Dziś są imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Bartosz Szumowski
dodane: 12-08-2019 14:08   |   wyświetleń: 2941

Kaczyński w Zbuczynie: Zadbamy o Polskę powiatową

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział główne punkty programu rolnego partii przed jesiennymi wyborami.
Kaczyński w Zbuczynie: Zadbamy o Polskę powiatową 

W niedzielę, 11 sierpnia, Jarosław Kaczyński był gościem „Pikniku Rodzinnego”, zorganizowanego przez ministra Krzysztofa Tchórzewskiego w Zbuczynie pod Siedlcami. W swoim wystąpieniu skupił się na polskim rolnictwie. Jak mówił, rolnicy zmagają się nie tylko z własnym warsztatem pracy, ale też naturą i niepewnością, ile będzie kosztowało to, co wyprodukują.

„Szkodzono wsi”
Jest także niebezpieczeństwo innego rodzaju. Otóż w Polsce są tacy (i oni przez wiele lat rządzili), którzy wyznają starą, zrodzoną jeszcze w Związku Sowieckim, koncepcję, że rozwój powinien odbywać się kosztem wsi. Dzisiaj przybiera to formę koncepcji rozwoju metropolitalnego, mówiącej, że rozwijać się mają wielkie miasta, a mniejsze oraz wieś mają płacić. I czekać, aż kiedyś wreszcie przyjdzie moment, że rozwój się rozszerzy i wszyscy będą mieli lepiej. Tyle że to czekanie na coś, co się nigdzie nie zdarzyło. W latach 2007-15 taka koncepcja była realizowana w Polsce. To były prywatyzacje mleczarni i innych zakładów związanych z rolnictwem, bez planu i myślenia o przyszłości polskiego. To bardzo mocno uderzyło w wieś - mówił Jarosław Kaczyński.
Jak dodał, ta linia rządu zaowocowała także likwidowaniem połączeń autobusowych i kolejowych, komisariatów policji, szkół i różnych instytucji.
Bardzo szkodzono wsi i mniejszym miastom, czyli Polsce powiatowej, w której mieszka większość Polaków - podsumował prezes.

Więcej we wtorkowym wydaniu Wspólnoty Łukowskiej

Komentowane

qw (2019-08-12 14:22) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
ja się pytam znowu oszukali niepełnosprawnych to 500+ jest dla bogatych o dochodach powyzej 50tys na osobę i dla tych co pod sklepem chlają a dla niepełnosprawnych to już limity dochodów ?
stach (2019-08-12 17:47) 23 12   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli PIS przegra wybory to totalna opozycja pokaże wszystkim środkowy palec taka jest prawda
Łukowiak (2019-08-12 18:12) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Napewno nie na PiS
Hahaha (2019-08-12 18:42) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
"Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Zbuczynie wystąpił w hełmie strażackim. - Najpierw bardzo podniecony tym zdjęciem był marszałek Karczewski - że to zdjęcie dnia, tygodnia, a może i kampanii. Również bardzo ucieszył się Brudziński. Jako były minister spraw wewnętrznych, odpowiedzialny również za straż, powinien wiedzieć, że ten hełm jest założony odwrotnie. Coś, co zdaniem PiS-u miało być miłym gestem, stało się karykaturą."
Łukasz (2019-08-12 18:45) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
Te Bober i Pogonowski nie bierzecie 500""+" tak za chwilę będzie że ja z PiS. Wy jesteście tacy sami jak te ryby co są w zalewie. Bunia powiedz tym kolegom
Czytelnick (2019-08-12 19:20) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
'Ch j z Polska Wschodnią'- język Platfusów
Jarosław (2019-08-12 19:38) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Łuków PISEM stoi. W wyborach się przekonacie. Każdy psioczy, ale już się slini na kasę za pierwsze dziecko 500+ . Obludnicy Owszem to z naszych pieniędzy ale tamta władza też miała takie możliwości dac nam nasze pieniądze przez 8 lat. I grosza nie dali!
Rysiek (2019-08-12 19:52) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Każdy kto bierze 500+ i wziął 13stą emeryturę ma obowiązek głosować na pis.
PIW (2019-08-12 20:39) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Obecnie głównym niebezpieczeństwem dla lokalnych rolników i przedsiębiorców jest powiatowy lekarz weterynarii. Mam nadzieję, że w końcu ktoś u góry to zauważy i zareaguje odpowiednio wcześnie, zanim wszystko zostanie zamknięte i wszyscy rolnicy zostaną zlikwidowani. Przecież to jest jawne działanie na szkodę Polskiej gospodarki i Polskiego rolnika.
Dd (2019-08-12 21:02) 10 15   |   zgłoś do usunięcia
Ja sie kur. Wa pytam gdzie jest pełne 500+ dla niepełnosprawnych bez ograniczenia dochodowego tak jak w przypadku 500+ które jedt dawanie dla bogatych i którzy się śmieją naklejaja na nowe Mercedesy że kupione z 500+
Rr (2019-08-12 21:03) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
https://images.app.goo.gl/4GYo3Kv9UsFKGqXn9
O kur (2019-08-12 21:03) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Mały Jaro w hełmie z daszkiem, ja pier...
Wiktor (2019-08-12 21:49) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
biorę 500+ dzięki tym pajacom z pisu a i tak na nich nie zagłosuje !!!
ew (2019-08-12 22:16) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
pis mi zabral hajs z ofe zabral mi hajs z podatkow podniósł mi zus a to wszystko po to żeby dać patoli spod sklepu i bogaczom 500+
100% witalności (2019-08-12 22:32) 38 16   |   zgłoś do usunięcia
Brawo panie prezesie Kaczyński!!! To najlepszy rząd Polski po II wojnie światowej i najbardziej dla ludzi. Śmieszne są te komentarze, że PiS rozdaje nie swoje pieniądze tylko Polaków, a czyje ma rozdawać Bułgarów??? Po to ludzie wybrali ten rząd by dzielił tą kasę Polaków!!! Proszę zauważyć, że poprzednie rządy w Polsce też miały pieniądze z podatków tylko jakoś z ludźmi się nie dzielili !!!!!!!!!!!! A to robi znaczną różnicę w ocenie merytorycznej rządzących ekip. Rząd ten nie jest idealny tak jak ludzie nie są idealni i mi też nie wszystkie działania ich się podobają ale jest to najlepszy rząd RP od kilkudziesięciu lat.
Sylwia (2019-08-12 22:59) 17 8   |   zgłoś do usunięcia
Jeszcze proszę zrobić porządek z tęczowymi i aborcją bo tego oczekujemy
Sylwia (2019-08-12 23:02) 17 10   |   zgłoś do usunięcia
Jeszcze proszę zrobić porządek z tęczowymi i aborcją bo tego oczekujemy
do PIW (2019-08-13 07:26) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Sprawa w toku:-)
K (2019-08-13 09:13) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
Najlepsza partia. Kraj ruszył z przytupem. Wzrost gospodarczy, lokalne przedsiębiorstwa się rozwijają. Ludziom żyje się coraz lepiej. W Łukowie tylko władze zmienic i moze miasto będzie goniło resztę kraju.
Mieszkanka Łukowa (2019-08-13 10:01) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
A ja nie mam 500 + i zagłosuje na PIS bo nie chcę pracować do 65. Wolę w wieku 60 lat iść na emeryturę !!!
Mieszkanka Łukowa (2019-08-13 10:01) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
A ja nie mam 500 + i zagłosuje na PIS bo nie chcę pracować do 65. Wolę w wieku 60 lat iść na emeryturę !!!
Pp (2019-08-13 10:19) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie super przez 500+ artykuły dla dzieci zdrozaly o 40%.paliwo mamy drodze bo Orlen podniósł marzę o 60%. Po wyborach prąd z drożeje o 50% będziecie. Z pustego to i Salomon nie naleje hajs muszą skądś wziac
Do Pp (2019-08-13 10:42) 20 6   |   zgłoś do usunięcia
Tak tanio gazu już dawno nie było a przypominam że paliwo za Tuska było i po 7 zł a jakie były wtedy zarobki? Połowa tego co jest teraz więc nie oszukuj bo nie ładnie a takie farmazony jak piszesz to łykaja tylko lemingi
Język polski bardzo trudna język ;) (2019-08-13 10:48) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Pp najpierw trzeba skończyć szkołę i się nauczyć pisać poprawnie o rozumowaniu logicznym już nie wspomnę
Język polski bardzo trudna język ;) (2019-08-13 10:50) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Pp najpierw trzeba skończyć szkołę i się nauczyć pisać poprawnie o rozumowaniu logicznym już nie wspomnę
(2019-08-13 11:04) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
A może to ruski troll i nie zna naszego języka? Zamiast hejtować PiS czemu nie napiszecie o wspaniałych dokonaniach totalnej opozycji. Pokażcie jaki ma dobry program i co robi dla kraju poza wygłupami, prowokacjami i działaniem na szkodę Polski w Parlamencie Europejskim ... Aha rozumiemy nie macie o czym pisać w tym temacie. Opozycja upadła już tak nisko że musi zabiegać o głosy tęczowych i stąd ich częste wizyty na marszach gejów
pp (2019-08-13 12:34) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
Paliwo za Tuska było po 7 ? W polsce nigdy po 7 nie było paliwo debilu. Tusk i Obecna partia razem balowali pod nazwą AWS ale afery głośne i powstało PO i PIS. Przy dzisiejszych cenach ropy i gazu na światowych rynkach gaz powinien kosztować 1,5zl a benzyna 4 zł ale nie będzie bo władza podniosła marże na paliwo. Szkoda że ciemnota o tym nie słyszała . Jak tacy super jesteście w czytaniu i wymądrzaniu się to poszukajcie w necie o tym artykułów.
https://www.pb.pl/ceny-paliw-bily-rekordy-w-2012-r-931546 (2019-08-13 13:14) 16 6   |   zgłoś do usunięcia
https://www.pb.pl/ceny-paliw-bily-rekordy-w-2012-r-931546 Ceny paliw prawie po 7 zł były w 2012 roku za Tuska co widać w powyższym artykule, który mówi o cenie ponad 6 zł za litr!! A były na pewno takie stacje na których było jeszcze drożej. Teraz proszę spojrzeć po ile paliwo jest teraz tańsze a ile zarobki poszły w górę od czasów Tuska i wychodzi z prostych obliczeń że obecnie kupimy prawie dwa razy tyle litrów paliwa za wypłatę!!! ale cóż mitomani lemingi wiedza lepiej :D
lk (2019-08-13 13:46) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Żeby komuś coś dać, to komuś trzeba zabrać. Proste.
mieszkaniec (2019-08-13 13:51) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Te hejty o pisie pisza ci co nic nie robia dla miasta a biora tylko duża kase z kazdej strony kto tylko da i opluwaja.
.. (2019-08-13 14:39) 9 13   |   zgłoś do usunięcia
To podaj teraz ile wtedy brayłka ropy kosztowała i ile dzisiaj kosztuje. Później doucz się tępaku skąd Polska kupuję ropę i jak wygląda proces produkcji benzyny. Później zobacz jakie kraje wydobywają i sprzedają ropę. PiS nie jest właścicielem rafinerii i nie dyktuje cen ropy na giełdach światowych. Polska nie wydobywa ropy żeby pokryć zapotrzebowanie krajowe i ropę importuje. W każdych wiadomościach od kilkunastu kilkudziesięciu lat mówią o cenach baryłki ropy np że zdrożała to przełoży się na wzrost cen na stacjach lub staniala na giełdach światowych co przełoży się na spadek cen na stacjach. Teraz jeb. nięty tępaku bo słów brakuje powiedz co z tym ma wspólnego któraś partia w Polsce? W jaki sposób PiS PO SLD PSL czy inna jakąś partia wpłynęła na ceny bryłki na rynkach światowych a później na ceny paliw na stacjach. Podaj jakieś ustawy które nakazały żeby w Polsce na stacjach było tanie paliwo. Słucham i czekam bo większego debila nie widziałem w życiu.
Er (2019-08-13 14:48) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
https://nczas.com/2019/08/12/morawiecki-oszalal-chca-brac-pieniadze-za-wode-z-ktorej-nie-korzystasz-protestuja-wszyscy/
Do lk (2019-08-13 15:05) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Żeby dac trzeba komuś zabrać zgodą niech zabierają i się dzielą tamci zabierali i się nie dzieli.Nie dość że zabierali to jeszcze krzyczeli do ludu że trzeba zacisnąć pasa !
... (2019-08-13 16:49) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
No dobra dają ok bardzo dobrze inni nie dawali ale bez przesady nie gadajcie głupot że dzięki nim paliwo w Polsce tanie i że na światowych rynkach obniżyli cenę bryłki ropy. 500+ powinno być dla potrzebujących a nie dla patologii spod sklepu i bogatych. Bo przez te grupę płacimy za paliwo o 50gr więcej
^^*^^ (2019-08-13 17:31) 15 9   |   zgłoś do usunięcia
Nikt nie napisał że to PiS wpłynęło na cenę baryłki tylko że teraz można kupić dwa razy więcej paliwa za wynagrodzenie. Ty myślisz że jak dojdzie inna partia do władzy i nawet zmniejszy się cena za baryłkę ropy to ta władza zmniejszy Ci akcyzę na paliwo? Nie bądź śmieszny. Ponadto Twój poziom obrażania i wyzywania innych od debili i jebnietych tepakow świadczy o tym jak nisko upadles i brak Ci argumentów. Najpierw proszę się nauczyć pisać poprawną polszczyzną a potem nauczyć czytać ze zrozumieniem by wejść w polemikę. Ja wiem że Was strasznie boli że mamy propolski rząd i tego się tak boicie ze przegracie na jesieni. W końcu wraca normalność na naszą ziemię. Co jak widać nie wszystkim jest na rękę ale uczciwi mogą spać spokojnie
Nauczycielka (2019-08-13 17:36) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Chyba zawsze za rządów PiS rosło nam PKB prawda?
13 (2019-08-13 17:43) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Zawsze znajdzie się ktoś i powie ze to przypadek. Ale faktem jest ze konsumpcja ciągle rośnie co widać po tym ile ludzie kupują w marketach i ile więcej produkują przez to śmieci. Pojawia się też obok konsumpcji konsumeryzm to skąd na to ludzi stać? Normą jest że każdy ma teraz w rodzinie kilka telefonów i aut a przecież ludzie muszą płacić abonament i zatankować więc koszty życia również rosną. Komu to zawdzięczamy że nas na to stać bo chyba nie Tuskowi
Do. Wyżej (2019-08-13 17:49) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Przecież pisałeś że za PiS takie tanie paliwo że za PO było 7 zł a jak powiedziałem pokaż te. 7zl to nagle zrobiło się powyżej 6zl. Jak powiedziałem pokaż jaki wpływ miał PO i PiS ma cenę paliwa na światowych rynkach to zaczeles pieprzyć że można więcej za wypłatę kupić. Ile ta wypłata wzrosła przez kilka lat? Symbolicznie każdy rząd ja podnosi. Ja nie jestem po stronie żadnej partii ani za PO ani za PiS ale jak ktoś pieprzy takie głupoty i myśli że inni się nie znają to jest dla mnie debilem i tyle. I nazwanie debilem nie jest moim upadkiem tylko Twoim. Ja argumentów dużo podałem Ty tylko dwa to Tobie brakuje argumentów. Na szacunek trzeba zasłużyć a jak ktoś wciska komuś ciemnote to dla mnie jest brakiem szacunku i zasługuje na nazywanie takie jak powinien. Miałeś sprawdzić ile marża została podniesiona i byś wiedział dlaczego 50gr jak nie więcej w paliwie płacimy na 500+ dla patroli spod sklepu i dla najbogatszych. 500+jest dobrym rozwiązaniem PiS ale powinno być dla tych co tego potrzebują a nie dla wszystkich bo dokładamy się wszyscy do bogatych i do tych co nigdy dnia nie przepracowali a 500+ wydają na alkohol.
andrju (2019-08-13 18:07) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Niepodważalnym jest fakt ,iż jest to pierwszy rząd , który jest dla obywateli a nie obywatele dla rządu. Pisowski rząd , który obniża podatki , podnosi poziom siły nabywczej obywateli , napędzając wzrost gospodarczy. Przekłada się to na wzmocnienie rodzin zwłaszcza ich dzietności , młodzi nie bojá się brać kredytów na mieszkania bo gwarantem jest państwo , które daje możliwość spłacania rat. PIS od zawsze dawał znać obywatelom , że jest po ich stronie , wiedzą o tym beneficjenci programu ,, rodzina na swoim ,, , obniżek podatków i stworzenie rynku pracy pracownika nie pracodawcy. Dziś przecież stoimy przed ogłoszeniem programu wyborczego PIS , który już nosi znamiona następnej fali dobrodziejstw dla obywateli choćby ostatni hit ,, Mój prąd ,, a przecież nie znamy programu , który lada dzień będzie ogłoszony. Nie łudźmy się Polacy ufają tym , którzy nie kłamią i nabrać się nie dadzą i zagłosują na PIS , który upodmiotowił społeczeństwo a bezsensowne krytykanctwo to skowyt tych co chcieli by zmieniać ale żeby nic się nie zmieniło a w Łukowie to nawet , żeby wróciło stare no i niestety wraca. My głosujemy na PIS bo wszelka alternatywa to utopia. No skąd my to znamy.
Zdrowie to podstawa w myśleniu (2019-08-13 18:25) 22 9   |   zgłoś do usunięcia
Niektórzy to chyba wszystko wydają na alkohol a potem sami zadają sobie pytania i na nie odpowiadają. Ile wzrosły wypłaty za PO? Ty dalej nie rozumiesz sensu że stosunkowo jest dużo taniej bo paliwo jest tańsze a wypłaty większe przed co można więcej kupić tego paliwa. To jest analogia proszę zobaczyć na Wikipedii cóż to takiego ;)
JAN (2019-08-13 21:11) 10 14   |   zgłoś do usunięcia
Ach wy wszyscy ekonomiści od siedmiu boleści!! Jedna chce pracować do 60 roku zycia a nie do 65 tylko nie pisze nic że dostanie 1400 zamiast 1900, inni wyliczają po ile to było paliwo kilka lat temu jakby to zależało od rządzących( CENA PALIWA JEST ZALEŻNA OD BARYŁKI ROPY NA ŚWIECIE) , piszecie jaka to konsumpcja ile ludzie mają samochodów i innych dobroci tylko nie piszecie że średnie zadłużenie Polaka z roku na rok rośnie że ludzie zamiast zainwestowac w przyszlosc dziecka wydają wszystko w biedronce, piszecie jak to wzrasta wynagrodzenie tylko szybko zapominacie za że za czasów poprzedniej ekipy również wzrastało tylko strtowało z makabryczne niskiego poziomu amoże zapytacie osoby na jednoosobowej działalnosci jak wpływa wzrost sedniego wynagrodzenia na ich składki ZUS które od stycznia beda juz prawie 1500 zł. Wymienać można wiele dlatego trzeżwe myślenie jest wskazane i pamietajcie że wałkowanie do waszych głów po stokroć propagandy w którą zaczynacie wkońcu wierzyć WYŁĄCZAJĄC MYŚLENIE !!!
Do. Wyzej (2019-08-13 21:17) 10 16   |   zgłoś do usunięcia
PiS zrobił co zrobił nie da się zaprzeczyć tylko powiedz ze dzięki PiS jest takie paliwo? To że za gaz teraz place 1.99zl a za PO było 2.8zl to jest dzięki PiS? Najniższa krajowa w 2010 1317zl 2015r 1750zl 2019r 2250zl. Przed 5 lat od 2010do 2015 wzrosła o 432 zł. Od 2015 do 2019 wzrosła o 500zl różnica to jest 68zl czy to aż tak znaczący miał wpływ że można więcej było paliwa kupić?czy znaczący wpływ był spadek cen ropy na giełdach światowych co spowodowało że mam tańszy gaz prawie o 30 %? Pytanie do "zdrowe myślenie to podstawa" co miało wpływ na to? Zdrowe myslemie to podstawa a u Ciebie pojmowanie rzeczywistości to problem bo nic nie rozumiesz aż żeś głupi to na siłę pchasz argumenty które obali każdy mądrzejszy człowiek. 68zl większy wzrost płac za PiS spowodował że kupujesz więcej paliwa. O cenie paliwa już nie gadasz bo nie wiesz co powiedzieć. Może wytłumacz jak się liczy średnia krajową i powiedz dlaczego nie są brane wszystkie zarobki wszystkich Polaków. Mit średniej krajowej każdy rząd podtrzymuje oszukując nas. Znalazłeś artykuł gdzie Orlen podniosl marzę o 60% a lotos o 50% czy mam Ci znalesc? Będziesz wiedział.dlaczego paliwo ma taką cenę a powinno być tańsze. Widzicie dobre strony władzy ja też widzę i nie krytykuję tego tylko pokazuje te gorsze strony. Te które my płacimy my pracujący za socjal dla wszystkich a nie dla wybranych.
OP (2019-08-13 21:48) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak liczy się średnią krajową? Co bardzo ważne, GUS nie zbiera danych ze wszystkich przedsiębiorstw. Bierze on pod uwagę jedynie firmy zatrudniające więcej niż 9 osób. Naturalną koleją rzeczy, kilka tysięcy przedsiębiorstw, które zatrudniają mniej niż 10 osób, nie jest branych pod uwagę. Jak wpływa to na wiarygodność wyników?
OP (2019-08-13 21:49) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Kolejnym czynnikiem, który bez wątpienia zawyża statystyki, jest typ umów brany pod uwagę przez Główny Urząd Statystyczny. Otóż do wyliczenia średniej krajowej używa się tylko danych pochodzących z umów o pracę. Jak powszechnie wiadomo, wielu pracodawców unika ich jak ognia, jako że wiązałoby się to z większymi kosztami utrzymania pracownika, a często także z większą płacą. Tym oto sposobem pensje ponad 20% osób zatrudnionych w Polsce nie są wliczane do średniej.
OP (2019-08-13 22:10) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
cena baryłki ropy na światowych giełdach w latach 2011-2015 wahała się w granicach 100-120dolarów. w latach 2015-2019 waha się w granicach 35-60 dolarów . To teraz wiadomo dlaczego benzyna tańsza ? Cena od najwyższych cen baryłki ropy to jest 2008 roku spadła do dzisiaj o 70 % a cena benzyny o 45% spadła cena ropy o 8% spadła dlaczego tak mało ? Koszty aż tak bardzo nie wzrosły a wzrosły marże pośredników i żaden rząd z tym nic nie robi . Po raz pierwszy od ponad sześciu lat inflacja w Polsce przekroczyła cel inflacyjny Narodowego Banku Polskiego, czyli wchodzimy w erę wyższego wzrostu cen. Efekt? To coraz droższe zakupy oraz m.in. mniejsza realna wartość sztandarowego programu rządu 500 plus, ono nigdy nie było waloryzowane. 500 zł sprzed kilku lat nie jest warte tyle co obecne 500 zł - to jasne. Możemy mówić o spadku wartości w porywach o jakieś 6-7 procent. Jeżeli bralibyśmy pod uwagę wskaźnik inflacji - a to jest jedyny sensowny wskaźnik, który możemy brać do takich całościowych porównań - to 500 złotych w momencie ruszania programu, jest to około 450 zł dzisiaj.
do.zdrowe myslenie to podstawa (2019-08-14 00:19) 14 21   |   zgłoś do usunięcia
co zamknęła się gęba bo móżdżek nie potrafi myśleć i już nie wiesz co napisać ?chcesz więcej argumentów ? Przecież pisałeś że ich nie mam . Podaj przykłady podaj swoje argumenty. Tylko miałeś dwa jak pisałem. Za cienki jesteś w myśleniu a mózg masz sprany propagandą i to nie tylko aktualna ale propagandą, która trwa nieprzerwanie od 89r bez względu na to kto rządzi.
Londo (2019-08-14 17:17) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Głupoty piszecie i tyle w Polsce coraz bardziej rośnie wskaźnik ubóstwa i było to podawane dość niedawno.to za rządów PiS podskoczył on tak bardzo od kilkunastu lat
Lol (2019-08-14 19:36) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
Przelicz sobie emeryturę w ZUS po 1992 r. jaką dostaniesz po 60 latach to przestaniesz głupoty pisać . Sam będziesz prosił pracodawcę abyś mógł dłużej pracować, chyba że, na waciki będzie ci brakowało.
Jolka (2019-08-14 19:56) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Najnowszy sondaż mówi że PIS ma 44 procent . Więc szkoda żebyście się dalej pocili na tych portalach :D : D I wklejanki robili : D
Jolka. (2019-08-14 22:24) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Ty udzielasz się od zawsze pod 20 nickami a tak naprawdę w merytorycznej rozmowie 5minut byś wytrwala i purpurowa że złości się zrobiła bo nie wiedział abyś co mówić. Lepiej ciesz się z wygranej czy przegranej Twojej ulubionej partii i zajmij mężem dziećmi i dokształć się z wiedzy o tym jak funkcjonuje Polska wtedy będziesz mogła dłużej podyskutować.
na (2019-08-14 23:37) 23 10   |   zgłoś do usunięcia
Jest dobrze teraz ludziom i to się liczy. Nie jest dobrze nieuczciwym obywatelom i to ich zaczęło bardzo boleć. A po co mi znać cenę baryłki ropy czy to jak się liczy średnią krajową? nigdy do niczego mi to nie było i nie będzie potrzebne. Wiedza nie idzie w parze z rozumem ani z mądrością co widać u Ciebie wybitnie, już nie wspominając o Twej kulturze osobistej i wyzywaniu tu innych od jebniętych debili.
do.na (2019-08-15 11:38) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
Po co ci wiedzieć ? żebyś nie gadał głupot że pis sprawił że mamy np gaz po 2zł . Takie osoby nazywam po imieniu co tak twierdzą i nie truj o kulturze. Człowiek mądry posiada wiedzę a człowiek głupi uważa że mu wiedza nie potrzebna tak jak Tobie. Poczytaj co piszesz może za 20razem zrozumiesz.
Na na na (2019-08-15 12:49) 16 8   |   zgłoś do usunięcia
Pan to ma jednak problem z myśleniem. Proszę pokazać komentarz który mówi, że to PiS sprawił. Czekam dziś do północy. Pan tylko insynuuje i obraża
Mm (2019-08-16 15:24) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Ja widzę że Ty masz problem z myśleniem i czytaniem. Przeczytaj kilka razy komentarze i zobaczysz że jakaś osoba to napisała że za Tuska paliwo 7 zł a teraz jest tanie itp. Chyba nie jest ciężko się domyśleć o co mu chodziło?
Wałęsa to mój wujek (2019-08-18 08:30) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
„w tym momencie do władzy doszli okropni ludzie, nieodpowiedzialni, łamiący prawa, konstytucję, to niebezpieczni ludzie”.