Dziś są imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

dodane: 06-11-2019 15:35   |   wyświetleń: 13301

Internauci ostrzegają się przed porywaczami dzieci, jeżdżącymi busem

- Uwaga, w okolicy Łukowa dochodzi do prób porwań dzieci. Porywacze jeżdżą po wioskach busem, jeden ze świadków mówi, że jest to nowy bus na blachach WS/WSI, wyskakują w kominiarce i próbują wciągnąć dziecko do busa! Takie ostrzeżenia zamieszczają łukowianie na swoich profilach fb i w udostępnieniach.
Internauci ostrzegają się przed porywaczami dzieci, jeżdżącymi busem  
 - Dzieje się to głównie na wsiach w okolicach Łukowa wieczorami. Paru dzieciom udało się uciec przez co nie doszło do porwania! – mrożące krew żyłach informacje budzą lęk u rodziców.

Dalej czytamy, że sprawą zajmuję się już policja kryminalna.

- Jednak bądźcie czujni, dzieciaki niech uważają, rodzice niech uświadamiają! – apelują  internauci.

 Niektórzy twierdzą, że są świadkowie prób porwań. Ludzie ostrzegają:  

-  Ostatnio sytuacja miała miejsce w Szaniawach…  

-  Sytuacja miała miejsce w Strzyżewie. Chłopiec piętnastoletni ledwo się wyrwał porywaczom…

 POLICJA DEMENTUJE:

 Zapytaliśmy Marcina Józwika, rzecznika Komendy Policji w Łukowie, czy policja zajmuje się sprawami prób porwań w naszym powiecie.
  -Nie ma żadnych zgłoszeń dotyczących porwań dzieci. Tego typu sygnały do nas nie docierają – mówi Józwik.    

Jednocześnie zapewnia, że każde zgłoszenie o sytuacjach niepokojących mieszkańców policja sprawdza.  

Zadaliśmy także pytanie, czy policja otrzymuje zgłoszenia od mieszkańców, których niepokoją obce samochody „kręcące się” lub stojące w ich miejscowościach.  

- Mieszkańcy domów zgłaszali nam, że niepokoją ich jeżdżące po wsi, lub zatrzymujące się przy ich domach nieznane  samochody. Mieszkańcy obawiali się, że obserwujący ich domy kierowcy i pasażerowie takich aut mogą być potencjalnymi sprawcami kradzieży. Sygnały tego typu sprawdzaliśmy – mówi Józwik.

Komentowane

Jog (2019-11-06 16:03) 27 20   |   zgłoś do usunięcia
Jak dla mnie jest to puszczona bujda na resorach. Wystarczy logicznie pomyśleć. Skoro są świadkowie czego nie zostało to zgłoszone. Druga sprawa mało prawdopodobne żeby wszystkim dzieciom udało się uciec porywaczom a przecież raczej są to osoby dorosłe . Także puścił ktoś bajki o ludzie mają pożywke.
Mieszkaniec (2019-11-06 16:27) 19 17   |   zgłoś do usunięcia
Co za brednie. Przeciez sytuacja miała miejsce w okolicach strzyżewa, była policja kryminalna i wgl, sam widzialem jak podjerzdżali pod dom więc dla czego policja zaprzecza? Chyba, że dla dobra śledztwa...
Lukowiak (2019-11-06 16:39) 30 19   |   zgłoś do usunięcia
Jakiś gumowy debil napisał na spotted by sobie zrobić reklamę. A pelikany łykają to.
Do Lukowiak (2019-11-06 16:44) 18 26   |   zgłoś do usunięcia
A ty wiesz wgl jak spotted działa? Ktoś wrzuca post a strona udostępnia. Więc jaka tu reklama? Na ludzkiej tragedii? Myślisz ty trochę???
Xyz (2019-11-06 16:54) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
Pewnie bawili się w halloween.
As (2019-11-06 17:18) 17 53   |   zgłoś do usunięcia
A może to Trynkiewicz na przepustce szaleje a samochód to czarna wolga
JANOSIK (2019-11-06 17:50) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
jeśli to prawda to KRZESŁO ELEKTRYCZNE dla Skurwysynów!
Smaczek gumy (2019-11-06 18:32) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować ich wszystkich i hej
a może (2019-11-06 18:45) 15 21   |   zgłoś do usunięcia
a biała łada?
wsiowy (2019-11-06 18:52) 20 17   |   zgłoś do usunięcia
A może łapią i zapisują do LGBT?. Może?.
Smakosz gumy (2019-11-06 19:02) 20 14   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować spotted!
Do do lukowiak (2019-11-06 19:09) 67 56   |   zgłoś do usunięcia
A wiesz jak działa zasięg postów? Jeden debil pisze bajkę. Inny debil udostępnia na swojej stronie na fb. Inni udostępniają dalej i klikają w polubienia strony...Do tego stwarza panikę wśród ludzi. Od takich spraw jest policja i ta dementuje to. Facebooki inne tego typu rzeczy nie jest wiarygodne źródło. Pomyśl sam zanim każesz komuś innemu Ten cały administrator fb także powinienem to samo zrobić
Luki (2019-11-06 20:16) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
Za moich czasów jeździło czarne BMW z numerami 666 I porywało ludzi oczywiście „świadkowie” byli po paru latach jeździł van potem bus no i znowu.... co parę lat temat wraca jak bumerang
Smak Gumy (2019-11-06 22:23) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
877 (2019-11-07 06:21) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Policjanci mają 2 paly policyjne i nie wiedzą której mają użyć jedna jest stara i smierdzaca a druga porządna i po kolan.
Lulek (2019-11-07 06:38) 20 19   |   zgłoś do usunięcia
Mnie wczoraj chcieli porwać kosmici, ale udało mi się uciec. Uważajcie
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK W piątek 14 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpiła polska gwiazda największych światowych scen operowych Alicja Węgorzewska w koncercie ?Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości".
Pogrzeb Lecha Dębczaka
Pogrzeb Lecha Dębczaka Msza św. rozpocznie się w czwartek 20 lutego o godz. 12.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Pól godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? ...
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? Trwają prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowo-wschodniej części Łukowa. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w procedurze uchwalania tego dokumentu.
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA)
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA) Wypadek na drodze wojewódzkiej 808
Mają „Tysiąc powodów by czytać”
Mają „Tysiąc powodów by czytać” Szkoła Podstawowa w Krzówce (gmina Serokomla) w październiku 2019 r. wystartowała w konkursie zatytułowanym ?Tysiąc powodów by czytać?, organizowanym przez Empik
Są jeszcze bilety na ...
Są jeszcze bilety na ... Zostały ostatnie bilety na spektakl marionetkowy ?Tygrys Pietrek" w ŁOK 19 lutego. Są już tylko wolne miejsca dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych na godzinę 11:30.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje