Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Redakcja  
dodane: 08-11-2018 14:23   |   wyświetleń: 6378

Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnował

Jerzy Siwiec nie będzie radnym powiatowym. Obecny Sekretarz Powiatu Łukowskiego startował w niedawnych wyborach samorządowych do Rady Powiatu. Zyskał zaufanie mieszkańców, lecz po kilkunastu dniach zrzekł się mandatu. Dlaczego?
Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnowałfoto. Redakcja / Facebook 
Czy dojdzie do zmian personalnych w nowej Radzie Powiatu Łukowskiego? 21 października mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli m.in. do tego gremium. Jednym z wybranych w okręgu nr 4 (obejmującym gminę Stanin, miasto i gminę Stoczek Łukowski oraz gminę Wola Mysłowska) okazał się Jerzy Siwiec (PiS), obecny sekretarz powiatu. Zdobył on 915 głosów od wyborców.

Kilkanaście dni po wyborze Siwca na radnego pojawiła się informacja o złożeniu przez niego dopiero co zdobytego mandatu. Stosowna deklaracja wpłynęła do Komisarza Wyborczego, który wydał już postanowienie w tej sprawie. 

Jerzy Siwiec ma jeszcze możliwość zmiany swojej decyzji. Jednak poproszony o komentarz przez dziennikarzy, nie chce zdradzać motywów swojej decyzji. Na profilu na Facebooku napisał jedynie krótką informację:

- Proszę zaczekać na moje oficjalne oświadczenie, w którym podam przyczyny i następstwa tej trudnej dla mnie decyzji (...) Po 20 listopada zamieszczę w mediach oświadczenie - czytamy na stronie Jerzego Siwca.

W przypadku podtrzymania deklaracji o rezygnacji, na miejsce sekretarza do Rady Powiatu wchodzi Krzysztof Gajowy z PiS. W wyborach 21 października głos oddało na niego 899 wyborców.

 

Komentowane

Popek (2018-11-08 15:56) 30 11   |   zgłoś do usunięcia
Tego Siwca to ja nie kumam - jaja sobie robi z wyborów i wyborców. Po wuj startował, jak wiedział, że zrezygnuje? Przecież wiedział, że radny powiatowy ma co miesiąc 1.000 zł, a nie jak teraz jako sekretarz powiatu 8.000 zł. Jajca sobie robi - to niepoważny człowiek jest. Zresztą typowy przykład starego betonu w naszych władzach. Ale spokojnie, czas płynie, beton pękał, pękał i pękał. Teraz było trzęsienie ziemi (nowy burmistrz), zaraz będą wstrząsy wtórne (koalicji w mieście PIS praktycznie już nie ma (ale oni myślą, że jest - w sumie tak ma być) - oficjalnie się nie przyznają Szustkowi, ale połowa jego radnych spieprza z tonącego statku tylko się kurzy), koalicja w powiecie już trzeszczy w szwach (nie chcą wpuścić Szustka na starostę, bo wiedzą czym to grozi). A po tym wszystkim stare, betonowe czerwonogłowce pospadają ze stołków tylko będzie huczało :) I wtedy (a głęboko w to wierzę) będzie lepiej i normalniej. Szustek już jeździ z Rysiem do Lublina łatwić pracę dla obu :) Niech jedzie jak najdalej i nie miesza w naszym kochanym Łukowie. Kto życzy dobrze miastu ten wie o czym mówię :)
czytelnik (2018-11-08 16:55) 21 10   |   zgłoś do usunięcia
Głupoty piszesz do was wchodzą betonowe czerwonogłowce.Niw rób ludziom wody z mózgu.Kto was tak popieral jak nie ci z czerwonego sztandaru Pożyjemy zobaczymy jak dostaną intratne stołeczki.Na ten bajer ludzi nie nabierzesz,
Papkan (2018-11-08 17:09) 22 26   |   zgłoś do usunięcia
Hahaha jak Lipiec z SLD popierał Pludowskiegoto było dobrze haha. Teraz to właśnie Pludowski w imię wdzięczności czerwonym stoliki zaprezentować będzie musiał mój drogi wspolobywatelu. Niezależny i apolityczny burmistrz śmiech na sali
mieszkaniec (2018-11-08 17:32) 10 19   |   zgłoś do usunięcia
klocki im się nie układają koalicja niepewna kasa miała być większa a tu trzeba będzie pracować jak inni to spieprzył - a ludzie oddali na niego głos i co im teraz powie?
ABC (2018-11-08 17:54) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Do lublina pewnie pomknie
Powiat (2018-11-08 18:54) 14 22   |   zgłoś do usunięcia
Słyszałem na mieście że sekretarzem w powiecie ma być Szczygieł a jego z-c Siwiec.
Obiektywny (2018-11-08 21:00) 19 14   |   zgłoś do usunięcia
Osobiście uważam, że to bardzo rozsądny i pomocny człowiek. Jako zwykły szary obywatel, poprosiłem o interwencję w pewnej sprawie. Nie zostalem zlekceważony, otrzymałem pomoc. Człowiek godny zaufania. Niestety najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w dup*e byli i g*Wino widzieli.
XXX (2018-11-08 23:35) 12 15   |   zgłoś do usunięcia
Jego UCZCIWOŚĆ musi !!!!!!!!!!!!!
llu-cek (2018-11-08 23:45) 21 10   |   zgłoś do usunięcia
Pan Siwiec, to jeden z nielicznych w starostwie, do którego można się zwrócić z problemem. Jeżeli zrezygnował, to musi mieć ważny powód. Popka wypluciny już czytałem parę razy nie pamiętam, czy pod tym nickiem. Widocznie jest bliżej koryta ,bo pisał o tym parę dni temu. Może je stracił i to jest jego zajęcie- mącić, jątrzyć ,bo się nie umie przegrać. Dla mnie nie jest ważne kto rządzi biały, czerwony czy różowy, aby miasto się rozwija jak dawniej. Zakłady pracy ŁUKBUT, ZM, PONAR-REMO CHEMICZNA, itp... . Gdzie chciałeś to pracowałeś. Z mieszkaniami nie było problemu-poczekałeś, ale dostałeś. Budowano jedno osiedle po drugim. Teraz cisza nie robi się prawie nic dla mieszkańców, dla młodzieży, żeby nie uciekała. Baseny, zalew ,parę dróg wyremontowanych to pikuś. Nie mamy szczęścia do,,gospodarzy,, ,każdy patrzy co dla siebie ukręcić.Są osoby,które co raz coś słyszą na mieście-dziecinada. Dorosły mężczyzna, a zachowuje się jak smarkacz. Kiedy to się skończy . Podlasie24 powinno zablokować komentarze łukowskie, bo nikt tyle nie szczeka ,jak nasi przegrani.
jk (2018-11-09 02:51) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
Nie poważne traktowanie wyborców. Na ich miejscu nigdy nie oddałbym głosu na tę osobę.
Tomi (2018-11-09 16:00) 16 5   |   zgłoś do usunięcia
Zrezygnował bo jak wieść niesie szykuje się na sekretarza powiatu
ciekawe (2018-11-09 16:26) 17 6   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy można więcej zrobić dla swoich wyborców jako radny powiatowy czy jako sekretarz powiatu?
monika (2018-11-09 17:52) 13 20   |   zgłoś do usunięcia
Myślę, że Pan Siwiec większe możliwości pomocy dla swoich wyborców będzie miał, jako sekretarz powiatu.
wyborca (2018-11-09 17:55) 19 5   |   zgłoś do usunięcia
PO PIERWSZE UCZCIWOŚĆ-ZAPAMIĘTAMY!!!!!!!!
Czapka z piór, złoty róg i takie tam (2018-11-09 18:26) 18 11   |   zgłoś do usunięcia
Jerzy coś ty narobił??? Sekretarzem chyba nie będziesz...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rosomaki w Radoryżu
Rosomaki w Radoryżu Kołowe transportery opancerzone "Rosomak", wóz ewakuacji medycznej i wojskowy moździerz "Rak" przyjechały w środę 20 marca do Radoryża Smolanego w gminie Krzywda. Do miejscowego Zespołu Szkół zawitali żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zapełniła się we wtorek 19 marca zwiedzającymi. W miejscu tym tradycyjnie odbywały się Targi Pracy i Edukacji. Była to już ósma edycja tego wydarzenia.
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z ...
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z Francją Piłkarze reprezentacji Polski U-19 walczą o występ w juniorskich Mistrzostwach Europy. W rozgrywanym we Francji turnieju Elite Round zremisowali z drużyną gospodarzy 0-0. Duża zasługa w tym pochodzącego z Łukowa bramkarza Cezarego Miszty.
44-kilometrowy marsz
44-kilometrowy marsz Trwają zapisy na nocny marsz w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku wydarzenie zaplanowano w nocy z 12 na 13 kwietnia.
Czipowanie psów? Nieprędko
Czipowanie psów? Nieprędko Rada Miasta nie przychyliła się do petycji "zwierzolubnego" stowarzyszenia. Zwierzęta mieszkające w Łukowie nie będą w najbliższym czasie czipowane ze środków z miejskiego budżetu.
Brodzą w błocie na Gospodarskiej
Brodzą w błocie na Gospodarskiej "Wystarczy deszcz, a ul. Gospodarska rozpuszcza się jak masło, a butów z tej brei nie da się wyciągnąć" - mieszkańcy ulicy nie kryją oburzenia. Urząd Miasta prosi o cierpliwość.
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach Pochodzący z Ziemi Łukowskiej Franciszek Salezy Jezierski był urzędnikiem, kaznodzieją, powieściopisarzem i publicystą oraz działaczem Komisji Edukacji Narodowej.
ŁOK: Najbliższe wydarzenia
ŁOK: Najbliższe wydarzenia Konkursy recytatorskie, przeglądy teatralne i koncert grupy, która występowała na największych scenach w kraju. Co w najbliższym czasie będzie się działo w Łukowskim Ośrodku Kultury?
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych Emilia Szcześniak tryumfuje na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki "Rozśpiewany Wawer" w Warszawie. Pozostałe wokalistki Fabryki Piosenki ŁOK zostały laureatkami tego konkursu.
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość!
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość! Łukowscy policjanci ponownie informują o zaginionym Adrianie Kurowskim, 22-latku zamieszkałym w Aleksandrowie w gminie Łuków. Mężczyzna wyszedł z domu 10 stycznia i do dziś nie nawiązał kontaktu z rodziną.
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP!
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP! Przewoźnicy, którzy wożą pociągami mieszkańców Łukowa do innych miejsc w kraju, nie są zainteresowani otwarciem kas biletowych na dworcu kolejowym w naszym mieście. Czy to, co jest standardem w innych miejscach w kraju, w Łukowie nie jest w ogóle możliwe do zrealizowania?
100 meczów na 100-lecie PZPN
100 meczów na 100-lecie PZPN Szymon Tomasik to przedstawiciel PZPN, który przemierza cały kraj wszerz i wzdłuż i ogląda mecze piłki nożnej w niższych ligach. W niedzielę 17 marca zawitał do Łukowa na mecz Orląt z Włodawianką. Co mu się najbardziej podobało w naszym mieście?
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu Powiatowy radny Tomasz Sych pyta o szczegóły zatrudnienia Władysława Karasia w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. To reakcja m.in. na informacje, które pojawiły się na naszym portalu.
Po nieboskłonie - wiosenny przebój!
Po nieboskłonie - wiosenny przebój! Na polski rynek muzyczny szturmem "wdarł" się najnowszy singiel utalentowanej wokalistki Bronki - "Po nieboskłonie". Utwór promuje debiutancką płytę "Bronka_wczoraj_i_dziś" i jest zapowiedzią niezwykle oryginalnej, dynamicznej i zarazem nostalgicznej płyty. Czy wiecie, że wokalistka pochodzi z Wojcieszkowa w powiecie łukowskim?
Nowe władze Klubu Olimpijczyka
Nowe władze Klubu Olimpijczyka Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zwołał pod koniec lutego Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu. Oprócz wyboru władz stowarzyszenia, zadecydowano w którą stronę będzie zmierzał klub zrzeszający m.in. sztangistów i adeptów sztuk walki.
Biegacze po stanowisko w ZGL
Biegacze po stanowisko w ZGL Sebastian Ignaciuk, Marek Czernecki i Jarosław Piekarki ubiegają się o stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie. Kandydatury tych panów - prywatnie miłośników biegania - zostały otwarte w konkursie w poniedziałek 18 marca.
Prawie 400 km w basenie
Prawie 400 km w basenie Prawie 400 kilometrów przepłynęli uczestnicy nocnego maratonu pływackiego "Otyliada". Nocne pływanie odbywało się w Łukowie w sobotę i niedzielę 16-17 marca.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rosomaki w RadoryżuPonad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkołyPrawie 400 km w basenie Zimowy mecz na wiosnę. Orlęta - Włodawianka 1:1Harcerskie pamiątki w Muzeum. Są unikaty!Odznaki za wyniki w nauceWystawa na stulecie szkołyWygrana zespołu z Białorusi. Niedzielny pożarSpotkanie w Kamenie z Piotrem WróblemWielkopostny Dzień SkupieniaNowe książki w muzeum Sienkiewicza

Obejrzyj

Po nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać

Wydarzenia dodajwszystkie

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Edit Piaf w ŁOK
Edit Piaf w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na koncert muzyki francuskojęzycznej. 13 marca w Łukowie zagrał duet Lucy&Tom z Koszalina. Artyści wykonywali przeboje Edith Piaf.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Szachowy turniej dla Wyklętych
Szachowy turniej dla Wyklętych
Klub szachowy "Hetman" Krynka zaprasza na Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. Celem wydarzenia jest uczczenie walczących na ziemi łukowskiej żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: PRACA NA BUDOWIE
Zatrudnię pracowników do pracy na budowie w Warszawie przy dociepleniach, remontach. Zatrudnimy fachowców, dekarzy, pomocników. WYsokie stawki wynagrodzenia. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Tel 519583163. ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje