Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 118 osób   |   Osób online: 52   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 09-01-2019 14:03   |   wyświetleń: 5923

Mniej telefonów dla urzędników. Koniec z SMS-ami Premium?

Rezygnacja ze służbowej Toyoty oraz ograniczenie telefonów służbowych to niektóre pomysły burmistrza Łukowa na ograniczenie wydatków miejskiego magistratu. Piotr Płudowski ujawnia, jakie rachunki płaciło miasto za służbowe numery i mówi, że część ich posiadaczy wysyłała SMS-y podlegające dodatkowej płatności.
Mniej telefonów dla urzędników. Koniec z SMS-ami Premium? 
Burmistrz Piotr Płudowski wraz ze swoim zastępcą chcą ograniczyć koszty, jakie do tej pory generowane były przez Urząd Miasta. Oprócz zamiaru sprzedaży samochodu - o czym informowaliśmy w odrębnym artykule - zmiany mają zajść także w kwestii użytkowania telefonów służbowych.

Zobacz też: Służbowa Toyota zostanie sprzedana?

Na dzień dzisiejszy służbowymi numerami dysponują m.in. Skarbnik, Przewodniczący Rady Miasta, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego oraz pracownica Samodzielnego Stanowiska ds. Rozliczeń Podatku VAT i Inwestycji.

- Uważamy, że nie wszystkie osoby, które w urzędzie mają taki telefon, faktycznie go potrzebują - twierdzi burmistrz miasta.

Zdaniem Piotra Płudowskiego i wiceburmistrza Pawła Krasuskiego, dotychczasowe utrzymanie kart SIM przypisanych do byłego burmistrza kosztowało mieszkańców około 2600 zł rocznie. Na karty SIM do telefonów i tabletów byłego zastępcy i sekretarza miasta Urząd wydawał około 5000 zł rocznie. Wnioski zostały wyciągnięte w oparciu o dane z faktur za 2018 rok. Włodarzy oprócz wysokości rachunków niepokoi jednak inna praktyka. Jest nią wysyłanie SMS-ów o podwyższonej płatności przez część użytkowników.

- To co nas niepokoi, to fakt, że z kilku numerów były wysyłane dodatkowo płatne SMS-y, przypuszczalnie tzw. SMS-y Premium. Natomiast rekordowy rachunek na jednym z numerów w roku 2018 wyniósł 925,26 zł - mówi zastępca burmistrza Paweł Krasuski.

- Nie wiem jak można wykorzystywać dodatkowo płatne SMS-y do pracy. Poza tym gdyby ktokolwiek z nas dostał taki rachunek na koniec miesiąca, miałby mały zawał serca - dodaje.

SMS-y Premium są zazwyczaj używane do głosowania w różnego rodzaju plebiscytach popularności, bądź konkursach. Używa się ich także, by wykupić dostęp do różnych usług, można je też słać na akcje charytatywne. Niemniej Piotr Płudowski zamierza zmienić obowiązującą praktykę i zapowiada, że służbowych telefonów komórkowych będzie mniej. On sam wspólnie z zastępcą mają korzystać z numerów prywatnych.

- Umów telekomunikacyjnych nie da się rozwiązać z dnia na dzień, ze względu na grożące kary ze strony operatora. Dlatego też kolejne działania zostaną podjęte, gdy umowy faktycznie będą wygasać. To wszystko w imię oszczędności - przekonuje włodarz.


Komentowane

Garniturek (2019-01-09 14:10) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
Darek, ile tam smsów poszło na jeden z plebiscytów w tamtym roku?
Epoka (2019-01-09 14:12) 9 19   |   zgłoś do usunięcia
Ja tylko czekam na wymianę oświetlenia w urzędzie na naftowe, w sumie na ulicach te LEDY to też takie niezbyt potrzebne
xxxx (2019-01-09 14:15) 17 11   |   zgłoś do usunięcia
To te sms co poszły do wspolnoty łukowskiej na człowieka roku a wszyscy sie zastanawiali skad tyle głosów na naszego byłego burmistrza było
Paragraf (2019-01-09 14:24) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
A na tego typu smski to paragrafu nie ma? Przecież rachunek publiczny a nie prywatny? Czy SMS premium to niezbędny wydatek podczas pełniebia mandatu społecznego? Kto i ile SMS wysłał? Może zaintersowalyby się tym jakieś służby?
Ruszył gniazdo os (2019-01-09 14:27) 21 8   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski dziubnął ich tam gdzie zabolalo, demaskuje układy. Mam nadzieję, że starczy mu sił. Bo oni tak łatwo oderwać się od koryta nie dadzą i będą burmistrzowi utrudniać z każdej strony.
Malonek (2019-01-09 14:40) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Poważnie? To już taka arogancja że ze służbowego telefonu smsy premium? ze służbowego!? Nie wierzę że taka niewiedza panuje w urzędzie, przecież można było się spodziewać że takie praktyki prędzej czy później wyjdą na jaw. Jakby to było 10zl to pal go licho, ale 925zł!
gosia (2019-01-09 14:40) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
A czyj był tak wysoki rachunek?Kto go nabił?
Czekajcie czekajcie :D (2019-01-09 15:28) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Piszecie że kto miał specjalną dodatkową służbową komóreczkę? Pracownica Samodzielnego Stanowiska ds. Rozliczeń Podatku VAT i Inwestycji? Fiu fiu, miziu miziu
odbiór endriu (2019-01-09 15:28) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
teee "rejtan" broń swego pryncypała. sms premium przeciez same sie wysłały. choćby to było 2,46 to jest to wydanie publicznych pieniędzy. pamietasz kradzież batonika przez zwykłego obywatela? endriu pisz. ps. nie pracuje w urzedzie i na urzedzie, ale lubie tego śmieszka czytać.
odbiór endriu (2019-01-09 15:32) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
teee "rejtan" broń swego pryncypała. sms premium przeciez same sie wysłały. choćby to było 2,46 to jest to wydanie publicznych pieniędzy. pamietasz kradzież batonika przez zwykłego obywatela? endriu pisz. ps. nie pracuje w urzedzie i na urzedzie, ale lubie tego śmieszka czytać.
abc (2019-01-09 15:37) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Umów telekomunikacyjnych jak sie nie mozna rozwiazac to najlepiej przekazac pietro wyzej razem i Toyote ...
o co chodzi? (2019-01-09 16:54) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Ej ale dlaczego szeregowa pracownica miała służbowy telefon?
pisiorowy szaman (2019-01-09 17:02) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
A tego kto nabił taki rachunek to już nie powiedział. Burmistrz zaczął oszczędzać nawet na pensji pracowników UM, nawet minimalnej krajowej nie mają. ;)
księgowa (2019-01-09 17:03) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Ta pracownica koordynuje pracę 14 księgowych z miejskich jednostek to chyba telefon się należy.
księgowa (2019-01-09 17:05) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Ta pracownica koordynuje pracę 14 księgowych z miejskich jednostek to chyba telefon się należy.
dziwne (2019-01-09 17:23) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Dziwne... Telefony stacjonarne przecież są w pokojach, więc po co telefon służbowy jeśli pracownica siedzi za biurkiem?
A moze...? (2019-01-09 17:27) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
A może pod biurkiem?
zobaczymy (2019-01-09 17:34) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy Panowie za rok lub za dwa będą korzystać ze swoich prywatnych telefonów w sprawach służbowych. Pożyjemy, zobaczymy, przypomnimy.
gg (2019-01-09 19:00) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
To prokurator nie powinien się zając tym ?Trzeba złozyć zawiadomienie to nie 250zl niskiej szkodliwosci czynu nie bedzie
se (2019-01-09 19:04) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Aż miło na mieście ciągniczki jezdzily odsnieżały chodniki to nie za byłego burmistrza zaspy i żle oznakowane drogi .
jj (2019-01-09 19:08) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
i co teraz ktoś nikt nie powie że Rysieknie siedzial i nie sial propagandy na tym portalu broniąc swojego pana jeszcze sms wysylał na niego
Śmiech (2019-01-09 19:10) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Porównajmy rachunki po roku panowania nowej władzy i wtedy ocenimy kto był bardziej rozrzutny i wyrobimy sobie zdanie na ten temat. Teraz nie ma sensu takie obrzucanie się nawzajem.
Londo (2019-01-09 19:11) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
A ja chce jeszcze informacji na temat broszurek czy tam ulotek w których były burmistrz chwalił się swoimi zasługami i wysyłał nam pod koniec roku... Kto to za to płacił i ile to kosztowało podatnika i czy obecny burmistrz rezygnuję z tej formy informowania społeczeństwa . Podobno to koszt 5 tyś zł rocznie przez 6 lat czy to jest prawda? Wydano 30tys na to ?
mieszkaniec (2019-01-09 19:22) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
afera zaoszczędzono 15 tysięcy. przez 5 miesięcy pracy nowego burmistrza zaoszczędzono 15 tys na co pracowało co najmniej 2 osoby burmistrz i zastępca zarabiający po ok 9 tys. x 5 miesięcy daje 45 tys. Eurka - kosztem 45 tys zaoszczędzono 15 brawo nowy burmistrz czyli kadencja 60 miesięcy x 3 tys czyli po kadencji Płudowskiego będziemy mieli pozyskanych 180 tys. SUKCES ja dziękuję - czekam do 9 miesięcy i zaczynam działać
do, mieszkaniec (2019-01-09 20:05) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Lepiej nawet te 15tys zaoszczedzic za tego burmistrza kosztem jego pensji 9tys niz zmarnowac te 15tys kosztem pensji poprzedniego burmistrza gdzie pensja wynosila okolo 12tys, gdzie zakup auta 120tys zakup expresu 15tys. .telefony za jeden rok 7,5 tys gdzie z 2tys to sms płatne z pieniedzy miasta na swoje nazwisko w konkursie gdzie dwie premie dla człowieka CBA po 30tys to daje 60tys zł. Podwyżka dla Czlowieka CBA 1tys miesiecznie to daje przez 4 lata 48tys. Urzedowanie takiego burmistrza 3 tys drozej miesiecznie , ile to bedzie ,?a i 5tys za ulotki do domu przed świętami co burmistrz zrobił to jak dobrze policzyłem 435tys drozsze rządy dla miasta przez 4 lata. . i jak mądry człowieku wyliczyłeś 15tys oszczedności dla miasta z powodu nowego burmistrza ?
oszczędzamy (2019-01-09 20:25) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
To jak tak szukamy oszczędności, to może konstrukcje z basenów pociąć i sprzedać na złom-coś wpłynie do budżetu miasta. A i te altany z zalewu porąbać na opał sprzedać
do,oszczedamy (2019-01-09 20:33) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
To może Ciebie poddać do utylizacji bo na leczeniu w psychiatryku zaoszczędzą? Rozmowa jest o wydatkach a nie o złomowaniu miasta wystarczy że poprzednicy wyprzedawali co się da z majątku miasta jakie się dało działki no stadionu nie sprzedał chociaż podobno plan zagospodarowania już zmienione na zabudowę mieszkalno-usługową.
Fakty (2019-01-09 20:37) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
I ten droższy burmistrz pozyskał tylko w tym roku 70 milionówzłotych dla miasta. Zobaczymy czy ten tańszy pozyska chociaż 1 milion bo narazie to chyba zrezygnował z ponad 2 milionów dotacji na solary. Mnie wychodzi, że miasto ma większy pożytek z droższego.
@fakty (2019-01-09 21:49) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Tak zrezygnował jak i ty zebrałes odpowiednią liczbę osób. Chętnych brak bo program nie do końca się podobał i ludzie swoją nieaktywnoscia pokazali jakie to cudowne dofinansowanie pozyskane. Wiem co mówię bo fotowoltaika i solarami się interesuje i troxhe znam ten rynek. Dobranoc.
do.Fakty (2019-01-09 22:10) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
podaj skąd i gdzie są te 70mln bo gadasz w kółko i nie wiadomo skąd i gdzie są te pieniądze. Solary to dzieło poprzedniego burmistrza a teraz był finał a zasady już poprzedni ustałił jak nie bedzie chętnych na całość to nikt nie dostanie. Nikt solarów nie chciał na gównianych zasadach bo w gminie dopłata wynosiła 2 tys a w urzedzie miasta 4 tys jak dobrze pamiętam.Fotowoltaika też nie korzystne zasady i przydział mocy mały. Ludzie umieją liczyć dlatego tak gówniany projekt oleli. Teraz panie mądry za czyjej kadencji on został skonstruowany?
do oszczędzamy (2019-01-10 00:38) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
no to mu daj na telefon i amortyzacje samochodu ze swoich jak takiś mądry
Czy oszczędności ze wszystkiego to złe czy nie? (2019-01-10 07:15) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Telefony jako tako do wykonywania rozmów służbowych są potrzebne. Opcję premium można zablokować teraz u każdego operatora. A osoby, które wykorzystywały telefon służbowy do jakichkolwiek sms premium należałoby ukarać, nawet zwolnieniem. Oczywiście jak osoba na konkretnym stanowisku ma telefon stacjonarny i nie jest mobilna to już mniej przyda się jej telefon komórkowy.
70 milionów? (2019-01-10 07:54) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Niby na co?
Kl (2019-01-10 08:06) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Każda prywatna firma potrafi sobie poradzić żeby pracownik na telefonie służbowym nie nabil dużego rachunku ale władza musi balowac za naszą kasę bez naszej zgody. Później na co inne brak pieniędzy. Miałem służbowy telefon to podpisałem oświadczenie że nie będę wykonywał rozmów o podwyższonej płatności ani SMS że nie zniszcze telefonu i koszt abonamentu to 15zl bo firma umiała dobra stawkę znalesc. Wykonywałem połączenia za granicę i jakoś dużych rachunków nie było. Tak więc gadanie że za telefon służbowy 200zl to nie dużo to jest cyrk. Proponuję tym co tak gadają żeby kupili sobie i dzieciom żonie mężowi takie po 200zl. Jak im przyjdzie na miesiąc za 4 sztuki zapłacić 800zl to ich z butów wyrwie. Arogancja władzy na każdym szczeblu jest porazajaca. Dlaczego tak jest? Bo większość ludzi jest debilami i mówi a co mnie to obchodzi a to nie za moje a to niech mają bo to moja ulubiona partia tylko później krzyk i płacz bo ja mało zarabiam bo paliwo drogie. Dlaczego tak jest? Bo rząd miliardy kradnie przechula i później musi podnieść podatki akcyzę na paliwo na coś inne. Dlatego nie ma na podwyżki dla pielęgniarek policji urzędników . Właśnie urzędnicy miasta ile dostaliście podwyżki ile premi od burmistrza? Wasza premia poszła na SMS płatne na drogie samochody na podwyżki dla wysoko postawionych kolegów. Zamiast samego Expressu za 15tys można było kupić expres za 2 tys a 13tys przeznaczyć dla 13 osób po 1tys na premie. Samochód o 60tys tańszy kolejne 60osob po 1tys premie miałoby.
Jacek (2019-01-10 08:39) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu czas pisać wnioski sezon się rozpoczął pora na pożyteczną prace bo później okaże się że jedyne pozyskane środki-pieniądze są z samochodu , ekspresu i telefonów
Pytam (2019-01-10 08:51) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu proszę uczciwie na co pan przeznaczy zaoszczędzone pieniądze z auta ekspresu i telefonów??? Mam nadzieję że nie na premię dla siebie i zastepcy za wykrycie afery
Zobaczymy (2019-01-10 09:00) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
I nie na odszkodowanie za zwolnienie Ryszarda... Utrata zaufania w ciągu jednego dnia pracy...
miszczu (2019-01-10 09:21) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Jak dla mnie takie oszczędności to sprawa drugorzędna, jako od burmistrza wymagałbym promowania naszego miasta poza jego granicami, a nie robienia z siebie miszcza piaskownicy który wyciąga największą dżdżownice i chwali się tym na całe podwórko.
Ciasteczkowy potwór (2019-01-10 09:54) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Teraz proszę sprawdzić ile ciastek zostało zjedzone w gabinetach władzy oraz ile ciastek zjedzono na obradach sesji rady miasta. To przecież też publiczne pieniądze.
Za głośno (2019-01-10 10:13) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Radia też należy zarekwirować z pokojów urzędników bo jest za głośno. Od razu rachunki za energię będą mniejsze. A Maryli Rodowicz się słucha po pracy.
Do. Zobaczymy (2019-01-10 10:15) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Utrata zaufania w czoich oczach? W oczach poprzedniej władzy że brudy wyciągnął? Hahaha.
Jan (2019-01-10 10:20) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Haha. Odezwał się tlumoki które do dyskusji nie umieją się włączyć używając konkretnego argumentu. Płyta się zaciela i w kółko 70mln pytałem 5 razy gdzie te 70mln i tuman nie umie odpowiedzieć. Drugi tam napisał. Zezlomowac zjeżdżalnie na basenach i porabac molo na zalewie dzisiaj krzyczy ciasteczka zabrać radia wyłączyć. Nie macie argumentów do dyskusji? Może nie osmieszajcie się swoją głupota.
Bob.budowniczy (2019-01-10 10:25) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Urzedaski do roboty się zabierzcie bo piszecie te komentarze i wykazuje ie się taka wiedza typowa dla urzędnika bo wiecie ile co kosztowało i co kto robi w urzędzie przez co się ujawniacie. Może powiecie jak numerki blokujecie i trzeba czekać godzinę po wyjściu interesanta bo i tak nikt nie widzi co robicie. Może swojego kierownika jednego działu wykapiecie bo sorry za określenie capi potem w jego biurze gorzej niż w szatni piłkarzy.
Powaga (2019-01-10 11:18) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Ale to nie jest prześmiewczy temat tylko skoro szukamy oszczędności to to jest jak najbardziej wskazane. Ciastka w gabinetach i na sesji to strata kasy a w pracy należy pracować a nie słuchać radia i płacić rachunki za prąd
Dyscyplina pracy (2019-01-10 11:42) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Robienie stołówki i paczkomatu z odbiorem paczek w urzędzie też mogłoby się skończyć
wc (2019-01-10 12:45) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Klepiecie na nowego burmisztrza,,,a zobaczmy co nasz wysłannik w Lublinie Wielkie Plecy Ryska zrobią dla miasta.....bo odnosze wrazenie ze tylko dla powiatu..jak juz.Bo on jest tylko mocny przed kompem bo w dialogu to moze tylko podac rękę i oby umył.
Polo (2019-01-10 12:58) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Rysiek siedzi komentarze pisze dla swojego idola bo ma z nim cyrograf ślepego poddanstwa do śmierci.
Olka (2019-01-10 15:12) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Nikt za Burmistrza nie zamierza roboty robić ani Rysiek ani Zdzisiek . Niech burmistrz sam wsiada do eleczki kilometry nabija i do Lublina o kasę dla Łukowa się dobija.
Do.Olka (2019-01-10 16:50) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
To już nie pamiętasz jak krzyczeli że jak w Lublinie swoich nie będzie to się nic nie dostanie?Na radzie nie widać było jak pod dyktando byłego burmistrza zostały zablokowane pomysły burmistrza? Po co pis rządzi żeby na swoim postawić ? Bo ja widzę o ludzi się nie martwią tylko o swoje stołki.
Do se (2019-01-10 17:10) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Oj miło miło na mieście lizusieLudzie ledwo ida po chodniku bo pod mielacym sie sniegiem lodowisko.Wcześniej nie było posypane i dlatego tak jest.Byłemu ty nie godzien jesteś sznurówki u buta zawiązac,a co mówić o rządzeniu,umiesz tylko wylewac zółc
Zakodowane debile..... (2019-01-10 17:36) 14 7   |   zgłoś do usunięcia
.....jeżeli ,,uczciwość,, , ,,buła,, i inne nowoczesne wykształciuchy , widzicie nieprawidłowości , nadużycia czy złodziejstwo to wzywajcie prokuratora, CBA macie przecież wprawę .Ukrywając, znając istotę i mechanizm przestępstwa i nic z tym nie robiąc , jesteście współwinni i podlegacie takiej samej karze jak przestępca . Oczerniając byłego burmistrza i jego administrację nie czujcie się bezkarni. No kiedy te trupy z szafy się wysypią , prędzej to pewnie nastąpi po pięciu latach. Może wejście się za robotę ślisko , ciemno , brudno i niebezpiecznie w mieście. Chociaż nad mieszkańcami się zlitujcie.
Wysil się a nie na gotowe czekasz (2019-01-10 17:45) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
70 milionów dla miasta pozyskał burmistrz Dariusz w ciągu roku. Mądrzy wiedzą i widzą.
cytat z "Tygodnika Siedleckiego" (2019-01-10 17:52) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
"Zlecenia usług wykonywanych na rzecz urzędu albo w jednostkach podległych burmistrzowi też nie wiadomo do końca na jakich zasadach otrzymywały określone firmy. Wiadomo natomiast, że gdy burmistrzem został Piotr Płudowski, a jego poprzednik musiał z urzędem się pożegnać, niektórzy przedsiębiorcy również nie chcieli już realizować wcześniej ustalonych zadań. Poza tym okazało się, że gdy wszystkie zlecenia zaczęto ogłaszać w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej, i gdy w odpowiedzi oferty składało kilka firm, dotychczas niekoniecznie dopuszczanych do tych prac, za niektóre usługi miasto zaczęło płacić nawet o ponad połowę mniej. Jak to możliwe? "
awd (2019-01-10 19:21) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
haha no a pan CH monopolista to co premi nie dawal panu cudotworcy ?
Ho ho (2019-01-10 19:24) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
WIDAC DLACZEGO SZUSTEK WYGRAL PLEBISCYT. POSZLO POLECENIE SŁUŻBOWE I TRZEBA BYLO WYSYŁAĆ. TAK TO PIES Z KULAWA NOGĄ NIE ODDAŁBY GŁOSU.
do Wysil się a nie na gotowe czekasz (2019-01-10 19:50) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
70 flaszek to on mógł pozyskać z tym się zgodzę
Propozycja 1 (2019-01-10 20:12) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Opodatkować ekspresy w urzędzie, zmotywować urzędników do zakupu termosów, zakazać ładowania prywatnych telefonów ( służbowych już nie ma). W budynku, ustawić trzy budki telefoniczne (na bilony, bilony wydzielać po 3 na miesiąc dla urzędnika).
Propozycja nr 2 (2019-01-10 20:14) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Parking przy urzędzie przerobić na płatny. Samochód służbowy zamienić na rower albo lepiej hulajnogę omijając tym samym koszty regulacji siodełka. Zlikwidować zieleń doniczkową (woda do podlewania - służbowa).
Propozycja nr 3 (2019-01-10 20:17) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Wprowadzić płatne toalety przy których dyżurować będą na zmianę buła i spóła. Wprowadzić ewidencję zużywanych kartek do drukarek. Zmienić godziny pracy urzędu z (7:30 - 15:30) na (od świtu do zmierzchu).
Propozycja 4 !!! (2019-01-10 20:20) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Zlikwidować stanowisko z - cy burmistrza (poprzedni włodarz radził sobie sam) Oszczędność miesięcznie myślę w granicach 8 000 zł x 12 = 96 000 zł rocznie i samochód można zostawić chyba, że buła będzie „ciągać” rykszę.
Podsumowanie (2019-01-10 20:28) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Jak wiele można zmienić, ile propozycji jakie możliwości, z pewnością takie rozwiązania zachęca turystów do odwiedzania naszego miasta. W końcu będzie to ewenement na skalę kraju. Czy my zawsze musimy popadać w skrajności ? Albo rozdawanie pieniędzy lekką ręką albo gnębienie ludzi na samym dole, którzy i tak zastanawiają się skąd wziąć pieniądze do pierwszego. No chyba że mówimy o Burmistrzu jego zastępcy czy skarbniczce...no im nie brakuje !
A poza tym..... (2019-01-10 20:36) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Cytując kabaret Neo-nówka ze skeczu "wywiad z politykiem" "a poza tym mamy mamy dobrego burmistrza, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu a ludziom żyje się coraz lepiej" ;-).
do Podsumowanie ( (2019-01-10 21:09) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
co TY ćpiesz?
@Propozycja4 (2019-01-10 21:14) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Poprzednik radził sobie bez zastępcy, po wsadził go na prezesa do PUIKu. No odpowiedni fachowiec-specjalista na to miejsce. Po tym posunięciu nie miał innego wyjścia.
e (2019-01-10 21:56) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
poprzednik pompował kasę w Cba premie po 30tys podwyzki wielki sukces bo pozyskane 40mln a tam się śmieli niech biorą te 40mln skoro nie wiedza co ile kosztuje niech robią, TEraz co ?Nie brakuje 2 mln najtansza oferta z 60% droższa .Co teraz z tym zrobią ? KAsa rozejdzie się Człowiek cba już pajdę dla siebie weźmie
słabej baletnicy... (2019-01-10 23:18) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Poprzednik jakoś nie miał problemu ze znalezieniem inwestora, który mieścił się w cenie albo poniżej. Analizę rynku trzeba robić a nie czekać aż się zgłosi firma, która da zaporową cenę bo i tak nie chce tego robić. W Siedlcach nie było problemu, w Lubartowie, w innych miastach tylko u nas władza się zmieniła i odrazu kłopoty.
wq (2019-01-10 23:27) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
To przecież przetarg ogloszony za poprzedniej władzy i ona nie znalazła . Trzeba cba dac kolejna premie 30tys bo się chłop zestresował nie wyłonieniem wykonawcy może to go zacheci do pracy a jak sie uda to kolejne 30tys premi i jeszcze podwyzka 1tys miesiecznie a co tam podatnicy zaplaca a głupi tłum poprze
Człowiek roku (2019-01-11 07:45) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Za te wszystkie Smsy premium i wysokie rachunki za służbowe telefony powinno się porzedniego włodarza wywieść na preferia łukowskiej polityki do Adamek bo akurat w środę plastiki zabierają.
lu (2019-01-11 07:52) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Skoro są czyny niezgodne z prawem to ten, który je odkrył winien powiadomić Prokuraturę-to obowiązek ....a przede wszystkim uczciwość .
Oll (2019-01-11 08:28) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Zgadza się zgłosić na prokuraturę o defraudacje państwowych pieniędzy. Tylko pisowski układ przestępczy zatuszuje sprawę ten sam co walczy o uczciwe sądy. Ten sam co miał przeciek w lubelskim cba i informował o planowanych kontrolach cba o czym informowała ogólnopolska telewizja
Apel nauczycieli (2019-01-11 09:42) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego nikt nie pisze że zostały obniżone pensje dyrektorom szkół ? To teraz taka nowa moda weszła z nową władzą OBNIZAC WYNAGRODZENIA. Panowie burmistrzowie ZACZNIJCIE OD SIEBIE PRACOWAĆ SPOŁECZNIE. MACIE PRYWATNE FIRMY WIEC BEDZIECIE MIELI ZA CO ZYC!
Jk (2019-01-11 09:56) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
To przecież wasz kochany PiS tak robi dwie kadencję rządził w Łukowie
pytanie (2019-01-11 10:15) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Czy totalni zawitali do Łukowa?
Pis (2019-01-11 10:56) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
PiS ludziom daje nie odbiera
@PIS (2019-01-11 12:23) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie wszystkim daje, nie licząc wyższych cen. Podstawowe zakupy coraz droższe, a emerytura przez ostatnie DWA lata o niewiele ponad40zł. Tyle dał mi PIS. W ubiegłym roku 36.60, a wcześniej mogłem kupić za podwyżkę 2litry mleka w miesiącu więcej. Poszaleję:)
PiS. To mafia (2019-01-11 12:47) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
PiS nawet tyle co inflacja nie daje podwyżki rent i emerytur. PiS promuje eutanazji chorych i starszych poprzez śmierć z ubóstwa. Strajkujących rodziców chorych dzieci z Sejmu wyrzucił. Daje podwyżki tylko tym co są silni. Wojsko dostało 600zl.policja strajkowala dostała. Emeryt nie pójdzie strajkiwac bo w większości schirowani sai nie mają sił na to. Polityka 500+róbta dzieci dużo a starych dobić
Jk (2019-01-11 14:18) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Nie przesadzajmy z obniżkami dla Dyrektorów szkół i tak zarabiają dwa razy więcej niż zwykły nauczyciel.
Nie przesadzam (2019-01-11 15:31) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Tak tylko proszę porównać zakres obowiązków nauczyciela a dyrektora.
Kierownik (2019-01-11 16:20) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Dyrektor to przynajmniej ma odpowiedzialność i jak coś w szkole nie tak i afera będzie albo jakieś nie prawidłowości to go wywalą na zbity pysk czyli np za wysoki rachunek i wykonywanie płatnych sms a burmistrz co ?Nic zero odpowiedzialności
Obserator (2019-01-11 18:11) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Skoro dyrektorzy mają tak duży zakres obowiązków to nie powinni mieć czasu na politykę
Do. Obserwator (2019-01-11 19:17) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
No co poradzisz chcą widocznie przykład wziąść z nauczycieli którzy tłumnie idą w politykę. Zobacz w historii miasta ilu nauczycieli było i jest w polityce.
Malina. Służbowe.wszystko (2019-01-12 11:42) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie burmistrzu proszę pokazać jakie były rachunki burmistrza i świty za telefonu w roku 2016 i 2015 i wcześniejszych. Bo jak pamiętam w 2016 w jeden dzień były burmistrz dostał 1tys głosów z SMS i zapewne rachunek za jeden telefon w jednym miesiącu wyniosl 2tys haha
Malina. (2019-01-12 11:44) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Chyba i w 2017 takie cyrki były
Kaśka (2019-01-12 14:12) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
proponuję ograniczyć ogrzewanie urzędu, pisać tylko elektronicznie, ograniczyć oświetlenie i sprzątanie urzędu, ograniczyć papier toaletowy, zmniejszyć ilość interesantów, wyłączyć internet, kupić rower dla burmistrza do podziału z zastępcą, nie myć okien, zakręcić wodę w kranie, nie odśnieżać nie pić kawy itd.
Łukowianka (2019-01-12 14:33) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
O pączkach wyborczych nie zapominajmy, w dodatku rozdawanych w godzinach pracy urzędu.
do.Kaska (2019-01-12 15:03) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Etat propagandy dostałaś ?Poprzednik nie ma czasu. Raz Kaśka raz Baśka nazwiska nie będę mówił bo RODO
możliwe? (2019-01-12 15:22) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Klakierzy zamienili się w internetowych trolli. Baśki ,Kaśki z czyjego kompa komentują. Możliwe , że z ,,domu otwartego,,. gdzie każdy może korzystać z komputera, nie tylko jego właściciel.
Kaśka (2019-01-17 17:01) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
PŁUDEK JAK TEN CHŁOP SPRZEDAŁ KONIA SPRZEDAŁ WÓZ NA BARANA BABĘ WIÓZŁ.