Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dzisiaj odwiedziło nas 193 osób   |   Osób online: 59   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-09-2018 14:06   |   wyświetleń: 2245

Jest skład Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej

9 osób pracować będzie w powołanej na okres wyborów Miejskiej Komisji Wyborczej w Łukowie. Grupa ta odpowiadać będzie za przeprowadzenie i organizację wyborów w naszym mieście. W przypadku Powiatowej Komisji Wyborczej w podobnym gremium zasiądzie 10 osób.
Jest skład Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczejfoto. Internet 
W skład Miejskiej Komisji Wyborczej weszli: Iwona Zofia Biernacka (zgłoszona przez KW Porozumienie Gowina), Joanna Celińska (KKW SLD Lewica Razem), Wioletta Ekielska (KWW Alternatywa dla Łukowa), Arkadiusz Kasznia (KWW Łukowska Koalicja Obywatelska), Grażyna Krikotin (KKW SLD Lewica Razem), Zdzisław Marian Skrzynecki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Mirosław Stryjek (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Michał Lech Winiarczyk (KWW Razem Ponad Podziałami) i Marek Andrzej Zalewski (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej). Osoby te spotkają się 12 września na pierwszym posiedzeniu i wybiorą ze swojego grona przewodniczącego i zastępcę. Miejską Komisję Wyborczą powołał Komisarz Wyborczy w Lublinie

W Powiatowej Komisji Wyborczej pracować będą natomiast: Krzysztof Konstanty (zgłoszony przez KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej), Agnieszka Grażyna Kot (KW Porozumienie Gowina), Jacek Ksieniewicz (KWW Łukowska Koalicja Obywatelska), Ewa Mokiejewska (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Beata Pruska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Jan Strzyżewski (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) i Zbigniew Jan Wiącek (KW Polskie Stronnictwo Ludowe). Grupę tą uzupełnią osoby wskazane przez Komisarza Wyborczego. Są to: Andrzej Sławomir Michalski, Gerard Artur Pawlik i Adam Mariusz Ponikowski.

Prawo zgłaszania kandydatów do Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej miały komitety, które zamierzają startować w jesiennych wyborach. Członkowie komisji natomiast będą rejestrować kandydatów na radnych miejskich i powiatowych, a także w przypadku Miejskiej Komisji - burmistrza.

Ponadto z racji tego, że członkiem MKW został Arkadiusz Kasznia, można z pewnością powiedzieć, że nie będzie on ubiegał się tym razem o stanowisko następcy Dariusza Szustka.

Zobacz też: Postanowienie Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 10 września 2018 r. w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.


Komentowane

Er (2018-09-12 07:24) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda ze nikt nie wspomina o wywlaszczeniach aktualnych właścicieli ogródków działkowych w Łukowie. Wszędzie cisza a każde media o tym wiedzą
Działkowicz (2018-09-12 08:41) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Coś więcej w temacie tych działek?
Wz (2018-09-12 08:56) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Właściciele działek co ich dotyczy dostali decyzję. Właściciel pobliskiej sali weselnej wnioskowal o wywlasczenie i odzyskanie własności która utracił jego przodek w związku z wywlasczeniem z 76roku.
sman (2018-09-12 09:03) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Skoro ma prawo do ziemi, to dziwne ze o swoje sie ubiega? Mnie to nie dziwi. Skoro bylo dziadka, to teraz nalezy sie wnukowi a nie dzialkowcom.....
Redakcja (2018-09-12 09:21) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Redakcja wkrótce zajmie się tą sprawą. Prosimy o cierpliwość.
Er (2018-09-12 09:46) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
No jak teraz wywlaszcza zapłacą bo drogę budują a za 42 lata powiesz oddawać państwo ziemię? Zależy na jakich zasadach było wywlaszczenie
Who is who (2018-09-12 13:59) 2 5   |   zgłoś do usunięcia
Pogonowski, Giczela, Ekielska już cała trójka oficjalnie w Alternatywie dla Łukowa. "Oczywiście" na czas kampanii wyborczej udadzą się na urlopy.
Whis Fis (2018-09-12 14:05) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Ci udadzą się na urlopy, niejaki Jaki kandydat na prezydenta tyra na 4 posadach. Who ulżyj Jakiemu!
Jakie miasto (2018-09-13 11:53) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
W Warszawie Jaki oddaje kamienice miastu, tak samo należy uczynić w Łukowie z ziemią, która podlegała wywłaszczeniu po wojnie.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Oni powalczą o mandat radnych powiatowych
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych Znamy kandydatów do Rady Miasta w Łukowie, znamy też osoby ubiegające się o mandat radnego powiatowego. Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich osób startujących w wyborach do tego organu.
80 tysięcy wypoczywających na basenach!
80 tysięcy wypoczywających na basenach! Aż 80 tysięcy osób skorzystało z oferty letniej pływalni "Delfin" przy ulicy Browarnej w Łukowie. Tegorocznemu wynikowi nie zagroziło nawet otwarcie kąpieliska nad zalewem Zimna Woda.
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu Dwa potrącenia pieszych odnotowali w ostatnim tygodniu łukowscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli też aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu.
Rzeźby dla Niepodległej
Rzeźby dla Niepodległej Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu ...
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu Uczniowie klas sportowych z łukowskiej "Piątki" uczestniczyli w obozie sportowym w nadmorskim Kołobrzegu. Odbywał się on między 10 a 19 sierpnia.
Pożar domu na ul. Cieszkowizna
Pożar domu na ul. Cieszkowizna Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Akcja gaszenia ognia trwała aż cztery godziny.
Oni powalczą o mandaty radnych
Oni powalczą o mandaty radnych 107 osób będzie ubiegać się o mandat radnego miejskiego w tegorocznych wyborach samorządowych. Na kogo będziemy mogli oddać głos 21 października?
Ilu uczniów liczą szkoły?
Ilu uczniów liczą szkoły? Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?
Weekendowe interwencje strażaków
Weekendowe interwencje strażaków Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?
Festyn na zakończenie lata
Festyn na zakończenie lata Była impreza na rozpoczęcie wakacji, była też na ich zakończenie. W niedzielę 16 września nad zalewem Zimna Woda zorganizowany został festyn dla mieszkańców Łukowa.
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania!
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania! Który dzielnicowy cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? O tym zadecydują mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w plebiscycie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Wspólnoty Łukowskiej i portalu Łuków24.pl. Głosowanie trwa tylko do 20 września!
Rusza program „Kobieta Bezpieczna”
Rusza program „Kobieta Bezpieczna” Do piątku 21 września można zapisywać się na zajęcia w ramach programu "Kobieta Bezpieczna".
Mikołaj Gajowy w „Kwietniku” w Kutnie
Mikołaj Gajowy w „Kwietniku” w Kutnie Mikołaj Gajowy, wokalista z działającego przy łukowskiej "Jedynce" Szkolnego Studia Piosenki zdobył III miejsce na ogólnopolskim festiwalu "Kwietnik" w Kutnie.
Święty Krzysztof w PKS-ie
Święty Krzysztof w PKS-ie Przy bazie PKS w Łukowie stanęła rzeźba, mająca chronić pracujących w przedsiębiorstwie kierowców i wszystkich podróżujących. W piątek 14 września dokonano poświęcenia tej figury.
Podziękowania dla wolontariusza
Podziękowania dla wolontariusza Gdy pod koniec czerwca doszło do wypadku cysterny na ul. Radzyńskiej, on do godziny 2 w nocy pomagał kierowcom objechać miejsce zdarzenia. Teraz otrzymał podziękowania od policjantów za swoją pracę.
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz Koniec inżynierii politycznej w wykonaniu Arkadiusza Kaszni. Były radny i poseł, który trzy miesiące temu wyraził chęć kandydowania na stanowisko następcy Dariusza Szustka, wystartuje w wyborach... ale za pięć lat. Co jednak radzi obecnym kandydatom?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Koniec festiwalu organowegoRzeźby dla NiepodległejUczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w KołobrzeguPożar domu na ul. CieszkowiznaFestyn na zakończenie lataMikołaj Gajowy w „Kwietniku” w KutnieŚwięty Krzysztof w PKS-iePodziękowania dla wolontariuszaNowa biblioteka w SerokomliMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejSztandar Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików

Obejrzyj

Mieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w Łukowie

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego
Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Muzeum na dużym ekranie
Muzeum na dużym ekranie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl kinowych spektakli, w których oglądać będzie można... znane na całym świecie muzea. Najbliższą tego typu projekcję zaplanowano na 18 listopada.

Prognoza pogody

Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików
Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików
50 zawodników z województwa podlaskiego i lubelskiego rywalizowało w zeszły weekend w szachowych zawodach w Łukowie. Impreza zainaugurowała V Międzynarodowy Festiwal Ziemi Łukowskiej w szachach.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Kupię: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MEDALE STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje