Dziś są imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
Dzisiaj odwiedziło nas 94 osób   |   Osób online: 11   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-07-2018 15:02   |   wyświetleń: 3201

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje

Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycjefoto. Archiwum portalu 

Zmiany budżetowe związane z nowymi inwestycjami w mieście oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Łuków” to punkty, którymi zajmą się radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Ich spotkanie zaplanowano na piątek 13 lipca o godz. 12.00.

Zmiany budżetowe dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Browarnej, Laskowskiego i Kanałowej w m. Łuków”. Władze miasta chcą pozyskać środki na budowę tej drogi w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok i muszą wykonać projekt inwestycji. Koszt dokumentacji, który trzeba wprowadzić do budżetu to 50 tys. złotych.

Po 100 tys. złotych kosztować mają siłownie zewnętrzne, które mają stanąć przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Przypomnijmy, że Miasto starało się o dofinansowanie budowy tych instalacji z ogólnopolskiego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA), lecz z powodów zbyt dużego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie. Siłownie - jak obiecał na sesji w czerwcu burmistrz Dariusz Szustek - jednak powstaną i będą w całości sfinansowane ze środków miasta.

Niespełna 99 500 zł wyniesie natomiast zmniejszenie planu na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą „Budowa systemu podgrzewania wody na pływalni letniej Delfin w Łukowie”. Powodem tej zmiany jest zmniejszenie zakresu wykonywanych prac na basenach przy ul. Browarnej. Systemy podgrzewające wodę od początku czerwca „pracują” w brodziku dla dzieci i średnim basenie.

Komentowane

obiecanki cacanki (2018-07-11 15:13) 20 17   |   zgłoś do usunięcia
Ile to już słyszałem obietnic burmistrza, że już mi się nie chce tego słuchać. Ktoś powinien spisać te wszystkie obiecanki z tych 4 lat. Pewnie na jednej kartce A4 by się nie skończyło :)
Grab (2018-07-11 18:18) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
Szybko szybko, wybory za pasem .
Fuck logic (2018-07-11 20:45) 24 11   |   zgłoś do usunięcia
Rozkop dzieciom boisko na wakacje - oddaj do użytku nieskończony zalew.
Kibic (2018-07-11 23:39) 28 9   |   zgłoś do usunięcia
A po co 200 tys na silownie na co drugiej ulicy? Jest w parku a i tak malo kto z niej korzysta... SORY.. Ale za 200 tys zł można naustawiać śmietniczek w całym mieście, poprawić oświetlenie ulic, dodac pare kamer, udrożnić odwodnienie centrum miasta- zeby po każdej ulewie nie pływaly samochody, sfinansować rondo na radzynskiej zeby wreszcie pozbyc sie tych aut z centrum miasta, albo odnowić plac narutowicza.... prosze ile potrzebnych spraw... silownie są potrzebami drugiego rzędu...
... (2018-07-12 09:17) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Koszt budowy ronda to od 3 do 6 milionów w zależności co tam sobie GDDKiA wymyśli.
Taki koszt budowy ronda (2018-07-12 10:06) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
2 miliony
... (2018-07-12 11:41) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
To tylko przykład... zamiast ronda wystarczyloby skrzyżowanie z pierwszeństwem dla jadacych "z" i "na" obwodnicę a miasto niech ustępije pierwszeństwa... bedzie taniej a i tak większosć ruchu pojdzie obwodnicą.. po to są obwodnice
wiwat (2018-07-12 13:03) 16 27   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy firma Tamex poprawi tereny zielone obok Osiru - które miały być boiskami, a nie są ? Poprawia je już od listopada i końca nie widać.
Przytomny (2018-07-12 17:59) 18 15   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy znajdzie się choć jeden przytomny radny, który zada takie oto na przykład pytania: - jakie są dane dotyczące wykorzystania istniejącej już w parku siłowni zewnętrznej? Jakie jest obłożenie i jak liczne kolejki oczekujących na darmowe korzystanie z tego typu siłowni? - w jaki sposób powstanie kolejnych siłowni zewnętrznych wpłynie na rozładowanie kolejki zainteresowanych na siłowni "parkowej"? - ile kosztować będzie roczne utrzymanie kolejnych siłowni zewnetrznych (konserwacja, monitoring) ? - jakie inne potrzeby użyteczności publicznej możnaby zrealizować w zamian w kolejne siłownie zewnętrzne?
janek (2018-07-12 21:39) 16 27   |   zgłoś do usunięcia
Jak wygląda sprawa z remontem drogi Łuków - Biardy?
garażowy (2018-07-14 21:50) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy doczekamy się odwodnienia garaży przy zakładach mięsnych?
Monika (2018-07-15 22:55) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Ławki przydałyby się na ulicy warszawskiej starsi ludzie nie maja gdzie się zatrzymać i usiąść a do parku spory kawałek, człowiek z kula czy łaska nie ma gdzie odpocząć od PKP lapiguz do stadionu.
Moniko (2018-07-16 16:19) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Ławki są przy ZsZ nr2, przysiąść można przy Pizzerii i sklepie społem ,otwarty stadion tam wiele ławek , przy biurze Zgl i Związku Niewidomych też jest giedzie spocząć a stamtąd już tylko krok do parku. Swoją drogą pani Moniko kto bez opieki zostawia ludzi starszych , niepełnosprawnych i o kulach. Szok!
debilu (2018-07-16 19:36) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
tylko debil albo prowokator może tak napisać: "otwarty stadion tam wiele ławek" - gdzie ty na stadionie widziałeś choćby JEDNĄ ławkę?
Do pana/pani debilu ,debilko lub debil (2018-07-16 21:14) 14 27   |   zgłoś do usunięcia
Oj fotele de lux,dla twojej łajdackiej a dla potrzebującego jeszcze lepsze do siedzenia,cała zmęczona wycieczka się zmieści.
Wojtek (2018-07-16 22:36) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Kolejne potrzebne inwestycje w Łukowie brawo Panie Burmistrzu tak trzymaj
Anna (2018-07-17 07:46) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
W tym roku w Łukowie przybędzie kilka nowych dróg trzeci odcinek obwodnicy, ul. Polna, ul. Popiełuszki i może coś jeszcze. Widać gołym okiem ze sprawy idą w dobrą stronę. Malkontenci mają trudności w wyrażaniu opinii.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Historyczna lekcja w Warszawie
Historyczna lekcja w Warszawie Zdecydowali się na pieszy marsz ścieżkami rezerwatu Jata, w nagrodę zwiedzili budynek Parlamentu. Około 50 osób udało się na zaproszenie senatora Stanisława Gogacza do Warszawy.
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach
Spotkanie szkoleniowe w Kosutach Zrzeszenie Producentów Ziemniaka "KARTOFELEK" tradycyjnie jak co roku organizuje spotkanie szkoleniowe dla producentów ziemniaków. W imieniu organizatorów zaprasza na nie Wiesław Grudzień.
Wieczorowe stroje zamiast mundurów
Wieczorowe stroje zamiast mundurów Choć na co dzień chodzą w mundurach, na balu byli odświętnie ubrani. W sobotę 9 lutego sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.
Wezwani do starszego mężczyzny
Wezwani do starszego mężczyzny Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.
Paliły się śmieci
Paliły się śmieci Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz?
Czy będzie pikieta na ul. Łapiguz? Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej
Rodzice przedszkolaków: Chcemy odwołania dyrektor Siedleckiej "Piastowanie funkcji dyrektora przez panią Ewę Siedlecką godzi w interes i dobre imię naszej placówki oraz spowoduje dalszą destabilizację w jej funkcjonowaniu" - piszą w liście do burmistrza pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Również rodzice chcą odwołania dyrektor, która pełni tę funkcję od 2017 r.
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby
Ponad 524 tys. zł na sołeckie potrzeby Remonty dróg, wyposażenie świetlic wiejskich, nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. Takie plany na przyszły rok mają sołectwa z terenu gminy Trzebieszów.
Gdzie jest nasz przystanek?
Gdzie jest nasz przystanek? "Ludzie, którzy w Krzówce czekają na busy i autobusy, muszą za nimi biegać, bo pekaesy zatrzymują się w innym miejscu" - alarmuje mieszkaniec gminy Serokomla. Wójt odpowiada, że zaprasza do Urzędu Gminy i obiecuje zastanowić się nad wiatą przystankową.
Mało pieniędzy na inwestycje
Mało pieniędzy na inwestycje Planowane dochody miasta Stoczek Łukowski w 2019 roku to ponad 10,5 mln zł, a wydatki to 10,2 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem instytucji miejskich, takich jak szkoły, przedszkole, MOPS czy urząd miasta. Część budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje.
Trwają ferie w ŁOK
Trwają ferie w ŁOK 45 młodych mieszkańców Łukowa uczestnicy z zimowych zajęciach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jaką ofertę przygotowała placówka na ferie?
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki
Mega wyróżnienie dla młodej piłkarki Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.
Plakaty od wszechpolaków
Plakaty od wszechpolaków Członkowie łukowskiej Młodzieży Wszechpolskiej zachęcają do świętowania walentynek, ale w nietypowy sposób. 14 lutego chcąc zamanifestować swoją miłość do Polski, będą rozdawać plakaty z kalendarzem w ramach akcji "Kocham Polskę".
Rodzinna zabawa w ŁOK
Rodzinna zabawa w ŁOK Około 50 dzieci z rodzicami wzięło udział w karnawałowej zabawie przygotowanej przez Łukowski Ośrodek Kultury. To kolejna inicjatywa przygotowana w czasie karnawału przez dom kultury.
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość ...
Przeżyli traumę. Chcą patrzeć z nadzieją w przyszłość W naszym mieście od pewnego czasu funkcjonuje wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych. Działają w niej osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.
Dzień Japonii w Trzebieszowie
Dzień Japonii w Trzebieszowie Na sobotę 16 lutego w budynku szkoły podstawowej w Trzebieszowie zaplanowano "Dzień Japonii". Do wspólnego poznawania kultury tego kraju zaprasza Paweł Głowacki z klubu karate "Mawashi".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Historyczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotachSzukali młodego mężczyznyChoinka

Obejrzyj

Celtyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za film

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Wieczór z Edith Piaf
Wieczór z Edith Piaf
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert piosenek francuskiej szansonistki Edith Piaf. 13 marca w domu kultury piosenki wykona duet Lucy&Tom z Koszalina.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej
Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje