Dziś są imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

dodane: 09-07-2019 11:46   |   wyświetleń: 3176

GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci

Mieszkańcy gminy Łuków już od tego miesiąca zapłacą więcej za odbiór odpadów.
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci 
Od lipca 2019 obowiązuje nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W przypadku selektywnego gospodarowania 8 zł miesięcznie od jednego mieszkańca w zadeklarowanej nieruchomości do czterech osób i 4 zł za każdą następną osobę. W przypadku nieselektywnego gospodarowania opłata za odbiór śmieci wynosi 20 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.  

OPŁATY DLA FIRM:  
Opłaty dla firm wynoszą:
w przypadku selektywnego gospodarowania opłata za pojemnik/kontener wynosi:  
Pojemność / Kwota miesięczna/ Kwota kwartalna  
 110 l /9 zł /27 zł  
 240 l /20 zł/ 60 zł  
 1 100 l /70 zł /210 zł  
 2 500 l /180 zł /540 zł  
 7 000 l /450 zł /1350 zł      

 W przypadku nieselektywnego gospodarowania opłata za pojemnik/kontener wynosi:    
Pojemność / Kwota miesięczna/ Kwota kwartalna  
 110 l/ 20 zł /60 zł  
 240 l /42 zł /126 zł  
 1 100 l /180 zł /540 zł  
 2 500 l /350 zł /1050 zł  
 7 000 l /800 zł/ 2400 zł

Komentowane

łukowiak (2019-07-09 12:45) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Krytykanci Burmistrza to o ile jest taniej w Gminie? Ile razy w miesiącu jest odbiór?
Tyle (2019-07-09 13:10) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
12 złotych a 8 tak trudno policzyć?
łukowiak (2019-07-09 13:22) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Dodaj opłatę za pojemnik ( w mieście mamy często po 3 pojemniki za które nie płacimy) i częstotliwość odbioru to naprawdę ciężko policzyć!!!!!
.. (2019-07-09 13:25) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
I podwyżki od Lipca a w Mieście od nowego roku.
Łukowiaku (2019-07-09 13:27) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Ty na siłę chcesz usprawiedliwić wyciąganie kasy od podatników. Podnosimy ceny i nic nie robimy. Jak zabraknie to się znów podniesie.
Londo (2019-07-09 13:31) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
W całej Polsce drożeje wywóz odpadów,To nie tylko w Łukowie
I tak (2019-07-09 13:36) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Ci co wywalają w lasach i tak dalej będą to robili aż przysypią drzewa z górką i jak im się na działki będzie wracać to się zastanowią. Ścigać i kary nakładać na tych żeby sfinansować uczciwych mieszkańców którzy dzielnie segregują odpady. Płacę za odpady, segreguje i jak chcę się przejść po lesie to tutaj kibel, tapicerka, lodówka i ch. wie co jeszcze.
łukowiak (2019-07-09 14:08) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Śmieci drożeją bo koszty pracy są coraz większe. Nic na to nie poradzimy. Pracownik chce zarabiać więcej to towar lub usługa przez niego wykonana musi być droższa. Płacąc coraz drożej w nie naszych marketach nie krzyczysz, że z podatnika ściągają. Widać gołym okiem jak wszystko drożeje. Ile płacono za mkw ułożenia kostki 3 lata temu a ile dzisiaj.
Qwerty (2019-07-09 14:23) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Baska Jolka iine gady jak wytłumaczycie podwyżki w gminie to też wina pludowskiego? Mowiliscie że burmistrz z PiS nie podwyższal a w gminie to jaka partia? Śmieszy mnie to wasze biadolenie i wciskanie ciemnoty o fundowaniu podwyżek. W każdym mieście śmieci drożeją a dlatego że PiS podniosl cenę za prąd dla firm. Każdy kolejny rząd lekceważy problem deficytu prądu i odwleka budowę elektrowni atomowej. Elektrowni w rok się nie wybuduje a to dekadę potrwa a zamiast martwić się wcześniej to w dupie mają. Prąd u nas i tak droższy niż w Niemczech a Niemiec przeziez ile więcej zarabia.
.. (2019-07-09 14:23) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Skoro smieci drożeją to wypadałoby zwiększyć częstotliwość ich odbiorów w gminie! Kompletna porażka, smieci sa odbierane raz w miesiacu! Nie wspominajac o szkle i popiole gdzie odbior jest 3 razy w roku!! Aa i zupelnym nieporozumieniem jest odbior bio odpadów raz w miesiacu . Porażka
strasznie drogo (2019-07-09 14:43) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Dla porównania w Siedlcach płacą 2,5 zł od osoby/miesiąc a śmieci są zabierane co drugi dzień
Ll (2019-07-09 14:43) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie przesadzaj bo nie ma takiej potrzeby. Wystarczy jak jest jak będzie częściej toni drożej.
Do smak gumy (2019-07-09 15:30) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Smak gumy co Ty na to?
llu od zawsze (2019-07-09 16:46) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
glosujcie dalej na PIS-orów... to przez ich rozdawanie kasy na prawo i lewo wszystko nam drozeje... inflacja za 2/3 lata was dopadnie to dopiero bedzie placz....
do llu od zawsze (2019-07-09 17:02) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Może ty masz pieniądze bo ci się udało, tylko dzięki Pis teraz nie trzeba pracować i jakoś jest. to najlepsza partia jaka była w polsce i tylko cwaniaki płaczą bo wkońcu się za nich biorą. Niemogę się doczekać aż Prokuratura pozamyka te łukowskie firmy wielkich biznesmenów co oszukują i jeżdżą beemkami za nasze pieniądze.
wszystko wina pisu (2019-07-09 17:25) 8 1   |   zgłoś do usunięcia
Weźcie się ludzie ogarnijcie, kraj nam odbudowują a wy na nich psioczycie jak zawistne żmije.
do wszystko wina pisu (2019-07-09 17:32) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Dokładnie, wcześniej się nie dało żyć w tym zasranym mieście teraz chociaż można sobie pozwolić na jakieś rozrywki czy grila zrobić i się nie wstydzić .
Łukowiaku (2019-07-09 17:34) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
To jakie podwyżki dostali pracownicy PUIKu albo urzędu miasta zajmujący się gospodarką odpadami, że dalej bredzisz o rosnących kosztach pracy?
do Lukowiaku (2019-07-09 17:41) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
A co cię to obchodzi przecież to nie twoje pieniądze tylko z budżetu miasta? tak ci to przeszakdza
Łukowiaku (2019-07-09 19:13) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Co argumenty się skończyły? Z budżetu miasta to i moje.
łukowiak (2019-07-09 21:32) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
A skąd miasto ma własne pieniądze na dokładanie do naszych śmieci? Ja uważam, że pewne koszty trzeba ponieść. A te związane z podwyżką za odpady są nieuniknione.
KASA (2019-07-09 21:39) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
w PUIKU WYSYSA PIENIADZE BIUROKRACJA NA WYSYPISKU KTÓRA JEST PRZEROSNIETA NIE OD DZIS KONIEC I...
Pudel (2019-07-10 07:36) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
A co nas mieszkańców Łukowa obchodzi gmina ? Nawet nas nie obchodzą mieszkancy gminy , że muszą płacić droższe bilety za basen że drożej płacą za śmieci ! Ich sprawa! My mieszkamy w mieście i tu nas interesują podwyżki!
łukowiak (2019-07-10 08:56) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy Miasto ma przychody ze sprzedaży przesegregowanych odpadów typu plastik, makulatura czy szkło?
Jürgen (2019-07-10 09:12) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy postawione będą bramki z ochroniarzami na wjeździe do miasta? Bo łuków chyba tego chce. Tylko jak Ci wszyscy bogacze po te słoiki z Warszawy przyjada?
Do. Lukowiak (2019-07-10 09:15) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Skoro taki jesteś ciekawe wystosuj pismo z dostępu do informacji zapytaj o co chcesz i przyjdź do Łuków 24 niech opublikuje odpowiedź i wtedy będziesz krzyczał że marnuja pieniądze. Wystosuj wtedy pismo do burmistrza dlaczego robią tak a nie tak. Skoro jesteś taki mądry i wiecznie atakujesz jedna osobę bo partia ci tak każe to zrób to oficjalnie. Bo póki co grasz za wielką pi.zde chowają się w necie i zmieniasz w kółko nicki. Wystosuj też pismo do poprzednika kiedy zwróci 9tys za wysłanie płatnych SMS w konkursie człowiek roku bo to jak powiedziałeś z budżetu miasta to nasze to my chcemy zwrotu. Twoje zapewne nie bo ty nie płacisz podatków z sektora prywatnego tylko całe życie siedzisz na państwowym. Jak to właściciele prywatnych film mówią to są pasożyty niegenerujace wzrostu gospodarczego i nie zwiększające PKB kraju tylko je obniżające i marnujace państwowe pieniądze.
do Do. Łukowiak (2019-07-10 09:59) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Nie obrażaj innych. W tej dyskusji ani razu nie skrytykowałem obecnego Burmistrza p. Piotra. Wręcz przeciwnie! Co do pracy pasożytniczej to się mocno mylisz bo bierzesz mnie za kogoś innego. Pierwszy raz biorę udział w dyskusji na Lukow24.pl i niku łukowiak użyłem pierwszy raz. A co do pasożytnictwa to od 1992 płacę haracz zwany ZUS obecnie 1316,97 zł. Do urzędników mam też duży szacunek jeśli swoją pracę wykonują uczciwie. Ich pensje są opodatkowane w całości więc dokładają się do utrzymania Naszego Miasta.
llu od zawsze (2019-07-10 11:19) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
nic mi sie nie udalo zarobilem swoimi rekami i ciezka praca to co mam, tylko teraz musze wiekszosc zostawic w skepach i.na cpn bo jest drozyzna a to dzieki waszym.pupillom Pisiorom jednym . patrja zlodziei i klamcow. latwo wam geby napchali 500+ oj latwo.. przejzyjcie na oczy
nick (2019-07-10 11:22) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Dają 500+ rodzicom a dzieci kiedyś będą spłacać te kredyty brane na te wszystkie +. Z nieba nic nie spada.
do nick (2019-07-10 12:11) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
brawo, brawo ze sie znajduja ludzie co rozumieja ze zadarmo nic nie ma i ze to nasze dzieci bede tyrac na to zeby splacic te plusy.. ale w naszym spoleczenstwie jest malo takich kumatych ludzi... llu od zawsze Ciebie popieram w 100% twoje wypowiedzi..
BB (2019-07-10 12:21) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
500+ to dobry ruch. A że mając dzieci kobieta woli wychowywać przyszłe pokolenia, niż tyrać na Łukowskiego prywaciarza to plus.
bo BB (2019-07-10 13:03) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Ale to ten znienawidzony prywaciarz daje miejsca pracy i płaci podatki z których te matki mogą otrzymywać 500+
DOo boBB (2019-07-10 14:30) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Miejsce pracy daje ale za tyranie od świtu do nocy i za najniższa bez wolnych sobót ,a jak dziecko chore to strach brac zwplnienie .
... (2019-07-10 14:54) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jest to tyranie od rana do nocy za najniższą pensję? To nie te czasy. Pora zmienić pracę !!!
We Łukowie (2019-07-10 15:03) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
...to co drugi taki. Umowa 1/10 etatu, abo bez umowy. I milion godzin.
Smak Gumy (2019-07-10 23:15) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Moi mili, segregacja śmieci jest nieopłacalna i nie działa ani nie pomaga w żadnym wypadku środowisku. Jestem zagorzałym zwennikiem nie segregowania śmieci. Jeśli ktoś mi powie że segregacja jest opłacalna i potrzebna to będę gumował takiego spekulanta.
do Do. Łukowiak (2019-07-11 00:20) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
9 tys. Za SMS? Tylko taki idiota jak ty może wierzyć i powielać takie niedorzeczności. Obydwaj kandydaci nie dostali nawet 3 tysięcy głosów a mieli po równo. Jeden SMS to koszt 2,66. Skąd ci durniu 9 tysięcy wyszło? Poprzednik to cię kretynie do sądu powinien podać za rozprzestrzenianie fałszywych informacji.
K (2019-07-14 08:50) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Policz sobie wszystkie lata i wszystkie telefony z których sms płatny był wysyłany i zobaczysz jaka kwota wyjdzie.