Dziś są imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Dzisiaj odwiedziło nas 22 osób   |   Osób online: 22   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-09-2018 14:06   |   wyświetleń: 2684

Jest skład Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej

9 osób pracować będzie w powołanej na okres wyborów Miejskiej Komisji Wyborczej w Łukowie. Grupa ta odpowiadać będzie za przeprowadzenie i organizację wyborów w naszym mieście. W przypadku Powiatowej Komisji Wyborczej w podobnym gremium zasiądzie 10 osób.
Jest skład Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczejfoto. Internet 
W skład Miejskiej Komisji Wyborczej weszli: Iwona Zofia Biernacka (zgłoszona przez KW Porozumienie Gowina), Joanna Celińska (KKW SLD Lewica Razem), Wioletta Ekielska (KWW Alternatywa dla Łukowa), Arkadiusz Kasznia (KWW Łukowska Koalicja Obywatelska), Grażyna Krikotin (KKW SLD Lewica Razem), Zdzisław Marian Skrzynecki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Mirosław Stryjek (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Michał Lech Winiarczyk (KWW Razem Ponad Podziałami) i Marek Andrzej Zalewski (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej). Osoby te spotkają się 12 września na pierwszym posiedzeniu i wybiorą ze swojego grona przewodniczącego i zastępcę. Miejską Komisję Wyborczą powołał Komisarz Wyborczy w Lublinie

W Powiatowej Komisji Wyborczej pracować będą natomiast: Krzysztof Konstanty (zgłoszony przez KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej), Agnieszka Grażyna Kot (KW Porozumienie Gowina), Jacek Ksieniewicz (KWW Łukowska Koalicja Obywatelska), Ewa Mokiejewska (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Beata Pruska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Jan Strzyżewski (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) i Zbigniew Jan Wiącek (KW Polskie Stronnictwo Ludowe). Grupę tą uzupełnią osoby wskazane przez Komisarza Wyborczego. Są to: Andrzej Sławomir Michalski, Gerard Artur Pawlik i Adam Mariusz Ponikowski.

Prawo zgłaszania kandydatów do Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej miały komitety, które zamierzają startować w jesiennych wyborach. Członkowie komisji natomiast będą rejestrować kandydatów na radnych miejskich i powiatowych, a także w przypadku Miejskiej Komisji - burmistrza.

Ponadto z racji tego, że członkiem MKW został Arkadiusz Kasznia, można z pewnością powiedzieć, że nie będzie on ubiegał się tym razem o stanowisko następcy Dariusza Szustka.

Zobacz też: Postanowienie Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 10 września 2018 r. w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.


Komentowane

Er (2018-09-12 07:24) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda ze nikt nie wspomina o wywlaszczeniach aktualnych właścicieli ogródków działkowych w Łukowie. Wszędzie cisza a każde media o tym wiedzą
Działkowicz (2018-09-12 08:41) 6 18   |   zgłoś do usunięcia
Coś więcej w temacie tych działek?
Wz (2018-09-12 08:56) 8 19   |   zgłoś do usunięcia
Właściciele działek co ich dotyczy dostali decyzję. Właściciel pobliskiej sali weselnej wnioskowal o wywlasczenie i odzyskanie własności która utracił jego przodek w związku z wywlasczeniem z 76roku.
sman (2018-09-12 09:03) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Skoro ma prawo do ziemi, to dziwne ze o swoje sie ubiega? Mnie to nie dziwi. Skoro bylo dziadka, to teraz nalezy sie wnukowi a nie dzialkowcom.....
Redakcja (2018-09-12 09:21) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Redakcja wkrótce zajmie się tą sprawą. Prosimy o cierpliwość.
Er (2018-09-12 09:46) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
No jak teraz wywlaszcza zapłacą bo drogę budują a za 42 lata powiesz oddawać państwo ziemię? Zależy na jakich zasadach było wywlaszczenie
Who is who (2018-09-12 13:59) 6 24   |   zgłoś do usunięcia
Pogonowski, Giczela, Ekielska już cała trójka oficjalnie w Alternatywie dla Łukowa. "Oczywiście" na czas kampanii wyborczej udadzą się na urlopy.
Whis Fis (2018-09-12 14:05) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Ci udadzą się na urlopy, niejaki Jaki kandydat na prezydenta tyra na 4 posadach. Who ulżyj Jakiemu!
Jakie miasto (2018-09-13 11:53) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
W Warszawie Jaki oddaje kamienice miastu, tak samo należy uczynić w Łukowie z ziemią, która podlegała wywłaszczeniu po wojnie.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Projekt budżetu 2019: Jakie inwestycje powstaną w Łukowie?
Projekt budżetu 2019: Jakie inwestycje powstaną w Łukowie? 8 122 475 zł zostało zaplanowanych do wydania na miejskie inwestycje w 2019 roku. Na co konkretnie zostaną wydane te pieniądze?
Jest projekt budżetu na 2019 rok. Mniejszy niż na ...
Jest projekt budżetu na 2019 rok. Mniejszy niż na rok bieżący 116,6 mln zł po stronie dochodów, 113,7 zł po stronie wydatków i inwestycje w wysokości 8,1 mln złotych to najważniejsze liczby projektu uchwały budżetowej, która trafiła na skrzynki mailowe miejskich radnych. Projekt Budżetu Miasta na 2019 rok będzie ostatnim autorskim burmistrza Dariusza Szustka. Będzie on mniejszym, niż budżet uchwalany 12 miesięcy temu na rok 2018.
Nietrzeźwy kierowca - włamywacz recydywista
Nietrzeźwy kierowca - włamywacz recydywista Już nie 2, ale 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Łukowa. Mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem i spowodował stłuczkę w centrum miasta, kilka dni temu włamał się do sklepu spożywczego, skąd ukradł alkohol i wyroby tytoniowe. Kilka miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego, więc za swoje czyny będzie odpowiadał jako recydywista.
5 interwencji do czwartku
5 interwencji do czwartku Pięć interwencji odnotowali strażacy do godz. 11 w czwartek 15 listopada. W poniedziałek po święcie niepodległości mieli żadnych zdarzeń.
Zderzenie w Trzebieszowie
Zderzenie w Trzebieszowie Dwie kobiety zostały zabrane do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło dziś przed godz. 11. w Trzebieszowie. Na drodze wojewódzkiej w pobliżu kościoła zderzyły się Opel Corsa i Skoda Fabia.
Flagi od strażaków
Flagi od strażaków Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzych Rogach odwiedzili mieszkańców ich miejscowości. Rozdawali flagi, by w biało-czerwonych barwach móc świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rzuć palenie, nawet dziś!
Rzuć palenie, nawet dziś! 15 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji łukowski sanepid zachęca do rozstania się z niebezpiecznym nałogiem.
Przestraszył się konsekwencji stłuczki. Nie miał prawa jazdy, ani ...
Przestraszył się konsekwencji stłuczki. Nie miał prawa jazdy, ani ubezpieczenia Zakaz prowadzenia pojazdów, kara pozbawienia wolności i grzywna grożą 26-latkowi z Łukowa, który jadąc Toyotą bez ubezpieczenia OC uderzył na ul. Browarnej w zaparkowaną Skodę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i zostawił auto na pobliskiej posesji. Był nietrzeźwy.
Prokuratura sprawdzi byłego prezesa spółki komunalnej
Prokuratura sprawdzi byłego prezesa spółki komunalnej Prokuratura Rejonowa w Łukowie wszczyna śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej. Zawiadomienie w tej sprawie złożone zostało przez lubelską delegaturę CBA.
Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę Do 30 listopada można nadsyłać prace w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową, który organizuje Łukowski Ośrodek Kultury. Najlepsza z nich zostanie wydana przez placówkę jako prawdziwa kartka świąteczna.
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg Nie potwierdziły się wstępne, nieoficjalne doniesienia z miejsca wczorajszego wypadku drogowego na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Około godz. 15. na przejeżdżający pociąg towarowy wpadł Mercedes Sprinter. Kierująca nim 30-letnia kobieta nie doznała na szczęście obrażeń ciała.
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym włączyli się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej".
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac Doroty Panasiuk "Co będzie jutro...". Wydarzenie zaplanowano na piątek 23 listopada o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium.
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3 Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wystawienia reprezentacji na oficjalnej części obchodów 11 listopada i na biegach ulicznych, kilka dni wcześniej zorganizowali wieczór z historią w tle.
Ślubowanie w „Czwórce”
Ślubowanie w „Czwórce” 69 pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało oficjalnie włączonych w poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Teraz placówka chwali się tym ważnym wydarzeniem.
Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Flagi od strażakówPrzestraszył się konsekwencji stłuczki. Nie miał prawa jazdy, ani ubezpieczenia„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu SmolanymWieczornica patriotyczna w ZS nr 3Ślubowanie w „Czwórce”Tym razem bez medaluUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolaki

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.

Prognoza pogody

Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu
Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię kierowcę kat.B
Poszukuję kierowcy kat.B na trasy po Unii Europejskiej. Auto - plandeka/firanka 10ep. Praca w systemie minimum 3/1. Oferujemy stabilne zatrudnienie, płatność w momencie zjazdu na bazę. Więcej informacji udzielę ...
pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje