Dziś są imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
Dzisiaj odwiedziło nas 217 osób   |   Osób online: 79   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  / Magda Oknińska
dodane: 13-09-2018 09:44   |   wyświetleń: 2849

Jeszcze nie wystartowali, a już zrezygnowali z kandydowania na wójtów

Grzegorz Osial (PSL) zapowiadał walkę o stanowisko wójta gminy Krzywda. Tadeusz Brzozowski (PiS) zamierzał ubiegać się o fotel wójta w Trzebieszowie. Obaj panowie zrezygnowali jednak ze startu, a tego drugiego dodatkowo nie zobaczymy na listach partii. Dlaczego?
Jeszcze nie wystartowali, a już zrezygnowali z kandydowania na wójtówfoto. Archiwum 

Grzegorz Osial (PSL), były dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie, a obecnie pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie od dawna nie krył, że w nadchodzących wyborach będzie się ubiegał o stanowisko wójta gminy Krzywda. Pod koniec sierpnia na swoim profilu na Facebooku zainaugurował nawet start kampanii wyborczej. Kilka dni później niespodziewanie zdecydował, że rezygnuje z wyścigu o fotel wójta, a zamierza ubiegać się o miejsce w Radzie Powiatu Łukowskiego.

- Decyzję o nie kandydowaniu na wójta podjąłem po rozmowach z rodziną w sobotę 1 września przed dożynkami gminnymi. Często słuchałem opinii ludzi, że radni powiatowi tylko biorą dietę i skaczą z kwiatka na kwiatek, zmieniają barwy polityczne i tylko myślą, żeby co miesiąc przytulić około 1100 zł - skomentował swoją decyzję Grzegorz Osial. - Publicznie deklaruję, że jeżeli zostanę radnym powiatowym całość diety (tj. około 66 tys. zł) przekażę Kołom Gospodyń, Klubom Sportowym i Ochotniczym Strażom Pożarnym. Na pytanie, kogo poprę w wyborach na wójta, odpowiem wkrótce - dodał niedoszły kandydat na wójta, a nowy kandydat do Rady Powiatu.

Z kandydowania na wójta gminy Trzebieszów wycofał się natomiast Tadeusz Brzozowski (PiS), były senator i radny wojewódzki, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego.

- Niestety nie będę kandydował na wójta gminy Trzebieszów. Miałem taki zamiar. Złożyłem stosowne dokumenty do Zarządu Okręgowego w Lublinie, ale nie uzyskałem akceptacji. Moja kandydatura nie została zatwierdzona. W związku z tym nie będę kandydował na wójta gminy Trzebieszów ze swojego komitetu, ani z żadnego innego. Będę kandydował natomiast na radnego powiatu łukowskiego z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił na łamach Wspólnoty Łukowskiej T. Brzozowski.

Jednak jak udało nam się dowiedzieć, Przewodniczącego Rady Powiatu nie będzie nawet na listach PiS-u. Zadecydował o tym Zarząd Powiatowy partii.

- Pan Brzozowski nie został wykluczony z partii. Zarząd powiatowy PiS podjął jedynie decyzję, że nie zgłosi go jako kandydata do Rady Powiatu. Przyczyny tej decyzji to nasza wewnętrzna sprawa. Pana Brzozowskiego nie będzie więc na listach PiS-u - powiedział Dariusz Szustek, szef powiatowych struktur partii. - Wczoraj (w środę 12 września - przyp. red.) odbyło się spotkanie Zarządu, na którym nie było pana Brzozowskiego, choć jest jego członkiem. Pan Brzozowski został poinformowany o naszej decyzji - dodał burmistrz Łukowa.

Gdzie więc - i czy w ogóle - zobaczymy byłego senatora na listach w wyborach samorządowych? Przekonamy się o tym już wkrótce.


Komentowane

całą prawda (2018-09-13 13:18) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
Podpadł odchodzącemu burmistrzowi to go nie poparł.
Żart (2018-09-13 13:41) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
To chyba jakieś jaja. Z tego wynika że mamy Pis i Pis6.
Dyktator (2018-09-13 14:35) 17 8   |   zgłoś do usunięcia
Szustek stworzyl sobie nowe struktury Pis w gminie Trzebieszow i zalatwil Brzozowskiego bez mydla . Ani na wojta ani do powiatu. Szekalisa wciagnal do pis i w ciagu miesiaca zrobil mu struktury glownie z pracownikow gminy i innych paziow przybocznych.
Dobra zmiana ?? (2018-09-13 16:49) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
Osoby bedace czlonkami pzpr powinny miec zakaz kandydowania na wojtow, starostow i radnych, a znajdzie sie ich kilku w naszym powiecie..
Rysiek (2018-09-13 18:32) 12 19   |   zgłoś do usunięcia
Pan Brzozowski powinien sprawę zgłosić wyżej do Brudzińskiego. Załużony polityk został kiepsko potraktowany przez obecny zarząd.
Wontek (2018-09-13 19:35) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
JA SIĘ PYTAM KURŁA ZA CO TE 66TYS
wyborca (2018-09-13 20:51) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
I bardzo dobrze,ten pan nie zasługuje na to by być wójtem
mieszkaniec gminy (2018-09-13 21:19) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
ale go załatwili, bez mydła
Jarek (2018-09-13 21:26) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Panie Brzozowski ciekawe co Pan na to że koledzy z własnej partii tak Pana załatwili. Naprawdę staram się rozumieć że PiS nie lubi PO i odwrotnie, ale swoim kolegom partyjnym takie "jaja" robić?
Jk (2018-09-14 08:23) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
,,Wrogów ma się we własnej partii, w innej ma się rywali"
ideały (2018-09-14 17:47) 10 17   |   zgłoś do usunięcia
zero szacunku dla byłego senatora. Ot ideały
Achim (2018-09-15 21:30) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Dziś ponoć było spotkanie w Warszawie. Jeszcze się Pan Darek zdziwi co ustalono.
Waldek (2018-09-16 10:46) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Pan Darek chyba niedługo doigra się. Jego działania i otaczanie się ludźmi poprzedniego systemu otworzą oczy wielu jego dotychczasowym wyborcom.
Waldek ty nie Waldek (2018-09-16 12:14) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Otaczanie się ludźmi poprzedniego systemu. Tobie już na mózg siadło farbowany PiSowcu co się teraz przykleiłeś jak PiS u władzy.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę Do 30 listopada można nadsyłać prace w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową, który organizuje Łukowski Ośrodek Kultury. Najlepsza z nich zostanie wydana przez placówkę jako prawdziwa kartka świąteczna.
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg Nie potwierdziły się wstępne, nieoficjalne doniesienia z miejsca wczorajszego wypadku drogowego na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Około godz. 15. na przejeżdżający pociąg towarowy wpadł Mercedes Sprinter. Kierująca nim 30-letnia kobieta nie doznała na szczęście obrażeń ciała.
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym włączyli się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej".
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac Doroty Panasiuk "Co będzie jutro...". Wydarzenie zaplanowano na piątek 23 listopada o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium.
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3 Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wystawienia reprezentacji na oficjalnej części obchodów 11 listopada i na biegach ulicznych, kilka dni wcześniej zorganizowali wieczór z historią w tle.
Ślubowanie w „Czwórce”
Ślubowanie w „Czwórce” 69 pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało oficjalnie włączonych w poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Teraz placówka chwali się tym ważnym wydarzeniem.
Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Kierująca dostawczym mercedesem kobieta została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Na miejscu wciąż pracują służby.
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej Wydarzeniami towarzyszącymi łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas" oraz koncert grupy Contra Mundum. Co takiego działo się w auli I LO?
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego Kilkuset mieszkańców miasta zebrało się 11 listopada w parku miejskim by oddać cześć Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Osoba ta sto lat temu przebywała w Łukowie w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.
999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!
Święto niepodległości: część oficjalna
Święto niepodległości: część oficjalna Msza w intencji ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Tak wyglądała oficjalna część łukowskich obchodów święta 11 listopada.
Świętujmy Niepodległą!
Świętujmy Niepodległą! Dziś, 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak możemy spędzić ten dzień?
Motoryzacyjny piknik niepodległości
Motoryzacyjny piknik niepodległości Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu 11 listopada w Łukowie będzie motoryzacyjny piknik w parku miejskim, na którym odsłonięty zostanie "Mówiący kamień". Upamiętniać on będzie sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednego z budowniczych II RP.
Świętowały przedszkolaki
Świętowały przedszkolaki Maluchy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie już zdążyły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na apelu odśpiewały m.in. hymn narodowy.
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny 14 osób śpiewało patriotyczne piosenki podczas Łukowskiej Mocy Kultury, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs wokalny "Wolność jest w nas" zorganizowano w piątek 9 listopada.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu SmolanymWieczornica patriotyczna w ZS nr 3Ślubowanie w „Czwórce”Tym razem bez medaluUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolakiŁukowska Moc Kultury: konkurs wokalnyŁukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.

Prognoza pogody

Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu
Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię kierowcę kat.B
Poszukuję kierowcy kat.B na trasy po Unii Europejskiej. Auto - plandeka/firanka 10ep. Praca w systemie minimum 3/1. Oferujemy stabilne zatrudnienie, płatność w momencie zjazdu na bazę. Więcej informacji udzielę ...
pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje