Dziś są imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Dzisiaj odwiedziło nas 191 osób   |   Osób online: 35   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 14-09-2018 15:04   |   wyświetleń: 2118

Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz

Koniec inżynierii politycznej w wykonaniu Arkadiusza Kaszni. Były radny i poseł, który trzy miesiące temu wyraził chęć kandydowania na stanowisko następcy Dariusza Szustka, wystartuje w wyborach... ale za pięć lat. Co jednak radzi obecnym kandydatom?
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie terazfoto. Tomasz Goławski 

Arkadiusz Kasznia powalczy o stanowisko burmistrza, ale najwcześniej w wyborach samorządowych w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania z mediami 14 września.

- Trzy miesiące temu mówiłem o konsolidacji opozycji w walce z obecnym burmistrzem. Mówiłem wówczas, że jestem gotów stanąć na czele tej walki - jeden na jeden. Mówiłem o tzw. „inżynierii”, by stworzyć wspólny program, oferowałem pierwsze miejsca wszystkim chętnym, którym marzy się start na burmistrza - przypomniał na wstępnie Arkadiusz Kasznia.

- Trzy miesiące minęło i nic się w tym kierunku nie wydarzyło. Ambicje są ambicjami, jak widać ważniejszymi niż rozsądek. Mamy trzech, na dzień dzisiejszy, chętnych walczyć z obecnym burmistrzem. Oznacza to rozdzielenie głosów, czyli to, co urzędujący burmistrz mógłby sobie wymarzyć, zaprojektować i zaprognozować - dodał.

Według Kaszni obecna kampania wyborcza nie jest satysfakcjonująca dla mieszkańców Łukowa. Gdy jeden kandydat przedstawia program, reszta „spoczywa na laurach”. Stąd „podpowiedź” byłego radnego, jak powinno się prowadzić wybory w Łukowie:

- Liczba wszystkich obywateli Łukowa oscyluje poniżej 29,5 tys. mieszkańców. Liczba osób powyżej 18 lat to niespełna 25 tysięcy. Obecnie na pięciu dorosłych powyżej 18 roku życia przypada 1 małoletni. Nasze miasto stało się albo „sypialnią”, albo miastem ludzi dorosłych. Nie da się kierować programu wyborczego do młodych osób, jeżeli ich nie ma. Moim zdaniem każdy program wyborczy powinien skupiać się na zatrzymaniu obecnych mieszkających w Łukowie. Opowieści kandydatów na burmistrza o tym, że odmłodzą miasto są fantasmagoriami - mówił na spotkaniu z mediami Arkadiusz Kasznia.

Według Kaszni kandydaci na burmistrza powinni zainteresować się poziomem infrastruktury w mieście, jego udrożnieniem, wyprowadzeniem ciężkiego ruchu z centrum. Kasznia „podpowiada” też, aby zatroszczyć się o służbę zdrowia, kulturę i sport, zwłaszcza ten w Orlętach.

- Gdy 13 lat temu przestałem być prezesem Orląt, nic nowego się tam nie pojawiło. Zamontowane wówczas plastikowe krzesełka nadal istnieją, tak samo jak elewacja budynku. W środku nadal są meble Marszałka Sejmu Marka Borowskiego oraz kwiat mojej babci - powiedział Arkadiusz Kasznia.

- Dlatego oczekiwałbym od burmistrza nowej kadencji, aby zmienił chociażby oblicze naszego klubu sportowego. Czy któryś z kandydatów kandydatów podejmie te wyzwania? Czy zaproponuje program poprawy komunikacji, warunków mieszkalnych, powiększenie oferty i kulturowej? Będę się to głęboko wsłuchiwał - dodał, pytając retorycznie.

- Dlatego postanowiłem, że będę kandydował na burmistrza miasta, najprawdopodobniej za 5 lat. W tej chwili dam szansę wszystkim, którzy próbują mieć jakiś plan. Teraz zagłosuję na tego, kto w jak największej mierze ten zarys mojego programu programu wykorzysta i „wprzęgnie” go w swój własny, autorski program - oznajmił Arkadiusz Kasznia.

Oznajmiwszy finał „inżynierii politycznej” niedoszły kandydat na burmistrza skupi się w najbliższym czasie na pracy w Miejskiej Komisji Wyborczej, której jest przewodniczącym. Kasznia zaapelował na koniec spotkania do młodych ludzi o włączanie się w prace w obwodowych komisjach wyborczych.

- Apeluję do wszystkich młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie brali jeszcze udziału w wyborach. Apeluję do ich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby zachęcali jak największą grupę ludzi do włączania się do prac w obwodowych komisjach wyborczych. Na mocy nowej ordynacji wyborczej do pracy w tych komisjach potrzebnych jest prawie 400 osób - powiedział za pośrednictwem mediów przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

- Namawiajcie młodzież do uczestniczenia w życiu obywatelskim. Niech zgłaszają się do pełnomocników wyborczych łukowskich komitetów i niech aplikują do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych. Myślę, że będzie to dla nich najlepsza lekcja wiedzy obywatelskiej - dodał na zakończenie Arkadiusz Kasznia.


Komentowane

Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:39) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:43) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Tadeo (2018-09-14 15:55) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Teraz zaczną się pseudowywody czy to lepiej dla Szustka że kandyduje czy że nie kandyduje. Zależy co komu kciuka na klawiaturze podejdzie. A fakt faktem opozycja w Lukowie to jakaś dziecinada
matka Joasi (2018-09-14 18:06) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
bardzo ładny apel do młodego pokolenia by sie zaangazowało w wybory poprzez komisje wyborcze - gdyby nie to że moja corka kończy lat 18 w grudniu na pewno bym ja zgłosiła do pracy w komisji
do Kaszniowe manewry. (2018-09-14 18:34) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Nieładnie wchodzić z kopytami w życie prywatne jeśli się nie ma dowodów.Cóż widocznie ty to robisz i tak piszesz o kims,bo każdy sądzi według siebie.
aaaa. (2018-09-14 20:18) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Biała flaga OK.
men (2018-09-15 18:51) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
A może na prezydenta Warszawy.
Urzędnik (2018-09-15 22:38) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
A to śmieszek z tego Arka. Dobrze wie że byłaby kompromitacja. Poza tym Darek to też dobry jest. Rozpowiada że 1 tura i wygrywa. Pytam jak, jak bał się nawet oficjalnie zacząć kampanie bo nie wiadomo kto by z nim stanął. Druga tura i zmiana w Łukowie staje się faktem, a urząd łapie oddech i normalność.
kandydat (2018-09-16 00:38) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
ile kosztuje taka prezentacja wizerunku przez dwa dni na czołowej stronie?
Lulek (2018-09-16 07:25) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Czyli wypowiedź tego pana można skrócić to jednego zdania: chciałbym ale się boję:-D
Lilla (2018-09-16 07:28) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
Tak tak. Baju baju. Na pewno za 5 lat wszystkim pokażesz jaki ty jesteś kozak i wygrasz z palcem w .... Już kiedyś był taki pewniak o imieniu Bronek...:-D:-D:-D:-D
Z ciebie urzędnik jak z koziej... (2018-09-16 07:29) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Doczekasz się na start a drugiej tury nie doczekasz. Ci co wyrwali do przodu już złapali zadyszkę. Męczą się żeby skompletować listy bo jakoś ludzie się nie palą żeby startować. Nie wierzą im czy co?
haha (2018-09-16 13:13) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
a reszta kandydatow na cokolwiek niech sie uczy: odpowiednio dobrana pora konferencji prasowej o tym ze czegoś sie nie zrobi - a temat wisi jako pierwszy juz trzeci dzień i buziuchna też :)))
Aaa (2018-09-16 13:36) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest ten piekny stadion z ulotek który obiecywał jak go wybieralismy do sejmu. Oszust i tyle i jeszcze g..
W. (2018-09-16 14:47) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
widocznie nie zasłuzyles na stadion i tyle, Luków to.. , ... .i kamieni kupa
naiwniaku (2018-09-16 15:08) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
a ile ty masz lat zeby uwazac ze stadiony buduja poslowie a nie bumistrzowie? małoletni to nie jestes bo o kompetencjach władz uczą juz w szkole. wiec albo przedszkolak albo tępak co lata nauki przespał w oślej ławce
Jk (2018-09-16 15:08) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Panie Arkadiuszu nich Pan wystartuje w Warszawie na prezydenta stolicy.
Kicia (2018-09-16 15:45) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jk dokładnie tak. Dostanie tam 0,01 % poparcia i pokażą mu gdzie jest jego miejsce. Wtedy może skończy z tym bajdurzeniem:-)
Urzędnik (2018-09-16 17:03) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
A jestem urzędnik i się nie boję Ciebie bo wiem że to twój już koniec kariery. 1 ture zobaczysz tak jak 4 lata temu i jak się wsciekałeś dzień po wyborach. Wtedy zabrakło niewiele w 2 turze. Teraz odpowiedniejszy człowiek startuje i ma poparcie wielu, ważne że elektorat który za wszelką cenę cię wykurzyc pójdzie bardzo chętnie pójdzie dwa razy i 21 i 4. Adios Oszu
ej Kicia (2018-09-17 09:15) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
o jakim bajdurzeniu mówisz? ze opozycja powinna sie jednoczyc czy że młodziez powinna zaangażować się w komisje wyborcze?
Kris (2018-09-17 09:41) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
szkoda Arku szkoda, pozamiatałbys resztę kandydatów podczas debaty. Byłoby ciekawiej
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Oni powalczą o mandat radnych powiatowych
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych Znamy kandydatów do Rady Miasta w Łukowie, znamy też osoby ubiegające się o mandat radnego powiatowego. Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich osób startujących w wyborach do tego organu.
80 tysięcy wypoczywających na basenach!
80 tysięcy wypoczywających na basenach! Aż 80 tysięcy osób skorzystało z oferty letniej pływalni "Delfin" przy ulicy Browarnej w Łukowie. Tegorocznego wyniku nie zagroziło nawet otwarcia kąpieliska nad zalewem Zimna Woda.
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu Dwa potrącenia pieszych odnotowali w ostatnim tygodniu łukowscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli też aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu.
Rzeźby dla Niepodległej
Rzeźby dla Niepodległej Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu ...
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu Uczniowie klas sportowych z łukowskiej "Piątki" uczestniczyli w obozie sportowym w nadmorskim Kołobrzegu. Odbywał się on między 10 a 19 sierpnia.
Pożar domu na ul. Cieszkowizna
Pożar domu na ul. Cieszkowizna Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Akcja gaszenia ognia trwała aż cztery godziny.
Oni powalczą o mandaty radnych
Oni powalczą o mandaty radnych 107 osób będzie ubiegać się o mandat radnego miejskiego w tegorocznych wyborach samorządowych. Na kogo będziemy mogli oddać głos 21 października?
Ilu uczniów liczą szkoły?
Ilu uczniów liczą szkoły? Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?
Weekendowe interwencje strażaków
Weekendowe interwencje strażaków Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?
Festyn na zakończenie lata
Festyn na zakończenie lata Była impreza na rozpoczęcie wakacji, była też na ich zakończenie. W niedzielę 16 września nad zalewem Zimna Woda zorganizowany został festyn dla mieszkańców Łukowa.
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania!
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania! Który dzielnicowy cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? O tym zadecydują mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w plebiscycie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Wspólnoty Łukowskiej i portalu Łuków24.pl. Głosowanie trwa tylko do 20 września!
Rusza program „Kobieta Bezpieczna”
Rusza program „Kobieta Bezpieczna” Do piątku 21 września można zapisywać się na zajęcia w ramach programu "Kobieta Bezpieczna".
Mikołaj Gajowy w „Kwietniku” w Kutnie
Mikołaj Gajowy w „Kwietniku” w Kutnie Mikołaj Gajowy, wokalista z działającego przy łukowskiej "Jedynce" Szkolnego Studia Piosenki zdobył III miejsce na ogólnopolskim festiwalu "Kwietnik" w Kutnie.
Święty Krzysztof w PKS-ie
Święty Krzysztof w PKS-ie Przy bazie PKS w Łukowie stanęła rzeźba, mająca chronić pracujących w przedsiębiorstwie kierowców i wszystkich podróżujących. W piątek 14 września dokonano poświęcenia tej figury.
Podziękowania dla wolontariusza
Podziękowania dla wolontariusza Gdy pod koniec czerwca doszło do wypadku cysterny na ul. Radzyńskiej, on do godziny 2 w nocy pomagał kierowcom objechać miejsce zdarzenia. Teraz otrzymał podziękowania od policjantów za swoją pracę.
Nowa biblioteka w Serokomli
Nowa biblioteka w Serokomli Prawie 3 miliony złotych kosztowała budowa nowego budynku biblioteki w Serokomli. Obiekt zostanie wkrótce udostępniony czytelnikom i mieszkańcom gminy.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Koniec festiwalu organowegoRzeźby dla NiepodległejUczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w KołobrzeguPożar domu na ul. CieszkowiznaFestyn na zakończenie lataMikołaj Gajowy w „Kwietniku” w KutnieŚwięty Krzysztof w PKS-iePodziękowania dla wolontariuszaNowa biblioteka w SerokomliMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejSztandar Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików

Obejrzyj

Mieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w Łukowie

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego
Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Muzeum na dużym ekranie
Muzeum na dużym ekranie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl kinowych spektakli, w których oglądać będzie można... znane na całym świecie muzea. Najbliższą tego typu projekcję zaplanowano na 18 listopada.

Prognoza pogody

Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików
Ruszył festiwal szachowy. Za nami zmagania młodzików
50 zawodników z województwa podlaskiego i lubelskiego rywalizowało w zeszły weekend w szachowych zawodach w Łukowie. Impreza zainaugurowała V Międzynarodowy Festiwal Ziemi Łukowskiej w szachach.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Kupię: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MEDALE STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje