Dziś są imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
Dzisiaj odwiedziło nas 217 osób   |   Osób online: 79   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 14-09-2018 15:04   |   wyświetleń: 2520

Kasznia idzie na burmistrza... ale nie teraz

Koniec inżynierii politycznej w wykonaniu Arkadiusza Kaszni. Były radny i poseł, który trzy miesiące temu wyraził chęć kandydowania na stanowisko następcy Dariusza Szustka, wystartuje w wyborach... ale za pięć lat. Co jednak radzi obecnym kandydatom?
Kasznia idzie na burmistrza... ale nie terazfoto. Tomasz Goławski 

Arkadiusz Kasznia powalczy o stanowisko burmistrza, ale najwcześniej w wyborach samorządowych w 2023 roku. Taka deklaracja padła podczas piątkowego spotkania z mediami 14 września.

- Trzy miesiące temu mówiłem o konsolidacji opozycji w walce z obecnym burmistrzem. Mówiłem wówczas, że jestem gotów stanąć na czele tej walki - jeden na jeden. Mówiłem o tzw. „inżynierii”, by stworzyć wspólny program, oferowałem pierwsze miejsca wszystkim chętnym, którym marzy się start na burmistrza - przypomniał na wstępnie Arkadiusz Kasznia.

- Trzy miesiące minęło i nic się w tym kierunku nie wydarzyło. Ambicje są ambicjami, jak widać ważniejszymi niż rozsądek. Mamy trzech, na dzień dzisiejszy, chętnych walczyć z obecnym burmistrzem. Oznacza to rozdzielenie głosów, czyli to, co urzędujący burmistrz mógłby sobie wymarzyć, zaprojektować i zaprognozować - dodał.

Według Kaszni obecna kampania wyborcza nie jest satysfakcjonująca dla mieszkańców Łukowa. Gdy jeden kandydat przedstawia program, reszta „spoczywa na laurach”. Stąd „podpowiedź” byłego radnego, jak powinno się prowadzić wybory w Łukowie:

- Liczba wszystkich obywateli Łukowa oscyluje poniżej 29,5 tys. mieszkańców. Liczba osób powyżej 18 lat to niespełna 25 tysięcy. Obecnie na pięciu dorosłych powyżej 18 roku życia przypada 1 małoletni. Nasze miasto stało się albo „sypialnią”, albo miastem ludzi dorosłych. Nie da się kierować programu wyborczego do młodych osób, jeżeli ich nie ma. Moim zdaniem każdy program wyborczy powinien skupiać się na zatrzymaniu obecnych mieszkających w Łukowie. Opowieści kandydatów na burmistrza o tym, że odmłodzą miasto są fantasmagoriami - mówił na spotkaniu z mediami Arkadiusz Kasznia.

Według Kaszni kandydaci na burmistrza powinni zainteresować się poziomem infrastruktury w mieście, jego udrożnieniem, wyprowadzeniem ciężkiego ruchu z centrum. Kasznia „podpowiada” też, aby zatroszczyć się o służbę zdrowia, kulturę i sport, zwłaszcza ten w Orlętach.

- Gdy 13 lat temu przestałem być prezesem Orląt, nic nowego się tam nie pojawiło. Zamontowane wówczas plastikowe krzesełka nadal istnieją, tak samo jak elewacja budynku. W środku nadal są meble Marszałka Sejmu Marka Borowskiego oraz kwiat mojej babci - powiedział Arkadiusz Kasznia.

- Dlatego oczekiwałbym od burmistrza nowej kadencji, aby zmienił chociażby oblicze naszego klubu sportowego. Czy któryś z kandydatów kandydatów podejmie te wyzwania? Czy zaproponuje program poprawy komunikacji, warunków mieszkalnych, powiększenie oferty i kulturowej? Będę się to głęboko wsłuchiwał - dodał, pytając retorycznie.

- Dlatego postanowiłem, że będę kandydował na burmistrza miasta, najprawdopodobniej za 5 lat. W tej chwili dam szansę wszystkim, którzy próbują mieć jakiś plan. Teraz zagłosuję na tego, kto w jak największej mierze ten zarys mojego programu programu wykorzysta i „wprzęgnie” go w swój własny, autorski program - oznajmił Arkadiusz Kasznia.

Oznajmiwszy finał „inżynierii politycznej” niedoszły kandydat na burmistrza skupi się w najbliższym czasie na pracy w Miejskiej Komisji Wyborczej, której jest przewodniczącym. Kasznia zaapelował na koniec spotkania do młodych ludzi o włączanie się w prace w obwodowych komisjach wyborczych.

- Apeluję do wszystkich młodych ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie brali jeszcze udziału w wyborach. Apeluję do ich rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby zachęcali jak największą grupę ludzi do włączania się do prac w obwodowych komisjach wyborczych. Na mocy nowej ordynacji wyborczej do pracy w tych komisjach potrzebnych jest prawie 400 osób - powiedział za pośrednictwem mediów przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

- Namawiajcie młodzież do uczestniczenia w życiu obywatelskim. Niech zgłaszają się do pełnomocników wyborczych łukowskich komitetów i niech aplikują do zasiadania w obwodowych komisjach wyborczych. Myślę, że będzie to dla nich najlepsza lekcja wiedzy obywatelskiej - dodał na zakończenie Arkadiusz Kasznia.


Komentowane

Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:39) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Kaszniowe manewry (2018-09-14 15:43) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
No chyba sobie żartuje. Wystarczy że w Siedlcach po sąsiedzku jest opozycyjny nowoczesny (po)twór pod przywództwem pani chirurg Daniel. Jednak tam ani PO ani SLD ani PSL nie mieli konkretnego kandydata od siebie, więc w to im graj. Jednak czy główny konkurent pan Sitnik - z Łukowa zresztą - przystał na ten apel i przylepił się do całej reszty? Ano nie. Wszak nie po to pracował ostatnie 4 lata. Co innego być otwartym na współpracę dla dobra publicznej sprawy. Wszyscy kandydaci z Łukowa są samodzielnymi dżentelmenami (oprócz tego, który bił żonę). Każdy z nich ma swój program, swoje założenia i atuty. Kończąc starym ale jarym grypsem pan inżynier niech zaprojektuje wreszcie stadion.
Tadeo (2018-09-14 15:55) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Teraz zaczną się pseudowywody czy to lepiej dla Szustka że kandyduje czy że nie kandyduje. Zależy co komu kciuka na klawiaturze podejdzie. A fakt faktem opozycja w Lukowie to jakaś dziecinada
matka Joasi (2018-09-14 18:06) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
bardzo ładny apel do młodego pokolenia by sie zaangazowało w wybory poprzez komisje wyborcze - gdyby nie to że moja corka kończy lat 18 w grudniu na pewno bym ja zgłosiła do pracy w komisji
do Kaszniowe manewry. (2018-09-14 18:34) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Nieładnie wchodzić z kopytami w życie prywatne jeśli się nie ma dowodów.Cóż widocznie ty to robisz i tak piszesz o kims,bo każdy sądzi według siebie.
aaaa. (2018-09-14 20:18) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Biała flaga OK.
men (2018-09-15 18:51) 8 17   |   zgłoś do usunięcia
A może na prezydenta Warszawy.
Urzędnik (2018-09-15 22:38) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
A to śmieszek z tego Arka. Dobrze wie że byłaby kompromitacja. Poza tym Darek to też dobry jest. Rozpowiada że 1 tura i wygrywa. Pytam jak, jak bał się nawet oficjalnie zacząć kampanie bo nie wiadomo kto by z nim stanął. Druga tura i zmiana w Łukowie staje się faktem, a urząd łapie oddech i normalność.
kandydat (2018-09-16 00:38) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
ile kosztuje taka prezentacja wizerunku przez dwa dni na czołowej stronie?
Lulek (2018-09-16 07:25) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Czyli wypowiedź tego pana można skrócić to jednego zdania: chciałbym ale się boję:-D
Lilla (2018-09-16 07:28) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Tak tak. Baju baju. Na pewno za 5 lat wszystkim pokażesz jaki ty jesteś kozak i wygrasz z palcem w .... Już kiedyś był taki pewniak o imieniu Bronek...:-D:-D:-D:-D
Z ciebie urzędnik jak z koziej... (2018-09-16 07:29) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Doczekasz się na start a drugiej tury nie doczekasz. Ci co wyrwali do przodu już złapali zadyszkę. Męczą się żeby skompletować listy bo jakoś ludzie się nie palą żeby startować. Nie wierzą im czy co?
haha (2018-09-16 13:13) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
a reszta kandydatow na cokolwiek niech sie uczy: odpowiednio dobrana pora konferencji prasowej o tym ze czegoś sie nie zrobi - a temat wisi jako pierwszy juz trzeci dzień i buziuchna też :)))
Aaa (2018-09-16 13:36) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest ten piekny stadion z ulotek który obiecywał jak go wybieralismy do sejmu. Oszust i tyle i jeszcze g..
W. (2018-09-16 14:47) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
widocznie nie zasłuzyles na stadion i tyle, Luków to.. , ... .i kamieni kupa
naiwniaku (2018-09-16 15:08) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
a ile ty masz lat zeby uwazac ze stadiony buduja poslowie a nie bumistrzowie? małoletni to nie jestes bo o kompetencjach władz uczą juz w szkole. wiec albo przedszkolak albo tępak co lata nauki przespał w oślej ławce
Jk (2018-09-16 15:08) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie Arkadiuszu nich Pan wystartuje w Warszawie na prezydenta stolicy.
Kicia (2018-09-16 15:45) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Jk dokładnie tak. Dostanie tam 0,01 % poparcia i pokażą mu gdzie jest jego miejsce. Wtedy może skończy z tym bajdurzeniem:-)
Urzędnik (2018-09-16 17:03) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
A jestem urzędnik i się nie boję Ciebie bo wiem że to twój już koniec kariery. 1 ture zobaczysz tak jak 4 lata temu i jak się wsciekałeś dzień po wyborach. Wtedy zabrakło niewiele w 2 turze. Teraz odpowiedniejszy człowiek startuje i ma poparcie wielu, ważne że elektorat który za wszelką cenę cię wykurzyc pójdzie bardzo chętnie pójdzie dwa razy i 21 i 4. Adios Oszu
ej Kicia (2018-09-17 09:15) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
o jakim bajdurzeniu mówisz? ze opozycja powinna sie jednoczyc czy że młodziez powinna zaangażować się w komisje wyborcze?
Kris (2018-09-17 09:41) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
szkoda Arku szkoda, pozamiatałbys resztę kandydatów podczas debaty. Byłoby ciekawiej
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
Arek gdzie jesteś (2018-09-18 21:27) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
patrząc po tej nędzy miejsko-powiatowej po prostu nie ma na kogo głosować
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę Do 30 listopada można nadsyłać prace w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową, który organizuje Łukowski Ośrodek Kultury. Najlepsza z nich zostanie wydana przez placówkę jako prawdziwa kartka świąteczna.
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg Nie potwierdziły się wstępne, nieoficjalne doniesienia z miejsca wczorajszego wypadku drogowego na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Około godz. 15. na przejeżdżający pociąg towarowy wpadł Mercedes Sprinter. Kierująca nim 30-letnia kobieta nie doznała na szczęście obrażeń ciała.
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym włączyli się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej".
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac Doroty Panasiuk "Co będzie jutro...". Wydarzenie zaplanowano na piątek 23 listopada o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium.
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3 Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wystawienia reprezentacji na oficjalnej części obchodów 11 listopada i na biegach ulicznych, kilka dni wcześniej zorganizowali wieczór z historią w tle.
Ślubowanie w „Czwórce”
Ślubowanie w „Czwórce” 69 pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało oficjalnie włączonych w poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Teraz placówka chwali się tym ważnym wydarzeniem.
Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Kierująca dostawczym mercedesem kobieta została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Na miejscu wciąż pracują służby.
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej Wydarzeniami towarzyszącymi łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas" oraz koncert grupy Contra Mundum. Co takiego działo się w auli I LO?
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego Kilkuset mieszkańców miasta zebrało się 11 listopada w parku miejskim by oddać cześć Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Osoba ta sto lat temu przebywała w Łukowie w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.
999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!
Święto niepodległości: część oficjalna
Święto niepodległości: część oficjalna Msza w intencji ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Tak wyglądała oficjalna część łukowskich obchodów święta 11 listopada.
Świętujmy Niepodległą!
Świętujmy Niepodległą! Dziś, 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak możemy spędzić ten dzień?
Motoryzacyjny piknik niepodległości
Motoryzacyjny piknik niepodległości Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu 11 listopada w Łukowie będzie motoryzacyjny piknik w parku miejskim, na którym odsłonięty zostanie "Mówiący kamień". Upamiętniać on będzie sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednego z budowniczych II RP.
Świętowały przedszkolaki
Świętowały przedszkolaki Maluchy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie już zdążyły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na apelu odśpiewały m.in. hymn narodowy.
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny 14 osób śpiewało patriotyczne piosenki podczas Łukowskiej Mocy Kultury, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs wokalny "Wolność jest w nas" zorganizowano w piątek 9 listopada.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu SmolanymWieczornica patriotyczna w ZS nr 3Ślubowanie w „Czwórce”Tym razem bez medaluUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolakiŁukowska Moc Kultury: konkurs wokalnyŁukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.

Prognoza pogody

Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu
Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię kierowcę kat.B
Poszukuję kierowcy kat.B na trasy po Unii Europejskiej. Auto - plandeka/firanka 10ep. Praca w systemie minimum 3/1. Oferujemy stabilne zatrudnienie, płatność w momencie zjazdu na bazę. Więcej informacji udzielę ...
pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje