Dziś są imieniny: Emila, Laury, Rogera
Dzisiaj odwiedziło nas 64 osób   |   Osób online: 5   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 08-11-2018 14:23   |   wyświetleń: 5711

Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnował

Jerzy Siwiec nie będzie radnym powiatowym. Obecny Sekretarz Powiatu Łukowskiego startował w niedawnych wyborach samorządowych do Rady Powiatu. Zyskał zaufanie mieszkańców, lecz po kilkunastu dniach zrzekł się mandatu. Dlaczego?
Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnowałfoto. Redakcja / Facebook 
Czy dojdzie do zmian personalnych w nowej Radzie Powiatu Łukowskiego? 21 października mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli m.in. do tego gremium. Jednym z wybranych w okręgu nr 4 (obejmującym gminę Stanin, miasto i gminę Stoczek Łukowski oraz gminę Wola Mysłowska) okazał się Jerzy Siwiec (PiS), obecny sekretarz powiatu. Zdobył on 915 głosów od wyborców.

Kilkanaście dni po wyborze Siwca na radnego pojawiła się informacja o złożeniu przez niego dopiero co zdobytego mandatu. Stosowna deklaracja wpłynęła do Komisarza Wyborczego, który wydał już postanowienie w tej sprawie. 

Jerzy Siwiec ma jeszcze możliwość zmiany swojej decyzji. Jednak poproszony o komentarz przez dziennikarzy, nie chce zdradzać motywów swojej decyzji. Na profilu na Facebooku napisał jedynie krótką informację:

- Proszę zaczekać na moje oficjalne oświadczenie, w którym podam przyczyny i następstwa tej trudnej dla mnie decyzji (...) Po 20 listopada zamieszczę w mediach oświadczenie - czytamy na stronie Jerzego Siwca.

W przypadku podtrzymania deklaracji o rezygnacji, na miejsce sekretarza do Rady Powiatu wchodzi Krzysztof Gajowy z PiS. W wyborach 21 października głos oddało na niego 899 wyborców.

 

Komentowane

Popek (2018-11-08 15:56) 20 7   |   zgłoś do usunięcia
Tego Siwca to ja nie kumam - jaja sobie robi z wyborów i wyborców. Po wuj startował, jak wiedział, że zrezygnuje? Przecież wiedział, że radny powiatowy ma co miesiąc 1.000 zł, a nie jak teraz jako sekretarz powiatu 8.000 zł. Jajca sobie robi - to niepoważny człowiek jest. Zresztą typowy przykład starego betonu w naszych władzach. Ale spokojnie, czas płynie, beton pękał, pękał i pękał. Teraz było trzęsienie ziemi (nowy burmistrz), zaraz będą wstrząsy wtórne (koalicji w mieście PIS praktycznie już nie ma (ale oni myślą, że jest - w sumie tak ma być) - oficjalnie się nie przyznają Szustkowi, ale połowa jego radnych spieprza z tonącego statku tylko się kurzy), koalicja w powiecie już trzeszczy w szwach (nie chcą wpuścić Szustka na starostę, bo wiedzą czym to grozi). A po tym wszystkim stare, betonowe czerwonogłowce pospadają ze stołków tylko będzie huczało :) I wtedy (a głęboko w to wierzę) będzie lepiej i normalniej. Szustek już jeździ z Rysiem do Lublina łatwić pracę dla obu :) Niech jedzie jak najdalej i nie miesza w naszym kochanym Łukowie. Kto życzy dobrze miastu ten wie o czym mówię :)
czytelnik (2018-11-08 16:55) 13 4   |   zgłoś do usunięcia
Głupoty piszesz do was wchodzą betonowe czerwonogłowce.Niw rób ludziom wody z mózgu.Kto was tak popieral jak nie ci z czerwonego sztandaru Pożyjemy zobaczymy jak dostaną intratne stołeczki.Na ten bajer ludzi nie nabierzesz,
Papkan (2018-11-08 17:09) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Hahaha jak Lipiec z SLD popierał Pludowskiegoto było dobrze haha. Teraz to właśnie Pludowski w imię wdzięczności czerwonym stoliki zaprezentować będzie musiał mój drogi wspolobywatelu. Niezależny i apolityczny burmistrz śmiech na sali
mieszkaniec (2018-11-08 17:32) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
klocki im się nie układają koalicja niepewna kasa miała być większa a tu trzeba będzie pracować jak inni to spieprzył - a ludzie oddali na niego głos i co im teraz powie?
ABC (2018-11-08 17:54) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Do lublina pewnie pomknie
Powiat (2018-11-08 18:54) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Słyszałem na mieście że sekretarzem w powiecie ma być Szczygieł a jego z-c Siwiec.
Obiektywny (2018-11-08 21:00) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Osobiście uważam, że to bardzo rozsądny i pomocny człowiek. Jako zwykły szary obywatel, poprosiłem o interwencję w pewnej sprawie. Nie zostalem zlekceważony, otrzymałem pomoc. Człowiek godny zaufania. Niestety najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w dup*e byli i g*Wino widzieli.
XXX (2018-11-08 23:35) 2 5   |   zgłoś do usunięcia
Jego UCZCIWOŚĆ musi !!!!!!!!!!!!!
llu-cek (2018-11-08 23:45) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Pan Siwiec, to jeden z nielicznych w starostwie, do którego można się zwrócić z problemem. Jeżeli zrezygnował, to musi mieć ważny powód. Popka wypluciny już czytałem parę razy nie pamiętam, czy pod tym nickiem. Widocznie jest bliżej koryta ,bo pisał o tym parę dni temu. Może je stracił i to jest jego zajęcie- mącić, jątrzyć ,bo się nie umie przegrać. Dla mnie nie jest ważne kto rządzi biały, czerwony czy różowy, aby miasto się rozwija jak dawniej. Zakłady pracy ŁUKBUT, ZM, PONAR-REMO CHEMICZNA, itp... . Gdzie chciałeś to pracowałeś. Z mieszkaniami nie było problemu-poczekałeś, ale dostałeś. Budowano jedno osiedle po drugim. Teraz cisza nie robi się prawie nic dla mieszkańców, dla młodzieży, żeby nie uciekała. Baseny, zalew ,parę dróg wyremontowanych to pikuś. Nie mamy szczęścia do,,gospodarzy,, ,każdy patrzy co dla siebie ukręcić.Są osoby,które co raz coś słyszą na mieście-dziecinada. Dorosły mężczyzna, a zachowuje się jak smarkacz. Kiedy to się skończy . Podlasie24 powinno zablokować komentarze łukowskie, bo nikt tyle nie szczeka ,jak nasi przegrani.
jk (2018-11-09 02:51) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie poważne traktowanie wyborców. Na ich miejscu nigdy nie oddałbym głosu na tę osobę.
Tomi (2018-11-09 16:00) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Zrezygnował bo jak wieść niesie szykuje się na sekretarza powiatu
ciekawe (2018-11-09 16:26) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy można więcej zrobić dla swoich wyborców jako radny powiatowy czy jako sekretarz powiatu?
monika (2018-11-09 17:52) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Myślę, że Pan Siwiec większe możliwości pomocy dla swoich wyborców będzie miał, jako sekretarz powiatu.
wyborca (2018-11-09 17:55) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
PO PIERWSZE UCZCIWOŚĆ-ZAPAMIĘTAMY!!!!!!!!
Czapka z piór, złoty róg i takie tam (2018-11-09 18:26) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Jerzy coś ty narobił??? Sekretarzem chyba nie będziesz...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Kierująca dostawczym mercedesem kobieta została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Na miejscu wciąż pracują służby.
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej Jednym z wydarzeń towarzyszących łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas". Co takiego działo się w auli I LO?
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego Kilkuset mieszkańców miasta zebrało się 11 listopada w parku miejskim by oddać cześć Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Osoba ta sto lat temu przebywała w Łukowie w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.
999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!
Święto niepodległości: część oficjalna
Święto niepodległości: część oficjalna Msza w intencji ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Tak wyglądała oficjalna część łukowskich obchodów święta 11 listopada.
Świętujmy Niepodległą!
Świętujmy Niepodległą! Dziś, 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak możemy spędzić ten dzień?
Motoryzacyjny piknik niepodległości
Motoryzacyjny piknik niepodległości Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu 11 listopada w Łukowie będzie motoryzacyjny piknik w parku miejskim, na którym odsłonięty zostanie "Mówiący kamień". Upamiętniać on będzie sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednego z budowniczych II RP.
Świętowały przedszkolaki
Świętowały przedszkolaki Maluchy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie już zdążyły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na apelu odśpiewały m.in. hymn narodowy.
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny 14 osób śpiewało patriotyczne piosenki podczas Łukowskiej Mocy Kultury, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs wokalny "Wolność jest w nas" zorganizowano w piątek 9 listopada.
11 listopada: świętuje Serokomla
11 listopada: świętuje Serokomla Wójt Gminy Serokomla zaprasza na obchody święta 11 listopada. Zachęca też do odśpiewania hymnu państwowego w samo południe tego dnia.
Łukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski
Łukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski 33 recytatorów wystartowało w konkursie "Wolność jest w nas" - jednym z wydarzeń towarzyszących 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytatorskie zmagania odbyły się w czwartek 8 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim
Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim Wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będą też świętowały samorządy: miejski i gminny w Stoczku Łukowskim. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?
Łukowska Moc Kultury: konkurs plastyczny
Łukowska Moc Kultury: konkurs plastyczny Łukowski Ośrodek Kultury przygotował cykl wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z nich był konkurs plastyczny, który rozstrzygnięto w środę 7 listopada.
Wieczór z teatrem
Wieczór z teatrem Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 10 listopada na "Teatralną Noc Listopadową" w ramach "Łukowskiej Mocy Kultury - Wolność jest w nas". Wpisuje się ona w łukowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Cztery interwencje do piątku
Cztery interwencje do piątku Spokojny tydzień łukowskich strażaków. Od poniedziałku 5 listopada do dziś odnotowali oni - na szczęście - jedynie cztery interwencje. Jedną z nich był fałszywy alarm.
Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych
Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie co roku na przełomie października i listopada odwiedzają okoliczne cmentarze. Zapalając symboliczny znicz, pamiętają o zasłużonych, niekiedy już zapomnianych zmarłych.
100 kilometrów na stulecie
100 kilometrów na stulecie Rowerowy Łuków zachęca do aktywnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rowerzyści planują 11 listopada przebyć dystans 100 kilometrów "dla Niepodległej".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolakiŁukowska Moc Kultury: konkurs wokalnyŁukowska Moc Kultury: konkurs recytatorskiŁukowska Moc Kultury: konkurs plastycznyUczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłychW Serokomli na ludowo...  tradycyjnie, kolorowoMiecznikowski zagrał w kościele

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Jednym z wydarzeń towarzyszących łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas". Co takiego działo się w auli I LO?
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada
Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje