Dziś są imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Dzisiaj odwiedziło nas 141 osób   |   Osób online: 36   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 08-11-2018 14:23   |   wyświetleń: 6208

Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnował

Jerzy Siwiec nie będzie radnym powiatowym. Obecny Sekretarz Powiatu Łukowskiego startował w niedawnych wyborach samorządowych do Rady Powiatu. Zyskał zaufanie mieszkańców, lecz po kilkunastu dniach zrzekł się mandatu. Dlaczego?
Jeszcze nie ślubował, a już zrezygnowałfoto. Redakcja / Facebook 
Czy dojdzie do zmian personalnych w nowej Radzie Powiatu Łukowskiego? 21 października mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli m.in. do tego gremium. Jednym z wybranych w okręgu nr 4 (obejmującym gminę Stanin, miasto i gminę Stoczek Łukowski oraz gminę Wola Mysłowska) okazał się Jerzy Siwiec (PiS), obecny sekretarz powiatu. Zdobył on 915 głosów od wyborców.

Kilkanaście dni po wyborze Siwca na radnego pojawiła się informacja o złożeniu przez niego dopiero co zdobytego mandatu. Stosowna deklaracja wpłynęła do Komisarza Wyborczego, który wydał już postanowienie w tej sprawie. 

Jerzy Siwiec ma jeszcze możliwość zmiany swojej decyzji. Jednak poproszony o komentarz przez dziennikarzy, nie chce zdradzać motywów swojej decyzji. Na profilu na Facebooku napisał jedynie krótką informację:

- Proszę zaczekać na moje oficjalne oświadczenie, w którym podam przyczyny i następstwa tej trudnej dla mnie decyzji (...) Po 20 listopada zamieszczę w mediach oświadczenie - czytamy na stronie Jerzego Siwca.

W przypadku podtrzymania deklaracji o rezygnacji, na miejsce sekretarza do Rady Powiatu wchodzi Krzysztof Gajowy z PiS. W wyborach 21 października głos oddało na niego 899 wyborców.

 

Komentowane

Popek (2018-11-08 15:56) 27 9   |   zgłoś do usunięcia
Tego Siwca to ja nie kumam - jaja sobie robi z wyborów i wyborców. Po wuj startował, jak wiedział, że zrezygnuje? Przecież wiedział, że radny powiatowy ma co miesiąc 1.000 zł, a nie jak teraz jako sekretarz powiatu 8.000 zł. Jajca sobie robi - to niepoważny człowiek jest. Zresztą typowy przykład starego betonu w naszych władzach. Ale spokojnie, czas płynie, beton pękał, pękał i pękał. Teraz było trzęsienie ziemi (nowy burmistrz), zaraz będą wstrząsy wtórne (koalicji w mieście PIS praktycznie już nie ma (ale oni myślą, że jest - w sumie tak ma być) - oficjalnie się nie przyznają Szustkowi, ale połowa jego radnych spieprza z tonącego statku tylko się kurzy), koalicja w powiecie już trzeszczy w szwach (nie chcą wpuścić Szustka na starostę, bo wiedzą czym to grozi). A po tym wszystkim stare, betonowe czerwonogłowce pospadają ze stołków tylko będzie huczało :) I wtedy (a głęboko w to wierzę) będzie lepiej i normalniej. Szustek już jeździ z Rysiem do Lublina łatwić pracę dla obu :) Niech jedzie jak najdalej i nie miesza w naszym kochanym Łukowie. Kto życzy dobrze miastu ten wie o czym mówię :)
czytelnik (2018-11-08 16:55) 19 9   |   zgłoś do usunięcia
Głupoty piszesz do was wchodzą betonowe czerwonogłowce.Niw rób ludziom wody z mózgu.Kto was tak popieral jak nie ci z czerwonego sztandaru Pożyjemy zobaczymy jak dostaną intratne stołeczki.Na ten bajer ludzi nie nabierzesz,
Papkan (2018-11-08 17:09) 19 19   |   zgłoś do usunięcia
Hahaha jak Lipiec z SLD popierał Pludowskiegoto było dobrze haha. Teraz to właśnie Pludowski w imię wdzięczności czerwonym stoliki zaprezentować będzie musiał mój drogi wspolobywatelu. Niezależny i apolityczny burmistrz śmiech na sali
mieszkaniec (2018-11-08 17:32) 7 15   |   zgłoś do usunięcia
klocki im się nie układają koalicja niepewna kasa miała być większa a tu trzeba będzie pracować jak inni to spieprzył - a ludzie oddali na niego głos i co im teraz powie?
ABC (2018-11-08 17:54) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Do lublina pewnie pomknie
Powiat (2018-11-08 18:54) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Słyszałem na mieście że sekretarzem w powiecie ma być Szczygieł a jego z-c Siwiec.
Obiektywny (2018-11-08 21:00) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Osobiście uważam, że to bardzo rozsądny i pomocny człowiek. Jako zwykły szary obywatel, poprosiłem o interwencję w pewnej sprawie. Nie zostalem zlekceważony, otrzymałem pomoc. Człowiek godny zaufania. Niestety najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy w dup*e byli i g*Wino widzieli.
XXX (2018-11-08 23:35) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Jego UCZCIWOŚĆ musi !!!!!!!!!!!!!
llu-cek (2018-11-08 23:45) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Pan Siwiec, to jeden z nielicznych w starostwie, do którego można się zwrócić z problemem. Jeżeli zrezygnował, to musi mieć ważny powód. Popka wypluciny już czytałem parę razy nie pamiętam, czy pod tym nickiem. Widocznie jest bliżej koryta ,bo pisał o tym parę dni temu. Może je stracił i to jest jego zajęcie- mącić, jątrzyć ,bo się nie umie przegrać. Dla mnie nie jest ważne kto rządzi biały, czerwony czy różowy, aby miasto się rozwija jak dawniej. Zakłady pracy ŁUKBUT, ZM, PONAR-REMO CHEMICZNA, itp... . Gdzie chciałeś to pracowałeś. Z mieszkaniami nie było problemu-poczekałeś, ale dostałeś. Budowano jedno osiedle po drugim. Teraz cisza nie robi się prawie nic dla mieszkańców, dla młodzieży, żeby nie uciekała. Baseny, zalew ,parę dróg wyremontowanych to pikuś. Nie mamy szczęścia do,,gospodarzy,, ,każdy patrzy co dla siebie ukręcić.Są osoby,które co raz coś słyszą na mieście-dziecinada. Dorosły mężczyzna, a zachowuje się jak smarkacz. Kiedy to się skończy . Podlasie24 powinno zablokować komentarze łukowskie, bo nikt tyle nie szczeka ,jak nasi przegrani.
jk (2018-11-09 02:51) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Nie poważne traktowanie wyborców. Na ich miejscu nigdy nie oddałbym głosu na tę osobę.
Tomi (2018-11-09 16:00) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Zrezygnował bo jak wieść niesie szykuje się na sekretarza powiatu
ciekawe (2018-11-09 16:26) 12 3   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy można więcej zrobić dla swoich wyborców jako radny powiatowy czy jako sekretarz powiatu?
monika (2018-11-09 17:52) 9 13   |   zgłoś do usunięcia
Myślę, że Pan Siwiec większe możliwości pomocy dla swoich wyborców będzie miał, jako sekretarz powiatu.
wyborca (2018-11-09 17:55) 14 2   |   zgłoś do usunięcia
PO PIERWSZE UCZCIWOŚĆ-ZAPAMIĘTAMY!!!!!!!!
Czapka z piór, złoty róg i takie tam (2018-11-09 18:26) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Jerzy coś ty narobił??? Sekretarzem chyba nie będziesz...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej 240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
6 medali dla KMSW Łuków
6 medali dla KMSW Łuków 6 medali przywieźli z Mińska Mazowieckiego przedstawiciele KMSW Łuków. W sobotę 12 stycznia w tym mieście zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WKSF.
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.
"Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok - ruszył nabór ...
Do 15 lutego można składać nominacje w plebiscycie "Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami.
Ranking szkół. Gdzie są nasi?
Ranking szkół. Gdzie są nasi? Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2019 roku. Na którym miejscu w kraju i województwie uplasowały się szkoły średnie z powiatu łukowskiego?
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola Pożar, który strawił mienie o znacznej wartości, kradzież z włamaniem do w przedszkola i narkotykowe wpadki. Łukowska policja prezentuje kolejną kronikę, w której odnotowuje poważniejsze zdarzenia z ostatniego tygodnia.
Pawlikowski z wyróżnieniem
Pawlikowski z wyróżnieniem Łukowski trener Zenon Pawlikowski odebrał wyróżnienie od Polskiego Związku Kickboxingu za osiągnięcia sportowe w kickboxingu. Wyróżnienie wręczono 11 stycznia w Węgrowie podczas Balu Mistrzów Kickboxingu.
Wyśpiewały sukces
Wyśpiewały sukces Łukowianki Gabriela Łukasik i Emilia Szcześniak zostały laureatkami Międzywojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Włodawie. Sukces dziewczęta wyśpiewały w piątek 11 stycznia. Natomiast w niedzielę 13 stycznia w innym konkursie triumfowała Zuzanna Bochman.
Trzeci w Mistrzostwach Polski
Trzeci w Mistrzostwach Polski Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie zdobył III miejsce na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach. Zawody rozegrano między 6 i 12 stycznia w Pokrzywnej (woj. opolskie).
Dominowały pożary
Dominowały pożary Pożary sadzy oraz pożar budynku garażowego to część interwencji, które odnotowała w zeszłym tygodniu straż pożarna. Poniżej prezentujemy informacje udostępnione przez dyżurnych PSP w Łukowie.
Krew dla Orkiestry
Krew dla Orkiestry Nieodłącznym elementem wielkoorkiestrowych finałów w Łukowie jest zbiórka krwi dla potrzebujących. W niedzielę 13 stycznia udało się zebrać 30 jednostek krwi. To około 13,5 litra.
Ponad 80 tysięcy dla Orkiestry
Ponad 80 tysięcy dla Orkiestry Ponad 80 tys. złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podana kwota nie jest ostateczną.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Pożar w Gołaszynie
Pożar w Gołaszynie Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś po południu w Gołaszynie w gminie Łuków. Na terenie jednej z posesji wybuchł pożar w pomieszczeniu garażowym. Informację otrzymaliśmy od Czytelnika.
Miszta na zagranicznym zgrupowaniu Legii
Miszta na zagranicznym zgrupowaniu Legii Cezary Miszta - pochodzący z Łukowa bramkarz Legii Warszawa po raz kolejny wyjechał z pierwszą drużyną "Wojskowych" na zagraniczny obóz. Tym razem trener drużyny Ricardo Sa Pinto zadecydował, że na obozie w Portugalii były bramkarz AMPlusa i Orląt Łuków zastąpi weterana Legii Arkadiusza Malarza.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Anielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rokŚwiąteczny Orszak przeszedł ulicami miastaNowe radiowozy dla policjiZapaśniczy turniej w ZalesiuSą uwagi do remontu „krajówki”. Jak będzie wyglądała droga do Biard?Bożonarodzeniowa wystawa w MuzeumCukierki i świąteczna muzyka w Wojcieszkowie

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzeniaSukcesy uczniów „Reymonta”

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.

Prognoza pogody

Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia
50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje