Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Tomasz Goławski  
dodane: 13-03-2019 08:40   |   wyświetleń: 4211

Komunikacja miejska: będą pracować nad uruchomieniem linii

12 osób będzie pracować w specjalnym zespole, który ma przygotować funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Łukowie. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta na początku marca pojawiło się zarządzenie burmistrza w tej sprawie.
Komunikacja miejska: będą pracować nad uruchomieniem liniifoto. Archiwum portalu 
Komunikacja miejska to jeden z najważniejszych punktów programu wyborczego burmistrza Piotra Płudowskiego. Po zapowiedziach i pomysłach pokazywanych chociażby w postaci plansz w czasie kampanii wyborczej, teraz przyszedł czas na rozpoczęcie prac nad zbiorowym transportem.

Na początku marca w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta pojawiło się zarządzenie burmistrza w sprawie powołania Zespołu ds. opracowania koncepcji miejskiej komunikacji zbiorowej w Łukowie. Prace 12-osobowej grupy będzie koordynował wiceburmistrz Paweł Krasuski, a w zespole tym oprócz zastępy P. Płudowskiego znajdą się też przedstawiciele Urzędu Miasta i jednostek podległych.

W zespole będą pracować urzędnicy: skarbnik Barbara Leszczyńska, Agnieszka Kowalczyk (Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska), Marek Wiąckiewicz (dyrektor ZDM w Łukowie), Wiesław Czajka (specjalista ds. zamówień publicznych UM), Grzegorz Dylak (Wydział Promocji) oraz Henryk Bosek (Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska).

Zaproszenia do powyższej grupy otrzymali też w charakterze ekspertów: podinsp. Krzysztof Golba (Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie), kom. Jarosław Modrzewski (zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łukowie), inż. Robert Zakrzewski (ekspert w zakresie funkcjonowania komunikacji zbiorowej), a także Leszek Warsz i Andrzej Skwarek jako przedstawiciele społeczni.

Zespół pracujący nad komunikacją ma zająć się przygotowaniem tras pod przyszłe linie autobusowe, rozkładem jazdy tych linii; ma też określić, jaka infrastruktura będzie potrzebna do wybudowania bądź do modernizacji pod przyszły transport zbiorowy. Powyższe osoby mają też pracować nad określeniem, w jaki sposób będzie finansowana komunikacja. Zgodnie z wyborczymi zapowiedziami burmistrza Płudowskiego, korzystanie z miejskich autobusów ma być płatne dla mieszkańców.


Komentowane

brawo (2019-03-13 08:49) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
Widać nowy burmistrz nie jest gołosłowny. Zaczyna działać i spełniać obietnice wyborcze. Miejmy nadzieję że miejskimi autobusami pojedziemy jak najszybciej. Wreszcie!
sss (2019-03-13 08:52) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
A co ze żłobkiem w kotłowni? Komunikacja i tak upadnie a zlobek jest potrzebny
Sancho Pansa (2019-03-13 08:54) 10 1   |   zgłoś do usunięcia
A ja? Czemu mnie niema... Ja zawsze jestem krok po kroku z Burmistrzem a tu klops
alicja (2019-03-13 08:55) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
właśnie - takie same foto ma burmistrz na Chacinskiego przy kotlowni i mowil ze tam bedzie zlobek !!! a gmina bedzie miala!!
Realia (2019-03-13 09:00) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Każdy kto myśli, że komunikacja odkorkuje Łuków jest naiwny jak moje dzieciaki (4-7 lat). Będzie wręcz odwrotnie. Miasto zatonie w elkach, autobusach i traktorach w czwartki. Mówiąc po ludzku - KOMUNIKACJA W ŁUKOWIE NIE ZACHĘCI DO PRZESIADKI Z SAMOCHODÓW – aby to się udało, komunikacja miejska musi być po prostu dobra, ale wcale nie musi być bez biletu. Ludzie umieją liczyć i wiedzą, że jeśli teraz wydają na paliwo 300 czy 400 złotych miesięcznie, a mogliby kupić bilet miesięczny za 50 zł to w pewien sposób przepłacają. Ale robią to ŚWIADOMIE i perspektywa zaoszczędzenia tych „bonusowych” pieniędzy na pewno ich nie przekona.
Ksaweryn1 (2019-03-13 09:05) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Za komunikację miejską w polskich miastach płacą nie tylko osoby, które z niej korzystają. Szacuje się, że wpływy z biletów pokrywają ok. 50 proc. kosztów utrzymania publicznego transportu. Za resztą płacisz TY czytelniku Lukow24 pomimo że nią nawet nie pojedziesz bo masz auta. Publiczna kase łatwo sie wydaje. Dodatkowo koszty komunikacji publicznej rosną, bo ustawodawca narzuca konieczność udzielania ulg wskazanym grupom pasażerów. Nie są one zwracane z budżetu państwa. Dodam też że bilet za darmo jest lepszy niż bilet za 1 zł. (i wbrew pozorom - tańszy). Jeśli nie trzeba kasować biletów, znikają też koszty związane z zakupem i utrzymaniem kasowników, automatów i systemu kontroli. Bilet za złotówkę kosztuje miasto 3 zł a bilet darmowy kosztuje miasto 2 zł. Ale honor Płudowskiego nie pozwoli mu się do tego przyznać prawda?
remember (2019-03-13 09:09) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
A przecież Dariusz Szustek też mówił, że komunikacja miejska jest bardzo potrzebna. Nikt już nie pamięta jego obietnic i rozmów z PKS?
Janusz (2019-03-13 09:12) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Już dawno widziane były koparki i robotnicy którzy kopali pierwszą stacje nowego metra przy ulicy Sienkiewicza. Robotnicy zajadali się ponczkami i pili kakao które zostało z kuligu.
I już hejt (2019-03-13 09:17) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Oj... boli co niektórych. Ciekawe z jakiego powodu? Z tego że nie zostali zaproszeni do tej grupy, czy boli dla samego bólu? Są maście na to, na allegro do kupienia
pobudka urzędzie (2019-03-13 09:19) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Co się dzieje? Cały Urząd śpi? Czy skupieni są dzisiaj na pracy o poranku? - nie no w to ostatnie to chyba nikt nie uwierzy :) Ale zaskakuje mnie brak aktywności szczujników, czyżby oficjalny komunikat z góry jeszcze nie dotarł?
Realia (2019-03-13 09:25) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Ja krytykuje pomysł tak samo Płudowskiego jak i Szustka. Nie wszystko co mówi Dariusz jest idealne. A komunikacja w łukowie nie ma racji bytu ktokolwiek by nie chcial jej otwierac i trzeba o tym mowic
andrzej (2019-03-13 09:31) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Projekt już kandydat miał w kampanii czyżby nie realny? zespól będzie radził ze 3 lata a pod koniec kadencji pojawi się koncepcja. a żłobek i komunikacja znów staną się osią kampanii samorządowej. proszę pamiętać że tylko raz można oszukać na to samo wyborców. o spełnianiu obietnic pogadamy jak pierwsze autobusy zapełnione pasażerami pojadą na trasy ale ta perspektywa jest hen daleko
do boju (2019-03-13 09:50) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Cieszy fakt podjęcia tematu, ale zastanawia po co mieszkańcy mają korzystać z tej komunikacji? Na dojazdy do KAŁ-flan-du, Czy nad zalew przez wakacje będą jeździć to daje jakieś dwa no może trzy miesiące korzystania. Ja osobiście nie widzę potrzeby korzystania z takiej usługi. Uczelni wyższych nie ma też raczej żeby tłumnie studenci wypełniali wnętrza autobusów. Prawda jest taka że korki są tam gdzie są markety i wtedy kiedy jest rynek ale jak ktoś jedzie po duże zakupy to raczej nie autobusem albo jak świnie czy węgiel jedzie na rynek se kupić to też autobusem jakoś tak dziwnie z tym towarem wracać-dopóki ludzie się nie przyzwyczają będą się dziwnie patrzeć na taką świnkę w niskopodłogowcu.
Ela (2019-03-13 09:50) 6 0   |   zgłoś do usunięcia
niektórzy chcieliby aby wszystko było zrobione w 3 miesiące. nawet poprzedni burmistrz nie potrafił tak czarować. ja skorzystam z komunikacji, może niektórzy parkujący w drzwiach marketów także
pomysł (2019-03-13 09:54) 11 2   |   zgłoś do usunięcia
Zróbcie ankietę zanim wydacie nasze pieniądze żeby znalazły się tam konkretne pytania które pozwolą rozważyć konieczność tego przedsięwzięcia. Nie na zasadzie czy podoba ci się pomysł, ale kiedy zamierzasz korzystać w jaki sposób teraz się poruszasz etc.
Zdrojek (2019-03-13 10:14) 13 1   |   zgłoś do usunięcia
No to liczymy: a) 2 trasy b) każda po ok. 7 km długości c) godziny kursowania 6.00-20.00 d) autobus na każdym przystanku co 10-15 minut (bo tylko wtedy komunikacja miejska ma sens) e) wg. map Google pokonanie ok 7 km w naszym mieście zajmuje ok 13 minut Aby spełniony był warunek d) na każdej trasie musi kursować jednocześnie 4 autobusy. Jeden autobus w ciągu godziny pokona trasę 4 razy co daje 28 km. W ciągu 1 dnia zrobi więc 14x28km=392 km. (Załóżmy optymistycznie że autobus w ruchu miejskim spala ~20l/100km) To daje 80 litrów paliwa na dzień pracy (ON 5zł/l) co daje 80x5zł = 400 zł na samo paliwo dziennie. Zgodnie z założeniami autobusów ma być w sumie 8, więc na samo paliwo wydamy 3200 zł dziennie. Czyli 3200*30dni = 96000 zł/mies. należy też zatrudnić co najmniej 8 kierowców. Znów załóżmy optymistycznie, że zgodzą się pracować za "najniższą krajową". Miesięcznie koszt pracodawcy za takiego pracownika wynosi ~2800zł. Pracowników jest 8 więc 8x2800=22400zł Koszty napraw, przeglądów i serwisu 1 autobusu oszacujmy rocznie na ok 1000zł (optymistycznie), co daje nam 8000zł w skali roku w skali całego przedsięwzięcia. Sumujemy roczne koszty: Paliwo: 96000zł/mies -> 1152000zł/rok Pracownicy: 22400zł/mies -> 268800zł/rok Utrzymanie pojazdów: 8000zł/rok SUMA: 14288000zł/rok Pamiętajmy, że nie są tu uwzględnione koszty utrzymania kontrolerów biletów, przystanków, obsługi księgowej, sprzątania autobusów itd. Mieszkańców Łukowa jest. ok. 30 tys. Dzielę Półtorej bańki na 30 tys. mieszkańców. Wychodzi 50 zł/ mieszkaniec / rok Oczywiście uda się pokryć część kosztów np. przez sprzedaż powierzchni reklamowych itd. co jeszcze obniży tą kwotę. Jak dla mnie to wychodzi, że warto spróbować z tą komunikacją ;) Obliczenia, robiłem na kolanie, jeżeli jest jakiś błąd to dajcie znać :)
Realista (2019-03-13 10:22) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Spojrzcie realnie czy to możliwe. Spojrzmy jak wygladaja busy do Lublina jak wygladaja i mają się pksy? Ile bedzie tras ile pojazdów czy to ma sens w tak malym miescie? Może jak będą jeździć małe busy i kierowca bedzie sprzedawał bilety to by to mialo sens żeby np z pkp przewiezc kogos w centrum pod pksy. Fajnie gdyby to sie udalo i jezdzily by pelne autobusy ludzi ale to nie realne. Widze jedyna trasę ktora sie moze utrzymac start pks>biedronka miedzyrzecka > zaklady miesne łuków > pkp > piekarnia al kosciuszki> poczta łuków> pks ale czy to jest sens kupowac pojazd zatrudniac pracownikow niech przejedzie dziennie ta trasa 1000 osob po 2zl bilet i mamy 2000zl pensja dla kierowcy a gdzie reszta?
do Zdrojek (2019-03-13 10:23) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
To są liczby ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego że w tej chwili niema codziennie w mieście 30 000 mieszkańców bo część z nich siedzi w stolicy i jakby chcieć policzyć to dzień w dzień w mieście jest sporo mniej osób a ile z nich rzeczywiście będzie chciało korzystać z tego udogodnienia? Kolejna sprawa to jest koszt wynikający z dewastacji bądź jej zapobiegania przez monitoring który daje kolejny koszt.
Marysia (2019-03-13 10:30) 8 1   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu jestem na tak.Nie każdy ma samochód,nie każdy ma dwadzieścia lat i zdrowie konia.Pan pomyśli o ludziach którzy mieszkają na końcu Żelechowskiej,Łapiguza i wielu innych ulicach oddalonych od budynków użyteczności publicznej.Potrafimy tylko narzekać i wymądrzać się jacy to jesteśmy najmądrzejsi.Skończmy wreszcie z tym bełgotem.
do Zdrojek (2019-03-13 10:39) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Policz Pan jeszcze raz bo jak dla mnie to trochę żeś Pan pomotał. Dlaczego koszt utrzymania 8 autobusów to 8000 rocznie-jak dla mnie według przyjętych wytycznych to chyba na miesiąc? i wtedy to będzie trochę więcej...raczej...chyba ...bo ja to się nie znam, a przynajmniej nie mam znajomości a to na jedno wychodzi
Zdrojek (2019-03-13 10:49) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak napisałem wyżej to są tylko szacunki, pod 8000 zł podstaw cokolwiek chcesz, a wyjdzie Ci co innego :) Ja liczyłem mniej więcej 100 zł za przegląd + 200 zł zmiana opon dwa razy do roku + 800zł na jakieś inne duperele
Zdrojek (2019-03-13 10:53) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak napisałem wyżej to są tylko szacunki, pod 8000 zł podstaw cokolwiek chcesz, a wyjdzie Ci co innego :) Ja liczyłem mniej więcej 100 zł za przegląd + 200 zł zmiana opon dwa razy do roku + 800zł na jakieś inne duperele
koszty (2019-03-13 10:57) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
przy takiej eksploatacji koszty są ogromne bo inaczej zużywają się opony w osobówce i koszty napraw też są większe. Trzeba też pomyśleć o osobach niepełnosprawnych którym trzeba umożliwić przejazd-dostosować pojazdy. Takie wyliczenie na kolanie kończą się upadłościami. Każda złotówka ominięta przy obliczeniach na koniec roku wraca z dodatkowymi zerami na końcu, a potem okazuje się że dziura w budżecie rośnie kilka razy szybciej niż zakładano. I na koniec wyjdzie że z komunikacji korzysta 20% mieszkańców a płacą wszyscy a przejazdy są nie rentowne.
aaaa. (2019-03-13 11:41) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Co z tego będą mieć ci którzy mają samochody i nie jeżdżą autobusami koszty spadną na wszystkich myślę że obietnice wyborcze nie powinny narażać innych na straty
Kaaa (2019-03-13 11:57) 6 1   |   zgłoś do usunięcia
A ja bardzo chętnie skorzystałabym z komunikacji miejskiej ponieważ nie jestem zmotoryzowana i np jeśli musialabym z Alej Kościuszki dostać się np na osiedle Sienkiewicza rano to byłaby to dla mnie duża dogodność.
do aaaa (2019-03-13 12:09) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
żałosne pytanie - argument. Idąc w ślad za tym co mówisz to nie dostosowujmy schodów, wind i w ogóle budynków do osób niepełnosprawnych. Co z tego będą mieć Ci którzy mogą chodzić? a koszty spadają na nas wszystkich
Jan (2019-03-13 12:44) 8 1   |   zgłoś do usunięcia
Policzcie lepiej ile Karas kosztuje miasto i stołki które są cały czas tworzone dla niego.
Ciekawy (2019-03-13 13:26) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy konkretnie możemy liczyć na tą komunikację 3, 4 , 5 miesięcy czy tok dwa ??? Czy bilety będą darmowe tak jak jest w innych miastach? Jaką trasą i z jaką częstotliwością będą jeździły Płudobusy ?
Do. Ciekawy. (2019-03-13 13:44) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Idź szybciej to zrób jak taki mądry jesteś i już nie hejtuj na zlecenie byłego.
Hrr (2019-03-13 14:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Komunikacja lokalna to powiat i PKS. Burmistrz niech ruszy głową i zajmie się wyglądem i porządkiem w mieście.Jeżeli zaczyna od spraw znytecznych to nic w tej wydłużonej kadencji nie zrobi.Jednym słowem taki burmistrz to porażka.
Sabra (2019-03-13 14:31) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak bilet bedzie kosztował 2 zł to kazdy bedzie jeździł. Jak mam iść z buta przez całe miasto to za dwa zł wolę posiedzieć. Super pomysł!
megi (2019-03-13 14:38) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Co tam komunikacja. Powiat to ma wydatki. Ryba w ZDP , to dopiero koszt dla zadłużonego powiatu. Ile co miesiąc będzie kosztować zatrudnienie kolegi ?. Może starosta i radni PISu obniżą swoje uposażenie i dorzucą się na wypłatę dla CBA? Dlaczego my mieszkańcu mamy finansować sztucznie utworzone stanowisko? Ja, mój kolega i sąsiad z dołu też chcą dostać taką pracę. Bez konkursu. Mamy wyższe wykształcenie, a że nie w tym kierunku ,to chyba nie problem. Możemy i za 1000zł mniej niż ma Ryba. Będzie oszczędność. WSTYD BYŁY BURMISTRZU I PANIE KARAŚ. A w niedzielę pod ołtarz ,żeby.... . Szkoda słów.
aaaa. (2019-03-13 14:55) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Skoro kierowcy samochodów mają płacić za autobusy którymi nie jeżdzą to w zamian miasto niech nie pobiera o nich opłat parkingowych to taka solidarności społeczna
.. (2019-03-13 15:08) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Megi w niedzielę pod ołtarz idą ale do komunii nie bo ksiądz rozgrzeszenia nie dał
(2019-03-13 15:11) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Niech się wszystko uda ale może lepiej i taniej na początek załatwić pierwszy pociąg do Warszawy żeby jechał z Łukówa lub komunikację do Siedlec na ten pociąg napewno dużo ludzi skorzysta bo teraz nie dojedziesz na 6:00 do Warszawy
(2019-03-13 15:25) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Niech się wszystko uda ale może lepiej i taniej na początek załatwić pierwszy pociąg do Warszawy żeby jechał z Łukówa lub komunikację do Siedlec na ten pociąg napewno dużo ludzi skorzysta bo teraz nie dojedziesz na 6:00 do Warszawy
kibic (2019-03-13 15:42) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
czy będzie autobus z barem i gorzałką dla urzędującego???
apfredo (2019-03-13 15:49) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Po wódkę komisyjnie autobusem miejskim
może (2019-03-13 15:52) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Z basenem dla ryby? Ale powiat musi dołożyć dla kolegi hahaha
bajka (2019-03-13 16:17) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
po imprezie w urzędzie każdy do autobusu miejskiego wsiędzie
pisiorowy szaman (2019-03-13 16:21) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Komunikacja, komunikacją, ale czy w tym mieście ktoś dba o porządek? Wszędzie pełno śmieci, nawet w centrum, między boiskiem Wembley a działkami. Czy ktoś to jeszcze ogarnia? Jak można pozwolić na taki syf w mieście.
Radni (2019-03-13 16:36) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Już wypowiedzieli się na ten temat...
ale rozmach (2019-03-13 17:20) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
W zespole będą pracować urzędnicy: skarbnik Barbara Leszczyńska, A to i do Dębowicy komunikacja miejska dojedzie?
kac (2019-03-13 17:31) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
tam będzie kończyła się impreza. tylko autobusy muszą być niskie bo po imprezie trudno się wysiada i w głowie się kręci
EDWARD (2019-03-13 17:34) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
mocium panie mocium panie czy autobus nam tu stanie? proponuję od kanałowej do lipowej przen nowy łuków i glinki. ale jazda bez trzymanki!!!
Fb (2019-03-13 18:25) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak tam impreza pisowa z okazji wygranej co odwołali? Ból dupy macie że nie pochlaliscie?
3 ? (2019-03-13 19:28) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
1. Czy te autobusy to będą jeździć także na linii Żdżary-Urząd Miasta? 2. Czy będą wyposażone w barek? 3. Czy będą kursować w godzinach nocnych?
kac moralny (2019-03-13 20:00) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Będzie co opijać
dd (2019-03-13 20:02) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Beda jeździć od Ryby do Pinokia żeby miał czy wrócić po wspólnej imprezie.
uczeń (2019-03-13 20:42) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
co z nocną imprezą w urzędzie miasta - należy to wyjaśnić.panie burmistrz reszta nie jest ważna!
wc (2019-03-13 20:57) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
moim zdaniem wprowadzenie komunikacji ograniczy ilość rowerów na naszych drogach. ...
prawdziwy z ciebie wc (2019-03-13 21:18) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Sama myśl o komunikacji już bardzo ograniczyła ciebie.
Stanisław P (2019-03-13 21:36) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
czy panujący w UM dużo może???
L..... (2019-03-13 21:51) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
A mi to się marzy komuikacja z autobusami przegubowymi takimi z prawdziwego zdarzenia
Baska (2019-03-14 00:07) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam kiedy ekipa zwróci pieniądze za wysyłanie SMS z służbowych telefonów. Kiedyś zwróci kasę za nie korzystne wydawanie publicznych pieniędzy. Czy zostaną wyjaśnione libacje?
Do Baju (2019-03-14 06:05) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Powiedz mi Baju czy to prawda o zakrapianych libacjach w urzędowym raju ? Czy to prawda ze w urzędzie panuje luz blus i nikt się pracą nie przejmuje ????
Mieszkaniec (2019-03-14 06:20) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Czy będzie kolejna imprezka w urzędzie inaugurująca Pludobusy??? Proszę poinformować na pewno przyjdę!
Olo (2019-03-14 07:24) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Powiedzcie czy to prawda o układach pod stołem w celu sprzedaży majątku jednemu człowiekowi?
. (2019-03-14 07:30) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
7.30 się zbliża czajniki piszczą szklanki stukaja z kawą czekają i kompy włączają i zamiast pracować zaczyna się hejtowanie na necie. To jest widok polskiego urzędu.
Kierownik. (2019-03-14 07:40) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Będzie się działo urzędnicy już zbierają info od guru co pisać haha
senior (2019-03-14 11:01) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
W radiu Podlasie słyszałem że gadanie o komunikacji miejskiej będzie trwało do października to długo nie jeden nie dożyje tego luksusu
Hh (2019-03-14 15:02) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Człowieku całe życie przeżyłes bez komunikacji a teraz pół roku i płaczesz. Karwan dowiezie
Ja (2019-03-14 15:44) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Wprowadzić strefę eko w promieniu 3 kilometrów od centrum żeby dieslami nie jeździli i już będą chętni na transport publiczny :D
do Ja (2019-03-14 15:50) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
a jak autobus też będzie diesel to też nie wjedzie i wszyscy będą musieli chodzić z buta, albo rowerami i motorowerami i motocyklami tak jak w Indiach ale to by była atrakcja na skale europejską-też jakiś pomysł na promocję miasta.
Nad gotowym projektem pół roku? (2019-03-14 16:03) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Teraz to pół roku a przed wyborami mówił, że ma gotowy projekt. Kpiny sobie robi.
no już (2019-03-14 17:20) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
przestań Darek już zrzędzić
awd (2019-03-14 19:05) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
musi zrzędzić bo nie zadowolony ze stanowiska a ból po przegranej jest i zaszył się nikt nigdzie go nie widzi siedzi i pisze komentarze
Ale masz gościu odlot (2019-03-14 19:13) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Widzę, że znów nadaje ten schizol co wszędzie Darka widzi
Jan (2019-03-14 23:08) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Darek jest wszędzie nawet drzwi w markecie otwiera. Darek otwórz i gotowe.
Ja (2019-03-15 10:19) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Może by się sprawdziło o ile autobusy były by niskopodłogowe bo starsze osoby czy niepełnosprawne raczej nie skorzystały by z tej dobrej zmiany trzeba by się nad tym zastanowić można poszukać dofinansowania i skorzystać może z elektrycznych autobusów
do Ja (2019-03-15 10:36) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Jesteś mondrym człowiekiem, takich potrzebujemy-przyjdź w poniedziałek o 7 do UM to dostaniesz prace. Powiedz że jesteś ode mnie.
Jan (2019-03-15 11:56) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw trzeba uruchomić kilka Lini po najniższych kosztach i sprawdzić jakie będzie zainteresowanie a później myśleć o bardziej kosztownych pomysłach jak niskopodlogowe czy elektryczne autobusy. Trzeba pamiętać że to jest tylko mała mieścina z 30tys mieszkańców a nie miasto np jak Lublin czy Warszawa że autobusy co 5 czy 10 minut jeżdżą na danej Lini i są przez większą część dnia pełne. Tutaj jak mały busik będzie jeździł co godzinę i miał 5 osób to już sukces.
mieszkaniec2 (2019-03-15 21:09) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Komunikacja miejska nie ma racji bytu.Samochód można kupić za jedną wypłatę, nigdy nie były takie tanie. Własne auto to niezależność i wygoda. Dlatego PKS-y w większości poznikały z krajobrazu Polski.
Zenek (2019-03-15 23:21) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
.....ale zdjęcie burmistrza jest, nie ważne co ważne żeby było zdjęcie, pozdrawiam....
Ojoj (2019-03-16 07:13) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Uff nie muszę płacić dzieciom po pięć stów na miesiąc żeby poszły że mną do kościoła.