Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 39 osób   |   Osób online: 14   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 10-01-2019 15:34   |   wyświetleń: 4497

Jest ślisko. Co na to samorządy?

"W Łukowie i powiecie łukowskim nie są odśnieżane drogi. Nie są też posypane, tworzy się lód" - piszą Czytelnicy. Co na to władze poszczególnych samorządów?
Jest ślisko. Co na to samorządy?foto. Archiwum portalu 

Na profilach na Facebooku portalu Łuków24.pl i Wspólnoty Łukowskiej zaroiło się od komentarzy mieszkańców powiatu dotyczących odśnieżania dróg na ulicach miasta, powiatu, czy poszczególnych gmin. Zdecydowaną większość stanowią wiadomości w krytycznym tonie.

- Miasto powinno robić wszystko, aby drogi były w akceptowalnym stanie! Dobrze, że w okresie zimowym śnieg tak rzadko pada, bo co byłoby, gdyby zimy były takie jak kiedyś? - ironizuje „Art Ur”.

- Aleksandrów zapomniany od zawsze. Tak trudno posypać na zakrętach przystankach i przy szkole? - dopytuje „Gośka”.

- Trasa Krynka-Łuków i w samej Krynce lód na drodze – dopowiada jej imienniczka.

- Gózd przez las ślizgawka i do ronda na Lipniak to samo. Karwacz jak tor do saneczkarstwa! - piszą w swoich komentarzach Aneta i Jacek.

- Łazy ulica do przedszkola porażka jak co roku – zauważa Ewa.

Kolejne komentarze dotyczą m.in. dróg osiedlowych w Łukowie, drogi powiatowej do Gręzówki, czy trasy wojewódzkiej w kierunku Stanina i dalej do Żelechowa. „Obrywa” się także Woli Mysłowskiej, Wilczyskom, Krzywdzie, Woli Burzeckiej, Zembrom i innym miejscowościom. Internauci zwracają też uwagę na nieodśnieżone chodniki pod budynkami, sklepami itd.

- Droga z miejscowości Kamień do miejscowości Wilczyska nie była odśnieżania z 10-15 lat - pisze Kamil.

- Nie pamiętam zimy, kiedy ul Zapowiednik odśnieżana byłaby co najwyżej do obwodnicy w kierunku Międzyrzeca. A dalej? Władze uważają, że nie ma takiej potrzeby. O sypaniu piaskiem, czy solą możemy pomarzyć - dodaje Janina.

- Adamów i okolice, droga do Żelechowa tragedia. Las pomiędzy Adamowem, a Krzywdą jak co roku porażka jedna wielka - stwierdza Agnieszka.

- Gręzówka masakra. Piaskiem sypia tylko do szkoły. A na Nowej Gręzówce to już chyba 2 lata piaskarki nie było widać - dodaje Ewa.

Wśród komentarzy zdarzają się także te w odmiennym tonie. Część internautów uważa, że białe drogi to coś naturalnego zimą i krytykuje dyskutantów za ich roszczeniowość.

- Dróg jest sporo, nie jest realne, żeby były wszystkie odśnieżone. A na bocznych drogach zawsze było ślisko i będzie. Więc wystarczy wolniej jechać i nie ma co marudzić. Ciekawe, czy każdy ma odśnieżone przed swoim domem? Czy nie jest ślisko? - pisze Aneta.

- A może drogi są odśnieżone, a kierowcy nie potrafią jeździć w gorszych warunkach? Jest zima,
naturalne że występuje w niej śnieg... - wtóruje Bogdan.

- Powinno być jak w „KZ” co natura przyniesie to natura odniesie. Po co kasę pompować w odśnieżanie jak i tak kierowcy są piz***. To niech w domu siedz
ą i nie marudzą. Zima ma być zimą - dodaje dosadnie Arkadiusz.

Uwagi te są jednak w zdecydowanej mniejszości. Internauci zauważają też, że nieodśnieżone są nawet przejazdy kolejowe, czy drogi do strefy ekonomicznej w Łazach. Tradycyjnie „dostaje się” drogowcom i urzędnikom. Co na to druga, zainteresowana strona?

Władze widzą problem, ale zauważają wspólnie, że drogi odśnieżane są stosownie do standardów. Poniżej publikujemy odpowiedzi poszczególnych burmistrzów, wójtów i pracowników urzędów z całego powiatu łukowskiego.

Miasto Łuków:

- W piątek (4 stycznia – przyp. red.) o piątej rano przejechałem się po mieście i stwierdziłem, że stan dróg jest dobry. Oczywiście nie na każdej był czarny asfalt, ale nie było miejsca, gdzie nasz sprzęt by nie przejechał i nie zgarnął cienkiej warstwy śniegu i nie posypał nawierzchni. Sprzyja temu sprzęt, na przykład niedawno zakupiona nowa posypywarka za ponad 50 tys. zł. Nieuprawnione są więc stwierdzenia, że w Łukowie doszło do paraliżu i zima zaskoczyła drogowców – mówi burmistrz Łukowa.

- Burmistrz Dariusz Szustek wydał zarządzenie w sprawie zasad zimowego utrzymania dróg miejskich. Są w nim opisane standardy, w jakich te drogi powinny się znajdować zimą. Są to standardy piąty i szósty. W czwartek 3 stycznia rozmawiałem z dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich. Poinformował mnie, że wśród mieszkańców jest oczekiwanie, żeby podnieść standardy zimowego utrzymania ulic. Musimy się nad tym zastanowić, choć oczywiście wiązałoby się to z wyższymi kosztami. Ostateczną decyzję w tej sprawie może podjąć Rada Miasta – dodaje zastępca Paweł Krasuski.

Miasto Stoczek Łukowski:

- Odśnieżaniem dróg należących do miasta Stoczka Łukowskiego zajmuje się Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Stoczku Łukowskim. Jest on bardzo dobrze przygotowany do zimy. Śnieg spadł, ale każdym rankiem jak jeżdżę po mieście to widzę odśnieżone drogi i chodniki. Nie mieliśmy sygnałów od mieszkańców, że któraś ulica potrzebuje interwencji w odśnieżaniu - zauważa z kolei burmistrz Stoczka Łukowskiego Marcin Sentkiewicz.

- Przez miasto przebiegają jednak także drogi: krajowa i powiatowa, których MZGK nie może odśnieżać, gdyż nie otrzyma żadnych środków za tę usługę. Nasz Zakład chętnie zajmuje się odśnieżaniem, ale problem pojawia się, gdy trzeba odśnieżyć chodniki, którymi na krótkim odcinku przy swoich posesjach powinni zajmować się właściciele domów, a w przypadku placów czy przystanków autobusowych odpowiedni zarządca drogi. Gdy dostajemy sygnał od mieszkańców w sprawie chodników to wysyłamy sprzęt z MZGK – wyjaśnia burmistrz.

Gmina Wola Mysłowska:

- Gmina Wola Mysłowska ma podpisaną umowę na zimowe utrzymanie dróg gminnych z firmą P.P.H.U. "ŻWIKOR" z Kłoczewa. Do dyspozycji mamy samochód ciężarowy z pługiem czołowym (bocznym) oraz ładowarkę - do większych opadów śniegu - informuje wójt Kinga Szerszeń.

- Firma jest w gotowa świadczyć swe usługi natychmiast, gdy dostanie zgłoszenie od pracownika gminy. Mieszkańcy zgłaszają problemy z odśnieżaniem telefonicznie, bądź przez swoich przedstawicieli (radnych, sołtysów). Drogi powiatowe na terenie naszej gminy zabezpiecza Rejon Dróg ze Stoczka Łukowskiego. Na każde zlecenie telefoniczne reagują bardzo szybko - dodaje.

Gmina Serokomla:

- Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Serokomla wchodzi w zakres działalności statutowej Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Serokomli mającego formę jednostki budżetowej gminy. Odśnieżanie zorganizowane jest poprzez zawarcie umów zlecenia na konkretne "rejony" z mieszkańcami terenu gminy, głównie są nimi osoby fizyczne - rolnicy. W sezonie zimowym 2018/2019 zawarto sześć umów na powyższe zadanie, a także jeden rejon obsługiwany jest przez pracownika GZUK w ramach zatrudnienia – informuje Ewa Mazur z Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Serokomli.

- Jeżeli chodzi o usuwanie śliskości na drogach to jest posypywanie dróg gminnych, zajmują się tym na bieżąco pracownicy w ramach zatrudnienia. Jeżeli otrzymujemy sygnały od mieszkańców o zaistniałych utrudnieniach miejscowych w poruszaniu się po drogach staramy podejmować działania w czasie jak najkrótszym od otrzymania informacji w tej sprawie – dodaje przedstawicielka Zakładu.

Gmina Adamów:

- Odśnieżaniem dróg na terenie gminy Adamów zajmuje się nasz Zakład Gospodarki Komunalnej. Ten model opieki nad drogami podczas zimy funkcjonuje już od kilku lat i ewidentnie się sprawdza. Dotychczas nie otrzymałem żadnych sygnałów od niezadowolonych mieszkańców. Powiem więcej podczas ostatniej sesji Rady Gminy, ze strony radnych spływały pochwały pod adresem prezesa ZGK Radosława Mioduchowskiego właśnie za dobre odśnieżanie – zauważa wójt gminy Adamów Karol Ponikowski.

Gmina Wojcieszków:

- Usługą odśnieżania dróg gminnych na terenie gminy Wojcieszków zajmuje się Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Wojcieszkowie. Pomiędzy Gminą Wojcieszków a GZGK Sp. z o.o. zawarta została stosowna umowa, której przedmiotem jest świadczenie na terenie gminy Wojcieszków usługi odśnieżania dróg oraz likwidacji śliskości zimowej. Jeśli chodzi o zimowe utrzymanie dróg powiatowych, czy też drogi wojewódzkiej przebiegających przez teren gminy Wojcieszków odpowiedzialne są za to odpowiednio: Zarząd Dróg Powiatowych w Łukowie dla dróg powiatowych oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie dla drogi wojewódzkiej – informuje Marcin Kurek z Urzędu Gminy w Wojcieszkowie.

- Odśnieżaniem dróg powiatowych zajmuje się Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Wojcieszkowie, który zawarł z ZDP stosowną umowę. Umowa ta przewiduje odśnieżanie dróg, nie dotyczy natomiast usuwania śliskości. Biorąc pod uwagę śliskość dróg oraz mając na względzie bezpieczeństwo na drogach, wójt gminy Wojcieszków wydał dyspozycję GZGK o posypywaniu wszystkich dróg (również powiatowych) na terenie gminy Wojcieszków, na których występuje śliskość ze szczególnym uwzględnieniem dróg przy szkołach – wyjaśnia.

Gmina Trzebieszów:

- Odśnieżaniem dróg gminnych w gminie Trzebieszów zajmuje się kilka firm i osób fizycznych - rolników na pięciu obwodach. Mamy podpisane umowy na odśnieżanie z panem Markiem Oklińskim z Gołwierzchów, Firma Transport Krajowy i Międzynarodowy Andrzej Wójcik z Dębowierzchów, Zakład Usługowo-Handlowy Alicja Ługowska z Mikłusów. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Trzebieszowie zajmuje się posypywaniem oblodzonych dróg. Te firmy dysponują odpowiednim sprzętem i są w stanie odśnieżyć jezdnie i posypać je mieszanką piaskowo-solną – opowiada o swojej gminie wójt Mirosław Szekalis.

- Zgodnie z przepisami my odpowiadamy za utrzymanie dróg gminnych, Zarząd Dróg Powiatowych w Łukowie zajmuje się drogami powiatowymi, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie - wojewódzkimi, a Zarząd Dróg Krajowych - krajowymi. Nie możemy wydatkować środków na drogi wyższych kategorii, chyba, że są zawarte jakieś porozumienia z innymi samorządami – dodaje włodarz.

Gmina Stoczek Łukowski:

- Usługą odśnieżania dróg gminnych na terenie gminy Stoczek Łukowski zajmuje się Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Stoczku Łukowskim. Pozostałymi typami dróg zajmują się ich zarządcy. W przypadku konieczności odśnieżenia drogi w konkretnej miejscowości mieszkańcy mogą się kontaktować bezpośrednio z GZGK lub za pośrednictwem Urzędu Gminy. Gdy droga jest nieprzejezdna lub nieposypana mieszkanką solną to wysyłamy w to miejsce sprzęt – odpowiada Tadeusz Woźniak z Urzędu Gminy Stoczek Łukowski:

Gmina Krzywda:

- Za odśnieżanie odpowiadają firmy: Rejon I "Krzywda"- Ewa Agata Piotrowska "Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna, Rejon II "Huta Dąbrowa" - Jarosław Jackowski "Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna, Rejon III "Okrzeja" - Ewa Agata Piotrowska "Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna. Za zwalczanie śliskości jest odpowiedzialny Zakład Gospodarki Komunalnej w Krzywdzie – wylicza wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda.

- Na pewno w kwestii zimowego utrzymania dróg jest o wiele lepiej, niż było dotychczas. Posypywanie dróg piaskiem i solą odbywa się na bieżąco, w zależności od potrzeb. Nie omijamy także dróg powiatowych – dodaje.

Gmina Stanin:

- Odśnieżaniem i posypywaniem solą i piaskiem zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Staninie. Zaczęliśmy posypywać przed śliskością dróg 4 stycznia na odcinku od Sarnowa i Borowiny, przez Jeleniec, Lipniak, Stanin. Na drogach, gdzie mamy przejazdy kolejowe, ze względu na bezpieczeństwo przejeżdżających, należy posypywać w pierwszej kolejności – mówi z kolei Marek Kopeć, Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Gminy Stanin.

- Nie miałem zgłoszeń od mieszkańców, ani ja ani wójt, że gdzieś są problemy. Sprzętowo jesteśmy przygotowani do zimy. Ale wiadomo, że sypać na 150 km dróg gminnych to jest niemożliwe, zwykle się sypie na skrzyżowaniach, łukach, przed szkołami – zauważa były radny wojewódzki.

Gmina Łuków:

- Za odśnieżanie odpowiadają firmy „Markop” Mariola Krasnodębska ze Szczygłów Górnych, Spółdzielnia Produkcyjna w Krynce oraz firma „Tamex” Jakub Kożuchowski. Wiem, że stan dróg nie jest najlepszy, ale dopóki nie ma jeszcze strasznego oblodzenia, to nie sypiemy. Nie mamy takiej kategorii dróg, żeby musieć utrzymywać czarną powierzchnię. Nie jest tak, że wcale nie są posypane drogi w gminie Łuków - wyjaśnia Wojciech Szczygieł, zastępca wójta gminy Łuków.

- Wiemy, że powiat skierował solarki i piaskarki na swoje drogi na terenie naszej gminy i posypuje we wrażliwych miejscach, jak skrzyżowania, zakręty. Drogi boczne gminne natomiast nie są posypywane z tego względu, że jeszcze nie ma tylu zgłoszeń, czy informacji o kolizjach. Na pewno byśmy reagowali w sytuacjach skrajnych, gdyby na jezdni wystąpiła "szklanka" – dodaje zastępca Mariusza Osiaka.

Czy wyjaśnienia burmistrzów, wójtów i pracowników urzędów zadowolą mieszkańców? Zima prędko nie odpuści. Okazji do wymiany podglądów na temat odśnieżania dróg jeszcze nie zabraknie.


Komentowane

Powiatowy (2019-01-10 15:43) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
a jak powiat jest przygotowany, bo dróg powiatowych dużo, a już w mieście wiele pozostawiają do zyczenia.
Aaa (2019-01-10 15:56) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Jaki kur** sprzet?!!! Jaka cienka warstwa?!! Byłeś na wschodniej? Na zapowiednika? Na farfaku? Na zimnej wodzie?!! Macie swojego burmistrza taki sam burmistrz jaki nauczyciel.
Alek (2019-01-10 15:58) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Przejazd kolejowy Aleksandrów masakra i jak ma nie być wypadków albo drogi szkoda wam soli albo piachu. Dużo zaoszczedziliscie i tak bo zima późno się zaczela.
Anna (2019-01-10 16:10) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Jeżeli ktokolwiek uważa, ze na drogach nie ma lodu niech przejedzie się drogą na wsi. Nie samochodem, a rowerem. A przy okazji spróbuje stabilnie utrzymac rower i nie przewrócić. Zima to nie tylko utrudnienie dla kierowców, ale takze dla pieszych i rowerzystów.
Ewa (2019-01-10 16:12) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Nikt nie wymaga, aby droga zima była czarna. Wystarczy ze beda posypane zakrety i przystanki. Na wsi nawet autobusy nie chcą jezdzic, bo nie maja warunków aby sie zatrzymac.
pieszy (2019-01-10 16:14) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Widocznie posypano chodniki nie tak dawno ,bo śnieg się pod nogami miele,a pod sniegiem slizgawica,lód,można jak drut orła wywinąc i szkody sobie narobic Ciekawe czym rządzący przemieszczają się do pracy,że nie widzieli lodu.
do Aaa (2019-01-10 16:16) 8 17   |   zgłoś do usunięcia
redaktor podał wypowiedz z 4 stycznia a teraz mamy 10 to trochę nie fer w stronę burmistrza a poza tym to nie jest płudowskiego budżet, za rok będzie można go dopiero oceniać jak przygotował miasto na zime i tak dalej
Mirszkanka (2019-01-10 16:42) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Na Nowej Gręzówce mieszkańcy sami posypywali zakręt popiołem. Widocznie władze uznały że to teraz ich obowiązek
Zima (2019-01-10 16:44) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Od nas wymaga się odśnieżania chodników przy swojej posesji to firmy odpowiedzialne za drogi też powinny wywiązać się że swoich obowiązków. Gdy dojdzie do wypadku najlepiej powiedzieć że kierowca nie dostosowal prędkości to co ma wyjść z auta i pchać?
awd (2019-01-10 16:52) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Tak objazd był 4 a śniegu walnęło 5 i później czyli dane nie aktualne
zygmunt (2019-01-10 16:52) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
U mnie na wiosce droga piekna snieg jest ale widac piaskarko-solarki, jezdza sypia dzieje sie cos. wjezdzam do miasto i boje sie ze wpadne w poslizg.
do do (2019-01-10 16:58) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak nie jego budżet to znaczy mieszkancy niech padaja na lodzie i się łamią.Ot ci podejście.Mnie nie obchodzi czyj budżet place podatki i chce mieć chodniki posypane piaskiek tak żeby nie było slisko.To za co obecna władza bieże duża kase,za posiedzenie za biurkiem,az do uchwalenia swojego budżetu.No to mamy teraz to co mamy jeszcze większą arogancję jak była.
Do wójtów z Łukowa (2019-01-10 17:08) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Samorządy powinny zapobiegać powstaniu kolizji a nie czekać aż powstaną. Proszę usiąść na rower to przekonają się Panowie ze jest szklanka. Większość dróg gminnych nie jest niczym posypana, ludzie sami popiół wysypują. ,,Czy wyjaśnienia burmistrzów, wójtów i pracowników urzędów zadowolą mieszkańców?" NIE
O ja (2019-01-10 17:32) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Ja chyba jeżdżę innymi ulicami po mieście co pan Krasuski. Może on odsniezył sobie drogę do urzędu i o niej mówi ?
Droga (2019-01-10 19:39) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Droga powiatowa do Okrzei to lepiej wygląda niż lodowisko przy szkole nr 4.
Nowy (2019-01-10 21:06) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Odcinek za Powazem gdzie zaczyna sie Zalesie ostry zakret nawet raz nie posypane tylko cud ze tam jeszcze nikt nie zginal bo plot naprawiany jest bardzo czesto.
qw (2019-01-10 21:52) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
wow dopiero zobaczyliscie ze nie odsnierzane wow geniusze . szczekac to umiecie moze pismo nappiszecie z zapytaniem dlaczego zarzadcy drog łamią prawo i nawet chodniki nie odgarniete .
Ja (2019-01-10 23:17) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
ale jak sie skończy droga do Okrzei powiatu łukowskiego, a zacznie ryckiego, to jest inna bajka, tam wójtowie, starostowie, czy huk wie kto, umieja zadbać o potrzeby mieszkańców
we (2019-01-10 23:37) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
jak tumany maja w dupie opieprzyc wladze ejszcze ich chwala bo kupili samochod za 120tys
q (2019-01-11 00:06) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
pisiorki gdzie wy kici kici a sorki rano do urzedu do pracy .
Mieszkanka (2019-01-11 08:26) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Czy w Gminie Wojcieszków drogi są odsniezone to nie powiedziałabym. Droga Wojcieszków-Oszczepalin Drugi na przykład
Do q (2019-01-11 09:03) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Od PiSu to się odczep. Najlepsza partia. I jedyną która coś robi.
anna (2019-01-11 09:24) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
nie sypia za duzo ale zobaczmy ile jest baranów na drogach jezdza jak debile a potem jak cos sie stanie to bo drogi nie sypane zwolnij człowieku i bedzie dobrze.tak to juz jest ze jak zima to i snieg z lodem na drodze.gdyby samochody latały nie byłoby ujezdzonego sniegu na drogach :)
Kk (2019-01-11 09:53) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie odczepne się od pisu bo to oszuści. Kaczyńskich chce dobrze ale ma bade tumanow i złodziei którzy kręcą afery. Prywatna na całego. PiS walczy o dobre sądownictwo a ja się pytam dlaczego sędzia się pomylił w wyroku a ja jestem stratny i nie mogę go podać o odszkodowanie? To jest sprawiedliwy sąd? Zagrywki pod publikę a tacy tepaki jak Ty się cieszą bo są za tepi żeby coś zrozumieć.
A (2019-01-11 13:46) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Chociaż by jechać 20 km/h czy 10 km/ h samochód się sunie na lodzie Pani Anno chyba Pani nie jeździ samochodem. Proszę usiąść za kierownicę i wtedy się wypowiadać .
Do kk (2019-01-11 14:07) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Kto ci dał takie prawo żeby ludzi wyzywać od tępaków, tumanów, oszustów i złodzieji? Proponuję dla ochłody lekturę KPC lub KK. No właśnie w ostatnim czasie słychać o odszkodowaniach za tego typu wykroczenia w środkach masowego przekazu.
Do,do.kk (2019-01-11 16:50) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
HaHa .Poważne groźby widzę . Przypomniała mi się scenka z jakiegoś kabaretu. Tłum ludzi ktoś krzyknął dla żartu "Debilu poczekaj " Nagle ktoś odwraca się i ma pretensje a ten co krzyczał pyta się a Pan się tak nazywa,że się odwrócił ? Tak serio wcześniej Pani Ania napisała że tyle baranów jest na drodze. Jeżdżę po drodze i nie czuję się obrażany bo uważam, że nie jestem baranem,że jeżdżę tak aby było bezpiecznie czyli to nie do mnie sie dotyczy a do kogo mnie to nie interesuje. Inny komentarz to że w jakiejś partii są oszuści itp hmm a kto konkretnie to jest?Uczciwy z tej partii powie nie ja. Ja jestem uczciwy to mnie nie dotyczy powie może to ten co go ostatnio sąd zatrzymał za jakieś oszustwa i on nam zepsuł opinie. Tak więc nie wiem o co masz ból bo nikt nikogo z imienia nie wyzwał.
Krynka city (2019-01-11 18:23) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Do Pana w-C wójta. To jak będzie karambol i 100 ofiar śmiertelnych wówczas uznacie, że trzeba coś zrobić. Myślałem, że zasada jest taka :zapobiegać a nie usuwać skutki. Chyba czas to rozliczyć przy urnie takie postępowanie . Pozdrawiam
Kkk (2019-01-11 23:11) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
11 styczeń..sypia w ch**..jeździmy że znajomymi po mieście 3h..ani jednej odśnieżarki.. Nic nie sypie...nikt nie odśnieża..na rondach gdzie w Łukowie ich od cholery ślisko na każdym..Nie da się jeździć gdzie tragedia...I gdzie jest Pan burmistrz?
Zimoludek (2019-01-12 03:42) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Za to ja uwielbiam groźne, ciężkie, trudne i niesprzyjające warunki jazdy. Prześmiewczo patrzę się na te sieroty, które spod świateł nie mogą ruszyć lub jadą 20 km/h. Spadł śnieg? Jest zima więc co się dziwić, naturalna kolej rzeczy. Prognoz ludzie nie oglądacie? Ma padać to wystarczy wyjechać wcześniej i też człowiek do pracy dojedzie. Jak co roku kupo burza na ten sam biały temat.
Lol (2019-01-12 08:22) 17 6   |   zgłoś do usunięcia
Kiedyś pamiętam że jak zimy były porządne a śniegu w noc potrafiło napadac przez noc z 30 cm to pługi od 6 latały jeden za drugim a szedłem do szkoły przez miasto po 7 to nie było miejsca gdzie chodnik był nie odsniezony. Priorytetem było żeby 6~7 odsniezyc drogi i chodniki bo ludzie jechali lub szli do pracy a dzieciaki do szkoły. Teraz? Po nocy nie ma opcji żeby ktoś odsniezyl pół dnia musi jeszcze upłynąć żeby symbolicznie piaskarka przejechała. Chodniki nie wspomnę. Z 6 lat temu jak jeszcze i zimą normalna była pamiętam akcje policji jak to dzielnicowy chodził upominal mieszkańców żeby przed posesja odsniezali chodniki. Chodniki przed posesjami i tak w większości odsniezone a chodniki należące do miasta 4 dni śniegu leżało po kostki jak nie więcej. No ale dzielnicowy bal się zwrócić burmistrzowi uwagę bo zaraz by robotę stracił.
Mamanapełnyetat (2019-01-15 15:32) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
A gdyby tak całą nadwyżkę śniegu zgromadzic w chłodniach na lato dla Naszych pociech. Wtedy mogłyby się bawić śniegiem i lepić bałwany. Już widzę usmiech na buzi mojej cureczki.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej
Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje