Dziś są imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

dodane: 20-09-2019 08:24   |   wyświetleń: 1474

Łuków daleko w rankingu "Liderzy inwestycji"

"Liderzy inwestycji - Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów" to nowy raport pisma "Wspólnota".
Łuków daleko w rankingu  
Tytuł wziął pod lupę lata 2016 - 2018. W  raporcie czytamy, że  2016 roku doszło niemal do zapaści w wydatkach inwestycyjnych samorządów. Były najniższe od 2005 r. Rok 2017 to już zdecydowana poprawa, choć poziom nadal niższy niż w latach 2011–2015. Za to rok 2018 był już rekordowy; jeszcze nigdy wcześniej polskie samorządy nie wydawały na inwestycje tak dużo. Ten wynik zawdzięczamy przede wszystkim gminom, bo w miastach na prawach powiatu wydatki z 2018 były bardzo zbliżone, a w województwach przez kolejne sześć lat, zaczynając od 2010 r., były nawet wyższe niż ostatnio. 

Łuków w stawce miast powiatowych jest na pozycji 208. Inwestycje per capita wyniosły 423 zł. Wyżej plasują się choćby Ryki (154). Lubartów (179) i Parczew (203). Liderem są Polkowice (Dolny Śląsk) - 1783 zł. Na szarym końcu są Sejny (Podlasie) - 68,83 zł. 

Powiat Łukowski wśród 314 samorządów znalazł się na miejscu 76. Inwestycje na głowę mieszkańca wyniosły 212 zł. Liderem jest pow. leszczyński (Wielkopolska)  - 544 zł. Stawkę zamyka powiat milicki (dolnośląskie) - 25 zł.  

 
Wśród województw lubelskie znalazło się na 8. miejscu. Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2016–2018  wyniosły 141,24 mln zł. Liderem jest podlaskie - 216,16 mln zł. Lublin jest na pozycji nr 12 wśród największych miast w kraju. Wydatki na inwestycje wyniosły w opisywanym okresie 1141 zł.


Komentowane

Mieszkanka (2019-09-20 09:13) 20 16   |   zgłoś do usunięcia
Łuków był jest i będzie zawsze daleko w tyle od innych miast. Nasz Łuków nawet nie ma czym się pochwalić tyle co baseny i zalew ale to tylko w lato. Niech Burmistrz wreszcie coś zrobi konkretnego. Może niech pomyśli wreszcie o dzieciach chorych jakaś fundacja by się dla dzieci w Łukowie przydała jakiś konkretny budynek żeby było go widać.
Smak Gumeczki (2019-09-20 11:09) 13 16   |   zgłoś do usunięcia
Pan Burmistrz Płudowski Ma Zamiar Wreszcie Zacząć Grzać W Blokach? Sam Pewnie Mieszka W Domu.................
N. (2019-09-20 11:52) 20 14   |   zgłoś do usunięcia
W kadencji 2018-2023 będzie jeszcze gorzej. Zobaczycie. Nawet nie potrafił wywalczyć środków na drogi z Funduszu Dróg Lokalnych, jako jeden z nielicznych w naszym regionie. A komunikacja miejska na. do końca pogrąży (czytaj budżet Miasta Łuków). Chyba, że radni będą przytomni i nie pozwolą na to. Tak samo Miejski Zespół Oświatowy. Długo by jeszcze wymieniać...
Bik (2019-09-20 11:54) 21 25   |   zgłoś do usunięcia
Jak glosowaliscie na p. Pludowskiego to macie trochę logiki trzeba było że nic nie zrobi mając dwóch radnych swoich... A teraz do kogo pretensje sami do siebie tylko zapewniliscie mu ciepla posadzkę i jego najblizszym
Szczujnio z ministerstwa? (2019-09-20 13:13) 18 18   |   zgłoś do usunięcia
A może internetowa szczujnia najpierw przeczyta z jakich lat jest ten ranking i dopiero później zacznie szaleńczo atakować obecnego burmistrza? Dla tych co niedoczytali: chodzi o lata 2016-2018
Kk (2019-09-20 16:46) 19 12   |   zgłoś do usunięcia
Ranking jest za 2016~2018 czy to nie było za kadencji Pana burmistrza Szustka? Czy ci co piszą są aż tak głupi że myślą że w ich propagandę inni uwierzą? Będzie ranking z kadencji obecnego i wtedy będziemy dyskutować.
oszuści (2019-09-20 18:09) 19 14   |   zgłoś do usunięcia
brawo! KTOŚ W KOŃCU UJAWNIŁ TĄ SZCZUJNIĘ pełną nienawiści. chcecie tylko zniszczyć nic nie winnego człowieka, ale tym razem zaplątaliście się w wasz diabli ogon! co za kompromitacja ahahahah!
Ojj (2019-09-20 19:10) 15 17   |   zgłoś do usunięcia
"W raporcie czytamy, że w 2016 roku doszło niemal do zapaści w wydatkach inwestycyjnych samorządów". Wtedy było taki ogólny trend. Nikt na to nie miał wpływu. A na pisanie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych już tak... A Łuków dostanie całe nic, bo bomba w kwietniu nie potrafił złożyć wniosku... Nie mówić już zgodnie współpracować z wladzami powiatu i województwa.
oszuści (2019-09-20 21:58) 15 17   |   zgłoś do usunięcia
A gladkolicy nie wie nawet jakie wnioski wychodzą z jego rodzimego miasta. Oj oj :)
He? (2019-09-21 06:54) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd - oczywiście mówię tutaj o atakach personalnych - to przez was życie stracił prezydent Gdańska. Ile musi się stać by ludzie pogonili szarańcze?
Stasiek (2019-09-21 09:53) 21 29   |   zgłoś do usunięcia
No niestety teraz bedzie jeszcze gorzej. Przedtem byliśmy w środku stawki przy stagnacji PO PSL teraz czas prosperity a my jeszcze spadamy. Hospody pomiłuj
01 (2019-09-21 14:36) 21 11   |   zgłoś do usunięcia
Jakie widzieliście inwestycje w Łukowie od upadku komuny? Ile zakładów pracy powstało ile tanich mieszkań powstało żeby były tańsze niż np w Siedlcach? Popatrzcie na ranking od 89roku Łuków zawsze był w tyle w inwestycjach a takie małe miasta z połową mieszkańców co Łuków były w przodzie a dlaczego tak jest? Bo w Łukowie zawsze walka jest o stołek burmistrza. Połowa rady to nie wie co się dzieje i siedzą aby siedzieć nie mając pojęcia o niczym. Prywata na całego. Dzisiaj rada specjalnie utrudnia burmistrzowi pracę aby pokazać że nic nie robi. Czy burmistrz jaki by nie był z jakiej partii by nie był tak samo radni nie są po to żeby działać na korzyść miasta? Po co te przepychanki? Droge wylać aswaltem zdartym w golaszynie każdy może i co to ma za wpływ dla mieszkańców? Zatrzyma to młodzież w mieście? Ile osób uciekło za praca do większych miast czy za granicę? Bo co w Łukowie robić gdzie godziwa pracę znalesc? Radny wchodzi i stołki w urzędach o sądzą swoją rodziną i co zwykły człowiek nie dostanie się do pracy nawet z większymi kwalifikacjami. Cztery drogi na krzyż zrobione baseny i zalew. 3 bloki droższe niż w Siedlcach czy białej zbudowane i to ma zapewnić godziwy byt dla młodych ludzi. W latach 70 ludzie z okolic oddalonych o dziesiątki czy setki km przyjeżdżali do Łukowa się osiedlac bo tutaj była praca powstawały duże zakłady i dostawali mieszkania pracownicze za free. Dzisiaj propaganda gorsza niż za komuny wszelkiej maści partii wciska nam że mamy dobrobyt w mieście bo ulice zostały wybudowane. W Niemczech partie się chwała wysokim PKB wysokimi zarobkami obywateli że stać ich godnie żyć i kupować nowe samochody a w Polsce propaganda chwali się że parę dróg zostało wyremontowanych.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dla kogo tytuł "Kobiety Roku"
Dla kogo tytuł Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie kończy przyjmowanie kandydatur do tytułu "Kobiety Roku". Propozycje można składać do wtorku 25 lutego, a wyniki zostaną ogłoszone podczas gali 8 marca, której gwiazdą będzie zespół "Partita".
Szkoła w Krynce będzie miała patrona
Szkoła w Krynce będzie miała patrona Kończy się procedura, związana z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Krynce. Społeczność szkolna zadecydowała, że patronem placówki będą Powstańcy Styczniowi, ale ostateczna decyzja należy do Rady Gminy Łuków.
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków Dzień Myśli Braterskiej to święto skautów na całym świecie, upamiętniające datę urodzin twórców ruchu ? Roberta i Olave Baden-Powellów.
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie ...
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie stało Młody kierowca wpadł w poślizg i wypadł z drogi.
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami W powiecie łukowskim choruje mniej osób niż w latach poprzednich. Absencja w szkołach sięga 20 proc.
W czwartek sesja rady miasta. "Na tapecie" temat alkoholu
W czwartek sesja rady miasta. Będzie też rozpatrzenie skargi na burmistrza
Spektakl taneczny „Cztery królestwa" w ŁOK
Spektakl taneczny „Cztery królestwa W piątek 21 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa spektakle taneczne ?Cztery królestwa".
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje