Dziś są imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Tomasz Goławski  / Magda Oknińska
dodane: 13-09-2018 09:44   |   wyświetleń: 3046

Jeszcze nie wystartowali, a już zrezygnowali z kandydowania na wójtów

Grzegorz Osial (PSL) zapowiadał walkę o stanowisko wójta gminy Krzywda. Tadeusz Brzozowski (PiS) zamierzał ubiegać się o fotel wójta w Trzebieszowie. Obaj panowie zrezygnowali jednak ze startu, a tego drugiego dodatkowo nie zobaczymy na listach partii. Dlaczego?
Jeszcze nie wystartowali, a już zrezygnowali z kandydowania na wójtówfoto. Archiwum 

Grzegorz Osial (PSL), były dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie, a obecnie pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie od dawna nie krył, że w nadchodzących wyborach będzie się ubiegał o stanowisko wójta gminy Krzywda. Pod koniec sierpnia na swoim profilu na Facebooku zainaugurował nawet start kampanii wyborczej. Kilka dni później niespodziewanie zdecydował, że rezygnuje z wyścigu o fotel wójta, a zamierza ubiegać się o miejsce w Radzie Powiatu Łukowskiego.

- Decyzję o nie kandydowaniu na wójta podjąłem po rozmowach z rodziną w sobotę 1 września przed dożynkami gminnymi. Często słuchałem opinii ludzi, że radni powiatowi tylko biorą dietę i skaczą z kwiatka na kwiatek, zmieniają barwy polityczne i tylko myślą, żeby co miesiąc przytulić około 1100 zł - skomentował swoją decyzję Grzegorz Osial. - Publicznie deklaruję, że jeżeli zostanę radnym powiatowym całość diety (tj. około 66 tys. zł) przekażę Kołom Gospodyń, Klubom Sportowym i Ochotniczym Strażom Pożarnym. Na pytanie, kogo poprę w wyborach na wójta, odpowiem wkrótce - dodał niedoszły kandydat na wójta, a nowy kandydat do Rady Powiatu.

Z kandydowania na wójta gminy Trzebieszów wycofał się natomiast Tadeusz Brzozowski (PiS), były senator i radny wojewódzki, a obecnie przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego.

- Niestety nie będę kandydował na wójta gminy Trzebieszów. Miałem taki zamiar. Złożyłem stosowne dokumenty do Zarządu Okręgowego w Lublinie, ale nie uzyskałem akceptacji. Moja kandydatura nie została zatwierdzona. W związku z tym nie będę kandydował na wójta gminy Trzebieszów ze swojego komitetu, ani z żadnego innego. Będę kandydował natomiast na radnego powiatu łukowskiego z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił na łamach Wspólnoty Łukowskiej T. Brzozowski.

Jednak jak udało nam się dowiedzieć, Przewodniczącego Rady Powiatu nie będzie nawet na listach PiS-u. Zadecydował o tym Zarząd Powiatowy partii.

- Pan Brzozowski nie został wykluczony z partii. Zarząd powiatowy PiS podjął jedynie decyzję, że nie zgłosi go jako kandydata do Rady Powiatu. Przyczyny tej decyzji to nasza wewnętrzna sprawa. Pana Brzozowskiego nie będzie więc na listach PiS-u - powiedział Dariusz Szustek, szef powiatowych struktur partii. - Wczoraj (w środę 12 września - przyp. red.) odbyło się spotkanie Zarządu, na którym nie było pana Brzozowskiego, choć jest jego członkiem. Pan Brzozowski został poinformowany o naszej decyzji - dodał burmistrz Łukowa.

Gdzie więc - i czy w ogóle - zobaczymy byłego senatora na listach w wyborach samorządowych? Przekonamy się o tym już wkrótce.


Komentowane

całą prawda (2018-09-13 13:18) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Podpadł odchodzącemu burmistrzowi to go nie poparł.
Żart (2018-09-13 13:41) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
To chyba jakieś jaja. Z tego wynika że mamy Pis i Pis6.
Dyktator (2018-09-13 14:35) 20 11   |   zgłoś do usunięcia
Szustek stworzyl sobie nowe struktury Pis w gminie Trzebieszow i zalatwil Brzozowskiego bez mydla . Ani na wojta ani do powiatu. Szekalisa wciagnal do pis i w ciagu miesiaca zrobil mu struktury glownie z pracownikow gminy i innych paziow przybocznych.
Dobra zmiana ?? (2018-09-13 16:49) 18 29   |   zgłoś do usunięcia
Osoby bedace czlonkami pzpr powinny miec zakaz kandydowania na wojtow, starostow i radnych, a znajdzie sie ich kilku w naszym powiecie..
Rysiek (2018-09-13 18:32) 16 33   |   zgłoś do usunięcia
Pan Brzozowski powinien sprawę zgłosić wyżej do Brudzińskiego. Załużony polityk został kiepsko potraktowany przez obecny zarząd.
Wontek (2018-09-13 19:35) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
JA SIĘ PYTAM KURŁA ZA CO TE 66TYS
wyborca (2018-09-13 20:51) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
I bardzo dobrze,ten pan nie zasługuje na to by być wójtem
mieszkaniec gminy (2018-09-13 21:19) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
ale go załatwili, bez mydła
Jarek (2018-09-13 21:26) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Panie Brzozowski ciekawe co Pan na to że koledzy z własnej partii tak Pana załatwili. Naprawdę staram się rozumieć że PiS nie lubi PO i odwrotnie, ale swoim kolegom partyjnym takie "jaja" robić?
Jk (2018-09-14 08:23) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
,,Wrogów ma się we własnej partii, w innej ma się rywali"
ideały (2018-09-14 17:47) 15 31   |   zgłoś do usunięcia
zero szacunku dla byłego senatora. Ot ideały
Achim (2018-09-15 21:30) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Dziś ponoć było spotkanie w Warszawie. Jeszcze się Pan Darek zdziwi co ustalono.
Waldek (2018-09-16 10:46) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Pan Darek chyba niedługo doigra się. Jego działania i otaczanie się ludźmi poprzedniego systemu otworzą oczy wielu jego dotychczasowym wyborcom.
Waldek ty nie Waldek (2018-09-16 12:14) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Otaczanie się ludźmi poprzedniego systemu. Tobie już na mózg siadło farbowany PiSowcu co się teraz przykleiłeś jak PiS u władzy.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Trzy strażackie wyjazdy
Trzy strażackie wyjazdy Trzy wyjazdy zanotowali strażacy we wtorek 16 kwietnia. Dwukrotnie wyjeżdżano do pożaru traw, a raz do zdarzenia drogowego
Kreatywne Targi już po raz trzeci
Kreatywne Targi już po raz trzeci Już po raz trzeci w Łukowie zorganizowane zostały Targi Kreatywnych Kobiet. Tym razem panie ze stowarzyszenia o tej samej nazwie przygotowały dla mieszkańców ponad 40 stoisk głównie z wyrobami, produktami, lub usługami.
Pechowa porażka Orląt Łuków
Pechowa porażka Orląt Łuków Mogło być 1:1, a skończyło się 0:2. To wynik ostatniego spotkania czwartoligowej drużyny Orląt Łuków z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Sytuacja łukowian w tabeli zaczyna robić się nieciekawa.
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia
Nowy lek daje Mai nadzieję na polepszenie zdrowia "Moim marzeniem jest, żeby zobaczyć, jak Maja porusza samodzielnie nogami bez wysiłku" - mówi Magdalena Przegalińska, mama 11-letniej Mai, która od urodzenia choruje na SMA. Teraz dziewczynka czeka na kwalifikację do przyjęcia innowacyjnego leku, który może zatrzymać postęp choroby.
ZS nr 2 na podium
ZS nr 2 na podium W Parczewie odbył się finał rejonu w piłce nożnej chłopców. Najlepsi okazali się uczniowie ZSP z Radzynia Podlaskiego, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Uczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka JezusaCiężarowy memoriał niedaleko Lublina. Są medale

Obejrzyj

Wiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesji

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje