożliwe. To samo powrót wieczorem- NIE MA, więc co z tego że przejazdy są za darmo skoro nie ma kursów.
Oh my god (2019-01-11 15:24) 48 22   |   zgłoś do usunięcia
Bo w pksie nic nie jest normalne odkąd rządy sprawuje nowy prezes, już się nie chwali w mediach ile to na plusie + bo pks już na minusie, tragedia... Wypłaty za grudzień... O mój boże tak źle jeszcze w pksie jeszcze nie było, niektórym trzeba było dopłacać do najniższej krajowej...Na zebraniu oznajmili że podwyżek nie będzie bo i tak zarabiamy za dużo ha ha, kurwa to ile się pytam ta najniższa krajowa jest za wysoka. Panie prezes chwalą Pana tak samo w hucie szkła w Hucie Dąbrowej jak w pksie w Łukowie, podaj się Pan do dymisji bo sobie Pan nie radzisz, tak mi się i nie tylko wydaje...
Etam (2019-01-11 19:34) 37 50   |   zgłoś do usunięcia
Panie Kamilu bo taka jest prawda. Lepjej dbać o obcych ludzi niż o pracowników.
Rodo (2019-01-11 20:02) 41 16   |   zgłoś do usunięcia
A czy w PKS w ogóle obowiązuje rodo? Bo pewna pani już powinna polecieć dyscyplinarnie! to tak do wiadomości Prezesa
Bułeczka (2019-01-13 11:25) 31 31   |   zgłoś do usunięcia
Obecny starosta obiecał p. Skwarkowi stołek prezesa PKS i pewnie radny Skwarek wróci na to stanowisko bo już niedługo nie będzie miał kto pracować w PKS.
Kierowca (2019-01-13 13:24) 33 34   |   zgłoś do usunięcia
Kierowcy pks mają informację że darmowe przejazdy w tym roku obowiązują tylko w powiecie Łukowskim, podróżnym z tą książeczką powinny być sprzedawane bilety do i od powiatu łukowskiwgo jeżeli podróżują poza granice powiatu. Z drugiej strony podróżując w powiecie nie macie państwo żadnego biletu, czyli nie macie ubezpieczenia w razie jakiegoś nieszczęścia - to takie niedociągnięcie przez Pana prezesa - jeszcze się uczy pewnie w transporcie... niestety bierzecie państwo sami odpowiedzialność za korzystanie z darmowych przejazdów bez biletu
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Andżelika debiutuje na scenie disco polo. Zobacz teledysk (WIDEO) ...
Andżelika debiutuje na scenie disco polo. Zobacz teledysk (WIDEO) Andżelika Marusiak z Woli Bukowskiej (gmina Serokomla) nagrała wraz z koleżanką Natalią Andrzejczak klip disco polo. "Dziś powiem Ci jedno" duetu Pin-Up ma już ponad 67 tysięcy wyświetleń na YT.
Otwierasz firmę? Przeczytaj
Otwierasz firmę? Przeczytaj Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Miasta Łuków, Starostwo Powiatowe w Łukowie i Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają na spotkanie informacyjno-szkoleniowe poświęcone pozyskaniu środków w formie pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Radny robi MEMA. Pyta gdzie jest koalicja PiS- Przymierze?
Radny robi MEMA. Pyta gdzie jest koalicja PiS- Przymierze? Czwartkowe spotkanie burmistrza z radnymi w sprawie podwyżek cen za śmieci nie doszło do skutku. Nie pojawił się nikt z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej ani Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Przez "sprawy losowe" i "codzienne obowiązki"
ŁUKÓW: PIJANY I „W JEDNYM BUCIE” UCIEKŁ Z MIEJSCA ...
ŁUKÓW: PIJANY I „W JEDNYM BUCIE” UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU (ZDJĘCIA) Nawet do 4,5 roku odsiadki grozi kierowcy rovera, który zderzył się z peugeotem. 36-latek uciekł z miejsca wypadku w jednym bucie i mówił policjantom, że nie kierował osobówką. Jego drugiego buta mundurowi odnaleźli w aucie
W „czwórce” było „zdrowe śniadanie” i „pomarańczowy dzień” ...
W „czwórce” było  „zdrowe śniadanie” i „pomarańczowy dzień” (GALERIA) Szkoła promuje zdrowe odżywianie w klasach 1 - 3.
Uczniowie "Jedynki" świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z ...
Uczniowie Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada c 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
I Memoriał Henryka Sienkiewicza – turniej szachowy w Woli Okrzejskiej
I Memoriał Henryka Sienkiewicza – turniej szachowy w Woli Okrzejskiej Stowarzyszenie Szachistów Szachpol zaprasza na Mistrzostwa Ziemi Łukowskiej w Szachach Błyskawicznych, będzie to ostatni turniej w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskie
W niedzielę przyjdź na "Festiwal sportu i Zdrowia"
W niedzielę przyjdź na Zenon Pawlikowski zaprasza na imprezę sportowo-rekreacyjną pt "Festiwal Sportu i Zdrowia - XIII Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing"
Kolejne sukcesy Oliwki Dzido z ŁOK
Kolejne sukcesy Oliwki Dzido z ŁOK W miniony weekend odbył się Koncert Laureatów XV Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej ?Żeby Polska była Polską" w Puławach oraz IV Przegląd Pieśni Patriotycznej ?Śpiewam Ci Polsko" w Radomyśli.
NARKOTYKI W NIELEGALNYM SALONIE GIER
NARKOTYKI W NIELEGALNYM SALONIE GIER Łukowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli i zabezpieczyli sprzęt komputerowy, służący do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w jednym z lokali na terenie miasta. Natomiast u przebywającego tam 41-latka policjanci znaleźli narkotyki.
Skiba z Big Cyc w Stand up comedy „Skiba ...
Skiba z Big Cyc w Stand up comedy „Skiba ciągle na wolności Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na stand up comedy "Skiba ciągle na wolności" w wykonaniu Krzysztofa Skiby z zespołu Big Cyc.
Konkurs recytatorski „Cztery pory roku"
Konkurs recytatorski „Cztery pory roku ?Ten który zasadził drzewo nie żył na próżno"
Święto Seniora „Senioriada” w gminie Łuków
Święto Seniora „Senioriada” w gminie Łuków Po raz szósty w gminie Łuków odbyło się spotkanie seniorów pn. ?Senioriada?, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Miejscem wydarzenia był Strzyżew.
Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo
Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo Łukowscy policjanci zapraszają jutro (21.11.2019r.) o godz. 11.00 do Urzędu Gminy Łuków na debatę ewaluacyjną.
Obrobili Tesco. Uciekli z wódką
Obrobili Tesco. Uciekli z wódką Policja szuka złodziei, którzy w środę po popołudniu okradli łukowski supermarket
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020 GMINA ŁUKÓW Gala wręczenia dorocznej nagrody Kulturalniak 2019 zacznie się w niedzielę, 24 listopada, o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie (sala gimnastyczna).
Sukces Kacpra Sadło w konkursie "Dziedzictwo zamknięte w ...
Sukces Kacpra Sadło w konkursie Jury wybrało prace, które oddały charakter historii i tradycji Warmii i Mazur.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Pracownik ogólnobudowlany
Firma budowlana zatrudni pracowników ogólnobudowlanych do pracy przy remontach. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Praca od poniedziałku do piątku. Więcej informacji tel: ...
Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje