Dziś są imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

dodane: 11-12-2019 20:22   |   wyświetleń: 1750

LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni

Brak zasłonek pod prysznicami, czytników czasu czy nadzoru w szatni, a także zajęcie torów przez instruktorów. Listy z takimi uwagami przysłali do nas Czytelnicy, którzy często korzystają z pływalni w SP nr 5 w Łukowie. Poprosiliśmy o komentarz Marka Żurawskiego, szefa OSiR w Łukowie.
LISTY OD CZYTELNIKÓW: Delfinek bardziej nowoczesny, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni 

"Chciałbym nakreślić kilka istotnych kwestii, które utrudniają korzystanie z pływalni Delfinek" – zaczyna list pierwszy Czytelnik.

 "Pływalnia w okresie letnim przeszła znaczne zmiany. Jedną z głównych zmian czekających na miłośników pływania jest nowy system honorowania płatności i naliczania czasu korzystania z pływalni (Elektroniczny System Obsługi Klienta). Tutaj pojawia się pierwszy problem, który można zawrzeć w pytaniu: Dlaczego posiadacze karty abonamentowej nie mogą odliczać biletu dziennego ze środków zgromadzonych na tejże karcie? To powoduje, że osoby korzystające z basenu w godzinach 8-16 muszą płacić dodatkowe 3 złote, choć posiadają kartę abonamentową, z której można tą kwotę odliczyć" – pyta autor listu.

 Zasłonki zniknęły

Kolejnym problemem, jaki wymienia, jest brak zasłonek pod prysznicami.

 "Przed wprowadzeniem systemu ESOK w strefie pryszniców można było oczyścić całe ciało z chloru zgromadzonego na ciele podczas pływania. W wyniku pozbawienia pryszniców zasłonek jest to uniemożliwione, gdyż obecnie wypada korzystać z pryszniców w strojach kąpielowych, zważając na obecność innych osób korzystających z basenów, a w szczególności dzieci" – zauważa Czytelnik.

 Szatnia bez nadzoru

 "Kwestią co najmniej dyskusyjną jest brak czytników pokazujących czas bycia na pływalni (jak to ma miejsce w Siedlcach) czy też brak nadzorowania szatni. To powoduje, że korzystanie z basenów nie jest już w pełni komfortowe.

 Jako osoba nieustannie korzystająca z pływalni apeluję do osób decyzyjnych mających wpływ na funkcjonowanie pływalni o dostrzeżenie problemów i ewentualne udoskonalenie funkcjonowania basenów. Jednocześnie chciałbym podziękować za profesjonalizm obsługi basenów, pracę ratowników oraz uwzględnienie zniżek dla mieszkańców Łukowa, dzieci, seniorów czy też honorowych krwiodawców" – kończy list łukowianin.

O komentarz do zastrzeżeń Czytelnika poprosiliśmy Marka Żurawskiego, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie, zarządcy basenu.  

 1. Czytniki pokazujące czas pobytu na pływalni

 - Zakupienie i montaż takich czytników czasu wiązałoby się z dużymi dodatkowymi wydatkami finansowymi. W związku z tym, że planowany jest gruntowny remont i przebudowa Pływalni Krytej Delfinek bezcelowym było montowanie takich urządzeń. Na całym obiekcie pływalni znajduje się kilka zegarów, bardzo dobrze widocznych z różnych miejsc w celu kontroli czasu pobytu przez osoby korzystające z basenów: na korytarzu, przy przejściu przez bramkę, przy wyjściu z szatni jak również na niecce basenowej. Pomyłką wg mnie jest porównanie naszej pływalni z jedną niecką basenową do aquaparku w Siedlcach – tłumaczy Marek Żurawski.

2. Nadzór szatni

 - Szatnie nadzorowane są przez pracowników recepcji. W tym roku powstała nowa szatnia samoobsługowa, która w zdecydowany sposób poprawia możliwości obsługi klientów przy kasie. Takie rozwiązanie (bez nadzoru) funkcjonuje np. w ŁOK-u i nie słyszałem, aby komukolwiek to przeszkadzało. Myślę, że nie ma potrzeby przychodzenia na baseny w bardzo drogich okryciach wierzchnich, a potem martwić się, czy coś nie zginęło. Przez dwa miesiące funkcjonowania szatni nie wydarzyła się żadna sytuacja związana ze zniknięciem czegokolwiek - mówi dyrektor OSiR-u.

3. Bilet dzienny a karta abonamentowa

 - W związku z tym, że bilet dzienny ma bardzo niską cenę — jest to cena promocyjna, więc niemożliwym było utworzenie sytuacji, aby na karcie abonamentowej można było te bilety odliczać. Moglibyśmy zostać posądzeni o niegospodarność. Korzystający z karty abonamentowej dostają dodatkowe pewne kwoty do wykorzystania (10, 20 lub 30 zł w zależności od wybranego rodzaju karty abonamentowej) – wyjaśnia Żurawski.

4. Brak zasłonek

 - Decyzja o niezakładaniu zasłonek była poprzedzona dogłębną analizą, czy takie zasłonki są konieczne. Okazuje się, że niewielka ilość basenów takowe zasłonki posiada. Wpływają na to różne czynniki. Podczas brania prysznica zasłonki te nasiąkały wodą, robiły się bardzo ciężkie i były często obrywane. Podczas budowy nowych basenów odchodzi się już od tego typu praktyk. Prysznice znajdujące się na pływalni służą do tego, by obmyć ciało wstępnie z chloru, a właściwej pielęgnacji dokonać w domu. Zdarzały się sytuacje, kiedy osoby brały prysznic przez 40 minut. W przypadku kiedy został wprowadzony ESOK, takie korzystanie z pryszniców powoduje wydłużenie kolejek osób oczekujących na basen, kiedy jest komplet korzystających (45 osób) – komentuje.

 ZAJĘTE TORY I SYF?

Drugi Czytelnik uważa, że na pływalni jest za ciasno i brudno.

"Zajęcie połowy basenu przez "instruktorów pływania"  powoduje, że do pływania pozostaje jeden tor. Pozostała część basenu jest też wykorzystywana przez grupy np. GOPS Łuków. Zniechęca to osoby takie jak ja, chodzące na basen kilka razy w tygodniu ze swoimi dziećmi. Słyszę wiele negatywnych komentarzy w kolejkach do kasy na basenie. Czystość niecki basenowej pozostawia wiele do życzenia, pływający syf w wodzie i na dnie. Porażka!" – opisuje.  

Marek Żurawski, dyrektor OSIR odpowiada:

1. Instruktorzy

 - Do nauki pływania wyznaczone zostały 3 tory - zgodnie z Regulaminem Pływalni Krytej Delfinek. Instruktorzy powinni uczyć pływać właśnie w tym miejscu. Jeżeli na zajęciach jest mniejsza ilość instruktorów możliwe jest korzystanie również z torów do nauki pływania przez osoby prywatne. Grupy GOPS wchodzą na basen na ogólnych zasadach, czyli kupują bilet według cennika i wtedy mogą korzystać z basenu. Kolejki przed kasą tworzone są przez samych zainteresowanych. Proponuję dopytać, które godziny na basenie są mniej wykorzystywane i korzystać z basenu właśnie w tych godzinach mniej obleganych. Basen nie jest w stanie pomieścić więcej niż 45 osób, później system ESOK automatycznie blokuje bramkę wejściową, co powoduje brak możliwości wejścia kolejnej osoby. W momencie rozliczenia się przez choćby jedną osobę w kasie, system zwalnia miejsce na basenie – wyjaśnia.

2. Czystość

Niecka basenowa jest czysta, nie ma tam żadnego "pływającego syfu". Woda jest systematycznie czyszczona przy pomocy odkurzacza basenowego i na bieżąco badana przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Łukowie, co potwierdzają badania, z którymi można zapoznać się na stronie www.osir.lukow.pl. 

Komentowane

Rodzic (2019-12-13 10:16) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
2. Nadzór szatni Nadzór wygląda tak że jest wywieszona kartka że za rzeczy pozostawione w szatni baseny nie odpowiadają. A bałagan tam jest że nieraz nie ma gdzie dziecko powiesić kurki.
Moje propozycje (2019-12-13 13:52) 8 16   |   zgłoś do usunięcia
Mi przeszkadzają stałe przeciągi w przebieralniach. Brak drzwi powoduję, że wiatr sobie hula i po wizycie na basenie trzeba odchorować kilka dni. Drugi postulat - poproszę o zegar przy wejściu do sauny. Trzecia propozycja - montaż chociaż jakiejś małej zjeżdżali, aby dziecko nie znudziło się podczas pobytu na basenie. Cieszy mnie ucywilizowanie nauki pływania, nareszcie jest porządek (zazwyczaj).
on (2019-12-13 14:34) 13 13   |   zgłoś do usunięcia
Najbardziej zniechęca jest niemiła obsługa personelu, niegrzeczne zachowanie ratowników i prac. recepcji, głośne komentowanie pływających...dlatego lepiej dopłacić i jechać do sąsiadów.
wielka inwestycja małe korzysci (2019-12-13 14:43) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Morze pomyśleć o zadaszeniu letnich basenów Proponuje podać ten temat pod rozwagę zabezpieczy przed niszczeniem i rozwiąże problem ciasnych basenów
On (2019-12-13 15:02) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
To jedź do sąsiadów. A jak już kogoś oskarzasz podaj konkretny przykład bo każdy może marudzić na każdego i oby tobie przytrafiło się to w twojej pracy.Skoro jesteś w niej taki bezbledny. Głupi twój komentarz.
On (2019-12-13 15:12) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Dokładnie popieram jak się komuś niepodoba Niemusi przychodzić na basen i konkretnie kto tam niby jest niemiły
Mimi (2019-12-13 15:49) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Ratownicy nie muszą być mili. Mają za zadanie pilnować aby nikomu włos z głowy nie spadł w wodzie. A nie spadł na basenach letnich jak i krytych już od paru ładnych lat.
Rob (2019-12-13 17:01) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja bym chciał w sobotę basen do 22 i tak saunę przynajmniej w jednym dniu do tej godziny
Pływak (2019-12-13 19:37) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Sauna czynna tylko do 20, w basenie woda jest mętna gołym okiem widać pływające zanieczyszczenia , z basenu nie można korzystać na co dzień, tory do pływania ciągle zajęte, albo jakieś inne aquaaereobiki i zakaz wstępu. Pływalnia nadaje się do generalnego remontu i rozbudowy tak dalej być nie może. Basen ma już ponad 20 lat ! To jest czas kiedy należy zająć się rozbudową. Z tego co wiem projekt powstał i co dalej ? czekamy aż pozwolenie na budowę straci ważność ? Mamy piękne baseny letnie, a zimą jak chce się skorzystać z normalnych warunków trzeba wybierać między dżumą a cholerą czyli Siedlcami a Radzyniem u nas nie ma warunków żeby normalnie popływać .
aaa (2019-12-14 11:25) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
widziałam jak młody chłopak taki z 12 lat sie onanizowal pod prysznicem, byłam w szoku!!!!
do aaa (2019-12-14 12:10) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
a co Ty robiłaś w szatni męskiej? w dodatku pod prysznicami.....czyżbyś podglądała 12 letnich chłopców??
do aaa (2019-12-14 16:28) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
aaa a ten szok to z powodu wieku?
Xxx (2019-12-14 17:54) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Kultura osobista klientów pływania pozostawia wiele do życzenia.... wiele razy byłam świadkiem jak panie z recepcji były obrażane i mieszane z błotem tylko dlatego że wypełniają swoje obowiązki i wymagają stosownych dokumentów do kart. Radzę każdemu uderzyć się w pierś i zastanowić jak sam się zachowuje w stosunku do pracowników basenu. Woda zanieczyszczona? Haha dobre sobie.. gdyby tak było to nie było by pozytywniej opinii sanepidu. Aqua jest od wielu wielu lat i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Przypominam że łukowska pływania jest basenem pływackim a nie rekreacyjnym więc jeśli ktoś chce pobawić się z dzieckiem w wodzie musi wybrać się do Siedlec. Faktem jest że na basenie przydałby się remont ale póki co są warunki jakie są i skoro komuś to nie odpowiada to jest wolny wybór można jechać na inny basen. Przychodząc na basen i kupując bilet każdy klient akceptuje regulamin pływania i powinien się do niego stosować.
Klientka (2019-12-14 18:51) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo przykro czyta się takie komentarze. Niestety bardzo wielu ludzi w dzisiejszych czasach przychodząc do sklepu, restauracji czy w tym przypadku na basen myśli że wszystko im się należy. Prawda jest taka że każdy ma jakieś swoje prawa i obowiązki. Szkoda że nikt nie pomyśli o tych biednych paniach z recepcji bądź o ratownikach którzy po 12h dyżurze niekoniecznie muszą tryskać energia i mieć uśmiech od ucha do ucha. Każdy jest tylko człowiekiem i ma swoje granice wytrzymałości. Klienci też zdarzają się różni i nie raz potrafią wyprowadzić z równowagi. A czy ktoś zwrócił uwagę na to,że panie recepcjonistki nie mogą nawet w spokoju zjeść bo spożywają posiłek na recepcji a gdy przychodzi klient to rzucają wszystko i obsługują klienta. Komentować i hejtowac w internecie każdy umie a ciekawa jest kto z komentujących chciałby zamienić się z tymi paniami bądź panami ...
Kasia (2019-12-14 20:45) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Mięta woda, faktycznie ale to pewnie kwestia 90 % ludzi którzy nie biorą prysznica przed basenem. Co do masturbacji to kobietki przy biczach wodnych raczej
ZZZ (2019-12-14 21:54) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
do aaa skoro byłaś świadkiem takiej sytuacji dlaczego od razu nie zareagowałaś i nie zgłosiłaś tego komuś z obsługi obiektu? Najlepiej potem pisać głupawe komentarze w internecie.... A co do mętnej wody to fakt, większość ludzi przychodzących nie wchodzi pod natrysk a potem pretensja, że woda brudna. Basen służy do pływania nie do brania kąpieli, takie rzeczy to w domu.
Aktualizacja (2019-12-15 13:33) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Sauna zepsuta i niewiadomo kiedy będzie czynna
Klient (2019-12-15 17:20) 11 15   |   zgłoś do usunięcia
Przychodzę często na basen z córką i byłam świadkiem, stojąc w kolejce, nie jednej sytuacji, w której ludzie wylewali swoje żale i frustracje na niczemu niewinną recepcjonistkę. Podziwiam te panie za cierpliwość i opanowanie. Powiem szczerze, że za żadne pieniądze nie chciałabym tam pracować!!! Wprowadzony system tylko utrudnił pracę każdemu, pracownikom i nam klientom. A miało być odwrotnie. Co do mętnej wody to ludzie są sami sobie winni. Ja uczę córkę od małego, że przed wejściem do wody trzeba wziąć prysznic. A obserwując ludzi, mało kto tak robi.
Smak chloru (2019-12-15 18:02) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Co do pani na recepcji i ratowników to są to osoby o wysokiej kulturze osobistej i są bardzo pomocne. Nie wiem skąd te opinie, że ratownicy śmieją się z pływających. Podsłuchujecie ich czy co? Nie zrozumiałym dla mnie jest tłumaczenie, że zasłonki nasiąkały wodą i się zrywały. Nie można wymienić zasłonek? Najlepiej opryskać się wodą na basenowym prysznicu i w domu jeszcze raz brać prysznic. Szkoda wody i czasu... Sauna męska nie działa bo ktoś nalał wody sporo i doszło do awarii. Ewidentna wina osób korzystających z sauny. Bilety 3 zł powinny być odliczane od karty abonamentowej. Co jeżeli ktoś pracuje w systemie dwuzmianowym? Musi kupić sobie kartę i co drugi tydzień będzie musiał kupować bilety po 3 zł?
Do smak chloru (2019-12-15 19:33) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
Czy na basenie w Siedlcach Radzyniu lub gdzie indziej są zasłonki pod prysznicami? Bo wydaje mi się że niema i nikt z tego afery nierobi. Prysznice basenowe są od tego żeby opłukać się wodą przed wejściem do basenu i po wyjściu z wody a kąpać to należy się w domu.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

„Kabaret pod Wyrwigroszem" w ŁOK
„Kabaret pod Wyrwigroszem W niedzielę w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert ?Kabaretu pod Wyrwigroszem" w programie jubileuszowym 25 lat razem. Kabaret ten ma już 25 lat. Z tej okazji wyruszył w wielką trasę koncertową po Polsce i zagranicy. W dwugodzinnym programie przypomniane zostały łukowskiej widowni najlepsze skecze, monologi oraz piosenki
23 - latek z narkotykami. Został aresztowany na 3 miesiące
23 - latek z narkotykami. Został aresztowany na 3 miesiące Z zabezpieczonych w jego domu substancji psychotropowych i środków odurzających można byłoby wytworzyć ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy i prawie 100 porcji marihuany.
Zimowisko harcerzy. Wybrali się na "Dziki Wschód"
Zimowisko harcerzy. Wybrali się na Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków obfitowała w wiele przygód. Druhny i druhowie odpoczywali w Sokółce w woj. podlaskim.
3 kroki dzielą Twoją firmę od sukcesu w internecie
3 kroki dzielą Twoją firmę od sukcesu w internecie Zobacz, co pomoże Ci awansować do biznesowej ekstraklasy.
„Psy 3. W imię zasad" w Kinie Łuków
„Psy 3. W imię zasad Seanse w Kinie Łuków odbędą się w dniach 24-26 i 28-30 stycznia o godz. 18:45 oraz 21:00. Bilety dostępne są w kasie kina oraz online https://ekobilet.pl/lukowski-osrodek-kultury
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt ...
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt rolniczy oraz bele słomy Akcja trwała ponad 11 godzin. Pożar gasiło 12 zastępów straży pożarnej.
Łuków dostał dofinansowanie na budowę żłobka (WIDEO)
Łuków dostał dofinansowanie na budowę żłobka  (WIDEO) Miasto Łuków otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 1,6 mln zł na budowę i wyposażenie żłobka miejskiego przy ul. Piłsudskiego 18
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej Michał Krawczyk złożył w tej sprawie interpelację Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury. Publikujemy ją w całości.
AMFETAMINA, HASZYSZ, MARIHUANA I MEFEDRON U 23-LATKA
AMFETAMINA, HASZYSZ, MARIHUANA I MEFEDRON U 23-LATKA Łukowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Trzebieszów, który posiadał ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy i prawie 100 porcji marihuany
Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie ...
Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie Ferie Trio Jedyneczek ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łukowie upływa sportowo-koncertowo. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy zakwalifikowani zostali do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Babski Kabaret „Old Spice Girls" w ŁOK
Babski Kabaret „Old Spice Girls 21 stycznia sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpił Babski Kabaret ?Old Spice Girls".
Z pochodniami i kosami maszerowali ulicami
Z pochodniami i kosami maszerowali ulicami W środę 22 styczni pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza rozpoczęły się Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego.
Śmiertelna ofiara wypadku w Dąbiu (AKTUALIZACJA)
Śmiertelna ofiara wypadku w Dąbiu (AKTUALIZACJA) Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Dąbiu. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego marki Mercedes Benz i osobowego audi, 19-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
GMINA STANIN: Dbają o transportowców
GMINA STANIN: Dbają o transportowców Rada Gminy Stanin przyjęła nowe stawki podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy Stanin na rok 2020.
Rekrutacja do Klubu "Senior+" tylko do piątku. Seniorzy, ...
Rekrutacja do Klubu Nie każdy senior może pojechać do SANATORIUM MIŁOŚCI, ale w łukowskim klubie seniora także będzie można ciekawie spędzić czas, a nawet poznać bliską osobę. Do 24 stycznia w Klubie "Senior+" przy ul. Wyszyńskiego 10/16 w Łukowie przyjmowane są wnioski od osób chcących uczestniczyć w zajęciach pierwszej tego typu placówki w Łukowie.
Od lutego zmiany w „małym ZUS”
Od lutego zmiany w „małym ZUS” Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w MAŁYM ZUS dla przedsiębiorców, czyli tzw.MAŁY ZUS PLUS.
Uczczą ofiary hitlerowskich obozów
Uczczą ofiary hitlerowskich obozów W poniedziałek 27 stycznia w Parku Miejskim odsłonięty zostanie kolejny "Mówiący Kamień" .
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje