Dziś są imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

dodane: 24-06-2019 14:07   |   wyświetleń: 5771

Marcin Mateńko odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce Jacek Krzyszczak

Marcin Mateńko został dziś odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce radni wybrali Jacka Krzyszczaka (PIS), byłego zastępcę wójta gminy Trzebieszów.
Marcin Mateńko odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego. Na jego miejsce Jacek Krzyszczak  
Na początku dzisiejszej  sesji rady Powiatu Łukowskiego radny Władysław Karaś w imieniu klubu radnych PiS złożył wniosek o odwołanie Marcina Mateńki z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. 

   Wniosek wszedł do porządku obrad. Za odwołaniem Marcina Mateńki opowiedziało się 14 radnych, 5 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.  

Po glosowaniu Marcin Mateńko powiedział Wspólnocie, że ta decyzja nie ma związku ze sprawowaniem funkcji wiceprzewodniczącego, ale przyjmuje ją, bo "wiceprzewodniczącym się bywa". 

Po odwołaniu do porządku obrad wprowadzono też punkt o wyborze nowego wiceprzewodniczącego. Zgłoszono kandydatury na następców Mateńki w prezydium Rady Powiatu.  Władysław Karaś zgłosił kandydaturę Jacka Krzyszczaka, a Krzysztof Fornal - Tomasza Sycha. W  tajnym glosowaniu oddano 21 głosów, w tym 2 nieważne. Za Jackiem Krzyszczakiem głosowało 14 osób, za Tomaszem Sychem - 5.  

Komentowane

Tadek llu (2019-06-24 15:51) 17 14   |   zgłoś do usunięcia
Nadal nie mogę się doszukać uzasadnienia tego odwołania. Czym pan radny Karas Razem z resztą PiS się kierował kierujące ten wniosek.
żenada (2019-06-24 15:51) 24 9   |   zgłoś do usunięcia
partyjniactwo pełną gębą. kręgosłup ci państwo już dawno stracili, oj dawno
MIESZKO (2019-06-24 15:52) 55 9   |   zgłoś do usunięcia
CO ZEMŚCIŁY SIĘ KARASIE PO KUTASIE ŻE MARCIN MATEŃKO WYJEBAŁ NIEROBA
Ej (2019-06-24 15:57) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
Co wyrabia ten burmistrz?
ej ej (2019-06-24 15:58) 18 7   |   zgłoś do usunięcia
burmistrz? starosta chciałeś napisać :)
łukowianin.. (2019-06-24 16:11) 35 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie dziwię się radnym PiS...wszyscy wiemy co przyświeca tym ludziom...chęć własnego zysku i nic więcej...ale myślałem że w Przymierzu są mądrzejsi ludzie...teraz widzę że głęboko się zawiodłem...zepsuci, bez honoru ...dno moralne...
Małość (2019-06-24 16:20) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
Mateńko mówił że czarne jest czarne to mu kazali mówić że czarne jest białe. Gdy nie chciał tego zrobić - utrącili gościa. Karasie i inni - wstyd
Anonim (2019-06-24 17:11) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka !!! Tak to jest jak człowiekiem się bywa a nie jest !
Ej (2019-06-24 17:13) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Co wyrabia ten burmistrz? Nie poprawiaj mnie !!!
Bez przesady (2019-06-24 17:15) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Nie smućcie się Płudowski go do Alternatywy przyjmie !!!
swoj (2019-06-24 18:29) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Panie były wiceprzewodniczacy.zobacz Pan jak to jest. Nie dawno Pan jako wielki wice burmistrz byłeś panem i wywalałeś ludzi Teraz czas na Pana
Dziwak (2019-06-24 19:13) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
dziwna decyzja mieli wolskiego bryka czerniec a wzięli takiego tak na prawdę nie wiadomo kogo
Kern (2019-06-24 20:06) 14 16   |   zgłoś do usunięcia
Marcin Mateńko- przegrywa platforma, to ucieka do pisu. Przegrywa PiS to ucieka do alternatywy. Za 4 lata przegra alternatywa i gdzie Marcin wtedy ucieknie? Jedyny minus że tak późno się na nim poznali. Fałszywy facet
Do Dziwaka (2019-06-24 20:50) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Wolski i Czerniec są w zarządzie, wice- przewodniczącym nawet by pewnie nie chcieli być, mają lepsze fuchy, większy wpływ na to co się dzieje w powiecie.
Do kern (2019-06-24 21:01) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Może to Ty ciul jesteś fałszywy
Jj (2019-06-24 22:07) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
,,Raz na wozie raz od wozem"
asan (2019-06-24 22:20) 10 15   |   zgłoś do usunięcia
Mateńko stracił zaufanie radnych. Nie można służyć kilku panom jednocześnie.
isaura (2019-06-24 22:35) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
i tak spadł marcin na cztery nogi ma kasę znacznie większą jak burmistrz i tu fornik nic nie mówi
mir (2019-06-24 22:48) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
dobrze się stało niech się zajmie gość puikiem bo tam coś cienko
WSTYD! (2019-06-24 22:54) 21 9   |   zgłoś do usunięcia
dbanie o interesy partyjne, nie o powiat i o miasto. straciliście państwo radni wiele czasu na złośliwe wypieprzenie i odwrócenie się plecami od kolegi. te dwie godziny moglibyście przeznaczyć na pracę dla mieszkańców. Wstyd, kompromitacja, zgnilizna społeczna!
zostają miernoty (2019-06-24 23:39) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
kolejny po Brzozowskim normalnie myślący poszedł pod młotek. quo vadis łukowski pisie?
Karaś (2019-06-25 03:04) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Karasie dobrze tolerują niskie temperatury. Bez szkód przeżywają nawet kilka miesięcy w wodzie bliskiej 0°C. Karasie mogą przetrwać nawet w zbiornikach zamarzających do dna. Zakopują się głęboko w muł (do 1 m) i, dopóki nie zamarzną ich płyny w jamie brzusznej, są w stanie na wiosnę dojść do siebie. Ujawnia się przy tym inna, niewiarygodna właściwość karasi. Są one wyjątkowo niewrażliwe na deficyty tlenu w wodzie. W krytycznej sytuacji potrafią nie tylko drastycznie obniżyć intensywność własnej przemiany materii, ale nawet przestawić ją z tlenowej na beztlenową. Wówczas końcowym etapem tych przemian jest alkohol etylowy.
Muł (2019-06-25 06:43) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Politykierstwo w najbardziej przyziemnym wydaniu, dno wodorosty i kilometry mułu!
Ll (2019-06-25 07:16) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
I co nadal na tą fałszywa partie będziecie głosować? Ile przykładów trzeba podać jak kolesiostwu martwi się o własne kieszenie? Cieszcie się że całej prawdy tej skrywane pod stołem i za kulisami nie znacie bo byście nie uwierzyli haha
Pan Tateńko... (2019-06-25 10:09) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
.....nie był członkiem PIS on tylko koniunkturalnie spijał nektar , teraz rozpoczął nowy żer.
Dębowski myślący.... (2019-06-25 10:13) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
......dobre sobie , raczej o sobie niszcząc innych , Tateńko podobny, ich z jednego metra złe ciosze.
Wstydzie..... (2019-06-25 10:18) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
.....sam wiesz aby coś wzrastało , trzeba usunąć chwasty. A propos wczoraj z radzyńskiej piękny czteroosiowec cysterna skręcił sobie w nowowybudowaną obwodnicę , bezproblemowo , można , można na rondo jeszcze poczekać można
Wc (2019-06-25 11:43) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Panie Matenko. Co zrobić poległ Pan .Może wyciągnie Pan jakieś wnioski. Poznał Pan jak gra się w pisie. Tam tylko jedna osoba rządzi..i dobrze Pan wie kto.
Op (2019-06-25 12:51) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Poczytajcie sobie w wspólnocie jakie biznesy się robi na państwowych posadach i jeździ Porsche. Nie liczne prywatne firmy kedno stać na Mercedesa a na państwowej posadzce Porsche kupują. Nieruchomości za 1.6mln. Ciekawe ile ma ukrytych nieruchomości i pieniędzy Pinokio pewnie też w mln idzie. Z pensji z pracy poprzedniej co pracował to 20 lat i odłożył na stary samochód i mieszkanie w starym budownictwie a teraz może apartament kupować haha
wyborca (2019-06-25 14:30) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Alez mi sensacja.Byłosię tyle uczyc co pan Furlep to też mialbyś niezły grosz.Tobie sie marzy polityczny lekki grosz z podatnika ,nic nie robic a mieć duża kase.
wreszcie (2019-06-25 16:05) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Mateńko odwołany? To świetna informacja, że odwołany. Szkoda, że tak późno
... (2019-06-25 16:36) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Jakby był taki dobry, to by leczył w Lublinie lub w Warszawie...
Gumowiec do kobiet (2019-06-25 18:05) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Chcechę wiedzieć sekret udanego małżeństwa? Oto on : mąż musi mieć pełny brzuch i puste jądra. Tylko tyle drogie Panie. To takie proste.
29 (2019-06-25 18:19) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
niech przykład mateńki będzie przestrogą dla innych. wara od tego pisu, tylko wstyd przynoszą
mikra (2019-06-25 18:29) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
matenko człowiek który zmienia barwy platforma obywatelska , pis może alternatywa i co dalej zobaczymy
Cyk (2019-06-25 20:58) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ten Łukowski nielot nie rozumie że można mieć odmienne zdanie ? Wszędzie go pełno lata po tych portalach i jak czapek w dupe wyłazi. Chyba na drapane liczy
L (2019-06-25 21:12) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Pan doktor F bez pleców to był nikim a w większym mieście to conakwyzej na pomoc nocna by się dostał. Każdy wie że Łuków to dla dr. raj jeśli chodzi o zarobki gówno umiesz a zarabiasz
CBA (2019-06-25 21:45) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Wredna ryba.
AN (2019-06-25 22:12) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
PYTANIE KIEDY ODWOŁA GO PŁUDOWSKI
Xxx (2019-06-25 23:50) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Pokorne Ciele Dwie Matki Ssie ???
631 (2019-06-26 05:28) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
CBA też szczur uciekł z tonscej tratwy z PO.
Dfg (2019-06-26 06:34) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Niewazne czy madry czy nie czy wykwalikiwany czy nie jedyny atut to pis i juz jest to wstyd!
Jędrek (2019-06-26 06:35) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Fajno fajno tylko że to łajno. Co to dla mnie zmienia? Nic. Przepychanki polityczki. Złych wybieracie to szopka trwa i trwa
Marcim (2019-06-26 06:39) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Matenko wyscagał brudy z puiku i musiał poleciec.
Baj (2019-06-26 06:42) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
P.Marcinie farbowany lisie a jak audyt ???? Grubo ponad miesiąc miną i NIC ? To po co było robić tą szopkę . Rozumiem że miał pan chęć zabłysnąć i się pokazać w blasku fleszy . Celebryctwa się zachciewa .
Imbik (2019-06-26 08:18) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Nie bardzo rozumiem wielkie zdziwienie. Po pierwsze to partyjne stanowisko i partia decyduje kto je piastuje, po drugie to Mateńko niczym szczególnym się w tej funkcji nie odznaczał, żeby po nim płakać. Nie ma ludzi niezastąpionych
wyborca (2019-06-26 09:47) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Jakie to przemiany .Nadal tkwimy w partyjnych rozgrywakach Bezpartyjny mądry człowiek nic nie zwojuje.Cwaniaczki założą nowa i następni pchają się do łatwych pieniędzy i mamią wyborcow obietnicami bez pokrycia,tylko podwyzki i przechodza z partii do partii aby jak najwięcej uzyskac dla siebie .Spoleczeństwo jest tylko dla nich wazne przy urnach.
Gumowiec (2019-06-26 13:20) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
prosze napisac kto inny z rady sie czyms szczegolnym odznacza
Agro (2019-06-26 17:23) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
Najwięcej z rady zrobił najchudszy radny . Tyle zrobił że już to nie ma.Ale zdradzę tajemnicę jest wszędzie na każdym portalu i piszę...
Agronauto żeglujący po łukowskich portalach.... (2019-06-26 21:10) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
....chyba przyciasny hełmik i w klepkę uwiera czy słoneczko doskwiera i pomroczność jasna szlagiem trafia? Łukowska neurologia sprawna , czas na diagnozę.
Olo (2019-06-27 09:06) 5 11   |   zgłoś do usunięcia
Super ,tylko jestem bardzo ciekawy kiedy nasz były burmistrz a obecnie starosta zakonserwuje drewno nad zalewem, które miało być zakonserwowane . Tak wiem zaraz wyleje sie na mnie potok słów ,ale ciekawy jestem a można to sprawdzić kto odbierał pomosty i jaki był zakres robót do wykonania w celu zakonserwowania w/w elementów .Nadmienię podobna inwestycja tylko ze starostwa była rozbudowa LO, część elewacji jest z drewna i po tylu latach wygląda naprawdę super . Całe te rozgrywki to po prostu obłęd , powinniśmy wysłać list do Pan Prezesa niech powoła sztab ludzi i prześwietli struktury w Łukowie i wtedy się okaże kto kogo wywiezie na taczce . A tak to czekam na audyt Panie Burmistrzu niech oliwa będzie sprawiedliwa .!!!!
Olo (2019-06-27 09:13) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Super ,tylko jestem bardzo ciekawy kiedy nasz były burmistrz a obecnie starosta zakonserwuje drewno nad zalewem, które miało być zakonserwowane . Tak wiem zaraz wyleje sie na mnie potok słów ,ale ciekawy jestem a można to sprawdzić kto odbierał pomosty i jaki był zakres robót do wykonania w celu zakonserwowania w/w elementów .Nadmienię podobna inwestycja tylko ze starostwa była rozbudowa LO, część elewacji jest z drewna i po tylu latach wygląda naprawdę super . Całe te rozgrywki to po prostu obłęd , powinniśmy wysłać list do Pan Prezesa niech powoła sztab ludzi i prześwietli struktury w Łukowie i wtedy się okaże kto kogo wywiezie na taczce . A tak to czekam na audyt Panie Burmistrzu niech oliwa będzie sprawiedliwa .!!!!
Olo potok słów... (2019-06-27 09:19) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
....cię właśnie zalewa. Zapisz się do PiSu , opłacają składki , weź ze sobą 20 kolegów też niech opłacają składki za rok wybory w partii , wyeliminuj kogo trzeba a prezes to przyklepie. Teraz to sobie możesz .....ogórki pozbierać na kiszone. Aha jak już się zapiszesz to pilnuj czy jesteś bo okazuje się często , że pozbawiają członkostwa i możliwości wpłacania składek ale to już perfidia wiesz kogo? Misia Go go.
Kariera (2019-06-27 10:27) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Radny Krzyszczak, jeszcze niedawno strażak i drobny przedsiębiorca, a po wstąpieniu do PIS, proszę: zastępca wójta, radny powiatowy i do tego wiceprzewodniczący rady. Nikodem Dyzma mógłby się uczyć. Pozbycie się p. Brzozowskiego przyniosło efekty.
do Olo potok słów (2019-06-27 11:44) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Widzę ,że lubisz sezon ogórkowy !.Co do zapisanie to raczej nie moja bajka wole być wolnym człowiekiem niż małpą w zoo. Widze ,że lubisz "Misie"
do Olo potok słów (2019-06-27 12:03) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Widzę ,że lubisz sezon ogórkowy !.Co do zapisanie to raczej nie moja bajka wole być wolnym człowiekiem niż małpą w zoo. Widze ,że lubisz "Misie"
@Olo (2019-06-27 16:19) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Czekam na audyt.Kto z was umie to zrobic,może ty powolaj sztab żebyśmy zobaczyli to o czym piszesz,bo tak to puste slowa.
Abc (2019-06-27 16:44) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Dziś wiaterek wieje spory Choragiewka zmienia kolory ?!?!
Mieszkaniec.. (2019-06-27 18:57) 17 8   |   zgłoś do usunięcia
Tym sposobem mamy fachowców partyjnych od wszystkiego.... Wystarczy spojrzeć na zdjęcie w artykule.... I od razy widać z kim mamy do czynienia.... Błagam ręce opadają jak się czyta i słucha tej naszej Rady.... Mając odrobinę godności i sumienia... Przynajmniej kasy by nie brali za tą tragikomedie... Błazenada...
mieszkaniec (2019-06-27 20:02) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Błazenada doszła
LUU (2019-06-27 22:33) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Widzę ,że wszyscy są mądrzy w sieci ale tak naprawdę to każdy z was zers.... by się mając coś takiego załatwić . Wszyscy weżcie się do roboty a nie piszecie głupoty . Każdy jest odważny ,ale na sesje wejść i coś powiedzieć to nie mam odważnych !. Zresztą to my mieszkańcy Łukowa sami wybraliśmy taką klitkę radnych .Zresztą każdy z nas mógł kandydować tylko teraz każdy potrafi narzekać
luulku hardkorze..... (2019-06-27 23:08) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
..... w każdej chwili to co piszę mogę powtórzyć. Na sesji? robi się je aby tylko emeryci przyjść mogli. Niech robią o szesnastej , siedemnastej , ludzie przyjdą , powiedzą , zapytają. Ty wybrałeś,, klikę radnych,, od radnego się wymaga , z nim się jest w kontakcie , porusza dyskretne problemy a nie klepie się farmazony o mirabelkach i krzywych słupkach. Chyba ty się weż za robotę albo zapisz się na wakacyjny kurs samorządności. No same rozumki , ja cie nie mogie.
do do olo potok słów. (2019-06-27 23:14) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy zboczeńcu w turban zaliczyłeś? Przeczytaj co do ciebie piszą i nie obsrywaj ludzi swoim bezeceństwem. Kultury matole. No starałem się , zrozumiałeś?
Wix (2019-06-29 23:31) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Imieniny Piotra pewnie 108 pęka w szwach a bartek polewa
asan (2019-06-30 15:14) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
i bardzo dobrze że odwołany jakby miał trochę honoru to by sam zrezygnował
Kupiec (2019-06-30 16:18) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
AAA kupie pilnie od kierowników powiatowych instytucji radnych,urzędników pola,lasy,dzialki budowlane,mieszkania za ceny z oświadczeń majatkowych
632.... (2019-07-03 09:02) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
CBA uciekł z PUiK i dobrze zrobił bo teraz będzie dyrektorem w szpitalu. Mają zmienić Zalewskiego, bo Orzeł jest nie do ruszenia.
O jejku..... (2019-07-03 10:10) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
.....i kto będzie spinaczami rzucał za szafę z dokumentami?
Lulek do odp do olo potok słów (2019-07-03 15:11) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
"Kiedy zboczeńcu w turban zaliczyłeś? Przeczytaj co do ciebie piszą i nie obsrywaj ludzi swoim bezeceństwem. Kultury matole. No starałem się , zrozumiałeś?" takich i takich . Naucz się troszeczkę kultury w sieci i nie wyzywaj nikogo od ........ Kim Ty jesteś i co sobą reprezentujesz !!!!!.
Cham i ćwok mnie będzie pouczał.... (2019-07-04 22:53) 9 2   |   zgłoś do usunięcia
....przeczytaj swoje impertynencję ja tylko odpowiadam językiem tobie bliskim i pięknym za nadobne . Chamskich odżywek nie zaczynałem a nie będzie mi tu nawet anonimowy burak ubliżał i osobom mi bliskim. Nie udawaj cnotliwej Zuzanny i nie odwracaj kota ogonem alternatywny relatywisto. To ty spinacz? Rozepnij się, już niedługo.