Dziś są imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Tomasz Goławski  
dodane: 08-01-2019 12:06   |   wyświetleń: 3232

Darmowe PKS-y dla krwiodawców

Zasłużeni dawcy krwi z powiatu łukowskiego mogą podróżować za darmo autobusami łukowskiego PKS-u. Decyzję o darmowych przejazdach podjął pod koniec roku Zarząd spółki.
Darmowe PKS-y dla krwiodawcówfoto. Archiwum portalu 

Darmowe przejazdy autobusami obowiązywały już w roku 2018. Władze łukowskiego PKS zdecydowały jednak, aby krwiodawcy mogli podróżować bez opłat także i w nowym roku. Jak informuje Kamil Klink z klubu Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” z prezentu PKS może skorzystać niecałe 200 osób mieszkających w różnych częściach powiatu i mających status Zasłużonego Dawcy Krwi. By móc być zaliczanym do tego szlachetnego grona, należy oddać 6 litrów krwi w przypadku mężczyzn, bądź 5 litrów w przypadku kobiet. Natomiast na liczbę wszystkich krwiodawców w powiecie szacuje się na ponad 500.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni zarządowi PKS w Łukowie i Panu Tomaszowi Madoniowi za miłe podziękowanie za naszą ofiarność dla drugiego człowieka - mówi Kamil Klink.

Zasłużeni dawcy krwi mogą jeździć za darmo autobusami PKS w Łukowie na wszystkich trasach, które obsługuje spółka. Kamil Klink dodaje, że mimo okresu zimowego, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na krew. Zachęca też wszystkich ludzi dobrej woli do wstępowania klubu HDK „Ostoja” i do udziału w najbliższej akcji oddawania krwi, która odbędzie się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 13 stycznia. Krew będzie oddawana w punkcie przy ul. Rogalińskiego.


Komentowane

Mietek (2019-01-08 12:38) 18 14   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy powstanie dworzec z prawdziwego zdarzenia? Ten kurnik i cała otoczka dworca przypomina mi kraje trzeciego świata.
Do Mietek (2019-01-08 12:44) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Dopiero obiecywali komunikacje miejską - nie będzie, a co dopiero remont dworca
zasady (2019-01-08 13:35) 10 26   |   zgłoś do usunięcia
Na jakich zasadach mogą jeździć krwiodawcy? Muszą mieć jakiś specjalny bilet? Wystarczy książeczka krwiodawcy z informacją ile dana osoba oddała krwi? Wystarczy pokazać kierowcy książeczkę? Czy może legitymację HDK?
:) (2019-01-08 15:32) 13 14   |   zgłoś do usunięcia
Z Informacji dowiedziałem się że na książeczkę ZHDK i darmowe przejazdy są na terenie Powiatu Łukowskiego. Do Warszawy lub Siedlec normalnie kupujemy bilet.
Kiełbasa i sznurek.. (2019-01-08 16:44) 13 28   |   zgłoś do usunięcia
Haha..wyborcza kiełbasa...została..że Pan Burmistrz. Taki hojny...lepiej niech sie weżmje za odśnieżanie ulic.. bo na taczkach go wywiozą.
... (2019-01-08 19:11) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
Pragnę poinformować, że bezpłatne przejazdy są na wszystkich trasach obsługiwanych przez PKS Łuków, nie tylko na terenie powiatu łukowskiego. PKS Łuków podlega powiatowi, także nie mieszajmy w ten gest burmistrza miasta Łuków!
Ii (2019-01-08 20:42) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Pks podlega powiatowi czyli nie psioczcie na nowego burmistrza..... Tylko na starostę
skwasniala smietanka lukowska (2019-01-08 21:17) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
dworzec PKS w łukowie nie bedzie odnowiony a prawdopodobnie zostanie sprzedany bo duza działka w dobrym położeniu byc moze bedzie ogromna galeria handlowa jak Promenada.
PKS (2019-01-09 14:07) 22 9   |   zgłoś do usunięcia
Zaniedbany dworzec autobusowy w Łukowie to skandal a jest to zasługa prezesa Madonia, który nic nie robi aby poprawić warunki podróżnym, ważne że starosta dał prezesowi kilkanaście tysięcy złotych na rękę a kierowcy pracują po kilkanaście godzin dziennie za najniższą krajową.
Pasażer ZHDK (2019-01-09 19:21) 17 17   |   zgłoś do usunięcia
Darmowe przejazdy dla ZHDK miały sens kilkanaście i więcej lat temu. Po 2005r. nastąpiła masowa likwidacja wielu kursów. Dostać się rano w sobotę do Siedlec autobusem PKS Łuków jest niemożliwe. To samo powrót wieczorem- NIE MA, więc co z tego że przejazdy są za darmo skoro nie ma kursów.
Oh my god (2019-01-11 15:24) 26 14   |   zgłoś do usunięcia
Bo w pksie nic nie jest normalne odkąd rządy sprawuje nowy prezes, już się nie chwali w mediach ile to na plusie + bo pks już na minusie, tragedia... Wypłaty za grudzień... O mój boże tak źle jeszcze w pksie jeszcze nie było, niektórym trzeba było dopłacać do najniższej krajowej...Na zebraniu oznajmili że podwyżek nie będzie bo i tak zarabiamy za dużo ha ha, kurwa to ile się pytam ta najniższa krajowa jest za wysoka. Panie prezes chwalą Pana tak samo w hucie szkła w Hucie Dąbrowej jak w pksie w Łukowie, podaj się Pan do dymisji bo sobie Pan nie radzisz, tak mi się i nie tylko wydaje...
Etam (2019-01-11 19:34) 15 24   |   zgłoś do usunięcia
Panie Kamilu bo taka jest prawda. Lepjej dbać o obcych ludzi niż o pracowników.
Rodo (2019-01-11 20:02) 19 7   |   zgłoś do usunięcia
A czy w PKS w ogóle obowiązuje rodo? Bo pewna pani już powinna polecieć dyscyplinarnie! to tak do wiadomości Prezesa
Bułeczka (2019-01-13 11:25) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Obecny starosta obiecał p. Skwarkowi stołek prezesa PKS i pewnie radny Skwarek wróci na to stanowisko bo już niedługo nie będzie miał kto pracować w PKS.
Kierowca (2019-01-13 13:24) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Kierowcy pks mają informację że darmowe przejazdy w tym roku obowiązują tylko w powiecie Łukowskim, podróżnym z tą książeczką powinny być sprzedawane bilety do i od powiatu łukowskiwgo jeżeli podróżują poza granice powiatu. Z drugiej strony podróżując w powiecie nie macie państwo żadnego biletu, czyli nie macie ubezpieczenia w razie jakiegoś nieszczęścia - to takie niedociągnięcie przez Pana prezesa - jeszcze się uczy pewnie w transporcie... niestety bierzecie państwo sami odpowiedzialność za korzystanie z darmowych przejazdów bez biletu
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” ...
Burmistrz zaprasza mieszkańców na spotkanie do „Trójki” Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców na spotkanie w poniedziałek 24 czerwca godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Łukowie (ul. Konarskiego 3).
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - ...
Łukowianka poszła na zakupy, a niemowlaka i 6 - latkę zostawiła w rozgrzanym aucie  Przypadkowi przechodnie powiadomili policjantów o dwójce dzieci pozostawionych w upalny dzień w zaparkowanym samochodzie. Mundurowi otworzyli auto i zabrali dzieci w zacienione, przewiewne miejsce.
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz!
Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz! Już od poniedziałku 17 czerwca salon optyczny Okularium przygotował super ofertę na zakup okularów korekcyjnych. Rozpoczynają się wakacje i warto przed urlopem zaopatrzyć swoje oczy w okulary, w których będziesz dobrze widział w każdych warunkach. Tym razem oferta skierowana jest do osób wymagających korekcji wzroku, ale jednocześnie chcących zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania
Włamywacze grasują w Łukowie. „Obrobili” już 3 mieszkania W Łukowie łupem włamywaczy padły trzy mieszkania. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci apelują o czujność i przypominają o zasadach ostrożności, których przestrzeganie uchroni mieszkanie przed włamaniem.
Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” ...
 Drużyna z Gołąbek wygrała konkurs „ Jestem Bezpieczny” Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach w składzie: Julia Szczygielska z kl. IV, Tatiana Pieniak z klasy V, Magdalena Wysokińska z klasy VI oraz Iga Kasak z klasy VI reprezentowała gminę Łuków w finale konkursu wiedzy prewencyjnej ?Jestem Bezpieczny? i zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny była pedagog Edyta Łukasik.
Badali motyle z rezerwatu Jata
Badali motyle z rezerwatu Jata Uczennice łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory.
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską ...
Baseny letnie będą czynne od 22 czerwca. Z Łukowską Kartą Mieszkańca mniej zapłacisz za bilety Łukowska Karta Mieszkańca, o którą można już występować do Urzędu Miasta, zapewnia zniżki w opłatach za baseny letnie przy ul. Browarnej w Łukowie, a także tańsze korzystanie z kajaków nad zalewem Zimna Woda, który ma być dostępny dla kąpiących się od 29 czerwca.
Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK
 Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK PCK zaprasza młodych łukowian do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 20 osób z Łukowa i okolicy między 15 a 29 rokiem życia. Niżej podajemy telefony kontaktowe do organizatorów.
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu
Złodziej ze sklepu nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują mężczyzny, który w maju ukradł z jednego ze sklepów artykuły spożywcze i kosmetyki. Sprawcę przestępstwa nagrała kamera sklepowa. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Motocykl rozpadł się po zderzeniu
Motocykl rozpadł się po zderzeniu Mandat i punkty karne to konsekwencje jakie poniósł 28-letni motocyklista z gminy Stanin. Przewrócił się na jezdni i uderzył w jadącą z przeciwka toyotę. Siła uderzenia była tak duża, że jednoślad rozpadł się na części. Na szczęście motocyklista doznał tylko niegroźnych urazów.
Wpadł z haszyszem
Wpadł z haszyszem Prawie kilogram haszyszu zabezpieczyli łukowscy kryminalni. Taką ilość narkotyków funkcjonariusze znaleźli w domu 31-latka.
Zderzenie auta z łosiem
Zderzenie auta z łosiem O dużym szczęściu mogą mówić dwaj mężczyźni, którzy podróżując volkswagenem zderzyli się z łosiem. Masywne zwierzę poważnie uszkodziło samochód i omal nie wpadło do jego wnętrza. Na szczęście kierowca i pasażer auta doznali niegroźnych urazów.
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku
Śmiertelny wypadek w Drożdżaku Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Drożdżak. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów 44-letnia pasażerka peugeota doznała obrażeń ciała i zmarła na miejscu wypadku.
Druhowie będą ze sobą rywalizować
Druhowie będą ze sobą rywalizować Na niedzielę, 16 czerwca zaplanowano X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu pow. łukowskiego.
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie ...
Nabór uzupełniający do Klubu Seniora w Łukowie Do 10 czerwca będą prowadzony będzie nabór uczestników - mężczyzn do projektu "Klub Seniora w Łukowie".
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie ...
Ruch wahadłowy pod tunelem na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie  Na początku przyszłego tygodnia będzie trudniej jeździć pod tunelem na ulicy Międzyrzeckiej.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ruszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w Muzeum

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Najbliższe wydarzenia
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Festiwal Kultury Ukraińskiej
Łukowski Ośrodek Kultury organizuje w sobotę 8 czerwca w Kinie Łuków oraz w Parku Miejskim ?Festiwal Kultury Ukraińskiej".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Prognoza pogody

Wstąp w szeregi "Orląt"
Wstąp w szeregi
Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków" zachęca dzieci z rocznika 2008 do spróbowania swoich sił w sekcji piłkarskiej największego w powiecie łukowskim klubu sportowego. Testy naborowe odbędą się we wtorek 18 czerwca, o godz. 18 na murawie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej 15 w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje