Dziś są imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Dzisiaj odwiedziło nas 63 osób   |   Osób online: 41   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 14-09-2018 15:04   |   wyświetleń: 2646

Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz

Koniec inżynierii politycznej w wykonaniu Arkadiusza Kaszni. Były radny i poseł, który trzy miesiące temu wyraził chęć kandydowania na stanowisko następcy Dariusza Szustka, wystartuje w wyborach... ale za pięć lat. Co jednak radzi obecnym kandydatom?
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie terazfoto. Tomasz Goławski 

Arkadiusz Kasznia powalczy o stanowisko burmistrza, ale najwcześniej w wyborach samorządowych w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania z mediami 14 września.

- Trzy miesiące temu mówiłem o konsolidacji opozycji w walce z obecnym burmistrzem. Mówiłem wówczas, że jestem gotów stanąć na czele tej walki - jeden na jeden. Mówiłem o tzw. „inżynierii”, by stworzyć wspólny program, oferowałem pierwsze miejsca wszystkim chętnym, którym marzy się start na burmistrza - przypomniał na wstępnie Arkadiusz Kasznia.

- Trzy miesiące minęło i nic się w tym kierunku nie wydarzyło. Ambicje są ambicjami, jak widać ważniejszymi niż rozsądek. Mamy trzech, na dzień dzisiejszy, chętnych walczyć z obecnym burmistrzem. Oznacza to rozdzielenie głosów, czyli to, co urzędujący burmistrz mógłby sobie wymarzyć, zaprojektować i zaprognozować - dodał.

Według Kaszni obecna kampania wyborcza nie jest satysfakcjonująca dla mieszkańców Łukowa. Gdy jeden kandydat przedstawia program, reszta „spoczywa na laurach”. Stąd „podpowiedź” byłego radnego, jak powinno się prowadzić wybory w Łukowie:

- Liczba wszystkich obywateli Łukowa oscyluje poniżej 29,5 tys. mieszkańców. Liczba osób powyżej 18 lat to niespełna 25 tysięcy. Obecnie na pięciu dorosłych powyżej 18 roku życia przypada 1 małoletni. Nasze miasto stało się albo „sypialnią”, albo miastem ludzi dorosłych. Nie da się kierować programu wyborczego do młodych osób, jeżeli ich nie ma. Moim zdaniem każdy program wyborczy powinien skupiać się na zatrzymaniu obecnych mieszkających w Łukowie. Opowieści kandydatów na burmistrza o tym, że odmłodzą miasto są fantasmagoriami - mówił na spotkaniu z mediami Arkadiusz Kasznia.

Według Kaszni kandydaci na burmistrza powinni zainteresować się poziomem infrastruktury w mieście, jego udrożnieniem, wyprowadzeniem ciężkiego ruchu z centrum. Kasznia „podpowiada” też, aby zatroszczyć się o służbę zdrowia, kulturę i sport, zwłaszcza ten w Orlętach.

- Gdy 13 lat temu przestałem być prezesem Orląt, nic nowego się tam nie pojawiło. Zamontowane wówczas plastikowe krzesełka nadal istnieją, tak samo jak elewacja budynku. W środku nadal są meble Marszałka Sejmu Marka Borowskiego oraz kwiat mojej babci - powiedział Arkadiusz Kasznia.

- Dlatego oczekiwałbym od burmistrza nowej kadencji, aby zmienił chociażby oblicze naszego klubu sportowego. Czy któryś z kandydatów kandydatów podejmie te wyzwania? Czy zaproponuje program poprawy komunikacji, warunków mieszkalnych, powiększenie oferty i kulturowej? Będę się to głęboko wsłuchiwał - dodał, pytając retorycznie.

- Dlatego postanowiłem, że będę kandydował na burmistrza miasta, najprawdopodobniej za 5 lat. W tej chwili dam szansę wszystkim, którzy próbują mieć jakiś plan. Teraz zagłosuję na tego, kto w jak największej mierze ten zarys mojego programu programu wykorzysta i „wprzęgnie” go w swój własny, autorski program - oznajmił Arkadiusz Kasznia.

Oznajmiwszy finał „inżynierii politycznej” niedoszły kandydat na burmistrza skupi się w najbliższym czasie na pracy w Miejskiej Komisji Wyborczej, której jest przewodniczącym. Kasznia zaapelował na koniec spotkania do młodych ludzi o włączanie się w prace w obwodowych komisjach wyborczych.

- Apeluję do wszystkich młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie brali jeszcze udziału w wyborach. Apeluję do ich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby zachęcali jak największą grupę ludzi do włączania się do prac w obwodowych komisjach wyborczych. Na mocy nowej ordynacji wyborczej do pracy w tych komisjach potrzebnych jest prawie 400 osób - powiedział za pośrednictwem mediów przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

- Namawiajcie młodzież do uczestniczenia w życiu obywatelskim. Niech zgłaszają się do pełnomocników wyborczych łukowskich komitetów i niech aplikują do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych. Myślę, że będzie to dla nich najlepsza lekcja wiedzy obywatelskiej - dodał na zakończenie Arkadiusz Kasznia.


Komentowane

Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:39) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:43) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Tadeo (2018-09-14 15:55) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Teraz zaczną się pseudowywody czy to lepiej dla Szustka że kandyduje czy że nie kandyduje. Zależy co komu kciuka na klawiaturze podejdzie. A fakt faktem opozycja w Lukowie to jakaś dziecinada
matka Joasi (2018-09-14 18:06) 12 21   |   zgłoś do usunięcia
bardzo ładny apel do młodego pokolenia by sie zaangazowało w wybory poprzez komisje wyborcze - gdyby nie to że moja corka kończy lat 18 w grudniu na pewno bym ja zgłosiła do pracy w komisji
do Kaszniowe manewry. (2018-09-14 18:34) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Nieładnie wchodzić z kopytami w życie prywatne jeśli się nie ma dowodów.Cóż widocznie ty to robisz i tak piszesz o kims,bo każdy sądzi według siebie.
aaaa. (2018-09-14 20:18) 17 11   |   zgłoś do usunięcia
Biała flaga OK.
men (2018-09-15 18:51) 8 21   |   zgłoś do usunięcia
A może na prezydenta Warszawy.
Urzędnik (2018-09-15 22:38) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
A to śmieszek z tego Arka. Dobrze wie że byłaby kompromitacja. Poza tym Darek to też dobry jest. Rozpowiada że 1 tura i wygrywa. Pytam jak, jak bał się nawet oficjalnie zacząć kampanie bo nie wiadomo kto by z nim stanął. Druga tura i zmiana w Łukowie staje się faktem, a urząd łapie oddech i normalność.
kandydat (2018-09-16 00:38) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
ile kosztuje taka prezentacja wizerunku przez dwa dni na czołowej stronie?
Lulek (2018-09-16 07:25) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Czyli wypowiedź tego pana można skrócić to jednego zdania: chciałbym ale się boję:-D
Lilla (2018-09-16 07:28) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Tak tak. Baju baju. Na pewno za 5 lat wszystkim pokażesz jaki ty jesteś kozak i wygrasz z palcem w .... Już kiedyś był taki pewniak o imieniu Bronek...:-D:-D:-D:-D
Z ciebie urzędnik jak z koziej... (2018-09-16 07:29) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Doczekasz się na start a drugiej tury nie doczekasz. Ci co wyrwali do przodu już złapali zadyszkę. Męczą się żeby skompletować listy bo jakoś ludzie się nie palą żeby startować. Nie wierzą im czy co?
haha (2018-09-16 13:13) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
a reszta kandydatow na cokolwiek niech sie uczy: odpowiednio dobrana pora konferencji prasowej o tym ze czegoś sie nie zrobi - a temat wisi jako pierwszy juz trzeci dzień i buziuchna też :)))
Aaa (2018-09-16 13:36) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest ten piekny stadion z ulotek który obiecywał jak go wybieralismy do sejmu. Oszust i tyle i jeszcze g..
W. (2018-09-16 14:47) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
widocznie nie zasłuzyles na stadion i tyle, Luków to.. , ... .i kamieni kupa
naiwniaku (2018-09-16 15:08) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
a ile ty masz lat zeby uwazac ze stadiony buduja poslowie a nie bumistrzowie? małoletni to nie jestes bo o kompetencjach władz uczą juz w szkole. wiec albo przedszkolak albo tępak co lata nauki przespał w oślej ławce
Jk (2018-09-16 15:08) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Arkadiuszu nich Pan wystartuje w Warszawie na prezydenta stolicy.
Kicia (2018-09-16 15:45) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Jk dokładnie tak. Dostanie tam 0,01 % poparcia i pokażą mu gdzie jest jego miejsce. Wtedy może skończy z tym bajdurzeniem:-)
Urzędnik (2018-09-16 17:03) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
A jestem urzędnik i się nie boję Ciebie bo wiem że to twój już koniec kariery. 1 ture zobaczysz tak jak 4 lata temu i jak się wsciekałeś dzień po wyborach. Wtedy zabrakło niewiele w 2 turze. Teraz odpowiedniejszy człowiek startuje i ma poparcie wielu, ważne że elektorat który za wszelką cenę cię wykurzyc pójdzie bardzo chętnie pójdzie dwa razy i 21 i 4. Adios Oszu
ej Kicia (2018-09-17 09:15) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
o jakim bajdurzeniu mówisz? ze opozycja powinna sie jednoczyc czy że młodziez powinna zaangażować się w komisje wyborcze?
Kris (2018-09-17 09:41) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
szkoda Arku szkoda, pozamiatałbys resztę kandydatów podczas debaty. Byłoby ciekawiej
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Szczeniaki z Huty Dąbrowy zagrały w filmie
Szczeniaki z Huty Dąbrowy zagrały w filmie To historia z happy endem. Szóstka psich małolatów trafiła z wiejskiego podwórka na plan filmowy w stolicy. Zagrały, zachwyciły reżysera i aktorów i... znalazły nowe domy.
Tysiące osób spędza czas przy grach stworzonych przez nastolatka ...
Tysiące osób spędza czas przy grach stworzonych przez nastolatka 14-letni Bartek Lenk od prawie dwóch lat tworzy trójwymiarowe gry komputerowe, nagrywa filmiki i jest ambasadorem kanału telewizyjnego dla dzieci Cartoon Network.
Uczczą powstańców styczniowych
Uczczą powstańców styczniowych Spotkania przy pomniku na skwerze niedaleko placu Narutowicza, w parku i na łukowskim cmentarzu parafialnym to scenariusz miejskich obchodów 156. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
„Remont dworca się opóźnia, a kas dalej nie ma” ...
„Remont dworca się opóźnia, a kas dalej nie ma” Planowane w latach 2018-2020 prace remontowe na dworcu kolejowym w Łukowie opóźnią się. Pomimo tej informacji nieustannie pojawiają się komentarze mieszkańców o braku kas biletowych, czy też o uciążliwych windach i kładce.
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach ...
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.
Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w SzachachWystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje