Dziś są imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Dzisiaj odwiedziło nas 146 osób   |   Osób online: 49   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 11-07-2018 15:02   |   wyświetleń: 2852

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycje

Na piątek 13 lipca zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Spotkanie miejskich radnych zwołane zostało na wniosek burmistrza miasta.
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta - będą nowe inwestycjefoto. Archiwum portalu 

Zmiany budżetowe związane z nowymi inwestycjami w mieście oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Łuków” to punkty, którymi zajmą się radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Ich spotkanie zaplanowano na piątek 13 lipca o godz. 12.00.

Zmiany budżetowe dotyczyć będą m.in. wprowadzenia nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Opracowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Browarnej, Laskowskiego i Kanałowej w m. Łuków”. Władze miasta chcą pozyskać środki na budowę tej drogi w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2019 rok i muszą wykonać projekt inwestycji. Koszt dokumentacji, który trzeba wprowadzić do budżetu to 50 tys. złotych.

Po 100 tys. złotych kosztować mają siłownie zewnętrzne, które mają stanąć przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Przypomnijmy, że Miasto starało się o dofinansowanie budowy tych instalacji z ogólnopolskiego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA), lecz z powodów zbyt dużego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie. Siłownie - jak obiecał na sesji w czerwcu burmistrz Dariusz Szustek - jednak powstaną i będą w całości sfinansowane ze środków miasta.

Niespełna 99 500 zł wyniesie natomiast zmniejszenie planu na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą „Budowa systemu podgrzewania wody na pływalni letniej Delfin w Łukowie”. Powodem tej zmiany jest zmniejszenie zakresu wykonywanych prac na basenach przy ul. Browarnej. Systemy podgrzewające wodę od początku czerwca „pracują” w brodziku dla dzieci i średnim basenie.

Komentowane

obiecanki cacanki (2018-07-11 15:13) 17 13   |   zgłoś do usunięcia
Ile to już słyszałem obietnic burmistrza, że już mi się nie chce tego słuchać. Ktoś powinien spisać te wszystkie obiecanki z tych 4 lat. Pewnie na jednej kartce A4 by się nie skończyło :)
Grab (2018-07-11 18:18) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Szybko szybko, wybory za pasem .
Fuck logic (2018-07-11 20:45) 22 8   |   zgłoś do usunięcia
Rozkop dzieciom boisko na wakacje - oddaj do użytku nieskończony zalew.
Kibic (2018-07-11 23:39) 26 7   |   zgłoś do usunięcia
A po co 200 tys na silownie na co drugiej ulicy? Jest w parku a i tak malo kto z niej korzysta... SORY.. Ale za 200 tys zł można naustawiać śmietniczek w całym mieście, poprawić oświetlenie ulic, dodac pare kamer, udrożnić odwodnienie centrum miasta- zeby po każdej ulewie nie pływaly samochody, sfinansować rondo na radzynskiej zeby wreszcie pozbyc sie tych aut z centrum miasta, albo odnowić plac narutowicza.... prosze ile potrzebnych spraw... silownie są potrzebami drugiego rzędu...
... (2018-07-12 09:17) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Koszt budowy ronda to od 3 do 6 milionów w zależności co tam sobie GDDKiA wymyśli.
Taki koszt budowy ronda (2018-07-12 10:06) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
2 miliony
... (2018-07-12 11:41) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
To tylko przykład... zamiast ronda wystarczyloby skrzyżowanie z pierwszeństwem dla jadacych "z" i "na" obwodnicę a miasto niech ustępije pierwszeństwa... bedzie taniej a i tak większosć ruchu pojdzie obwodnicą.. po to są obwodnice
wiwat (2018-07-12 13:03) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy firma Tamex poprawi tereny zielone obok Osiru - które miały być boiskami, a nie są ? Poprawia je już od listopada i końca nie widać.
Przytomny (2018-07-12 17:59) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czy znajdzie się choć jeden przytomny radny, który zada takie oto na przykład pytania: - jakie są dane dotyczące wykorzystania istniejącej już w parku siłowni zewnętrznej? Jakie jest obłożenie i jak liczne kolejki oczekujących na darmowe korzystanie z tego typu siłowni? - w jaki sposób powstanie kolejnych siłowni zewnętrznych wpłynie na rozładowanie kolejki zainteresowanych na siłowni "parkowej"? - ile kosztować będzie roczne utrzymanie kolejnych siłowni zewnetrznych (konserwacja, monitoring) ? - jakie inne potrzeby użyteczności publicznej możnaby zrealizować w zamian w kolejne siłownie zewnętrzne?
janek (2018-07-12 21:39) 13 14   |   zgłoś do usunięcia
Jak wygląda sprawa z remontem drogi Łuków - Biardy?
garażowy (2018-07-14 21:50) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy doczekamy się odwodnienia garaży przy zakładach mięsnych?
Monika (2018-07-15 22:55) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Ławki przydałyby się na ulicy warszawskiej starsi ludzie nie maja gdzie się zatrzymać i usiąść a do parku spory kawałek, człowiek z kula czy łaska nie ma gdzie odpocząć od PKP lapiguz do stadionu.
Moniko (2018-07-16 16:19) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Ławki są przy ZsZ nr2, przysiąść można przy Pizzerii i sklepie społem ,otwarty stadion tam wiele ławek , przy biurze Zgl i Związku Niewidomych też jest giedzie spocząć a stamtąd już tylko krok do parku. Swoją drogą pani Moniko kto bez opieki zostawia ludzi starszych , niepełnosprawnych i o kulach. Szok!
debilu (2018-07-16 19:36) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
tylko debil albo prowokator może tak napisać: "otwarty stadion tam wiele ławek" - gdzie ty na stadionie widziałeś choćby JEDNĄ ławkę?
Do pana/pani debilu ,debilko lub debil (2018-07-16 21:14) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Oj fotele de lux,dla twojej łajdackiej a dla potrzebującego jeszcze lepsze do siedzenia,cała zmęczona wycieczka się zmieści.
Wojtek (2018-07-16 22:36) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Kolejne potrzebne inwestycje w Łukowie brawo Panie Burmistrzu tak trzymaj
Anna (2018-07-17 07:46) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
W tym roku w Łukowie przybędzie kilka nowych dróg trzeci odcinek obwodnicy, ul. Polna, ul. Popiełuszki i może coś jeszcze. Widać gołym okiem ze sprawy idą w dobrą stronę. Malkontenci mają trudności w wyrażaniu opinii.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miasto ma nowego „misia”
Miasto ma nowego „misia” Łuków zyskał nowy herb. Wczoraj (18.09) odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, na której przyjęto uchwałę w tej kwestii.
Sprzęt dla strażaków
Sprzęt dla strażaków Strażacy z OSP w Radoryżu Kościelnym otrzymali zestaw do ratowania życia ludzkiego. Sprzęt przekazała Placówka Terenowa KRUS w Łukowie.
Zamkną przejazd na Żelechowskiej
Zamkną przejazd na Żelechowskiej Od 20 do 24 września zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Żelechowskiej w Łukowie. Kierowcy zmuszeni będą korzystać z objazdów.
Wystawa na Placu Solidarności i Wolności
Wystawa na Placu Solidarności i Wolności Mieszkańcy Łukowa mogą oglądać plenerową wystawę, która pojawiła się na Placu Solidarności i Wolności w centrum miasta. Jej tematyką jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pieniądze czekają na chętnych
Pieniądze czekają na chętnych Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie zaprasza osoby zainteresowane podnoszeniem lub zmianą kwalifikacji zawodowych do składania wniosków o przyznanie wsparcia na ten cel.
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych
Oni powalczą o mandat radnych powiatowych Znamy kandydatów do Rady Miasta w Łukowie, znamy też osoby ubiegające się o mandat radnego powiatowego. Poniżej publikujemy nazwiska wszystkich osób startujących w wyborach do tego organu.
80 tysięcy wypoczywających na basenach!
80 tysięcy wypoczywających na basenach! Aż 80 tysięcy osób skorzystało z oferty letniej pływalni "Delfin" przy ulicy Browarnej w Łukowie. Tegorocznemu wynikowi nie zagroziło nawet otwarcie kąpieliska nad zalewem Zimna Woda.
Koniec festiwalu organowego
Koniec festiwalu organowego Dobiegł końca "VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". W koncercie wieńczącym tegoroczną edycję wydarzenia wystąpili chór parafialny z Białej Podlaskiej oraz Andres Uibo z Tallina w Estonii na organach.
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu
Potrącenia pieszych i 110 litrów spirytusu Dwa potrącenia pieszych odnotowali w ostatnim tygodniu łukowscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli też aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu.
Rzeźby dla Niepodległej
Rzeźby dla Niepodległej Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu ...
Uczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w Kołobrzegu Uczniowie klas sportowych z łukowskiej "Piątki" uczestniczyli w obozie sportowym w nadmorskim Kołobrzegu. Odbywał się on między 10 a 19 sierpnia.
Pożar domu na ul. Cieszkowizna
Pożar domu na ul. Cieszkowizna Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Akcja gaszenia ognia trwała aż cztery godziny.
Oni powalczą o mandaty radnych
Oni powalczą o mandaty radnych 107 osób będzie ubiegać się o mandat radnego miejskiego w tegorocznych wyborach samorządowych. Na kogo będziemy mogli oddać głos 21 października?
Ilu uczniów liczą szkoły?
Ilu uczniów liczą szkoły? Dwa tygodnie temu uczniowie łukowskich podstawówek i szkół średnich wrócili w szkolne mury. Ile osób uczyć się w poszczególnych szkołach?
Weekendowe interwencje strażaków
Weekendowe interwencje strażaków Zderzenie z łosiem, zabezpieczenie lądowania śmigłowca ratunkowego oraz interwencja w Czerśli. Gdzie wzywano strażaków w ostatni weekend?
Festyn na zakończenie lata
Festyn na zakończenie lata Była impreza na rozpoczęcie wakacji, była też na ich zakończenie. W niedzielę 16 września nad zalewem Zimna Woda zorganizowany został festyn dla mieszkańców Łukowa.
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania!
Kto wygra plebiscyt? Ostatnie godziny głosowania! Który dzielnicowy cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? O tym zadecydują mieszkańcy powiatu łukowskiego, którzy wezmą udział w plebiscycie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, Wspólnoty Łukowskiej i portalu Łuków24.pl. Głosowanie trwa tylko do 20 września!
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Sprzęt dla strażakówWystawa na Placu Solidarności i WolnościKoniec festiwalu organowegoRzeźby dla NiepodległejUczniowie z łukowskiej „Piątki” na obozie w KołobrzeguPożar domu na ul. CieszkowiznaFestyn na zakończenie lataMikołaj Gajowy w „Kwietniku” w KutnieŚwięty Krzysztof w PKS-iePodziękowania dla wolontariuszaNowa biblioteka w SerokomliMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczej

Obejrzyj

Mieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażakówPielgrzymi idą mimo upału [WIDEO]Pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlakPółtora tysiąca osób na Igrzyskach w Krzywdzie74 lata po Powstaniu. Patriotyczne obchody w Łukowie

Wydarzenia dodajwszystkie

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recytatorski konkurs dla najmłodszych
Recytatorski konkurs dla najmłodszych
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na XVIII Powiatowy Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków "Moje Małe Wierszobranie".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Muzeum na dużym ekranie
Muzeum na dużym ekranie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl kinowych spektakli, w których oglądać będzie można... znane na całym świecie muzea. Najbliższą tego typu projekcję zaplanowano na 18 listopada.

Prognoza pogody

Mistrzostwa szkół w szachach
Mistrzostwa szkół w szachach
Stowarzyszenie Szachistów Szachpol zaprasza na kolejne zawody. Tym razem w piątek 21 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta rozegrane zostaną mistrzostwa szkół podstawowych i średnich w szachach.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Wysłodki Buraczane Świeże Mokre prosto z Cukrowni Krasnystaw
Świeże Wysłodki buraczane mokre, cukrownia Krasnystaw kampania 2018/20189 + transport 25/26 ton wysłodki Woj. Lubelskie, Małopolskie,Świętokrzyskie,podkarpackie,mazowieckie ,podlaskie cena uzależniona od ilości km od Cukrowni poczatek ...
Dam pracę: kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka poszukuje kierowcy z kategorią prawa jazdy C+E na trasy międzynarodowe. Praca w kółkach. Bardzo dobre warunki finansowe. W celu uzyskania informacji proszę ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Kupię: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,MEDALE STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
[email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje