Dziś są imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Redakcja  
dodane: 11-12-2019 20:15   |   wyświetleń: 1563

Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ich firm

- Zjednoczył nas problem - spadek dochodów z powodu handlu obwoźnego i wchodzenia firm zachodnich na tereny wiejskie - mówią członkowie Stowarzyszenia Kupców Ziemi Łukowskiej.
Kupcy chcą razem walczyć o lepsze warunki dla rozwoju ich firm 

Mają powody do obaw, bo wciąż depcze im po piętach konkurencja, która niejednokrotnie ma lepsze od nich warunki prowadzenia działalności.

- Zaczął nas niepokoić fakt, że coraz mniej zarabiamy. Jako polskie firmy odprowadzamy najwięcej podatków, a firmy zachodnie na lepszych warunkach coraz częściej wchodzą do naszych  gmin. Firmy z innych powiatów np. radzyńskiego, siedleckiego prowadzą na naszym terenie handel obwoźny, a nie płacą u nas podatków. To wszystko skłoniło nas, aby założyć stowarzyszenie i wspólnie szukać rozwiązań, bronić się, walczyć o swoje prawa – mówią kupcy. 

Z całego powiatu

Stowarzyszenie Kupców Ziemi Łukowskiej powstało w lipcu 2018 r. Należą do niego 34 osoby. To głównie handlowcy z gminy Łuków, Wojcieszków, Krzywda, Trzebieszów, Serokomla i Adamów. Mile widziane są osoby z całego powiatu i wszyscy chętni mogą dołączyć do grupy, niżej podajemy nr telefonu do kontaktu.

Prezesem Stowarzyszenia jest Agnieszka Kryczka, właścicielka sklepu Ikar i radna z Krzywdy, a wiceprezesem Andrzej  Bilski, właściciel firmy handlowej Agnes.     

  - Wymagania wobec nas, jako handlowców są coraz wyższe. Płacimy podatki, a nikt nas nie wspiera i nie chroni. Chcemy dotrzeć do pozostałych kolegów i koleżanek z powiatu, i zapraszamy ich do stowarzyszenia  - mówi  Andrzej Bilski.

Działają z Abramowiczem

Stowarzyszenie działa już ponad rok. Jego przedstawiciele należą do Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców – Adamie Abramowiczu. Rada zapewnia stały i bezpośredni kontakt rzecznika ze środowiskiem przedsiębiorców, przedstawia mu najpoważniejsze problemy osób prowadzących własną działalność.

 Abramowicz to przedsiębiorca i były poseł PiS. Na stanowisku Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest od czerwca 2018 r. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów Nasze Sklepy, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. We wrześniu był gościem łukowskich handlowców, a spotkanie odbyło się w bibliotece w Krynce. Abramowicz opowiedział, jak wyglądają zadania rzecznika, który ma bronić praw polskich przedsiębiorców i reagować w wymagających tego przypadkach. Tłumaczył także, z jakimi problemami i w jaki sposób można się do niego zgłaszać.

- Ludzie nie wiedzą, że jest taka instytucja jak Rada Przedsiębiorców i że można tam uzyskać pomoc. Zaprosiliśmy Abramowicza, aby przedsiębiorcy z naszych stron dowiedzieli się, że nasze stowarzyszenie jest w bliskim kontakcie z nim i można nam zgłaszać trudności, problemy pojawiające się w czasie prowadzenia działalności gospodarczej – mówi Andrzej Bilski.

Nagłaśniają problemy 

 Przy rzeczniku działa kilkanaście sekcji, w tym Zespół ds. Handlu, w skład którego wchodzi Agnieszka Kryczka.

  - Raz w miesiącu jestem w Warszawie na spotkaniach zarządu Zespołu ds. Handlu przy rzeczniku. Przywożę aktualne informacje, przekazuję je naszym handlowcom, jak na przykład konieczność zmiany metryczek na kasie, konieczność posiadania przez pracowników oświadczenia na piśmie, że został poinformowany, że musi wydawać paragon, że nie może nieletniemu sprzedać alkoholu. Teraz taka dokumentacja jest potrzebna - mówi pani Agnieszka. 

 Zatrzymali nielogiczne rozporządzenie

Do sukcesów łukowskiego stowarzyszenia zalicza się zablokowanie nielogicznego, zdaniem handlowców, rozporządzenia Rady Ministrów, które obligowało sprzedawcę do wydania paragonu przed przyjęciem opłaty za towar.

 - Wyłowiliśmy to rozporządzenie, które miało wejść od 1 stycznia 2019 r. i głosiło, że  mamy wydać paragon, zanim przyjmiemy pieniądze. Dla osoby, która stoi za ladą w sklepie to było nielogiczne. Osoba za biurkiem, która wymyśliła ten przepis, widziała w tym plusy.  Gdyby taki  przepis wszedł, wywołałby wiele problemów dla handlowców. Dzięki naszemu stowarzyszeniu zostało to zablokowane - mówią nasi handlowcy. 

Kłopotliwe opłaty recyclingowe

Ostatnio przedstawiciele Stowarzyszenia Kupców Ziemi Łukowskiej brali udział w I Kongregacji Przemysłowo-Handlowej w Warszawie. Prezes Agnieszka Kryczka w swoim wystąpieniu omówiła problemy, z którymi na co dzień zmagają się handlowcy.

Poruszyła m.in. kwestię jednorazowych reklamówek. Od 1 stycznia 2018 r. weszła opłata recyclingowa za torby jednorazowego użytku i obecnie każdy sklep musi prowadzić ewidencję tych reklamówek i ponosić opłaty recyclingowe za wykorzystane jednorazówki.   

 - Przy całej naszej robocie papierkowej jest to dodatkowe obciążenie, a sprawę można by rozwiązać na etapie producentów reklamówek. Najlepiej byłoby, gdyby opłatę recyclingową ponosili producenci reklamówek, a nabywający od nich reklamówki płacili im za to przy zakupie towaru. Tymczasem  to handlowcy muszą wszystko rozliczać, prowadzić ewidencję zakupionych i sprzedanych reklamówek, i wnosić opłatę do Urzędu Marszałkowskiego - wyjaśnia Agnieszka Kryczka.

Co z butelkami bezzwrotnymi?

Trudny dla handlowców jest także temat butelek bezzwrotnych.

– Mamy 2 piwa w takich samych butelkach, na jednej pisze zwrotna, na drugiej bezzwrotna i co z nimi zrobić? Na dodatek potrafią to być dwie jednakowe butelki w kolorze zielonym lub brązowym. Jedne z nich firma przyjmuje, drugich nie przyjmuje. Dla firm butelki zwrotne są kłopotem, bo trzeba je odebrać, umyć od nowa odkleić. To się im mniej opłaca, niż wyprodukować nową butelkę. Państwo niby zobowiązuje firmy do recyclingu, ale one i tak produkują coraz więcej – opowiada Andrzej Bilski.

Bolesnym tematem dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorców jest wchodzenie firm zachodnich na tereny gmin. I tak na przykład sklep znanej sieci ogłasza, że sprzedaje "nasze ziemniaki", a faktycznie sprzedaje niemieckie. To szkodzi i kupcom, i rolnikom.

- A lokalni przedsiębiorcy kupują ziemniaki i kapustę od rolników z okolicy i wstawiają do swoich sklepów – mówią przedstawiciele stowarzyszenia.

 Stowarzyszenie zaprasza!

Stowarzyszenie Kupców Ziemi Łukowskiej zaprasza w swoje szeregi. Kto chciałby dołączyć do zrzeszonych w nim handlowców może zgłosić się do prezes Agnieszki Kryczki, nr 510 425 505.

 

Komentowane

Xxx (2019-12-12 14:01) 13 17   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda tylko że przedsiębiorcy wspierają nie lokalnego potentata EuroCash(w ktorym codziennie nabywaja towar), pompują pieniądze w owe sklepy na kółkach, który jest ich wlascicielem...jezdzi po ich miejscowościach... "przedsiębiorcy"
Olek (2019-12-12 14:58) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
A co z piciem alkoholu w sklepach ? Wtedy było się martwić a nie ludzie musieli dzwonić po policjiach że pijani się biją . Wstyd mi za was.
zadowolony (2019-12-13 00:18) 10 16   |   zgłoś do usunięcia
Jest wolny rynek i wolna konkurencja. Bardzo dobrze, że jeżdżą sklepy na kółkach. Wygoda i udogodnienie dla mieszkańców zwłaszcza małych miejscowości.
do zadowolony (2019-12-13 07:25) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Tak masz rację jest wolny rynek, to proszę zwolnij sklepy z podatku i podaruj im koncesję wtedy szanse będą wyrównane i zobaczymy czy będą jeździć "sklepy" na kółkach. W obecnym stanie to nie jest konkurencja tylko dziki zachód. Większość myśli,że podatki w gminach to z nieba spadają, a pieniądze które dzieli komisja antyalkoholowa to mikołaj w worku przynosi. Nie drodzy państwo budżety naszych gmin to są nasze podatki, czy ty pracujesz w Warszawie czy w swojej gminie to pieniądze z podatku przychodzą do gminy, ale jeżeli wydajesz w markecie zagranicznym to już nie wrócą do twojej gminy. Głównym działem działalności gospodarczych naszych gmin jest handel więc równocześnie głównym pracodawcą,dlaczego więc nas się nie szanuje? Traktujecie nas jak zło konieczne, dlatego zwolnijcie nas z podatku na pół roku zobaczymy czy zapniecie budżety, czy radni będą krzyczeć, że jest wolny rynek i wolna konkurencja. Pozdrawiam.
Świadomy konsument Woj (2019-12-13 12:48) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
Pomimo wolnego rynku, obecne czasy są niezwykle trudne dla małych przedsiębiorców. Choć i nie tylko dla małych... Niemalże cały kraj został "zalany" zagranicznym kapitałem. To niepodważalny fakt. Dlatego popieram tego typu działalność. Jako konsumenci musimy zacząć szukać wiedzy i zacząć rozumieć w czym tkwi sedno problemu. Aby nastąpił rzeczywisty wzrost zamożności polskiego społeczeństwa, zaczynając od najniższych szczebli gospodarki, należy promować patriotyzm konsumencki. Kupować przede wszystkim produkty polskie. Zaopatrując się w nie u lokalnych, regionalnych i krajowych przedsiębiorców. Swój do swego po swoje!
Polak (2019-12-13 14:31) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Wspieram polskie firmy ale szanowne Stowarzyszenie tu jest paradoks. Negujecie zagraniczny kapitał A sami jesteście codziennie w Euro Cash po towar. Czy nie ma Polskich hurtowni ? Są tylko tak jak wy muszą płacić podatki A Euro już nie koniecznie. Zmowcie się chociażby na miesiąc i nie róbcie tam zakupów tylko w Polskich hurtowniach A później wymagajcie od innych.
STOP STOP I JESZCZE RAZ STOP (2019-12-13 16:08) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Zakończcie to błaznowanie bo można każdemu coś przykleić ale teraz robicie z siebie kogo męczenników każdemu że zdjęcia można przykleić zastanówcie się wszyscy . Po co to i na co i komu . Zapraszam do zaprzestania .
Do STOP STOP (2019-12-14 10:12) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Do STOP Stop i jeszcze raz STOP. Czy możesz napisał jeszcze raz o co Ci chodzi. Po woli i dokładnie, może być dużymi literami.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

„Kabaret pod Wyrwigroszem" w ŁOK
„Kabaret pod Wyrwigroszem W niedzielę w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert ?Kabaretu pod Wyrwigroszem" w programie jubileuszowym 25 lat razem. Kabaret ten ma już 25 lat. Z tej okazji wyruszył w wielką trasę koncertową po Polsce i zagranicy. W dwugodzinnym programie przypomniane zostały łukowskiej widowni najlepsze skecze, monologi oraz piosenki
23 - latek z narkotykami. Został aresztowany na 3 miesiące
23 - latek z narkotykami. Został aresztowany na 3 miesiące Z zabezpieczonych w jego domu substancji psychotropowych i środków odurzających można byłoby wytworzyć ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy i prawie 100 porcji marihuany.
Zimowisko harcerzy. Wybrali się na "Dziki Wschód"
Zimowisko harcerzy. Wybrali się na Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków obfitowała w wiele przygód. Druhny i druhowie odpoczywali w Sokółce w woj. podlaskim.
3 kroki dzielą Twoją firmę od sukcesu w internecie
3 kroki dzielą Twoją firmę od sukcesu w internecie Zobacz, co pomoże Ci awansować do biznesowej ekstraklasy.
„Psy 3. W imię zasad" w Kinie Łuków
„Psy 3. W imię zasad Seanse w Kinie Łuków odbędą się w dniach 24-26 i 28-30 stycznia o godz. 18:45 oraz 21:00. Bilety dostępne są w kasie kina oraz online https://ekobilet.pl/lukowski-osrodek-kultury
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt ...
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt rolniczy oraz bele słomy Akcja trwała ponad 11 godzin. Pożar gasiło 12 zastępów straży pożarnej.
Łuków dostał dofinansowanie na budowę żłobka (WIDEO)
Łuków dostał dofinansowanie na budowę żłobka  (WIDEO) Miasto Łuków otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 1,6 mln zł na budowę i wyposażenie żłobka miejskiego przy ul. Piłsudskiego 18
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej Michał Krawczyk złożył w tej sprawie interpelację Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury. Publikujemy ją w całości.
AMFETAMINA, HASZYSZ, MARIHUANA I MEFEDRON U 23-LATKA
AMFETAMINA, HASZYSZ, MARIHUANA I MEFEDRON U 23-LATKA Łukowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Trzebieszów, który posiadał ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy i prawie 100 porcji marihuany
Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie ...
Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie Ferie Trio Jedyneczek ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łukowie upływa sportowo-koncertowo. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy zakwalifikowani zostali do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Babski Kabaret „Old Spice Girls" w ŁOK
Babski Kabaret „Old Spice Girls 21 stycznia sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpił Babski Kabaret ?Old Spice Girls".
Z pochodniami i kosami maszerowali ulicami
Z pochodniami i kosami maszerowali ulicami W środę 22 styczni pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza rozpoczęły się Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego.
Śmiertelna ofiara wypadku w Dąbiu (AKTUALIZACJA)
Śmiertelna ofiara wypadku w Dąbiu (AKTUALIZACJA) Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Dąbiu. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego marki Mercedes Benz i osobowego audi, 19-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
GMINA STANIN: Dbają o transportowców
GMINA STANIN: Dbają o transportowców Rada Gminy Stanin przyjęła nowe stawki podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy Stanin na rok 2020.
Rekrutacja do Klubu "Senior+" tylko do piątku. Seniorzy, ...
Rekrutacja do Klubu Nie każdy senior może pojechać do SANATORIUM MIŁOŚCI, ale w łukowskim klubie seniora także będzie można ciekawie spędzić czas, a nawet poznać bliską osobę. Do 24 stycznia w Klubie "Senior+" przy ul. Wyszyńskiego 10/16 w Łukowie przyjmowane są wnioski od osób chcących uczestniczyć w zajęciach pierwszej tego typu placówki w Łukowie.
Od lutego zmiany w „małym ZUS”
Od lutego zmiany w „małym ZUS” Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w MAŁYM ZUS dla przedsiębiorców, czyli tzw.MAŁY ZUS PLUS.
Uczczą ofiary hitlerowskich obozów
Uczczą ofiary hitlerowskich obozów W poniedziałek 27 stycznia w Parku Miejskim odsłonięty zostanie kolejny "Mówiący Kamień" .
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje