Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Dzisiaj odwiedziło nas 203 osób   |   Osób online: 54   |   Zaloguj się   Rejestracja

Magda Oknińska  
dodane: 08-08-2018 10:23   |   wyświetleń: 4849

Karol Raczyński z programu "Rolnik szuka żony" idzie w politykę

Karol Raczyński chce zostać radnym Rady Powiatu Łukowskiego z listy PiS, mimo, że nie należy do tej partii. - PiS najbardziej pasuje programowo do moich poglądów - mówi rolnik.
Karol Raczyński z programu foto. TVP 

Karola Raczyńskiego z Pieniek koło Serokomli cała Polska poznała dzięki programowi "Rolnik szuka żony". Jego pracę, uczuciowe perypetie i zwierzenia oglądały miliony telewidzów.

Ciężka praca

Program się skończył, żony Karol w nim nie znalazł, a telewizja jak wiadomo pokazywała tylko wycinki z jego życia i to odpowiednio obrobione przez fachowców. Dzisiaj codziennością 35-letniego rolnika jest ciężka praca. Razem z rodzicami prowadzi duże gospodarstwo.

- Gospodarstwo jest moje i moich rodziców - muszę ująć to wspólnie, ponieważ wspaniale nam się współpracuje i wspólnie zarządzamy oboma gospodarstwami. Utrzymujemy ok. 85 sztuk bydła, w tym krowy mleczne, bydło opasowe. Siejemy zboża, kukurydzę na kiszonkę, groch, soję, trawy. Teraz akurat są żniwa i mam bardzo mało czasu na rozmowę - mówi Wspólnocie Łukowskiej.

Wesprze młodych

Pytamy więc szybko, dlaczego zdecydował się na kandydowanie do Rady Powiatu i dlaczego z PiS?

- Wiele osób namawiało mnie do kandydowania, głównie na stanowisko Wójta Gminy Serokomla. Ale ze względu na dobrze rozwinięte gospodarstwo rolne nie podjąłem tego wyzwania. Ja po prostu nie miałbym czasu na kolejną pracę na pełnym etacie - tłumaczy.

Funkcja radnego powiatu także pozwala wpływać na lokalną rzeczywistość i na tym Karol chciałby się skupić.

- Zdecydowałem się na kandydowanie do Rady Powiatu, ponieważ z mojej gminy Serokomla nie ma obecnie radnego w powiecie. Wcześniej radnym powiatowym był Piotr Chaber, obecny wójt. Uważam że wsparcia młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi w powiecie brakuje. Szanuję starsze osoby, wiem, że bardzo jest potrzebne ich doświadczenie, ale i na tej płaszczyźnie musi być równowaga – mówi.

PiS pasuje

Dlaczego zdecydował się na kandydowanie z list PiS, skoro nie należy do tej partii?

- Kandyduję do rady powiatu z listy PiS, ponieważ jest to partia, która najbardziej pasuje programowo do moich poglądów. Nie miałem propozycji z innych partii, nawet gdybym miał, to nie zdecydowałbym się na kandydowanie z innej listy – tłumaczy rolnik.

Branża rolna i drogi

Karol będzie startował do Rady Powiatu z Okręgu nr 3, w skład którego wchodzą gminy: Adamów, Serokomla, Krzywda i Wojcieszków. Co chciałby zrobić dla mieszkańców tych stron jako radny?

- Najważniejsze to słuchać potrzeb mieszkańców i wspierać ich w realizacji ciekawych pomysłów dla dobra ogółu, bo uważam, że politycy mają realizować potrzeby lokalnych społeczności. Chciałbym bardzo mocno wesprzeć branżę rolną, ponieważ jest mi osobiście bardzo bliska, a dodatkowo wiem, że wiele osób z tych terenów utrzymuje się z rodzinnych gospodarstw rolnych lub traktuje je jako dodatkowe źródło dochodu. Na pewno bardzo ważnym elementem jest też poprawa infrastruktury drogowej, ponieważ obecnie w każdym domu znajduje się minimum jeden samochód i w kwestii poprawy stanu dróg jest jeszcze wiele do zrobienia – wyjaśnia rolnik.

Odpowiedzialność i pokora

Zapytaliśmy Karola, czy sądzi, że byłby dobrym radnym?

- Uważam że takie cechy charakteru jak: kreatywność, odpowiedzialność, pokora oraz umiejętność słuchania innych pozwoliłyby, abym był dobrym radnym, dzięki czemu wyborcy mieliby swój głos w funkcjonowaniu powiatu – mówi.

Czy program mu pomoże?

Telewizyjna kariera Karola sprawiła, że jest on bardziej znany od innych kandydatów. Jego twarz jest rozpoznawalna, a inni uczestnicy programu "Rolnik szuka żony" także poszli w politykę. W 2014 r. rolnik Paweł Szakiewicz został radnym gminy Braniewo.

Czy Karolowi pomoże w wygranej  udział w programie bijącym rekordy oglądalności i czy nadal odczuwa skutki popularności?

- Już coraz mniej odczuwam przejawy tego, że ludzie mnie rozpoznają i utożsamiają z programem. Natomiast zdarzają się jeszcze sytuacje czasami śmieszne, czasami miłe, a czasami mniej miłe. Obecnie trzymam kciuki za nowych uczestników 5 edycji "Rolnik szuka żony", żeby im się udało. To czy program może mi pomóc w wyborach, to pytanie do wyborców. Uważam że trzeba się kierować osobowością i tym, kim się jest w życiu na co dzień – mówi Raczyński.

Komentowane

Kol (2018-08-08 10:30) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Nie ośmieszaj się
raczek (2018-08-08 10:39) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Kobiety nie możesz wybrać a w politykę się pchasz :)
Sprytnie (2018-08-08 11:02) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Sprytna partia łapie znane osoby.
Anka (2018-08-08 11:05) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie Karolu można też być kandydatem niezrzeszonym
limpopo (2018-08-08 11:08) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Panny i Siksy
W. (2018-08-08 11:26) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
współczesna historia zna takie przypadki, gdy partie polityczne w rozpaczy werbowały na listy takich ćwierć-celebrytów licząc wyłącznie na "przypadkowo" oddane na nich głosy. Większość z nim przepada w wyborach, a ci ktorym sie uda zdobyć mandat - najczęściej zarastają mchem i pajęczyną i nikt po 4 latach nie potrafi czegokolwiek powiedzieć o ich udziale w polityce. Pamietacie Florka z BigBrothera co został posłem? Kojarzycie osiągnięcia polityczne trenera Jagiellonii albo kabareciarza z brodą, albo Zulu-Gulę lub też znajomego nam wszystkim pilkarza? Karola też PiS połknie, przeżuje i wypluje zanim chłopak gębę otworzy...
K (2018-08-08 12:32) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
Bo dla PiS się nie liczy czy ta osoba coś zrobi czy da radę czy ma pojęcie liczy się że to będzie z ich listy radny i będą mieli jeden głos więcej a im na rękę, że się nie zna bo będzie tylko marionetka do głosowania. Ludzie tacy naiwni w Polsce są i od upadku komuny głosują na partie które nic nie robią tylko oszukują nas. Ktoś powie ale ta partia tyle zrobiła ok zrobiła a ile zepsuła? Na szali bierze się całokształt a nie tylko plusy. Ale Polak głupi zawsze i po szkodzie historia potwierdza. Jesteśmy narodem ktortkowzrocznym egoistami zawistnym itp. Widzimy co chcemy i każdy błąd sobie wytłumaczy y aby nasza racja była.
Żenada (2018-08-08 15:04) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
Szambo wybiło i zalało młodego człowieka. Współczuję Panu szczerze i szacunek za odwagę!A obciachami co piszą pod przykryciem się Pan nie przejmuj!
Popieram Karola! (2018-08-08 15:26) 6 11   |   zgłoś do usunięcia
Brawo Karol. Przeciwnicy już skowyczą bo się boją, że wygrasz.
cytat (2018-08-08 16:57) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Demokracja to dwa wilki i owca , które głosują co będą jeść na obiad, w demokracji głupich i leniwych jest wiecej dlatego zawsze zwycięży socjalizm, do tych haseł można było do tej pory podchodzić sceptycznie, ale pis udowodnił że to wszystko prawda, narodowosocjalistyczna partia, której rządy przypominają raczej komunę niż rządy prawicowe, zatopiły Polske w oceanie bylejakości, mierności i nieudolności, zrównali wszstko w dół, a lumpenproletariat uczynili przewodnią siła narodu, zal na to wszystko patrzeć
Bardzo dobra decyzja (2018-08-08 17:40) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
No widzisz Karol anonimowe skunksy już ze strachu smrodzą na forum i atakują na oślep. W radzie powiatu potrzeba młodych, dynamicznych, wykształconych i niezależnych finansowo.
Cwaniak z niego (2018-08-08 18:15) 4 14   |   zgłoś do usunięcia
A niby po co on się zgłosił wcześniej do programu, jak nie po to żeby zabłysnąć w tv myśli że dzięki temu zyska więcej głosów!!!!! A partia PiS to dlatego że jest przy władzy gdyby była inna to przy władzy to i poglądy byłyby inne!!!!
Czytelnick (2018-08-08 18:20) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Do 'Sprytnie'a do PSL-u kandyduje matka Gołoty,w Warszawie
Karol dasz radę! (2018-08-08 19:07) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
No Karol jeszcze na dobre nie wystartowałeś a już popłoch na forum.
K. (2018-08-08 19:10) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Wyrażenie opinii nie jest atakiem na P. Karola tylko w większości przypadków krytyką partii które nie liczą się z ludźmi. Polacy nie widzą wszystkiego tylko to co partie im chcą pokazać dlatego w naszym kraju partie się maja dobrze a politycy zabijają fortuny na naszej naiwności. Dodam, że dotyczy to wszystkich partii a nie jednej bo zaraz zwolennicy zaczną minusowac i hejtować.
Panie Karolu (2018-08-08 19:25) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Panie Karolu - zobacz Pan w jakie "towarzystwo" wdeptujesz, spójrz jak Twoi przyszli towarzysze odnoszą się do innych osób - wyzywają od skunksów że skowyczą. Do takiego sortu Ci bliżej? Czyżby? A gdzie szacunek do drugiego człowieka? Czy warto dać sobie przypiąć taką łatkę? A jak zechcesz zagłosować inaczej niz oni polecą - to Ciebie zmieszają z błotem, wdepczą w glebę - bo to taki sort...
Panie Karolu (2018-08-08 19:25) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie Karolu - zobacz Pan w jakie "towarzystwo" wdeptujesz, spójrz jak Twoi przyszli towarzysze odnoszą się do innych osób - wyzywają od skunksów że skowyczą. Do takiego sortu Ci bliżej? Czyżby? A gdzie szacunek do drugiego człowieka? Czy warto dać sobie przypiąć taką łatkę? A jak zechcesz zagłosować inaczej niz oni polecą - to Ciebie zmieszają z błotem, wdepczą w glebę - bo to taki sort...
Karol nie daj się (2018-08-08 20:35) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
No popatrz Karol najpierw Cię anonimowo obrażają (kol raczek rolnik cwaniak z niego llu) a potem piszą Panie Karolu udając, że to nie oni. Rzeczywiście skunks to perfumeria przy nich.
Łukowiak (2018-08-08 23:29) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Piszcie co chcecie, piszcie że piszę anonimowo, faktów nie zmienicie. Chłopak w tv pokazał że ma niesamowicie małe IQ, jest bliski totalnemu nieudacznikowi jednak ponieważ jest bardzo miły w wielu ludziach zaczął budzić sympatię. Jego pomysł wejścia w politykę jest idotyczne i jeśli miałby zdobyć sporo głosów to niestety idziemy w zła stronę. W polityce potrzebujemy inteligentnych i mądrych ludzi. Ten prosty człowiek zalany sodówką po tv widzi tylko dalsze show i kasę.
Łukowiaku (2018-08-09 00:35) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Jakże małe IQ widać po twoim wpisie. Wierzysz we wszystko co ci w telewizorze pokażą. Ten chłopak skończył SGGW i świetnie sobie radzi w agrobiznesie. Czym ty możesz się pochwalić?
Do pixel (2018-08-09 06:26) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Pokaż swój ryj to się pośmiejemy.
Karol III (2018-08-09 07:29) 8 15   |   zgłoś do usunięcia
Karol co szukał żony i nie znalazł nie zastąpi Karola z Adamowa, no może w 10 %.
???. (2018-08-09 07:45) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe, portal lukow 24 "bawi się" w promocję kandydatów PIS do rady powiatu?.
to cwelola tzn karolal (2018-08-09 08:52) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
rozrzucać łajno na polu pajacu, samoktytyki troche prostaku
do wpisu z 8:52 (2018-08-09 10:45) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Co dziewczynę ci odbił, że tak go wyzywasz anonimowo? Krowa u Karola ma więcej rozumu od ciebie anonimowy prostaku.
Wiesniaki z lukowa (2018-08-09 11:16) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak widac po komentarzach w Łukowie jest więcej wieśniaków niż na wsi .
aaaa. (2018-08-09 13:06) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pis to nie trampolina do kariery a w programie tv był nijaki czy on szukał żony
rumcajs (2018-08-09 19:20) 6 18   |   zgłoś do usunięcia
Próbuj w kawalerach do wzięcia,tam na pewno coś przytulisz,a panny tam niczego sobie i masz duże szanse skoro i Rysiek znalazł coś dla siebie!
Karolu (2018-08-09 19:46) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
to że Naczelny Prezes jest kawalerem - to jeszcze nie powód byś sie identyfikował z PiSem. Wyobraź sobie PRLowskiego prokuratora Piotrowicza albo MIssPIS Pawłowiczównę - i siebie w tej ferajnie... Warto?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zagłosowało ponad 40% uprawnionych
Zagłosowało ponad 40% uprawnionych Ponad 40% uprawnionych do głosowania mieszkańców Łukowa zdążyło oddać swój głos w wyborach samorządowych. To dane na godzinę 17.
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie?
Frekwencja w powiecie. Kto głosował, a kto nie? Informowaliśmy o frekwencji wyborczej w Łukowie, teraz przyszedł czas inne gminy w powiecie łukowskim. Jak dużo wyborców poszło do urn do godziny 12?
Łuków: frekwencja w wyborach
Łuków: frekwencja w wyborach Trwa głosowanie w lokalach wyborczych. Mieszkańcy Łukowa wybierają swoich przedstawicieli na stanowisko burmistrza, radnych miejskich, powiatowych i wybierają przedstawiciela w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Frekwencja na godzinę 12. wyniosła w dzisiejszych wyborach 17,56%.
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie
101-latek z Łukowa spowodował kolizję w Warszawie 101-letni łukowianin nie będzie miło wspominał piątkowego wieczoru w Warszawie. Mężczyzna jadący oplem Trasą Siekierkowską wjechał w pewnym momencie w bariery energochłonne. O nietypowej kolizji informują największe serwisy informacyjne w kraju.
Kandydaci odpowiadają na pytania
Kandydaci odpowiadają na pytania W ubiegłym tygodniu na łamach Wspólnoty Łukowskiej kandydaci na burmistrza Łukowa zadawali pytania swoim kontrkandydatom. Na kilka godzin przed ciszą wyborczą publikujemy odpowiedzi Henryka Lipca, Macieja Nurzyńskiego, Piotra Płudowskiego i Dariusza Szustka.
"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami ...
Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze
Wybory 2018: Obwodowe komisje wyborcze Mimo iż Łuków podzielony został na trzy okręgi wyborcze w wyborach 21 października, bez zmian pozostają siedziby obwodowych komisji wyborczych. Gdzie będziemy mogli oddać swój głos w najbliższą niedzielę?
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie
Wybory 2018: Okręgi wyborcze w Łukowie Na trzy okręgi wyborcze został podzielony Łuków w wyborach samorządowych 21 października. Jak wygląda wyborcza geografia w naszym mieście?
Wybory 2018: Jak głosować?
Wybory 2018: Jak głosować? Dobiega końca kampania wyborcza w wyborach samorządowych, planowanych na 21 października. Jakie karty do głosowania otrzymają w niedzielę mieszkańcy miasta?
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Powiatu 123 osoby będą walczyły o mandat radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Osoby te będą reprezentowały cztery komitety wyborcze: KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz?15, KW Przymierze dla Ziemie Łukowskiej i KW Polskie Stronnictwo Ludowe.
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta
Wybory 2018: Kandydaci do Rady Miasta Ponad 100 osób powalczy o mandat radnego Rady Miasta w Łukowie. Na kilkadziesiąt godzin przed głosowaniem publikujemy ściągawkę z nazwiskami kandydatów w wyborach 21 października.
„Pudełko życia” i zdrowe produkty
„Pudełko życia” i zdrowe produkty Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety zaprosiło mieszkańców na kolejne Targi Zdrowia i Urody. Tym razem do inicjatywy zaproszona została Łukowska Rada Seniorów.
Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”
Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach
„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w Żdżarach Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie udali się na nietypową wycieczkę. W Żdżarach w gminie Łuków obchodzili "Święto Pieczonego Ziemniaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Pudełko życia” i zdrowe produktyWystawa na 100-lecie „Kościuszki”„Święto Pieczonego Ziemniaka” klas II w ŻdżarachŚlubowanie kadetów w Radoryżu Smolanym Rada zakończyła pracęNowa nazwa po trzech tygodniach?Ulica Popiełuszki już poświęconaNagrody na dzień nauczycielaWycieczka śladami państwowościZłoto i brąz w finale województwaNowi dawcy szpikuObwodnica otwarta, ale nie dla wszystkich

Obejrzyj

Gmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Sienkiewicza zaprasza na spektakl
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl. Okazją jest 45. rocznica premiery filmu "W Pustyni i w Puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Biegi Niepodległości już wkrótce
Biegi Niepodległości już wkrótce
Do 31 października można zapisywać się na biegi uliczne 11 listopada. W tym roku impreza ma mieć szczególny charakter.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Lektor j. angielskiego
Nauczamy języków od 25 lat. Specjalizujemy się w szkoleniach przygotowujących do certyfikatów językowych Cambridge. Już 2 tys. naszych słuchaczy zdobyło certyfikaty FCE i CAE. Mamy ...
Inne: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Kupię: skup spółek
Skupiamy się na ochronie członków Zarządów Spółek z o.o. oraz ich majątku prywatnego. Skupujemy spółki, które nie udźwignęły ciężaru problemów finansowych, w tym kredytów i podatków i ...
Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje