Dziś są imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Dzisiaj odwiedziło nas 39 osób   |   Osób online: 39   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-07-2018 15:02   |   wyświetleń: 2994

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje

Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycjefoto. Archiwum portalu 

Zmiany budżetowe związane z nowymi inwestycjami w mieście oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Łuków” to punkty, którymi zajmą się radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Ich spotkanie zaplanowano na piątek 13 lipca o godz. 12.00.

Zmiany budżetowe dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Browarnej, Laskowskiego i Kanałowej w m. Łuków”. Władze miasta chcą pozyskać środki na budowę tej drogi w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok i muszą wykonać projekt inwestycji. Koszt dokumentacji, który trzeba wprowadzić do budżetu to 50 tys. złotych.

Po 100 tys. złotych kosztować mają siłownie zewnętrzne, które mają stanąć przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Przypomnijmy, że Miasto starało się o dofinansowanie budowy tych instalacji z ogólnopolskiego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA), lecz z powodów zbyt dużego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie. Siłownie - jak obiecał na sesji w czerwcu burmistrz Dariusz Szustek - jednak powstaną i będą w całości sfinansowane ze środków miasta.

Niespełna 99 500 zł wyniesie natomiast zmniejszenie planu na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą „Budowa systemu podgrzewania wody na pływalni letniej Delfin w Łukowie”. Powodem tej zmiany jest zmniejszenie zakresu wykonywanych prac na basenach przy ul. Browarnej. Systemy podgrzewające wodę od początku czerwca „pracują” w brodziku dla dzieci i średnim basenie.

Komentowane

obiecanki cacanki (2018-07-11 15:13) 19 15   |   zgłoś do usunięcia
Ile to już słyszałem obietnic burmistrza, że już mi się nie chce tego słuchać. Ktoś powinien spisać te wszystkie obiecanki z tych 4 lat. Pewnie na jednej kartce A4 by się nie skończyło :)
Grab (2018-07-11 18:18) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Szybko szybko, wybory za pasem .
Fuck logic (2018-07-11 20:45) 24 10   |   zgłoś do usunięcia
Rozkop dzieciom boisko na wakacje - oddaj do użytku nieskończony zalew.
Kibic (2018-07-11 23:39) 27 8   |   zgłoś do usunięcia
A po co 200 tys na silownie na co drugiej ulicy? Jest w parku a i tak malo kto z niej korzysta... SORY.. Ale za 200 tys zł można naustawiać śmietniczek w całym mieście, poprawić oświetlenie ulic, dodac pare kamer, udrożnić odwodnienie centrum miasta- zeby po każdej ulewie nie pływaly samochody, sfinansować rondo na radzynskiej zeby wreszcie pozbyc sie tych aut z centrum miasta, albo odnowić plac narutowicza.... prosze ile potrzebnych spraw... silownie są potrzebami drugiego rzędu...
... (2018-07-12 09:17) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Koszt budowy ronda to od 3 do 6 milionów w zależności co tam sobie GDDKiA wymyśli.
Taki koszt budowy ronda (2018-07-12 10:06) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
2 miliony
... (2018-07-12 11:41) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
To tylko przykład... zamiast ronda wystarczyloby skrzyżowanie z pierwszeństwem dla jadacych "z" i "na" obwodnicę a miasto niech ustępije pierwszeństwa... bedzie taniej a i tak większosć ruchu pojdzie obwodnicą.. po to są obwodnice
wiwat (2018-07-12 13:03) 14 23   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy firma Tamex poprawi tereny zielone obok Osiru - które miały być boiskami, a nie są ? Poprawia je już od listopada i końca nie widać.
Przytomny (2018-07-12 17:59) 17 14   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy znajdzie się choć jeden przytomny radny, który zada takie oto na przykład pytania: - jakie są dane dotyczące wykorzystania istniejącej już w parku siłowni zewnętrznej? Jakie jest obłożenie i jak liczne kolejki oczekujących na darmowe korzystanie z tego typu siłowni? - w jaki sposób powstanie kolejnych siłowni zewnętrznych wpłynie na rozładowanie kolejki zainteresowanych na siłowni "parkowej"? - ile kosztować będzie roczne utrzymanie kolejnych siłowni zewnetrznych (konserwacja, monitoring) ? - jakie inne potrzeby użyteczności publicznej możnaby zrealizować w zamian w kolejne siłownie zewnętrzne?
janek (2018-07-12 21:39) 15 23   |   zgłoś do usunięcia
Jak wygląda sprawa z remontem drogi Łuków - Biardy?
garażowy (2018-07-14 21:50) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy doczekamy się odwodnienia garaży przy zakładach mięsnych?
Monika (2018-07-15 22:55) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
Ławki przydałyby się na ulicy warszawskiej starsi ludzie nie maja gdzie się zatrzymać i usiąść a do parku spory kawałek, człowiek z kula czy łaska nie ma gdzie odpocząć od PKP lapiguz do stadionu.
Moniko (2018-07-16 16:19) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Ławki są przy ZsZ nr2, przysiąść można przy Pizzerii i sklepie społem ,otwarty stadion tam wiele ławek , przy biurze Zgl i Związku Niewidomych też jest giedzie spocząć a stamtąd już tylko krok do parku. Swoją drogą pani Moniko kto bez opieki zostawia ludzi starszych , niepełnosprawnych i o kulach. Szok!
debilu (2018-07-16 19:36) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
tylko debil albo prowokator może tak napisać: "otwarty stadion tam wiele ławek" - gdzie ty na stadionie widziałeś choćby JEDNĄ ławkę?
Do pana/pani debilu ,debilko lub debil (2018-07-16 21:14) 13 23   |   zgłoś do usunięcia
Oj fotele de lux,dla twojej łajdackiej a dla potrzebującego jeszcze lepsze do siedzenia,cała zmęczona wycieczka się zmieści.
Wojtek (2018-07-16 22:36) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
Kolejne potrzebne inwestycje w Łukowie brawo Panie Burmistrzu tak trzymaj
Anna (2018-07-17 07:46) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
W tym roku w Łukowie przybędzie kilka nowych dróg trzeci odcinek obwodnicy, ul. Polna, ul. Popiełuszki i może coś jeszcze. Widać gołym okiem ze sprawy idą w dobrą stronę. Malkontenci mają trudności w wyrażaniu opinii.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Projekt budżetu 2019: Jakie inwestycje powstaną w Łukowie?
Projekt budżetu 2019: Jakie inwestycje powstaną w Łukowie? 8 122 475 zł zostało zaplanowanych do wydania na miejskie inwestycje w 2019 roku. Na co konkretnie zostaną wydane te pieniądze?
Jest projekt budżetu na 2019 rok. Mniejszy niż na ...
Jest projekt budżetu na 2019 rok. Mniejszy niż na rok bieżący 116,6 mln zł po stronie dochodów, 113,7 zł po stronie wydatków i inwestycje w wysokości 8,1 mln złotych to najważniejsze liczby projektu uchwały budżetowej, która trafiła na skrzynki mailowe miejskich radnych. Projekt Budżetu Miasta na 2019 rok będzie ostatnim autorskim burmistrza Dariusza Szustka. Będzie on mniejszym, niż budżet uchwalany 12 miesięcy temu na rok 2018.
Nietrzeźwy kierowca - włamywacz recydywista
Nietrzeźwy kierowca - włamywacz recydywista Już nie 2, ale 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Łukowa. Mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem i spowodował stłuczkę w centrum miasta, kilka dni temu włamał się do sklepu spożywczego, skąd ukradł alkohol i wyroby tytoniowe. Kilka miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego, więc za swoje czyny będzie odpowiadał jako recydywista.
5 interwencji do czwartku
5 interwencji do czwartku Pięć interwencji odnotowali strażacy do godz. 11 w czwartek 15 listopada. W poniedziałek po święcie niepodległości mieli żadnych zdarzeń.
Zderzenie w Trzebieszowie
Zderzenie w Trzebieszowie Dwie kobiety zostały zabrane do szpitala po zdarzeniu drogowym, do którego doszło dziś przed godz. 11. w Trzebieszowie. Na drodze wojewódzkiej w pobliżu kościoła zderzyły się Opel Corsa i Skoda Fabia.
Flagi od strażaków
Flagi od strażaków Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzych Rogach odwiedzili mieszkańców ich miejscowości. Rozdawali flagi, by w biało-czerwonych barwach móc świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Rzuć palenie, nawet dziś!
Rzuć palenie, nawet dziś! 15 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji łukowski sanepid zachęca do rozstania się z niebezpiecznym nałogiem.
Przestraszył się konsekwencji stłuczki. Nie miał prawa jazdy, ani ...
Przestraszył się konsekwencji stłuczki. Nie miał prawa jazdy, ani ubezpieczenia Zakaz prowadzenia pojazdów, kara pozbawienia wolności i grzywna grożą 26-latkowi z Łukowa, który jadąc Toyotą bez ubezpieczenia OC uderzył na ul. Browarnej w zaparkowaną Skodę. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i zostawił auto na pobliskiej posesji. Był nietrzeźwy.
Prokuratura sprawdzi byłego prezesa spółki komunalnej
Prokuratura sprawdzi byłego prezesa spółki komunalnej Prokuratura Rejonowa w Łukowie wszczyna śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej. Zawiadomienie w tej sprawie złożone zostało przez lubelską delegaturę CBA.
Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę
Konkurs na bożonarodzeniową kartkę Do 30 listopada można nadsyłać prace w konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową, który organizuje Łukowski Ośrodek Kultury. Najlepsza z nich zostanie wydana przez placówkę jako prawdziwa kartka świąteczna.
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg
Ominęła zapory i uderzyła w pociąg Nie potwierdziły się wstępne, nieoficjalne doniesienia z miejsca wczorajszego wypadku drogowego na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Około godz. 15. na przejeżdżający pociąg towarowy wpadł Mercedes Sprinter. Kierująca nim 30-letnia kobieta nie doznała na szczęście obrażeń ciała.
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym
„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu Smolanym Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym włączyli się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej".
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż
„Co będzie jutro...” - ŁOK zaprasza na wernisaż Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac Doroty Panasiuk "Co będzie jutro...". Wydarzenie zaplanowano na piątek 23 listopada o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium.
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3
Wieczornica patriotyczna w ZS nr 3 Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wystawienia reprezentacji na oficjalnej części obchodów 11 listopada i na biegach ulicznych, kilka dni wcześniej zorganizowali wieczór z historią w tle.
Ślubowanie w „Czwórce”
Ślubowanie w „Czwórce” 69 pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało oficjalnie włączonych w poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Teraz placówka chwali się tym ważnym wydarzeniem.
Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Flagi od strażakówPrzestraszył się konsekwencji stłuczki. Nie miał prawa jazdy, ani ubezpieczenia„Rekord dla Niepodległej” w Radoryżu SmolanymWieczornica patriotyczna w ZS nr 3Ślubowanie w „Czwórce”Tym razem bez medaluUl. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolaki

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będą recytować Twardowskiego
Będą recytować Twardowskiego
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim poświęconym ks. Janowi Twardowskiemu. Odbędzie się on 4 grudnia.

Prognoza pogody

Tym razem bez medalu
Tym razem bez medalu
Bez zdobyczy medalowej wracają zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski z Mistrzostw Polski młodziczek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywano między 9, a 11 listopada w Bielawie w województwie dolnośląskim.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię kierowcę kat.B
Poszukuję kierowcy kat.B na trasy po Unii Europejskiej. Auto - plandeka/firanka 10ep. Praca w systemie minimum 3/1. Oferujemy stabilne zatrudnienie, płatność w momencie zjazdu na bazę. Więcej informacji udzielę ...
pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje