Dziś są imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

dodane: 12-08-2019 13:33   |   wyświetleń: 1872

Malowana ścieżka zabaw w parku? Nie da rady

Łukowski radny miejski miał pomysł na atrakcję dla najmłodszych.
Malowana ścieżka zabaw w parku? Nie da radyfoto. Google Maps 

30 lipca Arkadiusz Pogonowski zapytał na piśmie burmistrza Łukowa, czy podległe mu służby i instytucje mogłyby stworzyć dla dzieci korzystających z parku tzw. malowaną ścieżkę zabaw.
Jak wytłumaczył, malowana ścieżka zabaw to kilkudziesięciometrowa trasa, na której namalowane jest kilka/kilkanaście różnych zadań dla dzieci.
Takie ścieżki powstają na powierzchniach asfaltowych. Propozycja lokalizacji takowej ścieżki to część tzw. asfaltowego ślimaka w parku. Tego typu atrakcja nie wygeneruje dużych kosztów finansowych, a w ciekawy sposób poszerzałaby ofertę zabaw w parku - napisał w zapytaniu.
Odpowiedź włodarza miasta łukowski magistrat opublikował 12 sierpnia.
W zaproponowanym przez Pana miejscu nie ma możliwości zrealizowania malowanej ścieżki zabaw. Tzw. asfaltowy ślimak jest częścią skate parku, który jest wykorzystywany przez dzieci i młodzież do jazdy na rowerze, deskorolce i hulajnodze. Wykonanie ścieżki zabaw w tym miejscu stwarzałoby zagrożenie dla bawiących się dzieci - napisał burmistrz Piotr Płudowski.

Dodał przy tym, że jest otwarty na nowe pomysły i zaprasza do rozmowy celem ustalenia innej lokalizacji.

Komentowane

Wr. (2019-08-12 17:54) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak się wytnie ze dwadzieścia ostatnich drzew,to będzie miejsce nawet na supermarket.
Arturr (2019-08-12 17:58) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
Czemu nie piszecie o pytaniach radnego Dolegi o poważnych sprawach ale jak ktoś z odpowiedniego nadania zapyta o byle głupotę to już artykuł?
@Artur (2019-08-12 19:05) 7 13   |   zgłoś do usunięcia
Daj link do tych ważnych pytań. Bo chyba to tylko czepialstwo, od tak.
Kaśka (2019-08-12 19:52) 17 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam co z Zalewem? Kiedy dalsza część rewitalizacji ? Co z audytem w PUIK ? Co z karta mieszkańca gdzie ją można wykorzystać poza basenami ? Co z kasami biletowymi na PKP, co z kładka zeby mozna bylo wózki rowery wprowadzić na perony ? Co z komunikacją miejską kiedy ruszy? Od kiedy żłobek ?
Robert (2019-08-12 20:04) 14 4   |   zgłoś do usunięcia
Artur, dzięki za wsparcie. Nie warto, jak widzisz. Bo od razu jest kontra. Przeciż to czepialstwo, jak ktoś pyta się np. o dodatkowe śmietniczki, o namalowanie pasów na ulicy czy składa interpelację w sprawie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych albo pyta o niezgodne z prawem zwolnienie sekretarza miasta (co potwierdził niezawisły sąd).
He? (2019-08-12 21:11) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie czepialstwo. Niby słyszał coś na sesji, ale wolał dopytać na piśmie :D
He? (2019-08-12 21:11) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie czepialstwo. Niby słyszał coś na sesji, ale wolał dopytać na piśmie :D
Do Kaśka (2019-08-12 22:51) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Już mdło się robi od tego ciągłego jęczenia o kasy PKP. Co ma do tego burmistrz? Intercity mówi nie i koniec. Pisz do Ministra Infrastruktury, który też ich nie zmusi, skoro w Łukowie tylko garstka ludzi chce kupować bilety w kasie. Kto rano stanie w kilometrowej kolejce do tej kasy. Wpada na peron w ostatniej chwili by wcisnąć się w siedzenie i pospać. o samo z kładką. Piszcie do PLK. To teren kolei i ona ma wyłącznie chęć lub nie na pomaganie pasażerom. Burmistrz i cała Rada może im … Nie kas i pewnie nie będzie, a co do kładki, to bez protestu pasażerów, nic się nie zmieni.
Kaśka (2019-08-12 23:47) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
A ja myślałam że pisanie w imieniu mieszkancow i upominaje o "swoje"- nasze jest w kwestii Burmistrza !!! Za to bierze pieniadze i chyba jako burmistrz ma wieksza siłę przebicia. Co za nic nie mogący Burmistrz się trafił .
Bonnie (2019-08-13 08:34) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Radny dolega ze swoim poziom inteligencji to się nadaje do pchania karuzeli co najwyżej. Na każdej radzie ma ten sam zestaw pytań.
$ (2019-08-13 09:04) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Płudek daj namalować to będzie pierwsza rzecz jaką zarobisz dla miasta po roku sprawowania władzy
do Bonnie (2019-08-13 09:59) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Przyłącz się Panie do akcji LUBIĘ #niehejtuję. Polecam. Weź Nie Hejtuj Stop nienawiści! #hate #love #miłość
Klima (2019-08-13 10:12) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Dajcie spokój Burmistrzowi! Tylko chcecie żeby robił i robił robił robił A on już sie napracował i zrobił parkomaty , kartę mieszkańca, podwyżki. Teraz musi odpocząć wakacje są więc jemu należy się odpoczynek. Zobaczycie że od września ruszy z kopyta i nikt go nie dogoni .
Wc (2019-08-13 10:35) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jest Rysiek. ....nie ma żadnego pisma od wojewody lubelskiego i zniknął
Pan radny inaczej owłosiony na głowie.... (2019-08-13 18:28) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
......musi zamazać fakt , że kiedyś czytał pytania ułożone przez wierchuszkę Platformy Obywatelskiej teraz koniunkturalnie czyta pisowskie waprosy. Choć mało tego PiSu w pisie , radny dzielnie zmienia swój image. To takie koniunkturalne jest i małe.
wernisarz (2019-08-14 07:41) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
radnie pegon trzeba napisac interpelacje czemu referenci w zgl sa bardziej kompetentni niz dyrektor, czemu Lipiec w ZGLu zarabia jakby pracowal w bogatym PKO, czemu Siurek byl wybrany przed ogloszeniem konkursu i czemu toyota tankowana jest na prywatnych stacjach
mieszkaniec (2019-08-15 13:57) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Jestem mieszkańcem MIASTA I NIE PO TO PAN BURMISTRZ SIĘ UBIEGAŁ O SWÓJ FOTEL ŻEBY NIC NIE ROBIC.DWORZEC JEST W MIESĆIE I TO CIĄGŁE NĘKANIE KOLEI O FUNKCJONOWANIE KASY NALEŻY DO NIEGO ,A NIE DO MIESZKAŃCÓW.MA TYLU PRACOWNKÓW,ŻE CODZIENNIE MOGA PISAC MONITY O URUCHOMIENIE KASYPKP TA PANI MA RACJE,ŻE ZWRACA SIĘ DO GŁOWY MIASTA.UWAŻAMŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW TO SAMO POWIE.Tyle lat nie ma kasy ,to może ten młody człowiek tyle obiecywał cos zdziała.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Kiedy światła na Piłsudskiego? W sprawę zaangażował się minister ...
Kiedy światła na Piłsudskiego? W sprawę zaangażował się minister ŁUKÓW: Przejście przed siedzibą magistratu i starostwa od lat zbiera krwawe żniwo. Burmistrz Płudowski w walkę o ustawienie tu sygnalizacji świetlnej wciągnął posłów, a nawet ministra.
Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski już 1 września ...
Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski już 1 września Po raz 25 w Łukowie odbędą się Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków.
Zmieniają się godziny otwarcia pływalni letniej
Zmieniają się godziny otwarcia pływalni letniej Zmiany będą obowiązywać od jutra.
Wypił, uciekał przed policją, zatrzymał się na drzewie
Wypił, uciekał przed policją, zatrzymał się na drzewie 49-letni łukowianin po spożyciu procentów jechał osobówką prawie 140 km/h w obszarze zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.Uciekając przed policjantami zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Wandal, złodziej i Huawei
Wandal, złodziej i Huawei Jeden zniszczył, drugi ukradł. Poszkodowani właściciele telefonów.
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu
Ujawniamy listę kandydatów Platformy do parlamentu Polskie partie rozpoczęły już kompletowanie list kandydatów, którzy wystartują w tegorocznych wyborach do Sejmu. Jako pierwsi podajemy nazwiska polityków, którzy do wyborów parlamentarnych w 2019 roku wystawi na Lubelszczyźnie Platforma Obywatelska, startująca w ramach tzw. Koalicji Obywatelskiej.
Marihuana u 14 i 19 latka
Marihuana u 14 i 19 latka Młodzi palą zioło i nim handlują.
Wicestarosta za rzecznika
Wicestarosta za rzecznika Powiat łukowski nie ma rzecznika konsumentów. Problem postanowił rozwiązać osobiście Janusz Kozioł.
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego
Uwaga na burze! Ostrzeżenie IMGW dla powiatu łukowskiego Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu łukowskiego. Dzisiaj i jutro w naszym regionie pojawić się mogą burze z gradem. Zabezpieczmy więc swój dobytek.
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach
Audi uderzyło w drzewo w Ławkach Dzisiaj ok. godz. 9:44 w Ławkach audi wypadło na pobocze i uderzyło w drzewo.
Opel zderzył się z busem
Opel zderzył się z busem W sobotę, 17 sierpnia ok. godz. 13:21 na drodze krajowej nr 76 w Nowej Prawdzie zderzyły się opel vectra z busem volkswagenem LT.
Zderzenie BMW i peugeota w Trzebieszowie. Czworo dzieci w ...
Zderzenie BMW i peugeota w Trzebieszowie. Czworo dzieci w szpitalu W sobotę, 17 sierpnia ok. godz. 12:53 w Trzebieszowie Drugim zderzyły się BMW 118 i peugeot 307.
15-latek na motocyklu uderzył w rower z 5-letnim chłopcem ...
15-latek na motocyklu uderzył w rower z 5-letnim chłopcem GMINA TRZEBIESZÓW Niegroźnych urazów doznał 5-latek z gm. Trzebieszów, którego na rowerze wiozła jego mama. W rower uderzył motocykl marki MZ ETZ, którym kierował 15-latek.
Straty po suszy
Straty po suszy GMINA KRZYWDA Prawie 400 rolników z gminy Krzywda złożyło oświadczenia o szacowanych stratach w uprawach, spowodowanych klęską suszy.
"Wilk morski" z Łukowa. Kierował Akademią Morską w Gdyni
Z Pomorza relacjonuje Mieczysław Wojecki - regionalista.
Więcej dzieci w przedszkolu
Więcej dzieci w przedszkolu GMINA KRZYWDA Nowa sala dla 25 przedszkolaków powstaje w Zespole Szkół w Krzywdzie.
5 milionów na kanalizację
5 milionów na kanalizację Gmina Adamów otrzyma dofinansowanie na rozwój gospodarki wodno-ściekowej.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich
Od 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków- Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski przebywa na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact (walka ciągła w ringu w pełnym kontakcie).

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Inne: POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK TAKŻE DLA FIRM! ...
TRUDNE POŻYCZKI POZABANKOWE POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI BEZ BIK DLA FIRM TAKŻE NOWOPOWSTAŁYCH Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
Dam pracę: Szukam osoby na stałe do sprzątania sklepów
nieruchomości: Do sprzedania działki,249.253
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje