Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

 
dodane: 20-11-2018 21:54   |   wyświetleń: 6539

Dwóch Oklińskich w prezydium

Na inauguracyjnej sesji Rady Miasta Łuków wybrane zostało nowe prezydium. W nowej kadencji zasiadać będzie w nim dwójka radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciel Przymierza dla Ziemi Łukowskiej. Ile głosów zebrały poszczególne kandydatury?
Dwóch Oklińskich w prezydiumfoto. Tomasz Goławski 

Krzysztof Okliński to nowy Przewodniczący Rady Miasta Łuków. Na stanowisku tym radny Przymierza dla Ziemi Łukowskiej zastępuje Krzysztofa Jodełko z PiS. Wiceprzewodniczącymi Rady będą natomiast Przemysław Suchodolski i Jarosław Okliński z Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaturę Krzysztofa Oklińskiego zaproponował radnym Ryszard Smolarz. Drugą zgłoszoną osobą na stanowisko Przewodniczącego był Henryk Lipiec, zaproponowany przez Mariusza Chudka. W tajnym głosowaniu Okliński zyskał poparcie 13 radnych, a Lipiec 7. Liczby te oznaczają, że dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie będzie nowym Przewodniczącym Rady Miasta Łuków.

- Sytuacja jest niecodzienna, bo burmistrz nie ma większości w Radzie. Jednak wybrali nas mieszkańcy po to, abyśmy służyli dla dobra miasta. Mieszkańcy nie wybaczą nam, jeśli zepsujemy szansę, którą mamy. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby Rada Miasta wspierała działania burmistrza - mówił w pierwszej rozmowie z mediami Przewodniczący Krzysztof Okliński.

- Nie jest naszym celem - i nigdy będzie - torpedowanie dobrych działań burmistrza i jego dobrych pomysłów. Jesteśmy od tego, by wspierać burmistrza w tych działaniach. Z drugiej strony trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie działania władzy wykonawczej mogą znaleźć poparcie wśród władzy uchwałodawczej, a więc w radzie - dodał.

- Z Piotrem Płudowskim pracowałem przez długi czas w jednej firmie. Współpracowało nam się bardzo dobrze i myślę, że to się nie zmieni. Radnym, burmistrzem, czy przewodniczącym się bywa, a człowiekiem się jest. Dzisiaj mieliśmy dobry początek - powiedział Krzysztof Okliński.

Obok nowego przewodniczącego w prezydium Rady Miasta zasiądą też Przemysław Suchodolski i Jarosław Okliński. Kandydatury te - jako jedyne - zgłosił radny PiS, były wiceprzewodniczący Rady Zygmunt Celiński. Radni otrzymali odpowiednio 13 i 16 głosów i tego momentu obserwować będą obrady zza stołu prezydialnego.

- Burmistrz Płudowski powiedział, że gwarantuje nam ciężką pracę. My jako Rada też to gwarantujemy. Gdy burmistrz będzie przygotowywał dobre projekty uchwał, one na pewno znajdą poparcie - powiedział Krzysztof Okliński.

- W poprzednich kadencjach padały słowa, że w mieście nie ma koalicji i opozycji. Gdy popatrzymy na skład osobowy Rady, to zobaczymy, że zasiadają w niej przeróżni ludzie, którzy reprezentują różne zawody, stronnictwa, partie, światopoglądy. Chodzi o to, abyśmy się dogadywali. To jest możliwe - zakończył Przewodniczący Rady Miasta.

Galeria zdjęć

Komentowane

Niedowiarek (2018-11-20 22:06) 36 22   |   zgłoś do usunięcia
Nie wierzę temu Panu, skacze po komitet ach, a wiarygodność to na tyle żeby realizować umowę koalicyjna. I pytanie na koniec: Będzie służył miastu czy swojemu szefowi z piętra wyżej?
Kolega (2018-11-20 22:46) 20 23   |   zgłoś do usunięcia
Odezwał się alternatywny... Czekamy na waszą aktywność...
otwórz oczy! (2018-11-20 23:18) 26 24   |   zgłoś do usunięcia
to że komuś nie odpowiada pan Okliński jako przewodniczący to musi odrazu być alternatywnym? prosze zdjąć klapki z oczu, przetrzeć oczy i rozejrzeć się wokół. w tym mieście są tez inni ludzie o innych poglądach.
Papkan (2018-11-21 02:15) 24 20   |   zgłoś do usunięcia
Hahaha. Czemu portal nie pisze kto został vice burmistrzem? Chłop który skąd się wziął? Pytanie retoryczne. Przypominam że burmistrz Płudowski podczas debaty mówił że jego vice będzie doświadczony samorządowiec. I tak oto facet kłamie Was w żywe oczy. Wy idziecie, głosujcie na Pludowskiego bo po pierwsze uczciwość, a on Was oszukuje i bierze faceta który nigdy nie był radnym ale ojciec rzucił kasę na kampanię. Ja się nie nabrałem ale ci ludzie... Was nie szkoda. Szkoda tego miasta. Nie napisałem nawet nazwiska vice-burmistrza. Specjalnie. Jeśli ktoś czyta i nie wie o kim nawet pisze lub nie wie jak wygląda chłopak o nazwisku Krasuski to może czuć się oszukany
Krejzi (2018-11-21 02:21) 20 21   |   zgłoś do usunięcia
Dodam ze na Krasuskiego zaglsowalo 45 osób na ok 10 tyś ludzi o okręgu. Czyli dwie klatki z mojego bloku. To jest vice burmistrz? To jest wstyd...... to jest doświadczony zastępca? To jest kłamstwo Pana Pludowskiego. Szkoda że tak szybko wychodzą te kłamstwa..
lk (2018-11-21 06:02) 32 16   |   zgłoś do usunięcia
Kolejny Dyrektor Szkoły przewodniczącym, czy tak powinno być?
Zniesmaczony (2018-11-21 08:25) 24 64   |   zgłoś do usunięcia
A ja mam pytanie z innej beczki. Kto wpadł na taki pomysł niezgodny z prawem, że przy pomocy tabletów utajniono jawne głosowania? Jawne głosowanie polega na tym, że obserwatorzy sesji widzą jak głosuje ich wybranej. A tu wprowadzono głosowania tajne głosowań z mocy prawa jawnych. Putinowskie metody PiSu wprowadzone po to, żeby wyborcy nie widzieli, że ich radni nie głosują dla dobra miasta tylko na złość nowemu burmistrzowi.
ka (2018-11-21 08:53) 27 17   |   zgłoś do usunięcia
Jak patrze na polityków naszych lokalnych od kilkunastu lat dzieje się to samo. Sami nauczyciele rządzą połowa rady nauczyciele . Hmm znam kilku nauczycieli jak uczyli i mnie to przeraża, że zajmują jakiekolwiek stanowisko. Setki osób też zna i powie to samo. Jeśli nauczyciel nie potrafi lekcji poprowadzić i opanować grupy uczniów to jak on chce decydować o powiecie czy o mieście ?Czy on potrafi ? Na stołku siedzieć potrafi i ręką machać to tylko mogę powiedzieć a tyle to i małpa w zoo potrafi. Zaznaczam, że to stwierdzenie nie dotyczy osób w artykule, po prostu o osobach co przewinęły się w polityce w jej historii lub gdzieś tam są jeszcze.
AA (2018-11-21 14:59) 21 79   |   zgłoś do usunięcia
Grunt, że ani wice, ani tym bardziej przewodniczącym nie został któryś z poprzedników. Dość przysypiania na radach, spiskowania po kątach, pouczania innych, kampanii w kruchcie i przechodzenia z partii do partii. Czas na młodych, a przynajmniej 20 lat młodszych.
Jest to klasyczny... (2018-11-21 19:14) 33 47   |   zgłoś do usunięcia
....przykład prostytucji politycznej .Po pierwsze jak można było dopuścić aby PIS nie miał swego przewodniczącego,jak można promować komunistę-koniunkturalistę dla którego NSZ i żołnierze Niezłomni to kontrowersyjna karta historii. Jak można było zostawić biuro rady , oświatę w łapach komunistycznych. PIS wygrał wybory do Rady Miasta powinna być pisowska i proszę mi nie mówić , że zamiana dziadków na niemowy to dobra zmiana. W sumie zaprzeczam sobie , tylko czekać jak szlabaniarz-parkingowy zapisze się do PIS ma to we krwi. Wiem , wiem trzymają go za conojes i tego nie zrobi i do tego kręcą , choć jak prostytucja to prostytucja zawsze jakaś alternatywa pozostaje.
Do Andrju? (2018-11-21 21:54) 20 50   |   zgłoś do usunięcia
Ktoś tu jadem rzuca...
do Jest to klasyczny.... (2018-11-22 09:04) 54 55   |   zgłoś do usunięcia
151 mówi ci to coś elokwentny nieobecny? Zabolało? ...Takie życie, staraj się, staraj a może za 5 lat i o andrju sobie przypomną.....
Kaśka (2018-11-22 16:55) 19 58   |   zgłoś do usunięcia
nowy burmistrz liczy na dobra wspólpracę z v burmistrzem Krasuskim, a co na to jeden z miesięcy, widać że to jest listopad. nie ta pora - czekamy na ciąg dalszy dobrych posunięć
S. (2018-11-23 23:48) 19 50   |   zgłoś do usunięcia
Nowe prezydium Rady- super. Dobra zmiana. Czekamy na dobre uchwały.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje