Dziś są imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
Dzisiaj odwiedziło nas 94 osób   |   Osób online: 13   |   Zaloguj się   Rejestracja

Marta Karwowska  
dodane: 06-12-2018 11:10   |   wyświetleń: 3053

Egipskie ciemności na dworcu kolejowym

Pasażerowie, którzy podróżują pociągiem z Łukowa nie mają lekkiego życia. Nie mogą kupić biletu w kasie, a po zmianie czasu musieli w ciemnościach siedzieć na dworcu. Oświetlenia brakowało nawet przed budynkiem.
Egipskie ciemności na dworcu kolejowymfoto. Archiwum 
Jeden z naszych Czytelników podczas rozmowy telefonicznej zgłosił problem z oświetleniem, który pojawił się na stacji PKP w Łukowie.

Czekają na pociągi w ciemnościach

Problem z oświetleniem dworca pojawił się już w ubiegłym roku, tuż przed zmianą czasu z letniego na zimowy.

- Na zewnątrz przed 18 zapadał zmrok, a na dworcu kolejowym w Łukowie panowały "egipskie ciemności". Światło włączało się dopiero koło godziny 19. Również rano pasażerowie musieli czekać na swój pociąg w ciemnościach, bo oświetlenie gasło ok. 5. Po zmianie czasu problem narastał - wnętrze dworca było nieoświetlone przez kilka godzin. Niestety przedstawiciele kolei nie wyciągnęli wniosków i w tym roku ponownie pasażerowie musieli spędzać czas na dworcu pogrążonym w ciemnościach - mówi Czytelnik.

- Ostatnio musiałem skorzystać z usług PKP. Poszedłem na dworzec zobaczyć rozkład jazdy. Była godzina 5. Na dworcu było strasznie ciemno. Nie było oświetlenia. Musiałem wziąć latarkę, żeby przeczytać małe literki na papierowym rozkładzie jazdy. Dowiedziałem się, że to już trwa od dłuższego czasu. Żadna ze świetlówek się nie paliła - dodaje mieszkaniec.

Latarnia zabezpieczona... deską

Mieszkaniec Łukowa podkreśla, że również przed budynkiem dworca nie działa oświetlenie, a jedna z latarni może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

- Przed dworcem wcale nie jest lepiej - stoją trzy latarnie i nie pali się żadna z nich. Jedna z latarni była uszkodzona i wystające kable elektromonter zasłonił deską. Było to na wysokości ok. 1 metra, więc nawet dzieci mogą tam dostać. Słyszałem, że podróżni z innych krajów się śmiali z tego. To jest skandal i wstyd. Przecież stacja w Łukowie jest bardzo ruchliwa, pociągi jeżdżą w pięciu kierunkach. To wszystko powinno być jednego dnia naprawione - podkreśla nasz Czytelnik.

Zapytaliśmy rzecznika Polskich Kolei Państwowych, co jest powodem awarii oświetlenia na dworcu i przed nim. Zwróciliśmy też uwagę też na względy bezpieczeństwa w związku z prowizorycznie naprawioną latarnią.

- Oświetlenie wewnątrz dworca i latarnie są włączane przez automat godzinowy. W okresie zimowym oświetlenie w budynku będzie włączone przez cały dzień do momentu zamknięcia dworca. Latarnia, o której mowa, została zabezpieczona, zleciliśmy też jej naprawę - informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych S.A.


Komentowane

mieszkaniec (2018-12-06 11:21) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Budynek dworca to zabytek,a tak zaniedbany,nie mowiac juz o obejściu.Może nowa władza coś z tym zrobi,ze budynek wypięknieje bedzie kasa biletowa ,a przed budynkiem pojawia się kwiaty i ławeczki.
w czy problem (2018-12-06 11:21) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
ale miał Pan latarkę-więc w czym problem?
do "mieszkaniec " (2018-12-06 11:27) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
...a przyjezdnych witały będą kubańskie dziewice zwijające cygara na swych udach .
Marysia (2018-12-06 12:04) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Lepiej żeby witały te kubańskie dziewice niż ten krajobraz który teraz jest. Baby z dziadem tam jeszcze brak od strony miasta.
Problem (2018-12-06 12:10) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
No to Panie Burmistrzu koniecznie coś z tym trzeba zrobić. Proszę się tym zająć sprawa wymagająca natychmiastowej interwencji.z pana strony
po świńsku (2018-12-06 12:17) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Może tam trzeba świnie na ten dworzec puścić tak jak było kiedyś z placem zabaw, momentalnie media krajowe podłapią temat i ktoś tym się zajmie.
do "Marysia" (2018-12-06 13:44) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Jakiego miasta?
tymek (2018-12-06 14:07) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Dworzec nie musi byc pienkny. Wazne ze sa pociongi i jest bezpiecznie.
Korek (2018-12-06 14:24) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie chodzi tu o estetykę dworca a raczej o bezpieczeństwo pasażerów .Jest strasznie niebezpiecznie . Zęby na schodach można stracić
Spręzyna (2018-12-06 15:26) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego lodowisko będzie otwarte tak późno dopiero 22 grudnia ????Boje się jak będzie z innymi inwestycjami skoro otwarcie lodowiska to taki wielki problem i nie można je otworzyć wcześniej
Uczciwość z kameraden.... (2018-12-06 16:14) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
....niech porozwiesza lampy naftowe ma doświadczenie z lipowej. Co nie uda się ?
linijka (2018-12-06 16:20) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Sprężyna, tu teraz mącisz? Artykuł jest o dworcu, a nie lodowisku. Pisać umiesz we wszystkich komentarzach, szkoda że czytać się nie nauczyłeś. Dla ciebie i tobie podobnym za póżno na naukę. Tłumokiem jesteś i będziesz nic ci już nie pomoże. Sprężyna ,wyprostuj się . Co ciebie tak skręca-żal?
Sprężyna (2018-12-06 18:20) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Do linijka: po co te uszczypliwosci i wyzwiska zapytałem grzecznie nikogo przy tym nie obrażając . Co za buta i arogancja.
Kibic (2018-12-06 18:25) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
To do łukowa przyjezdżają turyści z zagranicy? A tak serio to po co utrzymywać wielki i zabytkowy budynek? wystarczylby maly ale nowoczesny, jasny z kasami biletowymi ladnyni toaletami ogrzewany parterowy budyneczek :d
Ja (2018-12-06 19:15) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Państwo w państwie.Na dworcu ciemno jak u murzyna w Senegalu a debile oświetlają śmierdzący rów .Pytam, po co .Psy i koty nie potrzebują tyle lamp.
Hj (2018-12-06 19:28) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
No przecież u nas dużo zza wschodu jest ludzi to przecież z zagranicy. Oni nie tacy bogaci żeby każdy swoim samochodem jeździł a przyjeżdżają pracować tak dobrze to tylko Czeczenii maja że o nic się nie martwią bo dadzą.
pekape (2018-12-06 19:32) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
PKP to państwo w państwie. Silnie hermetycznie zamknięta instytucja. Tu żaden burmistrz nic nie wskóra bo to nie jego kompetencje. Jeśli coś się zmieni to za kilka lat po remoncie dworca. Tylko wtedy może się okazać, że nie będzie juz komu koleją jeździć, no może poza personelem PKP i obcokrajowcami ze wschodu.
Ble (2018-12-06 20:23) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Co za nerwowi ludzie z tej alternatywy . Życzę linijce więcej spokoju. Może zmień pracę na mniej stresującą
Ma (2018-12-06 20:29) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Większe kompetencje ma Burmistrz i może wstawić się za ludźmi do PKP niż my szaracy Niech pisma pisze dzwoni i nam ułatwia życie. Oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz dworca to nie są wygórowane rzeczy . Więc do roboty .
Dianka (2018-12-07 09:17) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Budynek możnaby zamienić na luksusowy dworek dla uchodźców z ukrainy. A stacje zrobić nowa.
PKP (2018-12-07 12:01) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie wyluzujcie, dworzec będzie w następnym roku modernizowany nie wszystko odrazu mozna zrobić, za 2-3 lata nie poznacie tego miejsca. Pozdr i mniej hejtu :)
linijka (2018-12-07 14:05) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Pracy już nie zmienie-wiek, ale denerwują mnie komentarze nie na temat. Człowiek jest już domatorem, włączy internet zobaczyć, co ciekawego dzieje w tym łukowskim ,,zadupiu,, ,a tu komentarze powtarzające się ,słowo w słowo pod każdym artykułem. Nie ważne ,o czym autor pisze, tak jak tu. Temat dworzec -sprężyna lodowisko. Przepraszam, trochę mnie poniosło, ale chyba czytać umiecie jeden z drugim-po co to robicie? Ble nie jestem z alternatywy, ale ty pachniesz mi PISem. Bo oni swoje żale wylewają po przegranych wyborach. Sprężyna chyba też. Mącić ,mieszać, dogadywać, tyle w komentarzach zwykłej złośliwości, że to przeraża normalnie myślącego człowieka. Nie jestem z żadnego ugrupowania i jest mi wszystko jedno ,kto u steru, ale zacznijcie normalnie się zachowywać. To zaczyna być denerwujące nie tylko dla mnie.
Mm (2018-12-08 10:22) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
40 procent wyborców danej partii to fanatycy z nimi nie ma dyskusji. Prędzej małpa w zoo zrozumie. Dlaczego na świecie są wojny? Bo wódz kazał a rzesza fanatyków wykonuje. Fanatyk nie interesuje rzeczywistość nie interesują fakty poparte dowodami bo fanatyk nie myśli jest debilem ograniczonym umysłowo i zaprogramowanym na bezwzgledne poddanstwo swojej partii i jego guru. Dlatego jest tyle tutaj żali i głupot. Kiedyś burmistrz poprzedni powiedział że dworzec PKP to nie jego kompetencje i własność PKP dlatego nic nie może zrobić. Tak samo powiedział o przejeździe na łapiguzie. Fanatycy nie pamiętają i atakują aktualnego burmistrza. Co może burmistrz wystosowac pismo z zapytaniem. Tyle. To i ja mogę a jak mi coś nie pasuje to ja pismo wysyłam a nie siedzę i wylewam żale na necie
Ma (2018-12-09 08:09) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie jestem zadnym fanatykiem żadnej partii . Ba nawet nigdzie nie należę. Wyraziłem swoje zdanie i go nie zmienię. Jeżeli sami sobie mamy wszystko załatwiać pisać i upominać się dzwonic o normalne funkcjonowanie to po co nam burmistrz? Czyż nie jest reprezentantem nas wszystkich ?Czyz to nie jego wybraliśmy aby reprezentował nas i w naszym imieniu sie wypowiadał?Po co go tłumaczyć ze swoich kompetencji? Z tego co piszecie najlepiej dac mu święty spokój i o nic sie nie upominać. Mam wrażenie że sztab "adwokatów "ma za sobą . Nic robic nie musi i tak to wybronią z nic nie robienia.
Janina (2018-12-09 10:05) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Jestem emerytką i korzystam z usług PKP. Wierze ze Pan Burmistrz poprawi mi (nam) życie na dworcu i zrobi się jasno i upomni się jeszcze o kładkę zęby rowery można było samemu przenieść a nie wciąż prosić o pomoc . Proszę mnie nie wyzywać od PISo-wców i fanatyków .Będę trzymać kciuki żeby nic się już przez całą kadencję nie zepsuło bo jak się upomnę i napiszę to boję się że będę tu znieważona i partyjna
Do. Ma (2018-12-09 17:14) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Dla mnie burmistrz i ta rzesza tumanow w radzie jest bez użyteczna. Większość to rzesza nieudaczników co nie umieją nic tylko klapac dziobami pod publikę.
qw (2018-12-10 21:16) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pan B nie umiejący zapanować nad 5 uczniami.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Historyczna lekcja w Warszawie
Historyczna lekcja w Warszawie Zdecydowali się na pieszy marsz ścieżkami rezerwatu Jata, w nagrodę zwiedzili budynek Parlamentu. Około 50 osób udało się na zaproszenie senatora Stanisława Gogacza do Warszawy.
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach Zrzeszenie Producentów Ziemniaka "KARTOFELEK" tradycyjnie jak co roku organizuje spotkanie szkoleniowe dla producentów ziemniaków. W imieniu organizatorów zaprasza na nie Wiesław Grudzień.
Wieczorowe stroje zamiast mundurów
Wieczorowe stroje zamiast mundurów Choć na co dzień chodzą w mundurach, na balu byli odświętnie ubrani. W sobotę 9 lutego sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.
Wezwani do starszego mężczyzny
Wezwani do starszego mężczyzny Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.
Paliły się śmieci
Paliły się śmieci Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz?
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz? Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej "Piastowanie funkcji dyrektora przez panią Ewę Siedlecką godzi w interes i dobre imię naszej placówki oraz spowoduje dalszą destabilizację w jej funkcjonowaniu" - piszą w liście do burmistrza pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Również rodzice chcą odwołania dyrektor, która pełni tę funkcję od 2017 r.
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby Remonty dróg, wyposażenie świetlic wiejskich, nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. Takie plany na przyszły rok mają sołectwa z terenu gminy Trzebieszów.
Gdzie jest nasz przystanek?
Gdzie jest nasz przystanek? "Ludzie, którzy w Krzówce czekają na busy i autobusy, muszą za nimi biegać, bo pekaesy zatrzymują się w innym miejscu" - alarmuje mieszkaniec gminy Serokomla. Wójt odpowiada, że zaprasza do Urzędu Gminy i obiecuje zastanowić się nad wiatą przystankową.
Mało pieniędzy na inwestycje
Mało pieniędzy na inwestycje Planowane dochody miasta Stoczek Łukowski w 2019 roku to ponad 10,5 mln zł, a wydatki to 10,2 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem instytucji miejskich, takich jak szkoły, przedszkole, MOPS czy urząd miasta. Część budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje.
Trwają ferie w ŁOK
Trwają ferie w ŁOK 45 młodych mieszkańców Łukowa uczestnicy z zimowych zajęciach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jaką ofertę przygotowała placówka na ferie?
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.
Plakaty od wszechpolaków
Plakaty od wszechpolaków Członkowie łukowskiej Młodzieży Wszechpolskiej zachęcają do świętowania walentynek, ale w nietypowy sposób. 14 lutego chcąc zamanifestować swoją miłość do Polski, będą rozdawać plakaty z kalendarzem w ramach akcji "Kocham Polskę".
Rodzinna zabawa w ŁOK
Rodzinna zabawa w ŁOK Około 50 dzieci z rodzicami wzięło udział w karnawałowej zabawie przygotowanej przez Łukowski Ośrodek Kultury. To kolejna inicjatywa przygotowana w czasie karnawału przez dom kultury.
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość ...
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość W naszym mieście od pewnego czasu funkcjonuje wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych. Działają w niej osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.
Dzień Japonii w Trzebieszowie
Dzień Japonii w Trzebieszowie Na sobotę 16 lutego w budynku szkoły podstawowej w Trzebieszowie zaplanowano "Dzień Japonii". Do wspólnego poznawania kultury tego kraju zaprasza Paweł Głowacki z klubu karate "Mawashi".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Historyczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotachSzukali młodego mężczyznyChoinka

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za film

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Wieczór z Edith Piaf
Wieczór z Edith Piaf
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert piosenek francuskiej szansonistki Edith Piaf. 13 marca w domu kultury piosenki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej
Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje