Dziś są imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Dzisiaj odwiedziło nas 141 osób   |   Osób online: 36   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 10-10-2018 16:48   |   wyświetleń: 3305

Debata Wspólnoty w Łukowie

Kampania wyborcza dobiega powoli końca. W Łukowie organizowane są debaty pomiędzy poszczególnymi kandydatami na burmistrza, odbyła się też duża debata z udziałem czwórki potencjalnych wygranych. Redakcja Wspólnoty Łukowskiej również proponuje Henrykowi Lipcowi, Maciejowi Nurzyńskiemu, Piotrowi Płudowskiemu i Dariuszowi Szustkowi możliwość zadania pytań swoim kontrkandydatom.
Debata Wspólnoty w Łukowiefoto. Redakcja 

Aby mieszkańcy mogli lepiej poznać kandydatów na burmistrzów w naszym mieście, zaproponowaliśmy możliwość konfrontacji na łamach Wspólnoty Łukowskiej. Każdy z kandydatów na burmistrza mógł zadać po dwa pytania swoim rywalom. O co pytali się Henryk Lipiec, Maciej Nurzyński, Piotr Płudowski i Dariusz Szustek? Poniżej publikujemy treść zapytań, a odpowiedzi przedstawimy w następnym tygodniu.



PYTANIA HENRYKA LIPCA

Do Dariusza Szustka:
1. Jakie są przyczyny tak wielu poprawek w planie zagospodarowania przestrzennego miasta? Czym Pan się kieruje wprowadzając te zmiany?

Do Piotra Płudowskiego:
1. Czym będzie się różniło Pana zarządzanie miastem od tego co prezentuje obecny burmistrz?

Do Macieja Nurzyńskiego:
1. Na ile procent ocenia Pan własne szanse na wygranie wyścigu o fotel burmistrza?
2. Czy to prawda, że głównym zadaniem Przymierza jest wprowadzenie tylu ludzi do Rady Miasta, aby PiS mógł utrzymać z Wami koalicję?



PYTANIA DARIUSZA SZUSTKA

Do wszystkich kandydatów:
1. Jakie działania podejmie Pan w celu zwiększenia wpływów do budżetu miasta?
2. Co będzie dla Pana najważniejszym wyzwaniem po ewentualnym zwycięstwie w wyborach?



PYTANIA MACIEJA NURZYŃSKIEGO

Do Piotra Płudowskiego:
1. Ile miasto będzie musiało dopłacić rocznie do komunikacji miejskiej, której projekt przedstawił Pan w swoim programie? Skąd pozyska Pan środki na finansowanie?
2. Z kim Alternatywa chce zbudować koalicję po wyborach?

Do Henryka Lipca:
1. Jaki ma Pan pomysł na rozwój szpitala? Czy widzi Pan potrzebę powrotu do koncepcji rozbudowy szpitala forsowanej przez poprzedniego dyrektora? Wiemy, że szpital to zadanie starostwa, ale wszyscy jesteśmy lub będziemy jego klientami.
2. Jak widzi Pan przyszłość stadionu Orląt? Czy sprzedawać działkę przy ul. Warszawskiej, przenieść, czy zostawić i modernizować?

Do Dariusza Szustka:
1. Jaki ma Pan pomysł na "odkorkowanie" ul. Międzyrzeckiej?
2. Kiedy zostanie przeprowadzona modernizacja oczyszczalni i sieci kanalizacyjnej? (Wiemy, że jest duży projekt PUIK na ok. 80 - 90 mln zł).  Skąd jednostka pozyska środki własne i czy przy tak dużej inwestycji, nie obawia się Pan o trudności w wyłonieniu wykonawcy?



PYTANIA PIOTRA PŁUDOWSKIEGO

Do Henryka Lipca:
1. Na poziomie powiatu nigdy nie padł pomysł referendów lokalnych ani budżetu obywatelskiego. W jaki sposób chce Pan dopuścić obywateli do współzarządzania Miastem?
2. Działkowcy czują się zagrożeni przez konflikt miasta z byłymi właścicielami terenów. Jaki ma Pan pomysł na rozwiązanie tej kwestii w przypadku niekorzystnej decyzji dla miasta?

Do Macieja Nurzyńskiego:
1. Jaki ma Pan pomysł na zatrzymanie młodych ludzi w Łukowie - absolwentów naszych szkół i osób kończących studia?
2. Na jakim poziomie kształtowała się pomoc finansowa Miasta dla organizacji pozarządowych w kończącej się kadencji i do jakiego poziomu chce ją Pan zwiększyć, jeżeli zostanie Pan burmistrzem?

Do Dariusza Szustka:
1. Czy po porażce przedłużenia sezonu na basenach letnich (zarówno przed 22 czerwca jak i po 1 września było pusto) nadal uważa Pan, że Miasto powinno inwestować w system podgrzewania wody na dużym basenie?
2. Dlaczego roboty budowlane przy budowie bulwaru zostały rozpoczęte bez ustanowienia kierownika budowy i z pogwałceniem prawa budowlanego? Kto za to odpowie?


Komentowane

śledzik (2018-10-10 18:38) 26 33   |   zgłoś do usunięcia
Zeby zatrzymać młodych ludzi w Łukowie trzeba ich przywiązać łańcuchem do kaloryfera, odebrać dostęp do internetu i telewizji, żeby nie wiedzieli, jak żyje sie w innych miastach, zwłaszcza w metropoliach, żeby nie wiedzieli co to teatr, koncerty, clubbing, modne miejsca rozrywki, sztuki i mody.... Niech siedzą na d*pie i kiszą się w Łukowie, a jak im sie sztuki zachciewa to mają muzeum regionalne i wystawę kołowrotków. Jeśli potrzebują doznań sportowych to mogą sobie pooglądać IV-ligowy mecz z Końskowolą na plastikowych krzesełkach z ery późnego mezoziku i wczesnego Kaszni. A za koncerty powinny im wystarczyć Zenki i Boysi na Dni Łukowa. Czegóż chcieć więcej? Raj na ziemi
wyborca (2018-10-10 19:05) 13 30   |   zgłoś do usunięcia
nic dodać nic ująć, masz w 100% rację, pzdr
Mieszkaniec (2018-10-10 19:09) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
P. PLUDOWSKI powinien prowadzić komisje razem z Jakim. Predyspozycje ma w 100procentach.
w koncu (2018-10-10 19:49) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Wyjątkowy pokaz chamstwa jaki pokazał Szustek na debacie TV pokazuje jak traktuje ludzi, na szczęście są inni kandydaci. W koncu jest na kogo glosowac
Ludzik (2018-10-10 20:07) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Pludowski i tak był lepszy. Jak już teraz wyzywa publicznie ludzi od dygnitarzy to co będzie jak zostanie burmistrzem?? Wstyd.
prawdziwe (2018-10-10 20:10) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
"Łuków zasługuje na gospodarza, nie na dygnitarza" - kilka słów a jak wiele znaczy. Płudowski zaplusował tym tekstem i trafił w sedno.
przynajmniej dwóch dobrych (2018-10-10 20:21) 11 19   |   zgłoś do usunięcia
Przynajmniej dwóch młodych, pełnych energii i chęci do zmieniania Łukowa kandyduje - dwóch pozostałych to wypasione koty szukające ciepłego kąta. A psik!
Maciej G (2018-10-10 20:26) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Moje pytanie do wszystkich kandydatów? KIEDY POSPRZATACIE SWOJE ULOTKI KTÓRE PRZEWRACAJĄ SIĘ NA MOIM PODWÓRKU I ULICY?!!! JAK CHCIAŁO SIĘ ROZWIESZAĆ TO TRZEBA I POSZPRATAĆ BRUDASY
lol (2018-10-10 20:46) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Pan Szustek nawet się nie kłania swoim wyborcom.
Beli (2018-10-10 20:54) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Darek jak zwykle najlepiej przygotowany.
Warszawska (2018-10-10 21:42) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
1 miejsce parkingowe na 1 mieszkanie w zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej. Miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie przy ul.Warszawskiej, ul. Parkowej, ul. Browarnej, ul.Żelechowskiej i ul. Zapowiednik. Panie Szustek jak rodzina będzie posiadać 3 samochody w zabudowie wielorodzinnej po zlikwidowanym stadionie to gdzie pozostałe samochody będą stały na ul. Rogalińsiego na osiedlach domków jednorodzinnych czy na parkingu Lidla.
Katrin (2018-10-10 22:07) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Pytanie do odchodzącego : Na jakim poziomie kształtowały się premie, jakie Pan wypłacał sobie i swoim najbliższym współpracownikom za urzędowanie na stanowisku burmistrza. O ile procent lub ile razy przekroczyły Pańskie pobory. ?
Katrin (2018-10-10 22:09) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Pytanie do odchodzącego : Na jakim poziomie kształtowały się premie, jakie Pan wypłacał sobie i swoim najbliższym współpracownikom za urzędowanie na stanowisku burmistrza. O ile procent lub ile razy przekroczyły Pańskie pobory. ?
Pytanie do Maćka (2018-10-10 22:14) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Czy w zapowiedzianej przez Pana budowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią znajdzie się również bieżnia i cześć lekkoatletyczna i czy wybuduje Pan również szatnie i toalety których teraz brakuje na nowych boiskach ? Burmistrz uznał że toalety są nie potrzebne chłopcom i ich nie postawił, bo mogą lecieć pod drzewko , ale w piłkę grają również dziewczynki.
Pytanie do Maćka (2018-10-10 22:15) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Czy w zapowiedzianej przez Pana budowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią znajdzie się również bieżnia i cześć lekkoatletyczna i czy wybuduje Pan również szatnie i toalety których teraz brakuje na nowych boiskach ? Burmistrz uznał że toalety są nie potrzebne chłopcom i ich nie postawił, bo mogą lecieć pod drzewko , ale w piłkę grają również dziewczynki.
Pytanie do Maćka (2018-10-10 22:24) 8 22   |   zgłoś do usunięcia
Czy w zapowiedzianej przez Pana budowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią znajdzie się również bieżnia i cześć lekkoatletyczna i czy wybuduje Pan również szatnie i toalety których teraz brakuje na nowych boiskach ? Burmistrz uznał że toalety są nie potrzebne chłopcom i ich nie postawił, bo mogą lecieć pod drzewko , ale w piłkę grają również dziewczynki.
Pytanie do Maćka (2018-10-10 22:37) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Przemek spać bo rano do pracy nie wstaniesz
Prawy (2018-10-11 07:56) 11 15   |   zgłoś do usunięcia
Pan Płudowski arogancki i jego pomysły nie rozwina miasta w należyty sposób. Debte wygrał pan Lipiec i Szustek.
do Prawy (2018-10-11 10:56) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Chyba nie byłeś na tej samej debacie. Debata nie miała zwyciezcy bo kazdy zachował swoje racje i swoje programy w jakiś sposob przedstawił. przegrał Szustek ktory potwierdzil ze dalej chce rządzić, i pewnie dalej w takim stylu jak dotychczas, czyli wszysty wiemy w jakim. do tego wtopa z MKS jakich mało.
lewy (2018-10-11 11:08) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Najsłabiej na debacie wypadł Szustek , dosyć miernie ale lepiej Lipiec. Lipiec i Płudowski nadal wchodzili w buty radnego miejskiego lub powiatowego a nie przyszłego burmistrza.
lewy (2018-10-11 11:29) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Najsłabiej na debacie wypadł Szustek , dosyć miernie ale lepiej Lipiec. Lipiec i Płudowski nadal wchodzili w buty radnego miejskiego lub powiatowego a nie przyszłego burmistrza.
do do Prawy (2018-10-11 12:04) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
co za wtopa z MKS? kto to lub co to?
Pytanie do kompromitującego się burmistrza .. (2018-10-11 12:15) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak Pan skomentuje poniższy wpis Arkadiusza Kasznii (za wlukowie.pl) : Niestety nie mogłem być obecny jako widz podczas debaty, bo od razu zapytałbym kandydatów o szczegóły dot.Miejskiego Klubu Sportowego. A w zasadzie to wyprowadziłbym z błędu, który niepotrzebnie może zwieść na manowce tych, którzy szczerze chcą usprawniać łukowski sport. Bo co to miałby być ten Miejski Klub Sportowy? Jednostka budżetowa czy zakład budżetowy podległy bezpośrednio burmistrzowi? Nie wiem kto podpowiedział burmistrzowi taki pomysł, ale ewidentnie nie znający się na przepisach sportowych albo celowo wprowadzający burmistrza w błąd. Bowiem zgodnie z Rozdziałem 2 ustawy o sporcie działalność sportową prowadzą mające osobowość prawną kluby sportowe. Ustawa o sporcie nie narzuca, jaką formę prawną powinien mieć klub sportowy, wskazuje jedynie, że musi posiadać osobowość prawną. To twórcy klubu sportowego mogą sami zdecydować o jego formie prawnej w zależności od swoich potrzeb i możliwości. Kluby sportowe w Polsce mogą działać w formie: – stowarzyszeń lub fundacji zarejestrowanych w KRS (powstają i rejestrują się jak inne stowarzyszenia/ fundacje) – stowarzyszeń zwykłych wpisanych do ewidencji starosty właściwego ze względu na siedzibę klubu (wtedy, gdy nie prowadzą działalności gospodarczej, a co więcej jej prowadzenia nie może przewidywać statut takiego stowarzyszenia, ponieważ wtedy muszą zarejestrować się w KRS), – spółek kapitałowych, tj. zarejestrowanych w KRS spółek z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółek akcyjnych (podmioty te są przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność gospodarczą, wiele piłkarskich klubów pierwszoligowych działa w takiej formie prawnej), – uczniowskich klubów sportowych, Podobny zapis znajdziemy w przepisach PZPN: Klub piłkarski musi posiadać osobowość prawną. Jako członek Związku może on działać pod postacią stowarzyszenia, stowarzyszenia kultury fizycznej, spółki akcyjnej, sportowej spółki akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub uczniowskiego klubu sportowego. Zatem opowieści o Miejskim Klubie Sportowym (innym niż w/w formy prawne) to mrzonki. Bo przecież bez sensu jest powoływać konkurencyjne dla Orląt stowarzyszenie (zwłaszcza że nie miałoby wówczas prawa do używania nazwy „Orlęta”). Chyba że chodzi tylko o emblematyczną zamianę nazwy stowarzyszenia z Łukowskiego KS na Miejski KS. A reszta i tak zostałaby bez zmian. W 95-letniej historii Orląt klub używał już prefiksów: ŁKS, KS, MKS, MZKS a nawet ZZK, ale to nie prefiksy decydują o kondycji łukowskiego sportu, ale dyscyplina organizacyjna, zaplecze finansowe i kompetentne zarządzanie. A może właśnie przydałaby się mini-debata o łukowskim sporcie i jego perspektywach wg kandydatów na burmistrza?
W. (2018-10-11 12:39) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
nie szukajcie dziury w całym - burmistrz się przejęzyczył chyba. Albo rzeczywiscie jakiś radny bez szans na mandat wykoncypował sobie stanowisko dyrektora w nowo powolanym Miejskim Klubie Sportowym i wcisnął burmistrzowi bzdury do glowy
do W. (2018-10-11 13:18) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
Szustek raczej się nie przejęzyczył. Wyglądał na trzeźwego.
do W. (2018-10-11 13:18) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Szustek raczej się nie przejęzyczył. Wyglądał na trzeźwego.
gary poter (2018-10-11 13:56) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Im bliżej wyborów tym dowiaduje się ciekawych rzeczy o naszej "elicie". Zaczynam dochodzić do wniosku że należy ją zmienić, Szustek i Płudowski przy kamerach rzucają się na siebie jak wściekłe psy, a jak kamery zgasną idą razem na obiad - uśmiechnięci i zadowoleni. Układy i układziki. I walka na pokaz - tak żeby utrzymać swój stołek.
do gary poter (2018-10-11 15:16) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
To poszerzę trochę Twoja wiedzę o „naszej elicie”. Układzik w tym mieście wygląda tak, że wszystkie przetargi na projekty oświetlenia w mieście wygrywa firma żony Karasia, a projekty wykonuje i podpisuje Karaś.
KOL (2018-10-11 16:09) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie przy ul.Warszawskiej, ul. Parkowej, ul. Browarnej, ul.Żelechowskiej i ul. Zapowiednik, dostępny na stronie miasta. Dla kogo te zmiany, Pan Burmistrz dla wybranych.
lokaj (2018-10-11 16:10) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
spokojnie Karaś tak się pławił i z pewnoscia siebie z poglądał na stanowisko starosty a tym czasem wyglada na to ze nie dosc ze odda mandat to jeszcze ten mandat przejdzie na dzieciaczka kandydaujacego do powiatu z pisu. ogolnie szkoda listy pisu bo czy matenko czy bryk na jedynce pociagneli by wiele wiecej niz karas
Kompletna porażka. (2018-10-11 16:49) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Mówcie co chcecie ale Płudowski wypadł zdecydowanie najgorzej i nie zmienią tego wasze wściekłe wpisy. Jutro ludzie obejrzą debatę i sami wyciągną wnioski.
porażka? (2018-10-11 17:05) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
do kompletna porażka - jesteś postronny, więc co masz mówić :) :) :) :)
MKS (2018-10-11 19:56) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
o co chodzi z tym MKS? bo już i Lipiec o tym dzis wspomniał...
to pomysł Szustka (2018-10-11 20:24) 8 21   |   zgłoś do usunięcia
no że Miejski Klub Sportowy ma powstać
Ww (2018-10-11 20:51) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Głosujcie na kandydata który utrzyma oszukance układy. Ciemna masa nie wierzy i dalej zachowują się jak fanatycy.
wyborca (2018-10-14 19:04) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Ww ty jestes nie tylko ciemny ale jeszcze cham kiedy wyborców wyzywasz od "ciemnej masy i fanatyków"