Dziś są imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Tomasz Goławski  
dodane: 11-09-2018 14:06   |   wyświetleń: 3450

Jest skład Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej

9 osób pracować będzie w powołanej na okres wyborów Miejskiej Komisji Wyborczej w Łukowie. Grupa ta odpowiadać będzie za przeprowadzenie i organizację wyborów w naszym mieście. W przypadku Powiatowej Komisji Wyborczej w podobnym gremium zasiądzie 10 osób.
Jest skład Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczejfoto. Internet 
W skład Miejskiej Komisji Wyborczej weszli: Iwona Zofia Biernacka (zgłoszona przez KW Porozumienie Gowina), Joanna Celińska (KKW SLD Lewica Razem), Wioletta Ekielska (KWW Alternatywa dla Łukowa), Arkadiusz Kasznia (KWW Łukowska Koalicja Obywatelska), Grażyna Krikotin (KKW SLD Lewica Razem), Zdzisław Marian Skrzynecki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Mirosław Stryjek (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Michał Lech Winiarczyk (KWW Razem Ponad Podziałami) i Marek Andrzej Zalewski (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej). Osoby te spotkają się 12 września na pierwszym posiedzeniu i wybiorą ze swojego grona przewodniczącego i zastępcę. Miejską Komisję Wyborczą powołał Komisarz Wyborczy w Lublinie

W Powiatowej Komisji Wyborczej pracować będą natomiast: Krzysztof Konstanty (zgłoszony przez KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej), Agnieszka Grażyna Kot (KW Porozumienie Gowina), Jacek Ksieniewicz (KWW Łukowska Koalicja Obywatelska), Ewa Mokiejewska (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Beata Pruska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Jan Strzyżewski (KW Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) i Zbigniew Jan Wiącek (KW Polskie Stronnictwo Ludowe). Grupę tą uzupełnią osoby wskazane przez Komisarza Wyborczego. Są to: Andrzej Sławomir Michalski, Gerard Artur Pawlik i Adam Mariusz Ponikowski.

Prawo zgłaszania kandydatów do Miejskiej i Powiatowej Komisji Wyborczej miały komitety, które zamierzają startować w jesiennych wyborach. Członkowie komisji natomiast będą rejestrować kandydatów na radnych miejskich i powiatowych, a także w przypadku Miejskiej Komisji - burmistrza.

Ponadto z racji tego, że członkiem MKW został Arkadiusz Kasznia, można z pewnością powiedzieć, że nie będzie on ubiegał się tym razem o stanowisko następcy Dariusza Szustka.

Zobacz też: Postanowienie Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 10 września 2018 r. w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.


Komentowane

Er (2018-09-12 07:24) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda ze nikt nie wspomina o wywlaszczeniach aktualnych właścicieli ogródków działkowych w Łukowie. Wszędzie cisza a każde media o tym wiedzą
Działkowicz (2018-09-12 08:41) 8 31   |   zgłoś do usunięcia
Coś więcej w temacie tych działek?
Wz (2018-09-12 08:56) 11 31   |   zgłoś do usunięcia
Właściciele działek co ich dotyczy dostali decyzję. Właściciel pobliskiej sali weselnej wnioskowal o wywlasczenie i odzyskanie własności która utracił jego przodek w związku z wywlasczeniem z 76roku.
sman (2018-09-12 09:03) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Skoro ma prawo do ziemi, to dziwne ze o swoje sie ubiega? Mnie to nie dziwi. Skoro bylo dziadka, to teraz nalezy sie wnukowi a nie dzialkowcom.....
Redakcja (2018-09-12 09:21) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Redakcja wkrótce zajmie się tą sprawą. Prosimy o cierpliwość.
Er (2018-09-12 09:46) 11 15   |   zgłoś do usunięcia
No jak teraz wywlaszcza zapłacą bo drogę budują a za 42 lata powiesz oddawać państwo ziemię? Zależy na jakich zasadach było wywlaszczenie
Who is who (2018-09-12 13:59) 9 35   |   zgłoś do usunięcia
Pogonowski, Giczela, Ekielska już cała trójka oficjalnie w Alternatywie dla Łukowa. "Oczywiście" na czas kampanii wyborczej udadzą się na urlopy.
Whis Fis (2018-09-12 14:05) 12 14   |   zgłoś do usunięcia
Ci udadzą się na urlopy, niejaki Jaki kandydat na prezydenta tyra na 4 posadach. Who ulżyj Jakiemu!
Jakie miasto (2018-09-13 11:53) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
W Warszawie Jaki oddaje kamienice miastu, tak samo należy uczynić w Łukowie z ziemią, która podlegała wywłaszczeniu po wojnie.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Trzy strażackie wyjazdy
Trzy strażackie wyjazdy Trzy wyjazdy zanotowali strażacy we wtorek 16 kwietnia. Dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru traw, a raz do zdarzenia drogowego
Kreatywne Targi już po raz trzeci
Kreatywne Targi już po raz trzeci Już po raz trzeci w Łukowie zorganizowane zostały Targi Kreatywnych Kobiet. Tym razem panie ze stowarzyszenia o tej samej nazwie przygotowały dla mieszkańców ponad 40 stoisk głównie z wyrobami, produktami, lub usługami.
Pechowa porażka Orląt Łuków
Pechowa porażka Orląt Łuków Mogło być 1:1, a skończyło się 0:2. To wynik ostatniego spotkania czwartoligowej drużyny Orląt Łuków z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Sytuacja łukowian w tabeli zaczyna robić się nieciekawa.
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia "Moim marzeniem jest, żeby zobaczyć, jak Maja porusza samodzielnie nogami bez wysiłku" - mówi Magdalena Przegalińska, mama 11-letniej Mai, która od urodzenia choruje na SMA. Teraz dziewczynka czeka na kwalifikację do przyjęcia innowacyjnego leku, który może zatrzymać postęp choroby.
ZS nr 2 na podium
ZS nr 2 na podium W Parczewie odbył się finał rejonu w piłce nożnej chłopców. Najlepsi okazali się uczniowie ZSP z Radzynia Podlaskiego, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Uczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka JezusaCiężarowy memoriał niedaleko Lublina. Są medale

Obejrzyj

Wiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesji

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje