Dziś są imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Dzisiaj odwiedziło nas 149 osób   |   Osób online: 67   |   Zaloguj się   Rejestracja

Marta Karwowska  
dodane: 06-12-2018 11:10   |   wyświetleń: 2563

Egipskie ciemności na dworcu kolejowym

Pasażerowie, którzy podróżują pociągiem z Łukowa nie mają lekkiego życia. Nie mogą kupić biletu w kasie, a po zmianie czasu musieli w ciemnościach siedzieć na dworcu. Oświetlenia brakowało nawet przed budynkiem.
Egipskie ciemności na dworcu kolejowymfoto. Archiwum 
Jeden z naszych Czytelników podczas rozmowy telefonicznej zgłosił problem z oświetleniem, który pojawił się na stacji PKP w Łukowie.

Czekają na pociągi w ciemnościach

Problem z oświetleniem dworca pojawił się już w ubiegłym roku, tuż przed zmianą czasu z letniego na zimowy.

- Na zewnątrz przed 18 zapadał zmrok, a na dworcu kolejowym w Łukowie panowały "egipskie ciemności". Światło włączało się dopiero koło godziny 19. Również rano pasażerowie musieli czekać na swój pociąg w ciemnościach, bo oświetlenie gasło ok. 5. Po zmianie czasu problem narastał - wnętrze dworca było nieoświetlone przez kilka godzin. Niestety przedstawiciele kolei nie wyciągnęli wniosków i w tym roku ponownie pasażerowie musieli spędzać czas na dworcu pogrążonym w ciemnościach - mówi Czytelnik.

- Ostatnio musiałem skorzystać z usług PKP. Poszedłem na dworzec zobaczyć rozkład jazdy. Była godzina 5. Na dworcu było strasznie ciemno. Nie było oświetlenia. Musiałem wziąć latarkę, żeby przeczytać małe literki na papierowym rozkładzie jazdy. Dowiedziałem się, że to już trwa od dłuższego czasu. Żadna ze świetlówek się nie paliła - dodaje mieszkaniec.

Latarnia zabezpieczona... deską

Mieszkaniec Łukowa podkreśla, że również przed budynkiem dworca nie działa oświetlenie, a jedna z latarni może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

- Przed dworcem wcale nie jest lepiej - stoją trzy latarnie i nie pali się żadna z nich. Jedna z latarni była uszkodzona i wystające kable elektromonter zasłonił deską. Było to na wysokości ok. 1 metra, więc nawet dzieci mogą tam dostać. Słyszałem, że podróżni z innych krajów się śmiali z tego. To jest skandal i wstyd. Przecież stacja w Łukowie jest bardzo ruchliwa, pociągi jeżdżą w pięciu kierunkach. To wszystko powinno być jednego dnia naprawione - podkreśla nasz Czytelnik.

Zapytaliśmy rzecznika Polskich Kolei Państwowych, co jest powodem awarii oświetlenia na dworcu i przed nim. Zwróciliśmy też uwagę też na względy bezpieczeństwa w związku z prowizorycznie naprawioną latarnią.

- Oświetlenie wewnątrz dworca i latarnie są włączane przez automat godzinowy. W okresie zimowym oświetlenie w budynku będzie włączone przez cały dzień do momentu zamknięcia dworca. Latarnia, o której mowa, została zabezpieczona, zleciliśmy też jej naprawę - informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych S.A.


Komentowane

mieszkaniec (2018-12-06 11:21) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Budynek dworca to zabytek,a tak zaniedbany,nie mowiac juz o obejściu.Może nowa władza coś z tym zrobi,ze budynek wypięknieje bedzie kasa biletowa ,a przed budynkiem pojawia się kwiaty i ławeczki.
w czy problem (2018-12-06 11:21) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
ale miał Pan latarkę-więc w czym problem?
do "mieszkaniec " (2018-12-06 11:27) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
...a przyjezdnych witały będą kubańskie dziewice zwijające cygara na swych udach .
Marysia (2018-12-06 12:04) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Lepiej żeby witały te kubańskie dziewice niż ten krajobraz który teraz jest. Baby z dziadem tam jeszcze brak od strony miasta.
Problem (2018-12-06 12:10) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
No to Panie Burmistrzu koniecznie coś z tym trzeba zrobić. Proszę się tym zająć sprawa wymagająca natychmiastowej interwencji.z pana strony
po świńsku (2018-12-06 12:17) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Może tam trzeba świnie na ten dworzec puścić tak jak było kiedyś z placem zabaw, momentalnie media krajowe podłapią temat i ktoś tym się zajmie.
do "Marysia" (2018-12-06 13:44) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Jakiego miasta?
tymek (2018-12-06 14:07) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Dworzec nie musi byc pienkny. Wazne ze sa pociongi i jest bezpiecznie.
Korek (2018-12-06 14:24) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie chodzi tu o estetykę dworca a raczej o bezpieczeństwo pasażerów .Jest strasznie niebezpiecznie . Zęby na schodach można stracić
Spręzyna (2018-12-06 15:26) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego lodowisko będzie otwarte tak późno dopiero 22 grudnia ????Boje się jak będzie z innymi inwestycjami skoro otwarcie lodowiska to taki wielki problem i nie można je otworzyć wcześniej
Uczciwość z kameraden.... (2018-12-06 16:14) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
....niech porozwiesza lampy naftowe ma doświadczenie z lipowej. Co nie uda się ?
linijka (2018-12-06 16:20) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Sprężyna, tu teraz mącisz? Artykuł jest o dworcu, a nie lodowisku. Pisać umiesz we wszystkich komentarzach, szkoda że czytać się nie nauczyłeś. Dla ciebie i tobie podobnym za póżno na naukę. Tłumokiem jesteś i będziesz nic ci już nie pomoże. Sprężyna ,wyprostuj się . Co ciebie tak skręca-żal?
Sprężyna (2018-12-06 18:20) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Do linijka: po co te uszczypliwosci i wyzwiska zapytałem grzecznie nikogo przy tym nie obrażając . Co za buta i arogancja.
Kibic (2018-12-06 18:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
To do łukowa przyjezdżają turyści z zagranicy? A tak serio to po co utrzymywać wielki i zabytkowy budynek? wystarczylby maly ale nowoczesny, jasny z kasami biletowymi ladnyni toaletami ogrzewany parterowy budyneczek :d
Ja (2018-12-06 19:15) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Państwo w państwie.Na dworcu ciemno jak u murzyna w Senegalu a debile oświetlają śmierdzący rów .Pytam, po co .Psy i koty nie potrzebują tyle lamp.
Hj (2018-12-06 19:28) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
No przecież u nas dużo zza wschodu jest ludzi to przecież z zagranicy. Oni nie tacy bogaci żeby każdy swoim samochodem jeździł a przyjeżdżają pracować tak dobrze to tylko Czeczenii maja że o nic się nie martwią bo dadzą.
pekape (2018-12-06 19:32) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
PKP to państwo w państwie. Silnie hermetycznie zamknięta instytucja. Tu żaden burmistrz nic nie wskóra bo to nie jego kompetencje. Jeśli coś się zmieni to za kilka lat po remoncie dworca. Tylko wtedy może się okazać, że nie będzie juz komu koleją jeździć, no może poza personelem PKP i obcokrajowcami ze wschodu.
Ble (2018-12-06 20:23) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Co za nerwowi ludzie z tej alternatywy . Życzę linijce więcej spokoju. Może zmień pracę na mniej stresującą
Ma (2018-12-06 20:29) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Większe kompetencje ma Burmistrz i może wstawić się za ludźmi do PKP niż my szaracy Niech pisma pisze dzwoni i nam ułatwia życie. Oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz dworca to nie są wygórowane rzeczy . Więc do roboty .
Dianka (2018-12-07 09:17) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Budynek możnaby zamienić na luksusowy dworek dla uchodźców z ukrainy. A stacje zrobić nowa.
PKP (2018-12-07 12:01) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie wyluzujcie, dworzec będzie w następnym roku modernizowany nie wszystko odrazu mozna zrobić, za 2-3 lata nie poznacie tego miejsca. Pozdr i mniej hejtu :)
linijka (2018-12-07 14:05) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Pracy już nie zmienie-wiek, ale denerwują mnie komentarze nie na temat. Człowiek jest już domatorem, włączy internet zobaczyć, co ciekawego dzieje w tym łukowskim ,,zadupiu,, ,a tu komentarze powtarzające się ,słowo w słowo pod każdym artykułem. Nie ważne ,o czym autor pisze, tak jak tu. Temat dworzec -sprężyna lodowisko. Przepraszam, trochę mnie poniosło, ale chyba czytać umiecie jeden z drugim-po co to robicie? Ble nie jestem z alternatywy, ale ty pachniesz mi PISem. Bo oni swoje żale wylewają po przegranych wyborach. Sprężyna chyba też. Mącić ,mieszać, dogadywać, tyle w komentarzach zwykłej złośliwości, że to przeraża normalnie myślącego człowieka. Nie jestem z żadnego ugrupowania i jest mi wszystko jedno ,kto u steru, ale zacznijcie normalnie się zachowywać. To zaczyna być denerwujące nie tylko dla mnie.
Mm (2018-12-08 10:22) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
40 procent wyborców danej partii to fanatycy z nimi nie ma dyskusji. Prędzej małpa w zoo zrozumie. Dlaczego na świecie są wojny? Bo wódz kazał a rzesza fanatyków wykonuje. Fanatyk nie interesuje rzeczywistość nie interesują fakty poparte dowodami bo fanatyk nie myśli jest debilem ograniczonym umysłowo i zaprogramowanym na bezwzgledne poddanstwo swojej partii i jego guru. Dlatego jest tyle tutaj żali i głupot. Kiedyś burmistrz poprzedni powiedział że dworzec PKP to nie jego kompetencje i własność PKP dlatego nic nie może zrobić. Tak samo powiedział o przejeździe na łapiguzie. Fanatycy nie pamiętają i atakują aktualnego burmistrza. Co może burmistrz wystosowac pismo z zapytaniem. Tyle. To i ja mogę a jak mi coś nie pasuje to ja pismo wysyłam a nie siedzę i wylewam żale na necie
Ma (2018-12-09 08:09) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie jestem zadnym fanatykiem żadnej partii . Ba nawet nigdzie nie należę. Wyraziłem swoje zdanie i go nie zmienię. Jeżeli sami sobie mamy wszystko załatwiać pisać i upominać się dzwonic o normalne funkcjonowanie to po co nam burmistrz? Czyż nie jest reprezentantem nas wszystkich ?Czyz to nie jego wybraliśmy aby reprezentował nas i w naszym imieniu sie wypowiadał?Po co go tłumaczyć ze swoich kompetencji? Z tego co piszecie najlepiej dac mu święty spokój i o nic sie nie upominać. Mam wrażenie że sztab "adwokatów "ma za sobą . Nic robic nie musi i tak to wybronią z nic nie robienia.
Janina (2018-12-09 10:05) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Jestem emerytką i korzystam z usług PKP. Wierze ze Pan Burmistrz poprawi mi (nam) życie na dworcu i zrobi się jasno i upomni się jeszcze o kładkę zęby rowery można było samemu przenieść a nie wciąż prosić o pomoc . Proszę mnie nie wyzywać od PISo-wców i fanatyków .Będę trzymać kciuki żeby nic się już przez całą kadencję nie zepsuło bo jak się upomnę i napiszę to boję się że będę tu znieważona i partyjna
Do. Ma (2018-12-09 17:14) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Dla mnie burmistrz i ta rzesza tumanow w radzie jest bez użyteczna. Większość to rzesza nieudaczników co nie umieją nic tylko klapac dziobami pod publikę.
qw (2018-12-10 21:16) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Pan B nie umiejący zapanować nad 5 uczniami.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta ...
Startowała na wójta Gminy Wola Mysłowska, została zastępcą wójta Gminy Krzywda Związana z Prawem i Sprawiedliwością Zofia Mikusek pracować będzie w Gminie Krzywda. Niedawna kandydatka na wójta w Woli Mysłowskiej współpracować będzie z Krzysztofem Wardą, który pokonał w wyborczej dogrywce w Krzywdzie wójta Jerzego Kędrę.
10 tysięcy miesięcznie dla Dariusza Szustka
10 tysięcy miesięcznie dla Dariusza Szustka 10 620 zł będzie zarabiał co miesiąc starosta Dariusz Szustek. To kwota wyższa o 345 zł niż zarobki jego poprzednika Janusza Kozioła w ostatnich miesiącach urzędowania. Podane kwoty są kwotami brutto.
Pech 37-latka. Wyszedł z komendy w stanie wskazującym i ...
Pech 37-latka. Wyszedł z komendy w stanie wskazującym i dwukrotnie wsiadał na rower Duża upartością wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Łuków. Mężczyzna przyjechał wczoraj rowerem na komendę policji, by sprawdzić stan trzeźwości. Gdy znajdujący się w budynku alkomat faktycznie wykazał, że jest on "po dwóch głębszych", rowerzysta wyszedł z budynku i na oczach policjantów ponownie wsiadł na jednoślad. Czynność tą powtórzył... jeszcze raz.
Kolejne potrącenie!
Kolejne potrącenie! 11-letnia przechodząca po pasach dziewczynka została potrącona przez kierującego Dacią 18-letniego kierowcę. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
Kronika policyjna: dwa śmiertelne potrącenia
Kronika policyjna: dwa śmiertelne potrącenia Do dwóch potrąceń ze skutkiem śmiertelnym doszło w zeszłym tygodniu na drogach powiatu łukowskiego. Policjanci apelują o uwagę za kierownicą.
Piotr Kisiel z brązowym medalem Mistrzostw Polski
Piotr Kisiel z brązowym medalem Mistrzostw Polski 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w warcabach zdobył reprezentujący Orlęta Łuków Piotr Kisiel.
PiS bierze Komisję Rewizyjną
PiS bierze Komisję Rewizyjną Danuta Bosek z Prawa i Sprawiedliwości będzie szefować Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego. Jej zastępcą będzie Krzysztof Gajowy z tej samej listy. "Życzę miłego słodzenia sobie przez najbliższe 5 lat" - komentuje ten wybór Tomasz Sych (PSL).
Zmiany w Urzędzie Miasta
Zmiany w Urzędzie Miasta Dziś wchodzi w życie rozporządzenie burmistrza Łukowa, zmieniające strukturę organizacyjną w Urzędzie Miasta. Zmiany dosięgły m.in. Wydział Informatyczny.
Zbiórka dla domu Dziecka
Zbiórka dla domu Dziecka Kosmetyki dla dzieci, kredki, zeszyty, a nawet dywan. Trwa zbiórka darów dla Domu Dziecka w Łukowie, którą przeprowadzają jeden z salonów fryzjerski i salon kosmetyczny w Łukowie.
Sąd ma wolne
Sąd ma wolne W poniedziałek 10 grudnia rozpoczęła się akcja protestacyjna urzędników łukowskiego Sądu Rejonowego. Przyłączyli się oni do ogólnopolskiej akcji pracowników sądów, która polega na masowym przechodzeniu na zwolnienia lekarskie, podobnie jak wcześniej zrobili to policjanci.
Śmiertelne potrącenie na Siedleckiej
Śmiertelne potrącenie na Siedleckiej Nie żyje 67-letni pieszy, potrącony wczoraj na ul. Siedleckiej w Łukowie. Na mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych najechał Toyotą 53-latek z Siedlec. Policja apeluje o uwagę za kierownicą.
Kronika strażacka: wypadki i pożar transformatora
Kronika strażacka: wypadki i pożar transformatora Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek 4 grudnia na ul. Wschodniej w Łukowie. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy interweniowali też przy potrąceniu pieszego w Adamowie i przy pożarze transformatora na linii kolejowej.
Podzielą się pracą w komisjach
Podzielą się pracą w komisjach Na godz. 11 zaplanowano posiedzenie Rady Powiatu Łukowskiego. Jej najważniejszą częścią będzie wybór radnych pracujących w Komisji Rewizyjnej oraz pozostałych komisjach stałych.
"Aleje" na Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Do wspólnych obchodów włączyli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
Bajki o Mikołaju
Bajki o Mikołaju Bajki o Świętym Mikołaju i zbiórka słodyczy dla mieszkańców Domu Dziecka. Nietypowo mikołajki spędzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie.
Rekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogody
Rekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogody Choć pogoda nie rozpieszczała, w niedzielne popołudnie miejski park w Łukowie zapełnił się mikołajami. Już po raz szósty w naszym mieście zorganizowany został Łukowski Charytatywny Bieg Mikołajkowy "Mikołaje Wieczorową Porą". Charytatywną imprezę adresowano Dominice Wiśniewskiej, podopiecznej fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc.
Charytatywny maraton fitness dla Amelki
Charytatywny maraton fitness dla Amelki Wspólne treningi fitness i strefa zabaw dla dzieci to główne atrakcje charytatywnego pikniku, który już dzisiaj odbywać się będzie w hali sportowej liceum im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka środków dla Amelki, wymagającej pomocy dziewczynki. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 14.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Bajki o MikołajuRekordowy, mikołajowy bieg mimo niepogodyRecytowali ks. Jana TwardowskiegoPrezenty dla dzieci i rozświetlenie choinkiDarmowa, mikołajowa taksówkaSeniorzy na balu andrzejkowymAndrzejki dla niepełnosprawnychPomarańczowy Dzień w „Czwórce”Uderzył w drzewoRatowali łabędziaAlkohol znowu zdjęty z obrad

Obejrzyj

Kolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzeniaSukcesy uczniów „Reymonta”Potrącenie na pasach. Jest nagranie z monitoringuOminęła zapory i uderzyła w pociągUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
01
02
03
04
05
06
Świąteczny konkurs rozstrzygnięty
Świąteczny konkurs rozstrzygnięty
Łukowski Ośrodek Kultury rozstrzygnął konkurs na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 6 grudnia podczas mikołajowej zabawy.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Czy w Łukowie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci?
Czy w Łukowie powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci?
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Św. Michała" oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie znalazły się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji "Serenada dla Dzieci". W jej ramach można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną kąciki zabaw dla najmłodszych. Głosowanie trwa do 21 grudnia.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

moto: Kupię Toyotę Avensis I i II Yaris Corolle
Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota avensis I lub II Skup Toyota Avensis Zakupię Toyoty Avensis Skup Toyot kupie Toyotę Toyoty Toyot Avensis ...
moto: kupię mercedesa sprintera
Kupię Mercedesa 208 210 308 310 408 410 kaczkę 207 209 307 309 kaczora 407 409 814 817 914 917 124 w124 190 W201 W202 ...
Dam pracę: Fachowa ekipa remontowa
Poszukuję fachowej ekipy remontowej. Do wykonania: ścianki z karton gipsu, sufit kasetonowy, instalacja elektryczna, wymiana parapetów, obsadzenie drzwi, gipsowanie, malowanie. Praca na terenie Łukowa. Kontakt ...
Dam pracę: Kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. Doświadczenie mile widziane. W celu ...
Sprzedam: Kury Nioski
Kury nioski możliwy transport
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje