Dziś są imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Dzisiaj odwiedziło nas 1218 osób   |   Osób online: 317   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 14-11-2017 14:13   |   wyświetleń: 1726

Ksiądz Stanisław Zięba honorowym Obywatelem Łukowa

Dziś na zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta, radni zdecydowali o nadaniu honorowego obywatelstwa naszemu miastu ks. prof. Stanisławowi Ziębie. Kim jest "nowy mieszkaniec" Łukowa?
Ksiądz Stanisław Zięba honorowym Obywatelem Łukowafoto. Tomasz Goławski 
Stanisław Musielak, Bronisław Chąciński, Eugeniusz Kwiatkowski, Lech Wałęsa, Andrzej Bączkowski i Ryszard Kaczorowski to honorowi obywatele Łukowa. Dziś do ich grona dołączył ks. prof. Stanisław Zięba, powiązany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim naukowiec, teoretyk i wykładowca akademicki. Stosowną uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Łukowa podjęła Rada Miasta, w trakcie zwołanej w tym celu sesji. Sesja odbyła się dziś w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Kim jednak jest nowy „mieszkaniec” naszego miasta? Jak czytamy w notce biograficznej ks. Zięby, jest on związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, gdzie pełnił m.in. funkcję dziekana Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Ksiądz – jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały – jest też przyjacielem Łukowa, gdyż przez swoją pracę na uczelni, wielokrotnie opiekował się studentami i pracownikami KUL pochodzącymi z naszego miasta.

Ksiądz Stanisław Zięba wpierał też w przeszłości powstanie oddziału zamiejscowego Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego KUL w Łukowie, przekazał także księgozbiór do biblioteki parafialnej Kościoła NMP w naszym mieście. Tworzył Klub Inteligencji Katolickiej w Łukowie, lobbował za powstaniem budynku kościoła w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jak powiedział w przemówieniu, przyjacielem naszego miasta został dzięki ks. Mirosławowi Łubikowi, byłemu proboszczowi parafii.

Ponadto jak wskazano w uzasadnieniu do uchwały nadającej ks. Ziębie tytuł Honorowego Obywatela Łukowa, brał on udział w uroczystościach narodowo-patriotycznych, przewodniczył mszom świętym w intencji łukowian, gdzie głosił patriotyczne homilie przynoszące duchowe wsparcie. Dzisiaj z rąk burmistrza i przewodniczących Rady Miasta otrzymał "honorowe obywatelstwo".

Laudację na rzecz nowego Obywatela wygłosił prof. Zbigniew Wróblewski z KUL, prywatnie pochodzący z naszego miasta.

Galeria zdjęć

Komentowane

tak wygląda sesja? (2017-11-14 20:19) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
toć to jakiś benefis
aaaa. (2017-11-14 21:11) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
O bolku niewiedziałem
???? (2017-11-14 23:39) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
serio obywatelstwo za wygłaszanie kazania?
Nap (2017-11-15 10:09) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
To Profesor Wróblewski z naszego Miasta nie opiekuje się studentami z Łukowa. Nie ma książek do oddania. O Kulwas!
Niewierny Tomek (2017-11-15 11:16) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Napisaliście, że Honorowy Mieszkaniec Łukowa pełni funkcję dziekana Wydziału Matematyczno- Przyrodniczego KUL. Nie ma obecnie już wydziału o takiej nazwie zaś nazwiska ks. prof. Zięby próżno szukać w Kolegium Dziekańskim, jak i Radzie Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL. Posługujecie się jakimiś starociami.
Janko Walski (2017-11-15 11:23) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
" prof. Zbigniew Wróblewski z KUL, prywatnie pochodzący z naszego miasta" - ???? A służbowo nie pochodzi z tego miasta?:)
Ło Jezu! (2017-11-15 17:43) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
A to niby za co? Mizerne te zasługi. Aaaaa - za rok wybory. Trzeba się przypodobać.
Alf. Onski (2017-11-15 18:17) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
czy jezeli zaopiekuje sie kilkoma studentkami z Łukowa - to też dostanę honorowe obywatelstwo?
nie (2017-11-16 12:01) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Ks. prof. nie pracuje na KUL, to bujda pomidora.
Pisik (2017-11-16 17:05) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Na siłę uczyniono Honorowego Mieszkańca z księdza profesora. żadnej logiki w tym akcie nie ma.
Katolik (2017-11-16 17:28) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Nic nie mam do księdza, ale niedługo za zasługi będą podawać, że delikwent trzy razy przejeżdżał przez Łuków i raz zatrzymał się na obiad u księdza, dlatego należy nadać mu "honorowe obywatelstwo"-Łukowa, coś nie tak.
prezio (2017-11-16 18:10) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Jacy Radni tacy obywatele Honorowi.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pomóżmy odnaleźć quada. Właściciele oferują nagrodę za pomoc ...
Pomóżmy odnaleźć quada. Właściciele oferują nagrodę za pomoc Kradzież quada marki Yamaha to jedno ze zdarzeń, które miało miejsce w ostatnim tygodniu w powiecie łukowskim. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu pojazdu. Oferują 3 tys. zł nagrody.
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu Gabriela Łukasik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odniosła zwycięstwo w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Henryka Hampla. Muzyczne występy odbywały się w ostatni weekend niedaleko Częstochowy.
Sołeckie spotkanie Seniorów w Strzyżewie
Sołeckie spotkanie Seniorów w Strzyżewie W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seniora. Z tej okazji od kilku już lat na terenie gminy Łuków organizowane jest sołeckie spotkanie seniorów "Seniorada". Taka impreza miała również miejsce 19 listopada w Strzyżewie.
Paczka dla Kombatanta już po raz piąty
Paczka dla Kombatanta już po raz piąty Za nami impreza sportowa, która na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń. Mowa o piątej, jubileuszowej edycji turnieju piłki nożnej "Paczka dla Kombatanta".
Konkurs na najpiękniejszą choinkę
Konkurs na najpiękniejszą choinkę Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej ogłasza konkurs na najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową. Co zrobić żeby wygrać?
Przedszkolaki świętowali Niepodległą
Przedszkolaki świętowali Niepodległą Przedszkole Miejskie nr 4 w Łukowie aktywnie włączyło się w obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię z okazji święta przygotowała dziecięca grupa "Pszczółek".
Ostatnia droga Antoniego Dołegi
Ostatnia droga Antoniego Dołegi Najdłużej ukrywający się w Polsce Żołnierz Wyklęty udał się na zasłużony spoczynek. W niedzielę 19 listopada w Trzebieszowie odbył się pogrzeb Antoniego Dołęgi ps. "Kulawy Antek" i "Znicz". Uroczystość zorganizowano z pełnym ceremoniałem wojskowym.
Aleje wyprzedają sprzęt ze szkolnych warsztatów
Aleje wyprzedają sprzęt ze szkolnych warsztatów Zespół Szkół nr 1 w Łukowie informuje o możliwości nabycia sprzętu ze szkolnych warsztatów. Ogłoszony został przetarg na sprzedaż mienia ruchomego. Na liście przedmiotów do sprzedaży widnieją 43 pozycje.
Pisali test wiedzy o Łukowie
Pisali test wiedzy o Łukowie Za nami druga edycja testu wiedzy z historii Łukowa "Poznaj Swoje Miasto". W piątek 17 listopada swoją wiedzę na temat miasta sprawdziło 30 osób. Organizatorem testu było stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.
Andrzejki dla seniorów w Serokomli
Andrzejki dla seniorów w Serokomli Blisko setka osób z gminy Serokomla bawiła się na zabawie andrzejkowej 15 listopada. Organizatorem integracyjnej imprezy było Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla.
Święto Niepodległości w gminie Łuków
Święto Niepodległości w gminie Łuków 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości świętowana była nie tylko w Łukowie. Uroczystości zorganizowane zostały m.in. również w Zarzeczu Łukowskim.
Szachowi Mistrzowie powiatu łukowskiego
Szachowi Mistrzowie powiatu łukowskiego Za nami kolejna odsłona IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Tym razem 10 listopada rywalizowano o tytuł Mistrza Powiatu Łukowskiego.
Trwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do ...
Trwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do Gliwic Ruszyła rywalizacja szkół w ramach projektu "Szkoła Izolacji Jetro Isover". Pierwsi uczniowie zapewnili już sobie wyjazd do fabryki w Gliwicach.
Poseł Kukiza w Łukowie
Poseł Kukiza w Łukowie Dziś do naszego miasta zawita Poseł RP z ramienia Kukiz'15 Jakub Kulesza. Spotkanie z parlamentarzystą zaplanowano o godz. 19.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Chcą wygrać wielbłąda
Chcą wygrać wielbłąda 6 stycznia w Łukowie po raz kolejny odbędzie się Orszak Trzech Króli. Przyszłoroczne wydarzenie może zostać wzbogacone o obecność... wielbłąda. By zwierzę pojawiło się w naszym mieście, potrzebna jest pomoc internautów.
Rusza łukowska halówka
Rusza łukowska halówka Na 18 i 19 listopada zaplanowano pierwszą kolejkę nowego sezonu Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Tytułu mistrza I ligi broni drużyna Epaka.pl.
Sukcesy młodych wokalistów
Sukcesy młodych wokalistów Udział w nagraniu płyty oraz wyjazd do Rimini we Włoszech to nagrody dla młodych wokalistów z Łukowa. Wręczono je za udział w Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Pomóżmy odnaleźć quada. Właściciele oferują nagrodę za pomocSołeckie spotkanie Seniorów w StrzyżewiePaczka dla Kombatanta już po raz piątyPrzedszkolaki świętowali NiepodległąOstatnia droga Antoniego DołegiPisali test wiedzy o ŁukowieAndrzejki dla seniorów w SerokomliŚwięto Niepodległości w gminie ŁukówSzachowi Mistrzowie powiatu łukowskiegoTrwa Szkoła Izolacji Jetro Isover. Pierwsza szóstka jedzie do GliwicSukcesy młodych wokalistówŚlubowanie w „Trójce”

Obejrzyj

Ostatnia droga Antoniego DołegiNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do Kodnia

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930
01
02
03
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu
Łukowianka na ogólnopolskim festiwalu
Gabriela Łukasik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odniosła zwycięstwo w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Henryka Hampla. Muzyczne występy odbywały się w ostatni weekend niedaleko Częstochowy.
Reklamy
Mikołaje będą biegać po parku
Mikołaje będą biegać po parku
Już 3 grudnia park miejski w Łukowie zapełni się biegającymi Mikołajami. Na sportowo-charytatywną imprezę zaprasza już dziś Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc oraz towarzyszący jej Biegacze Pomagacze.

Prognoza pogody

Paczka dla Kombatanta już po raz piąty
Paczka dla Kombatanta już po raz piąty
Za nami impreza sportowa, która na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń. Mowa o piątej, jubileuszowej edycji turnieju piłki nożnej "Paczka dla Kombatanta".

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Po pijaku potrącił dwie osoby
Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj ...
Odznaki i awanse wręczone
Tradycja obchodzenia dnia strażaka w krajach europejskich znana jest ...
Pomoc prawna prosto z Gdyni
Jak czytamy na stronie internetowej SKEF: „Stowarzyszenie ...
Uważajmy na drogach
Okres wakacyjny w pełni, a w nim długi weekend spowodowany ...
Utalentowana wiolonczelistka na łukowskiej scenie
Państwowa Szkoła Muzyczna w Łukowie zaprasza w swoje progi ...
Bitwa o Łuków już w najbliższy piątek!
Już w najbliższy piątek w klubie Decybel, odbędzie się ...
Smacznie i zdrowo na placu Solidarności i Wolności
11 czerwca w centrum naszego miasta odbyło się kolejne ...
Znaleziono kluczyki do Peugeota. Czy to zguba kogoś z Was?
Kluczyk znaleziono w niedzielę między godziną 13 i 14 na ...
Promocja książki z ciastem drożdżowym i mlekiem
Jak wygląda praca nad książką? Jakie niespodzianki czekają na ...
Bociany przyniosły im finał
„Północna Lubelszczyzna (mniej) znana - szlakiem historii i bociana" ...
Mammografia na wyciągnięcie ręki
Wiele mówi się o profilaktyce raka. W tym tygodniu ...
Będą śpiewali na ludowo w Żdżarach
Poza zespołami z powiatu łukowskiego wystąpią zespoły z powiatów ...
W góry i nad morze w 30 godzin...autostopem
Michał Bilski ma 17 lat. Jest jednym z harcerzy ...
Stoczek Łukowski planuje wielkie zmiany
Miasto Łuków, korzystając z programu rewitalizacji miejsc zdegradowanych chce ...
„Wohyńskie wesele” w Kinie Łuków
10 listopada w Kinie Łuków odbyła się premierowa w naszym ...
Zapisy na wakacje z ŁOK ruszają
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7 ...
12 pijanych rowerzystów
Łukowscy policjanci zatrzymali tylko jednego pijanego kierowcę na podwójnym gazie. ...
Zmiana na stanowisku burmistrza
Dziś 1 czerwca. Tego dnia w sposób szczególny zwracamy uwagę ...
Słowo na niedzielę - Śmierć Łazarza (WIDEO)
Jezus nie przyszedł na świat, aby uzdrowić kilku biedaków lub ...
Tragiczna śmierć 27-latka. Został wciągnięty przez rębak do drewna ...
Do tragicznego wypadku doszło w środę 19 października tuż ...
Kosiarka, pieniądze i dokumenty
Do kradzieży doszło 30 maja w Łukowie na ...
Łukowianka na Mistrzostwach Świata w kickboxingu
25 sierpnia br. reprezentacja Polskiego Związku Kickboxingu wyrusza do ...
Tablica Alfa – coraz bliżej realizacji
Chcieli, by tablica upamiętniająca kapitana Stefana Lemieszka „Alfa” zawisła ...
14 dni oczyszczania – zadbaj o siebie!
Przygotuj się na jesień z CENTRUM DIETETYCZNYM NATURHOUSE ...
Nie udało się wandalowi uciec przed policją
W nocy z soboty na niedzielę dyżurny łukowskiej komendy został ...
Exaited w Decybelu - mamy dla Was bilety
1 lipca w Decybelu zagra zespół Exaited. Grupa znana ...
Potrąceni piesi, kradzieże i pijani kierowcy
Tydzień zaczął się od kradzieży tablicy rejestracyjnej z ...
Średni basen w nowej odsłonie
W ubiegłym roku zmodernizowany został najmniejszy basen. Pojawiły się ...
Randka w ciemno z książką
Do wzięcia udziału w nietypowej zabawie czytelniczej zaprasza Miejska ...
2,5 promila i zakaz kierowania pojazdami. Jego pasażer zmarł
Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy w miejscowości Mikłusy. ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MUNDURY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DOKUMENTY,ZDJECIA,LEGITYMACJE WOJSKOWE
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków