Dziś są imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Tomasz Goławski  
dodane: 15-04-2019 09:32   |   wyświetleń: 1727

Kolejne egzaminy w cieniu strajku

Po egzaminach gimnazjalnych przyszedł czas na egzaminy ośmioklasistów. W Łukowie - pomimo trwającej akcji strajkowej - swoją wiedzę sprawdzać będzie 300 osób.
Kolejne egzaminy w cieniu strajkufoto. Internet (zdjęcie poglądowe) 
Rozpoczęły się egzaminy uczniów ósmych klas szkół podstawowych. W Łukowie piszą je przedstawiciele pięciu placówek, w których trwa obecnie akcja strajkowa. Jak zapowiadają dyrektorzy, strajk nauczycieli nie ma jednak żadnego wpływy na sam przebieg egzaminów. Dyrektorom udało się obsadzić komisje, które czuwają nad ich prawidłowym przebiegiem.

Egzaminy dla ośmioklasistów są pisane po raz pierwszy i są następstwem zmian w polskim systemie edukacji. Uczniowie muszą sprawdzić swoją wiedzę i jak najlepiej odpowiadać na pytania, ponieważ końcowy wynik będzie brany pod uwagę przy procesie rekrutacji do szkoły średniej. W Łukowie największa grupa pisze egzamin w Szkole Podstawowej nr 1 - 125 osób. W „Dwójce” do egzaminu przystąpiło 26 osób, w SP nr 3 - 16 osób, w miejskiej „Czwórce” 67 uczniów, a w Szkole Podstawowej nr 5 na pytania odpowiada 66 osób.

Uczniowie piszą w poniedziałek egzamin z języka polskiego. We wtorek 16 kwietnia będą zmagać się z matematyką, a w środę z językiem obcym. Czas odpowiadania na pytania to 120 minut. Wyniki egzaminów mają być znane 14 czerwca.


Komentowane

wernisarz (2019-04-15 09:39) 30 9   |   zgłoś do usunięcia
Jedno słowo - nauczyciel. W latach 70-tych człowiek z ogromną wiedzą, cieszący się szacunkiem i z sercem na dłoni. 15 kwietnia 2019 słowo nauczyciel kojarzy się z polityczną marionetką, nieróbstwem, kukiełką sterowaną politycznie co to dla strajku i podwyżki sprzedała uczniów podczas egzaminów. Degrengolada totalna. Gratuluje !!
Czytelnick (2019-04-15 09:58) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Dziś Gazeta Wyborcza popiera strajk nauczycieli o podwyżki,a jeszcze 2-3 miesiące tumu,mówiła że jest to rozdawnictwo...Oglądam te imprezy z nauczycielami i ich popierające, i widzę, że uczestnicy się świetnie bawią. Poza uczniami. Rzeczywiście jest powód do zabawy.
Ala (2019-04-15 10:01) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
nie byłoby strajku gdyby nie destrukcja partii rządzącej w edukacji... rozwalanie gimnazjów to pikuś, ważniejsze jest faworyzowanie tuczników zamiast nauczycieli
Czytelnick (2019-04-15 10:12) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Alu.Na tuczniki to jest budżet Unijny,na rok 2021
szkoda (2019-04-15 10:30) 23 6   |   zgłoś do usunięcia
niby nauczyciele tacy intelygentni a nie potrafia rozroznic tego ze pieniadze na edukacje sa z innego miejsca niz pieniazki z rolnictwa i nie maja ze soba nic wspolnego ale coz jacy uczniowie tacy nauczyciele
kasjerka (2019-04-15 10:40) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieje ze reszta pracujacych ludzi tez wyjdzie strajkowac. Bo nauczyciele nieroby moga to czemu inni pracujacy i to w dodatku ciezko nie mieliby zastrajkowac.
@kasjerka (2019-04-15 10:44) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Proszę się zorganizować i strajkowac. Po drugie zbyt szybko rosną koszty życia i to niedziwne że ludzie chcą zarabiać więcej. Na rękę kto ile ma? Na pewno nie 5yle co posły
matka (2019-04-15 14:24) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
dzieci -żywe tarcze działaczy ZNP to jest smutne!
izba (2019-04-15 14:27) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Krakowska Regionalna Izba Obrachunkowa odpowiedziała w ten sposób na pytanie burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosława Szlachetki. Jak czytamy na portalu wp.pl, zgodnie ze stanowiskiem Izby: "protestujący w całej Polsce nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy".
czytelnicku (2019-04-15 15:14) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Przekonasz się ilu rolników dostanie pieniądze z UE w 2021 roku na tuczniki. Ktoś uprawia propagandę wyborczą, a wy w to wierzycie. Chyba nie wiecie, że polska wieprzowina jest na rynku europejskim nie potrzebna, bo inni np. Dania produkują jej tak dużo, że zaspokoją zapotrzebowanie rynku europejskiego.
Hahah (2019-04-15 15:38) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Kolejny ekspert rolnictwa z komentarzy na lukow24.pl
Dd (2019-04-15 16:44) 8 17   |   zgłoś do usunięcia
Ci co płaczą i narzekają na nauczycieli to same gląby co w szkole sobie nie radzili i teraz tacy jęczą w stylu "mam horom curke"
emeryt (2019-04-15 17:22) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Dd -długo nad tym myślałaśeś? Popatrz na swoje błędy i interpunkcję, zanim cokolwiek napiszesz. Czy to są nauczyciele naszych dzieci i wnuków? Szok. Za co im płacimy, jak sami są przykładem "ciemnoty" i nie douczenia .
Do. Emeryt (2019-04-15 17:53) 7 11   |   zgłoś do usunięcia
Prawda boli? Słownik jeszcze znalazłeś? W tym wieku umiesz go obsługiwać?
uwaga (2019-04-15 18:40) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
najeżdżanie przez PiS na nauczycieli to próba przykrycia zagrabienia pieniędzy z OFE (jeszcze większego niż za Donalda)
emeryt (2019-04-15 19:33) 18 7   |   zgłoś do usunięcia
O jakiej prawdzie piszesz, co ma mnie boleć? W tym wieku wiele spraw jeszcze mogę. Nawet komputer obsłużyć. Słownik nie jest mi potrzebny, bo miałem dobrych nauczycieli. Martwię się o przyszłe pokolenia. Z takimi wychowawcami , którzy wyśmiewają się z "horej curki" - nie chodzi , o wytykanie błędów, ale o problem choroby- empatii się nie nauczą. Można było dać inny przykład. Czego się jeszcze mamy spodziewać po takich pedagogach? Nie rób wstydu swoimi komentarzami i przykładami. To, ze ktoś skończył studia nie znaczy ,że jest kulturalny. Z tym trzeba się urodzić lub wymieść to z domu.
Grześ (2019-04-16 09:11) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Nauczyciele Wy się lepiej do roboty weźcie. Bo ktoś na prawdę dokładnie przyjrzy się tym Waszym zarobkom i wyjdzie że za te parę godzin w tygodniu macie bardzo dużo.
ile? (2019-04-16 09:20) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
ile płacą za szczucie nauczycieli?
Do. Emeryt (2019-04-16 09:44) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Wcześniejsze pokolenia i Twoje między innymi doprowadziło do takiej sytuacji jak jest. To że piszesz poprawnie nie znaczy, że i myślisz. Ciebie dobra kadra uczyła a dzisiaj tej kadry nie ma bo ludzie nie chcą w tym zawodzie pracować tym bardziej za te pieniądze. Często na kasie można nie wiele mniej zarobić. Każdy mógł strajkowac a dlaczego zabraniasz nauczycielom? Bo dzieci poszkodowane? Jak pielęgniarki od łóżek odeszły na zwolnienia to chorzy ludzie byli w tym dzieci zostawi one bez wymaganej opieki i było dobrze nikt o nich nie płakał. Powiedz kiedy nauczyciel miał podwyżki? Nie wiesz ale gadać gadasz. Poważnym błędem Polaków i Twoim wypowiadanie się i udawanie experta w sprawach o których nie masz pojęcia. Polacy kraj katolików a ci katolicy zazdrosny zawistni. Rolnicy dostawali dopłaty to wszędzie zazdrość bo oni za darmo dostają. Lekarze strajkowali to już złość nie nawiść. Tak cały czas jest. Ja sie nie odzywałem jak po kolei wszyscy strajkowali górnicy rolnicy lekarze pielęgniarki transportowy itp. bo uważałem, że oni są w tych zawodach i sami uważają ile powinni zarabiać co zmieniać. Skoro oni mogli to i uważam że nauczyciel też może bo w końcu demokracja jest. PiS partia katolicka a posiała ziarno nienawiści w swoim narodzie żeby skłócić naród. Od 89 roku partie robią co chcą a Polacy skłóceni między sobą ślepo idą jak fanatycy za swoimi wybrańcami.
aaaa. (2019-04-16 09:46) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Poziom wiedzy po podstawówce nadaje się tylko na zmywak jeśli na podstawowym poziomie trzeba brać korepetycje to jest wina nauczycieli
aaaa. (2019-04-16 11:58) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak podstawowej wiedzy uczeń nie potrafi opanować to coś z nim jest nie tak. Nie potrafi w domu siąść pouczyć się a rodzic nawet nie chce pomóc wytłumaczyć bo sam nie wie bo skąd ma wiedzieć jak sam ledwo zawodówkę skończył a dziecko chce języka obcego nauczyć i na studia wysłać. Taki rodzic nie zrozumie o co chodzi a sam się nie przyzna i ma pretensje do nauczycieli, że jest głąbem i jego dziecko też. Jakoś dzieci rodziców zdolnych co sobie w szkole dobrze radzili nie mają pretensji do całego świata, że dziecko źle się uczy bo często ich dzieci się dobrze uczą.
aaaa. (2019-04-16 12:36) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Szydzenie z ludzi którzy ukończyli zawodówkę świadczy o niskiej kulturze osobistej a to również oni utrzymują szkoły w których bezpłatnie uczą przyszli nauczyciele
aaaa. (2019-04-16 13:17) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Szydze z ludzi, którzy nie szanują demokratycznego prawa do wypowiedzi i prostestu. Nauczyciel ma prawo strajkować. Strajkowali wszyscy po kolei i ok było ja się nie wtrącałem ich praca ich zarobki oni w tym siedzą i mają prawo dbać o godne zarobki. Jeśli ktoś tego nie rozumie to jest ułomny. Ja nauczycielem to nawet nie chciałem nigdy być i nie będę bo to wbrew pozorom za ciężki zawód.
@do emeryt (2019-04-16 14:35) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Głupoty piszesz,że wcześniejsze pokolenia doprowadziły do obecnej sytuacji jaka jest w nauczycielstwie,a nie nawiśc wprowdziło POpo przegranej i cały czas szczuja.Czego jak "super" rzadzili PIS nie wprowadzał takiej nienawisci jak oni tera ,a mógl,bo afera goniła afere.Szkolnictwo do wprowadzenia gimnazjum było dobre i tak powinno zostać do dziś.Czego wtedy bardzo wielkiego szumu i strajku ZNPnie robiło tylko teraz przed wyborami.Pan Broniarz był silnie wyrozumiały jak Rostowski powiedział ,że piniędzy nie ma i nie bedzie,a teraz nie może zrozumieć.Dostali część tego czego chcieli i to jeszcze mało.Czysta polityczna gra tego pana dorobkiewicza i jątrzenie .Druga sprawa to wpis "do emeryt" to jest poszanowanie starszego człowieka robienie sobie ironicznych wpisów.Ten emeryt ma może wiecej w jednym palcu ,anizeli ten co to napisal.Jesli to pedagog to tym bardziej powinien jak najszybciej zrezygnowac z tego zawodu,bo takich nauczycieli nam nie potrzeba.Każdy ma prawo do strajku,tylko czego w prywatnych placówkach oświatowych nikt nie odważył się zastrajkowac,a płace sa tam każdy wie jakie.
aaaa. (2019-04-16 14:43) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Nauczyciel ma prawo do strajku ale uczeń nie może być narzędziem strajku szydzenie z kogo kolwiek jest obrzydliwe co do podpisu tak jak ja to robie miało być próbą zdyskredytowania mnie
ST (2019-04-16 15:16) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda, że wasza pamięć nie sięga do czasów jak to AWS rządziło i z niego powstały takie super partie jak PO i PIS. Najpierw PO zasłynęło jak aws z tej złej strony a teraz PIS z tej samej strony co raz się pokazuje. Dlaczego inni strajkowali i mogli dostać tyle co chcą a nauczyciele nie mogą? Zrobiona jest nagonka, że zarabiają po 6tys, że nic nie robią a przez nich dzieci źle się uczą i zwalane jest to, że to specjalnie przed wyborami. Policja też nie dawno strajkowała i wybory też blisko były. Policja jak strajkowała to zwykli ludzie byli narzędziem strajku bo mandatów nie wypisywali a przez to zwykły człowiek był narażony na piratów drogowych. Jakoś uszanowałem ich prawo do strajku bo uważałem, że to ich sprawa. Podobnie można o każdym strajku wspomnieć, że był kosztem kogoś. Prawie każdy strajk to blokowanie ulic w Warszawie co mają powiedzieć mieszkańcy ? To przecież ich kosztem. Każdy cwany jest jak problem niskich zarobków nie dotyczy ich i wtedy morały najlepiej prawi. Nie należę do żadnej z grup strajkujących o których było słychać w mediach w ostatnich czasach ale potrafię ich uszanować i nie wtrącam się w ich sprawy bo zajmuję się swoimi sprawami i swoimi zarobkami.
emeryt (2019-04-16 15:49) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie udzielałbym się na tym forum, gdyby nie wpis Dd. Nazywając kogoś głąbem i dając taki przykład jaki dał, wystawił sobie "cenzurkę" . To mnie ruszyło. Nie jestem przeciwny strajkowi, ale i inne grupy społeczne ,które nie mają takiej siły przebicia, mają też potrzeby. Na szacunek trzeba zasłużyć. Wypowiedzi prawdopodobnie nauczycieli w stylu Szydły " bo nam się należy" , nie za dobrze o nich świadczą. Rząd zaczął "rozdawalnictwo " , to niech liczy się z takimi efektami. Oby nie skończyło się tak jak w Grecji. Szacunek należy się każdemu. Nawet tym zbierającym puszki , bo przecież nie kradną. To czy skończyłeś studia, czy zawodówkę , nie świadczy o tobie i twojej kulturze. Wystarczy poczytać komentarze.
do.Emeryt (2019-04-16 16:26) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Porozmawiaj z większą ilością ludzi to dopiero zobaczysz jaki szacunek mają strajkujący nauczyciele. Ja nie wtrącałem się do żadnego strajku bo uważałem, że ich sprawa, ale jak słyszę opinie zaciągnięte nie wiadomo skąd i wypowiedzi osób z którymi dyskusja nie ma sensu bo nawet stawiając 100 dowodów on powie, że ma racje to nasuwa się jedno słowo idiota. To nie jest objaw braku szacunku do tej osoby to jest nazwaniem czegoś po imieniu. Brak szacunku to ta osoba ma głosząc fałszywe opinie podburzając ludzi bo jest sianie nienawiści. Drogi Emerycie obraziłeś się, że ktoś kogoś głąbem nazwał czy o Tobie źle powiedział a zwróciłeś uwagę jak na nauczycieli mówili nieroby lenie itp. ? Mówisz, że szacunek się należy wszystkim a nazwanie kogoś nierobem leniem to nie jest brak szacunku?
Gienia (2019-04-16 17:39) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Wszystkieśta dobre. Najlepiej by nauczyciele nabrali pokory bo to co robią teraz to wstyd. Wymuszanie własnych korzyści kosztem biednych dzieci i maturzystów. Żenada. Taka to elyta narodu:)
emeryt (2019-04-16 17:43) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Ja się nie obraziłem za głąba. To nie mnie dotyczyło . Nie popieram ubliżania na forach, bo to do niczego nie prowadzi. Z tą nienawiścią i zawzięciem masz rację. Pewne osoby nie potrafią samodzielnie myśleć. Słyszą to, co chciałyby usłyszeć. Wiele osób na stanowiskach i mających jakiś wpływ, to wykorzystuje. To jest przerażające. Strajk bez względu kogo dotyczy , powoduje dyskusję . Ktoś napisał , że zabraniam nauczycielom strajkować. Gdzie to napisałem? Napisałem coś w rodzaju , że nie przystoi nauczycielom taki poziom wypowiedzi, jakim się posługują. Jeśli chcecie, by was szanowali- bez względu kim jesteście- szanujcie innych. Nie dzielcie ludzi ,ze względu na wygląd, wykształcenie, poglądy ... . Każdy ma prawo inaczej myśleć niż ja ,czy ty. Wysłuchaj , a opinie zostaw sobie. Bo dyskusje z pewnymi ,zawziętymi osobami ,mogą nie ciekawie się skończyć.
Do,Gienia (2019-04-16 17:51) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
No tak bo dzieciom to wielka krzywda się dzieje. Rząd dawno miał szanse dać podwyżke. Niech rząd powie jakim prawem zabiera 130mld z ofe pobierając 15% prowizji za przesłanie pieniędzy do zus . To jest złodziejstwo w biały dzień. Najpierw PO zabrało 150mld i ślad zginął pieniędzy nie ma na naszych kontach emerytalnych teraz PIS kradnie następne pieniądze żeby spełnić obietnice planu tak zwanej PIĄTKI a Ty gadasz dzieciom krzywda się dzieje . Tutaj krzywda się dzieje wszystkim przyszłym emerytom którzy i na Twoją Gienia emeryturke pracuja
Do emeryta (2019-04-16 22:50) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie z rzeczownikami piszemy razem . Polecam słownik PWN, bo jak Pan będzie wnuki uczył gdy wszyscy nauczyciele trafią na kasy?
Do. Emeryt (2019-04-17 07:34) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja nienawidzę ciemnoty jaka w Polsce panuję wśród ludzi, którzy nie wiedzą co się dzieje i dają manipulować władzy. Władza specjalnie skłóciła naród wykorzystując strajk nauczycieli, żeby odrócić uwagę od kradzieży jaką chcą zrobić. Kradzieży pieniędzy z OFE. PO zabrała z OFE 150 mld i ślad po pieniądzach zginął. Wcześniej miałem informacje z OFE co się dziej z kasą i ile mam na koncie. Teraz PiS zabiera 130mld do ZUS i chce pobrać 15% z tego niby kosztów operacji niby podatek i akurat 15%starczy na spełnienie obietnic tak zwanej piątki. Dlatego i wyrażam się tutaj nie kulturalnie bo mam dość ciemnoty w Polsce. Nauczyciele maja prawo do strajku a czy dobrze pracują czy nie i ile pracują to inna kwestia. Wszyscy w budrzetowce według mnie pracują na pół gwizdka ale to inna kwestia. Lepiej niech każdy zainteresuje się faktem że są okradani z emerytury bo jak będę w wieku emerytalnym to nie będą mieli siły i zdrowia żeby o to walczyć i do wawy na strajk napewno nie pojadą.
do wyżej. (2019-04-17 12:54) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Sam/a jestes ciemny/a ,popatrz na swoje błedy .Przezywasz kogos od cienoty ,a sam jesteś głab do entej,tyle byków w tak krótkim komentarzu.
Dzon (2019-04-17 16:34) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Wy strajkujący.Cytując Monikę Olejnik ,Kaczyński nie takich jak wy rozsmarowywał jak marmoladę. Do roboty biedni nauczyciele. Bo idą wakacje, Chorwacja czeka a może i inna Hiszpania z Kanarami .Biedactwa.Ja gdybym mógł podwoił bym wam zarobki i zmniejszył godziny pracy do max.10 tygodniowo.Któż to widział tyle pracować, 18 h tygodniowo!!Toć to niewolnictwo.!!!Strajkujcie dalej.
Kim (2019-04-17 20:45) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Niech strajkują a ich prowodyr na Święta poleci na Maderę.
Do Ala (2019-04-17 21:43) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Ala ma kota