Dziś są imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

dodane: 12-08-2019 13:33   |   wyświetleń: 1942

Malowana ścieżka zabaw w parku? Nie da rady

Łukowski radny miejski miał pomysł na atrakcję dla najmłodszych.
Malowana ścieżka zabaw w parku? Nie da radyfoto. Google Maps 

30 lipca Arkadiusz Pogonowski zapytał na piśmie burmistrza Łukowa, czy podległe mu służby i instytucje mogłyby stworzyć dla dzieci korzystających z parku tzw. malowaną ścieżkę zabaw.
Jak wytłumaczył, malowana ścieżka zabaw to kilkudziesięciometrowa trasa, na której namalowane jest kilka/kilkanaście różnych zadań dla dzieci.
Takie ścieżki powstają na powierzchniach asfaltowych. Propozycja lokalizacji takowej ścieżki to część tzw. asfaltowego ślimaka w parku. Tego typu atrakcja nie wygeneruje dużych kosztów finansowych, a w ciekawy sposób poszerzałaby ofertę zabaw w parku - napisał w zapytaniu.
Odpowiedź włodarza miasta łukowski magistrat opublikował 12 sierpnia.
W zaproponowanym przez Pana miejscu nie ma możliwości zrealizowania malowanej ścieżki zabaw. Tzw. asfaltowy ślimak jest częścią skate parku, który jest wykorzystywany przez dzieci i młodzież do jazdy na rowerze, deskorolce i hulajnodze. Wykonanie ścieżki zabaw w tym miejscu stwarzałoby zagrożenie dla bawiących się dzieci - napisał burmistrz Piotr Płudowski.

Dodał przy tym, że jest otwarty na nowe pomysły i zaprasza do rozmowy celem ustalenia innej lokalizacji.

Komentowane

Wr. (2019-08-12 17:54) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak się wytnie ze dwadzieścia ostatnich drzew,to będzie miejsce nawet na supermarket.
Arturr (2019-08-12 17:58) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
Czemu nie piszecie o pytaniach radnego Dolegi o poważnych sprawach ale jak ktoś z odpowiedniego nadania zapyta o byle głupotę to już artykuł?
@Artur (2019-08-12 19:05) 8 13   |   zgłoś do usunięcia
Daj link do tych ważnych pytań. Bo chyba to tylko czepialstwo, od tak.
Kaśka (2019-08-12 19:52) 18 8   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam co z Zalewem? Kiedy dalsza część rewitalizacji ? Co z audytem w PUIK ? Co z karta mieszkańca gdzie ją można wykorzystać poza basenami ? Co z kasami biletowymi na PKP, co z kładka zeby mozna bylo wózki rowery wprowadzić na perony ? Co z komunikacją miejską kiedy ruszy? Od kiedy żłobek ?
Robert (2019-08-12 20:04) 15 5   |   zgłoś do usunięcia
Artur, dzięki za wsparcie. Nie warto, jak widzisz. Bo od razu jest kontra. Przeciż to czepialstwo, jak ktoś pyta się np. o dodatkowe śmietniczki, o namalowanie pasów na ulicy czy składa interpelację w sprawie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych albo pyta o niezgodne z prawem zwolnienie sekretarza miasta (co potwierdził niezawisły sąd).
He? (2019-08-12 21:11) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie czepialstwo. Niby słyszał coś na sesji, ale wolał dopytać na piśmie :D
He? (2019-08-12 21:11) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie czepialstwo. Niby słyszał coś na sesji, ale wolał dopytać na piśmie :D
Do Kaśka (2019-08-12 22:51) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Już mdło się robi od tego ciągłego jęczenia o kasy PKP. Co ma do tego burmistrz? Intercity mówi nie i koniec. Pisz do Ministra Infrastruktury, który też ich nie zmusi, skoro w Łukowie tylko garstka ludzi chce kupować bilety w kasie. Kto rano stanie w kilometrowej kolejce do tej kasy. Wpada na peron w ostatniej chwili by wcisnąć się w siedzenie i pospać. o samo z kładką. Piszcie do PLK. To teren kolei i ona ma wyłącznie chęć lub nie na pomaganie pasażerom. Burmistrz i cała Rada może im … Nie kas i pewnie nie będzie, a co do kładki, to bez protestu pasażerów, nic się nie zmieni.
Kaśka (2019-08-12 23:47) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
A ja myślałam że pisanie w imieniu mieszkancow i upominaje o "swoje"- nasze jest w kwestii Burmistrza !!! Za to bierze pieniadze i chyba jako burmistrz ma wieksza siłę przebicia. Co za nic nie mogący Burmistrz się trafił .
Bonnie (2019-08-13 08:34) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Radny dolega ze swoim poziom inteligencji to się nadaje do pchania karuzeli co najwyżej. Na każdej radzie ma ten sam zestaw pytań.
$ (2019-08-13 09:04) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Płudek daj namalować to będzie pierwsza rzecz jaką zarobisz dla miasta po roku sprawowania władzy
do Bonnie (2019-08-13 09:59) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Przyłącz się Panie do akcji LUBIĘ #niehejtuję. Polecam. Weź Nie Hejtuj Stop nienawiści! #hate #love #miłość
Klima (2019-08-13 10:12) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Dajcie spokój Burmistrzowi! Tylko chcecie żeby robił i robił robił robił A on już sie napracował i zrobił parkomaty , kartę mieszkańca, podwyżki. Teraz musi odpocząć wakacje są więc jemu należy się odpoczynek. Zobaczycie że od września ruszy z kopyta i nikt go nie dogoni .
Wc (2019-08-13 10:35) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jest Rysiek. ....nie ma żadnego pisma od wojewody lubelskiego i zniknął
Pan radny inaczej owłosiony na głowie.... (2019-08-13 18:28) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
......musi zamazać fakt , że kiedyś czytał pytania ułożone przez wierchuszkę Platformy Obywatelskiej teraz koniunkturalnie czyta pisowskie waprosy. Choć mało tego PiSu w pisie , radny dzielnie zmienia swój image. To takie koniunkturalne jest i małe.
wernisarz (2019-08-14 07:41) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
radnie pegon trzeba napisac interpelacje czemu referenci w zgl sa bardziej kompetentni niz dyrektor, czemu Lipiec w ZGLu zarabia jakby pracowal w bogatym PKO, czemu Siurek byl wybrany przed ogloszeniem konkursu i czemu toyota tankowana jest na prywatnych stacjach
mieszkaniec (2019-08-15 13:57) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Jestem mieszkańcem MIASTA I NIE PO TO PAN BURMISTRZ SIĘ UBIEGAŁ O SWÓJ FOTEL ŻEBY NIC NIE ROBIC.DWORZEC JEST W MIESĆIE I TO CIĄGŁE NĘKANIE KOLEI O FUNKCJONOWANIE KASY NALEŻY DO NIEGO ,A NIE DO MIESZKAŃCÓW.MA TYLU PRACOWNKÓW,ŻE CODZIENNIE MOGA PISAC MONITY O URUCHOMIENIE KASYPKP TA PANI MA RACJE,ŻE ZWRACA SIĘ DO GŁOWY MIASTA.UWAŻAMŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW TO SAMO POWIE.Tyle lat nie ma kasy ,to może ten młody człowiek tyle obiecywał cos zdziała.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Radni będą mówić m.in. Twoich pieniądzach ...
Radni będą mówić m.in. Twoich pieniądzach O 11. obrad sesji łukowskiej Rady Powiatu
Kasznia i Mateńka przegrywają Senat. "W stronę Polski C" ...
Kasznia i Mateńka przegrywają Senat. Obaj kandydaci z powiatu łukowskiego bez mandatu.
Nocny pościg za BMW. Za kierownicą 14-latek mający 1,8 ...
Nocny pościg za BMW. Za kierownicą 14-latek mający 1,8 promila Uciekając przed radiowozem, staranował 2 samochody, uszkodził ogrodzenie posesji i tablicę reklamową. Pościg zakończył w rowie.
Wyniki lokalnych kandydatów w Łukowie
Wyniki lokalnych kandydatów w Łukowie Dane z 22 miejskich komisji
Pierwsze wyborcze komentarze Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego ...
Pierwsze wyborcze komentarze Sławomira Skwarka i Krzysztofa Głuchowskiego Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek komentują na gorąco.
W Łukowie wygrał PIS
W Łukowie wygrał PIS Wyniki z 22 Obwodowych Komisji Wyborczych w Łukowie.
„Jesienne porządki w ogrodzie"
„Jesienne porządki w ogrodzie W czwartek 10 października słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w ciekawym spotkaniu, poświęconym pielęgnacji oraz zabezpieczaniu roślin przed zbliżają się zimą.
Łowcy łowili w Łukowie
Łowcy łowili w Łukowie W sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił kabaret Łowcy.B w premierowym programie ?Jaka to melodia". Na występ zaprosili: ŁOK oraz Agencja Artystyczna ?Paradoks".
Wyjechała z lasu wprost pod koła Seata (AKTUALIZACJA) ...
Wyjechała z lasu wprost pod koła Seata (AKTUALIZACJA) Z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona 16-letnia motorowerzystka, którą potrącił kierujący seatem. Nastolatka wyjeżdżając z leśnej gruntowej drogi na jezdnię nie zatrzymała się przed osobówką. Na szczęście urazy jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.
Podwójne święto w "Alejach"
Podwójne święto w Podczas obchodów powiatowego Dnia Edukacji Narodowej oficjalnie otwarto nowe warsztaty szkolne w ZS nr 1 w Łukowie.
Proste, surowe obrazy bez ingerencji Photoshop’a
Proste, surowe obrazy bez ingerencji Photoshop’a Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Marka Króla.
Znalazł 2 tys. w bankomacie i zaniósł na komendę
Znalazł 2 tys. w bankomacie i zaniósł na komendę "To duża kwota i na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy"- stwierdził 35- latek z gminy Łuków.
Emilka wyśpiewała drugie miejsce
Emilka wyśpiewała drugie miejsce W środę 2 października Domu Kultury w Kocku odbył się XV Festiwal Pieśni Patriotycznej ?Pieśń ojczyzny pełna".
Strażacy w akcji. Ćwiczenia ratownicze „ŁUKÓW 2019”
Strażacy w akcji. Ćwiczenia ratownicze „ŁUKÓW 2019” 9 października w lasach w gminie Stanin ćwiczyli druhowie z kilku powiatów
KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą ...
KRZYWDA: Wójtowi i radnym nie po drodze z Danutą Chadaj Czy konkurs na dyrektora SSPZOZ w Krzywdzie zostanie unieważniony? Padają oskarżenia, że miał być ustawiany, ale plan spalił na panewce.
Chcesz aby Twój projekt był ozdobą stolicy? Weź udział ...
Chcesz aby Twój projekt był ozdobą stolicy? Weź udział w Akcji Mural Urząd Transportu Kolejowego ogłasza konkurs w ramach "Kampanii Kolejowe ABC". Skierowany jest on do uczniów klas III-VI Szkół Podstawowych w całej Polsce.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

UWAGA NA OSZUSTÓW. ZAPŁACIŁ „ZALEGŁE” 1,36 ZŁ - STRACIŁ PONAD 340 TYS. ZŁ
UWAGA NA OSZUSTÓW. ZAPŁACIŁ „ZALEGŁE” 1,36 ZŁ - STRACIŁ PONAD 340 TYS. ZŁ
Łukowski przedsiębiorca otrzymał w poniedziałek e-mail informujący o zaległości finansowej w wysokości 1,36 zł. W korespondencji znajdował się również link do systemu płatności elektronicznej, który przekierował go na stronę banku. Mężczyzna uregulował zaległą płatność, a później dowiedział się, że ze swoich kont stracił ponad 340 tys. zł.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje