Dziś są imieniny: Anety, Lehca, Leona
Dzisiaj odwiedziło nas 96 osób   |   Osób online: 11   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 08-02-2019 08:38   |   wyświetleń: 6034

Konfrontacja byłych włodarzy

Na ostatniej sesji Rady Powiatu obecni na sali obrad byli świadkami niecodziennej wymiany zdań między Wiceprzewodniczącym Rady Marcinem Mateńką, a Starostą Łukowskim Dariuszem Szustkiem. Czyżby przeciwne stanowiska były oznaką konfliktu między byłym burmistrzem i wiceburmistrzem?
Konfrontacja byłych włodarzyfoto. Tomasz Goławski 
Gdy na ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego głosowano w sprawie wyrażenia zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy Władysławowi Karasiowi, swój głos oddał też wiceprzewodniczący Rady Marcin Mateńko. Były wiceburmistrz Łukowa - występujący także w roli prezesa PUiIK - chce w myśl oszczędności zlikwidować stanowisko dyrektora zajmowane przez Karasia. Inne zdanie w tej sprawie ma reszta klubowych kolegów z Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz też: Ożywiona dyskusja o symbolicznej uchwale

Po ogłoszeniu wyniku głosowania (15 głosów za, 2 przeciw, 1 głos wstrzymujący się - przyp. red.) o głos poprosił starosta Dariusz Szustek, który podważył głosowanie swojego byłego współpracownika w mieście. Marcin Mateńko był jednym z dwóch radnych, którzy byli przeciwni przyjęciu uchwały w jej bieżącym brzmieniu.

- Uważam, że radny Marcin Mateńko nie powinien uczestniczyć w głosowaniu, ponieważ to głosowanie dotyczy zarówno interesu prawnego radnego Karasia i interesu prawnego spółki PUiIK, którą radny Mateńko reprezentuje. Sprawdzaliśmy przed chwilą i nie powinien on uczestniczyć w głosowaniu - oznajmił starosta łukowski.

- Pozwolę nie zgodzić się z panem starostą. Wniosek został złożony przez PUiIK w Łukowie. Ja to przedsiębiorstwo reprezentuję, a wniosek dotyczy interesu przedsiębiorstwa - odpowiedział były wiceburmistrz.

- Sam pan potwierdził moje słowa, że reprezentuje to przedsiębiorstwo. Jest wyraźny zapis w interpretacjach który mówi, że jeżeli radny reprezentuje interes prawny przedsiębiorstwa, w którym jest zatrudniony - a taką mamy tutaj sytuację - nie powinien Pan uczestniczyć w głosowaniu - dodał D. Szustek.

Do wymiany zdań wtrącił się Przewodniczący Rady Karol Ciołek, który mając wyrok sądu w podobnej sprawie, przyznał rację wiceprzewodniczącemu Mateńce.

- Stroną w tej sytuacji jest firma, natomiast pan radny zachował się jak radny - oświadczył krótko.

Szustek był jednak nieugięty.

- Przed chwilą sprawdzaliśmy zapisy, które mówią dokładnie tak, jak ja to przytoczyłem. Radny Marcin Mateńko jest pracownikiem PUiIK-u. Interes prawny dotyczy firmy, którą reprezentuje, więc w takiej sytuacji nie powinien głosować - oznajmił były burmistrz Łukowa.

- Jeżeli pan starosta może odmienne zdanie, może zakwestionować moje głosowanie i udział w głosowaniu. Ja podtrzymuję stanowisko, że mogłem głosować w tej sytuacji - odpowiedział Marcin Mateńko.

Do dyskusji włączył się też Stanisław Jędrzejkowski - radca prawny Starostwa Powiatowego - który przytoczył wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z Gdańska, który w 2011 roku zajmował się podobnym sporem. Wówczas stwierdzono, że zatrudnienie radnego na stanowisku urzędniczym nie stanowi interesu prawnego skutkującego konieczność wyłączenia z głosowania nad uchwałą dot. zgody na zmianę warunków pracy i płacy innego radnego. Inaczej mówiąc WSA oznajmił, że działania radnego odbywają się zgodnie z prawem. Interpretacja przytoczona przez S. Jędrzejkowskiego nie powstrzymała jednak Dariusza Szustka w ponowieniu swojego stanowiska:

- Tutaj nie jest tożsama sytuacja. Radny Marcin Mateńko nie jest zatrudniony na stanowisku urzędniczym, tylko jest Prezesem Zarządu. To zupełnie co innego. Tenże pracownik nie interesował interesu prawnego spółki. Tutaj mamy do czynienia z jednoosobowym Zarządem spółki i to właśnie Prezes występuje w piśmie o wyrażenie zgody. On interesuje interes prawny PUiIK - powiedział starosta.

- Pozwolę jeszcze raz się nie zgodzić z panem starostą. Niepotrzebne jest takie zaangażowanie emocjonalne u starosty. Moje głosowanie nie rzutowało na wynik głosowania w Radzie Powiatu. Mam inne zdanie na tej materii, co potwierdzają inne rozstrzygnięcia sądu - skwitował Marcin Mateńko

- Panie prezesie proszę zostawić swoje emocje dla siebie. To nie to forum - odpowiedział w byłemu współpracownikowi Dariusz Szustek.

Czyżby wymiana zdań na sesji była oznaką konfliktu między panami?


Komentowane

Tak oto jesteśmy świadkami... (2019-02-08 09:06) 52 41   |   zgłoś do usunięcia
...że bycie w platformie obywatelskiej to stan umysłu i ducha , oto darusiowy namaszczeniec łeb podnosi i syczy jak hydra. Ośmioletnie bytowanie z pisem nic nie dało , maska opadła, jednak konto pełniejsze. Tak oto prostytucja polityczna zaczyna brać górę nad rozsądkiem , honorem i przyzwoitością. PIS był dobry podczas wyborów ,teraz to mają alternatywę .Hipokryzja i dwulicowość. Obserwujmy ,,nasze,,wybory , uważnie obserwujmy bo hydr jest znacznie więcej i w mieście i powiecie. Pełnomocnik PIS niestety zbiera pokłosie swoich błędnych decyzji , niewiary w PIS i zbytnie zapatrzenie na lewo. Szkoda ,że to my tracimy nie autorzy tych przepychanek.
Jan (2019-02-08 09:07) 17 42   |   zgłoś do usunięcia
Pan Dariusz jak zawsze bardzo dobry mówca elokwentny wygadany klasowy. Szkoda że nie chciał być dalej burmistrzem
Linux (2019-02-08 09:15) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Tak, trzeba się ze wszystkim zgadzać automatycznie, nie można mieć innej opinii, tylko przytakiwać. Po co te sesje? Był przecież przewodniczący rady K. Ciołek, sprawdził to zagadnienie, to po co cała dyskusja?
Hh (2019-02-08 09:37) 27 7   |   zgłoś do usunięcia
ponad władze ponad wyroki WSA gdzie ten sędzia co wydał wyrok odwołamy a pan Sz zmieni wszystko bo tak uważa. Nie groźne nam WSA nie groźne nam CBA. Szkoda że prawa nie rozumieją i nawet decyzję w sprawie działek na sloneczniku źle napisali że Lublin obalil i do ponownego rozpatrzenia zwrócił.
llu (2019-02-08 10:14) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam o co chodzi :-) "Tenże pracownik nie interesował interesu prawnego spółki."
Gospodarz koła (2019-02-08 10:40) 26 9   |   zgłoś do usunięcia
No tak Pan Mateńko nie ma racji, pan Ciołek nie ma racji nawet Pan radca prawny nie ma racji, tylko rację ma starosta? Panie Starosto o panu to powinni ludzie książki pisać na prawdę, sam bym o panu napisał książkę po tytułem "jak koncertowo przegrać wybory samorządowe"
marta (2019-02-08 10:41) 16 9   |   zgłoś do usunięcia
typowe zachowanie dyktatury i typowe interpretowanie prawa po swojemu. Najpierw urzad miejski trząsł się jak do pracy wchodził oszustek teraz starostwo...
Ol (2019-02-08 10:47) 21 8   |   zgłoś do usunięcia
Policja złapała za przekroczenie prędkości nie miała racji to nie mi zmierzyli coś w tym stylu było. Teraz wyrok WSA jest nie mają racji to inna sytuacja. CBA też nie ma racji. No przecież ta osoba zna się na wszystkim. To się nazywa dyktatura stać ponad prawem i być arogancji wobec otoczenia.
a (2019-02-08 11:18) 14 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan Starosta Alfa i Omega. Zna się na wszystkim. :D
do a (2019-02-08 11:18) (2019-02-08 11:49) 8 20   |   zgłoś do usunięcia
Pan Dariusz to złoty człowiek. Miasto wiele straciło, zyskał powiat.
londo (2019-02-08 12:08) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
to na to wygląda że formalnie prezesem miał być pan Mateńko ale faktycznie kierować Puikiem miał pan Karaś.Mateńko nie chciał być marionetką tylko wziął sprawy w swoje ręce i napotkał mur ,beton. Żenada panie Szustek dobrze że nie jesteś pan już burmistrzem.
londo (2019-02-08 12:08) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
to na to wygląda że formalnie prezesem miał być pan Mateńko ale faktycznie kierować Puikiem miał pan Karaś.Mateńko nie chciał być marionetką tylko wziął sprawy w swoje ręce i napotkał mur ,beton. Żenada panie Szustek dobrze że nie jesteś pan już burmistrzem.
a (2019-02-08 12:10) 16 6   |   zgłoś do usunięcia
Powiem więcej! Pan Starosta powinien być Premierem! A po Błogosławionej kadencji rządu jego winna nastać Błogosławiona Prezydentura naszego dzielnego Pana Starosty.
b (2019-02-08 12:46) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Eeee tam, po co ma marnować czas na jakieś tam premierostwo albo prezydenturę? Koronacja od razu, a potem tylko czekać na Santo Subito el Dario
Marysia (2019-02-08 13:00) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
A to winna nas mieszkańców ,że wybieramy od nastu lat ten sam żelbet. Nie dziwmy się póżniej,że rządy przy korytach dla nie których są dożywotne.
do,a (2019-02-08 13:10) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
Skoro tak mówisz o Błogosławieństwie to zapewne jesteś katolikiem no bo przecież ateista tak nie powie. Skoro tak to zastanawia mnie czy powinieneś być katolikiem skoro nie rozumiesz słowa Błogosławiony skoro nie rozumiesz kim i jaki powinien być katolik. Tak mówiąc obrażasz prawdziwych katolików.
k (2019-02-08 13:29) 19 8   |   zgłoś do usunięcia
wow pomnik stawić bo tyle dobrego zrobił bo trochę swojej pracy wykonał co w prywatnej firmie normalnie sięrobi w ramach pracy i wypłaty. Jak dla mnie stworzy stołek dyrektora no ok wystarczy mi kierownik taki od niczego jak pan K ma to i ja bede go chwalil. Nie chce już brac jak pan K 12tys wystarczy mi 4 tys i bede chwali wszedzie . Hm a ci co tak zawziecie chwala pewnie jakies stolki dostali i tak troluja na necie hahah , Dobra pogadali popisali głupot a teraz może urzednicy wzielibyscie sie do roboty a nie na necie komentarze piszecie bo ludzie czekaja w kolejkach ze szok .
CZEPIALSCY (2019-02-08 14:23) 9 17   |   zgłoś do usunięcia
Czepiacie sie Szanownego Pana Dariusza. A ile zrobil nowy burmistrz. No ile się pytam.
do.CZEPIALSCY (2019-02-08 14:29) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
a przez jaki okres to zrobił prze 4 miesiące? czy dwie kadencje? Nikt mu zasług nie odbiera nikt nie mówi nie zrobił tylko każdy mu zarzuca co innego czy to jest ciężko zrozumieć? Obecny burmistrz na pierwszym posiedzeniu zrobić coś chciał ale rada specjalnie utrudniała . To jak ma zrobić ? W powiecie rada i starosta też nie pomoze i to specjalnie. Ile tych dobrych rzeczy było robione z pieniedzy powiatu? Dużo
@Tak oto jesteśmy świadkami... (2019-02-08 14:38) 8 28   |   zgłoś do usunięcia
Pierwszy komentarz-> retoryka, porównania i epitety właściwe jednemu byłemu radnemu, który już kiedyś podnosił na FB swoje bolączki dotyczące układu list PiS w ostatnich wyborach. Jak widać demokratyczny wybór i brak kolejnej kadencji boli nieprzerwanie mocno. Proponuję wizytę u psychologa, ewentualnie próbę bezpiecznego rozładowania emocji na własną rękę np. krzyczenie w poduszkę bądź gniecenie papierka i rzucanie nic o podłogę. Zjadliwe komentarze na portalach społecznościowych, wyzywanie bliźnich do prostytutek, hydr i hipokrytów jest jedynie zamkniętym kołem frustracji, jest niekończącą się spiralą nienawiści.
Agata (2019-02-08 15:30) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Nowy burmistrz pomimo że urzędzie dopiero 2 miesiące już ma duże zaslugi: wycofanie się z projektu puik, wycofanie się z placu Narutowicza, zwolnienie radnego sejmiku, upadek Orlat, zgaszony bulwar, wycofanie kolektory słoneczne. Nie mówcie że nic nie zrobił. Przecież lista jest pełna. A jak sami piszecie to dopiero 2msc
do Agata (2019-02-08 15:51) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
Zmień lekarza, albo niech obecny przepisze lepsze leki ...
schizofrenia (2019-02-08 16:02) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Agata to Bartek?
obserwator (2019-02-08 17:01) 5 13   |   zgłoś do usunięcia
Matenko dał plamę na kilka kilometrów. Po wyborach wymyślił sobie że zwolni swojego dyrektora wcześniej było ok. czekamy na dalsze dobre ruchy prezesa. a może tak wybuduje nam prezes Mateńko kanalizację na Króliku i Słonecznej.
Do obserwator (2019-02-08 17:48) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ma takie doświadczenie, jak i poprzedni. Dyr. K. Jako elektryk jakie ma doswiadczenie? Od wybudowania kanalizacji i iinych inwestycji ma ludzi. Dział inwestycji oraz techniczny, który przygotowuje przetarg, następnie wszystko robi zewnętrzna firma. A 3 dyrektorów na taką spółkę? Po co... Oczywiście my zabulimy za to kolejna podwyżką za ścieki i wodę.
Prawdę Ci powiem (2019-02-08 18:46) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Oj Panie Marcinie szkoda słów na takie zachowanie . Zero kręgosłupa ma Pan wobec swoich byłych kolegów i byłego burmistrza . Teraz to już tylko Pan Płudowski został który również słowa nie dotrzymuje. Proszę popatrzeć na osobę Pani Pszczółkowskiej która już nie pracuje w ZGL na Pana Lipca tylko radnego . Tylko patrzeć jak i Pan już niedługo przestanie być PREZESEM ...
nn (2019-02-08 19:05) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Pan Mateńko prezesem będzie długo. Wykwalifikowanych ludzi się nie zwalnia. Niezależnie od partii oprócz PiS. :)
Tak oto jesteśmy świadkami...... (2019-02-08 19:37) 27 8   |   zgłoś do usunięcia
....jak oto niektórzy komentujący , manipulują wypowiedziami innych komentujących. Sekują ich język i sformułowania powszechnie przyjęte w publicystyce politycznej , trafnie odwzorowojuące polityczną łukowską rzeczywistość a raczej zwarcie , dwóch baronów dotąd jadących jedną kolaską. Zwykły komentarz a jak zabolał i sftustrował. Prostytucja polityczna , hipokryzja, dwulicowość, hydra i fałsz to doskonała konstrukcja językowa dla problemu jaki się pojawił i będzie ewaluował. Z zapalczywością maniaka , ciągle się odwołuje do wyborów , mitycznego radnego , którego słowa złowieszczo dudnią w odstających uszach. Może problem jest prozaiczny. Po prostu wystarczy czytać ze zrozumieniem a ripostując , kierować się prawdą a nie plugawym uproszczeniem i ohydnym łgarstwem. Tak się sprawy mają kolejna niewykluta hydro.
?? (2019-02-08 20:19) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Może niektórzy przejrzeli na oczy i zobaczyli co lub kto to jest PIS? Szczególnie w wydaniu łukowskim.
Myślący Wyborca (2019-02-08 23:10) 21 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie Darku jak panu nie wstyd, czy pan myśli, że wszyscy są klakierami i nie potrafią na /trzezwo/ ocenić sytuację . Czy Pana i Karasia zabawa z CBA to normalne, czy jednorazowa premia tego pana ,która była wyższa od rocznych poborów nauczyciela to normalne, czy pobory w granicach 17.000zł miesięczne to normalne, w jakim świecie Pan żyje.
Ww (2019-02-08 23:42) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
W świecie żądzy pieniądza
Zxcvbn (2019-02-09 08:05) 5 13   |   zgłoś do usunięcia
Jacy zawistni ludzie. Niektórzy na siłę aby oczernić byłego burmistrza.
Jan. (2019-02-09 08:47) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
W jaki sposób oczerniaja co jest nie prawda a co prawda? Stworzony jest stołek dyrektora od niczego? Remontu nie ma nic się nie dzieje a koszt stanowiska ok. 18tys jest. W szpitalu też nowy dyrektor został stworzony i kolejne pewnie ok. 18tys marnowane.
do nn (2019-02-09 10:22) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Zaintrygowałeś mnie swoim wpisem bo tu akurat to jest jakaś paranoja. Gdyby iść twoim tokiem rozumowania to w PUIK powinien zostać inżynier Karaś a odwołany politolog Mateńko. A może ty wiesz o jakichś kwalifikacjach Mateńki o których ja nie wiem.
Olo (2019-02-09 11:42) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Niech ktoś znajdzie jakiegoś dyrektora prezesa burmistrza wójta gdzie ma wykształcenie odpowiednie do swojego stanowiska i ma doświadczenie. Najlepiej obsadzic dyrektora po znajomości a że się nie zna to stworzyć 10 innych stanowisk dyrektorskich bo on nie ogarnia i nie zna się. Zróbcie w Puik dyr.od spraw kadr. Dyr ds. Plac i finansów. Dyr ds. Taboru samochodowego. Dyr ds. Kontaktów z mediami. Dyr ds. Zaopatrzenia i tak samo zróbcie w szpitalu tam nie wiele brakuje bo już z 6 dyrektorów jest. Każdemu dajcie 12tys netto a każdy i tak nie ma wykształcenia odpowiedniego do stanowiska ale to nie szkodzi bo wtedy cały PIS będzie miał stanowiska. Jeszcze umowy dać takie że w razie zwolnienia przed końcem umowy lub bez powodu 10mln odprawy i wtedy do śmierci stołek zapewniony
Ss (2019-02-09 11:47) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Kilku dyrektorów zatrudnia się w spółkach gdzie pracuje tysiąc czy kilka tysięcy ludzi gdzie duża produkcja jest gdzie duże mln obrotu są i to w firmach typu korporacje a firmy nie będące korporacja maja prezesa czy dyrektora zastępcę i kilku kierowników specjalistów co znają się na robocie maja wykształcenie lub doświadczenie i zarabiają 1/3 tego co dyrektor i pracują a nie chodzą w krawatach i nic nie wiedzą.
Urzędnik. (2019-02-09 13:01) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Wow wchodzę czytam i nie wierzę że tak mało komentarzy jak na tą godzinę ale przecież sobota urzędy maja wolne i trole w domu siedzą i za pracę wzięli się haha
Polak (2019-02-09 13:47) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Szczujnia w domach. I dobrze. Będzie okazja żeby prezes zastanowił się nad swoim kręgosłupem moralnym
q (2019-02-09 13:54) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Władza wie co najlepsze dla obywatela. I jeśli jest kilku dyrektorów widocznie tak musi być.
Do. Q (2019-02-09 15:28) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Aleś Ty głupi mało od 89roku miałeś przykładów jak władza oszukuje i kradnie? Jak nadal uważasz że skoro władza stwierdziła że tak ma być to tak powinno być to Ty glupszy jesteś niż głupi bo to za delikatnie powiedziane.
? (2019-02-09 21:29) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Co ważniejsze kręgosłup moralny, czy ludzka uczciwość? Jednemu być wdzięczny i przyklaskiwać, a innych wykorzystywać i zmuszać do większych opłat? Każdy w życiu musi dokonywać wyborów.
Zagadka (2019-02-09 22:08) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Czyja to zasługa? Wycofanie się z mega projektu w PUiIK, wycofanie się z rewitalizacji Placu Narutowicza, zwolnienie radnego sejmiku, upadek Orląt, zgaszony bulwar, wycofanie z kolektorów słonecznych...
@darek i zagadka w jednym (2019-02-09 23:30) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Daj już spokój chłopie. Mężczyzna jesteś i już się pogodzić czas i odpowiednio zachowywać.
do zagadka (2019-02-10 07:57) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Wycofanie z remontu oczyszczalni-za mała dotacja, upadek orląt -rządy ostatnich lat, oświetlenie bulwaru- zaświecić przed wyborami, nie ważne jak podłączone.Wszystko to wina poprzedniego burmistrza. Plac -nic pilnego. Zwolnienie S- widocznie tu był zbędny, a tam potrzebny. Piastowanie wszystkich stanowisk jest dożywotnie? Jak się dopchałeś do władzy, to zawsze ją będziesz miał?
do "do zagadka" (2019-02-10 08:58) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
47 mln.- taką kwotę bomba chcę oddać (strach paraliżuje przed tak duża inwestycją?). Orlęta- brak pomysłu i ludzi na uzdrowienie największego klubu. Plac Narutowicza- pomysł poprzednika (uwalić?). Zwolnienie sekretarza po kilkudziesięciu godz. urzędowania (sąd rozstrzygnie czy zgodnie z prawem). "Wycinanie" ludzi kompetentnych, doświadczonych, znających tematy, ale niestety nie "alternatywni", nie ".nowocześni", i nie "postkomuniści". CDN... Na pewno.
@ do,,do zagadka,, (2019-02-10 09:23) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Każdy ma swoje zdanie. Punkt widzenia, zależy od miejsca siedzenia hahaha. 47 mln starczy na ...waciki? Brak pomysł,-czy plac po boisku? Plac -nie będzie teraz-trudną , są ważniejsze sprawy, zwolnienie sekretarza- każdy woli ze swoimi pracować, po co wtyczka, ,,wycinanie,, specjalistów-często specjaliści od niczego, oprócz doświadczenia w braniu dużej kasy, którą dawał ,,były,, hahaha
Jan (2019-02-10 10:58) 9 15   |   zgłoś do usunięcia
Przerażająca jest głupota większości ludzi, którzy tutaj piszą komentarze. Póki tacy ludzie nie zrozumieją że dobro nasze czyli mieszkańców Łukowa okolic polski jest ważniejsze od koloru partyjnego doputy w Polsce nie będzie dobrze. Historia Polski nie raz pokazała że prywata i patrzenie aby własną kasę napchac skutkowało tragicznym wydarzeniami dla kraju. Bronienie na siłę swojego partyjnego idola nawet jak kradnie i oszukuje to działanie destrukcyjne. Jaka różnica czy Tymoszuk Zemlo Szustek czy Pludowski? Dla mnie żadna bo patrzę i oceniam jaki jest uczciwy i co robi dla dobra ogółu. Mimo że z tych panów jednego bardziej drugiego mniej lubię o każdym mogę powiedzieć coś dobrego i złego. Jednej sprawy zawsze nie na widzę to jest robienie z stanowiska państwowego prywatny aby napchac swoją kasę, arogancji i traktowania zwykłych ludzi jak smiecia a jak przyjdą wybory to robienie dobrej miny. Szkoda że cześć komentujących nie wie co pisze nie mając pojęcia że piszę głupoty i w żywe oczy kłamie hmm a może ma pojęcie że kłamie tylko ich głupota na tyle jest wielka że myślą że inni są tacy sami głupi i w to uwierzą.
Janie rozpocznij ..... (2019-02-10 11:16) 21 7   |   zgłoś do usunięcia
....od ortografii. Polska , obrzeża Polskii, kogo ?czego ? Rzeczownik nazwa wlasna .Piszemy wielką literą. Polski jaki? Przymiotnik piszemy małą literą. Uczciwy był Jezus Chrystus ,,uczciwość,, w wydaniu łukowskim to urąganie przyzwoitości , prawdomówności i szacunkowi. Takiego skoku na kasę i zakłamania dawno nie obserwowałem , a to dopiero początek tej hucpy.
stach (2019-02-10 15:02) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
po tym wszystkim Mateńko powinien oddać mandat radnego wybranego z listy PIS. to może uratuje resztkę swego ja. Swoim występkiem bardzo się osłabił wobec opinii publicznej, brakuje mu rozsądku. Dba tylko o siebie.
Do. Janie rozpocznij (2019-02-10 15:32) 7 12   |   zgłoś do usunięcia
Resztę błędów nie sprawdzasz? Przecinku, kropki, poprawna budowa zdań. Temat chyba o polityce a nie lekcja polskiego? Pospradzaj w innych komentarzach a nie w najbardziej nie wygodnym.
@ Janie rozpocznij... (2019-02-10 18:23) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Człowiek zirytowany głupotą piszących, może choć nie powinien,popełnić błędy lub ominąć przecinek.Ja wybaczam -chodzi o treść. Jan ma rację-nie ważna opcja polityczna, ale ludzie. Każdy rządzący robił dobre rzeczy, ale i podejmował złe decyzje. Często historia to pokazuje. Nas ,a raczej rządzących ocenią przyszłe pokolenia. Aktualnie wydaje mi się , że nie ciekawie to dla władzy będzie wyglądać. Układy, powiązania, nepotyzm, afera goni aferę, popieranie swoich, arogancja ... . Nie tak powinna wyglądać partia ,co ma w nazwie Prawo i Sprawiedliwość, bo do jednego i drugiego dużo im brakuje. Najgorsze, że nie widzi się problemu ,a on coraz bardziej narasta.
Ok ,ok ale.... (2019-02-10 18:31) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
....razi nieuctwo jezeli chodzi o poprawność pisania nazwy mojego kraju , to jest minimum.
abc (2019-02-10 18:42) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Jeżeli tylko razi cię nieuctwo i błędy w komentarzach- to ci współczuję.
def (2019-02-10 18:47) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie z resztą walczę , nie sposób edukować ale warto ,,rozumków,, powstrzymywać w swojej euforii , wywołanej alternatywno-uczciwą hegemonią.
wrona (2019-02-10 22:02) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
jaki z Mateńki włodarz co on zrobił, nic nie umiał, nie był decyzyjny, bał się podejmować decyzje, można popytać urzędników to powiedzą i pamiętają. Spokojny cichy człowieczek.
Ss (2019-02-10 22:31) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak was błędy w oczy kolą że ktoś pisze Polska nie poprawnie a nie boli was to że władza ściąga nasz kraj na dno to za przeproszeniem gówno a nie Polak jesteś. Bo poprawna nazwa i wymowa nie czyni Ciebie Polakiem a tylko uzupełnia. Tak jak nie czyni z polityką uczciwego polityka fakt że za rękę go nie złapali jak oszukiwal bo wystarczy że wszyscy to widzą.
London do wrona (2019-02-10 23:25) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Aha i taki niekompetentny człowiek był zastępcą Szustka przez długi czas? Były burmistrz widząc żę Mateńko nie nadaje się do niczego powołuję go na prezesa Puiku A po wyborach radni Pisu czynią go wiceprzewodniczącym rady powiatu ? Dopóki był w Pisie to miał kompetencję A teraz to już nie ma ? Hehe nie wiem czy śmiać się czy płakać
urzędnik z miasta (2019-02-11 10:14) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
MM był w mieście z przydziału i tak zostało. w puiku pożyjemy zobaczymy, na razie nic.
lk (2019-02-11 11:55) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie zaczyna się dobra kasa kończą się przyjaźnie i koleżeństwo.
I0 (2019-02-11 13:16) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Muszą kraść kombinować oszukiwać życie długie kadencja krótka haha
Mieszkaniec Łukowa (2019-02-11 14:26) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie co WY robicie ?Każdy normalny człowiek wziołby to na klate ale Starosta będzie dalej bronił swojego .Ciekwy jestem czy tak samo sie poczyniło z sms płatnymi jakoś to ucichło a powinno moim zdanie być to bardziej poruszone ,gdyż to z naszych podatków są utrzymywane te i inne telefony służbowe i ktoś powinien sam się poczynić i zwrócić te koszty operacji .Wstyd tylko dla byłych zarządzających w tamtej kadencji ze nik z tym nic nie zrobił .Ale moza by było to wreszcie rozliczyć .W normalnym kraju w normalnej firmie trakie coś jest nie dozwolone ,ale cóż Łuków to jest inna opcja
Mieszkaniec Łukowa (2019-02-11 14:28) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie co WY robicie ?Każdy normalny człowiek wziołby to na klate ale Starosta będzie dalej bronił swojego .Ciekwy jestem czy tak samo sie poczyniło z sms płatnymi jakoś to ucichło a powinno moim zdanie być to bardziej poruszone ,gdyż to z naszych podatków są utrzymywane te i inne telefony służbowe i ktoś powinien sam się poczynić i zwrócić te koszty operacji .Wstyd tylko dla byłych zarządzających w tamtej kadencji ze nik z tym nic nie zrobił .Ale moza by było to wreszcie rozliczyć .W normalnym kraju w normalnej firmie trakie coś jest nie dozwolone ,ale cóż Łuków to jest inna opcja
klan (2019-02-11 15:11) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Mateńko się rozjechał, pomylił drogi, zapomniał się do reszty. To początek jega działania , atu taka wsypa.
Mieszkaniec (2019-02-11 15:42) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Brawo Prezesie Mateńko, ładnie załatwił Pan adwersarza: "ja wiem co mówiłem, jeżeli ten Pan twierdzi, że było inaczej to może ma to nagrane .Ja nie mam nic do ukrycia, możemy to odsłuchać." Super, mina Pinokia nie do opisania, próbował Pana kąsać, ale nie sięgał nawet do kostek. Jednym zdanie zamiótł Pan Pinokia pod dywan. Inteligencją bije Pan go na głowę.
Formalina (2019-02-11 19:29) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Brawo Prezesie Mateńko. Krzysiu kupiłeś nowy zapas wazeliny? A skąd wiesz, że nagrania nie ma?
urzędniku z miasta (2019-02-11 19:32) 3 7   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo trafna ocena. Sam bym lepiej tego nie ujął.
Mieszkaniec Łukowa (2019-02-11 20:38) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Tak dokładnie stwiedzam ,że Pan Praes ma wiekszy iloraz inteligencji niż Starosta Łukowski , .Jesli chodzi o podejscie to Strosta zachował się jak gestapowiec
lokooo (2019-02-11 22:22) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie nowy Burmistrz narazie kipsko wypada a głosowałem na niego może czasu mu potrzeba nie wiem ale chodź władzą nie był umoczony to zaczyna to samo robić co wszyscy. Pan M czy K to te same twarze które zmieniają tylko rękawiczki kto komu d....... podciera ten przycisk korycie.A pozmieniac te smutne gęby na ludzi młodych wykształconych z pomyslem dac im szansę.
Z ciebie mieszkaniec Łukowa jak z koziej d... (2019-02-11 23:52) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
Ty fircyku to akurat jesteś utrzymywany z podatków.
Wyborca (2019-02-12 14:24) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Panie Marcinie , uwolniłeś się Pan od despoty i to widać. teraz inteligencją i spokojem sprowadzasz go do parteru. Piękny widok jak Pinokio mało nie przewrócił się o własne nogi, jak podskakiwał, siadał, wstawał biedaczyna nie spodziewał się, że ktoś może mieć inne zdanie niż on. Tak trzymać i nie dać się sprowokować, punktować na każdym kroku.
Wyborco (2019-02-12 14:33) 2 5   |   zgłoś do usunięcia
Zajmij się robotą bo leży zamiast komentarze pisać i otwórz okno bo wali od ciebie z pokoju gorzej jak z oczyszczalni.
Kk (2019-02-12 18:17) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Haha czyżby mowa o kierowniku co na Piłsudskiego pracuje a capi w jego pokoju jakby miesiąc się nie myl?