Dziś są imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Tomasz Goławski  
dodane: 14-09-2018 15:04   |   wyświetleń: 3028

Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz

Koniec inżynierii politycznej w wykonaniu Arkadiusza Kaszni. Były radny i poseł, który trzy miesiące temu wyraził chęć kandydowania na stanowisko następcy Dariusza Szustka, wystartuje w wyborach... ale za pięć lat. Co jednak radzi obecnym kandydatom?
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie terazfoto. Tomasz Goławski 

Arkadiusz Kasznia powalczy o stanowisko burmistrza, ale najwcześniej w wyborach samorządowych w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania z mediami 14 września.

- Trzy miesiące temu mówiłem o konsolidacji opozycji w walce z obecnym burmistrzem. Mówiłem wówczas, że jestem gotów stanąć na czele tej walki - jeden na jeden. Mówiłem o tzw. „inżynierii”, by stworzyć wspólny program, oferowałem pierwsze miejsca wszystkim chętnym, którym marzy się start na burmistrza - przypomniał na wstępnie Arkadiusz Kasznia.

- Trzy miesiące minęło i nic się w tym kierunku nie wydarzyło. Ambicje są ambicjami, jak widać ważniejszymi niż rozsądek. Mamy trzech, na dzień dzisiejszy, chętnych walczyć z obecnym burmistrzem. Oznacza to rozdzielenie głosów, czyli to, co urzędujący burmistrz mógłby sobie wymarzyć, zaprojektować i zaprognozować - dodał.

Według Kaszni obecna kampania wyborcza nie jest satysfakcjonująca dla mieszkańców Łukowa. Gdy jeden kandydat przedstawia program, reszta „spoczywa na laurach”. Stąd „podpowiedź” byłego radnego, jak powinno się prowadzić wybory w Łukowie:

- Liczba wszystkich obywateli Łukowa oscyluje poniżej 29,5 tys. mieszkańców. Liczba osób powyżej 18 lat to niespełna 25 tysięcy. Obecnie na pięciu dorosłych powyżej 18 roku życia przypada 1 małoletni. Nasze miasto stało się albo „sypialnią”, albo miastem ludzi dorosłych. Nie da się kierować programu wyborczego do młodych osób, jeżeli ich nie ma. Moim zdaniem każdy program wyborczy powinien skupiać się na zatrzymaniu obecnych mieszkających w Łukowie. Opowieści kandydatów na burmistrza o tym, że odmłodzą miasto są fantasmagoriami - mówił na spotkaniu z mediami Arkadiusz Kasznia.

Według Kaszni kandydaci na burmistrza powinni zainteresować się poziomem infrastruktury w mieście, jego udrożnieniem, wyprowadzeniem ciężkiego ruchu z centrum. Kasznia „podpowiada” też, aby zatroszczyć się o służbę zdrowia, kulturę i sport, zwłaszcza ten w Orlętach.

- Gdy 13 lat temu przestałem być prezesem Orląt, nic nowego się tam nie pojawiło. Zamontowane wówczas plastikowe krzesełka nadal istnieją, tak samo jak elewacja budynku. W środku nadal są meble Marszałka Sejmu Marka Borowskiego oraz kwiat mojej babci - powiedział Arkadiusz Kasznia.

- Dlatego oczekiwałbym od burmistrza nowej kadencji, aby zmienił chociażby oblicze naszego klubu sportowego. Czy któryś z kandydatów kandydatów podejmie te wyzwania? Czy zaproponuje program poprawy komunikacji, warunków mieszkalnych, powiększenie oferty i kulturowej? Będę się to głęboko wsłuchiwał - dodał, pytając retorycznie.

- Dlatego postanowiłem, że będę kandydował na burmistrza miasta, najprawdopodobniej za 5 lat. W tej chwili dam szansę wszystkim, którzy próbują mieć jakiś plan. Teraz zagłosuję na tego, kto w jak największej mierze ten zarys mojego programu programu wykorzysta i „wprzęgnie” go w swój własny, autorski program - oznajmił Arkadiusz Kasznia.

Oznajmiwszy finał „inżynierii politycznej” niedoszły kandydat na burmistrza skupi się w najbliższym czasie na pracy w Miejskiej Komisji Wyborczej, której jest przewodniczącym. Kasznia zaapelował na koniec spotkania do młodych ludzi o włączanie się w prace w obwodowych komisjach wyborczych.

- Apeluję do wszystkich młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie brali jeszcze udziału w wyborach. Apeluję do ich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby zachęcali jak największą grupę ludzi do włączania się do prac w obwodowych komisjach wyborczych. Na mocy nowej ordynacji wyborczej do pracy w tych komisjach potrzebnych jest prawie 400 osób - powiedział za pośrednictwem mediów przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

- Namawiajcie młodzież do uczestniczenia w życiu obywatelskim. Niech zgłaszają się do pełnomocników wyborczych łukowskich komitetów i niech aplikują do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych. Myślę, że będzie to dla nich najlepsza lekcja wiedzy obywatelskiej - dodał na zakończenie Arkadiusz Kasznia.


Komentowane

Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:39) 15 15   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:43) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Tadeo (2018-09-14 15:55) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Teraz zaczną się pseudowywody czy to lepiej dla Szustka że kandyduje czy że nie kandyduje. Zależy co komu kciuka na klawiaturze podejdzie. A fakt faktem opozycja w Lukowie to jakaś dziecinada
matka Joasi (2018-09-14 18:06) 13 30   |   zgłoś do usunięcia
bardzo ładny apel do młodego pokolenia by sie zaangazowało w wybory poprzez komisje wyborcze - gdyby nie to że moja corka kończy lat 18 w grudniu na pewno bym ja zgłosiła do pracy w komisji
do Kaszniowe manewry. (2018-09-14 18:34) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
Nieładnie wchodzić z kopytami w życie prywatne jeśli się nie ma dowodów.Cóż widocznie ty to robisz i tak piszesz o kims,bo każdy sądzi według siebie.
aaaa. (2018-09-14 20:18) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
Biała flaga OK.
men (2018-09-15 18:51) 13 30   |   zgłoś do usunięcia
A może na prezydenta Warszawy.
Urzędnik (2018-09-15 22:38) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
A to śmieszek z tego Arka. Dobrze wie że byłaby kompromitacja. Poza tym Darek to też dobry jest. Rozpowiada że 1 tura i wygrywa. Pytam jak, jak bał się nawet oficjalnie zacząć kampanie bo nie wiadomo kto by z nim stanął. Druga tura i zmiana w Łukowie staje się faktem, a urząd łapie oddech i normalność.
kandydat (2018-09-16 00:38) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
ile kosztuje taka prezentacja wizerunku przez dwa dni na czołowej stronie?
Lulek (2018-09-16 07:25) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Czyli wypowiedź tego pana można skrócić to jednego zdania: chciałbym ale się boję:-D
Lilla (2018-09-16 07:28) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
Tak tak. Baju baju. Na pewno za 5 lat wszystkim pokażesz jaki ty jesteś kozak i wygrasz z palcem w .... Już kiedyś był taki pewniak o imieniu Bronek...:-D:-D:-D:-D
Z ciebie urzędnik jak z koziej... (2018-09-16 07:29) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
Doczekasz się na start a drugiej tury nie doczekasz. Ci co wyrwali do przodu już złapali zadyszkę. Męczą się żeby skompletować listy bo jakoś ludzie się nie palą żeby startować. Nie wierzą im czy co?
haha (2018-09-16 13:13) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
a reszta kandydatow na cokolwiek niech sie uczy: odpowiednio dobrana pora konferencji prasowej o tym ze czegoś sie nie zrobi - a temat wisi jako pierwszy juz trzeci dzień i buziuchna też :)))
Aaa (2018-09-16 13:36) 13 13   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest ten piekny stadion z ulotek który obiecywał jak go wybieralismy do sejmu. Oszust i tyle i jeszcze g..
W. (2018-09-16 14:47) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
widocznie nie zasłuzyles na stadion i tyle, Luków to.. , ... .i kamieni kupa
naiwniaku (2018-09-16 15:08) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
a ile ty masz lat zeby uwazac ze stadiony buduja poslowie a nie bumistrzowie? małoletni to nie jestes bo o kompetencjach władz uczą juz w szkole. wiec albo przedszkolak albo tępak co lata nauki przespał w oślej ławce
Jk (2018-09-16 15:08) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Panie Arkadiuszu nich Pan wystartuje w Warszawie na prezydenta stolicy.
Kicia (2018-09-16 15:45) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Jk dokładnie tak. Dostanie tam 0,01 % poparcia i pokażą mu gdzie jest jego miejsce. Wtedy może skończy z tym bajdurzeniem:-)
Urzędnik (2018-09-16 17:03) 16 13   |   zgłoś do usunięcia
A jestem urzędnik i się nie boję Ciebie bo wiem że to twój już koniec kariery. 1 ture zobaczysz tak jak 4 lata temu i jak się wsciekałeś dzień po wyborach. Wtedy zabrakło niewiele w 2 turze. Teraz odpowiedniejszy człowiek startuje i ma poparcie wielu, ważne że elektorat który za wszelką cenę cię wykurzyc pójdzie bardzo chętnie pójdzie dwa razy i 21 i 4. Adios Oszu
ej Kicia (2018-09-17 09:15) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
o jakim bajdurzeniu mówisz? ze opozycja powinna sie jednoczyc czy że młodziez powinna zaangażować się w komisje wyborcze?
Kris (2018-09-17 09:41) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
szkoda Arku szkoda, pozamiatałbys resztę kandydatów podczas debaty. Byłoby ciekawiej
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 10 18   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! Najserdeczniejsze życzenia wesołych i pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pogody ducha i wzajemnej życzliwości życzą pracownicy i wydawca portalu Łuków24.pl.
"Jestem feministką, ale katolicką"
Ja nie widzę jakiegoś poważnego programu Koalicji Europejskiej, również dla naszego regionu. I myślę, że mieszkańcy województwa lubelskiego też to dostrzegają - mówi Elżbieta Kruk.
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę 20 kwietnia około godziny 4:30 rano. W Szczygłach Górnych w gminie Łuków do rowu wjechał tir. Kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
6 pożarów w jeden dzień
6 pożarów w jeden dzień 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.
Nauczycielski protest song
Nauczycielski protest song "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zderzenie z sarną i nocny wypadek
Zderzenie z sarną i nocny wypadek Dwa samochody uczestniczyły w kolizji z sarną. Do zdarzenia doszło w środę 17 kwietnia w Starej Wróblinie w gminie Stanin.
Nie zapłacą za strajkowanie
Nie zapłacą za strajkowanie Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni zarówno z koalicji, jak i opozycji pytali o protest nauczycieli.
Wielkanocny korowód z palmami
Wielkanocny korowód z palmami Widowiskowo wyglądały obchody Niedzieli Palmowej w Hordzieżce w gminie Adamów. W miejscowości tej przeszedł barwny pochód z palmami.
Gaj najlepszy i w reprezentacji
Gaj najlepszy i w reprezentacji Znakomity start w Skórcu zanotował Piotr Gaj. Łukowianin zwyciężył w Mistrzostwach Polski XPC w trójboju siłowym.
Miłosz w kadrze
Miłosz w kadrze Wychowanek AR-TIG-u Huta Dąbrowa zagrał z orzełkiem na piersi. Miłosz Pacek wystąpił w meczu Polski z Turcją w ramach zmagań UEFA U-16 Development Tournament.
Wędkarze otworzyli sezon
Wędkarze otworzyli sezon Wędkarze koła PZW Łuków Miasto oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. Ostatniego dnia marca rozegrali zawody o puchar Prezesa koła na Żwirowni Dudziński w Domaszkach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

6 pożarów w jeden dzieńUczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w SwarzędzuOstatnia wędrówka Jezusa

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje