Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Dzisiaj odwiedziło nas 199 osób   |   Osób online: 59   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-07-2018 15:02   |   wyświetleń: 2347

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje

Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycjefoto. Archiwum portalu 

Zmiany budżetowe związane z nowymi inwestycjami w mieście oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Łuków” to punkty, którymi zajmą się radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Ich spotkanie zaplanowano na piątek 13 lipca o godz. 12.00.

Zmiany budżetowe dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Browarnej, Laskowskiego i Kanałowej w m. Łuków”. Władze miasta chcą pozyskać środki na budowę tej drogi w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok i muszą wykonać projekt inwestycji. Koszt dokumentacji, który trzeba wprowadzić do budżetu to 50 tys. złotych.

Po 100 tys. złotych kosztować mają siłownie zewnętrzne, które mają stanąć przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Przypomnijmy, że Miasto starało się o dofinansowanie budowy tych instalacji z ogólnopolskiego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA), lecz z powodów zbyt dużego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie. Siłownie - jak obiecał na sesji w czerwcu burmistrz Dariusz Szustek - jednak powstaną i będą w całości sfinansowane ze środków miasta.

Niespełna 99 500 zł wyniesie natomiast zmniejszenie planu na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą „Budowa systemu podgrzewania wody na pływalni letniej Delfin w Łukowie”. Powodem tej zmiany jest zmniejszenie zakresu wykonywanych prac na basenach przy ul. Browarnej. Systemy podgrzewające wodę od początku czerwca „pracują” w brodziku dla dzieci i średnim basenie.

Komentowane

obiecanki cacanki (2018-07-11 15:13) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Ile to już słyszałem obietnic burmistrza, że już mi się nie chce tego słuchać. Ktoś powinien spisać te wszystkie obiecanki z tych 4 lat. Pewnie na jednej kartce A4 by się nie skończyło :)
Grab (2018-07-11 18:18) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Szybko szybko, wybory za pasem .
Fuck logic (2018-07-11 20:45) 14 2   |   zgłoś do usunięcia
Rozkop dzieciom boisko na wakacje - oddaj do użytku nieskończony zalew.
Kibic (2018-07-11 23:39) 17 2   |   zgłoś do usunięcia
A po co 200 tys na silownie na co drugiej ulicy? Jest w parku a i tak malo kto z niej korzysta... SORY.. Ale za 200 tys zł można naustawiać śmietniczek w całym mieście, poprawić oświetlenie ulic, dodac pare kamer, udrożnić odwodnienie centrum miasta- zeby po każdej ulewie nie pływaly samochody, sfinansować rondo na radzynskiej zeby wreszcie pozbyc sie tych aut z centrum miasta, albo odnowić plac narutowicza.... prosze ile potrzebnych spraw... silownie są potrzebami drugiego rzędu...
... (2018-07-12 09:17) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Koszt budowy ronda to od 3 do 6 milionów w zależności co tam sobie GDDKiA wymyśli.
Taki koszt budowy ronda (2018-07-12 10:06) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
2 miliony
... (2018-07-12 11:41) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
To tylko przykład... zamiast ronda wystarczyloby skrzyżowanie z pierwszeństwem dla jadacych "z" i "na" obwodnicę a miasto niech ustępije pierwszeństwa... bedzie taniej a i tak większosć ruchu pojdzie obwodnicą.. po to są obwodnice
wiwat (2018-07-12 13:03) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy firma Tamex poprawi tereny zielone obok Osiru - które miały być boiskami, a nie są ? Poprawia je już od listopada i końca nie widać.
Przytomny (2018-07-12 17:59) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy znajdzie się choć jeden przytomny radny, który zada takie oto na przykład pytania: - jakie są dane dotyczące wykorzystania istniejącej już w parku siłowni zewnętrznej? Jakie jest obłożenie i jak liczne kolejki oczekujących na darmowe korzystanie z tego typu siłowni? - w jaki sposób powstanie kolejnych siłowni zewnętrznych wpłynie na rozładowanie kolejki zainteresowanych na siłowni "parkowej"? - ile kosztować będzie roczne utrzymanie kolejnych siłowni zewnetrznych (konserwacja, monitoring) ? - jakie inne potrzeby użyteczności publicznej możnaby zrealizować w zamian w kolejne siłownie zewnętrzne?
janek (2018-07-12 21:39) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
Jak wygląda sprawa z remontem drogi Łuków - Biardy?
garażowy (2018-07-14 21:50) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy doczekamy się odwodnienia garaży przy zakładach mięsnych?
Monika (2018-07-15 22:55) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Ławki przydałyby się na ulicy warszawskiej starsi ludzie nie maja gdzie się zatrzymać i usiąść a do parku spory kawałek, człowiek z kula czy łaska nie ma gdzie odpocząć od PKP lapiguz do stadionu.
Moniko (2018-07-16 16:19) 1 0   |   zgłoś do usunięcia
Ławki są przy ZsZ nr2, przysiąść można przy Pizzerii i sklepie społem ,otwarty stadion tam wiele ławek , przy biurze Zgl i Związku Niewidomych też jest giedzie spocząć a stamtąd już tylko krok do parku. Swoją drogą pani Moniko kto bez opieki zostawia ludzi starszych , niepełnosprawnych i o kulach. Szok!
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rowerowa szajka rozbita
Rowerowa szajka rozbita 9 skradzionych rowerów odnaleźli w miniony piątek łukowscy policjanci. To następstwo zatrzymania niespełna 17-letniego młodzieńca i jego 24-letniego kolegi, którzy trudnili się nielegalnym procederem. Sprawa ma rozwojowy charakter.
Holi Festival przeniesiony!
Holi Festival przeniesiony! Ważny komunikat dla wszystkich osób, które planowały wybrać się na niedzielną imprezę Holi Festival. Ze względów pogodowych wydarzenie zostaje przeniesione na inny termin.
Godna postawa 65-latki
Godna postawa 65-latki Godną naśladowania postawą wykazała się 65-letnia łukowianka, która na ulicy znalazła pieniądze i przyniosła je do komendy policji. Uczciwa kobieta przekazała je policjantom z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki jej postawie 74-latka odzyskała ponad tysiąc złotych.
Chcą rządzić gminą Krzywda
Chcą rządzić gminą Krzywda Troje kontrkandydatów będzie miał Jerzy Kędra, obecny wójt gminy Krzywda, w jesiennych wyborach samorządowych. To Beata Skwarek, Grzegorz Osial i Krzysztof Warda.
Gaz pieprzowy na Zbożowej
Gaz pieprzowy na Zbożowej Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło wczoraj po godzinie 22. W bloku mieszkalnym na ul. Zbożowej w Łukowie jedna z kobiet miała rozpylić gaz pieprzowy, zaś pozostali mieszkańcy mieli uskarżać się na bóle głowy.
MIG zagrał w Adamowie
MIG zagrał w Adamowie Kilka tysięcy osób odwiedziło 8 lipca stadion "Sokoła" Adamów, gdzie zorganizowano "Dzień Adamowa i okolicy 2018". Gwiazdą wydarzenia był zespół MIG.
Mistrz pełną gębą
Mistrz pełną gębą Nie było wątpliwości, który zespół był najlepszy w zakończonym niedawno sezonie w Klasie Okręgowej. Po dwóch latach Orlęta Łuków wracają do IV ligi. Z trenerem Robertem Różańskim Rozmawiał Mateusz Połynka
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini
Łukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim Rimini Wokaliści z działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie Szkolnego Studia Piosenki przebywali we włoskim mieście Rimini. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy wystąpili tam na międzynarodowym festiwalu, skąd przywieźli aż sześć różnych nagród.
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy
Potrącił pieszą i... pojechał na zakupy Łukowscy policjanci przedstawili zarzuty sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed południem w Adamowie. Kierujący BMW 21-latek potrącił przechodzącą po pasach pieszą, a potem nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna po wypadku... pojechał na zakupy do sklepu spożywczego.
Spaliło się pół hektara zboża
Spaliło się pół hektara zboża Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, do której doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Glinne w gminie Adamów. Spaleniu uległo pół hektara zboża.
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play
Rozpoczęli wakacje przy muzyce Power Play Koncert zespołu Power Play i pokaz fajerwerków uświetniły festyn z okazji powitania wakacji, który odbył się w ostatnią niedzielę 8 lipca w gminie Stanin. Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Kreatywne Kobiety odebrały czek
Kreatywne Kobiety odebrały czek Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety mają już na swoim koncie grant Fundacji Tesco w wysokości 5 tys. zł. To nagroda za zwycięstwo w IV edycji programu "Decydujesz Pomagamy".
Przedszkole inne niż wszystkie. "Bajkowy Raj" zaprasza dzieci w ...
Przedszkole inne niż wszystkie. Dogodna lokalizacja, wiele dodatkowych zajęć i przygotowanie dziecka do życiowego startu. To jedynie kilka cech określających przedszkole "Bajkowy Raj". Placówka otwiera nowy punkt i zaprasza do niego maluchy wraz z rodzicami.
Oznakuj swój rower!
Oznakuj swój rower! Na najbliższą sobotę zaplanowano znakowanie rowerów. Policjanci zachęcają do przyjazdu nad zalew Zimna Woda, gdzie będzie można zarejestrować swój jednoślad w specjalnej bazie danych.
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu
Złodziej roweru nagrał się na monitoringu Policjanci z Łukowa poszukują sprawców kradzieży rowerów, do jakiej doszło kilka dni temu. Jednego ze sprawców przestępstwa nagrały kamery miejskiego monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniach mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Kapsuła Czasu na 600-lecie Trzebieszowa
Kapsuła Czasu na 600-lecie Trzebieszowa Zawody sportowe, odsłonięcie pamiątkowego pomnika, wmurowanie Kapsuły Czasu, odznaczenie zasłużonych dla gminy, rodzinny festyn i zabawa przy muzyce zespołu Mejk. Tak mieszkańcy Trzebieszowa świętowali 600-lecie istnienia swojej miejscowości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

MIG zagrał w AdamowieŁukowianie z Nagrodą Publiczności we włoskim RiminiSpaliło się pół hektara zbożaRozpoczęli wakacje przy muzyce Power PlayKapsuła Czasu na 600-lecie TrzebieszowaObwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?Dzieci na policji60 lat kapłaństwa prałata z AdamowaSeniorada w kapeluszachLetni obóz karate15 godzin w akcji

Obejrzyj

Złodziej roweru nagrał się na monitoringu15 godzin w akcjiZenek zaśpiewał nad zalewemPożar cysterny na Radzyńskiej. Zobacz film z miejsca zdarzenia!Kto rozpoznaje złodzieja?Przed nami #BiegWilka. Jata Race już w niedzielęCentrum Nauki Kopernik w Mysłowie!Jest awans!Roztańczona publiczność na koncercie BoysMuzyka rozbrzmiała przy fontannieSkonstruował gitarę... z patyczków (zobacz film)Szkolili, jak reklamować się w Internecie

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Rozbrzmią skrzypce i organy
Rozbrzmią skrzypce i organy
Roksana Kwaśnikowska z Warszawy i Emanuele Cardi z włoskiego Salerno wystąpią w najbliższą niedzielę w Łukowie. Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Wakacyjny turniej na Orliku
Wakacyjny turniej na Orliku
Na Orliku przy I LO, a nie jak pierwotnie zapowiadano na obiektach sportowo-rekreacyjnych nad Krzną, odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej. W zawodach wzięło udział 120 piłkarzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Przemysław Kisiel
tel. +48 515 895 441
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 180 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje