Dziś są imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

dodane: 12-08-2019 13:33   |   wyświetleń: 1815

Malowana ścieżka zabaw w parku? Nie da rady

Łukowski radny miejski miał pomysł na atrakcję dla najmłodszych.
Malowana ścieżka zabaw w parku? Nie da radyfoto. Google Maps 

30 lipca Arkadiusz Pogonowski zapytał na piśmie burmistrza Łukowa, czy podległe mu służby i instytucje mogłyby stworzyć dla dzieci korzystających z parku tzw. malowaną ścieżkę zabaw.
Jak wytłumaczył, malowana ścieżka zabaw to kilkudziesięciometrowa trasa, na której namalowane jest kilka/kilkanaście różnych zadań dla dzieci.
Takie ścieżki powstają na powierzchniach asfaltowych. Propozycja lokalizacji takowej ścieżki to część tzw. asfaltowego ślimaka w parku. Tego typu atrakcja nie wygeneruje dużych kosztów finansowych, a w ciekawy sposób poszerzałaby ofertę zabaw w parku - napisał w zapytaniu.
Odpowiedź włodarza miasta łukowski magistrat opublikował 12 sierpnia.
W zaproponowanym przez Pana miejscu nie ma możliwości zrealizowania malowanej ścieżki zabaw. Tzw. asfaltowy ślimak jest częścią skate parku, który jest wykorzystywany przez dzieci i młodzież do jazdy na rowerze, deskorolce i hulajnodze. Wykonanie ścieżki zabaw w tym miejscu stwarzałoby zagrożenie dla bawiących się dzieci - napisał burmistrz Piotr Płudowski.

Dodał przy tym, że jest otwarty na nowe pomysły i zaprasza do rozmowy celem ustalenia innej lokalizacji.

Komentowane

Wr. (2019-08-12 17:54) 8 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak się wytnie ze dwadzieścia ostatnich drzew,to będzie miejsce nawet na supermarket.
Arturr (2019-08-12 17:58) 16 12   |   zgłoś do usunięcia
Czemu nie piszecie o pytaniach radnego Dolegi o poważnych sprawach ale jak ktoś z odpowiedniego nadania zapyta o byle głupotę to już artykuł?
@Artur (2019-08-12 19:05) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Daj link do tych ważnych pytań. Bo chyba to tylko czepialstwo, od tak.
Kaśka (2019-08-12 19:52) 16 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam co z Zalewem? Kiedy dalsza część rewitalizacji ? Co z audytem w PUIK ? Co z karta mieszkańca gdzie ją można wykorzystać poza basenami ? Co z kasami biletowymi na PKP, co z kładka zeby mozna bylo wózki rowery wprowadzić na perony ? Co z komunikacją miejską kiedy ruszy? Od kiedy żłobek ?
Robert (2019-08-12 20:04) 14 4   |   zgłoś do usunięcia
Artur, dzięki za wsparcie. Nie warto, jak widzisz. Bo od razu jest kontra. Przeciż to czepialstwo, jak ktoś pyta się np. o dodatkowe śmietniczki, o namalowanie pasów na ulicy czy składa interpelację w sprawie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych albo pyta o niezgodne z prawem zwolnienie sekretarza miasta (co potwierdził niezawisły sąd).
He? (2019-08-12 21:11) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie czepialstwo. Niby słyszał coś na sesji, ale wolał dopytać na piśmie :D
He? (2019-08-12 21:11) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie czepialstwo. Niby słyszał coś na sesji, ale wolał dopytać na piśmie :D
Do Kaśka (2019-08-12 22:51) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Już mdło się robi od tego ciągłego jęczenia o kasy PKP. Co ma do tego burmistrz? Intercity mówi nie i koniec. Pisz do Ministra Infrastruktury, który też ich nie zmusi, skoro w Łukowie tylko garstka ludzi chce kupować bilety w kasie. Kto rano stanie w kilometrowej kolejce do tej kasy. Wpada na peron w ostatniej chwili by wcisnąć się w siedzenie i pospać. o samo z kładką. Piszcie do PLK. To teren kolei i ona ma wyłącznie chęć lub nie na pomaganie pasażerom. Burmistrz i cała Rada może im … Nie kas i pewnie nie będzie, a co do kładki, to bez protestu pasażerów, nic się nie zmieni.
Kaśka (2019-08-12 23:47) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
A ja myślałam że pisanie w imieniu mieszkancow i upominaje o "swoje"- nasze jest w kwestii Burmistrza !!! Za to bierze pieniadze i chyba jako burmistrz ma wieksza siłę przebicia. Co za nic nie mogący Burmistrz się trafił .
Bonnie (2019-08-13 08:34) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Radny dolega ze swoim poziom inteligencji to się nadaje do pchania karuzeli co najwyżej. Na każdej radzie ma ten sam zestaw pytań.
$ (2019-08-13 09:04) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Płudek daj namalować to będzie pierwsza rzecz jaką zarobisz dla miasta po roku sprawowania władzy
do Bonnie (2019-08-13 09:59) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Przyłącz się Panie do akcji LUBIĘ #niehejtuję. Polecam. Weź Nie Hejtuj Stop nienawiści! #hate #love #miłość
Klima (2019-08-13 10:12) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Dajcie spokój Burmistrzowi! Tylko chcecie żeby robił i robił robił robił A on już sie napracował i zrobił parkomaty , kartę mieszkańca, podwyżki. Teraz musi odpocząć wakacje są więc jemu należy się odpoczynek. Zobaczycie że od września ruszy z kopyta i nikt go nie dogoni .
Wc (2019-08-13 10:35) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jest Rysiek. ....nie ma żadnego pisma od wojewody lubelskiego i zniknął
Pan radny inaczej owłosiony na głowie.... (2019-08-13 18:28) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
......musi zamazać fakt , że kiedyś czytał pytania ułożone przez wierchuszkę Platformy Obywatelskiej teraz koniunkturalnie czyta pisowskie waprosy. Choć mało tego PiSu w pisie , radny dzielnie zmienia swój image. To takie koniunkturalne jest i małe.
wernisarz (2019-08-14 07:41) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
radnie pegon trzeba napisac interpelacje czemu referenci w zgl sa bardziej kompetentni niz dyrektor, czemu Lipiec w ZGLu zarabia jakby pracowal w bogatym PKO, czemu Siurek byl wybrany przed ogloszeniem konkursu i czemu toyota tankowana jest na prywatnych stacjach
mieszkaniec (2019-08-15 13:57) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Jestem mieszkańcem MIASTA I NIE PO TO PAN BURMISTRZ SIĘ UBIEGAŁ O SWÓJ FOTEL ŻEBY NIC NIE ROBIC.DWORZEC JEST W MIESĆIE I TO CIĄGŁE NĘKANIE KOLEI O FUNKCJONOWANIE KASY NALEŻY DO NIEGO ,A NIE DO MIESZKAŃCÓW.MA TYLU PRACOWNKÓW,ŻE CODZIENNIE MOGA PISAC MONITY O URUCHOMIENIE KASYPKP TA PANI MA RACJE,ŻE ZWRACA SIĘ DO GŁOWY MIASTA.UWAŻAMŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW TO SAMO POWIE.Tyle lat nie ma kasy ,to może ten młody człowiek tyle obiecywał cos zdziała.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

5 milionów na kanalizację
5 milionów na kanalizację Gmina Adamów otrzyma dofinansowanie na rozwój gospodarki wodno-ściekowej.
Mają nowy plac zabaw
Mają nowy plac zabaw Gmina chwali się modernizacją w przedszkolu Misia Uszatka w Adamowie.
Głuchowski z numerem siedem. Skwarek z "ósemką"
Głuchowski z numerem siedem. Skwarek z Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek znają już swoje miejsca na liście PiS
Nad zalewem znów pojawią się budowlańcy. Nie będą wypoczywać ...
Nad zalewem znów pojawią się budowlańcy. Nie będą wypoczywać Zalew Zimna Woda wkrótce ponownie zmieni się w plac budowy. W środę 14 sierpnia podpisana została umowa na wykonanie kolejne etapu rewitalizacji.
Łukowscy harcerze wypoczywali na Kaszubach
Łukowscy harcerze wypoczywali na Kaszubach Kiedy młodzi mierzą się z leśnymi warunkami, są ze sobą przez wiele dni, wtedy najwięcej się uczą i najlepiej kształtują charaktery.
Poszukiwany jechał autem "na podwójnym gazie" i z zakazem ...
Poszukiwany jechał autem Policjanci ze Stoczka Łukowskiego zatrzymali nietrzeźwego 35-latka w audi. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do "odsiadki".
W Łukowie wystąpi legenda polskiej piosenki
W Łukowie wystąpi legenda polskiej piosenki Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert ?To były piękne dni", który odbędzie się w piątek 20 września o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej ŁOK.
PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY UCIEKAŁ PRZED RADIOWOZEM, POTRĄCIŁ ...
PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY UCIEKAŁ PRZED RADIOWOZEM, POTRĄCIŁ FUNKCJONARIUSZA Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-latek z gminy Stoczek Łukowski, który kierując volkswagenem uciekał przed policyjnym pościgiem.
24 - latka poszukiwana przez policję nie żyje
24 - latka poszukiwana przez policję  nie żyje Informację o odnalezieniu ciała Anety S. z Łukowa podał przed południem rzecznik prasowy łukowskiej policji
Komisja odrzuciła skargę na burmistrza. Skarżył m.in. syn radnego ...
Komisja odrzuciła skargę na burmistrza. Skarżył m.in. syn radnego Radni uznali, że Piotr Płudowski nie działał opieszale.
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich  Od 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków- Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie).
Uroczystości na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej
Uroczystości na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej Wójt i Rada Gminy Łuków zapraszają mieszkańców Ziemi Łukowskiej na uroczystość Święta Wojska Polskiego, obchodzonego 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920 r.
3,7 promila i jeszcze jechał
3,7 promila i jeszcze jechał W Szyszkach policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę
ZGL szuka pracownika
ZGL szuka pracownika Trwa nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Zakładzie Gospodarki Lokalowej w Łukowie. Firma szuka referenta. Ogłoszenie pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej 8 sierpnia
Czy to mogli być potencjalni złodzieje?
Czy to mogli być potencjalni złodzieje? - Czy moglibyście ostrzec mieszkańców Łukowa? - alarmuje nasza Czytelniczka .
Rondo na ul. Radzyńskiej być może w przyszłym ...
 Rondo na ul. Radzyńskiej być może w przyszłym roku Witam redakcję. Czy możecie się zainteresować, kiedy zostanie zakończona budowa ostatniego etapu "Małej obwodnicy" tzn. ronda na ul. Radzyńskiej? - pyta w mejlu do redakcji pan Przemysław.
Kaczyński w Zbuczynie: Zadbamy o Polskę powiatową
Kaczyński w Zbuczynie: Zadbamy o Polskę powiatową Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział główne punkty programu rolnego partii przed jesiennymi wyborami.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
II LOKALNY TURNIEJ SPORTOWY W ANIELINIE
II LOKALNY TURNIEJ SPORTOWY W ANIELINIE
GMINA KRZYWDA W niedzielę 25 sierpnia odbędzie się już po raz drugi sportowy turniej w Anielinie. Początek o godz. 9. Trwają zapisy do poszczególnych konkurencji.

Prognoza pogody

Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Od 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków- Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie).

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Szukam osoby na stałe do sprzątania sklepów
nieruchomości: Do sprzedania działki,249.253
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje