Dziś są imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

dodane: 06-09-2019 13:38   |   wyświetleń: 3968

Miasto składa wnioski o dotację na remonty dróg (AKTUALIZACJA + POLEMIKA)

ŁUKÓW Internet huczy od komentarzy. Miasto nie dostało środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o ogłoszoną kilka dni temu listę rankingową.
Miasto składa wnioski o dotację na remonty dróg (AKTUALIZACJA + POLEMIKA) 
Jak informuje burmistrz Piotr Płudowski w komunikacie wysłanym do naszej redakcji 26 sierpnia osobiście złożył do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie dwa wnioski o dofinansowanie przebudowy miejskich ulic w ramach  Fundusz Dróg Samorządowych. Pierwszy wniosek dotyczy przebudowy ul. Browarnej (długość drogi: 801 m, koszty kwalifikowane  brutto: 1,6 mln zł), natomiast drugi dotyczy ulic: Laskowskiego, ul. Kanałowej i ul. Pastewnik (długość dróg: 463 m, koszty kwalifikowane  brutto: 1,07 mln zł. Jak informuje Urząd Miasta zadania mają zostać wykonane między lipcem 2020 a majem 2021 roku.

ZDANIE DARIUSZA SZUSTKA:

Po publikacji informacji skontaktował się z nami były burmistrz, a  obecny starosta Dariusz Szustek, który poinformował nas, ze według jego wiedzy wnioski, które 26 sierpnia złożył w Urzędzie Wojewódzkim Piotr Płudowski, dotyczą naboru na rok 2020. Szustek dodał, że wnioski z tegorocznej puli funduszu samorządy mogły składać w kwietniu. 

KOMENTARZ PIOTRA PŁUDOWSKIEGO

Burmistrz wyjaśnia, że miasto nie składało wniosku o dofinansowanie przebudowy ulic w naborze na rok 2019 przynajmniej z pięciu powodów. I to pomimo tego, że gotowe są projekty budowlane tych inwestycji.

Po pierwsze jedną z ulic, na którą można było starać się o dotację, jest przebudowywana właśnie ul. Kilińskiego. Tu miasto zdecydowało się na wykonanie inwestycji siłami Zarządu Dróg Miejskich. Według burmistrza projekt, który opiewał na ok. 900 tys zł, ZDM wykona za 300 tys. - Nie było więc ekonomicznego uzasadnienia, żeby starać się o środki z FDS na tę ulicę - tłumaczy Płudowski. 

Co do planów przebudowy ul. Browarnej oraz Laskowskiego, Kanałowej i Pastewnik (tu również projekty były gotowe), kłopot w tym, że nie wszystkie grunty na tych ulicach miały uregulowany stan prawny (brak własności). Blokowało to, zdaniem Płudowskiego, możliwość występowania o dotację.

Drugi powód, dla którego miasto nie zdecydowało się składać wniosków jest taki, że w budżecie nie zostały zabezpieczone środki na te zadania. Chodzi o koszty rzędu 2,6 mln zł.

Po trzecie - według burmistrza - PUIK miał w tym roku zaplanowane uszczelnianie kanalizacji na ul. Browarnej. Zostało ono wykonane w wakacje.

Po czwarte w przyszłym roku PUIK planuje wymianę instalacji wodociągowej na ul. Browarnej. 
- Czy należało w tym roku składać na siłę wniosek i robić asfalt, a w przyszłym roku modernizować wodociąg i zdzierać to, co byłoby gotowe? - kończy Płudowski. 

Komentowane

$ (2019-09-06 16:25) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
Co on taki czerwony jak cegła ?
:) (2019-09-06 16:34) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Ze wstydu.
kompleksy (2019-09-06 16:37) 17 10   |   zgłoś do usunięcia
szustek ma jakiś kompleks płudowskiego. dzwoni z informacją że inwestycje będą dotyczyć 2020 r. skoro zostało to napisane wyżej?
$ (2019-09-06 16:59) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
To dlaczego na ten rok nie złożył?
odp. do kompleksy (2019-09-06 17:09) 7 11   |   zgłoś do usunięcia
Czytaj ze zrozumieniem. Z tytułu wynika, że złożył a pieniędzy nie dostał.
Jaro (2019-09-06 17:14) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Zalew i tak już będzie Szusykowy!
jaj (2019-09-06 17:18) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
w marcu miasto mówiło że nie złoży wniosków w 1 naborze i nie złożyło. teraz w 2 naborze złożyło wnioski. kapiszon ten tytuł i równie takie samo kapiszonowe sciskanie pośladów coniektórych ze słusznej partii :)
Pitu, pitu (2019-09-06 18:09) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Ktoś ten tytuł dał celowo żeby zrobić wrażenie, że ktoś złożył, ktoś nie dostał a jeszcze ktoś przeszkodził.
Złożyć można.... (2019-09-06 18:29) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
...ino gówno z tego. Kanalizacja miała podobno być alternatywną metodą uszczelniana to trzeba było lać asfalt bez zdzierania by było.Panie burmistrz wstawiaj pan kit w okna , zostań szklrzem , nam kitu nie wciśniesz .Bumelanctwo , niegospodarność i nieudolność. Jest tyle dróg do remontu a ten Browarnej się czepił co dla Nowego Łukowa? Co dla innych zaniedbanych dzielnic? Kit to potrafiłeś ludziom wstawiać. Kitu , kitu i po krzyku. Kłamstwo ma krótkie nogi .Końca tę autoreklamę do roboty miasto dziadzieje.
Wc (2019-09-06 18:36) 13 16   |   zgłoś do usunięcia
Oszustek dalej nie może przebolec utraty stołka .zaraz napusci Ryszarda.....tylko ze ten tylko listy czyta
Driver (2019-09-06 19:02) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko Oki ale kanalizację uszczelniali bez wykopów.. Można było składać wnioski z terminem wykonania np czerwiec 2020r i wtedy robi firma z czy y ulice wszystkie poza Browarna gdzie Puik zmobilizować do szybkiej wymiany sieci wodociągowej. Co do pieniędzy prowadzić można poprawki w budżecie. Takie trochę mydlenie oczu. Zresztą czy w Łukowie tylko te ulice wymagają remontu? Można było składać wnioski na inne gdzie jest uregulowany stan prawny a stan techniczny drogi zły.
mieszkaniec (2019-09-06 19:44) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Panika w urzędzie opublikowali artykuł i zablokowali koentowanie. redakcja zbierała komentarze przy innych informacjach na ten i uzgadniali z burgrabią odniesienie. ale Płudowskiego boli sukces Szustka i jego nieudolność. Panie burmistrzu jak to jest być gronie samorządów zacofanych?
hm (2019-09-06 19:54) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Ja tez szerwienieję jak kłamie.
Obserwator (2019-09-06 20:08) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Wielki minus dla Burmistrza . Rok mija A miasto powoli się zwija .
nie ma złego (2019-09-06 20:23) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
Dziurawe drogi są bezpieczniejsze bo trzeba jechać wolniej aby koła nie urwać
Mieszkaniec (2019-09-06 20:34) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Zauważyłem jedno.. Szustek jak był Burmistrzem to ciągle coś bylo robione w Łukowie, przebudowy, budowy nowe budynki itp. Itd. A teraz?! Spotkania z mieszkańcami, chodzenie z pączkami, ankiety..nic, nic, nic, nic konkretnego...nic się znowu w Łukowie nie dzieje..ciemnogród..miasto znowu stoi w miejscu..
Chącina (2019-09-06 20:40) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Szustek jaki był taki był ale serce dla miasta oddał . Zostawił miasto w pełnym rozkwicie. Niestety teraz nastąpił marazm i aż żal patrzeć na tą stagnację
Powiatowy (2019-09-06 20:42) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Ależ ten koleś jest słaby. Ciągle nie może dojrzeć do tego że przegrał. To nie tylko porażka wiem bo utrata też wpływów ale żeby mazgaić się 10 miesiect? Zapewne i nogi podkłada bo tak typ ten ma.. Jak tam dług powiatu?
Plus (2019-09-06 20:50) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Lubicie sondaże. Proponuję przejść sie z mikrofonem po deptaku w centrum i spytać ludzi za którego burmistrza miasto rozwija. Co wiedzą o inwestycjach poczynionych przez obecnego Burmistrza. Niedługo rok można już się pokusić o takie porównanie za którego burmistrza jest lepiej. Taki obiektywny sondaż może dałby do myślenia
powiatowemu do myślenia (2019-09-06 21:03) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Słaby? Śmieszny jesteś. Był w mieście to ciągnął pieniądze do miasta. Teraz już ze 40 milionów pozyskał dla powiatu. A jak tam w mieście pozyskali chociaż milion?
?myślący do powiatowego majstra (2019-09-06 21:08) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Brawo. A ile kredytu? Do roku 2050? Powiat utopiony w dlugach za 10 lat nie będzie miał na naprawy tych dróg i kolejnych..
aw (2019-09-06 21:12) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
ból dupy po przegranej boli bo przed górą wstyd wszędzie rządzi jedna partia a tutaj wyspa w centrum pewnej wygranej nie rządzi słuszna zmiana haha. To góra ciśnie i mówi przegraj następne to baj baj
$ (2019-09-06 21:41) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Co nam po takiej wygranej jak miasto się cofa
to widać gołym okiem (2019-09-06 22:41) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Miasto się rozwijało za rządów burmistrza Szustka Teraz powiat się rozwija a miasto się zwija.
Nie bój nic (2019-09-06 22:46) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Dariusz wyciągnął miasto z długów to i powiat wyciągnie. A czy to prawda, że obecnemu na edukację w mieście brakuje już ponad 3 miliony, czy to tylko rude, parkowe wiewiórki tak mówią?
Pinokioo (2019-09-06 23:09) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Co ty bierzesz pijesz? Naczelniczek doniósł tak żeby zamydlic? Czy kaska na podwyżki nie doszła? . Golnij setę, dziewiąta dziś i się drzemnij bo majaczysz straszliwie
kukułka (2019-09-06 23:28) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Co mówić o ulicach jak w centru miasta róg Lewickiego i Browarnej jest skrawek placyku miejskiego na którym zarośla, śmieci, butelki i porozrzucane płyty chodnikowe. Czyżby władze miasta czekały aż wydarzy się wypadek? Tu nie trzeba wielkich pieniędzy, tu trzeba chcieć i być prawdziwym gospodarzem. Kiedy zobaczy to nasz Włodarz i wyda odpowiednie polecenie? Czekają wszyscy spacerujący z parku i klienci m.in. zegarmistrza.
Orła cień (2019-09-07 05:38) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Leń znajdzie tysiąc powodów by nic nie robić Na każdym kroku widać jak miasto jest zaniedbane . Rok w plecy mamy dla rozwoju miasta a to bardzo duzo .
Zachowajmy właściwą miarę (2019-09-07 07:50) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Dajcie burmistrzowi czas, sprawuje swoją funkcję niespełna 10 miesiecy. Uczciwie porównujac należało by pokazać co zrobił poprzedni burmistrz przez swoje pierwsze 10 miesiecy pracy, tj do września 2010. Tego i poprzedniego burmistrza wybraliśmy my, mieszkańcy. Zagorzali zwolennicy Pana Szustka powinni zastanowić się dlaczego mieszkańcy zmienili burmistrza mimo, że miasto się rozwijało. Dla mnie "rozwój" na dziś to miejsca pracy i możliwość zarobienia uczciwych pieniędzy poza układami w mieście powiecie i jego spółkach.
Ej (2019-09-07 08:05) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrza zmienili tylko na złość bylemu. Bo obecny boormistrz nie mial i nie ma, żadnych argumentów. Widać to po miesiącach w których piastuje stanowisko. Słabiutko.
ej ej (2019-09-07 10:01) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
farma trolli w natarciu, tylko pytanie czy z ministerstwa czerpią instrukcje czy z Wilczyńskiego
Londo (2019-09-07 10:21) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Szustek zmienił się przez te wszystkie lata urzędowania,pamiętam jak był radnym to przychodził na sesję rady miasta z kratką na której były pytania i problemy mieszkańców którzy się do niego zgłaszali..Zemło wtedy po dobre parę minut na nie odpowiadał..jak został burmistrzem już tak nie było z nim prowadzić dialog..I nie wszystko co zostało zrobione w mieście to zasługa Szustka,generalnie to największa inwestycja jego to były baseny na browarnej A teraz zalew który nie zdarzył skończyć..dokończyć Płudowski ale podobnie było z ulicą Prusa gdzie jest zasługą Zemły A Szustek tylko wstęgę przeciął
Browar (2019-09-07 11:10) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Zemło to wyremontował park za 7 milionów, który Szustek musiał poprawiać.
Jack London (2019-09-07 11:14) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Owszem Zemło zrobił projekt ale gdyby nie determinacja Szustka to z Prusa na Cieszkowiznę nadal byśmy jeżdzili przez centrum.
Londo (2019-09-07 11:22) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Za 6 mln park i była zgoda całej rady na to bo Zemło pytał się wszystkich radnych czy robimy za swoje czy odkładamy na potem..Ja na SLD nigdy nie zagłosuję ale prawdy się nie oszuka
Stawki (2019-09-07 14:08) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
I ciągle te same jęki " dajcie czas burmistrzowi" jaki czas ? Przecież był w radzie miasta nie jedną kadencję . Jak startował to miał plan na miasto chciał działać. Jak dostał władzę to osiadł na laurach . Nie widac tych działań ,nie widać tej charyzmy nie widac tej walecznosci. Balon pękł ...i powietrze uszło. Biedne miasto
UTH (2019-09-07 14:16) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
jeśli prawda jest że pis y wystawiają za cztery lata misiaczka to po co się spinac skoro już w pierwszej turze zapewni sobie reelekcje?
Bomba cyka (2019-09-07 14:59) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Bomba cyka czy już już płacze, że po co mu to było?! Patrząc po zachowaniu walczy jak alternatywny, czyli nieuczciwie poniżając ludzi i im utrudniając pracę. Ale karma wróci! Ze zdwojoną siłą.
dyzma (2019-09-07 17:27) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Alternatywy 4
Nie PiS (2019-09-08 07:18) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
O tej porze Szustek kończyłby Plac Narutowicza i za baseny kryte się brał. Ulice też by remontował i zalew dalej budował . Aż żal patrzeć jak Łuków się cofnął w rozwoju . Trudno będzie nadrobić stracony czas .
Uczciwy (2019-09-08 09:16) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
I czym tu się chwalić latać po gazetach i telewizjach że coś się zrobi ale w 2020 roku i to jak się dostanie dofinansowanie ? Jeszcze nic nie zrobił a już się pochwalił. Ręce opadają . Panie Burmistrzu zmień pan doradców bo pana ośmieszaja
Brak słów (2019-09-08 10:28) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie!! Dajemy się wciągnąć w zwykła zazdrość Szustka Oszustka... Przecież te jego komentarze są tylko że względu na to że boli go to iż przegrał Z Płudowskim stracił stołeczek i o to dupka boli teraz będzie komentował najmozliwsze posunięcia Nowego Burmistrza bo spać po nocach bidaczek nie może że już nie będzie nas wszystkich tak okłamywał jak to robimy gdy był "burmistrzem"
Realista (2019-09-08 10:39) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Co nam z takiej wygranej jak miasto dziadzieje
Kaska (2019-09-08 10:54) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Zostało złożone zawiadomienie o zniewazenie i naruszenie dóbr osobistych.
@Kaska (2019-09-08 11:23) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Przez Ciebie Kaśka? Bo tys to chyba chłop? Darek, Władek czy Janek?
$ (2019-09-08 11:27) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Do brak słów u Szustak kasa się zgadza spadł na cztery łapy pewnie w d... ma pana Burmistrza .To wam ciężko zrozumieć że ludzie wiedzą co się dzieje
Stodoła (2019-09-08 13:20) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Tak remontował ulice że wszystko teraz siada, dziura na dziurze przykład ulica Stodoła.
Do Nie pis (2019-09-08 13:48) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Tak tak i lotnisko by powstało i autostrada do Siedlec,bzdury gadasz i tyle.plac Narutowicza nie jest pilną potrzebą i nie wiem czemu wogóle radni zajmowali się nim..
Aby (2019-09-08 18:44) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
Kto to jest Kasznia ? Gdzie pracuje ? Ile ma dzieci? Gdzie pracuje jego żona?
Wwwwwww (2019-09-08 21:25) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Dajmy pracowac obecnemu burmistrzowi
A gdzie ta komunikacja ... (2019-09-08 22:30) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrz Płudowski tak krzyczał że pierwsze co zrobi to komunikacja miejska. Ja się pytam gdzie ona jest? Łuków niestety się cofa
Kaśka (2019-09-09 00:18) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Zostało złożone zawiadomienie o znieważenie i naruszenie dóbr osobistych. Skończą się wyzwiska nadawanie ksywek i głupich porównań. Skończy się chamstwo i szerzenie nieprawdy.
do Wwwwwww (2019-09-09 06:49) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
A kto mu broni pracować? Ma do tego jeszcze cały sztab ludzi
MiŚ (2019-09-09 07:07) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Dobry czas dla Polski. Niestety nie dla Łukowa.
Ameliusz Kaszanka (2019-09-09 07:35) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
za nami 20% kadencji i jedyne co widac to paczki, spotkania, gadania, rozmówki i urocze zdjecia, ni m sie obejrzymy bedzie 50% i połowa kadencji a w łukowie nic...
N. (2019-09-09 07:37) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Brak środków z Funduszu Dróg Samorządowych dla Miasta Łuków. Tak wyniki z listy opublikowanej przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Nic nie da, złożenie wniosków na następny rok i mydlenie oczu wyborcomz poparciem lokalnych mediów. Trochę uczciwości. Już nie wymagam "po pierwsze uczciwość". Bo to był tylko pusty slogan wyborczy!
Kasieńko Dareńko (2019-09-09 08:38) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
OPRZYTOMNIEJ!
@MIŚ (2019-09-09 08:41) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo zły czas dla Polski. Pegasus, CBA i kwestie sądownictwa - mowia ci coś? Czy za 500 jestes wstanie oddac wszystko? nawet wolnosc
Wc (2019-09-09 08:48) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie mamy środków przyznanych bo takiego mamy radnego wojewódzkiego.....I niech ktoś mi odp .czy radnemu zależy na Łukowie czy tylko by postawić się burmistrzowi.rysko był takim samym sekretarzem. Rysio trzymam kciuki za Czarnka i mam nadzieję że weźmie Cię do stolicy.a jak już tam będziesz to weź też darka .
ZGL i nowy referent (2019-09-09 13:02) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/aneta-pszczolkowska,56838.html Potwierdzam. Wcześniej p. Aneta Pszczółkowska startowała w wyborach samorządowych z Alternatywy dla Łukowa, a teraz wygrywa konkurs na referenta w Zakładzie Gospodarki Lokalowej.
Oj ty głupi wc klozecie (2019-09-09 16:39) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie mamy przyznanych środków dla Łukowa bo nie było wniosków. Jeśli był wniosek złożony przez miasto do 15 kwietnia to go pokażcie. Inni złożyli to dostali.
do @ MIŚ (2019-09-09 18:19) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Po co to pytanie jak wy wszystko bierzecie to co dają.Bierzecie nic nie robicie i plujecie.
Jadanz Warszawy (2019-09-09 18:37) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Jestem spoza Łukowa, choć z Lubelszczyzny. Czytam.... czytam i nadziwić się nie mogę, skąd tyle jadu we wpisach. To, że trollownia poprzedniego burmistrza działa, to nie dziwota. Wszyscy o tym wiedzą. Szkoda, że negujący Burmistrza, nie zauważą, ile trzeba naprawić po poprzedniku. Obecny burmistrz , przede wszystkim jest otwarty na propozycje, ma empatię i nie "obarcza" poprzedniej wadzy" błędami. Ma trudne zadanie, wyprowadzenia Łukowa z zaścianka.
MiŚ (2019-09-09 19:33) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Panie, musisz doczytać. Obecny nie krytykował poprzednika i nie próbował dogryzać na sesjach?! Nie o Łukowie piszesz... Doczytaj i wtedy pisz...
aaaa (2019-09-09 20:10) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ci co nie znam to trole to jest demokracja w wykonaniu liberałów każdy ma prawo się wypowiadać na forum ważne jest to aby nie łamać prawa i tyle
luk (2019-09-09 20:19) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
zaścianek i tyle w Łukowie pod rządami obecnego burmistrza. pieniądze podane na tacy nie są pozyskiwane dlaczego? brak kompetencji, dobrej woli? nie wiem
CW (2019-09-10 06:10) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
A czy to pewne że Burmistrz zostanie dofinansowanie ? Co zrobi jak to nie otrzyma ? To dopiero wniosek złożony i nie ma czym się podniecać.
hm (2019-09-10 08:17) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Teraz miasto robi się zaściankiem.Cości przesłoniło oczy.
Troll (2019-09-10 11:34) 3 11   |   zgłoś do usunięcia
Trolujcie dalej już calkiem niedługo będziecie żałować każdej literki wciśniętej na swojej zasyfiałej klawiaturze. Nikt z waszych obecnych "kolegów" wam paczek do więzienia nie przyniesie :) jeb"** was psie syny