Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 533 osób   |   Osób online: 93   |   Zaloguj się   Rejestracja

Wioletta Ekielska  
dodane: 13-07-2016 10:09   |   wyświetleń: 1917

Dokumentacja powstaje, ale pieniędzy na remont jeszcze nie ma

O przenosinach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie mówi się od dawna. Była ekspertyza stanu technicznego tzw. białego domku, jest decyzja o przeniesieniu instytucji do byłego gmachu I Liceum Ogólnokształcącego.
Dokumentacja powstaje, ale pieniędzy na remont jeszcze nie mafoto. Wioletta Ekielska 

O konieczności poczynienia kroków zmierzających do poprawienia warunków pracy osobom pracującym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz tym, którzy do placówki po pomoc przychodzą mówi się od lat. Był pomysł remontu i drobnej rozbudowy „białego domku”, była ekspertyza stanu technicznego i pomysły przeniesienia poradni w inne miejsce.

Wszystko to kilka lat temu. Wiosną tego roku doszło do konkretnych działań. W wyniku przetargu, do którego przystąpiło pięć podmiotów, została wyłoniona firma, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową. Dokument przygotuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Saneko” z Babino. Powiat zapłaci za to 24 231 zł.

Dokumentacja to jednak dopiero pierwszy krok. Zapytaliśmy starostę łukowskiego Janusza Kozioła o dalsze kroki.

Póki co nie mamy wolnych środków. Przetarg na wykonanie modernizacji piętra ogłosimy jesienią. Chcemy by inwestycja była wykonywana na przełomie tego i przyszłego roku, by do ferii zimowych remont był zakończony.

I piętro dawnego budynku I LO w Łukowie zostanie przeznaczone na potrzeby poradni. Co jednak z budynkiem, który poradnia opuści? Jak powiedział nam starosta J. Kozioł:

Budynek po poradni pewnie sprzedamy. To budynek stary, zagrzybiały, ze zgniłymi podłogami i fundamentami z gliny i kamienia. Trzeba by tam włożyć ogrom pieniędzy. Decyzji o sprzedaży jeszcze jednak nie ma. Sprzedaż przyniosłaby pieniądze na zapłatę za wykonanie modernizacji I piętra.

Jeśli po latach obiecywania poprawienia warunków poradni uda się tę ostatnią zrealizować, placówka od wiosny/lata przyszłego roku będzie funkcjonowała już pod nowym adresem.

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu Przyjechali do Łukowa, by pokazać swoim dzieciom gdzie mieszkali ich przodkowie. Z dzisiejszymi łukowianami chcieli podzielić się swoją kulturą i tradycją.
Ukraść można nawet pufę i drzwi
Ukraść można nawet pufę i drzwi Kradzieże telefonów, rowerów a nawet samochodów nie wyznaczają granicy wyobraźni złodziei. Jak się okazuje można ukraść także pufę od kanapy czy drzwi wejściowe do mieszkania.
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było ...
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było Jak niegdyś powstawały tkaniny lniane i olej? Tego wkrótce dowiedzą się ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Grad medali dla szachistów z Szachpolu
Grad medali dla szachistów z Szachpolu 10 medali wywalczyli zawodnicy Stowarzyszenia Szachistów Szachpol na Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych.
Wypadek na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z Wyszyńskiego. Utrudnienia w ruchu ...
Wypadek na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z Wyszyńskiego. Utrudnienia w ruchu Zablokowane jest skrzyżowanie ulicy Międzyrzeckiej z ulicą Wyszyńskiego. Kilkadziesiąt minut temu doszło na nim do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.
Zatrzymali pijanego kierowcę. 3 promile u 52-latka
Zatrzymali pijanego kierowcę. 3 promile u 52-latka Blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący VW Polo 52-latek z gminy Łuków. Mężczyznę jadącego po pijaku samochodem zatrzymali inni kierowcy.
Ćwiczyli na poligonie w Jagodnem
Ćwiczyli na poligonie w Jagodnem Blisko 90 osób wzięło udział w ćwiczeniach zgrywających służby ratunkowe, które odbyły się 10 października w sąsiedztwie poligonu wojskowego w rezerwacie Jata. Scenariusz zdarzenia zakładał duży pożar lasu i konieczność niesienia pomocy na odległość.
Klaudia potrzebuje naszej pomocy
Klaudia potrzebuje naszej pomocy Klaudia ma 11 lat. Jeszcze w tamtym roku biegała i bawiła się z rówieśnikami. Dziś jest przykuta do łóżka. Przed nią długa rehabilitacja, która może przywrócić dziewczynce sprawność.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

By wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodzinyDzień Nauczyciela z nagrodamiJesień pod znakiem LeśmianaZachwycili tańcem i kolorowym strojem

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Reklamy

Prognoza pogody

Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach
Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Blisko pięćdziesiąt tysięcy kilometrów Rowerowego Łukowa
Aż 49 335 km wykręcili rowerzyści z Łukowa, biorący udział ...
Zbierali nakrętki dla Andrzeja
Zwyczajna nakrętka: po napoju, mleku czy płynie do płukania, ...
Karta podarunkowa na ślub - jaką kartę wybrać?
Oczywiście najłatwiejszym wyjściem z takiej sytuacji jest koperta z ...
Skrzyżowanie w Szaniawach - Poniatach do przebudowy
Mieszkańcy miejscowości Szaniawy – Poniaty doczekają się przebudowy drogi. ...
Za nami finał Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej
Drużyna Gminy Łuków już piąty raz z rzędu zwyciężyła w tych ...
Zniknęły śmietniczki
Od kilku dni da się zauważyć brak śmietniczek – ...
Zapraszamy na Koncert Lutoslawski Youth Orchestra 2015 w Lublinie
Jeunesses Musicales co roku podróżuje po kraju szukając najzdolniejszych młodych ...
Dwa dni z kulturą żydowską
Na terenie naszego powiatu znajdują się miejsca, które przypominają ...
Pierwsza nagroda Grand Prix w historii trafiła do łukowianina
54 recytatorów z powiatu łukowskiego, radzyńskiego i lubartowskiego wzięło ...
Prezes Wspólnego Świata z nagrodą za działalność społeczną ...
– Ta nagroda to dla nas, terapeutów, wychowawców i ...
Przejazd na Łapiguzie wyłączony z ruchu
W połowie sierpnia pisaliśmy o planach PKP dotyczących przejazdu ...
DAF Łuków piłkarskim mistrzem BOZPN. Porażka Amplusa w rzutach karnych ...
W czwartek 22 czerwca zorganizowane zostały finałowe rozgrywki ligowej Bialskiego Okręgowego Związku Piłki ...
Sukcesy tenisistów stołowych LUKS Kłos Wola Skromowska
W zawodach uczestniczyło 52 zawodników z terenu województwa lubelskiego. W ...
Otwarta kładka dla pieszych!
Kładka zastąpiła stare, nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych i rodziców ...
Wkrótce remont ulicy Stodolnej
Ulica Stodolna czeka na remont. Umowa z wykonawcą została ...
Po pijaku potrącił dwie osoby
Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj ...
Dachowanie w Teodorowie
Dziś około godziny 11 w miejscowości Teodorów w gminie ...
Żłobek dla maluchów w Wesołówce
Gmina Stanin otrzymała nieco ponad milion złotych z budżetu ...
Parkingi na niebiesko
Media ogólnopolskie, ale i portale społecznościowe pełne były kampanii ...
Ponad stu kierowców z mandatami za nadmierną prędkość
Choć od wielu miesięcy obowiązuje przepis na mocy którego policjanci ...
Kolejny Subiektywny Przegląd Prasy z Łukaszem Kurowskim
Zapraszamy do oglądania!
Unikatowa pamiątka po Sienkiewiczu w posiadaniu okrzejskiego muzeum!
Tą informację można głosić już oficjalnie. Muzeum Henryka Sienkiewicza ...
Przejazd na ul. Siedleckiej zamknięty do końca września! ...
Przypomnijmy: prace remontowe na zniszczonym przejeździe kolejowym na ul. ...
Zmiana miejsca koncertu ‘Łukowiaków’
„Łukowiacy swojemu miastu” to wydarzenie cykliczne. Każdego roku dzieci ...
Śpiewasz? Sprawdź się w PREZENTACJACH
Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach – szkoły Podstawowe oraz ...
Militaria dla pasjonatów
Wybierasz się na obóz przetrwania? Potrzebujesz ubrania, by przetrwać ...
2 miliony na rekultywację składowiska
Umowa pomiędzy PUiIK a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i ...
Anita Lipnicka w Białej Podlaskiej
Sala wypełniona po brzegi. Bialczanie z przyjemnością wysłuchali przygotowanych na ...
Trzeci etap obwodnicy zakończony tłuczniem
Trzeci etap obwodnicy naszego miasta ma powstać już wkrótce. ...
Konkurs na legendę rozstrzygnięty
Pisaliśmy o konkursie literackim „Legendy Ziemi Łukowskiej” ogłoszonym przez ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Sprzedam: Naturalne kosmetyki Rosieshop
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z kosmetykami naturalnymi i organicznymi Rosieshop.pl! Znajdą tu Państwo ofertę najlepszych serii pielęgnacyjnych, stworzonych do wszechstronnego i codziennego stosowania, jak również ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków