Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

dodane: 20-09-2019 08:24   |   wyświetleń: 1189

Łuków daleko w rankingu "Liderzy inwestycji"

"Liderzy inwestycji - Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów" to nowy raport pisma "Wspólnota".
Łuków daleko w rankingu  
Tytuł wziął pod lupę lata 2016 - 2018. W  raporcie czytamy, że  2016 roku doszło niemal do zapaści w wydatkach inwestycyjnych samorządów. Były najniższe od 2005 r. Rok 2017 to już zdecydowana poprawa, choć poziom nadal niższy niż w latach 2011–2015. Za to rok 2018 był już rekordowy; jeszcze nigdy wcześniej polskie samorządy nie wydawały na inwestycje tak dużo. Ten wynik zawdzięczamy przede wszystkim gminom, bo w miastach na prawach powiatu wydatki z 2018 były bardzo zbliżone, a w województwach przez kolejne sześć lat, zaczynając od 2010 r., były nawet wyższe niż ostatnio. 

Łuków w stawce miast powiatowych jest na pozycji 208. Inwestycje per capita wyniosły 423 zł. Wyżej plasują się choćby Ryki (154). Lubartów (179) i Parczew (203). Liderem są Polkowice (Dolny Śląsk) - 1783 zł. Na szarym końcu są Sejny (Podlasie) - 68,83 zł. 

Powiat Łukowski wśród 314 samorządów znalazł się na miejscu 76. Inwestycje na głowę mieszkańca wyniosły 212 zł. Liderem jest pow. leszczyński (Wielkopolska)  - 544 zł. Stawkę zamyka powiat milicki (dolnośląskie) - 25 zł.  

 
Wśród województw lubelskie znalazło się na 8. miejscu. Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2016–2018  wyniosły 141,24 mln zł. Liderem jest podlaskie - 216,16 mln zł. Lublin jest na pozycji nr 12 wśród największych miast w kraju. Wydatki na inwestycje wyniosły w opisywanym okresie 1141 zł.


Komentowane

Mieszkanka (2019-09-20 09:13) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Łuków był jest i będzie zawsze daleko w tyle od innych miast. Nasz Łuków nawet nie ma czym się pochwalić tyle co baseny i zalew ale to tylko w lato. Niech Burmistrz wreszcie coś zrobi konkretnego. Może niech pomyśli wreszcie o dzieciach chorych jakaś fundacja by się dla dzieci w Łukowie przydała jakiś konkretny budynek żeby było go widać.
Smak Gumeczki (2019-09-20 11:09) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Pan Burmistrz Płudowski Ma Zamiar Wreszcie Zacząć Grzać W Blokach? Sam Pewnie Mieszka W Domu.................
N. (2019-09-20 11:52) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
W kadencji 2018-2023 będzie jeszcze gorzej. Zobaczycie. Nawet nie potrafił wywalczyć środków na drogi z Funduszu Dróg Lokalnych, jako jeden z nielicznych w naszym regionie. A komunikacja miejska na. do końca pogrąży (czytaj budżet Miasta Łuków). Chyba, że radni będą przytomni i nie pozwolą na to. Tak samo Miejski Zespół Oświatowy. Długo by jeszcze wymieniać...
Bik (2019-09-20 11:54) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak glosowaliscie na p. Pludowskiego to macie trochę logiki trzeba było że nic nie zrobi mając dwóch radnych swoich... A teraz do kogo pretensje sami do siebie tylko zapewniliscie mu ciepla posadzkę i jego najblizszym
Szczujnio z ministerstwa? (2019-09-20 13:13) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
A może internetowa szczujnia najpierw przeczyta z jakich lat jest ten ranking i dopiero później zacznie szaleńczo atakować obecnego burmistrza? Dla tych co niedoczytali: chodzi o lata 2016-2018
Kk (2019-09-20 16:46) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ranking jest za 2016~2018 czy to nie było za kadencji Pana burmistrza Szustka? Czy ci co piszą są aż tak głupi że myślą że w ich propagandę inni uwierzą? Będzie ranking z kadencji obecnego i wtedy będziemy dyskutować.
oszuści (2019-09-20 18:09) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
brawo! KTOŚ W KOŃCU UJAWNIŁ TĄ SZCZUJNIĘ pełną nienawiści. chcecie tylko zniszczyć nic nie winnego człowieka, ale tym razem zaplątaliście się w wasz diabli ogon! co za kompromitacja ahahahah!
Ojj (2019-09-20 19:10) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
"W raporcie czytamy, że w 2016 roku doszło niemal do zapaści w wydatkach inwestycyjnych samorządów". Wtedy było taki ogólny trend. Nikt na to nie miał wpływu. A na pisanie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych już tak... A Łuków dostanie całe nic, bo bomba w kwietniu nie potrafił złożyć wniosku... Nie mówić już zgodnie współpracować z wladzami powiatu i województwa.
oszuści (2019-09-20 21:58) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
A gladkolicy nie wie nawet jakie wnioski wychodzą z jego rodzimego miasta. Oj oj :)
He? (2019-09-21 06:54) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd - oczywiście mówię tutaj o atakach personalnych - to przez was życie stracił prezydent Gdańska. Ile musi się stać by ludzie pogonili szarańcze?
Stasiek (2019-09-21 09:53) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
No niestety teraz bedzie jeszcze gorzej. Przedtem byliśmy w środku stawki przy stagnacji PO PSL teraz czas prosperity a my jeszcze spadamy. Hospody pomiłuj
01 (2019-09-21 14:36) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
Jakie widzieliście inwestycje w Łukowie od upadku komuny? Ile zakładów pracy powstało ile tanich mieszkań powstało żeby były tańsze niż np w Siedlcach? Popatrzcie na ranking od 89roku Łuków zawsze był w tyle w inwestycjach a takie małe miasta z połową mieszkańców co Łuków były w przodzie a dlaczego tak jest? Bo w Łukowie zawsze walka jest o stołek burmistrza. Połowa rady to nie wie co się dzieje i siedzą aby siedzieć nie mając pojęcia o niczym. Prywata na całego. Dzisiaj rada specjalnie utrudnia burmistrzowi pracę aby pokazać że nic nie robi. Czy burmistrz jaki by nie był z jakiej partii by nie był tak samo radni nie są po to żeby działać na korzyść miasta? Po co te przepychanki? Droge wylać aswaltem zdartym w golaszynie każdy może i co to ma za wpływ dla mieszkańców? Zatrzyma to młodzież w mieście? Ile osób uciekło za praca do większych miast czy za granicę? Bo co w Łukowie robić gdzie godziwa pracę znalesc? Radny wchodzi i stołki w urzędach o sądzą swoją rodziną i co zwykły człowiek nie dostanie się do pracy nawet z większymi kwalifikacjami. Cztery drogi na krzyż zrobione baseny i zalew. 3 bloki droższe niż w Siedlcach czy białej zbudowane i to ma zapewnić godziwy byt dla młodych ludzi. W latach 70 ludzie z okolic oddalonych o dziesiątki czy setki km przyjeżdżali do Łukowa się osiedlac bo tutaj była praca powstawały duże zakłady i dostawali mieszkania pracownicze za free. Dzisiaj propaganda gorsza niż za komuny wszelkiej maści partii wciska nam że mamy dobrobyt w mieście bo ulice zostały wybudowane. W Niemczech partie się chwała wysokim PKB wysokimi zarobkami obywateli że stać ich godnie żyć i kupować nowe samochody a w Polsce propaganda chwali się że parę dróg zostało wyremontowanych.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Śmierć 83-letniego rowerzysty
Śmierć 83-letniego rowerzysty GMINA ŁUKÓW Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Łazach.
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej.
Parisel Palace zaprasza na konferencję "Być kobietą On Tour"
 Parisel Palace zaprasza na konferencję Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 października. Start o 18.
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze ...
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze WOLA MYSŁOWSKA Ewa K., była księgowa Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, oskarżona o przywłaszczenie ponad 220 tys. zł, dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi także zwrócić pokrzywdzonym ukradzione pieniądze.
Policjanci z owczarkami odwiedzili "Czwórkę"
Policjanci z owczarkami odwiedzili ŁUKÓW Uczniów z SP nr 4 odwiedzili przewodnicy psów policyjnych: Artur Miszta i Grzegorz Patyński z czworonożnymi podopiecznymi Margot i Heliosem. Policjanci zademonstrowali jak postępować, gdy dochodzi do ataku ze strony zwierząt.
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie przypomina mieszkańcom, że mogą korzystać z porad specjalistów różnych dziedzin i terapeutów. Konsultacje są bezpłatne, ponieważ odbywają się w ramach projektu, na który ośrodek pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej.
Programowali roboty w Krynce
Programowali roboty w Krynce GMINA ŁUKÓW W szkole w Krynce uczniowie klas IV-VIII mieli zajęcia z robotyki. Zabawka JIMU Robot umożliwiła im naukę programowania poprzez zabawę.
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów GMINA ŁUKÓW Zespół Szkolno -Przedszkolny w Zarzeczu wygrał mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów z dostępem do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu.
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w nocy Łukowie w rejonie ul. Żelechowskiej. Pociąg towarowy relacji Świerże Górne - Jaszczów potrącił młodego mężczyznę. Jak wstępnie ustalono 21-letni obywatel Ukrainy minął opuszczone szlabany i wbiegł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego Reprezentanci KSW Łuków walczyli w Mazowieckiej Lidze Kickboxingu. Zawody rozegrano na obiektach FC Legia- sekcji sztuk walki klubu Legia Warszawa.
"Ach! Co to był za ślub..."
W Muzeum Regionalnym w Łukowie można będzie zobaczyć fotografie ślubne z okresu dwudziestolecia międzywojennego, przez okres powojenny aż do lat 80-tych.
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) ...
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) Łukowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Lublinie i KSP zatrzymali wczoraj w Warszawie 28-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze typowali go do sprawy kradzieży 340 tys. zł. z konta łukowskiego przedsiębiorcy.
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu ...
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu Podkom. Jarosław Metkowski z KPP w Łukowie najlepszym dyżurnym na Lubelszczyźnie
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać ...
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać projekt domu z piwnicą? Nieraz słyszymy od starszego pokolenia - kiedyś to były czasy? żyło się spokojniej, inaczej i domy budowało się inaczej! To absolutna prawda ? domy budowało się inaczej, choć to oczywiście wcale nie znaczy, że lepiej. Co się zmieniło?
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie Druhowie zakasali rękawy i zmodernizowali strażnicę.
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW ...
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW Zdradź nam swój sposób na jesienne "nic mi się nie chce". Wygraj jedną podwójną wejściówkę na wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku". ...
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej ŁOK.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje